Strona 112 z 112 PierwszyPierwszy ... 1262102108109110111112
Pokaż wyniki od 3,331 do 3,359 z 3359

Wątek: Legia w Pucharze Polski

coraz chudszy Awatar Kijek
    Cytat Zamieszczone przez R. Zobacz posta
    Ciekawe dlaczego nie głosowałeś po Koronie, pewnie przypadek.
    Dokladnie.
    Ale jak Ci zależy aby poznać moja opinie po Koronie to poproś.
    "ostatni, któremu jeszcze zależy"

Legionista Awatar R.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

No i taka z tobą dyskusja.. Drugi raz dzisiaj w ciągu trzech godzin.

Tak jak koledze powyżej Tobie również, więcej merytoryki życzę.

Pozdrawiam.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
    No i taka z tobą dyskusja.. Drugi raz dzisiaj w ciągu trzech godzin.

Tak jak koledze powyżej Tobie również, więcej merytoryki życzę.

Pozdrawiam.
    Jakiej merytoryki dzieciaku ? 20 lat wstecz Ci wystarczy ? Mi nie !

Dalej pozdrawiam
    Musimy strząsnąć ze zdrowego drzewa naszego państwa tęczową szarańczę !

Legionista Awatar R.
    Więcej merytoryki życzę.

A co do meczu to serio mając mecz ze Śląskiem zaraz nie można było dać pograć rezerwowych w drugiej połowie?
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista
    nie biję bo może być mój !
    Musimy strząsnąć ze zdrowego drzewa naszego państwa tęczową szarańczę !

Legionista Awatar Ivan Drugi
    Luqi bardzo dobry mecz zważywszy że pierwszy raz w życiu grał na lodzie i mrozie. Rozważmy taką sytuację, gdyby taksówkarz z Polski pojechał do pracy w Brazylii to pewnie w upale i wilgotności jakie tam panują w lecie słabo by mu się fajerą kręciło. Przynajmniej na początku.

Legionista Awatar Budyń_70
    Cytat Zamieszczone przez Ivan Drugi Zobacz posta
    Luqi bardzo dobry mecz zważywszy że pierwszy raz w życiu grał na lodzie i mrozie. Rozważmy taką sytuację, gdyby taksówkarz z Polski pojechał do pracy w Brazylii to pewnie w upale i wilgotności jakie tam panują w lecie słabo by mu się fajerą kręciło. Przynajmniej na początku.
    Merytorycznie, ale do co poniektórych i tak nie trafi
    Drugi aspekt, to brak uznania zasług najlepszego zawodnika meczu z Koroną, tylko dlatego, aby nie musieć głosować wbrew własnej woli, co bynajmniej odpowiadało by zasadom tak oczekiwanej merytoryki

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Jestem Zobacz posta
    A ja z innej beczki i pochwalę przeciwników - jak na zespół z II ligi zaprezentowali się bardzo dobrze i polegli z najmniejszym wymiarem kary jak mogła ich spotkać. Poza tym mecz był w miarę czysty i bez trybu "drwal naciera".
    U nas skuteczność tragiczna i mimo łatwości stwarzania sytuacji mamy tylko 2:0, które oczywiście jest wystarczające - murawa wprawdzie nie pomagała ale nie może to być dostatecznym usprawiedliwieniem.
    Widać pracę Aco z zespołem, ale niestety brak obecnie jest dobrego egzekutora SFG.
    Dziwne masz kryteria. Rywalom za niestworzenie ABSOLUTNIE żadnej sytuacji bramkowej (gdzie zawsze z kim nie graliśmy w PP, to albo coś ukasili albo chociaż zagrażali) bijesz brawo za dobry mecz. Naszym młodym wystawiasz 4+ za mecz z może i dużym rywalem, ale mecz w którym NIE PRZEPROWADZILI ani jednej składnej akcji i mieli wielkie problemy z najprostszymi podaniami do najbliższego kolegi. Rozumiem, że ich zjadła trochę trema, ale za same chęci nie dają w szkole tak wysokich ocen. Chyba, że w specjalnej.

Tak Legia powinna grać z niżej notowanymi zespołami. Pełna kontrola praktycznie przez całe spotkanie, stwarzanie sobie sytuacji bramkowych (do poprawy jeszcze wykończenie bo strzałów było chyba ok. 20?), utrzymywanie się przy piłce.
    Grając bez piłki agresywny, szybki doskok - co wymaga może i sporego nakładu sił, ale wybija przeciwnika z rytmu, a w zasadzie nie pozwala mu tego rytmu złapać.
    Często w meczach tego typu - z przeciwnikami z niższych lig miało się wrażenie, że kopaczom "się nie chce", a mogło to właśnie wynikać z założeń, że "gramy, ogrywamy ich, ale oszczędzamy siły bo za chwile gramy w lidze". Tutaj takiego czegoś nie widzę i dobrze bo grając w ten sposób nabiera się pewności siebie i po prostu ma się większą przyjemność z gry kiedy czujesz, że przeciwnik jest zdominowany.
    Zobaczymy jak to będzie wyglądało w niedzielę na tle Śląska.
    |||||||||||||||||||||||||| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
    Better Dead Than Red

Legionista
    Co do Legii II, zjadała ich trema ewidentnie, tym bardziej że Obradović oraz Philipps nie potrafili wziąć odpowiedzialności oraz dać przykładu nastoletnim chłopakom. Byłem ciekaw Philippsa, dlaczego Vuko nawet go nie próbuje na treningach I zespołu, ale po wczorajszym meczu już wiem, facet jest dramatycznie słaby, dobrze że w końcu zejdzie z listy płac. Rozczarowany jeszcze bardziej jestem Obradovićem, piłkarze z Piasta robili z nim co chcieli, rozumiem że facet ciągle był kontuzjowany, wiecej leczył się niż trenował, ale trzeba chociaż pokazać trochę ambicji. Podumowując ciężko jest grac nawet z rezerwowym Piastem, gdy masz w z zespole większość kilkunastoletnich chłopaków i grasz w 9-ciu przez 90 minut. Wynik 0-2 należy uznać za duży sukces tym bardziej że rundę wcześniej Piast w podobnym składzie rozjechał 4-0 Pogoń Siedlce z II ligi.
    Pisząc krótko dla młodzieży była to fajna przygoda i nagroda za dobre mecze, teraz chwilę odpoczynku i trzeba pozwolić trenerowi spokojnie pracować, wykonuje doskonałą pracę z tymi chłopcami. Priorytetem jest teraz liga, doskonała sytuacja wyjściowa przed meczami na wiosnę, jest szansa na awans do II ligi, co by było bardzo dobre dla klubu i dla tych chłopaków, z perspektywy szkolenia narybku dla pierwszej drużyny. Trzeba trzymać kciuki i kibicować tym chłopakom oraz trenerowi.

Co do pierwszego zespołu Legii, było mroźno, ciężkie boisko, szczególnie w I połowie multum okazji na gole, w większości zmarnowanych niestety. Po strzeleniu szybkiego gola na 2-0, widać było z minuty na minutę że w niedzielę bardzo ważny mecz we Wrocławiu, a że Vuko nie zarotował zbyt poważnie i większość tych zawodników zagra ze Śląskiem, więc dograliśmy spokojnie mecz. Mecz pokazał że Vuko powinien jednak Luquinhasa wystawiać w środku boiska, gdyż na skrzydle jest mniej przydany dla zespołu. Może warto pomyśleć nad Karbownikiem i przesunąć go z obrony na skrzydło, tylko pytanie kogo na tą obronę, jedyna alternatywa by nie ruszać środka obrony to Rocha na chwilę obecną bo Obradović jest w dramatycznej formie i nawet szkoda by zajmował ławkę rezerwowych w pierwszym zespole. Fajny wstęp Stolarskiego, może we Wrocławiu trzeba postawić na niego oraz na skrzydle Vesovica. Wszołek mam wrażenie z każdym meczem spuszcza z tonu, być może to efekt tego że kilka miesięcy sam trenował i na początku grał mecze na świeżości, a po solidnej dawce meczy jaką mu zafundował Vuko, wychodzą jednak braki w przygotowaniu i wielomiesięczny brak gry.
    Pisząc krótko, drużyna zrobiła swoje, Górnik w zasadzie nie zagroził nam w żadnym momencie meczu, zespół nie przemęczył się zbytnio, teraz do marca zapominamy o PP, wszystkie siły trzeba rzucić na końcówkę ligi w tym roku, by zakończyć rok na pozycji lidera i pożegnać się z kibicami na kilka miesięcy w dobrym stylu.
    Ostatnio edytowane przez snorri ; 04-12-2019 o 09:20

Legionista Awatar Jestem
    Blaise, przy takiej różnicy poziomów rozgrywek to moje kryteria oceny drużyn są różne i uwzględniają te różnice. Poza tym nie jestem obiektywny ��
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Legionista
    Blaise, przy takiej różnicy poziomów rozgrywek to moje kryteria oceny drużyn są różne i uwzględniają te różnice. Poza tym nie jestem obiektywny ��
    Ja tez to uwzględniam uwierz, ale po prostu widziałem tam błędy na poziomie trampkarzy, jeden wielki chaos, jakieś kiwanie niepotrzebne i straty.. rozumiem różnica jakości, ale oni grali po prostu głupio, niezespolowo i mieli problemy z najprostszymi zagraniami.
    Absolutnie chłopaków za to wieszać nie będę, ale nie można im wystawić więcej niż 2+ na zachętę.

pod obserwacją Awatar pan_nikt
    Cytat Zamieszczone przez ŁUKASZ. Zobacz posta
    Tak Legia powinna grać z niżej notowanymi zespołami. Pełna kontrola praktycznie przez całe spotkanie, stwarzanie sobie sytuacji bramkowych (do poprawy jeszcze wykończenie bo strzałów było chyba ok. 20?), utrzymywanie się przy piłce.
    Grając bez piłki agresywny, szybki doskok - co wymaga może i sporego nakładu sił, ale wybija przeciwnika z rytmu, a w zasadzie nie pozwala mu tego rytmu złapać.
    Często w meczach tego typu - z przeciwnikami z niższych lig miało się wrażenie, że kopaczom "się nie chce"
    , a mogło to właśnie wynikać z założeń, że "gramy, ogrywamy ich, ale oszczędzamy siły bo za chwile gramy w lidze". Tutaj takiego czegoś nie widzę i dobrze bo grając w ten sposób nabiera się pewności siebie i po prostu ma się większą przyjemność z gry kiedy czujesz, że przeciwnik jest zdominowany.
    Zobaczymy jak to będzie wyglądało w niedzielę na tle Śląska.
    Mi się wydaje, że jest to między innymi zasługa speca od przygotowania fizycznego, który w końcu jest z prawdziwego zdarzenia. Dzięki Mioduch!
    (L)

A ja z innej beczki i pochwalę przeciwników...
    Cytat Zamieszczone przez blaise101 Zobacz posta
    Dziwne masz kryteria....
    I tak najlepsze kryteria miał wczoraj Niedzielan. Chwalił nawet za to, że nie łapią ich skurcze
    |||||||||||||||||||||||||| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
    Better Dead Than Red

W Legii II zdecydowanie najsłabsi ci co powinni coś pokazać czyli Philips i Obradović. Szkoda tej przegranej, bo Piast nic wielkiego nie pokazał, zwłaszcza że to "miszcz". Do tego ten Fornalik ze swoim płaku płaku na konferencji przypierdzielający się do kibiców.

Co do pierwszej drużyny to mimo skromnego zwycięstwa nie obawiałem się ani przez chwilę że uda się ten mecz wygrać. Widać było że jesteśmy lepsi niż Łęczna i w końcu coś musi wpaść. Ważne że bez kontuzji na zmrożonej murawie. Do tego czysty mecz (0 kartek) co raczej też pokazuje że mecz taki bardziej na spokoju rozegrany, aby nie tracić wiele sił.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez pawel8511 Zobacz posta
    W Legii II zdecydowanie najsłabsi ci co powinni coś pokazać czyli Philips i Obradović. Szkoda tej przegranej, bo Piast nic wielkiego nie pokazał, zwłaszcza że to "miszcz". Do tego ten Fornalik ze swoim płaku płaku na konferencji przypierdzielający się do kibiców.

Co do pierwszej drużyny to mimo skromnego zwycięstwa nie obawiałem się ani przez chwilę że uda się ten mecz wygrać. Widać było że jesteśmy lepsi niż Łęczna i w końcu coś musi wpaść. Ważne że bez kontuzji na zmrożonej murawie. Do tego czysty mecz (0 kartek) co raczej też pokazuje że mecz taki bardziej na spokoju rozegrany, aby nie tracić wiele sił.
    Kobierecki nawet skrytykował tych "kibiców", bo krzyczeli do nastolatków 'Legia grać ***** mać".. więc instynkt samozachowawczy nakazuje raczej przemilczeć te kwestie.

Tutaj faktycznie niezbyt, bo nie chodzi o to że młodzi (jakby sami nie przeklinali ) tylko bardziej o to że to jednak było starcie 3 ligowej drużyny z "miszczem". Ale Fornalik zdaje się że przypierdzielał się też do innych przyśpiewek, tak jakby na Piaście jak przyjedzie Legia był doping jak z teatru z kulturą .

Legionista Awatar Peer
    Karbownik mi się podoba coraz bardziej, musi poprawić strzał i z Lukim mogą jeszcze zrobić bardzo dużo dla Legii!
    Antek z Martinsem są zbyt wolni.
    Dlatego liczę(naiwnie), że zimą ściągną LO(ew w końcu sprawdzić tam Veso- w reprezentacji daje radę), a Karbownik pójdzie do ofensywy. Podobnie, jak Luquinhas, jest szybki, szybko myśli, ma kiwkę. Potrzeba nam z przodu takich zawodników, a wtedy taki Antolić czy Martins mogą zabezpieczać tyły i dawać więcej komfortu z przodu takim zawodnikom, jak właśnie Luquinhas czy Karbo.

Legionista
    Dajcie spokój tym młodym chłopakom, grali w 9-ciu, więc czego się spodziewać, Obradović i Phillips którzy powinni ciągnąc grę, byli najsłabsi na boisku, a wy oczekujecie że 16-late z 17-latkiem czy innym 18-latkiem, będą pykać starych wyjadaczy z Piasta. Do tego doszła trema, szkoda tej szybko i głupio straconej bramki bo było widać że taktyka była jedyna możliwa zastosowana w tym wypadku obrona i kontry. Szybko stracony gol pokrzyżował plany, jakoś cięzko sobie było wyobrazić że zepchniemy Piasta do obrony. Pogoń Siedlce rundę wcześniej z podobnym składem Piasta dostała 0-4, a grają szczebel wyżej. Dla tych chłopaków to była fajna lekcja, fajna przygoda. Maja mądrego trenera, więc można liczyć że wnioski zostaną wyciągnięte. Najważniejsza jest liga w ich przypadku, w PP zrobili wynik ponad stan tak czy siak, przed sezonem wieszczona że będzie spadek z ligi z wielkim hukiem, Kobierecki super to wszystko poukładał i na wiosnę szykuje się walka o awans do II-ligi, to by była super sprawa dla klubu. Być może nie trzeba bedzie najzdolniejszych wysłać do innych klubów. Co do talentów tych chłopaków ja nie mam wątpliwości że są to utalentowani zawodnicy wielu z nich gra w reprezentacjach, pewnie lepiej by wczoraj zagrali gdyby u boku mieli więcej doświadczonych zawodników, którym by się chciało grać. Karbownik pokazuje że w otoczeniu doświadczonych zawodników łatwiej pokazać swoje umiejętności, przecież przed sezonem miał być wypożyczony, a tutaj się okazało że grając w I-ce pokazał swoja pełnię możliwości. Tak samo pewnie by było z wieloma z rezerw, nie przypadkiem Misztą, Mosórem i Włodarczykiem (szkoda że nie mógł się pokazać wczoraj), interesują się podobno kluby z wysokiej półki i mówi się że to są zawodnicy na wielkie granie za kilka lat.
    Wczoraj dostali lekcję, zajadła ich trema, grali w 9-ciu, bo Obradović i Philips zagrali kupę, najważniejsze by trener potrafił wyciągnąć lekcję z tego i na wiosnę walczymy o II-ligę.

P.S. Zgadzam się że wczoraj zachowanie kibiców było momentami słabe, okrzyki w stylu: "Legia grać.... mać" , takie coś nie pomaga tym młodym chłopcom. Dla nich ten mecz to święto, a kibice im trochę to popsuli.
    Ostatnio edytowane przez snorri ; 04-12-2019 o 12:02

Cytat Zamieszczone przez Peer Zobacz posta
    Dlatego liczę(naiwnie), że zimą ściągną LO(ew w końcu sprawdzić tam Veso- w reprezentacji daje radę), a Karbownik pójdzie do ofensywy. Podobnie, jak Luquinhas, jest szybki, szybko myśli, ma kiwkę. Potrzeba nam z przodu takich zawodników, a wtedy taki Antolić czy Martins mogą zabezpieczać tyły i dawać więcej komfortu z przodu takim zawodnikom, jak właśnie Luquinhas czy Karbo.
    Vesovic gra w reprezentacji na lewym skrzydle a nie lewej obronie.

Gośc, który ledwo co sobie radzi na prawej obronie bo nie umie bronić będzie grał dobrze na lewej obronie
    Jak się kończy takie przedstawianie prawego obrońcy na lewą (i to dużo lepszego piłkarza) pokazuje przykład Beresia w kadrze.

Już lepiej żeby ten Vukovic dalej "robił krzywdę" Karbownikowi na lewej obronie niż maja być takie pomysły jak Vesovic.
    Ostatnio edytowane przez Kijek ; 04-12-2019 o 12:10

Panowie, prośba o przekazanie to osobom które wczoraj rozręcały doping na meczu Młodej w Ząbkach. Nikt tu nie będzie was pouczał jak to się robi i dlaczego bo to wy byliście na stadionie, to wam się chciało ruszyć tyłek w taką pogodę i ktoś kto nie był nie ma prawa was oceniać. Ale są pewne zasady, które nieformalnie panują od lat na meczach młodej czy jakiś juniorów, które przekazujemy sobie koleżeńsko.

Kilkukrotne, zarzucanie "Legia grać, k*rwa mać" do dzieciaków, którzy grają swój historyczny mecz z obecnym mistrzem Polski do takich zasad nie należy. Wyciągnijmy wniosek i lecimy dalej. Dzięki i prośba aby nie drążyć już tematu, szczególnie gdzieś w necie.

Legionista Awatar Peer
    Vesovic gra w reprezentacji na lewym skrzydle a nie lewej obronie.

Gośc, który ledwo co sobie radzi na prawej obronie bo nie umie bronić będzie grał dobrze na lewej obronie
    Jak się kończy takie przedstawianie prawego obrońcy na lewą (i to dużo lepszego piłkarza) pokazuje przykład Beresia w kadrze.

Już lepiej żeby ten Vukovic dalej "robił krzywdę" Karbownikowi na lewej obronie niż maja być takie pomysły jak Vesovic.
    Z Białorusią zagrał na LO, z Anglią na PO. Też zdecydowanie bardziej wolałbym go na skrzydle, ale wobec hujni, jaka panuje na lewej obronie od lat, jest to jakieś rozwiązanie. Tym bardziej, jeśli chcemy zobaczyć Karbownika wyżej, a czuję, że tam śmigałby jeszcze lepiej.

Cytat Zamieszczone przez Peer Zobacz posta
    Z Białorusią zagrał na LO, z Anglią na PO. Też zdecydowanie bardziej wolałbym go na skrzydle, ale wobec hujni, jaka panuje na lewej obronie od lat, jest to jakieś rozwiązanie. Tym bardziej, jeśli chcemy zobaczyć Karbownika wyżej, a czuję, że tam śmigałby jeszcze lepiej.
    Tak natomiast wszystkie swoje najlepsze mecze w kadrze grał na lewym skrzydle.

Legionista Awatar Peer
    Tak natomiast wszystkie swoje najlepsze mecze w kadrze grał na lewym skrzydle.
    I mam nadzieję, że wobec braku Novikovasa, wyjdzie na tym lewym skrzydle w niedzielę, co nie zmienia faktu, że chciałbym w końcu zobaczyć Karbownika wyżej. Najlepiej w towarzystwie gości, którzy potrafią grać szybko i kreatywnie, jak na nasze warunki(Luquinhas, Vesović).

To czy on wyjdzie na prawym czy na lewym to dla mnie już bez znaczenia. Ważne aby na którymkolwiek, na prawej obronie niehc gra Stolarski. Ważne aby już tego Lucostam nie wystawiać na skrzydle (nawet wobec tej wczorajszej padaki która zagrał wczoraj, kolejny raz jako skrzydłowy).

Lucostam na skrzydle to jest taka sama jakość piłkarza jak Agra czy Nagy. Sory, taki mamy klimat. Jakie życie taki rap.

Legionista Awatar Chmielo
    Z kolei Dolar na skrzydle to był mega wymiatacz...
    A Melanż Trwa...

Legionista Awatar Peer
    To czy on wyjdzie na prawym czy na lewym to dla mnie już bez znaczenia. Ważne aby na którymkolwiek, na prawej obronie niehc gra Stolarski. Ważne aby już tego Lucostam nie wystawiać na skrzydle (nawet wobec tej wczorajszej padaki która zagrał wczoraj, kolejny raz jako skrzydłowy).

Lucostam na skrzydle to jest taka sama jakość piłkarza jak Agra czy Nagy. Sory, taki mamy klimat. Jakie życie taki rap.
    Nie no, z tym Agrą to Cię trochę poniosło. To jest nasz najlepszy piłkarz w ostatnich meczach, ale oczywiście zgoda, że na dyszce prezentuje się o wiele lepiej, niż na skrzydle.

Uprawnienia umieszczania postów