Strona 107 z 108 PierwszyPierwszy ... 75797103104105106107108 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,181 do 3,210 z 3237

Wątek: Legia w Pucharze Polski

coraz chudszy Awatar Kijek
    Cytat Zamieszczone przez Robert E. Lee Zobacz posta
    Nie tak wygodnie jak pisać, że jak przegrywają to przez piłkarzy, a jak wygrywają to dzięki trenerowi
    Proszę Cię nie mów, że i Ciebie mam uczyć czytać?
    "ostatni, któremu jeszcze zależy"

Podobało mi się jak po strzeleniu pierwszego gola, nasi poszli za ciosem i strzelili następnego. Wtedy liczyłem że wpadną kolejne i Widzew się juz nie podniesie. Niestety głupi karny, potem debilna strata Wieteski przy wyprowadzaniu piłki i się zrobiło 2:2. Na szczeście Lewczuk się zrehabilitował, ale ta obrona Częstochowy w końcówce z drugoligowcem to jednak trochę żenująca.

Co do Marciniaka w końcówce ewidentnie gwizdał stykowe sytuacje dla Widzewa, a nawet wyimaginowne wolne o czym nawet Borek i Wichniarek wspomnieli. Wichniarek też dobry z tym VARem przy rzucie rożnym ale Borek tutaj akurat go nieźle zgasił mówiąc mu żeby się douczył kiedy korzysta się z VAR .

Najważniejszy awans, gra niezła, przynajmniej do pewnego momentu. Cały czas kuleje skuteczność. Co do Kante to pamiętam go z Wisły Płock, tam grał fajnie ale też był nieskuteczny. U nas się to potwierdza, no ale od Niezgody, który wczoraj po wejściu zamiast zapierd... jak to mówi Vuković to snuł się po boisku, i tak na tę chwilę wygląda o wiele lepiej.

Ciekawe czy brak Rosołka w spotkaniu Legii II nie był po to aby mógł w kolejnych rundach grać w 1 zespole. Bo chyba w PP jest coś takiego że jak piłkarz grał rundę wcześniej w innym klubie (nawet jak w naszym przypadku w Legii II) to musi jedną rundę pauzować żeby mógł zagrać w "nowym" klubie. Chyba że coś pokićkałem, ale jakieś takie wpisy mi się na TT pojawiały jeszcze przed meczem z Puszczą.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Tommy Johnson Zobacz posta
    Puchar Polski to rozgrywki które idealnie weryfikują marny poziom Ekstraklasy.

Pomimo przepaści finansowej jaka dzieli Ekstraklasę od reszty rozgrywek, Polskie kluby rok rocznie udowadniają że reforma ESA37 to zwyczajny skok na kasę. Także niech Prezesi, dziennikarze różnej maści i eksperci nie zakłamują rzeczywistości. Liga powinna liczyć 18 zespołów i przywrócony powinien być normalny system - mecz i rewanż.
    22 zespoły od razu, po co się rozdrabniać. Obecnie przy 16. i tak to co sezon jest gadka, że co najmniej jeden zespół był tak słaby, że szkoda, że tylko trzy lecą. Poza pieniędzmi - które nawiasem mówiąc są słusznym argumentem - nie ma żadnego powodu by ta liga miała więcej niż 14 zespołów.
    Mioduski won
    Cytat Zamieszczone przez Mioduch na dwa dni przed ostatnią kolejką Ekstraklasy, po najgorszej grupie mistrzowskiej w naszym wykonaniu od wejścia w życie ESA37
    Niezdobycie mistrzostwa powoduje, że musimy walczyć w kwalifikacjach Ligi Europy, a nie Ligi Mistrzów i to wszystko. Zawodnicy dodatkowo nie dostaną bonusu za mistrzostwo. [...] Różnica we wpływach dla Legii od Ekstraklasy za zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca w tabeli to maksymalnie około 1,5 mln złotych. Paradoksalnie może być tak, że klubowa księgowa wicemistrzostwo kraju uzna za sytuację finansowo korzystniejszą

Legionista Awatar Tommy Johnson
    Cytat Zamieszczone przez Darex13 Zobacz posta
    22 zespoły od razu, po co się rozdrabniać. Obecnie przy 16. i tak to co sezon jest gadka, że co najmniej jeden zespół był tak słaby, że szkoda, że tylko trzy lecą. Poza pieniędzmi - które nawiasem mówiąc są słusznym argumentem - nie ma żadnego powodu by ta liga miała więcej niż 14 zespołów.
    22 to przesada. 20 jest Maksymalnie, 18 to optimum.

Który zespół był tak słaby aby nie zasługiwać na grę w Ekstraklasie? Od kilku lat skład Ekstraklasy praktycznie się nie zmienia. Zamykanie się na określoną liczbę drużyn wprowadza stagnację, poziom w najwyższej klasie rozgrywkowej nie wzrasta, potwierdzają to wyniki właśnie w Pucharze Polski.

O 17:00 Stomil - Wisła, podobno Wisła chce zagrać drugim składem

Gdyby nie było w tym wszystkim faktu że Stomil i Wisła to kibicowska zgoda, postawiłbym na Olsztynian.
    Ostatnio edytowane przez Tommy Johnson ; 31-10-2019 o 15:23

a ja mam pytanie dotyczące PP tak dla odmiany.

czy jest szansa że trafimy na nasze rezerwy czy moze jakieś przepisy na tym etapie rozgrywek to jeszcze wykluczają?
    czy jest możliwe aby rezerwy grały swój mecz na Ł3 a nie w Ząbkach (czy gdzie tam nominalnie grają)?

Nie ma w PP żadnych rozstawień więc równie dobrze mogliśmy na swoje rezerwy trafić już wcześniej, jak i możemy na nie trafić dopiero w finale przy optymistycznym założeniu że jedni i drudzy by tam awansowali .

Co do stadionu to nie wiem.

Legionista Awatar r9robins
    Cytat Zamieszczone przez pawel8511 Zobacz posta
    Podobało mi się jak po strzeleniu pierwszego gola, nasi poszli za ciosem i strzelili następnego. Wtedy liczyłem że wpadną kolejne i Widzew się juz nie podniesie. Niestety głupi karny, potem debilna strata Wieteski przy wyprowadzaniu piłki i się zrobiło 2:2.
    Przy drugiej bramce, piłkę w debilny sposób do przeciwnika zagrał Gwilia a nie Wieteska.
    Moim zdaniem całą winę za nagłe odwrócenie losów meczu ponosi jednak Lewczuk, który... no nie wiem co on sobie myślał. Zawodnik z bądź co bądź dużym doświadczeniem, także zagranicznym decyduje się na tak idiotycznie ryzykowne zagranie w obrębie pola karnego. I to w sytuacji gdy przeciwnik g... za przeproszeniem może zrobić a zagrożenie jest praktycznie zerowe. To czego on się przez te wszystkie lata gry w piłkę nauczył skoro nie potrafi na chłodno ocenić takiej klarownej sytuacji? Czemu on taki elektryczny, czyżby czerwona arena tak go stremowała swoim ogromem i przytłaczającą wrzawą?

Legionista Awatar Ivan Drugi
    Cytat Zamieszczone przez r9robins Zobacz posta
    Przy drugiej bramce, piłkę w debilny sposób do przeciwnika zagrał Gwilia a nie Wieteska.
    Moim zdaniem całą winę za nagłe odwrócenie losów meczu ponosi jednak Lewczuk, który... no nie wiem co on sobie myślał. Zawodnik z bądź co bądź dużym doświadczeniem, także zagranicznym decyduje się na tak idiotycznie ryzykowne zagranie w obrębie pola karnego. I to w sytuacji gdy przeciwnik g... za przeproszeniem może zrobić a zagrożenie jest praktycznie zerowe. To czego on się przez te wszystkie lata gry w piłkę nauczył skoro nie potrafi na chłodno ocenić takiej klarownej sytuacji? Czemu on taki elektryczny, czyżby czerwona arena tak go stremowała swoim ogromem i przytłaczającą wrzawą?
    To najsłabszy mecz Igora w tym sezonie a przecież ostatnio grał jak profesor. Od początku meczu mu nie szło, może miał zły dzień? Piłkarz też człowiek, najważniejsze że odkupił swój błąd.

Cytat Zamieszczone przez r9robins Zobacz posta
    Z tego co pamiętam to najpierw Wieteska nie potrafił utrzymać się przy piłce a Gvila już praktycznie był w beznadziejnej sytuacji. Ale może gdzieś w necie jest powtórka. W każdym razie było też kilka głupich fauli Wieteski, Robak też go ładnie objechał ze dwa razy. Jak dla mnie jeden z najsłabszych zawodników obecnie to właśnie Wieteska, jeśli chodzi o defensywę bo oczywiscie są jeszcze takie lebiegi jak Novikovas czy Nagy.
    Lewczuka faktycznie coś wczoraj odcieło przy tym karnym. Oby to jednorazowa taka sytuacja i jeśli już się przydarzyła to jednak dobrze że później tą bramką się poniekąd zrehabilitował.

edit: obejrzałem powtórkę, tak jak pisałem. Zaczęło się od Wieteski, którego przerósł pressing Robaka, później jeszcze sytuacyjna piłka po której Gvila zagrał pod nogi Robaka. Obaj zawalili koncertowo.
    Ostatnio edytowane przez pawel8511 ; 31-10-2019 o 16:28

Legionista
    Następny mecz rezerw Legii II w PP na Ł3. Oficjalne ogłoszenie informacji 5 listopada po losowaniu 1/8.

Legionista Awatar Ćwirek
    Cytat Zamieszczone przez Moriarty Zobacz posta
    Może z tej mąki będzie chleb, chociaż też tonowałbym nastroje, poczekajmy na mecze z mocniejszymi przeciwnikami i jakąś dłuższą passę. Co nie zmienia faktu, że przyjemnie się Legię w tej chwili ogląda. A i emocje wczoraj jakich dawno nie było. Ja tam Widzewowi dobrze nie życzę, ale... Lepsze mecze z nimi niż z jakimiś Rakowami. I wygrana lepiej smakuje.
    i przynajmniej nie stadion kurnik i nie telepiesz się pół Polski by nie wejść (wiem, sam spędzałem mecze pod klatką ale ostatnio Raków mnie wkurwił maks...)

Legionista Awatar Marcino
    Cytat Zamieszczone przez Bade Zobacz posta
    Następny mecz rezerw Legii II w PP na Ł3. Oficjalne ogłoszenie informacji 5 listopada po losowaniu 1/8.
    Zasługują na masę ludzi na stadionie i mocny doping.
    I wkurzaj się na nasz charakter strączku łuskany
    Spytasz skąd jestem? Powiem z dumą: z Warszawy

To warszawskie ballady ...

Legionista
    Jak idzie o Widzew to ja bym im co rok dawał dziką kartę na grę w lidze i co rok chciał oglądać jak spadają po 6-0 i bramce Boruca

Legionista
    Płock zlekceważył Stomil i po karnych awans gumowych.
    Mioduski ,Vukovic OUT !

Legionista Awatar Budyń_70
    Cytat Zamieszczone przez IX14 Zobacz posta
    Płock zlekceważył Stomil i po karnych awans gumowych.
    A może po prostu nie są w stanie ciągnąć na dwa fronty i wybrali ścieżkę mistrzowską

Legionista Awatar Tommy Johnson
    Mecz był czerstwy, obie drużyny nie zasługiwały na tracenie cennego czasu.

W następnej rundzie dla drugiej drużyny proponuję właśnie Stomil Olsztyn, myślę że jest szansa powalczyć o awans.

Dla Pierwszej drużyny widziałbym Lechię Gdańsk.

Właśnie skończyła się powtórka Widzew - Legia, Moim zdaniem takie mecze są potrzebne. Lepszy klasyk Ligi Polskiej niż 3 mecz z Arką, np...
    Ostatnio edytowane przez Tommy Johnson ; 01-11-2019 o 17:33

Legionista Awatar bambino
    Niech giną. Nie będę tęsknił.
    #MiśKazekteam

Legionista Awatar Ivan Drugi
    Środowy mecz nasunął mi pewną refleksję. Ostatni raz Widzew wygrał z Legią w 2000 roku. Ja pierwsze w pełni świadome wspomnienia mam z wieku 7-8 lat więc bazując na tym zakładam że wszyscy kibice Widzewa poniżej 26 roku życia nie pamiętają wygranej z Legią. To dla nich coś takiego jak dla mnie bramka Domarskiego na Wembley. Lubię to.

Legionista
    Pamiętam ten mecz z 2000r. Gęsior strzelił w ostatniej minucie i widzewiak Laskowski komentował mało się ze szczęścia nie ze*rał. Dziś losowanie o 12.00 jak myślicie na kogo trafimy ? Piast Gliwice?
    Mioduski ,Vukovic OUT !

Legionista Awatar RONVE
    Pamiętam ten mecz z 2000r. Gęsior strzelił w ostatniej minucie i widzewiak Laskowski komentował mało się ze szczęścia nie ze*rał. Dziś losowanie o 12.00 jak myślicie na kogo trafimy ? Piast Gliwice?
    Obstawiam że Legia II trafi na Lecha a pierwsza drużyna na Błękitnych

Cytat Zamieszczone przez RONVE Zobacz posta
    Obstawiam że Legia II trafi na Lecha a pierwsza drużyna na Błękitnych
    Legia II - Stomil
    Legia - Lech
    Nie wygrałeś srebra - przegrałeś złoto

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez pramok Zobacz posta
    Legia II - Stomil
    Legia - Lech
    A Legia Lech na czyim boisku? Czy teraz jest już mecz - rewanż?
    koko koko Skorza spoko...

Legionista
    Jeden mecz i losowanie kto gospodarzem jeśli grają drużyny z tego samego poziomu rozgrywkowego.

Cytat Zamieszczone przez Kolodont Zobacz posta
    Jeden mecz i losowanie kto gospodarzem jeśli grają drużyny z tego samego poziomu rozgrywkowego.
    Pierwsza wylosowana drużyna jest gospodarzem.

Legionista
    Dziś losowanie o 12.00
    Totolotek Puchar Polski
    @PZPNPuchar
    · 29 paź
    🔴 Losowanie 1/8 finału Totolotek Pucharu Polski odbędzie się 5 listopada o 12:00!

NA ŻYWO na Youtube Łączy Nas Piłka! 🎥

Cytat Zamieszczone przez Yevaud Zobacz posta
    A Legia Lech na czyim boisku? Czy teraz jest już mecz - rewanż?
    Nie ma już rewanżów. Gra się jeden mecz i tak jak kolego pisał, jeśli to ta sama klasa rozgrywkowa to gospodarzem jest pierwsza wylosowana drużyna, a w innym przypadku gospodarzem jest zespół z niższych lig. Mam nadzieję, że wylosujemy jakiś słabeuszy.

Legionista
    Ja tam liczę na Raków. Mamy rachunki do wyrównania

Legionista Awatar Marcino
    Spacerek
    Legia vs. Górnik Łęczna

i tu trudniej,
    Legia II vs. Piast Gliwice
    I wkurzaj się na nasz charakter strączku łuskany
    Spytasz skąd jestem? Powiem z dumą: z Warszawy

To warszawskie ballady ...

Legionista
    Legia II z Piastem.