Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 30 z 89

Wątek: Ultras Diary - pamiętnik wyjazdowicza

Administrator Awatar Adiq

Ultras Diary - pamiętnik wyjazdowicza

Zapraszam wszystkich na założoną przeze mnie stronę, na której można zapisywać swoje wyjazdy i oglądać statystyki z nimi związane.

http://www.UltrasDiary.pl

Przy okazji zachęcam też do lajkowania profilu na FB.
    https://www.facebook.com/UltrasDiary?fref=nf

Strona dopiero raczkuje więc wszelkie uwagi i pomysły bardzo mile widziane.

Jeżeli chcecie zobaczyć jak wygląda wypełniony już profil, to kliknijcie w baner poniżej.

Legionistka Awatar Angela
    Strona padła? Bo mi niestety się nie ładuje.

/ ok. Już działa
    Ostatnio edytowane przez Angela ; 20-03-2015 o 21:47

Legionista Awatar warsawer
    Działa

Legionista Awatar Szejdi
    Powinna być możliwość dodania wyjazdów ze zgodami lub mniejszymi klubami typu GKP Targówek.

ed: przeczytałem faq, sorry
    Ostatnio edytowane przez Szejdi ; 20-03-2015 o 23:25

Czerwona kartka
    Zajebisty pomysł
    W takim razie koniec z pisaniem wyjazdów w zeszycie

Legionista Awatar Alek
    a te zgodowe i derbowe też się liczą ?
    W sprawach związanych z T-Mobile ( dla firm ) służę pomocą.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Alek Zobacz posta
    przeczytaj FAQ

Legionista Awatar FCB
    bardzo ciekawa stronka...szkoda, że człowiek nie zapisywał dat wyjazdów bo teraz ciężko z pamięcią np. po 8 wyjazdach do Zabrza czy 10 do Wodzisławia..trzeba będzie się trochę pogłowić i może po datach z biletów dojść do ładu i składu . Brawa za pomysł
    Ostatnio edytowane przez FCB ; 21-03-2015 o 07:32

Legionista Awatar Kamilos
    Można byłoby rozbudować to o możliwość wpisania trasy na mecz. Opcja przydatna głównie w wyjazdach zagranicznych gdzie mierzenie kilometrów po linii prostej zaniża ich ilość

Legionista Awatar Alek
    Cytat Zamieszczone przez FCB Zobacz posta
    bardzo ciekawa stronka...szkoda, że człowiek nie zapisywał dat wyjazdów bo teraz ciężko z pamięcią np. po 8 wyjazdach do Zabrza czy 10 do Wodzisławia..trzeba będzie się trochę pogłowić i może po datach z biletów dojść do ładu i składu . Brawa za pomysł
    ewentualnie na 90minut.pl masz dokładne archiwum z datami spotkań oraz wynikami z naszej ligi
    W sprawach związanych z T-Mobile ( dla firm ) służę pomocą.

Czerwona kartka
    Cytat Zamieszczone przez cisza954 Zobacz posta
    Dobre by było dla FC liczenie kilometrów z innych miast niż klubu
    Otóż to.

Ponad to brakuje tam takiego klubu jak Stal Sanok - nie da się wyjazdu do tej mieściny zapisać

Cytat Zamieszczone przez Alek Zobacz posta
    Wg mnie derby to nie wyjazd, ale jeżeli uważasz inaczej, to możesz sobie dodać. Policzy Ci ilość kilometrów z jednego stadionu na drugi, choćby było to kilkaset metrów.

Cytat Zamieszczone przez Kamilos Zobacz posta
    Można byłoby rozbudować to o możliwość wpisania trasy na mecz. Opcja przydatna głównie w wyjazdach zagranicznych gdzie mierzenie kilometrów po linii prostej zaniża ich ilość
    Moje zdanie na ten temat można przeczytać w FAQ

---------------------------------------
    Dlaczego kilometry liczą się w linii prostej?

Wszyscy wiemy, że życie wyjazdowicza bywa barwne i pełne nietypowych zwrotów wydarzeń. Można, więc przy okazji meczu w Krakowie odwiedzić ciocię w Zakopanem, a na mecz w Szczecinie udać się prosto z wakacji we Władysławowie. Można wybrać się do Poznania, zabierając po drodze znajomego z Bydgoszczy. Do Wrocławia jechać na trzy różne sposoby, a do Gdańska skorzystać z autostrady, której jeszcze do niedawna nie było na mapach. Ciężko też przypomnieć sobie po kilku latach, jaką konkretnie trasą trafiło się na stadion. To wszystko sprawia, że najprostszym rozwiązaniem wydaje się właśnie liczenie kilometrów w linii prostej.

Cytat Zamieszczone przez cisza954 Zobacz posta
    Dobre by było dla FC liczenie kilometrów z innych miast niż klubu
    I tutaj również odsyłam do FAQ, choć nie wykluczam, że to się może w przyszłości zmienić.

-----------
    Jestem z FC i nie mieszkam w mieście mojego klubu. W jaki sposób wyliczane są moje kilometry?

Ciężko jednoznacznie określić czy Fan Cluby jeżdżą najpierw do miasta swojego klubu, aby stamtąd udać się na wyjazd czy może prosto pod sektor gości. Dlatego kilometry liczone są po prostu od stadionu Twojego klubu do stadionu, na którym rozgrywany jest mecz.

Cytat Zamieszczone przez hummel Zobacz posta
    Otóż to.

Ponad to brakuje tam takiego klubu jak Stal Sanok - nie da się wyjazdu do tej mieściny zapisać
    Na ten moment do bazy danych dodane są wszystkie kluby od Ekstraklasy do Okręgówki, natomiast okazuje się, ze Stali Sanok nie ma, bo... klub został rozwiązany. Dodałem go teraz, możesz sobie już zaktualizować.

Legionista - Hagenaar Awatar beton
    FC Den Haag pod jaką nazwą można tam znaleźć? nigdzie nie widzę...
    nie oglądaj się za siebie, bo ci z przodu ktoś przyjebie

Cytat Zamieszczone przez beton Zobacz posta
    FC Den Haag pod jaką nazwą można tam znaleźć? nigdzie nie widzę...
    Jeżeli chodzi o kluby zagraniczne, to w bazie na ten moment są tylko te z którymi kiedykolwiek grały polskie drużyny na wyjeździe. FC Den Haag do nich nie należy.

Legionista - Hagenaar Awatar beton
    Cytat Zamieszczone przez Adiq Zobacz posta
    Jeżeli chodzi o kluby zagraniczne, to w bazie na ten moment są tylko te z którymi kiedykolwiek grały polskie drużyny na wyjeździe. FC Den Haag do nich nie należy.
    ale to zgoda, możesz zrobić wyjątek
    nie oglądaj się za siebie, bo ci z przodu ktoś przyjebie

Zielonogórzanin
    trochę modern ultras
    co prawda strona zrobiona elegancko

nie ma klubów żużlowych

Legionista Awatar ZdziCHu
    Chcę tylko dodać, że dla fan klubowiczów, to nawet mecz w Warszawie to "wyjazd" jest
    You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

Legionista Awatar bloniaq
    Ja bym dodał jeszcze ogólną liczbę kibiców na meczu.
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Postaram się wyjaśnić w dwóch zdaniach.

Z założenia strona ma za zadanie obliczać wyjazdy, na które jeżdżą polscy kibice piłki nożnej za swoją drużyną klubową. W tym celu kilometry liczone są od stadionu do stadionu w linii prostej.

Z powyższego założenia wynika, że nie ma możliwości:
    1. dodawania meczów przez kibiców zagranicznych
    2. dodawania meczów żużlowych
    3. dodawania meczów reprezentacji
    4. dodawania meczów na które jeździ się towarzysko
    5. dodawania meczów zgód
    6. dodawania meczów u siebie
    7. obliczania kilometrów z miasta zamieszkania
    8. obliczania kilometrów siecią drogową, liniami kolejowymi i korytarzami powietrznymi

Nie oznacza, to natomiast, że takiej możliwości nie będzie w przyszłości. Tak jak napisałem w pierwszym poście, strona dopiero raczkuje i z założenia powstała w możliwie najprostszej formie.

Punkty 1-4 wiążą się jednak z rozbudową bazy danych do poziomu globalnego. Samo dodanie blisko 2000 jedynie polskich klubów, stadionów i ich adresów było bardzo czasochłonnym zadaniem więc boję się nawet pomyśleć ile mogłoby zająć skompletowanie tych danych z całej Europy (o reszcie kontynentów już nawet nie wspominając).

Punkty 5-8 wiążą się natomiast ze znaczną przebudową strony, tak aby wszystko zachowało sens, a statystyki nadal były rzetelne i prawdziwe.

Jeżeli pomysł UltrasDiary się przyjmie, to będę chciał rozbudowywać stronę, aby umożliwiała jak najwięcej rzeczy, o których piszecie. Na razie trzeba żyć z tym co jest, aczkolwiek Wasze komentarze są dla mnie bardzo cenne, bo dzięki temu wiem, na którą ze zmian jest największe zapotrzebowanie.

Legionista Awatar Maciej_L
    Rewelacyjna sprawa, tylko kurde spamiętać kilka wyjazdów do Chorzowa, Wrocławia, Krakowa itd liga, jakieś puchary ligi, kiedy to było to kurde prawie niemożliwe, zagraniczne to się pamięta..dodaje więc sobie co pamiętam a jak mi się będzie przypominać to się doda. Nie znajduje mi Broendby Kopenhaga?
    We are the best, fuck the rest!

Nazwy klubów zagranicznych zapisane są w pisowni oryginalnej. Szukaj więc Brondby IF.

Oba wyjazdy do Sanoka zalicza jako zagraniczne
    Dla mnie luty,dla Ciebie maj...

Morterator Awatar mort
    Cytat Zamieszczone przez MałyJohn Zobacz posta
    Oba wyjazdy do Sanoka zalicza jako zagraniczne
    Adiq padł ofiarą ukraińskiej propagandy
    ...ta ziemia do Polski należy
    choć Polska daleko jest stąd,
    bo wolność krzyżami się mierzy
    historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Legionista Awatar casual
    Cytat Zamieszczone przez mort Zobacz posta
    Adiq padł ofiarą ukraińskiej propagandy

Jeszcze tych kilkanaście powiatów co se je Andrij Tarasenko zażyczył póki co po naszej stronie granicy, a tu już proszę- Sanok za zagraniczny wyjazd zaliczony
    Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
    - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
    Zapamiętał.

Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

Anektowałem już Sanok do Polski.

Legionista Awatar cezary_L
    A co w wypadku meczu rostrzygniętego po dogrywce lub karnych? Przydałaby się jakaś dodatkowa opcja w takich meczach.
    Jedyny łatwy dzień był wczoraj.

Legionista Awatar Next
    Mam pewien problem, gdyż na e-mail nie przyszła mi żadna wiadomość, oraz nie mogę zalogować się poprzez facebook'a.

#edit

działa, ale jest nowy problem?

#edit2
    Wszystko działa zajebiście, tylko nie można się łączyć z facebookiem bo się jebie :x
    Ostatnio edytowane przez Next ; 24-03-2015 o 00:53

Prosiłbym o zmianę nazwy Energetyk ROW Rybnik na ROW Rybnik, gdyż nazwa Energetyk jest nieuznawana przez kibiców i prawdopodobnie niedługo ten człon zniknie z oficjalnej nazwy.

Cytat Zamieszczone przez cezary_L Zobacz posta
    A co w wypadku meczu rostrzygniętego po dogrywce lub karnych? Przydałaby się jakaś dodatkowa opcja w takich meczach.
    To dobre pytanie. Sytuacja komplikuje się tym bardziej, jeśli karne nie są efektem remisu w meczu, a w dwumeczu. Czyli na przykład Legia przegrywa w pierwszym meczu 0-1, a w rewanżu wygrywa 1-0. Są więc karne, które przegrywa. Czy wtedy mecz liczyć jako zwycięski czy przegrany?

Cytat Zamieszczone przez Next Zobacz posta
    #edit2
    Wszystko działa zajebiście, tylko nie można się łączyć z facebookiem bo się jebie :x
    Jeżeli mówisz o logowaniu przez Facebooka, to najpierw trzeba zalogować się normalnie i zsynchronizować konto z FB w ustwieniach profilu.

Cytat Zamieszczone przez siwy550 Zobacz posta
    Prosiłbym o zmianę nazwy Energetyk ROW Rybnik na ROW Rybnik, gdyż nazwa Energetyk jest nieuznawana przez kibiców i prawdopodobnie niedługo ten człon zniknie z oficjalnej nazwy.
    Zmienione.

Legionista Awatar FCB
    a ja mam ze trzy wyjazdy na hokejową Legię... lodowisk w spisie brak..i co teraz?

edyta: wiem wiem bloniaq. Po prostu każdy zgłasza sugestie i pomysły do dopracowania. Zgłaszam i ja.
    Ostatnio edytowane przez FCB ; 25-03-2015 o 20:40

Uprawnienia umieszczania postów