Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 60 z 89

Wątek: Ultras Diary - pamiętnik wyjazdowicza

Legionista Awatar bloniaq
    Cytat Zamieszczone przez Adiq Zobacz posta
    Postaram się wyjaśnić w dwóch zdaniach.

Z założenia strona ma za zadanie obliczać wyjazdy, na które jeżdżą polscy kibice piłki nożnej za swoją drużyną klubową. W tym celu kilometry liczone są od stadionu do stadionu w linii prostej.

Z powyższego założenia wynika, że nie ma możliwości:
    1. dodawania meczów przez kibiców zagranicznych
    2. dodawania meczów żużlowych
    3. dodawania meczów reprezentacji
    4. dodawania meczów na które jeździ się towarzysko
    5. dodawania meczów zgód
    6. dodawania meczów u siebie
    7. obliczania kilometrów z miasta zamieszkania
    8. obliczania kilometrów siecią drogową, liniami kolejowymi i korytarzami powietrznymi

Nie oznacza, to natomiast, że takiej możliwości nie będzie w przyszłości. Tak jak napisałem w pierwszym poście, strona dopiero raczkuje i z założenia powstała w możliwie najprostszej formie.

Punkty 1-4 wiążą się jednak z rozbudową bazy danych do poziomu globalnego. Samo dodanie blisko 2000 jedynie polskich klubów, stadionów i ich adresów było bardzo czasochłonnym zadaniem więc boję się nawet pomyśleć ile mogłoby zająć skompletowanie tych danych z całej Europy (o reszcie kontynentów już nawet nie wspominając).

Punkty 5-8 wiążą się natomiast ze znaczną przebudową strony, tak aby wszystko zachowało sens, a statystyki nadal były rzetelne i prawdziwe.

Jeżeli pomysł UltrasDiary się przyjmie, to będę chciał rozbudowywać stronę, aby umożliwiała jak najwięcej rzeczy, o których piszecie. Na razie trzeba żyć z tym co jest, aczkolwiek Wasze komentarze są dla mnie bardzo cenne, bo dzięki temu wiem, na którą ze zmian jest największe zapotrzebowanie.
    Przeczytaj jeszcze raz w takim razie.
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar Królik OoS
    Czy tylko ja mam problem przy zapisywaniu wyjazdu, który trwa bardzo długo, po czym wywala, a wyjazd i tak zapisuje się?
    Ostatnio edytowane przez Królik OoS ; 25-03-2015 o 20:25
    nic.

Legionista Awatar SzydeL
    Cytat Zamieszczone przez Królik OoS Zobacz posta
    Czy tylko ja mam problem przy zapisywaniu wyjazdu, który trwa bardzo długo, po czym wywala, a wyjazd i tak zapisuje się?
    Nie tylko ty.
    Legia Warszawa - to coś więcej niż bramki i trofea.To przede wszystkim Barwy, Honor i Zasady.

To naprawdę duża sztuka€“ być czterokrotnie lepszym i ani razu nie wygrać. Gdyby piłkarze Śląska w ogóle nie wychodzili na boisko na mecze z Legią, efekt byłby dokładnie ten sam. Zero punktów i brak awansu.Tak naprawdę piłkarze i trenerzy Śląska po starciach z Legią zawsze mówią to samo. Pytanie tylko, jak długo będą się na to nabierać wrocławscy kibice.

Legionista Awatar cezary_L
    Cytat Zamieszczone przez Adiq Zobacz posta
    To dobre pytanie. Sytuacja komplikuje się tym bardziej, jeśli karne nie są efektem remisu w meczu, a w dwumeczu. Czyli na przykład Legia przegrywa w pierwszym meczu 0-1, a w rewanżu wygrywa 1-0. Są więc karne, które przegrywa. Czy wtedy mecz liczyć jako zwycięski czy przegrany?
    Jedyne wyjście z sytuacji to uznać mecz/e za nieodbyte. Polska piłka zna takie przypadki.
    Jedyny łatwy dzień był wczoraj.

Legionista Awatar Saska(L)Kępa
    Cytat Zamieszczone przez Królik OoS Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez SzydeL Zobacz posta
    Nie tylko ty.
    Miałem to samo i okazało się, że źle dodawałem datę meczu, tzn. wpisywałem ręcznie zamiast wybrać w tabelce, wpisanej daty mi nie dodawało, strona ładowała się kilkanaście minut i następnie najczęściej wyskakiwał błąd.

Dolcan Ząbki
    Zastanawiamy się nad wprowadzeniem możliwości dodawania wyjazdów na zgody i kadrę. Jak liczycie takie mecze? Razem ze wszystkimi czy osobno?
    Razem ze wszystkimi, z tym że tak samo jak kolega wyżej liczy się tylko wyjazd zgody, a nie ich mecz domowy.

Mogłoby to się odbywać tak, że odległość liczona byłaby spod stadionu 'macierzystego', czyli np. jestem kibicem Legii a jadę z Zagłębiem do Częstochowy to liczy mi odległość spod Ł3 na stadion Rakowa.

Legionista Awatar capital
    Tak przeglądam i nie widzę stadionu Dynama Kijów.
    Na wieki wieków
    LEGIA!

Legionista Awatar Michu
    Cytat Zamieszczone przez capital Zobacz posta
    Tak przeglądam i nie widzę stadionu Dynama Kijów.
    Też miałem z tym problem, wpisz w przeciwnika Dynamo Kijów, a potem zmień na Metalist Charków, bo podejrzewam że o ten wyjazd Ci chodzi. Albo wpisuj "Kyiv".

Legionista Awatar Maciej_L
    Mi się nie dodał ostatni wyjazd do Bielska. Mam go na liście wyjazdów, ale do ogólnych statystyk czy do ogólnej liczby wyjazdów się nie dodał.
    We are the best, fuck the rest!

Legionista Awatar ZdziCHu
    Cytat Zamieszczone przez Maciej_L Zobacz posta
    Mi się nie dodał ostatni wyjazd do Bielska. Mam go na liście wyjazdów, ale do ogólnych statystyk czy do ogólnej liczby wyjazdów się nie dodał.
    Ja mam wszystko w porządku. Żeby ci wyświetliło 50 wyjazdów w sygnaturze, musisz zaktualizować link który wklejałeś.
    You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

Legionista Awatar Maciej_L
    no, ale własnie u mnie to na głównym profilu jest 48 wyjazdów a w liście wyjazdowej jest 49 jak tak zliczyć i km i inne statystyki też się nie zmieniły po dodaniu wyjazdu do Bielska a już dodałem 2 dni temu. Jak mam to zaktualizować?
    We are the best, fuck the rest!

Legionista Awatar ZdziCHu
    Rzeczywiście, nie spojrzałem na Twój profil. Musisz poczekać aż Adiq się pojawi i znajdzie rozwiązanie sytuacji.
    You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

Legionista Awatar Hjubi
    Cytat Zamieszczone przez Michu Zobacz posta
    Też miałem z tym problem, wpisz w przeciwnika Dynamo Kijów, a potem zmień na Metalist Charków, bo podejrzewam że o ten wyjazd Ci chodzi. Albo wpisuj "Kyiv".
    Tylko że do Dynama Kijów (w dodatku to jedyny kijowski stadion w Ultras Diary) jest przypisany stadion Olimpijski, a my graliśmy na starym stadionie im. Walerego Łobanowskiego.
    ...

Administrator Awatar Adiq
    Cytat Zamieszczone przez Maciej_L Zobacz posta
    Nie o wyjazd do Bielska chodziło, a do Olsztyna. W jakiś sposób nie został wybrany domyślny stadion, przez co UD nie liczyło Ci tego wyjazdu. W każdym razie już masz wszystko policzone prawidłowo.

Cytat Zamieszczone przez ZdziCHu Zobacz posta
    Ja mam wszystko w porządku. Żeby ci wyświetliło 50 wyjazdów w sygnaturze, musisz zaktualizować link który wklejałeś.
    Baner aktualizuje się sam, każdorazowo gdy dodaje się nowy wyjazd.

Cytat Zamieszczone przez Hjubi Zobacz posta
    Tylko że do Dynama Kijów (w dodatku to jedyny kijowski stadion w Ultras Diary) jest przypisany stadion Olimpijski, a my graliśmy na starym stadionie im. Walerego Łobanowskiego.
    Dodałem stadion. Można sobie edytować.

Strona została rozbudowana o Ranking Stadionów. Działa to w ten sposób, że przy dodawaniu wyjazdu każdy ocenia stadion w skali od 1 do 5 według czterech kategorii.

Stadion
    (położenie, estetyka, nowoczesność, klimat)

Wejście na mecz
    (czas oczekiwania, przepustowość bramek, kontrola osobista, nastawienie ochrony, organizacja depozytu)

Sektor gości
    (pojemność, komfort oglądania meczu, przystosowanie do pogody, zaplecze sanitarne, udogodnienia)

Catering
    (jakość jedzenia, ceny, różnorodność oferty, dostępność asortymentu, organizacja, obsługa)

Na podstawie tych ocen tworzony jest ranking. Można sprawdzić, który stadion jest najlepiej oceniany w każdej z kategorii (po kliknięciu w nazwę rubryki) oraz który jest najlepszych po ich zsumowaniu.
    http://ultrasdiary.pl/stadiums/

W rankingu biorą udział stadiony, które były odwiedzone przynajmniej 100 razy.

Legionista Awatar BAU
    Czy przy koncie użytkownika nie można byłoby dodać opcji wyboru np. 2-3 lokalizacji dodatkowych, z których się wyjechało na wyjazd i dla uproszczenia "przez Warszawę"/miasto klubu, któremu się kibicuje? Oczywiście jest to moja subiektywna propozycja.

Legionista Awatar Naguto
    jak dodać wyjazd zgodowy ?
    Legia Legia Warszawa

Legionista Awatar Hjubi
    Czy mogę dodawać wyjazdy zgód mojego klubu lub reprezentacji narodowej?

Założeniem UltrasDiary jest tworzenie statystyk dla swojego klubu. Dodawanie wyjazdów innego klubu sprawiłoby, że większość z nich straciłaby sens. Nie wykluczamy natomiast, że taka możliwość pojawi się w przyszłości.
    http://ultrasdiary.pl/faq/
    ...

Witam. Jestem tu nowa. Mam pytanie odnośnie wyjazdów na mecze Legii.Nie wiem czy w dobrym dziale piszę ale się zapytam. Czy ktoś jedzie może w sobote do Tarnobrzegu na mecz z Warszawy ? Będe wdzieczna za odpowiedź.

Administrator Awatar arczi
    Pomyliłaś fora. Spróbuj na forumpolicyjne.com.pl
    Niech każdy kibic w sercu to wyzna: Bóg, Honor i Ojczyzna

Legionista Awatar Seba.Kolos
    Nie moge wpisac meczu z Petrochemia Plock z 1995 roku
    Jedno Miasto
    I Jeden Klub
    Legia Warszawa
    Legia az po Grob

Cytat Zamieszczone przez BAU Zobacz posta
    Czy przy koncie użytkownika nie można byłoby dodać opcji wyboru np. 2-3 lokalizacji dodatkowych, z których się wyjechało na wyjazd i dla uproszczenia "przez Warszawę"/miasto klubu, któremu się kibicuje? Oczywiście jest to moja subiektywna propozycja.
    Coraz więcej osób dopytuje o taką opcję więc całkiem możliwe, że coś takiego powstanie. Technicznie nie powinno być to trudne.

Cytat Zamieszczone przez SebaKolosWien Zobacz posta
    Nie moge wpisac meczu z Petrochemia Plock z 1995 roku
    Wpisz jako Wisła Płock.

Legionista Awatar blazey-bialoleka
    Jak mam poprawnie wypełnić informacje, jeśli chodzi o mecze finałowe pp? Np. Bydgoszcz z pyrami, albo kielce z ruchem? Czy to po zapisaniu domyślnie poprawi się? Pozdro

Mam sory.
    "Byłem na meczu z klubem, który nie rozgrywał go na swoim stadionie. Co teraz?

Domyślnie wybrany zostanie stadion klubu, co nie oznacza, że nie można tego zmienić. Kliknij w "X" w polu stadion i wprowadź nazwę tego właściwego."
    Ostatnio edytowane przez blazey-bialoleka ; 20-04-2015 o 23:07

Legionista Awatar Tommy Johnson
    Powinna być możliwość wyboru dwu klubów wtedy był bym lepszy kibol

Ogólnie strona powinna zostać rozbudowana bo ma potencjał.

Legionista Awatar DanielTGK
    A ja z innym problemem. Jeżdżę zarówno za Legią, jak i GKP Targówek i chciałem założyć drugie konto na UD właśnie żeby zliczyć wyjazdy na GKP, ale większości klubów takich jak KS Falenica czy KS Wesoła, po których jeździło się jeszcze w czasach jak Targówek grał w okręgówce nie ma do wyboru. Dałoby radę powiększyć bazę danych, ewentualnie jakieś ręczne wpisywanie rywala ?

Legionista Awatar Mar00
    Niepełnosprytne pytanie
    Jak się usuwa wyjazd z listy?

Legionista Awatar Saska(L)Kępa
    Cytat Zamieszczone przez Mar00 Zobacz posta
    Niepełnosprytne pytanie
    Jak się usuwa wyjazd z listy?
    Wchodzisz w listę wyjazdów, następnie klikasz na ten który Cię interesuje i oprócz opisu tego wyjazdu masz dwie zakładki - edytuj i usuń.

Legionista Awatar Mar00
    Cytat Zamieszczone przez Saska(L)Kępa Zobacz posta
    Wchodzisz w listę wyjazdów, następnie klikasz na ten który Cię interesuje i oprócz opisu tego wyjazdu masz dwie zakładki - edytuj i usuń.
    Dzięki

Legionista
    Zapytam tutaj- Czy ktoś kojarzy dokładną datę towarzyskiego meczu, który rozegraliśmy z Polonią w Lublinie? Rok bodajże 1998, jakoś przed startem rundy wiosennej? Potrzebne do pamiętnika.

Legionista Awatar Piotrek (L)egionowo
    01.03.1998

Uprawnienia umieszczania postów