Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 30 z 110

Wątek: Śląsk - Legia [23. kolejka TME, 08.03.2015, g. 18:00]

Legionista Awatar a-d-a-m

Śląsk - Legia [23. kolejka TME, 08.03.2015, g. 18:00]

vs

Zbliżająca się 23. kolejka T-Mobile Ekstraklasy może być jedną z najciekawszych w sezonie. W dwóch szlagierowych meczach wystąpią cztery czołowe drużyny. Lider Legia Warszawa zagra we Wrocławiu ze Śląskiem, a Lech Poznań podejmie Jagiellonię Białystok.

Spotkanie czwartego w tabeli Śląska (37 pkt) z Legią (42) można określić mianem rywalizacji dobrych znajomych. Tak się bowiem składa, że oba zespoły trafiły na siebie również w ćwierćfinale Pucharu Polski. Pierwsze starcie, we Wrocławiu, zakończyło się remisem 1-1, natomiast rewanż na Łazienkowskiej wygrał stołeczny zespół po rzutach karnych i awansował do półfinału PP. Tymczasem ligowy mecz Śląska z Legią odbędzie się w niedzielę, początek o godz. 18.

Trener gospodarzy Tadeusz Pawłowski nie będzie mógł skorzystać z usług zawieszonego za cztery żółte kartki Mateusza Machaja. W Legii nikt nie pauzuje, ale na kolejne "żółtko" uważać muszą Jakub Kosecki i Michał Masłowski, gdyż każda następna kartka wyeliminuje ich z gry w następnej kolejce przeciwko Wiśle Kraków.

Arbitrem niedzielnego spotkania będzie Bartosz Frankowski z Torunia.
    "Mamy w tym kraju jeden punkt, z którego pochodzi wszystko zło: to Warszawa.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostaje ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju."

Hans Frank, 14 grudnia 1943

Legionista Awatar e(L)egion
    Ja to widzę na niedzielę tak:

Malarz - Broź(jak się wyleczy) Rzeźniczak Lewczuk Brzyski - Vrdoljak Pinto - Żyro Kosecki (kto za Masłowskiego i Dudę nie wiem) - Sa.

Zakładam że Berg nie obraził się na Orlando Sa, bo moim zdaniem Portugalczyk nie odbiegał jakoś szczególnie od reszty w I połowie meczu. Zastanawiam się kto na ofensywnym pomocniku bo i Duda i Masłowski grali do końca. Wątpię aby mieli siły na kolejne 90 minut takiej rąbanki. Duda coś gadał o skurczach co tylko to potwierdza. Reszta powinna być wypoczęta i na podmęczony Śląsk jak znalazł. Oczywiście nie gwarantuje jakiegoś wielkiego skoku jakościowego, bo forma wszystkich naszych graczy jest obecnie taka sobie. Jednakże plus tej ekipy jest taki, że prawie wszyscy nie mają w nogach 120 minut wczorajszego grania. Śląsk już takiej alternatywy nie ma zwłaszcza w ofensywie więc pewnie cała wczorajsza ofensywna formacja zagra tez pojutrze. Zobaczymy jak będą wyglądali około 60 minuty meczu. Oby tylko nie stracić jakiejś głupiej bramki...

Legionista Awatar 171torwar
    Cytat Zamieszczone przez e(L)egion Zobacz posta

Malarz - Broź(jak się wyleczy) Rzeźniczak Lewczuk Brzyski - Vrdoljak Pinto - Żyro Kosecki (kto za Masłowskiego i Dudę nie wiem) - Sa.
    Jesli juz mieliby grac w takim skladzie to domyslam sie, ze trzeci w kolejnosci na "dziesiatke" jest Szwoch.
    Królu Zygmuncie! Powiedz nam, czyś
    widział Warszawę tak piękną jak dziś?

Legionista Awatar Niko
    Mamy szerszą i równiejszą kadrę niż WKS Śląsk, więc granie dogrywki w czwartek bardziej odbije się na Śląsku.

U nas możliwe jest aż 5 zmian w stosunku do meczu PP, które nie obniżą wartości zespołu: Broź za Bereszyńskiego, Brzyski za Gui, Rzeźniczak za Astiza, Vrdoljak za Furmana i Żyro za Sa.

Wydaje mi się nawet, że to silniejsze zestawienie niż to z PP.

Kuciak - Brzyski, Rzeźniczak, Dossa, Broź - Vrdoljak, Jodłowiec - Kucharczyk, Duda, Masłowski Żyro - [pusto].

Ewentulanie Sa zamist Masłowskiego.

W Śląsku takich możliwości rotacji nie mają. Ciekawi mnie podejście do meczu Paixaoów.

edita: 3-0 dla Legii biorę w ciemno

Czerwona kartka

Po co te zmiany? We wczorajszym spotkaniu było doskonale widać, że ciągłe rotowanie składem to istny cyrk, bo obrona z bramkarzem kompletnie się nie rozumieją.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Mario Zobacz posta
    Po co te zmiany? We wczorajszym spotkaniu było doskonale widać, że ciągłe rotowanie składem to istny cyrk, bo obrona z bramkarzem kompletnie się nie rozumieją.
    A ja bym wreszcie postawił Giulherme na pomocnika skoro Brzyski może wystąpić, ten chłopak ma sporo dynamitu w nogach.
    Ostatnio edytowane przez mrquad ; 08-03-2015 o 07:45

Legionista Awatar e(L)egion
    Cytat Zamieszczone przez Mario Zobacz posta
    Bo obawiam się, że po 120 minutach wczorajszego grania mogą spuchnąć? Taki Dossa i Duda nie przepracowali całego okresu przygotowawczego. Rzeźniczak może grać, więc nie sądzę aby Berg "żyłował" Dossę, zwłaszcza że ten nie jest w jakiejś boskiej dyspozycji. Duda sam w którejś z wypowiedzi wspomniał o skurczach. No chyba, że nasi zawodnicy mogą spokojnie zagrać na pełnych obrotach w niedzielę to wtedy rzeczywiście, nie ma co robić jakiś fundamentalnych zmian. Nie jestem jednak tego taki pewien.

Czerwona kartka
    Bo obawiam się, że po 120 minutach wczorajszego grania mogą spuchnąć? Taki Dossa i Duda nie przepracowali całego okresu przygotowawczego. Rzeźniczak może grać, więc nie sądzę aby Berg "żyłował" Dossę, zwłaszcza że ten nie jest w jakiejś boskiej dyspozycji. Duda sam w którejś z wypowiedzi wspomniał o skurczach. No chyba, że nasi zawodnicy mogą spokojnie zagrać na pełnych obrotach w niedzielę to wtedy rzeczywiście, nie ma co robić jakiś fundamentalnych zmian. Nie jestem jednak tego taki pewien.
    Rzeźniczak za Juniora rozumiem, bo Portugalczyk średnio sobie radzi, podobnie z wymianą Dudy, bo jest po kontuzji i szkoda by go było od razu tak żyłować. Ale Malarz za Kuciaka? Pinto za Jodłowca? Kosecki za Kucharczyka? Tego to już nie rozumiem.

Legionista
    Berg już pracował ponad rok i wcale nie zrobił postęp, Legia męczy z ogórkami. E-klapa to jeden z najsłabszych lig w Europie. Powinniśmy dominować ale nie potrafimy... musimy zagrać lepiej najbliższe mecze.

Legionista Awatar Antares
    Rzeźniczak w tym momencie to chyba nasz najsolidniejszy stoper więc miejsce w pierwszym składzie mu się należy. Czekają nas już tylko ewentualne trzy dodatkowe mecze więc już chyba czas grać podstawowym składem w lidze bez rotacji i bez dawania szans Bereszyńskim, Masłowskim czy innym Koseckim. Niech grają ci co są w najwyższej formie, a nie najmniej eksploatowani. Berg chyba powinien zobaczyć po wczorajszym meczu, że nikt się przed nami nie położy i na tę ligę jednak trzeba się trochę spiąć.

Legionista Awatar e(L) Pichichi
    Jeżeli się mylę to mnie poprawcie, ale w Śląsku oprócz Machaja pauzuje jeszcze Hołota.
    ZMIENIĆ TEJ TRADYCJI NIC NIE JEST W STANIE,LEGIA BYŁA JEST I WIELKA POZOSTANIE! (L)

Pierwotnie tak podano, ale dzisiaj w wykazie na ekstraklasa.org ma trzy kartki i jest jedynie zagrożony.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostaje ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju."

Dobra golimy teraz ogórków Sląsk, Wisłe i Lecha ,robimy odjazd na 10 punktów przed play off i mamy spokój po swiętach . A tak poważnie to walka o mistrza i puchar znów z Lechem . Musi nastąpic przebudzenie to jest ten czas, Piech by się przydał teraz w formie jest
    Mieszkam w Polsce
    Mieszkam w Polsce
    Mieszkam tu, tu, tu, tu

Legionista Awatar Gabro
    Piech, jak twierdzisz, jest w formie bo ma wiecej miejsca na boisku. Przeciwko Legii wszyscy grają na 200% wiec tacy zawodnicy jak Piech sa zbędni.
    "Mamy to w sercach, umysłach na tatuażach,
    Mamy to w kodach DNA nie masz szans tego wymazać.
    Liczy sie tylko Nasza duma i sława,
    Jedno miasto jeden klub ! LEGIA WARSZAWA !"

Cytat Zamieszczone przez Gregor79 Zobacz posta
    Dobra golimy teraz ogórków Sląsk, Wisłe i Lecha ,robimy odjazd na 10 punktów przed play off i mamy spokój po swiętach . A tak poważnie to walka o mistrza i puchar znów z Lechem . Musi nastąpic przebudzenie to jest ten czas, Piech by się przydał teraz w formie jest
    Co wy z tym play-off? Przecież play-off to odmiana systemu pucharowego.

Andrzej10
    Guest
    Awans PP jest, to dobrze, teraz trzeba w końcu wygrać z tzw. przytupem, podmęczony Śląsk jest dobrym materiałem na takie przełamanie. My też możemy być zmęczeni, ale sądzę, że jednak jesteśmy bardziej przyzwyczajeni do takiego rytmu meczowego, mamy przewagę psychologiczną i Berg dokona korekt najbardziej zmęczeni odpoczną, a kilku zawodników w rezerwie mamy którzy nie obniżą poziomu. Kilka osób o tym pisało, wypoczęty Vrdoljak, Rzeźnik, Lewczuk, Broź czy nawet Kosecki (to może być dobry mecz na przełamanie). Ja osobiście bardzo chciałbym, aby Guilehrme wystąpił na skrzydle (świetie by się nadawał do gry kombinacyjnej z Dudą, Masłowskim), jest Ryczkowski, który ma nosa pod bramką. Śląsk pewnie podrażniony będzie chciał się na nas rzucić od początku, to dobra okazja do skontrowania ich i grania na spokoju i punktowania ich. No i posadziłbym Kuciaka na ławie, chociaż pewnie po rzutach karnych w PP to by była trudna sprawa do wytłumaczenia Kuciakowi, ale ja bym zaryzykował. NO ale Berg wie lepiej, panie Berg czas odpalić te wrotki i pokazać lidze gdzie ich miejsce jest. I tym optymistycznym akcentem kończę swoja wypowiedź.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej10 ; 08-03-2015 o 10:08

Legionista Awatar (L)ukaszns
    Dzis chyba najwazniejszy dla nas mecz w lidze od dluzszego czasu,wygrana daje nam utrzymanie bezpiecznej przewagi,przy remisie lub przegranej goniacy nas peleton bedzie juz bardzo blisko.
    Dziela nas kilometry,łączy wspólna pasja...

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez (L)ukaszns Zobacz posta
    Dzis chyba najwazniejszy dla nas mecz w lidze od dluzszego czasu,wygrana daje nam utrzymanie bezpiecznej przewagi,przy remisie lub przegranej goniacy nas peleton bedzie juz bardzo blisko.
    tak blisko już był 2 kolejki temu .Sądzę,że do 30 kolejki jeszcze sporo się zmieni mamy Gdańsk,Poznań przed sobą jeszcze i tu różnie może być,ale dziś na mecz ze Śląskiem układ idealny(2 dni odpoczynku po ostatniej dogrywce),wątpię by Śląsk motorycznie dziś dobrze wygląda.Dlatego jak obrońcy dziś nie będą rozdawali prezentów jak to zwykle robią,a Kuciak wreszcie zagra cały mecz przyzwoicie ,to myślę,że te 3 punkty wywieziemy.Mamy wciąż kilku zawodników którzy dziś wejdą i nie osłabią tego zespołu ,a w Śląsku mają z tym problem ,oby to dziś wykorzystali.

Czerwona kartka
    Dlaczego Broź ostatnio nie gra ? Jakaś kontuzja ?

Tak, ale na szczęście niezbyt groźna

Legionista Awatar klinton
    Malarz - Bereszyński, Rzeźniczak, Astiz, Brzyski - Jodłowiec, Vrdoljak - Żyro, Pinto, Kosecki - Saganowski.
    Na ławce: Kuciak, Duda, Lewczuk, Kucharczyk, Broź, Sa, Masłowski.

A podobno miał być koniec rotacji

Legionista Awatar R.
    Saganowski, Kosecki, Pinto... Będzie śmiesznie.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Akurat dzisiaj wyjątkowo się nie dziwię takiej jedenastce po 120 minutach w PP zaledwie 3 dni temu. Nie analizowałem składu Śląska na dzisiaj ale podejrzewam że tam rotacja dużo mniejsza bo i ławka krótsza i ta świeżość i brak zmęczenia mogą być dzisiaj kluczem do dobrego wyniku.

Pinto na dyszce to akurat to co chciałem zobaczyć. W rewanżu z Ajaxem przez te 15 minut gry pokazał kilka ciekawych zagrań.

Legionista Awatar e(L) Pichichi
    Ofensywa taka jak z Koroną, tylko przeciwnik dużo mocniejszy. 0-0 biorę w ciemno
    ZMIENIĆ TEJ TRADYCJI NIC NIE JEST W STANIE,LEGIA BYŁA JEST I WIELKA POZOSTANIE! (L)

Cytat Zamieszczone przez e(L) Pichichi Zobacz posta
    Ofensywa taka jak z Koroną, tylko przeciwnik dużo mocniejszy. 0-0 biorę w ciemno
    Po meczu z Koroną zdałem sobie sprawę że nie mamy długiej ławki rezerwowych. Szkoda że Berg nadal w to wierzy.

Morterator Awatar mort
    wstawienie Astiza i trzymanie a ławce Lewczuka wygląda na ciężki debilizm

poczekam do końca meczu z ubliżaniem Bergowi ale jeżeli Hiszpan, który wypoczęty jest słabiutki a teraz ma dodatkowo w nogach czwartkowy mecz zawali nam mecz to uznam,że Berg przegrywa z premedytacją bo nie widzę żadnego sensu w trzymaniu na ławce Lewczuka.
    ...ta ziemia do Polski należy
    choć Polska daleko jest stąd,
    bo wolność krzyżami się mierzy
    historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Legionista Awatar tomeck3145
    Berg jest najwidoczniej artystą i póki co jego sztuka nie jest chyba dobrze rozumiana

Legionista Awatar (L)ukaszns
    Moze choc raz Pinto zagra mecz zycia...
    Dziela nas kilometry,łączy wspólna pasja...

W niedzielę zagra na pewno drużna, która na ten moment będzie najlepsza.
    Trolling prima sort.
    Coraz bardziej lubię tego gościa

Uprawnienia umieszczania postów