Strona 62 z 63 PierwszyPierwszy ... 1252585960616263 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,831 do 1,860 z 1863

Wątek: Polityka Międzynarodowa

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez ZwykłyCzłowiek Zobacz posta
    A to jest czyja narracja/ działalność agenturalna/ pożyteczne idiocenie?

Ten głos powinien być słyszany w Izraelu, tu, w Stanach Zjednoczonych - mówił Ben Zvi pytany o zamieszanie wokół wizyty Andrzeja Dudy w World Holocaust Forum. Jednocześnie ambasador w rozmowie z Robertem Mazurkiem na antenie radia RMF FM podkreślał stanowczo, że za formułę spotkania odpowiada wyłącznie instytut Yad Vashem.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/amba...-forum/q3gbdcs
    Biorąc pod uwagę, że Aleksander Ben Cewi vel Alexander Ben Zvi (1971 wyemigrował z rodzicami z Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej do Izraela), podobnie jak poprzednia pani ambasador to sowiecki chów, wiarygodność tego człeka jest dla mnie zerowa. Dał już nie raz poznać się jako mąciciel i nie raz jeszcze da nam popalić.

Może Ty masz wątpliwości, ja natomiast żadnej -czyja to narracja/ działalność agenturalna/ pożyteczne idiocenie?

Początkowo zdziwiłem się, że ty jako anty Usraelski narodowiec, przytoczyłeś wypowiedź jako autorytetu izraelskiego ambasadora. Jednak po namyśle i skąd ten człowiek pochodzi, już się nie dziwię.

Słowo przeciw słowu i komu tu wierzyć?

W środę były ambasador Izraela w Polsce Szewach Weiss oświadczył, iż jako były wieloletni szef Instytutu Yad Vashem, wie, „że ta inicjatywa (organizacja Światowego Forum Holokaustu - PAP) nie była ze strony Instytutu Yad Vashem”.

Powiem coś niedelikatnie, niech mi wybaczą. Tę konferencję zorganizował pan, który się nazywa Kantor. Przepraszam, on to zorganizował jak kantor, handel z historią. Tego się nie robi

Motorowiec
    Cytat Zamieszczone przez Somebody Zobacz posta
    Z ciekawości - czy któryś z Forumowiczów natknął się w ostatnim czasie na jakieś godne polecenia opracowanie/dłuższy artykuł oceniający aktywność Turcji w regionie w ostatnich kilku latach? Co by nie mówić dzieje się tam naprawdę dużo, a większość publikacji odnosi się jednak do działań USA oraz Rosji jako tych największych mocarstw. Przyznam szczerze, że ciekawi mnie na ile Erdogan wykorzystuje potencjał jakim dysponuje, a sam nigdy nie miałem głowy, żeby siadać i dłużej to analizować.
    Może tu:
    https://www.defence24.pl/
    https://www.defence24.pl/wyszukiwanie/?search=turcja

ale żeby dotrzeć do jakiegoś opracowania o jakim piszesz to proponuję z tym pytaniem podbić do Wojciecha Szewki:
    https://twitter.com/wszewko?ref_src=...Ctwgr%5Eauthor

Legionista Awatar Ivan Drugi
    Iran oficjalnie przyznał się do zestrzelenia ukraińskiego samolotu, można więc podsumować akcję odwetową. Władze irańskie podały informację o 80 amerykańskich żołnierzach co okazało się nie prawdą. W zamian zgładzili 82 swoich obywateli będących na pokładzie zestrzelonego samolotu oraz 94 obywateli innych krajów. Prawdziwy pokaz siły.

Legionista Awatar Alek
    Zastanawiam się jakim cudem oni mogli ten samolot wytypować jako agresora. Skoro na flyradar każdy może sprawdzić dokąd i jakich linii lotniczych dany samolot leci.
    Ciekaw jestem czy nad Iranem zamkną przestrzeń lotniczą.

Legionista Awatar Stout
    Masz kilkanaście sekund na podjęcie decyzji "odpalać czy nie ",to raczej nie myślisz o przeglądaniu strony internetowej Flightradar24.
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista Awatar Alek
    Z tym flightradar to był żart. Mam na myśli to, że samolot startuje z lotniska i został uziemniony jakby nie mieli systemów żeby sprawdzić przestrzeń nad ich krajem.

Legionista Awatar TNTP
    Problem polega na tym, że sprawdzili tą przestrzeń i w wyniku stresu/słabego wyszkolenia/takiej a nie innej interpretacji danych dowódca podjął decyzję o likwidacji potencjalnego zagrożenia.
    Lieber tot als rot!!

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Alek Zobacz posta
    Zastanawiam się jakim cudem oni mogli ten samolot wytypować jako agresora. Skoro na flyradar każdy może sprawdzić dokąd i jakich linii lotniczych dany samolot leci.
    Gdzieś czytałem, że wystartował z godzinnym opóźnieniem i w związku z tym nie było go w dostępnym dla wojska rozkładzie lotów.

Motorowiec
    Cytat Zamieszczone przez gizo Zobacz posta
    Gdzieś czytałem, że wystartował z godzinnym opóźnieniem i w związku z tym nie było go w dostępnym dla wojska rozkładzie lotów.
    [...]
    Drugi problem to czas – samolot był spóźniony o godzinę. Jeśli obsługa wyrzutnie znała rozkład lotów rejsowych, ale nie została powiadomiona o opóźnieniu, to Boeing mógł wydać się jej „podejrzany”. Pojawił się w czasie, gdy nie było planowanych lotów. Ktoś najwyraźniej zareagował impulsywnie, co miało tragiczne skutki.
    [...]
    https://www.defence24.pl/pocisk-raki...s752-komentarz

Cytat Zamieszczone przez Alek Zobacz posta
    Chyba wszyscy juz zapomnieli o zestrzeleniu przez Ruskich samolotu Malaysia Airlines nad Ukraina.
    "Mamy tez ministra spraw zagranicznych specjalnej troski, ktory pod wzgledem emocjonalnym zachowuje sie jak nastolatek i to taki z zespolem ADHD"

Legionista Awatar Alek
    Pamiętam. Ale tam była celowość, a tu pomyłka.
    Ps: LOT podjął decyzje, że nie będzie latać nad Iranem.

Legionista Awatar TNTP
    Ale jaka celowość była z MH17 ?
    W przeciwieństwie do Iranu (wszak na pierwszym filmiku było widać, że samolot został trafiony/wybuchł), to wątek z Ukrainy jest znacznie bardziej skomplikowany. Bo tam to nawet do końca nie wiadomo kto strzelał, nie mówiąc już o tym dlaczego tak zrobił.
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar Foxx
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar TNTP
    Odpowiedzi na które z moich pytań/wątpliwości mają dotyczyć te linki ?
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar Jaco
    Premier Rosji Dmitri Miedwiediew po orędziu prezydenta do Zgromadzenia Federalnego oświadczył, że rząd w całości podaje się do dymisji.

Władimir Putin podziękował członkom rządu za wspólną pracę, chociaż, jak zaznaczył, nie wszystko udało się osiągnąć. Dodał, że w najbliższym czasie spotka się z każdym z członków rządu, który podał się do dymisji. Poprosił także, aby wypełniali swoje obowiązki do momentu powołania nowego gabinetu.

Putin poinformował także, że zaproponuje odchodzącemu premierowi nowe stanowisko. Wyjaśnił, że zamierza powołać stanowisko zastępcy sekretarza Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej, którego objęcie zaproponuje właśnie Miedwiediewowi.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Jaco
    Amerykański Senat jednomyślnie przyjął rezolucję upamiętniającą 75. rocznicę Powstania Warszawskiego. Wyraził w niej uznanie dla odwagi i bohaterstwa żołnierzy Armii Krajowej walczących o wyzwolenie Polski z okupacji przez niemieckich nazistów.
    Więcej tutaj:
    https://wpolityce.pl/swiat/482350-am...mietniajaca-pw
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Jaco
    Premier Ukrainy Ołeksij Honczaruk złożył na ręce prezydenta Wołodymyra Zełenskiego podanie o dymisję. Szef rządu poinformował o tym w piątek na Facebooku. Dokument dotarł już do biura prezydenckiego - podały służby Zełenskiego.
    https://fakty.interia.pl/swiat/news-...ji,nId,4273981
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Jaco
    Na uroczystościach rocznicowych w Auschwitz Litwa miała być reprezentowana przez szefa Sejmu. Przyjedzie jednak też prezydent Gitanas Nausėda. Na dodatek nie pojedzie na forum w Jerozolimie organizowane przez Kantora, wysyła szefa Sejmu
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Jaco
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista
    Dzisiaj w Iraku wielkie demonstracje przeciwko obecności zagranicznych wojsk na terytorium kraju,przede wszystkim USA...tzw "Marsz milionów"

W polskojęzycznym eterze cisza jak na zamówienie póki co,a przecież byle bzdure potrafią rozdmuchać do monstrualnych rozmiarów kiedy trzeba
    Ostatnio edytowane przez Berni ; 24-01-2020 o 17:38

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez Berni Zobacz posta
    Dzisiaj w Iraku wielkie demonstracje przeciwko obecności zagranicznych wojsk na terytorium kraju,przede wszystkim USA...tzw "Marsz milionów"
    W polskojęzycznym eterze cisza jak na zamówienie póki co,a przecież byle bzdure potrafią rozdmuchać do monstrualnych rozmiarów kiedy trzeba
    A Russia Today coś wspomina, bo nie śledzę tego medium?
    Swoją drogą, Irakijczyków można byłoby zaprosić na Marsz Niepodległości, żeby zatkać gęby TVN-owi.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Jaco
    Niespodziewanie senatorowie uniewinnili prezydenta Donalda Trumpa od obu stawianych zarzutów: nadużycia władzy oraz obstrukcji Kongresu. Do uznania prezydenta za winnego wymagana była większość 2/3 głosów, czyli 67 senatorów. Tym samym dobiegł końca impeachment prezydenta USA.
    Pół roku bicia piany przez lewusów i rusofili znowu psu na budę.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Jaco
    Tytuł z onetu:

Realny widok sali obrad:

"
    Janusz Waluś - czekaMY!

Tak, frekwencja na sali mniej niż 5%, taki to ważny temat dla europy. Bija pianę nic więcej.

Legionista
    Czyli żeby była gorąca debata to musi być pełna sala bo przy mniejszej frekwencji nie może być?

Gintleman Awatar księciuniu
    Skoro polskich europosłów jest 51, a ufam, że większość z nich pofatygowała się na tę debatę, to patrząc na zdjęcie (fakt, że troche ucięte) nie wiem czy tam jest ktokolwiek poza nimi. Taką gorącą debatę mogli równie dobrze przeprowadzić w samolocie z Warszawy.
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    Skoro polskich europosłów jest 51, a ufam, że większość z nich pofatygowała się na tę debatę, to patrząc na zdjęcie (fakt, że troche ucięte) nie wiem czy tam jest ktokolwiek poza nimi. Taką gorącą debatę mogli równie dobrze przeprowadzić w samolocie z Warszawy.
    A wystarczyło obejrzeć na żywo w TVN24 a nie sugerować się...jednym w dodatku uciętym zdjęciem

Legionista Awatar Jaco
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Gintleman Awatar księciuniu
    Cytat Zamieszczone przez L.. Zobacz posta
    A wystarczyło obejrzeć na żywo w TVN24 a nie sugerować się...jednym w dodatku uciętym zdjęciem
    Jakby skończyła się transmisja na żywo z tego jak rośnie trawa, a dalej byłbym przykuty do telewizora, to może wtedy rozważyłbym oglądanie transmisji z tego wydarzenia.
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Uprawnienia umieszczania postów