Strona 60 z 63 PierwszyPierwszy ... 10505657585960616263 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,771 do 1,800 z 1865

Wątek: Polityka Międzynarodowa

Cytat Zamieszczone przez Somebody Zobacz posta
    To wręcz niewiarygodne jak Stany kompromitują się od kilku dni jeśli chodzi o politykę informacyjną
    Z Trumpem na czele.

Jak Iran nie zrobi nic wielkiego vel tragicznego w skutkach to kwestia roku-dwóch i będzie rozjechany. Mają teraz czas sprawdzianu: odwiną się USA czy będą wyłącznie skomleć. Dla nich to być albo nie być. Oby nie dla świata jaki znamy.
    "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
    „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Legionista Awatar Somebody
    Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    Fakt, wszystko się zmieniło.

Przecież to oczywiste - islamskie wiosenne przesilenie, kalifat nadwislański, złoty półksiężyc na iglicy Pajaca Kultury i Jasna Góra zamieniona w meczet

A co ma wspólnego "dotarcie" przez dwie agencje do niepodpisanego rzekomego listu jednego z dowódców średniego szczebla "potwierdzone" w anonimowych źródłach z polityką informacyjną? Jeszcze w treści, że zamierzają się wycofać "w najbliższych dniach i tygodniach" (czysto "wojskowa" perspektywa czasowa), gdy sama baza lotnicza wybudowana po obaleniu Saddama to stacjonarnie ponad 400 ludzi obsługujących F-16, a z każdym dniem do Iraku są przerzucane via Kuwejt kolejne jankeskie oddziały. Do tego płyną kolejne okręty z USA, UK i Japonii.
    Foxxie, ale w moim poście nie chodzi tylko o ten nieszczęsny list, tylko o nieco szerszą perspektywę. Ten list to tylko taka wisienka na torcie

Legionista Awatar Ivan Drugi
    Cytat Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
    Okolice Wieży Wolności w Teheranie.

Lepiej USA i Izraela obecnie nie odwiedzać. Ciekawe co z krajem organizującym konferencję irańską?
    35 ofiar śmiertelnych zadeptanych podczas uroczystości.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Finiks Zobacz posta
    Czy ja dobrze kojarzę, że Amerykanie od dawna nosili się z opuszczeniem Iraku ( ze względów finansowych )?
    Czy to nie było przypadkiem zorganizowane wyjście z podniesioną głową?
    Takie klasyczne zgaszenie największego prowokatora i wyjście z nieprzyjemnej tancbudy na swoich zasadach?
    W 2011 już się przecież wycofali,ale frakcja oszołomska(m.in. Macie...znaczy Bolton itd) była niezadowolona i zaczeli wracać pod pozorem gonienia króliczka ISIS.

P.S. Irak podpisał znaczące kontrakty gospodarcze z Chinami i za chwile rozpoczeły się protesty antyrządowe oraz ogólny chaos powodowany zabijaniem przez "niewiadomo kogo" tak członków sił bezpieczeństwa jak i protestujących.Premier Iraku w końcu zrezygnował aby uspokoić nastroje,ale następcy nie wybrano...i wszystko to widze jako kontynuacje walki o wpływy
    Potrzeba świata wielobiegunowego gdzie będą porównywalne siły szachujące się wzajemnie i powstrzymujące zapędy hegemoniczne.Stabilność,rozsądek,równowaga wynikające z wzajemnego uznania...,ale do tego potrzeba samodzielnych racjonalnych i przedewszystkim zdrowych psychicznie tzw. elit
    Ostatnio edytowane przez Berni ; 07-01-2020 o 12:53

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Ivan Drugi Zobacz posta
    35 ofiar śmiertelnych zadeptanych podczas uroczystości.
    Wy_ebią w powietrze siebie i pół regionu, jak będą skręcać tę swoją bombę atomową. Co za dzikusy.

Legionista
    Przypomina to sytuacje, do jakich dochodzi podczas pielgrzymek do Mekki. Przykładowo - w 2015 r. prawie 2,5 tys. ofiar śmiertelnych (nota bene prawie 500 z Iranu), w 2006 r. ponad 300 ofiar śmiertelnych, w 2004 r. 250 ofiar śmiertelnych itd. - wszystko to osoby stratowane na skutek wybuchu paniki w tłumie.

Dziś pod atakiem rakiet znalazła się baza Ain Assad w Anbarze. Według różnych źródeł od kilku do kilkudziesięciu rakiet spadło na cześć techniczną(cokolwiek to znaczy) kompleksu. Brak informacji o ofiarach. To tam znajduje się Polski oddział
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Legionista Awatar Dolu
    https://twitter.com/markhughesfilms/...88300646060032

https://twitter.com/DanLamothe/statu...84989952077824

"podobno w bazie która została zasypana rakietami stacjonuje 150 polskich żołnierzy"

"FOX podaje, że inne bazy też są atakowane"

W Stanach w trybie pilnym spotkanie Trump - Pompeo - Esper

Iran(IRGC) zapowiedział odwet wobec wszystkich krajów z których terytorium skorzystają Amerykanie do ewentualnego odwetu

Pentagon potwierdził atak "dziesiątek pocisków wysyrzelonych przez Iran" na bazę Ain Assad i lotnisko w Erbilu

E: złoto przebiło 1400$ i zapierdziela dalej
    Ostatnio edytowane przez Buziek_LG ; 08-01-2020 o 02:04
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Czy to została zbombardowana baza lotnicza, za którą Trump domaga się zwrotu kosztów budowy za opuszczenie Iraku?

Legionista Awatar Alek
    Na przedmieściach Teheranu rozbił się ukraiński samolot, a w nim 176 osób które zginęły.
    Ciekawe czy to faktycznie usterka techniczna, bo zbiegło się to w czasie z irańskim atakiem.
    Ewentualnie to jakieś amerykańsko żydowskie prowo żeby był podtekst do kolejnych ataków na Iran.

Legionista Awatar BlackAdder
    Cytat Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
    W Stanach w trybie pilnym spotkanie Trump - Pompeo - Esper

Iran(IRGC) zapowiedział odwet wobec wszystkich krajów z których terytorium skorzystają Amerykanie do ewentualnego odwetu

Pentagon potwierdził atak "dziesiątek pocisków wysyrzelonych przez Iran" na bazę Ain Assad i lotnisko w Erbilu

E: złoto przebiło 1400$ i zapierdziela dalej
    Chłopie 1400 usd to złoto przebiło jesienią ubiegłego roku. W nocy zbliżyło się do 1600
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Legionista Awatar Stout
    Cytat Zamieszczone przez Alek Zobacz posta
    Na przedmieściach Teheranu rozbił się ukraiński samolot, a w nim 176 osób które zginęły.
    Ciekawe czy to faktycznie usterka techniczna, bo zbiegło się to w czasie z irańskim atakiem.
    Ewentualnie to jakieś amerykańsko żydowskie prowo żeby był podtekst do kolejnych ataków na Iran.
    Po co USA mają atakować cywilny samolot ?
    Trump,w chwili obecnej, nie potrzebuje żadnych podtekstów.

Wg wpisów z TT ,Boeing ponoć przypadkowo zestrzelony w czasie ataków na bazy Jankesów.
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Władze irańskie tuż po katastrofie już podały że przyczyną wypadku był problem techniczny z silnikiem, taka zdecydowana deklaracja w tak krótkim czasie od zdarzenia jest zastanawiająca. Wydaje się że Persowie udowodnili jak zajebiście strzelają.

Legionista
    Cisza w temacie a sprawa nośna. 22 stycznia w Izraelu odbędzie się konferencja poświęcono holokaustowi. Jak wiemy, nasz Prezydent zrezygnował z tej wizyty z powodu odmowy zabrania na niej głosu. Coś czuję, że będzie to dalsza część walenia w Polskę przez Putina.
    Należy wspomnieć, że organizatorem jest fundacja Mosze Kantora, ruskiego oligarchy, przyjaciela i bliskiego współpracownika Putina i to właśnie on będzie głównym prelegentem. Przypomnę, że Kantor to ten, któremu nie tak dawne zablokowano kupna naszych zakładów azotowych.
    W sumie, to ma tez i dobre strony. Dotrze może wreszcie do co poniektórych, że te "ataki na Polskę USRaela", to tak naprawdę ataki rosyjskich żydów, sterowane z Kremla.

Legionista Awatar PeCe
    Cytat Zamieszczone przez gizo Zobacz posta
    Cisza w temacie a sprawa nośna. 22 stycznia w Izraelu odbędzie się konferencja poświęcono holokaustowi. Jak wiemy, nasz Prezydent zrezygnował z tej wizyty z powodu odmowy zabrania na niej głosu. Coś czuję, że będzie to dalsza część walenia w Polskę przez Putina.
    Należy wspomnieć, że organizatorem jest fundacja Mosze Kantora, ruskiego oligarchy, przyjaciela i bliskiego współpracownika Putina i to właśnie on będzie głównym prelegentem. Przypomnę, że Kantor to ten, któremu nie tak dawne zablokowano kupna naszych zakładów azotowych.
    W sumie, to ma tez i dobre strony. Dotrze może wreszcie do co poniektórych, że te "ataki na Polskę USRaela", to tak naprawdę ataki rosyjskich żydów, sterowane z Kremla.
    Dlaczego te uroczystości nie są organizowane w Oświęcimiu czy nawet w Warszawie? Yad Vashem ma jakąś wyłączność na to? Może gdyby strona polska organizowała, to łatwiej by było to rozegrać na swoich warunkach?

www.nsa.net.pl Niezależne Stronnictwo Akademickie

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez PeCe Zobacz posta
    Dlaczego te uroczystości nie są organizowane w Oświęcimiu czy nawet w Warszawie? Yad Vashem ma jakąś wyłączność na to? Może gdyby strona polska organizowała, to łatwiej by było to rozegrać na swoich warunkach?
    Yad Vashem nie jest organizatorem a zaproszonym gościem. Organizatorami są Sowieci i to oni sobie to wymyślili. Dlaczego nie robią tego w Oświęcimiu czy w Warszawie, to trzeba Putina zapytać?.

Tu stanowisko FŻP i co by nie mówić trafne podsumowanie tej szopki.

https://twitter.com/ForumFZP/status/1214592188660604929
    Ostatnio edytowane przez gizo ; 08-01-2020 o 12:14

Cytat Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
    Chłopie 1400 usd to złoto przebiło jesienią ubiegłego roku. W nocy zbliżyło się do 1600
    Wstawiłem znaczek euro, auto korekta

Legionista Awatar R.
    Cytat Zamieszczone przez gizo Zobacz posta
    Yad Vashem nie jest organizatorem a zaproszonym gościem. Organizatorami są Sowieci i to oni sobie to wymyślili. Dlaczego nie robią tego w Oświęcimiu czy w Warszawie, to trzeba Putina zapytać?.

Tu stanowisko FŻP i co by nie mówić trafne podsumowanie tej szopki.

https://twitter.com/ForumFZP/status/1214592188660604929
    Polecam też zerknąć co i w jakim medium o tym mówi Daniels. I gdzie o tym nie mówi. Wnioski można wysnuć samemu. Zresztą od dawna nie wiem kim ten człowiek jest i co robi w Polsce.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Motorowiec
    Cytat Zamieszczone przez Ivan Drugi Zobacz posta
    Władze irańskie tuż po katastrofie już podały że przyczyną wypadku był problem techniczny z silnikiem, taka zdecydowana deklaracja w tak krótkim czasie od zdarzenia jest zastanawiająca. Wydaje się że Persowie udowodnili jak zajebiście strzelają.
    Ambasada Ukr w Iranie usunęła wcześniejszą notkę ze strony o awarii silnika. Piszą teraz o wyjaśnianiu przyczyn.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez R. Zobacz posta
    Polecam też zerknąć co i w jakim medium o tym mówi Daniels. I gdzie o tym nie mówi. Wnioski można wysnuć samemu. Zresztą od dawna nie wiem kim ten człowiek jest i co robi w Polsce.
    Też nie wiem kim jest Daniels, nie o niego tu chodzi. Była kwestia organizatorów i miejsca tego happeningu i tu sprawa jest oczywista. A wpis przytoczyłem, bo trafnie oddaje tragifarse tego przedsięwzięcia.

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez PeCe Zobacz posta
    Przecież będą uroczystości w Oświęcimiu. Strona antypolska już rok temu zapowiedziała konkurencyjne.

Oficjalne obchody 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz odbędą się na terenie byłego obozu 27 stycznia 2020 r. Wzorem 70. rocznicy wyzwolenia nad Bramą Śmierci byłego obozu Auschwitz II-Birkenau zostanie ustawiony specjalny namiot.

75. ROCZNICA WYZWOLENIA
    NIEMIECKIEGO NAZISTOWSKIEGO OBOZU KONCENTRACYJNEGO I ZAGŁADY
    AUSCHWITZ-BIRKENAU – 27 stycznia 2020 r.

15.30 – GŁÓWNE OBCHODY PRZED BRAMĄ ŚMIERCI BYŁEGO OBOZU AUSCHWITZ II-BIRKENAU

• powitanie – Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda
    • WYSTĄPIENIA GŁÓWNE – Ocalali z Auschwitz
    • wystąpienie – Przedstawiciel „Filarów Pamięci” Ronald S. Lauder
    • podziękowania – Dyrektor Miejsca Pamięci Auschwitz dr Piotr M.A. Cywiński
    • modlitwy ekumeniczne

17.00 – ODDANIE HOŁDU OFIAROM PRZY POMNIKU W BIRKENAU

Delegacja Ocalałych oraz szefowie delegacji państwowych

Szczegółowe informacje zostaną podane w późniejszym terminie.
    http://www.auschwitz.org/program-obchodow/

Polecam też zerknąć co i w jakim medium o tym mówi Daniels. I gdzie o tym nie mówi. Wnioski można wysnuć samemu.
    No i jakie wnioski? Powiedział to Onetowi

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-o...sjanie/13vnqfc
    Ostatnio edytowane przez Foxx ; 08-01-2020 o 13:37
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar PeCe
    Przecież będą uroczystości w Oświęcimiu. Strona antypolska już rok temu zapowiedziała konkurencyjne.
    Dzięki, zabrakło mi wiedzy w temacie

www.nsa.net.pl Niezależne Stronnictwo Akademickie

Legionista Awatar R.
    Foxx czekam więc aż wypowie się w takim tonie w mediach Izraelskich, w których dziwnym trafem zdarzało mu się już stać na Polskę. I jakoś mam pewność, że się nie doczekam.

Cytat Zamieszczone przez Raczej Zobacz posta
    Ambasada Ukr w Iranie usunęła wcześniejszą notkę ze strony o awarii silnika. Piszą teraz o wyjaśnianiu przyczyn.
    Pisałem o wypowiedzi jakiej udzielił Qassem Biniaz rzecznik prasowy irańskiego ministerstwa dróg i transportu.Obecnie Iran odmawia przekazania czarnych skrzynek międzynarodowym śledczym. Na chwilę obecną wygląda to tak że jedynymi ofiarami odwetowego ataku zostali pasażerowie ukraińskiego samolotu.

Legionista Awatar Foxx
    Foxx czekam więc aż wypowie się w takim tonie w mediach Izraelskich, w których dziwnym trafem zdarzało mu się już stać na Polskę. I jakoś mam pewność, że się nie doczekam.
    Cóż, wielokrotnie pisałem, że nie przepadam za robieniem za "wujka Google'a", ale skoro bez tego się nie da...

https://forward.com/news/world/38671...posed-by-jews/

https://www.jpost.com/Diaspora/Holoc...Nations-596304

https://www.tabletmag.com/scroll/256...prime-minister

https://twitter.com/MrJonnyDaniels/s...67698471546880

https://twitter.com/MrJonnyDaniels/s...26218024341505

https://twitter.com/mrjonnydaniels/s...24487314489347

Żeby było jasne, mam swoje zdanie o nim, chociaż taktycznie w naszych sprawach z Żydami izraelskimi i jankeskimi jest pomocny. Z mojej strony ewidentny minus za opór w sprawie ekshumacji w Jedwabnem oraz wzięty z kapelusza pomysł, by teren Auschwitz był "eksterytorialny". Shitstorm mediów okołokonfowych w zestawieniu z faktami z powyższych linków to jednak mały latający cyrk.
    Ostatnio edytowane przez Foxx ; 08-01-2020 o 16:17
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar Somebody
    Z ciekawości - czy któryś z Forumowiczów natknął się w ostatnim czasie na jakieś godne polecenia opracowanie/dłuższy artykuł oceniający aktywność Turcji w regionie w ostatnich kilku latach? Co by nie mówić dzieje się tam naprawdę dużo, a większość publikacji odnosi się jednak do działań USA oraz Rosji jako tych największych mocarstw. Przyznam szczerze, że ciekawi mnie na ile Erdogan wykorzystuje potencjał jakim dysponuje, a sam nigdy nie miałem głowy, żeby siadać i dłużej to analizować.

Wcześniej w tym wątku była mowa o nim, więc wrzucam, bo odleciał.

Legionista Awatar R.
    Cóż, wielokrotnie pisałem, że nie przepadam za robieniem za "wujka Google'a", ale skoro bez tego się nie da...

https://forward.com/news/world/38671...posed-by-jews/

https://www.jpost.com/Diaspora/Holoc...Nations-596304

https://www.tabletmag.com/scroll/256...prime-minister

https://twitter.com/MrJonnyDaniels/s...67698471546880

https://twitter.com/MrJonnyDaniels/s...26218024341505

https://twitter.com/mrjonnydaniels/s...24487314489347

Żeby było jasne, mam swoje zdanie o nim, chociaż taktycznie w naszych sprawach z Żydami izraelskimi i jankeskimi jest pomocny. Z mojej strony ewidentny minus za opór w sprawie ekshumacji w Jedwabnem oraz wzięty z kapelusza pomysł, by teren Auschwitz był "eksterytorialny". Shitstorm mediów okołokonfowych w zestawieniu z faktami z powyższych linków to jednak mały latający cyrk.
    Ale mi nie chodziło o cytowanie go z przeszłości tylko o t ę obecną sytuację. To, ze gość polaryzuje to doskonale wiem. Tu coś powie w obronie, tam dosra. Nie wiem jaki on ma w tym interes ale dla mnie to nie jest normalne.

Cytat Zamieszczone przez miaski Zobacz posta
    Wcześniej w tym wątku była mowa o nim, więc wrzucam, bo odleciał.
    A mógłbyś objaśnić dlaczego uważasz, że odleciał ?

Uprawnienia umieszczania postów