Strona 55 z 56 PierwszyPierwszy ... 545515253545556 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,621 do 1,650 z 1651

Wątek: Polityka Międzynarodowa

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez L.. Zobacz posta

Oczywiście beton przekuwa to w sukces PISu
    Ne wiem, gdzie wy widzicie ekstazę tematem wiz?. Oczywiście zostało to ogłoszone, przetoczyła się jakaś tam dyskusja jak nad każdą podobną kwestią i tyle. Bardziej sraczkę widzę u platformianych kodorastów i obawy żeby ludzie nie kojarzyli tego z rządzącymi.

"Czysta matematyka" przekłada się na język dyplomacji następująco:

US President Donald Trump has said he has officially agreed to Poland’s entry into a visa waiver programme.

In a brief statement the President told reporters on Friday that he had signed a document giving Poland a full visa waiver, meaning Poles will now be able to travel to the US for business or as tourists for up to 90 days without a visa.

The President said: “The visa waivers are in store, have already been approved and we’re doing it now so that we can get them done as soon as we can.”

He added, in reference to President Duda: “It was very important, I think, for the President to get that done and he was able to get it through a lot of hard work.”
    https://www.thefirstnews.com/article...programme-7931
    WASHINGTON—President Trump said he is moving to lift immigration restrictions that require Polish citizens to get a visa to visit the U.S.

“We will be giving a full visa waiver to Poland,” Mr. Trump told reporters Friday, celebrating ties between the two countries.

Poland, which has long sought entry into the U.S. visa-waiver program, must first undergo a formal State Department nomination process before obtaining the new status, the White House said in a statement shortly after the president spoke.

The White House didn’t immediately say how long the process would take.

“If Poland is designated as a Visa Waiver Program country, its nationals would be authorized for visa-free travel to the United States for business and tourism,” the White House said. “The bilateral relationship between the United States and Poland has never been stronger, and this would serve as a remarkable accomplishment for both countries.”
    https://www.wsj.com/articles/trump-m...-s-11570208514
    "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
    "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
    Up the Anchor!

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez gizo Zobacz posta
    Ne wiem, gdzie wy widzicie ekstazę tematem wiz?. Oczywiście zostało to ogłoszone, przetoczyła się jakaś tam dyskusja jak nad każdą podobną kwestią i tyle. Bardziej sraczkę widzę u platformianych kodorastów i obawy żeby ludzie nie kojarzyli tego z rządzącymi.
    Neuman, wizy, uwalenie konwencji przez agenta Bolka. Są w narożniku i przyjmują ciężkie ciosy. Jak Gołota z Lewisem przegrał zanim zaczęła się walka, tak i oni bliscy są wyliczenia przed 13.10.

Legionista Awatar TNTP
    To ja się jeszcze tych matematyków spytam jak z WVP dla Kuwejtu się sprawy mają
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar bloniaq
    Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    Nie podchodzę do tego jakoś entuzjastycznie, ale bez problemu zwrócę uwagę na dwa mechanizmy.

1. Do polish-jokes za oceanem lata temu przeszło, że jeżeli "na czarno" pracuje Irlandczyk, Portorykańczyk, czy Włoch i ktoś z jego rodaków się o tym dowie - będą się wzajemnie kryć. Polak od razu na ziomka doniesie. Efektem był znacznie wyższy % ujawnionych lewizn, mimo iż faktycznie te proporcje wyglądały zupełnie inaczej. Kształtowało to podejście jankeskich urzędników do potencjalnej uczciwości Polaków wnioskujących o wizy.

2. Widełki odrzucanych podań o wizy są dla Kongresu sztywne. Wystarczy, że prezydent poprzez Departament Stanu wyda polecenie konsulom, by podania rozpatrywali mniej restrykcyjnie, % odrzucanych stopniowo się zmniejszy (niezależnie od jakości). Działo się tak od początku tego roku. Wymagania dot. limitu odmów ws. wiz nie zmieniły się o przecinek, a polityczną decyzją sytuacja się zmieniła.

Powód leżący u podstaw tej decyzji jest pewnie podobny do mechanizmu powodującego, że mając F-16 od 2003 rakiety powietrze-ziemia typu JASSM w wersji o większym zasięgu (AGM-158B JASSM-ER) do tych samolotów trafiły do Polski dopiero w aktualnej kadencji (m.in. po czystce w wojsku).

Obawiam się, że wątpię by oba wydarzenia były możliwe pod rządami PO, SLD, czy Konfederacji
    Ad. 1. To wspaniale, że nasza energia polityczna jest pożytkowana na kształtowanie podejścia amerykańskich urzędników do wnioskujących o wizy. Wreszcie działamy na miarę naszego strategicznego partnerstwa z USA - stąd ten entuzjazm.

Ad. 2. Zyskaliśmy to, że sam Trump miał wydać takie polityczne polecenie konsulom?

Cytat Zamieszczone przez gizo Zobacz posta
    Nie rozglądam się za koderastami. Wchodzę na forum, i dowiedziałem się, że Prezes jest w związku z nimi kotem (a odpowiedź na pytanie, kim został Prezes w związku ze zniesieniem wiz nie brzmi: "Jezusem"), oraz że szanowni rodzice Jacka bardzo by się ucieszyli z tego, jednak nie dożyli. Plus jeszcze pare komentarzy. No to chyba nie jest standardowa reakcja w związku z byle czym. Gdyby to była reakcja na stałą bazę - byłbym w stanie to zrozumieć. Ale to akurat by istotnie podnosiło stan naszego bezpieczeństwa, a nie możliwości urlopowe obywateli.
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta

Nie rozglądam się za koderastami. Wchodzę na forum, i dowiedziałem się, że Prezes jest w związku z nimi kotem (a odpowiedź na pytanie, kim został Prezes w związku ze zniesieniem wiz nie brzmi: "Jezusem"), oraz że szanowni rodzice Jacka bardzo by się ucieszyli z tego, jednak nie dożyli. Plus jeszcze pare komentarzy. No to chyba nie jest standardowa reakcja w związku z byle czym. Gdyby to była reakcja na stałą bazę - byłbym w stanie to zrozumieć. Ale to akurat by istotnie podnosiło stan naszego bezpieczeństwa, a nie możliwości urlopowe obywateli.
    A większość z tych paru komentarzy to Twoje rozterki. Gdzie Ty tu widzisz nadzwyczajne zainteresowanie tematem, to ja nie wiem. No ale ok, całe te jankeskie wizy to ch.. dupa i kamieni kupa. Nic to nie zmienia, żadne to ułatwienie i łaska, bo matematyka.
    Teraz OK? Wyszło na Twoje i proponuj zakończyć temat.

Otóż nie moje. Nie ja pisałem o matematyce. Czytaj uważnie. Jesteś kolejna osoba która ma te obrzydliwa maniere przypisywania komuś hurtem poglądów z którymi się nie zgadza. Owszem, starania rządu miały na to wpływ. Ja kwestionuje zasadność starania się o to. Przecież to nie jest tak że nic w zamian nie daliśmy.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    Józef Mackiewicz

Legionista
    Amen.

Legionista Awatar Foxx
    Ad. 2. Zyskaliśmy to, że sam Trump miał wydać takie polityczne polecenie konsulom?
    Przy okazji obchodów 1 września pojawiły się informacje, że takie działania i w takim okresie miała podjąć Mosbacher. Dodawano, że jeżeli tendencja zmniejszania liczby odrzucanych wniosków się utrzyma, poniżej 3% zostanie osiągnięte w ciągu od 3 do 5 tygodni od tamtej daty. Efekt ogłosił Trump.
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar Somebody
    Odchodząc na chwilę od tematu wiz, myślę że warto śledzić w najbliższych dniach sytuację na granicy turecko-syryjskiej, bo Amerykanie modelowo umyli ręce od sytuacji w regionie. W kontekście naszego zbliżenia militarno-gospodarczego z USA, warto mieć takie rzeczy na uwadze

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez Somebody Zobacz posta
    Odchodząc na chwilę od tematu wiz, myślę że warto śledzić w najbliższych dniach sytuację na granicy turecko-syryjskiej, bo Amerykanie modelowo umyli ręce od sytuacji w regionie. W kontekście naszego zbliżenia militarno-gospodarczego z USA, warto mieć takie rzeczy na uwadze
    Ale to jest "otwieranie puszki z Pandorą" Nie dość, że tam tyle stron walczy posługując się "słupami" (per proxy), że we łbie się kręci i w związku z tym nie wiadomo, kto "umywa ręce", to pod koniec zeszłego tygodnia "Times" podał, że rozyjskie "zielone ludziki" pojawiły się w... Mozambiku by wesprzeć siły rządowe w walce z islamską partyzantką.

Jakie to może mieć konsekwencje dla wspomnianej sytuacji w Syrii i okolicach?

Tymczasem nasza armia jest przebudowywana z ekspedycyjnego wsparcia na lokalną/obronną. Przy dużym wsparciu jankesów. Myślę, że daje to nadzieje na to, że panuje zgoda w kwestii, że powinniśmy przede wszystkim zająć się własnym ogródkiem
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Tymczasem nasza armia jest przebudowywana z ekspedycyjnego wsparcia na lokalną/obronną. Przy dużym wsparciu jankesów. Myślę, że daje to nadzieje na to, że panuje zgoda w kwestii, że powinniśmy przede wszystkim zająć się własnym ogródkiem
    Istotnie i wiem, że naszej sytuacji z kotłem na Bliskim Wschodzie nie ma co porównywać, natomiast zachowanie Amerykanów względem Kurdów pewien niesmak jednak wywołuje. Zobaczymy co wydarzy się w najbliższych dniach, bo Turcy na pewno nie pomagają Trumpowi w prowadzeniu polityki międzynarodowej w tamtym regionie.

Legionista Awatar Foxx
    Istotnie i wiem, że naszej sytuacji z kotłem na Bliskim Wschodzie nie ma co porównywać, natomiast zachowanie Amerykanów względem Kurdów pewien niesmak jednak wywołuje.
    I to duży. Moim zdaniem z punktu widzenia jankeskich interesów w Europie dzisiaj nie ma specjalnej alternatywy dla Polski i Rumunii.

Zobaczymy co wydarzy się w najbliższych dniach, bo Turcy na pewno nie pomagają Trumpowi w prowadzeniu polityki międzynarodowej w tamtym regionie.
    Dwóch z jego sojuszników nie pomaga (Turcja, Izrael), a trzeci się kompromituje (Saudowie). Bliżej się robi ciekawie, bo - o czym pewnie niedługo w odpowiednim temacie napiszę - od Kilku dni w Kijowie mamy "trzeci Majdan" w proteście przeciw podpisaniu przez przedstawiciela Zełeńskiego (Kuczmę) tzw. "formuły Steinmeiera". Niemcy sprzedały Ukrainę w sposób, w jaki "sojusznicy" zwykle sprzedawali nas.

14.10. przejdzie tradycyjny Marsz Pokrowy, do którego Poroszenko w 217 dokleił UPA. Dzisiaj jedno z popularnych haseł nieco się zmieniło i brzmi "Sława nacji, ni kapitulacji". Jest to motto tegorocznego marszu. Dzieje się.

EDIT: Tu krótko, o co chodzi, chociaż samo info o sytuacji na ulicach (wielu większych miast) jest wyrywkowe:
    https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/...nicy-rzadowej/

Samorządy przeciwko władzy centralnej:
    https://kresy.pl/wydarzenia/ukraina-...a-kapitulacja/
    Ostatnio edytowane przez Foxx ; 07-10-2019 o 11:41

I to duży. Moim zdaniem z punktu widzenia jankeskich interesów w Europie dzisiaj nie ma specjalnej alternatywy dla Polski i Rumunii.
    Co nas akurat powinno cieszyć, bo Rumuni przez skomplikowaną sytuację wewnątrz kraju nie są partnerem na tyle stabilnym, żeby stanowić dla nas jakąkolwiek konkurencję jeśli chodzi o reprezentowanie interesów USA w tej części Europy. Przy okazji cieszy, że rządzący dostrzegają potencjał Rumunii (bo ten niewątpliwie jest dość spory) i starają się nie zaniedbywać tego państwa pomimo bliskich stosunków z Orbanem

Legionista Awatar Foxx
    Tym sposobem wspólnie podsumowaliśmy porównanie sytuacji naszej i Kurdów

Legionista Awatar crolick
    Cytat Zamieszczone przez sarinosoman Zobacz posta
    "Czysta matematyka" przekłada się na język dyplomacji następująco:
    2. Widełki odrzucanych podań o wizy są dla Kongresu sztywne. Wystarczy, że prezydent poprzez Departament Stanu wyda polecenie konsulom, by podania rozpatrywali mniej restrykcyjnie, % odrzucanych stopniowo się zmniejszy (niezależnie od jakości). Działo się tak od początku tego roku. Wymagania dot. limitu odmów ws. wiz nie zmieniły się o przecinek, a polityczną decyzją sytuacja się zmieniła.
    Przy okazji obchodów 1 września pojawiły się informacje, że takie działania i w takim okresie miała podjąć Mosbacher. Dodawano, że jeżeli tendencja zmniejszania liczby odrzucanych wniosków się utrzyma, poniżej 3% zostanie osiągnięte w ciągu od 3 do 5 tygodni od tamtej daty. Efekt ogłosił Trump.
    Ok - dzięki Panowie!

Legionista
    Zaskakująca cisza w tym temacie, no ale to przez nasze wybory, które i tak nic nie zmienią.

Pokuszę się o śmiałą tezę: tak jak się sku.rwili Amerykanie za sprawą Trumpa, nie sku.rwiliby się nawet za rządów Clinton.

Turcy Kurdów wyrżną tak jak wyrżnęli Ormian.
    Mioduski, Vukovic - wypi.erdalac
    Cytat Zamieszczone przez Mioduch na dwa dni przed ostatnią kolejką Ekstraklasy, po najgorszej grupie mistrzowskiej w naszym wykonaniu od wejścia w życie ESA37
    Niezdobycie mistrzostwa powoduje, że musimy walczyć w kwalifikacjach Ligi Europy, a nie Ligi Mistrzów i to wszystko. Zawodnicy dodatkowo nie dostaną bonusu za mistrzostwo. [...] Różnica we wpływach dla Legii od Ekstraklasy za zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca w tabeli to maksymalnie około 1,5 mln złotych. Paradoksalnie może być tak, że klubowa księgowa wicemistrzostwo kraju uzna za sytuację finansowo korzystniejszą

Legionista Awatar TNTP
    Turcy bez wsparcia z zewnątrz mogą wyłapać co najwyżej konkretnego gonga - co oczywiście nie oznacza, że syryjski Kurdystan nie spłynie krwią.
    Ogólnie to biedni są zwykli ludzie w tym regionie notorycznie dymani przez wielkich tego świata :/
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar Z.
    Fajnie by było, gdyby polskie władze wyciągały z takich sytuacji wnioski. Chciałbym wierzyć, że tak jest.
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez Darex13 Zobacz posta
    Zaskakująca cisza w tym temacie,
    Która?

Pokuszę się o śmiałą tezę: tak jak się sku.rwili Amerykanie za sprawą Trumpa, nie sku.rwiliby się nawet za rządów Clinton.
    Łatwo gdybać. Zaplecze Clintonów nigdy nie zetknęło się z czymś prównywalnym do volty Erdogana.

Kurdowie zadeklarowali gotowość do rozmów z władzami Syrii pod patronatem Putina...

Legionista Awatar Alek
    O właśnie, bo już dawno miałem o to zapytać.
    W 2015 Turcy zestrzelili ruskim Su o co była gruba afera na całym świecie. I generalnie ruscy wstrzymali przyjazd turystów do Turcji i sytuacja stała się napięta. Niedawno natomiast Turcja kupowała od Rosji samoloty o co pogniewał się Trump.
    Ktoś wie skąd taki obrót sprawy??

Zaskakująca cisza w tym temacie, no ale to przez nasze wybory, które i tak nic nie zmienią.

Czy Trump przysięgał narodowi kurdyjskiemu czy amerykańskiemu, że piszesz że się skurwił?

Kurdowie zadeklarowali gotowość do rozmów z władzami Syrii pod patronatem Putina...
    A co mają zrobić? Unieść się honorem kurdyjczyka ale nie uciekać pod skrzydła Putina, bo to zły człowiek?

Józef Mackiewicz

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez Alek Zobacz posta
    O właśnie, bo już dawno miałem o to zapytać.
    W 2015 Turcy zestrzelili ruskim Su o co była gruba afera na całym świecie. I generalnie ruscy wstrzymali przyjazd turystów do Turcji i sytuacja stała się napięta. Niedawno natomiast Turcja kupowała od Rosji samoloty o co pogniewał się Trump.
    Ktoś wie skąd taki obrót sprawy??
    Od dłuższego czasu Erdogan strategicznie obrał kierunek na Moskwę, by zamiast być amerykańskim lotniskowcem Turcja weszła do większej gry w regionie. Właśnie omawiamy przykład próby realizacji jednego z wieloletnich celów - eliminacji Kurdów.

A co mają zrobić? Unieść się honorem kurdyjczyka ale nie uciekać pod skrzydła Putina, bo to zły człowiek?
    Coraz częściej mam wrażenie, że moją pisaninę "z góry" odbierasz z jakimś uprzedzeniem. Polemizujesz z czymś, czego nie napisałem. Podając tę informację miałem na myśli głównie:

1. Wzmocnienie Rosji jako kontekst wycofania się jankesów

2. Ciekawą nową sytuację w przypadku wejścia Rosji w taką grę w kontekście wspomnianej wyżej współpracy z Turcją. W przypadku wejścia Kurdów w orbitę Syrii i tureckiej ofensywy bardzo prawdopodobna byłaby sytuacja, w której rosyjscy najemnicy albo specnaz staną na przeciwko Turków. I tyle.

EDIT: Tymczasem taka ciekawostka.

Premier Saulius Skvernelis proponuje nadanie liderowi rządzącej w Polsce partii Prawo i Sprawiedliwość Jarosławowi Kaczyńskiemu Krzyża Wielkiego Orderu Witolda Wielkiego - jednego z najważniejszych litewskich odznaczeń państwowych.

W środę rząd zatwierdził tę propozycję, na kilka dni przed wyborami parlamentarnymi w Polsce.

Ostateczną decyzję w sprawie nadania orderu podejmie prezydent Gitanas Nausėda.

Skvernelis proponuje przyznać Kaczyńskiemu trzecie pod względem znaczenia odznaczenie państwowe za „szczególne zasługi w rozwoju międzypaństwowych relacji Litwy i Polski oraz aktywną działalność i umacnianie wieloletniej przyjaźni między dwoma narodami, także za wieloletnie wsparcie integracji Litwy i całego regionu bałtyckiego w zachodnimi strukturami w dziedzinach wojskowości i bezpieczeństwa energetycznego”.

Szef rządu nazwał Jarosława Kaczyńskiego „prawdziwym przyjacielem Litwy, którego wkład (w dobre relacje – przyp. red.) niewątpliwie jest ogromny”.

Po posiedzeniu rządu Skvernelis powiedział dziennikarzom, że Litwa nie ma zamiaru wtrącać się w wybory w Polsce.

„Nie agitujemy za jedną czy drugą siłą polityczną, po prostu doceniamy człowieka, który miał znaczący wkład w wyniesieniu stosunków litewsko-polskich na inny poziom” – stwierdził premier.
    https://zw.lt/litwa/skvernelis-chce-...-kaczynskiemu/
    Ostatnio edytowane przez Foxx ; 10-10-2019 o 11:47

Coraz częściej mam wrażenie, że moją pisaninę "z góry" odbierasz z jakimś uprzedzeniem. Polemizujesz z czymś, czego nie napisałem. Podając tę informację miałem na myśli głównie:

1. Wzmocnienie Rosji jako kontekst wycofania się jankesów

2. Ciekawą nową sytuację w przypadku wejścia Rosji w taką grę w kontekście wspomnianej wyżej współpracy z Turcją. W przypadku wejścia Kurdów w orbitę Syrii i tureckiej ofensywy bardzo prawdopodobna byłaby sytuacja, w której rosyjscy najemnicy albo specnaz staną na przeciwko Turków. I tyle.
    Moj błąd. Kontynuując wątek przetasowań: spodziewać się można wtedy chyba ruchów w kierunku USA + Rosja i UE + Turcja.

Józef Mackiewicz

Legionista Awatar Foxx
    Moj błąd. Kontynuując wątek przetasowań: spodziewać się można wtedy chyba ruchów w kierunku USA + Rosja i UE + Turcja.
    UE coraz bardziej przestaje być podmiotem zajmującym wspólne stanowisko w sprawach przekładających się na realne działania. W ostatnich tygodniach Merkel dobija deal z Putinem w sprawie wdrożenia jego pomysłu na rozwiązanie "problemu Donbasu". Turcja zaś...

Prezydent Turcji Recep Erdogan zapowiedział, że jeśli państwa europejskie uznają operację Turcji w północnej Syrii za "okupację", otworzy granice Turcji i wyśle do Europy 3,6 mln syryjskich uchodźców.
    https://dorzeczy.pl/swiat/116811/otw...i-europie.html

Po drodze była próba puczu.
    Spiskowa teoria jest taka, że lotnictwo tureckie w znacznej mierze było opanowane przez gulenistów. Gdy zrąbano ruski samolot, Erdoganowi nie pozostało nic innego, jak bronić tureckiego honoru wobec Moskwy jak niepodległości - czyli żadnych przeprosin i klepnięcie wersji mówiącej o "naruszeniu przestrzeni powietrznej". Potem był pucz i F-16 przelatujące nad ulicami Stambułu oraz helikoptery szturmowe napiermandalające w tłum. Pucz skończył się, jak się skończył, ale media np. nie rozpisywały się o wjeździe tureckiej policji do bazy lotniczej Turcja-NATO w Incirlik (stacjonują tam amerykańskie samoloty i przechowywana jest amerykańska taktyczna broń jądrowa) i aresztowaniu tureckiego dowódcy bazy, generała Vana. Tu Van z sekretarzem Carterem:

Putschists wanted to use the İncirlik 10th Tanker Base actively for the coup attempt. The commander of the base, Brig. Gen. Bekir Ercan Van was trusted as the “2nd man” in the Air Forces during the coup attempt. Tanker aircrafts with numbers 1, 2, and 3 took off from the base upon the order of Brig. Gen. Van and provided refueling for low-flying jets controlled by putschists above Ankara, Istanbul, Marmara Region, and Central Anatolia Region.
    Van poprosił jankesów o azyl, ale no cóż, sami rozumiecie... Jest szachownica, jest król i są pionki.
    Tu o kontaktach Vana z amerykańskim oficerem w dniu puczu:
    http://www.hurriyetdailynews.com/opi...attempt-116923

Sprawy mają dalszy ciąg (sierpień 2018 ):
    A group of pro-government Turkish lawyers have reportedly filed charges against U.S. Air Force officers associated with Ä°ncirlik Air Base based on allegations that they are connected to a movement that attempted a coup d'état against Turkey’s government in July 2016.

The lawyers are seeking a temporary halt to all flights leaving Incirlik Air Base — an important staging point for combat operations against the Islamic State group — and access to the base via a search warrant, according to court documents unearthed by the Stockholm Center for Freedom, a group of exiled Turkish journalists. (...)

The lawyers also asked in their petition for the “arrest of the commanders of the U.S. Air Force who are the superiors of the soldiers based at İncirlik and took a role in the failed coup attempt on July 15, 2016,” according to the documents.

U.S. officials did not provide comment on what, if any, actions were planned to deal with the charges, but did deny that the U.S. government was involved in the attempted coup.

“Any reports that U.S. government or military personnel had any previous knowledge or involvement in a Turkey coup attempt are baseless and completely false,” Mark Mackowiak, a U.S. European Command spokesman, told Air Force Times.

“We value the strong, mil-to-mil relationship and partnerships we have with our Turkish counterparts and continue to carry out our important mission at Incirlik," he added.
    https://www.airforcetimes.com/news/y...orce-officers/
    Co się tyczy zmian po puczu w stosunkach Ankara-Moskwa:
    The Kremlin has said that the Turkish president, Recep Tayyip Erdoğan, has apologised over the downing of a Russian jet last year that ruined the countries’ relations and highlighted the grave dangers of rising regional tensions over the war in Syria.

Erdoğan expressed regret to the Russian president, Vladimir Putin, over the incident, insisting that Turkey “never had the desire or deliberate intention of shooting down the Russian federation’s plane” and was ready to do everything possible to restore friendly ties, according to a Kremlin statement on Monday.

“I once again express my sympathy and profound condolences to the family of the Russian pilot who was killed and I apologise to them,” Erdoğan reportedly wrote to Putin.
    https://www.theguardian.com/world/20...an-jet-turkish
    Kolejne efekty to zakup S-400 (system plot., nie - samoloty) przez Turcję, oprotestowanie tego zakupu przez USA, ignor ze strony Ankary i w konsekwencji wyrzucenie Turcji z programu F-35.
    Ostatnio edytowane przez sarinosoman ; 10-10-2019 o 17:44
    "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
    "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
    Up the Anchor!

Wczoraj zajęty wyborami nie wrzuciłem informacji o porozumieniu Kurdowie - Asad - Rosja
    Główne punkty:
    1)Kurdowie rozwiązują SDF. A wojska przechodzą pod kuratelę Rosjan(docelowo żołnierze przechodzą na żołd państwa, oficerowie po odbyciu krótkiego kursu otrzymują stopnie SAA)
    2)Syryjczycy i Rosjanie w ciągu 48 godzin od wczoraj wchodzą do Mabij i Kobane, a w ciągu tygodnia do Hasaki
    3)Kurdowie oddają kontrolę nad polami naftowymi i ropociągami armii syryjskiej(do 2 tygodni)
    4)Kurdowie otrzymują daleko idącą autonomię w Rożawie
    5)SAA, Iran i Kurdowie podejmą próbę wypchnięcia Turków poza granice kraju(również z Afrin)

Dodatkowo plotkuje się że:
    6)Rosja otrzymuje teren pod bazę lotniczą w północnozachodniej Syrii
    7)Rosyjskie lotnictwo do 7 dni ma przejąc odpowiedzialność za syryjska strefę powietrzną

Reasumując 6 letni plan Amerykanów by w oparciu o Kurdów wbić klin między Iran i Irak z jednej, a Syrię z drugiej strony wziął w łeb na pełnej długości
    Ostatnio edytowane przez Buziek_LG ; 14-10-2019 o 14:36
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

PS. Turcy szybko reagują - przed godziną zaczęła się bitwa o Manbij, od jej rezultatu zależy to czy plan porozumienia syr-kur nie upadnie
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

O tym jak żydzi robią Palestynie nowy holocaust

https://goodspy.home.blog/2019/09/27...o-w-xxi-wieku/

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
    PS. Turcy szybko reagują - przed godziną zaczęła się bitwa o Manbij, od jej rezultatu zależy to czy plan porozumienia syr-kur nie upadnie
    Nie wiem co ma upaść bo on już realnie wszedł w życie - w Mandżib siedzą już Rosjanie i SAA (zresztą przejęli też amerykańską bazę).
    Jeśli to nie jest dogadane na poziomie Turcja-Rosja-USA (a imho nic na to nie wskazuje) to jest to koniec-spektakularny Erdogana, bo jak na razie to ma on problem z utrzymaniem zdobytego skrawka terenu przed kontrofensywą (chociaż patrząc na zaangażowane środki to za duże słowo) kurdyjską.
    Lieber tot als rot!!

Uprawnienia umieszczania postów