Strona 53 z 57 PierwszyPierwszy ... 343495051525354555657 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,561 do 1,590 z 1692

Wątek: Polityka Międzynarodowa

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    Najwidoczniej rzecznik amerykańskiego dowódcy, skoro wspomniano o tym w oświadczeniu, którego mój skrót cytujesz.
    No chyba raczej nie...

In accordance with past practice, both generals have agreed to keep the details of their conve
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar bloniaq
    Zapytam więc wprost. Co konkretnie jest przekłamaniem/kłamstwem/fałszem/maniupulacją/innązłąrzeczą w moim skrócie? Zacytuj i nazwij.
    Ostatnio edytowane przez bloniaq ; 05-03-2019 o 09:34
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

A tymczasem we Francji:

Francuscy żołnierze będą mogli otworzyć ogień, jeśli w nadchodzący weekend ich życie będzie zagrożone podczas protestów przedstawicieli ruchu tzw. żółtych kamizelek – powiedział wojskowy gubernator Paryża gen. Bruno Leray. Sprawę opisuje dailymail.co.uk.

Jak potwierdził gen. Leray, w kolejny weekend armia francuska będzie wspierać około 5000 policjantów czuwających nad porządkiem podczas demonstracji „żółtych kamizelek”. W radiu Franceinfo Leray powiedział: „Jeśli życie ich lub ludzi, których bronią, będzie zagrożone, żołnierze będą mogli otworzyć ogień”.
    Coś dla KOD-u:

"Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
    "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
    Up the Anchor!

Przemówienie:
    https://www.c-span.org/video/?459461...43boHUrWcO_mUM

Cytat Zamieszczone przez Błażej Sajduk na fb
    Mark Pence w przemówieniu z okazji obchodów uroczystości 70. urodzin NATO, a w nim m.in. o:

- 20:57 USA nie będzie tolerować zakupów uzbrojenia od strategicznych wrogów NATO. Jeśli Turcja kupi S-400 (nie Patrioty) zostanie wykluczona z programu F-35. Turcja MUSI WYBRAĆ. Kongres (w poniedziałek) zawiesił wysłanie samolotów do Turcji.

- 24:40 Cały świat musi stawić czoła wyzwaniu jakim są Chiny (Inicjatywa Pasa i Szlaku) oraz ich rozwiązania w zakresie technologii 5G. Sojusznicy MUSZĄ WYBRAĆ.

- 19:35 – Niemcy są głównym NIEwydającym tyle ile należy choć ich gospodarka doskonale się rozwija. USA nie może gwarantować bezpieczeństwa Zachodu, jeśli Zachów buduje swoje bezpieczeństwo w oparciu o Rosję (Nord Stream II).

- 16:15 – krytyka za niewydawanie 2% ustalonych w Walii – to w opinii USA rola lidera wolnego świata. Niskie wydatki to zasadniczy problem dla przyszłości NATO.

- USA oczekują, że wszyscy sojusznicy do 2024 roku będą wydawać nie mniej niż 2% na swoją obronę a w tym 20% na modernizację.

- 27:10 Wiara jest niezbędnym elementem do stawienia czoła nowym wyzwaniom.

Oraz (na początku)
    - zwiększeniu budżetu „obronnego”
    - zniszczeniu ISIS
    - wspieraniu Ukrainy
    - wypowiedzeniu INF, jeśli Rosja nie zniszczy wszystkich systemów naruszających Traktat w ciągu pół roku.

Link w komentarzu.

PS.
    Znamienne, jaką ilośc oklasków zebrał przemawiający wcześniej w Kongresie Stoltenberg, a jaką Pence.
    https://www.facebook.com/bsajduk/pos...21519?sfnsw=cl
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar Foxx
    Ja do tego dodam, że zostało klepnięte zaangażowanie większych sił NATO (nie tylko jankesów) na Morzu Czarnym z bazą w Oddesie. Otwarcie programów szkoleniowych dla ukraińskiej marynarki i rozwinięcie wspólnego pływania z... Gruzinami. "Przyjacielskie wizyty", itd.

Niżej hiszpańska fregata "Santa Maria" wpływająca do portu (wczoraj)

My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Swoją drogą nieźle zmodernizowali okręt od czasów Kolumba. Chyba że oni z lenistwa wszystkie nazywają Santa Maria.
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar Alek

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Alek Zobacz posta
    Tak… Bardzo jestem ciekaw tego uzasadnienia. Czekam na opublikowanie zapowiadanego tłumaczenia przedmiotowego dokumentu.
    Ale to wszystko małe miki, najwyżej w rewanżu zachowamy się tak samo w podobnej sprawie.

Dużo gorzej dzieje się we Lwowie, gdzie czarno-czerwoni na bazie interpretacji zapisów nowej ustawy językowej podejmują działania zmierzające do uniemożliwienia we wrześniu inauguracji nowego roku szkolnego w dwóch legendarnych polskich szkołach: nr X im. Marii Magdaleny i nr XXIV im. Marii Konopnickiej. I to już jest mega kurestwo, a sprawa niestety jest poważna, choć jeszcze szerzej niemal nieznana. Oczywiście zaczynamy swoimi kanałami działać, ale prawdziwe pole do popisu dostanie tu konsul, nowy ambasador oraz całe MSZ.

https://pl-pl.facebook.com/szkolanr10/

https://school24.ucoz.com/
    OLD FASHION MAN CLUB

Legionista Awatar Foxx
    Polska odmówiła podpisania wspólnego protokołu po rozmowach Okrągłego Stołu z Niemcami w Berlinie. Rozmowy dotyczyły zwrotu majątku organizacji polonijnych zagrabionych w Niemczech w 1939 r. na mocy dekretu Hermana Göringa.

To żądanie postawili Polacy podczas obrad polsko-niemieckiego okrągłego stołu w Berlinie. Niemcy uznali te roszczenia za przedawnione. W związku z faktem, że w innych sprawach również nie uzyskano porozumienia, strona polska odmówiła podpisania protokołu ze spotkania. Następne rozmowy mają odbyć się w listopadzie.

Do rozmów Okrągłego Stołu mogło w ogóle nie dojść ze względu na protest niemieckiej Polonii. Polonia nie zgadzała się na udział Aleksandra Zająca rzekomego przywódcy jakiejś organizacji polonijnej, którego Niemcy chcieli podrzucić polskiej stronie.

Aleksander Zając to szef biura Polonii działającego w ramach niemieckiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Według działaczy polonijnych, to biuro w ogóle nie funkcjonuje a sam Zając jest po prostu funkcjonariuszem niemieckim opłacanym przez Niemców.

Niemcy koniecznie chcieli, żeby on wchodził w skład polskiej delegacji, co usiłowała narzucić strona niemiecka.

Z tego powodu Aleksander Zając nie został zaproszony na naradę w polskiej ambasadzie organizacji polonijnych z wiceministrami spraw zagranicznych Szymonem Szynkowskim vel Sękiem i spraw zagranicznych Pawłem Szefernakerem.

Ostatecznie wziął jednak udział w obradach okrągłego stołu, ponieważ Niemcy włączyli go do swojej delegacji. Cała ta sprawa pokazuje dobrze znane cechy Niemców, nieliczenie się z partnerem i brak finezji.

Dowodem na to jest udział w rozmowach i to w charakterze współprzewodniczącego okrągłego stołu ze strony niemieckiej następcy Erki Steinbach na fotelu szefa Związku Wypędzonych, deputowanego do Bundestagu Bernda Fabritiusa.

Niemcy uznali, że roszczenia w sprawie majątku organizacji polonijnych zagrabionego przez III Rzeszę są przedawnione.

– Ta sprawa jak w soczewce pokazuje hipokryzję władz niemieckich, które uznają, że wzorowo się rozliczyli z przeszłością, a jednocześnie odmawiając zwrotu tego majątku lub wypłaty zadośćuczynienia, w pełni respektują grabież na mocy nazistowskiego dekretu – mówi TVP Anna Wawrzyszko wiceprezes Związku Polaków w Niemczech spod znaku Rodła i członkini zarządu Polskiej Macierzy Szkolnej.

Warto zauważyć, że twardemu stanowisku niemieckiemu, strona polska przedstawiła również twarde stanowisko. Widocznie po ostatnim umocnieniu sojuszu polsko-amerykańskiego, czujemy się silniejsi.
    https://nczas.com/2019/06/20/nie-bed...ego-czlowieka/
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar Jaco
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar KRA
    Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Obaj siebie warci. "Sternicy" Unii, że ja pierd*le.

Legionista Awatar Jaco
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Jaco
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Jaco
    Dalszy ciąg marginalizacji Polski na arenie międzynarodowej polityki:
    Dwa dni potrwa wizyta amerykańskiej głowy państwa w Polsce. Prezydent Donald Trump spotka się z Andrzejem Dudą w Warszawie oraz odwiedzi bazę, w której stacjonują amerykańcy żołnierze - poinformowała na Twitterze Zuzanna Falzmann.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Jaco
    Kolejny przykład marginalizacji Polski na politycznej mapie świata:
    https://www.wprost.pl/kraj/10252236/...m-trumpem.html

"
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Jaco
    Stało się. Moi rodzice marzyli o tym. Nie dożyli.
    https://www.wprost.pl/swiat/10257593...da-trumpa.html
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Od kiedy to zniesienie obowiązuje ktoś się może orientuje ile może trwać ten proces ? Trochę ważna dla mnie informacja nie wiem czy wyrabiać czy poczekać.

Legionista Awatar Tomereek
    Jarek! Jesteś Kotem! Tragiczna, ta nasza polityka zagraniczna
    Pijemy dalej, czy wymiękasz i robisz przysiad?

Legionista Awatar crolick
    Cytat Zamieszczone przez oczkovski Zobacz posta
    Od kiedy to zniesienie obowiązuje ktoś się może orientuje ile może trwać ten proces ? Trochę ważna dla mnie informacja nie wiem czy wyrabiać czy poczekać.
    Pi razy drzwi od marca-kwietnia powinno już działać bezwizowo.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Tomereek Zobacz posta
    Jarek! Jesteś Kotem! Tragiczna, ta nasza polityka zagraniczna

Wiedziałem że coś takiego się pojawi

Legionista Awatar TNTP
    Na **** sie wypowiadasz skoro was może co najwyżej zainteresować zniesienie wiz do Federacji
    Lieber tot als rot!!

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez L.. Zobacz posta

Wiedziałem że coś takiego się pojawi

Jakbyś cokolwiek w swoim życiu wiedział, to byś się tu nie pojawiał, kiszko

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez szaka Zobacz posta
    Jakbyś cokolwiek w swoim życiu wiedział, to byś się tu nie pojawiał, kiszko
    Obrażaj dalej bo tylko to potrafisz...

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez L.. Zobacz posta
    Obrażaj dalej bo tylko to potrafisz...
    Posłucham twojej rady.
    Natomiast ty zastanów się nad sobą, przemyśl czemu jesteś, jaki jesteś, a jak nic konstruktywnego nie wydumasz pójdź na łatwiznę i po prostu przestań być sobą.
    Poważnie, bardzo tobie się opłaci.

Legionista Awatar b.
    Szaka, ostatnie wcielenie tego meteor to było "Mateusz351" http://forum.legionisci.com/member.php?u=153136 (a były jeszcze poprzednie, oczywiście zakończone banami), poczytaj sobie posty tego wulkana intelektu

Generalnie widać, że typ jest nie do końca ten teges, więc trzeba wziąć poprawkę, że po drugiej stronie klawiatury siedzi osoba mocno ograniczona.

PS. Sorry za off top.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez b. Zobacz posta
    Szaka, ostatnie wcielenie tego meteor to było "Mateusz351" http://forum.legionisci.com/member.php?u=153136 (a były jeszcze poprzednie, oczywiście zakończone banami), poczytaj sobie posty tego wulkana intelektu

Generalnie widać, że typ jest nie do końca ten teges, więc trzeba wziąć poprawkę, że po drugiej stronie klawiatury siedzi osoba mocno ograniczona.

PS. Sorry za off top.

@Baciek, taaa, ograniczona... Najwyżej nieheteronor...nieheterointelektualna!
    i cytując klasyka, wszyscy czujemy się zagrożeni Twoimi podejrzeniami

Legionista Awatar b.
    Cytat Zamieszczone przez szaka Zobacz posta
    @Baciek, taaa, ograniczona... Najwyżej nieheteronor...nieheterointelektualna!
    i cytując klasyka, wszyscy czujemy się zagrożeni Twoimi podejrzeniami
    A tak już całkiem poważnie, to mi po tak po ludzku, chrześcijański czasem (ale tylko czasem, bo innym razem bym ich nakurwial) żal tych kodziarzy.

Bo cześć z nich jest na tyle ograniczona, że oni serio wierzą w pedałen i wydaje im się, że walczą faktycznie z dyktatura.

A ci bardziej lotni, którzy już zaczynają coś kumac, mają taki syndrom wyparcia i nie dopuszczają do siebie, jo przecież przez tyle lat nie mogli żyć w matrixie.

Za to całkiem 3 w 4vtym wszystkim skurwysynom, pseudeolitom, dziennikarzom i innym kurwom, którzy robią ludziom papkę z mózgu.

Pozdro dla wszystkich prawych, na mnie już czas

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez b. Zobacz posta
    A tak już całkiem poważnie, to mi po tak po ludzku, chrześcijański czasem (ale tylko czasem, bo innym razem bym ich nakurwial) żal tych kodziarzy.

Bo cześć z nich jest na tyle ograniczona, że oni serio wierzą w pedałen i wydaje im się, że walczą faktycznie z dyktatura.

A ci bardziej lotni, którzy już zaczynają coś kumac, mają taki syndrom wyparcia i nie dopuszczają do siebie, jo przecież przez tyle lat nie mogli żyć w matrixie.

Za to całkiem 3 w 4vtym wszystkim skurwysynom, pseudeolitom, dziennikarzom i innym kurwom, którzy robią ludziom papkę z mózgu.

Pozdro dla wszystkich prawych, na mnie już czas
    Mam dokładnie takie same odczucia. Biedni ludzie, ale nie da się nimi nie brzydzić. Ale głównie biedni. Ale każdy z nich otwiera się na papkę, sam z siebie. Pozdro.

Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Stało się. Moi rodzice marzyli o tym. Nie dożyli.
    https://www.wprost.pl/swiat/10257593...da-trumpa.html
    Jeszcze nic sie nie stalo Trump nie ma takiej wladzy wykonawczej zeby zniesc vizy,zeby sie to stalo musi klepnac to kongres a z tym moze byc roznie...pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów