Strona 48 z 49 PierwszyPierwszy ... 38444546474849 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,411 do 1,440 z 1467

Wątek: Polityka Międzynarodowa

Legionista Awatar bloniaq
    https://twitter.com/GosiaFraser/stat...56556661280768

Cytat Zamieszczone przez Gosia Fraser
    Zanim przetłumaczą polskojęzyczne redakcje, napiszę tutaj.

USA wzywa sojuszników, by zrezygnowali z użytkowania sprzętu telekomunikacyjnego produkowanego przez Huawei.

Niektórzy widzą w tym początek nowej Zimnej Wojny.
    Chodzi oczywiście o 5G - w ramach wyjaśnienia.

Czym się różni 5G od 3G i 4G?
    Tym, że bezpieczeństwo łączności w tej generacji technologicznej będzie tozsame z bezpieczeństwem państwa, infrastruktyry krytycznej i tych wszystkich innych, nudnych rzeczy.
    Ruch Waszyngtonu jest bez precedensu. Sprzęt Huawei już teraz używany jest szeroko we wdrożeniu 5G m. in. we Włoszech, Niemczech, Japonii. Wszystkie te kraje dostrzegają jednak ryzyko związane z bezpieczeństwem. W każdym państwie ruchy odśrodkowe.
    Szczególnym zainteresowaniem USA cieszą się w tym względzie kraje, które zdeklarowały się jako miejsce pobytu amerykańskich wojsk. To dotyczy również Polski.

USA rozważają pomoc finansową dla krajów, które wybrały chiński koncern ze względów finansowych.
    https://www.wirtualnemedia.pl/artyku...dkosc-1-5-gb-s

Orange i Huawei testują w Gliwicach sieć 5G i osiągają prędkość 1,5 Gb/s
    Taka tam ciekawostka
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar Kusza
    USA działają na wielu polach. Ichniejszy KNF kilka dni temu rozpoczął szczegółową kontrolę w nowojorskim oddziale ICBC, największego chińskiego banku korporacyjnego.
    ...Trzech setek armat ryczy kanonada,
    Zda się pod trupem ziemia się rozpęknie, —
    O dziecko polskie, za Twojego dziada,
    Który tam zginął, niech Twe serce klęknie,
    O dziecko polskie, święć się krwi szkarłatem
    I wołaj: Wolność! I bij w kratę lochów,
    Bo jeśli Bóg jest nad tym podłym światem,
    Toś ty zbawione przez Wolę i Grochów...

https://www.wykop.pl/link/4660413/zw...olicy-francji/

Przepraszam za link z wykopu, ale lepsze niz dobry film. Informacje live. Prosto spod luku trimfalnego Milego ogladania. A u mas w tv nic o tym...

Legionista Awatar Ivan Drugi
    Cytat Zamieszczone przez Skotawiak Zobacz posta
    https://www.wykop.pl/link/4660413/zw...olicy-francji/

Przepraszam za link z wykopu, ale lepsze niz dobry film. Informacje live. Prosto spod luku trimfalnego Milego ogladania. A u mas w tv nic o tym...
    Film i dużo fotek . https://www.thesun.co.uk/news/781767...-into-warzone/

Legionista Awatar Raffels
    We Francji uliczne walki, w Belgii parę lat emu było to samo. U nas po kradzieży pieniędzy z OFE reakcji żadnej. Takie mamy właśnie społeczeństwo, patrzące z obojętnością na to jak się ich okrada.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

GieKaeSiak
    Co do tej technologicznej ciekawostki wrzuconej przez bloniaqa to jeśli USA tak walczą o bezpieczeństwo to powinni zacząć od delegalizacji Google’a i ich systemu Android, potem przejść się do Facebook’a, a w drodze do domu zahaczyć o Microsoft.

Legionista Awatar crolick
    Sowiety taranują jednostki ukraińskiej SG.
    W zasadzie chcą zamknąć Morze Azowskie dla Ukraińców.
    https://defence-blog.com/news/russia...l-vessels.html

Legionista Awatar Jestem
    Cytat Zamieszczone przez crolick Zobacz posta
    Sowiety taranują jednostki ukraińskiej SG.
    W zasadzie chcą zamknąć Morze Azowskie dla Ukraińców.
    https://defence-blog.com/news/russia...l-vessels.html
    Ruscy chcą zrobić z Morza Azowskiego to co zrobili kiedyś z Zalewu Wiślanego. Pytanie kto im w tym przeszkodzi i za jaką cenę? Bo my możemy co najwyżej przekopać Mierzeję i pokazać faka ruskim, Ukraińcy mają zdecydowanie większy problem
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Legionista Awatar dilbert
    Cytat Zamieszczone przez Jestem Zobacz posta
    Pytanie kto im w tym przeszkodzi i za jaką cenę?
    Nikt. Ruscy są sprawni w "gotowaniu żaby" - konsekwentnie przekraczają granicę w taki sposób, żeby światu zachodniemu nie chciało się/nie opłacało rozniecać o takie działania większego ognia.

Legionista Awatar Stout
    https://youtu.be/cFaeOvngCb8

Wszystkie UKr okręty dostały rozkaz wypłynięcia w morze.
    Gorąco.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Nie chcę podłapywać potencjalnie rosyjskiej propagandy, ale... jeśli Poroshenko ogłosi stan wojenny, to nie wiele będzie mu potrzebne do tego, żeby przesunąć termin wiosennych wyborów, w których chyba nie ma najwyższych notowań...

Legionista Awatar Foxx
    Ruscy chcą zrobić z Morza Azowskiego to co zrobili kiedyś z Zalewu Wiślanego. Pytanie kto im w tym przeszkodzi i za jaką cenę? Bo my możemy co najwyżej przekopać Mierzeję i pokazać faka ruskim, Ukraińcy mają zdecydowanie większy problem
    Nie wiem, czy znacznie większy (zwłaszcza, jeżeli się weźmie pod uwagę zasoby ciężkiego sprzetu, jakim dysponują.

Cytat Zamieszczone przez dilbert Zobacz posta
    Nie chcę podłapywać potencjalnie rosyjskiej propagandy, ale... jeśli Poroshenko ogłosi stan wojenny, to nie wiele będzie mu potrzebne do tego, żeby przesunąć termin wiosennych wyborów, w których chyba nie ma najwyższych notowań...
    Ma beznadziejne notowania. Nie zmienia to faktu, że tego stanu nie ogłosili do dzisiaj, bo jego elementem są sztywne struktury dowodzenia inne, niż utrwalone przez lata korupcyjne układy od najniższych radnych i policjantów, kolejno przez wszystkie szczeble. Sam Poroszenko sprzedaje swoje słodycze na Krym, a jedną z ich fabryk ma w Rosji, gdzie sumiennie płaci podatki na ruskie czołgi i okręty, które strzelają do obywateli państwa, którego jest prezydentem. Podatki od swoich biznesów na Ukrainie płaci... w rajach podatkowych. Skoro stanu wojennego nie wprowadzili po rakietowym ostrzale Mariupola w styczniu 2015, którego skutki wyglądały tak:

... i zginęło kilkadziesiąt osób, głośno też było o pewnej dziewczynce, której urwało nogi... mało prawdopodobne, by zrobili to teraz. Chyba, że coś się rozegra właśnie w ramach kampanii wyborczej.

Afera na Morzu Azowskim była kwestią czasu od ponad pół roku. Po "aresztowaniach" przez ruskich ukraińskich rybaków na wodach "niczyich" przeprowadzono najpierw manewry, w trakcie których Ukraińcy - w związku z praktycznym brakiem floty - ćwiczyli atak na jednostki pływające z powietrza (rakiety odpalane w trakcie lotu tuż nad taflą wody przez Mi-24 i SU-35), po czym zaczęli powoli tworzyć eskadrę swoich kutrów mających odbijać ataki podobne do ostatniego, tyle że na wodach ukraińskich.

We wrześniu miało miejsce pierwsze głośne przepłynięcie kijowskich okrętów przez Cieśninę Kerczeńską:

Przy okazji relacji z tego wydarzenia mozna było się dowiedzieć, że ruska bezpieka (FSB) ma... własną flotę.
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar midzi
    Wersja alternatywna. Prowokacja ukraińska w celu przeniesienia wyborów prezydenckich na UKR z wiosny na jesień

Na ten moment zdecydowanie bardziej prawdopodobna.
    Ostatnio edytowane przez midzi ; 26-11-2018 o 15:07

Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    Nie wiem, czy znacznie większy (zwłaszcza, jeżeli się weźmie pod uwagę zasoby ciężkiego sprzetu, jakim dysponują.
    Tylko nie wiem doprawdy co miałoby im dać przekopanie Krymu w sytuacji w której Rosjanie kontrolują cały półwysep, a rosyjska marynarka całe morze czarne

Dla rozluźnienia:
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Legionista Awatar Jestem
    To już nie są żarty:
    Prezydent Poroszenko podpisał dekret o wprowadzeniu stanu wojennego na Ukrainie na okres do 25 stycznia.
    p.s. Foxx, powiększ sobie tę mapkę co ją zapodałeś, w najwęższym miejscu przesmyk łączący Krym z Ukrainą ma ponad 8km i to po stronie ruskiej. Potem masz nieżeglowne laguny plus kolejne przeszkody lądowe i to w dodatku wzdłuż granicy, masakra mimo ciężkiego sprzętu ... to już lepiej i taniej wzmocnić drogi i linie kolejowe do Mariupola a docelowo do Donbasu jeśli go odbiją.
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

O ile dekret prezydenta zostanie tej formie klepnięty. Zobaczymy. Pojawiają się jednak informacje, że jest w nim tyle wykluczeń, że praktycznie stanowi on wydmuszkę prawdziwego stanu wojennego i należałoby go raczej rozumieć czysto politycznie. Bo tak jak rozumiem Foxxa, to "militarnie" nie ma sensu, tysiące ludzi w tej wojnie już zginęło, a Poroszenko się nagle wczoraj obudził?

Legionista Awatar Foxx
    Może chodzić tylko o wybory (sztuczne przedłużanie kadencji). Chociaż militarnie stoją znacznie lepiej, niż cztery lata temu. Przypominam podsumowanie 2017 za ichnimi, głównie mniej popularnymi, multimediami:

http://foxx-news.blogspot.com/2017/1...msw-i-mon.html

To już nie są żarty:
    Musi to klepnąć jeszcze Rada Najwyższa.

p.s. Foxx, powiększ sobie tę mapkę co ją zapodałeś, w najwęższym miejscu przesmyk łączący Krym z Ukrainą ma ponad 8km i to po stronie ruskiej. Potem masz nieżeglowne laguny plus kolejne przeszkody lądowe i to w dodatku wzdłuż granicy, masakra mimo ciężkiego sprzętu ... to już lepiej i taniej wzmocnić drogi i linie kolejowe do Mariupola a docelowo do Donbasu jeśli go odbiją.
    Ja te okolice znam z innych źródeł, niż mapki. Moim zdaniem dałoby się. Linie kolejowe do Mariupola już są wzmocnione (w 2015). Warto też precyzyjnie się trzymać nazw geograficznych. "Separatyści" kontrolują ok 40% Donbasu, którego aktualną stolicą jest... Mariupol.

My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar Jestem

Musi to klepnąć jeszcze Rada Najwyższa.

Ja te okolice znam z innych źródeł, niż mapki. Moim zdaniem dałoby się. Linie kolejowe do Mariupola już są wzmocnione (w 2015). Warto też precyzyjnie się trzymać nazw geograficznych. "Separatyści" kontrolują ok 40% Donbasu, którego aktualną stolicą jest... Mariupol.
    Rada najwyższa klepnie, mogę się założyć

Miałem oczywiście na myśli "odbicie Donbasu w części zajętej przez ruskich".
    Żeglowałeś po tych lagunach? Słyszałem, że tam to nie jest proste, byłem kiedyś na Krymie tylko w Jałcie i okolicach, i to dawno temu, więc się nie upieram, tylko już widzę jak ruscy spokojnie by patrzyli jak Ukraińcy sobie kopią kanał wzdłuż "granicy".

Ciągle nie mogę zrozumieć na czym to polegała prowokacja ze strony Ukrainy? Zmusili ruskich do strzelania i blokady?
    Putin testuje nie tylko Ukraińców ale również Trumpa przed szczytem.

Legionista
    Jeśli jest to gra na wybory, to musi zależeć Putinowi na Poroszence. Przecież Putin nie jest idiotą, by złapać się na tak tanią i dętą prowokacje ukrów. Ruscy na tej akcji sporo tracą (kursy waluty, giełdy, snkcje itd). Jeżeli to zagrywka w porozumieniu z Poroszenką, to musi im się to opłacać.
    Jeśli faktycznie Poroszenko za przedłużenie prezydentury i frukty sprzedał się Putinowi, to musiał położyć wiele na stół, a to może oznaczać tylko jedno - przehandlował Ukrainę, a przynajmniej jej znaczną część.
    Piotr Tymochowicz
    "I powiedzmy sobie szczerze, bez emocji powiedzmy. Chujowe jest to społeczeństwo, przepraszam za szczerość, po prostu Polacy mają wszystko w dupie. Ludzie w całej masie są debilowaci, no należy powiedzieć sobie prawdę i należy, jeśli chcemy oddziaływać na masy, musimy dokładnie znać psychikę debila. Pamiętajmy, że żadna ideologia tego społeczeństwa nie ruszy. Mam nadzieję, że teraz jakby widzicie, że żeby być skutecznym, nie można nie być cynicznym."

Legionista Awatar Foxx
    Żeglowałeś po tych lagunach? Słyszałem, że tam to nie jest proste, byłem kiedyś na Krymie tylko w Jałcie i okolicach, i to dawno temu, więc się nie upieram, tylko już widzę jak ruscy spokojnie by patrzyli jak Ukraińcy sobie kopią kanał wzdłuż "granicy".
    Były dwa momenty, gdy niespokojnie patrzyli na umacnianie Mariupola i okolic. No i patrzą do dzisiaj. Nie, nie żeglowałem. Mam natomiast relacje z pierwszej ręki od patrolujących w 2016 "granicę" z Krymem i ten wątek się przewijał. To był moment, gdy od strony zachodniej Ukraina zamknęła sztuczny kanał z tradycyjnym dopływem słodkiej wody na Krym. Pamiętaj, że tam jest cały czas postsowieckie podejście do skali i formy przemysłu "Kombinat pracuje, oddycha - buduje!"

Ciągle nie mogę zrozumieć na czym to polegała prowokacja ze strony Ukrainy? Zmusili ruskich do strzelania i blokady?
    Putin testuje nie tylko Ukraińców ale również Trumpa przed szczytem.
    Jak napisałem - w sondażach Poroszenko zwykle jest na trzecim miejscu, za Tymoszenko i... popularnym aktorem grającym w ukraińskiej parodii HoC. A w "szafach" mnóstwo "trupów". Niżej pierwsze z brzegu (i to stare), zebrane z jawnego "eteru":

http://foxx-news.blogspot.com/2015/0...czekolady.html

Cytat Zamieszczone przez gizo Zobacz posta
    Jeśli jest to gra na wybory, to musi zależeć Putinowi na Poroszence. Przecież Putin nie jest idiotą, by złapać się na tak tanią i dętą prowokacje ukrów. Ruscy na tej akcji sporo tracą (kursy waluty, giełdy, snkcje itd). Jeżeli to zagrywka w porozumieniu z Poroszenką, to musi im się to opłacać.
    Jeśli faktycznie Poroszenko za przedłużenie prezydentury i frukty sprzedał się Putinowi, to musiał położyć wiele na stół, a to może oznaczać tylko jedno - przehandlował Ukrainę, a przynajmniej jej znaczną część.
    Ale komu? Chyba Ci umyka, że Poroszenko od początku jest "na smyczy" Merkel...
    Ostatnio edytowane przez Foxx ; 26-11-2018 o 18:20

Legionista

Jedno drugiego nie wyklucza.
    Piotr Tymochowicz
    "I powiedzmy sobie szczerze, bez emocji powiedzmy. Chujowe jest to społeczeństwo, przepraszam za szczerość, po prostu Polacy mają wszystko w dupie. Ludzie w całej masie są debilowaci, no należy powiedzieć sobie prawdę i należy, jeśli chcemy oddziaływać na masy, musimy dokładnie znać psychikę debila. Pamiętajmy, że żadna ideologia tego społeczeństwa nie ruszy. Mam nadzieję, że teraz jakby widzicie, że żeby być skutecznym, nie można nie być cynicznym."

Legionista Awatar midzi
    Były dwa momenty, gdy niespokojnie patrzyli na umacnianie Mariupola i okolic. No i patrzą do dzisiaj. Nie, nie żeglowałem. Mam natomiast relacje z pierwszej ręki od patrolujących w 2016 "granicę" z Krymem i ten wątek się przewijał. To był moment, gdy od strony zachodniej Ukraina zamknęła sztuczny kanał z tradycyjnym dopływem słodkiej wody na Krym. Pamiętaj, że tam jest cały czas postsowieckie podejście do skali i formy przemysłu "Kombinat pracuje, oddycha - buduje!"

Jak napisałem - w sondażach Poroszenko zwykle jest na trzecim miejscu, za Tymoszenko i... popularnym aktorem grającymm w ukraińskiej parodii HoC. A w "szafach" mnóstwo "trupów". Niżej pierwsze z brzegu (i to stare), zebrane z jawnego "eteru":

http://foxx-news.blogspot.com/2015/0...czekolady.html

Na smyczy Merkel, a produkuje w Rosji i eksportuje do Rosji swoje Rosheny bez żadnego problemu

Legionista Awatar Foxx
    Nie wiem, dlaczego biznesowy projekt "Roshen-2" ( ) miałby w jakikolwiek sposób stać w sprzeczności z "byciem na smyczy" Merkel. Przeciwnie, to się wzajemnie uzupełnia. Społeczeństwo zostało skutecznie zaszczepione na "ruski mir", ale niemiaszków - tradycyjnie - powita chętnie. Zresztą jak my w latach '90 mimo skrajnie odmiennych doświadczeń.

Legionista
    Czy w tym wypadku Ukraińcy przebywający w Polsce, będą mogli ubiegać się o status uchodźców?
    Piotr Tymochowicz

Legionista Awatar Foxx
    Procedura w tej sprawie jest niezmienna od lat. Kto miał się ubiegać, chyba już się ubiegł. Dzisiejsze newsy z ukraińskojęzycznego netu są takie, że w reakcji na decyzję Poroszenki ostatki prorosyjskich cywilnych mieszkańców terytoriów okupowanych uciekają do Rostowa nad Donem (czyli do Rosji).

Legionista Awatar midzi
    Uchodźcy, czy imigranci to jeden pies.

Nie wiem, dlaczego biznesowy projekt "Roshen-2" ( ) miałby w jakikolwiek sposób stać w sprzeczności z "byciem na smyczy" Merkel. Przeciwnie, to się wzajemnie uzupełnia. Społeczeństwo zostało skutecznie zaszczepione na "ruski mir", ale niemiaszków - tradycyjnie - powita chętnie. Zresztą jak my w latach '90 mimo skrajnie odmiennych doświadczeń.
    Znam podejście, gdyż kilkukrotnie prowadziliśmy dyskusję na temat.

Jednak proniemieckość Poroszenki w zestawieniu do prorosyjskości Tymoszenko nie idzie ramię w ramię z faktami. Patrząc historycznie to oba "majdany" inspirowane były ze strony amerykańskich i europejskich służb specjalnych, a co za tym idzie przeciwko Rosji. Pokojowe rozwiązanie, zamiast wojny zastępczej było wtedy szczególnie na rękę Merkel, a nie na rękę Amerykanom, którzy nie chcieli oddać 40 mln rynku zbytu w ręce Niemiec. Stąd spektakl rozgrywający się teraz, a także przy okazji "majdanów" to nie jest tylko przeniesienie sporu między potęgami światowymi, ale także zaognienie małych lokalnych konfliktów (Ukraina vs Węgry), gdzie moim zdaniem jednoznaczne przyklejenie Poroszence łatki "germanofila" nie jest takie oczywiste.

Stawiam, że to co stało się teraz to takie niekontrolowane do końca ruchy, które przypominają mi wszczęcie wojenki przez amerykańskiego agenta w Gruzji - Saakashwiliego.

PS.
    Kto inspirował Poroszenkę tym razem tego nie wiadomo. Poznamy w przyszłości po beneficjentach tego stanu

PS.2
    Zbieżność strajków we Francji, zamieszanie z Brexitem, a teraz stan wojenny na Ukrainie wymaga postawienia pytania komu to jest na rękę w chwili obecnej? Na pewno nie żadnemu z państw UE.
    Ostatnio edytowane przez midzi ; 26-11-2018 o 20:01

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
    Jednak proniemieckość Poroszenki w zestawieniu do prorosyjskości Tymoszenko nie idzie ramię w ramię z faktami. Patrząc historycznie to oba "majdany" inspirowane były ze strony amerykańskich i europejskich służb specjalnych
    No, niestety, również w tym - wydawałoby się - neutralnym temacie serwujesz jako pewnik bardzo przesadne uogólnienia, stawiając po jednej stronie podmioty o sprzecznych interesach

Amerykańskie i kanadyjskie (z asystą... gruzińskich) sztywno trzymają stronę związaną z tamtejszym MSW i konkretnie - "Azowem".

Niemieckie (z asystą francuskich) - Euromajdany, Poroszenkę, postsowieckich trepów z MON, SBU i takie tam. Przypominka, jak to wygląda(ło) w praktyce

Kronika "Majdanu"
    http://foxx-news.blogspot.com/2016/0...w-kijowie.html

"Kiewer Gespräche czy Radisson Kijów"
    http://foxx-news.blogspot.com/2016/0...son-kijow.html

Legionista Awatar midzi
    Oj nigdzie nie pisałem, że amerykańskie i europejskie służby miały zbieżny cel jeśli chodzi o przeprowadzanie "majdanów".

Wręc zwracałem uwagę, że to spektakl więcej niż dwóch aktorów, a udział ukraińskiej diaspory w Kanadzie również był nie bez znaczenia.

Legionista Awatar Foxx
    Z innej beczki - jeden z wariantów, które miałem na myśli pisząc o znaczeniu "przybicia" decyzji...

Rada Najwyższa Ukrainy zatwierdziła decyzję Petro Poroszenki, z tym że stan wojenny ma obowiązywać jedynie w części obwodów. Stan wojenny obejmie tylko obwody przy granicy z Rosją i obszary nad Morzem Czarnym i Azowskim.
    No i kalkulator przekalkulował

Legionista Awatar Mieczysław
    Na moje, to polityka, pełną wschodnią gębą. Może to bez sensu, ale wydaje mi się, że Poroszenka jest dogadany z FSB i to taka "prywatna" wojna na utrzymanie status quo. Za dużo odpuszczania ze strony Putina, od kiedy el presidente został Poroszenko.
    Biało-czerwonych kwiatów niosąc naręcze, chłopcy z Warszawy spalili tęcze.

Uprawnienia umieszczania postów