Strona 43 z 44 PierwszyPierwszy ... 33394041424344 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,261 do 1,290 z 1298

Wątek: Polityka Międzynarodowa

Legionista
    Bo dzisiaj jest Marsz Żywych i nie mają czasu na pierdoły a jakby znaleźli chwilę to musieliby powiedzieć, że za tym wszystkim stoi Izrael a to przecież nie przystoi.

Cytat Zamieszczone przez crolick Zobacz posta
    My nigdzie nie idziemy bo nie mamy czym.
    Jeśli chodzi o USA to na razie trwa wymachiwanie szabelką.
    Oj żebyś się nie zdziwił

Jeśli zaś chodzi o USA <-> Rosja to trwa(od dwóch lat) obustronna licytacja, a wszystko wskazuje na to że Amerykanie są blisko decyzji o powiedzeniu "sprawdzam". Podobnie rzecz ma się zresztą na Kremlu bo wbrew temu co tu piszecie obie strony wysoko licytują

Odpowiadając na pytanie "Po co Assad miałby użyć broni chemicznej gdy już praktycznie wygrał" - po pierwsze wcale nie wygrał(przegrywa zarówno z Kurdami jak i z Turcją), po drugie właśnie po to by sprawdzić czy i jak Amerykanie są w stanie zareagować i na ile może sobie pozwolić Rosja na Bliskim Wschodzie.
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
    Oj żebyś się nie zdziwił

Jeśli zaś chodzi o USA <-> Rosja to trwa(od dwóch lat) obustronna licytacja, a wszystko wskazuje na to że Amerykanie są blisko decyzji o powiedzeniu "sprawdzam". Podobnie rzecz ma się zresztą na Kremlu bo wbrew temu co tu piszecie obie strony wysoko licytują

Odpowiadając na pytanie "Po co Assad miałby użyć broni chemicznej gdy już praktycznie wygrał" - po pierwsze wcale nie wygrał(przegrywa zarówno z Kurdami jak i z Turcją), po drugie właśnie po to by sprawdzić czy i jak Amerykanie są w stanie zareagować i na ile może sobie pozwolić Rosja na Bliskim Wschodzie.
    Z kim przegrywa ?
    Ty sobie żarty jakieś robisz ?
    Trzeba było od razu napisać koalicją kurdyjsko-turecką miałoby to taką samą wartość.

Wiara w to, że Asad zrzuca "beczki z bronią chemiczną" (podobno to najnowsza generacja prosto z Wolsk-18 ) na Kurdo-Turków którzy siedzą w Homs, Ghoucie, czy też w Damaszku jest mhh no nazwę to tak łagodnie totalnie nieuprawniona.

ps. stosując nomenklaturę "białych hełmów" to państwem które notorycznie stosuje broń chemiczną przeciw swoim obywatelom jest Polska
    Ostatnio edytowane przez TNTP ; 13-04-2018 o 02:21
    Lieber tot als rot!!

Cytat Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    Z kim przegrywa ?
    Ty sobie żarty jakieś robisz ?
    Bynajmniej - nie jest w stanie kontrolować teoretycznie swojego terytorium - upraszczając przegrywa
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Legionista Awatar TNTP
    Bynajmniej - nie jest w stanie kontrolować teoretycznie swojego terytorium - upraszczając przegrywa
    Wypisz wymaluj Wielka Brytania przegrywająca wojnę z III Rzesza w maju 1945 roku
    Ja tam nie chce dokonywać jakiejś analizy konfliktu w Syrii (tym bardziej o 5:45 ) ale ostatni rok to pasmo sukcesów SAA i tak na logikę to Asad nie miałby żadnej potrzeby - a juz na pewno tej militarnej, żeby używać broni chemicznej akurat dzisiaj i akurat w tej prowincji.
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar crolick
    Oj żebyś się nie zdziwił
    Nie zdziwię się, ale proszę bardzo - czekam na sposobu zaatakowania Syrii przez Polskie Siły Zbrojne.

Legionista Awatar Domino23
    Zaczęło się...
    "Jednym z takich miejsc w których warto być to Warszawa, żeby to czuć trzeba tu życ"

Legionista Awatar CW(L)KS
    No to Trump z angolami i macronami powiedział "sprawdzam". Źle to wygląda, to już nie są napinki...

Legionista Awatar Jestem
    Cytat Zamieszczone przez CW(L)KS Zobacz posta
    No to Trump z angolami i macronami powiedział "sprawdzam". Źle to wygląda, to już nie są napinki...
    Najbardziej mnie interesuje jaka będzie reakcja Rosji, na razie podkulili ogon ale to chyba cisza przed burzą. Obstawiam na kolejną falę "uchodźców" rzuconych na Europę jako minimum, ale co będzie więcej? Ma ktoś "dobre" pomysły?
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Legionista Awatar CW(L)KS
    Ale że Putin narzuci tych "uchodźców"? Bo ja chyba czegoś nie rozumiem. Albo sie nie wyspałem hehe.

Ale dlaczego Risja podkula ogon? Strat brak, twierdzi ze syryjska (hehehe) obrona plot zestrzeliła większość rakiet.
    A US, UK i Francją sie cieszą, bo rzekomo zniszczyli fabryki broni chemicznej.
    Wszyscy sa happy

Legionista Awatar Jestem
    Cytat Zamieszczone przez crolick Zobacz posta
    Ale dlaczego Risja podkula ogon?
    Wszyscy sa happy
    Nie wiem dlaczego, pewnie się sprężają i myślą jeszcze ciężko nad odpowiedzią ... chyba, że pytasz o to po czym widać, że podkuliła ten ogon? Ano po tym, że na razie palcem nie kiwnęła, a wczoraj cała flota wyszła m morze z syryjskiej bazy, to nie był przypadek. Ponadto jeszcze się zaklinają, że rosyjski potencjał antyrakietowy nie został użyty, to wygląda wręcz na współpracę z USA, czyli wystaje podkulony ogon

Cytat Zamieszczone przez CW(L)KS Zobacz posta
    Ale że Putin narzuci tych "uchodźców"? Bo ja chyba czegoś nie rozumiem. Albo sie nie wyspałem hehe.
    Myślisz, że fale uchodźcze do Europy to "samoistny" ruch wycieczkowy bez wsparcia różnych służb? Pewnie, że Putin nie stoi za w 100% ale w dużym stopniu to ruska robota. W kotle bliskowschodnim wystarczy tylko troszkę zamieszać i skutki jak po wybuchu porządnej bomby termojądrowej
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Jestem Zobacz posta
    a wczoraj cała flota wyszła m morze z syryjskiej bazy, to nie był przypadek.
    Wyjście okrętów z portów to akurat eskalacja konfliktu.

Legionista Awatar Jestem
    Cytat Zamieszczone przez mkr Zobacz posta
    Wyjście okrętów z portów to akurat eskalacja konfliktu.
    Tia, to się amerykańce wystraszyli tych paru stateczków Kiedyś będąc w Neapolu widziałem którąś tam flotę amerykańską w porcie i na redzie - szczena mi opadła i do tej pory to czuję, tym bardziej, że widziałem tylko ułamek tego co USA miało wtedy na Morzu Śródziemnym.
    Ruscy wyszli z portu dla własnego bezpieczeństwa a nie w celu eskalacji konfliktu.

Legionista Awatar Stout
    stateczków
    Okrętów.
    stateczki to zapierdzielają z ładunkami/towarami.
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista Awatar Jestem
    Cytat Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
    Okrętów.
    stateczki to zapierdzielają z ładunkami/towarami.
    Ruskie mają stateczki a nie okręty, miałem napisać "okręciki"?

Stout ma rację - okręty.
    I nie są to "okręciki". Naszą pożal się B-że MW zjadłyby na śniadanie.

Co do meritum - nie widzę najmniejszego powodu dla którego Rosja ma kulić ogon. Strat żadnych nie poniosła, kilka rakiet zestrzeliły zestawy rosyjskie pod załogami syryjskimi.

Okręty wyszły z portów, żeby przypadkiem jakaś zagubiona rakieta ich nie trafiła. I tak wygląda na to, że USA i CCCP ustaliły że raz przywalą rakietami w z góry ustalone cele co zminimalizuje straty Asada, a jednocześnie pozwoli Trumpowi wyjść z twarzą z całej sprawy. Czy takie ustalenia były - nie wiem, ale wcale bym się nie zdziwił gdyby tak było. Takie rozwiązanie jest wszystkim na rękę.

Aha wogóle atak 100 rakietami to z góry wiadomo, że to pokazówka i śmiech na sali. Jakby codziennie walili 1000 rakietami na cele wojskowe, to można by mówić o poważnej ofensywie.

Legionista Awatar dilbert
    za crolick'iem - wszystko przypomina w pełni wyreżyserowany spektakl. Nie jestem sobie w stanie przypomnieć innego, podobnego ataku wojskowego, po którym właściwie wszyscy byliby tacy zadowoleni. Asad - bo wiele mu nie zrobili, antyrządowcy - bo USA wali w Asada, Rosja - bo USA nie wali w nich, USA - bo wyszli na słownych. Jaja. Może tylko Izrael jest niepocieszony, bo wszystko wskazuje na to, że grubo wojenne zapędy zostały powstrzymane przez trzeźwo myślącego Mattisa...

Legionista Awatar TNTP
    A te dane o obiektach ataku to Ty myślisz, że Rosjanie to skąd mieli ? Od Amerykanów ? Izrael ze zmienny skutkiem od wielu lat gra na dwa fronty i na dziś stara sie dogadać z Putinem - głównie w kwestii Iranu, to ze niewiele ma do zaoferowania to inna kwestia. Ogólnie to wbrew teoria o przeniesieniu środka ciężkości na daleki wschód, to z rożnych względów miejscem kluczowym geostrategicznie jest Bliski Wschod.
    Lieber tot als rot!!

Cytat Zamieszczone przez Jestem Zobacz posta
    Myślisz, że fale uchodźcze do Europy to "samoistny" ruch wycieczkowy bez wsparcia różnych służb? Pewnie, że Putin nie stoi za w 100% ale w dużym stopniu to ruska robota. W kotle bliskowschodnim wystarczy tylko troszkę zamieszać i skutki jak po wybuchu porządnej bomby termojądrowej
    Nie bawiłbym się w dywagację czyja to "robota", gdyż na ten temat akurat krąży bardzo wiele teorii, od FSB, po CIA, Mossad, aż po piewców anarcho-antykolektywistycznego, multikulturalnego nowego porządku świata, którzy za sam cel obrali sobie walkę z kolektywem narodowym, poprzez mieszanie w kotle europejskim, dokooptowując tu imigrantów z bliskiego wschodu, co nie zmienia faktu że każdy po części może wietrzyć w tym swój interes, zwłaszcza gdy na horyzoncie jawi się frajerska elita brukselska oraz przywódcy niektórych państw europejskich pełniących rolę pożytecznych idiotów, zacietrzewionych w swej chorej ideologii budowania społeczeństwa multikulturalnego. Wszystko w oparciu o logikę - jeśli Europa otwiera furtki, to grzech tego nie wykorzystać.

https://twitter.com/yarinah1/status/985460260201750529
    To apropo skuteczności obrony plot. A ja naiwnie myślałem, że choć kilka strącili. A wygląda na to, że wszystko wpadło do koszyczka

Legionista Awatar Jaco
    W nawiązaniu do dyskusji sprzed kilku miesięcy:
    https://dorzeczy.pl/swiat/65644/Armi...-ministra.html
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista
    We Włoszech "struktury głębokiego państwa" za pomocą m.in. "swojego prezydenta" nie dopuściły do powstania praktycznie już dogadanego pronarodowego rządu.Jewrounia i lichwiarski klakier Macron już pogratulowali,a teraz chcą wstawić jakieś techniczne pacynki z MFW.Niesamowite jest to ku...wo,naród konkretnie głosuje,ma określone preferencje,a koncłagier to olewa i bezwstydnie dalej śpiewa o wolności

Legionista Awatar midzi
    Cytat Zamieszczone przez Berni Zobacz posta
    We Włoszech "struktury głębokiego państwa" za pomocą m.in. "swojego prezydenta" nie dopuściły do powstania praktycznie już dogadanego pronarodowego rządu.Jewrounia i lichwiarski klakier Macron już pogratulowali,a teraz chcą wstawić jakieś techniczne pacynki z MFW.Niesamowite jest to ku...wo,naród konkretnie głosuje,ma określone preferencje,a koncłagier to olewa i bezwstydnie dalej śpiewa o wolności
    Chyba marnie znasz historie Włoch, skoro w ich powojennej historii to będzie "dopiero" 65 próba konstruowania rzadu. Tam nic nie trwa wiecznie oprócz wiecznego miasta.

Legionista
    Pewnie coś tam słyszałem,a jednak chodzi o stan obecny i faktyczny.Swoją drogą to właśnie różne "sekto-loże" (pod wszelkiej maści pretekstami i operacjami)skutecznie rozbijały możliwość ustanowienia trwałego i silnego rządu.

Legionista Awatar Jaco
    Putin to niezwykle mściwe bydlę:
    http://fakty.interia.pl/swiat/news-r...cy,nId,2587543
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Izraelska armia wkroczyła do Gazy, Hezbollah rozpoczął ostrzeliwanie rakietami terytorium Izraela i zapowiedział że "pokażemy że Gaza nie jest sama"

Legionista Awatar TNTP
    Czyli póki co wszystko idzie zgodnie z izraelskim planem
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar b.
    Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Putin to oczywiście mściwe bydlę, ale wygląda na to, że ten dziennikarz... jednak żyje

https://www.polskieradio.pl/13/53/Ar...remnily-zamach
    ...nie bez powodu "drugi Paryż" mówili na Nią,
    nie bez powodu Nieśmiertelnej dostała miano...

Legionista Awatar Jaco
    No i gitara!
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Uprawnienia umieszczania postów