Strona 40 z 44 PierwszyPierwszy ... 30363738394041424344 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,171 do 1,200 z 1308

Wątek: Polityka Międzynarodowa

Legionista Awatar Foxx
    Nie komentuję, ale myślę że kilka niuansów warto odnotować, więc informacyjnie:

(...) W poniedziałek 5 lutego ukraińscy nacjonaliści zorganizowali pikiety pod polskimi placówkami dyplomatycznymi na Ukrainie. Protestowali przeciwko zmianom w ustawie o IPN, przewidującym między innymi zaproponowaną przez Kukiz`15 penalizację banderyzmu. W pikietach we Lwowie, Łucku, Winnicy, Kijowie, Odessie i Charkowie wzięli udział aktywiści partii Swoboda, Korpusu Narodowego, Prawego Sektora, Kongresu Ukraińskich Nacjonalistów. W polskich mediach pojawiły się informacje o blokadzie placówek. – Akcja pod polskimi konsulatami ma tylko i wyłącznie pokojowy charakter. Jakiekolwiek antypolskie hasła, niszczenia, koktajle Mołotowa i nawet pirotechnika są zakazane.

Nacjonaliści idą pod konsulaty przekazać apel do Prezydenta RP. Korpus Narodowy też będzie na akcji jako partia, której zależy na dobrych stosunkach z Polską, ale jakakolwiek informacja o blokadzie dyplomatycznych placówek RP jest kłamstwem i prowokacją – komentuje Władysław Kowalczuk z Korpusu Narodowego
    . Na transparentach protestujących działaczy Swobody pojawiły się takie hasła: „Nie dla polskiego szowinizmu!”, „Nie śmiejcie ruszać naszych bohaterów!”, „Dziś banderowcy i was bronią na wschodzie Ukrainy!”, „Bandera, Szuchewycz – bohaterowie narodowi, walczyli za naszą wolność!”, „Jesteśmy banderowcami i jesteśmy z tego dumni!”.

Także 5 lutego deputowani do Rady Najwyższej z ramienia Swobody i Korpusu Narodowego wystosowali apel do prezydenta, Sejmu i Senatu RP. Nacjonaliści chcą, by apel został przegłosowany i ogłoszony w imieniu RN. Czytamy w nim między innymi: „Zakaz „ideologii banderowskiej” to zaprzeczenie prawa Ukraińców do własnej państwowości i dumy narodowej”. Według autorów dokumentu przepisy nowelizacji „powtarzają kremlowskie klisze propagandowe na temat wydumanych zbrodni ukraińskich nacjonalistów”. – Polski Sejm zakazał ukraińskiego nacjonalizmu. Polska, zamiast stać się liderem sprzeciwu wobec liberalizmu w Europie, wypowiedziała wojnę wschodnioeuropejskim ruchom narodowym.

Tym samym Polska zagrała na rękę antynarodowemu i antychrześcijańskiemu liberalizmowi. A także Rosji, przeciw której walczą ruchy narodowe wschodniej Europy. Liberałowie nie będą wcielać w życie idei Sojuszu Bałtycko-Czarnomorskiego. A nacjonaliści, z winy Polski, już tej idei wcielić nie dadzą rady – komentuje Jurij Nojewyj z rady politycznej partii Swoboda. – Na Ukrainie piłsudczyzm i dmowszczyzna jako teoria i praktyka ludobójstwa będą zakazane. Skoro już Polsce zachciało się sprawiedliwości historycznej, to Rada Najwyższa oraz parlamenty Białorusi i Litwy powinny potępić: fakt okupacji ziem ukraińskich, białoruskich i litewskich; fakt kolonizacji tych ziem; fakt terroru państwowego i ludobójstwa, dokonanego przez państwo polskie; powinno dojść do penalizacji za gloryfikację AK i Piłsudskiego.

Łagodniej wypowiedział się Andrij Bilecki. Lider Korpusu Narodowego komentował nowelizację ustawy o IPN w ukraińskiej telewizji „NewsOne”: - To wielki problem dla nas. Jestem przekonany, że Ukraina, Polska, kraje bałtyckie to naturalni sojusznicy w obecnym geopolitycznym rozdaniu. Prędzej czy później państwa te powinny utworzyć Sojusz Bałtycko-Czarnomorski. Takie posunięcia (jak penalizacja banderyzmu – red.) nie tylko nas do tego sojuszu nie przybliżają, ale wręcz nas od niego oddalają – stwierdził Bilecki. Lider KN uważa, że Ukraina bardziej dba o pamięć o polskich ofiarach niż na odwrót. Jako przykład podał Cmentarz Orląt Lwowskich. Zauważa, że po stronie polskiej nie ma podobnie zadbanego miejsca pamięci, choćby poświęconego Zachodnioukraińskiej Republice Ludowej, której wojska walczyły właśnie z Orlętami Lwowskimi (wojna o Lwów uważana była zresztą za „dżentelmeńską” i nie wywołuje tak wielkich emocji jak choćby Wołyń). Bilecki stwierdził przy tym, powtarzając najostrzejsze tezy ukraińskich nacjonalistów, że „Polska przez stulecia okupowała Ukrainę, dokonując ludobójstwa podczas ukraińskich powstań narodowowyzwoleńczych”.

Lider Korpusu Narodowego stwierdził też, że jeśli Ukraina za przykładem Polski zacznie penalizować heroizację polskich działaczy, to będzie to droga donikąd. „Dojdziemy do tego, że zabronimy heroizacji Jaremy Wiśniowieckiego, który dla Polaków jest bohaterem. I co dalej? Będziemy sobie wzajemnie zabraniać heroizacji bohaterów z pomocą ONZ?” – pytał retorycznie. „Bez silnej Ukrainy Polska nie będzie istnieć” – dodał, parafrazując Piłsudskiego
    .
    https://dorzeczy.pl/kraj/55264/Bande...-i-Europy.html
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar BlackAdder
    Jak ktoś pisze, że "Polska przez stulecia okupowała Ukrainę", to może nie zostać w Polsce potraktowany poważnie , więc napiszmy, o co dokładnie chodzi.

Otóż projekt brzmi tak:

Art. 2a.
    Zbrodniami ukraińskich nacjonalistów i członków ukraińskich formacji kolaborujących z Trzecią Rzeszą Niemiecką, w rozumieniu ustawy, są czyny popełnione przez ukraińskich nacjonalistów w latach 1925-1950,
    polegające na stosowaniu przemocy, terroru lub innych form naruszania praw
    człowieka wobec jednostek lub grup ludności. Zbrodnią ukraińskich nacjonalistów i
    członków ukraińskich formacji kolaborujących z Trzecią Rzeszą Niemiecką jest
    również udział w eksterminacji ludności żydowskiej oraz ludobójstwie na
    obywatelach II Rzeczypospolitej na terenach Wołynia i Małopolski Wschodniej"

Nie wiem, kto napisał ten przepis, ale na pewno powinien się dokształcić i to w wielu kwestiach.
    Pierwsze zdanie do wywalenia - w latach 25-39 II R.P. miała środki, żeby przeciwdziałać terrorowi i z tego korzystała. Nie była to eksterminacja narodu na danym terenie, rzeź osób nie mogących się bronić, które nie mogły liczyć na pomoc Państwa Polskiego. Stąd porównywanie przedwojennego terroru z ludobójstwem lat 43-44, to nieporozumienie wręcz uwłaczające pamięci ofiar tego ostatniego. Z kolei w latach 45-50 to już w 99% była walka z komunistami. Poza tym spokojnie można użyć precyzyjniejszego określenia niż "ukraińscy nacjonaliści", nie nadając w ten sposób pejoratywnego znaczenia całemu ukraińskiemu nacjonalizmowi. Śmieszne jest dla mnie również w drugim zdaniu postawienie ludności żydowskiej przed obywatelami II R.P. Mówiąc krótko, przepis powinien brzmieć mniej więcej tak:

"W rozumieniu ustawy zbrodniami ukraińskich formacji zbrojnych, w tym jednostek wojskowych tworzonych przez Trzecią Rzeszę Niemiecką, jest ludobójstwo popełnione na obywatelach II R.P. na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej w latach 1943-1944 oraz udział w eksterminacji ludności żydowskiej w czasie II-giej Wojny Światowej".

Coś czuję, że na Dudę znów dziś gromy polecą
    Ostatnio edytowane przez BlackAdder ; 06-02-2018 o 15:12
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Legionista Awatar Foxx
    Przecież napisałem, że nie komentuję (a zapisy ustawy znam i, niezależnie od dobrych chęci oraz faktu, że Izrael elegancko się wyłozył w tej sprawie - uważam ten przepis za prawny bubel)
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar Stout
    "uważam ten przepis za prawny bubel"
    Możesz rozwinąć?
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista Awatar crolick
    Cytat Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
    Możesz rozwinąć?
    Dziennikarz w Holandii pisze o polskich obozach śmierci podając źródła naukowe.
    - czy to sa badania naukowe?
    - jak zamierzasz go ścigać?

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
    Możesz rozwinąć?
    Pierwszy przykład z brzegu celnie podał wyżej BA. Jeżeli zaś chodzi o samą przyjętą "zasadę" funkcjonowania tej ustawy - krótko zrobił to ktoś znacznie lepszy ode mnie:
    – Powiedzmy wprost, ta ustawa jest bublem prawnym. W praktyce jest nie do zastosowania – uważa były premier Jan Olszewski. Jego zdaniem prezydent powinien podpisać nowelizację ustawy o IPN i od razu skierować ją do Trybunału Konstytucyjnego. (...)

Według Olszewskiego ustawa o IPN jest "bublem prawnym" i nie będzie można jej zastosować w praktyce. Były premier uważa, że sąd nie rozstrzygnie, czy Jan Tomasz Gross prowadzi działalność naukową, czy też jest zwykłym "paszkwilantem". Tak samo będzie – jego zdaniem – w przypadku działalności artystycznej oraz "propagandy banderyzmu".
    Wydaje się, że Duda jako dr prawa myśli podobnie.
    Trzeba chronić dobre imię Polski i mamy prawo do wrażliwości i prawdy historycznej. Dlatego podjąłem decyzję: podpisuję tę ustawę, ale jednocześnie zdecydowałem się w trybie następczym skierować ustawę do Trybunału Konstytucyjnego w celu zbadania art. 55 a. z konstytucją

— ogłosił w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda podczas specjalnego oświadczenia.

Czyli przez 25 lat wchodzimy Ukrainie w tyłek bez mydła, choć sytuacja na arenie międzynarodowej prosiła się o bardziej stanowczą politykę, zbliżoną do węgierskiej. Po czym wprowadzamy ustawę de facto potępiającą całą walkę Ukraińców o niepodległość, nawet tą z komunistami

Nie wiem, po co się tak męczyć. Proponuję uchwalenie ustawy stwierdzającej, że w XIX wieku nie pojawiła się ukraińska świadomość narodowa, a naród ukraiński to hipostaza. I po problemie.

Cóż, też wiele rzeczy mi się nie podoba, na czele z brakiem potępienia przez państwo ukraińskie ludobójstwa na Wołyniu i przeproszenia za nie, tudzież kuriozalne porównywanie go z działaniami AK na Kresach. Czyli w pewnych kwestiach należy mówić głośno i wyraźnie, co przez ostatnie ćwierć wieku nie było robione.

Ale uważam, że albo będzie Polska i Ukraina, albo nie będzie żadnego z tych państw. Co najwyżej jakieś protektoraty czy gubernie.
    Stąd uchwalanie ustawy de facto potępiającej cały ukraiński nacjonalizm, czyli ustawy, z którą Ukraina zgodzić się nie może, to m. zd. kolejny pokaz polskiej indolencji w polityce wschodniej.
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta

Wydaje się, że Duda jako dr prawa myśli podobnie.
    z tym doktorem prawa to nie odlatuj, bo nawet jego promotor już się go wyparł.

Morterator Awatar mort
    Cytat Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
    Co to ma do rzeczy?
    Jak sie Ciebie wyprze Twoja pani z podstawowki to znaczy,że nie masz ośmiu klas skonczonych?
    ...ta ziemia do Polski należy
    choć Polska daleko jest stąd,
    bo wolność krzyżami się mierzy
    historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Legionista Awatar Foxx
    Rozumiem, że lubisz hazard, jednak taki tekst zarówno w formie, jak i w treści to próba zagrania w bezrękiego bandytę. Promotor Dudy, jak większość prawniczego "krakówka" (i "warszawki" zresztą) zajął stanowisko czysto polityczne. Polazł do niemieckiej prasy ze swoimi politycznymi wynurzeniami (np. "Die Welt") latem 2017. Duda jest doktorem nauk prawnych od grudnia 2004, więc nie rozśmieszaj publiki

Cytat Zamieszczone przez mort Zobacz posta
    Co to ma do rzeczy?
    Jak sie Ciebie wyprze Twoja pani z podstawowki to znaczy,że nie masz ośmiu klas skonczonych?
    Parafrazując Jarka: choć prawnie obecnie nie można mu nic zarzuć to moralnie nie powinien pełnić funkcji Prezydenta RP. Prezydenta ponad podziałami.

Morterator Awatar mort
    Parafrazując Jarka: choć prawnie obecnie nie można mu nic zarzuć to moralnie nie powinien pełnić funkcji Prezydenta RP. Prezydenta ponad podziałami.
    Prezydentura ponad podziałami to wymysł lewactwa i jak każdy ich wymysł niespecjalnie mnie interesuje.
    Ja nie oczekiwałem od Kwasniewskiego czy Komorowskiego,że będą moimi Prezydentami ponad podziałami bo musialbym być skończonym idiotą by wierzyc w taki frazes i w to, że np. czerwone bydle będzie wiedziało jak się zachować w Katyniu albo,że rubaszny półgłówek przy nadarzającej się okazji nie wlezie gdzieś na pierwszy lepszy stołek w zasiegu wzroku.
    Oni nie byli moimi Prezydentami ponad podzialami i bardzo mnie to cieszyło bo ich kompromitacje mnie nie dotyczyły jako wyborcy (oczywiscie wstydzilem się jako obywatel Polski).

Nie bardzo jednak widze co to ma wspolnego z głupotą jaką palnąłes wcześniej.
    ...ta ziemia do Polski należy
    choć Polska daleko jest stąd,
    bo wolność krzyżami się mierzy
    historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Legionista Awatar TNTP
    Prezydentura ponad podziałami to wymysł lewactwa i jak każdy ich wymysł niespecjalnie mnie interesuje.
    Ja nie oczekiwałem od Kwasniewskiego czy Komorowskiego,że będą moimi Prezydentami ponad podziałami bo musialbym być skończonym idiotą by wierzyc w taki frazes i w to, że np. czerwone bydle będzie wiedziało jak się zachować w Katyniu albo,że rubaszny półgłówek przy nadarzającej się okazji nie wlezie gdzieś na pierwszy lepszy stołek w zasiegu wzroku.
    Oni nie byli moimi Prezydentami ponad podzialami i bardzo mnie to cieszyło bo ich kompromitacje mnie nie dotyczyły jako wyborcy (oczywiscie wstydzilem się jako obywatel Polski).

Nie bardzo jednak widze co to ma wspolnego z głupotą jaką palnąłes wcześniej.
    Jak to nie widzisz związku Prezydent Duda nie jest Prezydentem ponad podziałami, bo Pani z podstawówki nie lubi Hazardzisty, a mojemu koledze zajebali rower :/
    Lieber tot als rot!!

doktor prawa który je łamie? serio? Moralnie już nim nie jest.

Legionista Awatar b.
    Mapet ty jednak jestes niereformowalny
    ...nie bez powodu "drugi Paryż" mówili na Nią,
    nie bez powodu Nieśmiertelnej dostała miano...

Legionista Awatar Jaco
    Nie karmić Muppeta!
    Z rzeczy poważnych, prośba o zapamiętanie tych zdrajców na wieki wieków:
    https://www.theguardian.com/world/2018/feb/05/polish-law-denies-reality-of-holocaust

"Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Jaco
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Górale w coraz bardziej zajadłym i bezpardonowym ataku na Polskę

Nie widzę nic kontrowersyjnego w wypowiedz Morawieckiego

Legionista Awatar dilbert
    Cytat Zamieszczone przez Ursynów1916 Zobacz posta
    Nie widzę nic kontrowersyjnego w wypowiedz Morawieckiego
    Uuuu, proszę, proszę jaki antysemityzm u kolegi Ursynów1916

żeby nie było - tak sarkazm. Ale też chciałem pokazać, jak wygląda schemat tego, co się teraz dzieje w tym temacie.

doktor prawa który je łamie? serio? Moralnie już nim nie jest.
    "Co Ty, qrwa, wiesz o moralności?"
    "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
    "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
    Up the Anchor!

Wężykiem, wężykiem...

W III RP jedynymi realnymi "prezydentami ponad podziałami" byli ci, którzy nie przeszkadzali, gdy Solorz dzielił się z Wejchertem i Walterem, Kulczyk z Krauze, itedetepe.
    Ostatnio edytowane przez sarinosoman ; 19-02-2018 o 10:28
    Up the Anchor!

Legionista
    Dobre przemówienie Orbana o obecnej sytuacji w Europie.

Z tym przemówieniem Morawieckiego w Monachium to znowu czepianie się słów, czy też Izrael naprawdę uważa, że nie było Żydów kolaborantów? Bo to drugie musi być pewnym novum dla historyków

Cytat Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
    Z tym przemówieniem Morawieckiego w Monachium to znowu czepianie się słów, czy też Izrael naprawdę uważa, że nie było Żydów kolaborantów? Bo to drugie musi być pewnym novum dla historyków
    http://www.uwazamrze.pl/artykul/9953...ali-z-niemcami
    Up the Anchor!

Legionista Awatar Jaco
    W najnowszym sondażu AfD wyprzedziła SPD. Angela i jej kumple (pozdro dla ryżego cwela) mają problem.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista
    A czy jakoś niedawno Angela nie dogadała się właśnie z SPD ws. koalicji rządowej? Po tym chyba Schultz zrezygnował z przedodnictwa w SPD, czy się mylę?
    Jeśli mają większość w Bundestagu to ten sondaż to póki co tylko papierek; chyba że jednak to jeszcze nic pewnego i jest szansa na ponowne wybory... to co innego

SPD musi zaakceptować tą umowę w referendum ogólnopartyjnym, a przy ~450 000 członków ciężko przewidzieć cokolwiek
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Legionista Awatar bloniaq
    A nasz premier zaprosił tę larwę na obchody stulecia Niepodległości, zamiast ją jakoś dobić spektakularnie i jej ryżego kumpla przy okazji... Po co taka kurtuazja w stosunku do tej już prawie nikomu niepotrzebnej klempy?
    Ostatnio edytowane przez bloniaq ; 19-02-2018 o 22:39
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar midzi
    Cytat Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    A nasz premier zaprosił tę larwę na obchody stulecia Niepodległości, zamiast ją jakoś dobić spektakularnie i jej ryżego kumpla przy okazji... Po co taka kurtuazja w stosunku do tej już prawie nikomu niepotrzebnej klempy?
    Ta klempa jednak coś tam może (albo jej mocodawcy jej nie to pozwalają). W odróżnieniu od milosciwie nam panujących i nic nie mogących.

Legionista Awatar Foxx
    Faktycznie, można paść z wrażenia wobec takich osiągów, jak odpalenie zapaści cywilizacyjnej zachodniej Europy, konsekwencje polityki wobec Turcji, znaczna utrata wpływów w Europie środkowo-wschodniej (najlepsze przykłady: sytuacja aktualnej polskiej totatlnej opozycji, postawa Czech wobec imigracyjnego dyktatu i mocna rewitalizacja Wyszehradu, zaangażowanie Chorwacji w "Trójmorze"), osłabienie pozycji Niemiec do takiego stopnia że inwestycje zarówno państwowe jak i mocodawców w Poroszenkę & Co. już raczej nie zwrócą się w postaci udziałów z ukraińskiej "prywatyzacji", pozostawienie własnego państwa bez rządu przez najdłuższy okres w historii (w krytycznym momencie geopolitycznym), wobec aktualnego "kryzysu holokaustowego" decyzja o zaprzeczeniu wieloletniej niemieckiej soft-power i przypomnieniu wprost że za to wszystko odpowiadają Niemcy a nie mityczni "naziści" oraz dokonanie kolejnego cudu - uczynienie Bundeswehry słabszą np. od Wojska Polskiego (demolowanego przez poprzednią, przypadkowo moderowaną z Berlina, koalicję na czele z pierwszym szefem MON - psychiatrą, który "uzawodowił" armię w ten sposób, że... zniósł pobór i polikwidował część ośrodkow szkoleniowych).

No i last but not least postawienie na Tuska, który najzwycajniej jest zbyt cienki i leniwy, by spełnić oczekiwania jako skuteczny element rozgrywania polityków naszego regionu.

Bez cienia wątpienia Merkel ma zarezerwowane miejsce w historii. Europy i Niemiec. Takie spersonalizowane jedno wielkie "wiosenne przesilenie" w skali makro.

Uprawnienia umieszczania postów