Działania Klubu

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • nst
    Legionista
    • 05.2008
    • 1529

    #16
    Kupili sobie klub...no fajnie, świetnie że nie ma ITI...
    Jednak coś mi się tutaj nie podoba, ale jeszcze nie wiem co...
    Oby to tylko mój wrodzony pesymizm
    http://www.projektpilecki.pl/

    Komentarz

    • R.
      Legionista
      • 02.2007
      • 9675

      #17
      Zamieszczone przez nst
      Kupili sobie klub...no fajnie, świetnie że nie ma ITI...
      Jednak coś mi się tutaj nie podoba, ale jeszcze nie wiem co...
      Oby to tylko mój wrodzony pesymizm
      Mam dokładnie takie same odczucia. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że Leśnodorski z Miodulskim sami będą finansować ten klub bo to się wydaje nierealne. Skoro dług niby ma zostać spłacony to to jest chyba dobra karta przetargowa do znalezienia jakiegoś dużego sponsora do współfinansowania, chociaż czytając te informacje z dzisiaj to raczej sie na to nie zapowiada. No ale zobaczymy.
      Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

      Komentarz

      • tkatchuck
        Legionista
        • 04.2011
        • 203

        #18
        Podejrzewam, że Leśny z Miodulem kupili klub od ITI tylko po to, by ładnie to wszystko opakować i sprzedać komuś innemu.
        1. Nie są w stanie sami finansować klubu, choćby stanęli na uszach i zaklaskali jądrami.
        2. Za jakiś czas pewnie przeczytamy o nowym inwestorze, albo poważnym sponsorze.
        3. Ewentualnie nie będą zwiększać w kolejnych latach budżetu i będą wyciskać Akademię jak cytrynę (czytaj - sprzedawać co się rusza i nie ucieka na drzewo).
        Gdy patrzę w twe oczy, zmęczone jak moje
        I kocham to miasto, zmęczone jak ja
        Gdzie Hitler i Stalin zrobili, co swoje
        Gdzie wiosna spaliną oddycha

        Komentarz

        • Foxx
          Legionista
          • 08.2003
          • 12030

          #19
          Ja bym się wstrzymał z czarnymi wizjami.

          1. Obaj goście dorastali w realiach innych, niż III RP - to zwiększa szanse wolności od wirusa homo sovietikusa

          2. Nie znamy zasad finansowania klubu - mam nadzieję, że będziemy mądrzejsi po konferencji

          3. Jest nieoficjalne info, że część długu została umorzona - temat również na dyskusję po konferencji.

          Ja tam się cieszę.
          My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

          Komentarz

          • Pag
            Legionista
            • 11.2009
            • 902

            #20
            Wszystko zweryfikują wyniki sportowe i finansowe (kolejność przypadkowa). Śmiać mi się chce jak czytam wypowiedzi o niewypłacalności obu Panów. Ch$£€ wiecie.

            Komentarz

            • Ivan Drugi
              Legionista
              • 02.2013
              • 5270

              #21
              Trochę optymizmu . Mam wrażenie że nie są to ludzie pokroju Króla czy ratowniczych ŁKSu . Poważni ludzie chyba wiedzą co robią i na co się porywają .

              Komentarz

              • Finiks
                Legionista
                • 02.2007
                • 1006

                #22
                Zamieszczone przez tkatchuck
                1. Nie są w stanie sami finansować klubu, choćby stanęli na uszach i zaklaskali jądrami.
                Przecież oni nie będą sami finansowali tego klubu. Będą go współfinansowali razem z Fortuną, Adidasem, Pepsi, kibicami kupującymi bilety i innymi sponsorami. Do tego kasa z C+, UEFA i transferów.

                Jak dobrze pójdzie to na koniec roku nie będą musieli dorzucać do woreczka nawet złotówki. Wszystko jest kwestią dobrej organizacji co Leśny raczej gwarantuje.

                Komentarz

                • C@mo
                  Legionista
                  • 05.2003
                  • 419

                  #23
                  Ponoc 2013 rok juz wyszedł na + a przy nowych umowach z Fortuna, adasiem a i nowa umowa o nazwe stadionu ma byc wyzsza wiec powinno byc tylko lepiej. Oby tylko Berg podołał.

                  Komentarz

                  • Jasper121
                    Legionista
                    • 08.2010
                    • 1186

                    #24
                    Panowie, Leśny jak i Mioduski nie są od wczoraj w Zarządzie Legii i znają trochę ten klub od strony finansowej, więc wydaje mi się, że poważni biznesmeni jak oni z taką wiedzą nie kupowaliby w ciemno...

                    Komentarz

                    • Ataman
                      Legionista
                      • 07.2010
                      • 178

                      #25
                      @Finiks, właśnie miałem się do tego fragmentu odnieść. Nikt nie ma zamiaru dokładać do klubu. Fortuna, Adidas itd. również. Te podmioty kupują produkt jakim jest reklama na koszulkach, na stadionie, w mediach itp.
                      Z wypowiedzi Mioduskiego wynika, że kręci się koło klubu od pewnego czasu. Obaj znają dobrze sytuację klubu, a z różnych źródeł dochodzą głosy, że budżet za 2013 był zbilansowany, co jest świetną wiadomością biorąc pod uwagę fakt, że nie było wielkich przychodów z europejskich pucharów (ani też jakiejś większej wyprzedaży zawodników).
                      Wierzę, że przy dobrym zarządzaniu Legią klub będzie finansowo niezależny,a budżet będzie stopniowo stale rosnąć. Zaangażowanie finansowe Leśnodorskiego (oraz to, że ktoś inny ma większościowy pakiet akcji) zmniejsza w mojej ocenie ryzyko, że zagrzeje mu się głowa po dobrym wejściu i zacznie mu sodówka odbijać.
                      Jestem jedynie zaskoczony, że ich naprawde było stać wykupić klub (na jakich warunkach?) Czy oby na pewno nie stoi za tym nikt inny?

                      Komentarz

                      • me(L)u
                        Legionista
                        • 07.2004
                        • 2832

                        #26
                        Zamieszczone przez Buzz
                        "Ten projekt ma dla mniej charakter bardziej społeczny, niż biznesowy"

                        To doskonale wpisuje się w to co mowil niedawno Leśny o misji społeczno-wychowawczej "nowej" Legii. Tak samo jeśli chodzi o nowych właścicieli, którzy zarobili już swoje grube kokosy, a teraz nie liczac na Bóg wie jakie zyski, chcą po prostu dla własnego widzimisia (choć to może niepewna teoria) zrobić z Legii klub na miare Europy. Dlatego też wzięli i się zrzucili we dwóch

                        Serio łykasz te teksty, że nie kupili tego, żeby zarobić? Fundusze inwestycyjne tylko marzą o udziale w projektach społecznych, a nie biznesowych
                        raz!! dwa!! raz, dwa, trzy!! pięć, sześć, siedem, osiem!!
                        ------------------------
                        Sportowy serwis, sportowy portal

                        Komentarz

                        • Cegiel
                          Legionista
                          • 04.2013
                          • 295

                          #27
                          Zamieszczone przez me(L)u
                          Serio łykasz te teksty, że nie kupili tego, żeby zarobić? Fundusze inwestycyjne tylko marzą o udziale w projektach społecznych, a nie biznesowych
                          Hm także tego:
                          Nie stoją za nimi fundusze. Na punkcie funduszy wszystkim odbiło. Fundusze: pomysł na minimalizowanie kosztów transferów i ryzyka
                          Co wy wszyscy z tymi funduszami. Nie ma żadnych funduszy.

                          Komentarz

                          • a-d-a-m
                            Legionista
                            • 12.2009
                            • 5573

                            #28
                            Zamieszczone przez me(L)u
                            Serio łykasz te teksty, że nie kupili tego, żeby zarobić? Fundusze inwestycyjne tylko marzą o udziale w projektach społecznych, a nie biznesowych
                            Póki co to nigdzie nie znalazłem potwierdzenia o udziale w transakcji jakiegokolwiek funduszu inwestycyjnego.
                            "Mamy w tym kraju jeden punkt, z którego pochodzi wszystko zło: to Warszawa.
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostaje ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju."


                            Hans Frank, 14 grudnia 1943

                            Komentarz

                            • Finiks
                              Legionista
                              • 02.2007
                              • 1006

                              #29
                              Zamieszczone przez Ataman
                              @Finiks, właśnie miałem się do tego fragmentu odnieść. Nikt nie ma zamiaru dokładać do klubu. Fortuna, Adidas itd. również. Te podmioty kupują produkt jakim jest reklama na koszulkach, na stadionie, w mediach itp.
                              Z wypowiedzi Mioduskiego wynika, że kręci się koło klubu od pewnego czasu. Obaj znają dobrze sytuację klubu, a z różnych źródeł dochodzą głosy, że budżet za 2013 był zbilansowany, co jest świetną wiadomością biorąc pod uwagę fakt, że nie było wielkich przychodów z europejskich pucharów (ani też jakiejś większej wyprzedaży zawodników).
                              Wierzę, że przy dobrym zarządzaniu Legią klub będzie finansowo niezależny,a budżet będzie stopniowo stale rosnąć. Zaangażowanie finansowe Leśnodorskiego (oraz to, że ktoś inny ma większościowy pakiet akcji) zmniejsza w mojej ocenie ryzyko, że zagrzeje mu się głowa po dobrym wejściu i zacznie mu sodówka odbijać.
                              Jestem jedynie zaskoczony, że ich naprawde było stać wykupić klub (na jakich warunkach?) Czy oby na pewno nie stoi za tym nikt inny?
                              Dokładnie. Do tego należy dodać info z wywiadu z Mioduskim, w którym deklaruje, że ewentualna nadwyżka zostaje w klubie czyli powiększa budżet na najbliższy rok.

                              Moim zdaniem z punktu biznesowego to może być w 10-letniej perspektywie dla nich super inwestycja. Jeśli szkółka zacznie produkować dobrych piłkarzy, pierwsza drużyna grać regularnie w LE i LM to budżet będzie rósł z roku na rok.
                              Za dziesięć lat przy dobrym prowadzeniu i odrobinie szczęścia Legia może być warta nie 200 mln zł tylko 200 mln euro.

                              Jedyne co mnie jeszcze zastanawia to co z tym długiem. Czy musimy jako Legia coś ITIom jeszcze spłacać. A jeśli nie, jeśli cały dług został spłacony to czy przypadkiem nie z kredytów, które są zabezpieczone na udziałach klubu ( co też nie byłoby takie kolorowe ).

                              Może po 16 będziemy wszyscy mądrzejsi o nowe info w sprawach finansowych.

                              Komentarz

                              • Sosen
                                Legionista
                                • 06.2003
                                • 3195

                                #30
                                Zamieszczone przez Pag
                                Śmiać mi się chce jak czytam wypowiedzi o niewypłacalności obu Panów. Ch$Ł€ wiecie.
                                Panowie są na pewno wypłacalni ale na bank nie stać ich na finansowanie klubu. Nie ta skala. Jak dla mnie, to fundament pod coś grubszego.

                                Komentarz

                                Pracuję...