Strona 175 z 180 PierwszyPierwszy ... 75125165171172173174175176177178179 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5,221 do 5,250 z 5372

Wątek: Działania Klubu

Legionisci.com Awatar Woytek
    Cytat Zamieszczone przez crolick Zobacz posta
    W tym artykule nie ma nic ponad to, co było napisane w sprawozdaniu na KRS. Nic nie jest jasne w kwestii tej "dotacji". Oczywiste jest tylko to, że fundusz z Luksemburga jak każdy inny fundusz - w tym fundusze, z których korzystała Legia - istnieje po to, by zarobić. Zwykle jednak było napisane, że spłata jest do czasu X i odsetki wyniosą Y. A tutaj jest jedynie masło maślane:

"Nie musi go zwrócić ani zapłacić funduszowi żadnej określonej kwoty, ma natomiast dzielić się z nim wpływami ze sprzedaży praw do transmisji meczów."

"Nie musi zwrócić", a jednocześnie Legia będzie spłacała to pieniędzmi z praw TV, czyli jednymi z podstawowych pieniędzy, które dostaje co roku. Czyli... musi zwrócić i nie spodziewam się, by były to jakieś mega korzystne warunki.

Legionista Awatar Jestem
    Po prostu pożyczka/kredyt została wzięta pod zastaw części praw, pewniliem jest z góry określona jakaś kwota spłaty a może procent, ponieważ spora część praw jest w dużym stopniu pewna jako przychód i w razie problemu windykatorzy wchodzą na konto w eklapie a nie w Legii na podstawie tej umowy. Wydaje mi się, że taka umowa jest w 100% legalna.

Sądzę, że pyry mają większy problem finansowy, tam przychody spadły nieporównywalnie bardziej niż u nas, poza tym w Legii teraz przychody zaczęły rosnąć o czym pewnikiem przekonamy się w sprawozdaniu przyszłorocznym. Zadłużenie Akademii to pikuś i nie warto tego zadłużenia brać pod uwagę, bardziej bym się martwił kosztami utrzymania Akademii niż długiem na budowę.
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Legionista Awatar Gabro
    Cytat Zamieszczone przez Woytek Zobacz posta
    W tym artykule nie ma nic ponad to, co było napisane w sprawozdaniu na KRS. Nic nie jest jasne w kwestii tej "dotacji". Oczywiste jest tylko to, że fundusz z Luksemburga jak każdy inny fundusz - w tym fundusze, z których korzystała Legia - istnieje po to, by zarobić. Zwykle jednak było napisane, że spłata jest do czasu X i odsetki wyniosą Y. A tutaj jest jedynie masło maślane:

"Nie musi go zwrócić ani zapłacić funduszowi żadnej określonej kwoty, ma natomiast dzielić się z nim wpływami ze sprzedaży praw do transmisji meczów."

"Nie musi zwrócić", a jednocześnie Legia będzie spłacała to pieniędzmi z praw TV, czyli jednymi z podstawowych pieniędzy, które dostaje co roku. Czyli... musi zwrócić i nie spodziewam się, by były to jakieś mega korzystne warunki.
    Z tym funduszem to coś a'la factoring. Co do dotacji- to jest kwota z ministerstwa na dofinansowanie budowy akademii. Tam jest chyba jeszcze możliwość zwiększenia jej o parę milionów (może to już się nawet zadziało).

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez Gabro Zobacz posta
    Co do dotacji- to jest kwota z ministerstwa na dofinansowanie budowy akademii. Tam jest chyba jeszcze możliwość zwiększenia jej o parę milionów (może to już się nawet zadziało).
    Z PiSiorami nigdy nic nie wiadomo. Nie można im ufać, więc kwota niepewna.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Z tym funduszem to coś a'la factoring. Co do dotacji- to jest kwota z ministerstwa na dofinansowanie budowy akademii.
    To nie jest ta kwota, bo nawet nie ta spółka ją otrzymała. Pod pozycją "dotacja" zostało zapisane te 6 mln euro z funduszu luksemburskiego.

Analiza na LN

Z ich kalkulacji wynika, że rocznie powstaje dziura na 30-40 baniek

Żeby w miarę egzystować co roku potrzebujemy sprzedawać kogoś na miarę: Majeckiego, Niezgodę, Karbownika

Tu chyba tylko łut szczęścia w postaci Ligi Mistrzów mógłby nieco uzdrowić sytuację
    albo petrodolary nowego właściciela
    Przechodniu, Pochyl Czoło, Wstrzymaj Krok Na Chwilę
    Tu Każda Grudka Ziemi Krwią Męczeńśką Broczy
    To jest Służewiec To są Nasze Termopile
    Tu Leżą Ci, którzy Chcieli Bój Do Końca Toczyć.
    Nie Odprowadzał Nas Tu Kondukt Pogrzebowy
    Nikt Nie Miał Honorowej Salwy Ani Wieńca
    W Mokotowskim Więzieniu Krótki Strzał W Tył Głowy
    A Potem Mały Kucyk Wiózł Nas Do Służewca

Legionista
    Plan Loczka jest raczej wyraźny: opylić Legię, dlatego generuje straty, nęcąc mityczną Akademią.
    Czy się uda?
    A jeśli tak, to czy nie spod Loczka pod rynnę?
    W każdym razie, Legia to nie Wisła czy inna Amika. Oby miał to w pamięci.

Cytat Zamieszczone przez szaka Zobacz posta
    Plan Loczka jest raczej wyraźny: opylić Legię, dlatego generuje straty, nęcąc mityczną Akademią.
    Czy się uda?
    A jeśli tak, to czy nie spod Loczka pod rynnę?
    W każdym razie, Legia to nie Wisła czy inna Amika. Oby miał to w pamięci.
    Nie jestem przekonany, że będzie chciał spylić akademię.
    Bardziej uwierzę, że sprzeda Legię/klub - "produkt", który generuje mu straty. A pozostanie właścicielem akademii, żeby na niej zarabiać.
    Tylko ... kto miałby być kupcem ? Potencjalni "kupcy", o którym w kontekście ekstraklasy się mówiło, nie wyglądają jakoś .... super poważnie.

A nie widać, żeby właściciele petrodolarów w dużych ilościach, chcieli inwestować w jakiś klub Kraju nad Wisłą ....
    Never Surrender

Legionista Awatar AGZI
    Cytat Zamieszczone przez Bo(L)etus Zobacz posta
    Potencjalni "kupcy", o którym w kontekście ekstraklasy się mówiło, nie wyglądają jakoś .... super poważnie.
    To będzie problem dla nas,kibiców.Loczek będzie po prostu zadowolony,że zarobił i pozbył się "problemu".
    #MioduskiOut

Legionista Awatar Marcino
    Tegoroczna oferta na kalendarze. Potem płacz, że przychody spadają:
    https://sklep.legia.com/akcesoria/wy...ny-2019-retro/
    I wkurzaj się na nasz charakter strączku łuskany
    Spytasz skąd jestem? Powiem z dumą: z Warszawy

To warszawskie ballady ...

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Marcino Zobacz posta
    Tegoroczna oferta na kalendarze. Potem płacz, że przychody spadają:
    https://sklep.legia.com/akcesoria/wy...ny-2019-retro/
    Chciałem kupić przed świętami na 2020 i niestety już nie było. Pani powiedziała, że piłkarze kupili ponad 100 szt i zabrakło. Aż bałem się zapytać jaki był nakład?

Cytat Zamieszczone przez gizo Zobacz posta
    Chciałem kupić przed świętami na 2020 i niestety już nie było. Pani powiedziała, że piłkarze kupili ponad 100 szt i zabrakło. Aż bałem się zapytać jaki był nakład?
    No tak, mało drukarni w W-wie by zrobić dodruki.

https://www.przegladsportowy.pl/pilk...rszawa/h5rmbd9
    Właściciel warszawskiego klubu ma planach reorganizację, czy może nawet bardziej wzmocnienie pionu sportowego i rozgląda się za odpowiednimi kandydatami.

Legionista Awatar Somebody
    Obowiązkowo badanie po kątem posiadania legijnego DNA i test kompetencji strategicznych. Obawiam się, że to nie będzie łatwa przeprawa dla potencjalnych kandydatów

Legionista
    dla mnie kandydatura Żewłaka zdecydowanie na tak. 100razy lepszy niż te korposzczury, które i tak zaraz uciekają z odprawami.

coraz chudszy Awatar Kijek
    Właściciel warszawskiego klubu ma w planach reorganizację, czy może nawet bardziej wzmocnienie pionu sportowego i rozgląda się za odpowiednimi kandydatami. Chodzi o byłego piłkarza, dobrze kojarzonego w Legii, znającego języki obce, mającego kontakty zagraniczne, sprawnie poruszającego się w świecie futbolu, autorytetu dla młodszych zawodników
    Pomijam, że chodzi o Zewlaka więc dla mnie +.
    Ale Woytek, to która to już będzie "reorganizacja"?
    #teamVuko (zanim to było modne)

Pozdrawiam sympatyków swojej działalności.

Legionista Awatar rey
    Cytat Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
    Pomijam, że chodzi o Zewlaka więc dla mnie +.
    Ale Woytek, to która to już będzie "reorganizacja"?
    Kiedyś się uda!
    ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez rey Zobacz posta
    Kiedyś się uda!
    Pewnie ciągle Leśnodorski miesza!
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Wiadomo wina Bogusia.

No i zjebal hajs z Ligi Mistrzów!!!!!!!1111111

Cytat Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
    Wiadomo wina Bogusia.

No i zjebal hajs z Ligi Mistrzów!!!!!!!1111111
    W końcu zrozumiałeś, miałem obawy że nic do ciebie nie trafia. Chyba za szybko tracę wiarę w ludzi.
    edit: literówka.

Cytat Zamieszczone przez Kawa Zobacz posta
    Pewnie ciągle Leśnodorski miesza!
    Miesza ciągle whisky z cola

Legionista Awatar Tomereek
    Boże, przyszedł do nas Cholewiak....CHOLEWIAK! To juz chyba wolałbym Rymaniaka
    Pijemy dalej, czy wymiękasz i robisz przysiad?

Legionista Awatar Gabro
    "Tomasz Siemieniec w czerwcu został pełnomocnikiem prezesa zarządu Legii Warszawa do spraw rozwoju biznesu. Teraz dołączył do grupy WP, gdzie będzie doradcą zarządu spółki." (legia.net)
    "Mamy to w sercach, umysłach na tatuażach,
    Mamy to w kodach DNA nie masz szans tego wymazać.
    Liczy sie tylko Nasza duma i sława,
    Jedno miasto jeden klub ! LEGIA WARSZAWA !"

"Tomasz Siemieniec w czerwcu został pełnomocnikiem prezesa zarządu Legii Warszawa do spraw rozwoju biznesu. Teraz dołączył do grupy WP, gdzie będzie doradcą zarządu spółki." (legia.net)
    Na ten moment chyba jeszcze "pełnomocnikuje", ale to już raczej wygaszanie. Kolejny potencjalny ekspert, który miał na Ł3 przyciągać wielki biznes, rezygnujący po kilku miesiącach:
    - dyrektor marketingu (nie pamiętam nazwiska)
    - Szymon Milczanowski - wielki reformator
    - Tomasz Siemieniec

a teraz przypomnę cytaty z czerwca gdy przychodził do Legii (źródło press.pl, wirtualnemedia.pl):

Siemieniec: - Przekonała mnie wizja rozwoju obszaru biznesowego Legii, którą opowiedział mi Dariusz Mioduski. Podoba mi się też sposób, w jaki podchodzi do jej realizacji, oparty na jego wieloletnich, międzynarodowych doświadczeniach biznesowych. Dołączam do Legii, żeby rozwijać biznesową i komercyjną działalność klubu. Dariusz Mioduski chce intensywnie i konsekwentnie, w oparciu o nowe osoby, uzyskiwać coraz większe przychody, które nie będą uzależnione od wyników sportowych.

Mioduski: - Dywersyfikacja przychodów jest jednym z kluczowych celów rozwoju Legii jako organizacji. Nowe otwarcie na biznes i lepsze wykorzystanie potencjału Klubu jako platformy do budowania marki oraz relacji to ważny element naszej strategii. Jestem przekonany, że wyjątkowe doświadczenie i umiejętności Tomka sprawią, że będziemy mogli stworzyć jeszcze lepsze warunki do współpracy dla wszystkich naszych partnerów, sponsorów i całego naszego otoczenia biznesowego.

Wizja, strategia - wiadomo.

Bez komentarza, co to awruk jest.
    edit: literówka.

Legionista Awatar rey
    Ciekawe czy on sobie, tak w głębi serca, zdaje sprawę jak się ośmiesza? Czy raczej jest to w stylu "system ok, ludzie ujowi".
    ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Dywersyfikacja by DM:
    - brak sponsora stadionu
    - oddawanie zawodników za frajer
    - coraz gorsze zarządzanie projektem fanstore

Legia nie potrafi zarabiać kasy, która leży na ziemi.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez rey Zobacz posta
    Ciekawe czy on sobie, tak w głębi serca, zdaje sprawę jak się ośmiesza? Czy raczej jest to w stylu "system ok, ludzie ujowi".
    Wydaje mi się, że osoby będące na tym szczeblu często są tak oderwane od realiów, że uważają, że to całe otoczenie nie rozumie ich wspaniałej wizji.
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Pięknie.

A tak jeszcze z ciekawości... Miesiąc temu skończył się rok Deyny, co z herbem?

...

Cytat Zamieszczone przez Kawa Zobacz posta
    Wydaje mi się, że osoby będące na tym szczeblu często są tak oderwane od realiów, że uważają, że to całe otoczenie nie rozumie ich wspaniałej wizji.
    Ludzie, którzy prowadzą szkolenia dla managerów/kadry kierowniczej pięknie opowiadają o "strategii" firmy. Pięknie się tego słucha ale zawsze jest wrażenie, że sprawdzi się to w innym miejscu.

Jak kolega Kawa wspomniał, z "góry" jest trochę inny "widok" niż z "dołu".
    To że ktoś potrafi pięknie franzolić o strategii i swoich/lub zaczęrpniętych od kogoś wizjach, nie oznacza że potrafi je przenieść na praktykę.
    Dziwi mnie, że obecny prezes wydając swoje pieniądze, potrafi robić tyle błędów. Mam też wrażenie, że strasznie powoli się na nich uczy (jeśli w ogóle).

Chyba .... że obecną wizją jest być ligowym średniakiem, ze zbilansowanym budżetem.
    Taki model coś na podobieństwo Lecha.
    Tylko w Lechu, mało tego że stał się ligowym średniakiem, to dodatkowo posypały mu się finanse. Mimo, że za przyzwoite pieniądze potrafił sprzedawać swoich wychowanków.

Tą drogą chcemy podążać ?
    Never Surrender

Uprawnienia umieszczania postów