Strona 156 z 162 PierwszyPierwszy ... 56106146152153154155156157158159160 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4,651 do 4,680 z 4852

Wątek: Działania Klubu

coraz chudszy
    Privy świadczą o czyms innym.

Cytat Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
    Ale ja nie pisałem o dochodach z UEFA bo tu jestem w stanie się zgodzić. Wyraznie pisalem o sprzedaży pamiatek piłkarzy a nie przychodach z UEFA.

Napisałeś w pierwszym poście, że należy ujmować w prognozie tylko pewne przychody. Więc zapytałem co z przychodami z tytułu biletów pamiatek bo one również nie są pewne a mimo wszystko należy je zawierać w prognozach.

Nie tym będziesz decydował.
    Przychody ze pamiątek są stałym przychodem ponieważ klub prowadzi sklep z pamiątkami i jest to element działalności gospodarczej klubu. Przychód jest zawsze i na podstawie historii dotychczasowej przychodów można oszacować przychody z tego segmentu działalności. Ewentualne odchylenia wynikają z czynników zewnętrznych (rynkowych/biznesowych), a klub może minimalizować te skutki poprzez prowadzenia akcji promocyjnych itd.

Ze sprzedażą piłkarzy podobnie jak z premią z UEFA jest to trochę ryzykowne, jednakże piłkarze przynajmniej są aktywem klubu który zawsze można zbyć.
    Janusz z Południowej

coraz chudszy
    Bla bla bla.
    Przeczytałem dwa pierwsze zdania i dalej mi się nie chce. Ja się zgadzam z tym co piszesz z wyjątkiem tego co napisałeś na poczatku

Cytat Zamieszczone przez crespo1 Zobacz posta
    A Ty nie wiesz, że w prognozach finansowych należy ujmować tylko pewne przychody?
    Bo skoro należy dodawać tylko te pewne to według twojej teorii nie należałoby uwzględniać biletów, pamiatek. Która jak obaj się zgadzamy da się wyliczyć mniej więcej.
    A moim zdaniem mimo, że nie są one pewne należy je uwzględniać. Tyle.

Pozdrawiam.

Bla bla bla.
    Przeczytałem dwa pierwsze zdania i dalej mi się nie chce. Ja się zgadzam z tym co piszesz z wyjątkiem tego co napisałeś na poczatku

Bo skoro należy dodawać tylko te pewne to według twojej teorii nie należałoby uwzględniać biletów, pamiatek. Która jak obaj się zgadzamy da się wyliczyć mniej więcej.

Pozdrawiam.
    Po prostu źle interpretujesz "pewne przychody", ale dobra mniej więcej się zgadzamy to i tak dużo.

A ja bym nie ujmował wpływu hajsu z UEFA. Jak jest tu analityk finansowy niech oceni, którą prognozę by odrzucił
    Janusz z Południowej

Bla bla bla.

Pozdrawiam.
    Podaj nip swojej firmy. Z taką przemądrzałością wydawać by się mogło, że jesteś potentatem w branży w której działasz.
    edit: literówka.

Legionista Awatar Gabro
    Kijek, odpowiem Ci raz i tylko raz...i tylko dzięki temu, że ktoś Cię zacytował. Jestem z wykształcenia ekonomistą i analitykiem finansowym, więc akurat o ekonomii pojęcie mam. Nie chcąc dołączać do obozu walczących z Twoimi, irracjonalnymi w wielu miejscach, wypowiedziami jakiś czas temu dołączyłem Cię do grona ignorowanych. Polecam to samo w drugą stronę.
    "Mamy to w sercach, umysłach na tatuażach,
    Mamy to w kodach DNA nie masz szans tego wymazać.
    Liczy sie tylko Nasza duma i sława,
    Jedno miasto jeden klub ! LEGIA WARSZAWA !"

coraz chudszy
    I bardzo słusznie.
    Mam nadzieje, że kilku kolejnych pójdzie w twoje ślady.
    Wystarczy że jeden zamiast mnie zablokować to skarży.

Też zapewne doskonale zdajesz sobie sprawę po swoich wpisach, w której kategorii forumowiczów Cię zaszeregowwlem. Zresztą chyba kiedyś to napisałem.

Lepsze zablokowanie mnie niż donoszenie moich postów.

Pozdrawiam, powodzenia.

Cytat Zamieszczone przez mes Zobacz posta
    W Legii za Leśnodorskiego zaczęto przygotowywać budżety z założeniem awansu do rozgrywek grupowych LE. To jest niby wariant pilnowania kosztów? Na tym przecież przejechał się w ostatnich latach Mioduski, bo przyjął takie same reguły.

Leśny dużo ryzykował i miał szczęście, bo zawsze udało się awansować do europejskich pucharów i wychodziliśmy na zero z budżetem.
    Tylko że ryzyko które podejmował Leśny było dobrze skorelowane z jakością drużyny i profitami z pucharów

Mioduski to dopiero ryzykuje-obniżył poziom drużyny do reszty ligowej szarzyzny a na najważniejsze stanowisko w klubie zatrudnia samych amatorów (no poza Pinto ten to miał problemy z głową) - w efekcie czego za moment będzie 3 rok bez fazy grupowej w Europie

To jest dopiero działanie na szkodę spółki

Wolę nawet nie wiedzieć na ile Legia jest obecnie zadłużona

Legionista Awatar AGZI
    Cytat Zamieszczone przez Ursynów1916 Zobacz posta

Wolę nawet nie wiedzieć na ile Legia jest obecnie zadłużona
    Tylko w zeszłym sezonie byliśmy,zdaje się,50 milionów na minusie,w poprzednim pewnie podobnie.I tak samo będzie w tym,jeśli nie awansujemy do LE.Długi niedługo przebiją te po ITI.Loczek pewnie zmierza ku finansowej katastrofie...
    Ostatnio edytowane przez AGZI ; 23-05-2019 o 16:35
    #MioduskiOut

Cytat Zamieszczone przez AGZI Zobacz posta
    Tylko w zeszłym sezonie byliśmy,zdaje się,50 milionów na minusie,w poprzednim pewnie podobnie.I tak samo będzie w tym,jeśli nie awansujemy do LE.Długi niedługo przebiją te po ITI.Loczek pewnie zmierza ku finansowej katastrofie...
    Nie będzie.

Legionista
    Siemanko

Zapytam się tu bo w klubie mi nie odpowiedzieli( pewnie wszyscy siędzą nad nowymi transferami do klubu) Jak jest z toaletami dla niepełnosprawnych kibiców na naszym stadionie? Sa jakieś? Jak tak to na której trybunie ? Czy są w nich zainstalowane przewijaki ( takie rozkładane ze ściany często spotykane w galeriach handlowych) Pytam się bo chcę zabrać chłopca lat 10 artogrypoza ( nie porusza kończynami-porusza się na wózku) oraz zespół jelita krótkiego-stąd pytanie o toalety z przewijakiem. Wielkie dzięki za odpowiedź

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Robert E. Lee Zobacz posta
    Nie będzie.
    Czemu?

Cytat Zamieszczone przez szaka Zobacz posta
    Czemu?
    Skoro wcześniej było 50, to po:
    1) zejściu z wysokich kontraktów
    2) wejściu w życie nowego kontraktu telewizyjnego
    3) przedłużeniu umowy z fortuną
    4) czarni wyżebrali w ratuszu siano, i rykoszetem dostaniemy też jakieś 2 mln
    5) chyba umowa tytularna ekstraklasy też jest wyższa
    Musi być znacząco mniejsza. Zresztą z analiz Żuka wynikało, że 2 letnia dziura to jakieś 70, więc tym bardziej.
    Ostatnio edytowane przez Robert E. Lee ; 25-05-2019 o 08:10

Legionista Awatar AGZI
    Musi być znacząco mniejsza. Zresztą z analiz Żuka wynikało, że 2 letnia dziura to jakieś 70, więc tym bardziej.
    Być może masz rację.Oby.Tak czy inaczej zadłużenie znowu wzrośnie,nawet jeśli nie aż tyle.Jeśli loczek nie jest w stanie zapewnić corocznej gry w LE,to nie powinien tego wpisywać w budżet.To prosta droga do katastrofy finansowej.
    Ostatnio edytowane przez AGZI ; 25-05-2019 o 15:08
    #MioduskiOut

Cytat Zamieszczone przez AGZI Zobacz posta
    Być może masz rację.Oby.Tak czy inaczej zadłużenie znowu wzrośnie,nawet jeśli nie aż tyle.Jeśli loczek nie jest w stanie zapewnić corocznej gry w LE,to nie powinien tego wpisywać w budżet.To prosta droga do katastrofy finansowej.
    I wygląda na to, że do tego to zmierza.

Legionista
    Dzięki za wyczerpującą odpowiedź

Legionista Awatar Gabro
    I wygląda na to, że do tego to zmierza.
    Sytuacja powinna być bliska zbilansowania się bez udziału w pucharach. Oczywiście po wygaśnięciu wszystkich "ogonów" (m.in. pensje dla dwóch byłych sztabów trenerskich itp).
    "Mamy to w sercach, umysłach na tatuażach,
    Mamy to w kodach DNA nie masz szans tego wymazać.
    Liczy sie tylko Nasza duma i sława,
    Jedno miasto jeden klub ! LEGIA WARSZAWA !"

Chyba wjeżdza nowa kosuzlka meczowa bo zrobili promkę po 99 zł za obecne modele.
    In_Mioduski_We_Trust

Legionista
    Zwykle pierdolenie.
    Każda firma w swojej działalności chce zwiększać przychody minimalizujac jednocześnie koszty. To jest pierwsza lekcja ekonomii.
    Mioduski tnie koszty zupełnie z innych powodów.
    A potem w kolejnym poście: "doucz się ekonomii"

Kijku drogi. Pamiętam Cię jeszcze z forum drzewkowego. Już tam uchodziłeś za niezbyt rozgarniętego. Ale o tekst o zwiększeniu przychodów poprzez minimalizację kosztów nawet Ciebie nie podejrzewałem. I to jako pierwsze prawo ekonomii.
    Mistrz. Po prostu mistrz.
    Bardzo serdecznie pozdrawiam.

Gintleman Awatar księciuniu
    Ja tu jestem nowy, forum drzewkowego nie pamiętam i na ekonomii się nie znam, ale Kijek pisał o zwiększaniu przychodów i (jednocześnie) minimalizowaniu kosztów, a nie o zwiększaniu przychodów poprzez minimalizowanie kosztów. A to chyba zmienia nieco postać rzeczy.
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Dziki Zobacz posta

Kijku drogi. Pamiętam Cię jeszcze z forum drzewkowego. Już tam uchodziłeś za niezbyt rozgarniętego. Ale o tekst o zwiększeniu przychodów poprzez minimalizację kosztów nawet Ciebie nie podejrzewałem. I to jako pierwsze prawo ekonomii.
    Może ekonomie to znasz dobrze, ale na polskim to spałeś bo Kijek nie pisze o zwiększaniu poprzez minimalizację, a procesie łączonym zwiększania przychodów i zmniejszania kosztów.
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

coraz chudszy

Debi7. I do tego nie umiejacy czytać.

Pozdrawiam.
    Magister ekonomii.

Cytat Zamieszczone przez Kawa Zobacz posta
    Może ekonomie to znasz dobrze, ale na polskim to spałeś bo Kijek nie pisze o zwiększaniu poprzez minimalizację, a procesie łączonym zwiększania przychodów i zmniejszania kosztów.
    Cicho, nie podpowiadaj mu.
    Ostatnio edytowane przez Kijek ; 30-05-2019 o 14:16

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    Ja tu jestem nowy, forum drzewkowego nie pamiętam i na ekonomii się nie znam, ale Kijek pisał o zwiększaniu przychodów i (jednocześnie) minimalizowaniu kosztów, a nie o zwiększaniu przychodów poprzez minimalizowanie kosztów. A to chyba zmienia nieco postać rzeczy.
    Napisałem o zwiększaniu przychodów poprzez minimalizację kosztów. Ty (i Kijek) o zwiększaniu przychodów i jednocześnie minimalizacji kosztów. Ekonomia to czysta pochodna matematyki. W obu przypadkach jest ten sam znak. Nazywają go minusem. Potrafisz mi wyjaśnić czym się różni zwiększenie przychodów i jednocześnie zmniejszenie kosztów od zwiększenia przychodów poprzez minimalizację kosztów?

Napisałem o zwiększaniu przychodów poprzez minimalizację kosztów. Ty (i Kijek) o zwiększaniu przychodów i jednocześnie minimalizacji kosztów. Ekonomia to czysta pochodna matematyki. W obu przypadkach jest ten sam znak. Nazywają go minusem. Potrafisz mi wyjaśnić czym się różni zwiększenie przychodów i jednocześnie zmniejszenie kosztów od zwiększenia przychodów poprzez minimalizację kosztów?
    Tym, czym różni się nosorożec czarny od jednorożca różowego – ten pierwszy występuje w naturze, a ten drugi nie (chociaż w obu przypadkach mają z przodu róg*).

Zwiększanie przychodów i jednoczesne zmniejszanie kosztów, o czym pisał Kijek, występuje w praktyce (np. sprzedaję towar po wyższej niż dotychczas cenie i jednocześnie zatrudniam tańszych sprzedawców albo fakturuję klienta za moje usługi na według wyższej stawki godzinowej, dojeżdżając do niego autobusem zamiast taksówką).
    Zwiększanie przychodów poprzez minimalizację kosztów, o czym pisałeś Ty, nie występuje w praktyce (bo płacenie mniej pracownikom nie spowoduje, że dostanę więcej kasy za sprzedany towar, a przyjechanie do klienta autobusem nie spowoduje, że zapłaci mi on według wyższej stawki godzinowej).

Jaśniej nie potrafię; tak jak mówiłem, na ekonomii się nie znam.

* Tak, wiem, nosorożec ma dwa rogi.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno

Legionista
    Wybacz, poprzedni post mi wcięło.
    Np. Sprzedajesz towar po wyższej cenie bo co? Bo się zmieniła koniunktura? Sprzedajesz drożej, bo zatrudniasz tańszych wykonawców?
    Czy też może sprzedajesz drożej i jednocześnie zatrudniasz tańszych wykonawców? Koniunktura to ryzyko znacznie droższe od jakiegokolwiek innego, które można ubezpieczyć.
    Jasne. Można zrozumieć magistra ekonomii Kijka i twierdzić, że skoro już nie płacimy 300 tys. Euro Hlouskowi to zaiwestowanie 10 zł w musztardę sprawi, iż wzrosną przychody klubu z kiełbasek.
    Ale w dobie skonsolidowanych sprawozdań polecam cytat z babci Eufemii (magister ekonomii Kijek powinien ją znać) "nawet gwoździe Wilsona generują koszt"
    Ostatnio edytowane przez Dziki ; 30-05-2019 o 22:17

Oczywiście od rzeczywistych warunków rynkowych zależy faktyczna możliwość zarówno zwiększania przychodów (podniesienia cen), jak i cięcia kosztów (obniżenia płac). Ale nie zmienia to faktu, że przy sprzyjających warunkach można robić jedno i drugie (zwiększać przychody i obniżać koszty), a nie jedno poprzez drugie (bo poza tym, że wpływają na końcowy wynik finansowy nie mają one ze sobą nic wspólnego, nie ma związku przyczynowego).
    Podsumowując: Kijek napisał „X”. Ty piszesz, że „Y”, który napisał Kijek to głupota i że „X”=”Y”. Według mnie „X” się nie równa „Y” i na tym może skończmy, bo tytuł tematu dotyczy czegoś innego.
    W ostatnim poście też przypisujesz Kijkowi jakieś teorie, których ja w jego postach nie widziałem. Naprawdę, na tym forum pisanych jest tyle głupot, również przez Kijka, że spokojnie można polemizować, z tym co ktoś napisał, a nie z tym czego nie napisał, co możeby napisał albo co chciałby napisać.

coraz chudszy
    Po pierwsze i ostatnie a także najwazniejsze: ta dyskusja wynika z tego, że ów gentelmen przeczytał mój post z wyraźnym niezrozumieniem i chęcią dopierdolenia się.

Nie wyszło. Niech próbuje dalej.

A już wielkim kurestwem jest wkladanie w swoje posty niby stwierdzenia i tezy których kompletnie u mnie nie przeczytał i na tym polega kompromitacja ów tego użytkownika w tym temacie.

Ale chciał znowu z jakiegoś anonimowego konta się dojebac. Tak samo jak tamten z lambordzini w avatarze, kerry i cała reszta. Szacun.
    Ostatnio edytowane przez Kijek ; 31-05-2019 o 11:45

Czerwona kartka
    Fatmazoniarz pisze o kurestwie. Tego jeszcze nie grali.

PS anonimowe konto aktywowane po 13 latach. Zapewne przez ludzi Pudla.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    Oczywiście od rzeczywistych warunków rynkowych zależy faktyczna możliwość zarówno zwiększania przychodów (podniesienia cen), jak i cięcia kosztów (obniżenia płac). Ale nie zmienia to faktu, że przy sprzyjających warunkach można robić jedno i drugie (zwiększać przychody i obniżać koszty), a nie jedno poprzez drugie (bo poza tym, że wpływają na końcowy wynik finansowy nie mają one ze sobą nic wspólnego, nie ma związku przyczynowego).
    Podsumowując: Kijek napisał „X”. Ty piszesz, że „Y”, który napisał Kijek to głupota i że „X”=”Y”. Według mnie „X” się nie równa „Y” i na tym może skończmy, bo tytuł tematu dotyczy czegoś innego.
    W ostatnim poście też przypisujesz Kijkowi jakieś teorie, których ja w jego postach nie widziałem. Naprawdę, na tym forum pisanych jest tyle głupot, również przez Kijka, że spokojnie można polemizować, z tym co ktoś napisał, a nie z tym czego nie napisał, co możeby napisał albo co chciałby napisać.
    Masz rację. Kończymy. Tylko jedno drobne wyjaśnienie. Nie zwiększysz przychodów bezkosztowo. Nigdy.
    Serdecznie pozdrawiam.

Legionista
    Po pierwsze i ostatnie a także najwazniejsze: ta dyskusja wynika z tego, że ów gentelmen przeczytał mój post z wyraźnym niezrozumieniem i chęcią dopierdolenia się.

Nie wyszło. Niech próbuje dalej.

A już wielkim kurestwem jest wkladanie w swoje posty niby stwierdzenia i tezy których kompletnie u mnie nie przeczytał i na tym polega kompromitacja ów tego użytkownika w tym temacie.

Ale chciał znowu z jakiegoś anonimowego konta się dojebac. Tak samo jak tamten z lambordzini w avatarze, kerry i cała reszta. Szacun.
    Nie jestem anonimowym kontem. To kancelaria, w której wtedy pracowałem wyciągała Ci widelec z dupy.

Uprawnienia umieszczania postów