Strona 155 z 162 PierwszyPierwszy ... 55105145151152153154155156157158159 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4,621 do 4,650 z 4831

Wątek: Działania Klubu

Legionista Awatar Gabro
    Ciekawe artykuł z legia.net

https://m.legia.net/news/letnie-porz...-w-legii/74095

Można to podsumować słowami brak kasy, brak kasy i brak kasy. Mocny zjazd w dół w jakości nas czeka, jeśli dział sportowy nie trafi z większością transferów dokonywanych za czapkę gruszek.
    "Mamy to w sercach, umysłach na tatuażach,
    Mamy to w kodach DNA nie masz szans tego wymazać.
    Liczy sie tylko Nasza duma i sława,
    Jedno miasto jeden klub ! LEGIA WARSZAWA !"

Legionista Awatar STP
    Potwierdzi ktoś że Mioduskiemu zabrakło jaj żeby wybrać się na galę C+? Pytam, ponieważ nie oglądam od początku.
    Ostrowski się tylko "pokazał" przy okazji nawiązania do Kazimierza Deyny.

Legionista Awatar Jasper121
    Cytat Zamieszczone przez STP Zobacz posta
    Potwierdzi ktoś że Mioduskiemu zabrakło jaj żeby wybrać się na galę C+? Pytam, ponieważ nie oglądam od początku.
    Jankowski, a Dareczek gdzieś wczoraj leciał.

Cytat Zamieszczone przez STP Zobacz posta
    Dzisiaj rano do Szwajcarii poleciał.

Legionista Awatar Bootleg
    Cytat Zamieszczone przez Oddyssey Zobacz posta
    Dzisiaj rano do Szwajcarii poleciał.
    Radzić się typa z Basel co dalej ??
    Always look on the bright side of life!

Legionista Awatar STP
    Cytat Zamieszczone przez Jasper121 Zobacz posta
    Jankowski
    Mea culpa.
    Swoją drogą, może lepiej że się tam nie lansował, biorąc pod uwagę "tegoroczny sukces sportowy" nad wyraz żenująco wybrzmiały słowa Jankowskiego o obchodzonym właśnie "Roku Deyny" przy Łazienkowskiej... Nieudacznicy, porażka na wszystkich frontach...

Cytat Zamieszczone przez Gabro Zobacz posta
    Ciekawe artykuł z legia.net

https://m.legia.net/news/letnie-porz...-w-legii/74095

Można to podsumować słowami brak kasy, brak kasy i brak kasy. Mocny zjazd w dół w jakości nas czeka, jeśli dział sportowy nie trafi z większością transferów dokonywanych za czapkę gruszek.
    Zgodzę się z tym artykułem poza częścią o Vuko. W tekście jest, czy Legię stać na trenera dającego gwarancję sukcesu i odpowiedź nie. Ja uważam, że Legię nie stać już na trenera stażystę, bo w sierpniu się okaże, że w kasie pusto, a u nas na liście płac będzie nie 3 a 4 szkoleniowców.

Legionista Awatar Gabro
    Cytat Zamieszczone przez Bootleg Zobacz posta
    Radzić się typa z Basel co dalej ??
    Rezydent musi przebywać na terenie Szwajcarii przynajmniej pół roku w każdym roku...względy podatkowe.

Czerwona kartka
    Miodek może powinien przypomnieć sobie o współpracy z Brazylijskim Palmeiras czy tam Fluminense i od nich wziąć paru zawodników za darmo... kiedyś ta współpraca była tak owocna w postaci Augusto i chyba jeszcze kogoś...
    Ostatnio edytowane przez oster ; 21-05-2019 o 13:42

Cytat Zamieszczone przez oster Zobacz posta
    Miodek może powinien przypomnieć sobie o współpracy z Brazylijskim Palmeiras czy tam Fluminense i od nich wziąć paru zawodników za darmo... kiedyś ta współpraca była tak owocna w postaci Augusto i chyba jeszcze kogoś...
    Pablo Dyego

Ciekaw jestem czy w klubie istnieje już lista wzmocnień? W tak profesjonalnie zarządzanym klubie przez absolwenta Harvardu, pewnie istnieje już lista zawodników którzy lada dzień podpiszą kontrakty.
    A tak serio ma ktoś jakąś kumatą wiedzę na ten temat?
    Czy jest tak że kupimy jak sprzedamy? Czyli gdzieś za miesiąc dopiero po mundialu u20 i euro u21?

Legionista Awatar AGZI
    Cytat Zamieszczone przez Martino1989 Zobacz posta
    Czy jest tak że kupimy jak sprzedamy? Czyli gdzieś za miesiąc dopiero po mundialu u20 i euro u21?
    Gdzieś ostatnio czytałem,ze chcą szukać zawodników do wzięcia za darmo.Skończy sie pewnie na kolejnym wagonie szrotu..
    #MioduskiOut

Legionista
    Z wypowiedzi i artykułów jest jasny przekaz, że schodzimy mocno z kosztów i zwiększamy przychody. Tak jakby ktoś szykował się do sprzedaży klubu albo części udziałów.

coraz chudszy
    Cytat Zamieszczone przez mes Zobacz posta
    Z wypowiedzi i artykułów jest jasny przekaz, że schodzimy mocno z kosztów i zwiększamy przychody. Tak jakby ktoś szykował się do sprzedaży klubu albo części udziałów.
    Nie, zupełnie jedno nie ma wspólnego z drugim.

Ps. Wskaż mi firm, która nie chciała by "schodzić z kosztów i zwiększać przychodów"?

Legionista
    Legia za Leśnodorskiego miała zasadę, że zwiększamy koszty ( lepsi piłkarze itp ) i zwiększamy przychody. Sprzedaż ich udziałów nastąpiła wtedy, kiedy Legia wykazała najwyższy zysk w historii.

Teraz za jednym zamachem zetną dużo kosztów i zwiększą przychody, bo:
    a) nie trzeba wypłacać żadnych premii za Mistrzostwo czy Puchar Polski
    b) nowe umowy sponsorskie dają więcej kasy
    c) nowa umowa telewizyjna przyniesie znacznie więcej pieniędzy niż dotychczasowa
    d) z listy płac schodzi grubo ponad 10 mln złotych
    e) plan jest żeby najpierw sprzedawać, z dopiero potem kupować, a jak nie uda się sprzedać to będą brali młodzieżowców

Ogólnie to wygląda jak przygotowanie pod sprzedaż, ale może jest to też plan zmiany finansowania klubu i czeka nas rok przejściowy.

coraz chudszy
    Ale bełkot.
    Legia za Lesnodorskiego nie miała zasady zwiększania kosztów. Legia za Lesnodorskiego po prostu wzmacniają zespół. Ba... Mówiąc, że Legia za Lesnodorskiego miała zasadę, że zwiększa koszty pokazujesz że nie masz kompletnie pojęcia. Owszem koszty funnkcjowania szły w górę ale to nie była jakąkolwiek zasada. Były obszary, gdzie koszty szły w górę a w innych wręcz przeciwnie.

Zwykle pierdolenie.

Każda firma w swojej działalności chce zwiększać przychody minimalizujac jednocześnie koszty. To jest pierwsza lekcja ekonomii.

A Mioduski gdyby chciał sprzedać klub zrobił by to już rok temu.
    Wątpię aby teraz nagle mu się to zachciało... Jak poczuł te miliardy z akademii. (w jego mniemaniu)

Mioduski tnie koszty zupełnie z innych powodów.
    Ostatnio edytowane przez Kijek ; 22-05-2019 o 09:59

Legionista Awatar Marcino
    W mojej opinii to Mioduski musi najpierw spłacić kredyty których nabrał i dopiero jak zejdzie kasa z transferów z klubu, konto się wyrówna to wtedy może zacząć szukać kupca. Teraz to jest najgorszy moment na sprzedaż. Tu niewypłacone premie, tam coś jeszcze, kredyty, pożyczki. Najpierw można wypompować kasę z klubu.

Brak MP to ogromne straty, choćby na fanstorze.
    I wkurzaj się na nasz charakter strączku łuskany
    Spytasz skąd jestem? Powiem z dumą: z Warszawy

To warszawskie ballady ...

Legionista
    W Legii za Leśnodorskiego zaczęto przygotowywać budżety z założeniem awansu do rozgrywek grupowych LE. To jest niby wariant pilnowania kosztów? Na tym przecież przejechał się w ostatnich latach Mioduski, bo przyjął takie same reguły.

Leśny dużo ryzykował i miał szczęście, bo zawsze udało się awansować do europejskich pucharów i wychodziliśmy na zero z budżetem.

Legionista Awatar Gabro
    Raczej nie ma skąd ciągle dosypywać.

coraz chudszy
    W Legii za Leśnodorskiego zaczęto przygotowywać budżety z założeniem awansu do rozgrywek grupowych LE. To jest niby wariant pilnowania kosztów? Na tym przecież przejechał się w ostatnich latach Mioduski, bo przyjął takie same reguły.

Leśny dużo ryzykował i miał szczęście, bo zawsze udało się awansować do europejskich pucharów i wychodziliśmy na zero z budżetem.
    Doucz się ekonomii.

Cytat Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
    Doucz się ekonomii.
    A Ty nie wiesz, że w prognozach finansowych należy ujmować tylko pewne przychody?
    Janusz z Południowej

coraz chudszy
    Cytat Zamieszczone przez crespo1 Zobacz posta
    A Ty nie wiesz, że w prognozach finansowych należy ujmować tylko pewne przychody?
    Tak z ciekawości stosując twoja nomenklature to jeśli uważasz, że należy w tej prognozie należy ujmować tylko pewne przychody to jak chcesz w niej zawierać np przychody z jakiejkolwiek sprzedaży... Piłkarzy, pamiatek, biletów.

No chyba, że stosując twój tok rozumowania tego przychodu nie należy ujmować? Jeśli tak to gratuluję.
    Ostatnio edytowane przez Kijek ; 22-05-2019 o 20:33

Legionista Awatar R.
    Tak z ciekawości stosując twoja nomenklature to jeśli uważasz, że należy w tej prognozie należy ujmować tylko pewne przychody to jak chcesz w niej zawierać np przychody z jakiejkolwiek sprzedaży... Piłkarzy, pamiatek, biletów.

No chyba, że stosując twój tok rozumowania skoro to nie jest pewny przychód to nie należy go ujmować. Jeśli tak to gratuluję.
    Przychody z biletów czy sprzedaży pamiątek można określić z lat poprzednich. A co do ujmowania sprzedaży piłkarzy we wniosku licencyjnym to Wisła tak robiła za Sarapaty i niewiele brakło, żeby nie dograła sezonu.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

coraz chudszy
    Ja to wiem.

Ale on napisał, że w prognozie należy podawać te pewne przychody.

No i dziwne jakby klub jakiś tego nie dodawał. Kwestia tylko realności danych. Jak ktoś wycenia, że sprzeda Sadloka za milion euro to wiesz... Wiadomo, że z dupy.

No chyba, że stosując twój tok rozumowania tego przychodu nie należy ujmować? Jeśli tak to gratuluję.
    Przychody ze sprzedaży biletów, pamiątek itd planujesz na podstawie dotychczasowej działalności z uwzględnieniem sezonowości i trendów. Należy je uwzględniać bo są twoim stałych przychodem. Kibic zawsze przyjdzie, możesz mieć tylko odchylenia od prognozowanej wartości.

Prognozy finansowe powinny opierać się na solidnych i pewnych szacunkach. Pieniądze z UEFA nie są gwarantowanym wpływem.
    Janusz z Południowej

coraz chudszy
    Czyli zaprzeczyles swojemu wczesniejszego postu pisząc, że dajemy tylko pewne przychody.

O to mi chodziło.
    Dziękuję.

Czyli zaprzeczyles swojemu wczesniejszego postu pisząc, że dajemy tylko pewne przychody.

O to mi chodziło.
    Dziękuję.
    Im więcej ostatnio piszesz, tym bardziej chce mi się śmiać Stosujesz jawną demagogię, zupełnie inaczej zrozumiałem posty Crespo1. Dochody z dnia meczowego są zawsze, jest to pewny dochód - plus minus kilka procent. Dochody z UEFY są totalnie niepewne. Jak nie widzisz różnicy, to może ogranicz się do swoich postów o klęczeniu

O to mi chodziło.
    Dziękuję.
    Nie, nie zaprzeczyłem. Myślę, że brak Ci wiedzy, żeby to zrozumieć.

Jeśli jestem w błędzie to wytłumacz mi proszę dlaczego należy wpływ pieniędzy za grę w fazie grupowej LE należy ujmować w prognozie finansowej?
    Janusz z Południowej

coraz chudszy
    Ale ja nie pisałem o dochodach z UEFA bo tu jestem w stanie się zgodzić. Wyraznie pisalem o sprzedaży pamiatek piłkarzy a nie przychodach z UEFA.

Napisałeś w pierwszym poście, że należy ujmować w prognozie tylko pewne przychody. Więc zapytałem co z przychodami z tytułu biletów pamiatek bo one również nie są pewne a mimo wszystko należy je zawierać w prognozach.

Cytat Zamieszczone przez Onomatopej Zobacz posta
    Im więcej ostatnio piszesz, tym bardziej chce mi się śmiać Stosujesz jawną demagogię, zupełnie inaczej zrozumiałem posty Crespo1. Dochody z dnia meczowego są zawsze, jest to pewny dochód - plus minus kilka procent. Dochody z UEFY są totalnie niepewne. Jak nie widzisz różnicy, to może ogranicz się do swoich postów o klęczeniu
    Nie tym będziesz decydował.

Ale ja nie pisałem o dochodach z UEFA bo tu jestem w stanie się zgodzić. Wyraznie pisalem o sprzedaży pamiatek piłkarzy a nie przychodach z UEFA.

Napisałeś w pierwszym poście, że należy ujmować w prognozie tylko pewne przychody. Więc zapytałem co z przychodami z tytułu biletów pamiatek bo one również nie są pewne a mimo wszystko należy je zawierać w prognozach.

Nie tym będziesz decydował.
    A czym?
    Spoko, pisz dalej, jest zabawnie. Przy okazji coraz więcej osób ma Cię za forumowego błazna. Bez odbioru! Możesz mnie zablokować. Tak jak innych, którym odpisujesz na posty

Uprawnienia umieszczania postów