Strona 148 z 151 PierwszyPierwszy ... 4898138144145146147148149150151 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4,411 do 4,440 z 4512

Wątek: Działania Klubu

Legionista Awatar Jestem
    Cytat Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    Wniosek stąd, że napisałeś, że to ich obowiązek. Jednocześnie to samo stwierdzenie uznaję jako punkt startowy dyskusji, która Ci się nie podoba, a na którą to miejsce, moim zdaniem, jest dobre, tak samo jak każde inne, bo poziomu i tak nie obniża...
    Taki sam obowiązek jak przy budowie ulic, chodników, ścieżek rowerowych, czyli tam gdzie zapewniają infrastrukturę dla dużej liczby ludzi. W tym widzę również stadiony, jeśli wypełniają się w ponad 50% ... Zwróć uwagę, że utrzymanie ulic leci dalej z kieszeni podatników a w naszym przypadku Legia ponosi 100% kosztów utrzymania stadionu i odprowadza całkiem przyzwoite siano do miejskiej kasy.
    W dzisiejszych czasach budowa niezbędnej infrastruktury w krajach o średniej zamożności musi być wspierana przez państwo i samorządy, ale to nie oznacza akceptacji do wtrącania się w każdy prawie aspekt naszego życia. Przykładowo, państwowy bank to po prostu prosta droga do patologii.
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Legionista Awatar beka
    a jak postanowie otworzyc sieciowke fast-foodow to mi panstwo tez pobuduje lokale? Jakbym nie kombinowal, to stadion pilkarski nijak mi sie nie lapie do kategorii "niezbnednej infrastruktury"

Legionista Awatar bloniaq
    Załóżmy więc, że zgłasza się teraz Krystyna Janda, i mówi: wybudujcie mi teatr, będę w nim pokazywać spektakle dla kodziarni o pisie, potrzebuję widowni na x osób, obiecuję ponosić koszty utrzymania i dorzucam coś ekstra, a widownia zapełniać się będzie w przynajmniej 50%. Rozumiem, że uznajesz w takiej sytuacji, że miasto ma pieniądze dać, i wspierałbyś Krysie przynajmniej dobrym słowem wśród znajomych. Jeśli tak, to cóż - pola do dalszej dyskusji nie widzę. Po prostu rozumiem, że masz swoje spójne zdanie - Twoje prawo. Jeśli natomiast nie, to chciałbym poznać, po czym rozpoznajesz, że Legii się należy, a Krysi nie. Gdzie jest granica. Bo jeśli nie da się jej zdefiniować, to należy pozbawić polityków prawa do jej interpretowania, z całą pewnością.

Bo ja na przykład uważam, że jak Krysia albo Legia, chce taką kasę, to niech jej ją daje/pożycza ktoś kto taką kasę ma swoją własną. A państwo jest od tego, żeby stwarzać warunki, w których opłaca się pożyczać te pieniądze Krysi czy Legii.

Nad różnicą, pomiędzy prawdziwą infrastrukturą, a stadionem, teatrem itp, nie będę debatował, bo zakładam jednak mimo wszystko, że rozumiesz, że to nie od stadionu zależy realizacja obowiązków państwa wobec obywateli, tylko od ulic i chodników.
    Ostatnio edytowane przez bloniaq ; 12-02-2019 o 13:46
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Jestem Zobacz posta
    Taki sam obowiązek jak przy budowie ulic, chodników, ścieżek rowerowych, czyli tam gdzie zapewniają infrastrukturę dla dużej liczby ludzi. W tym widzę również stadiony, jeśli wypełniają się w ponad 50% ... Zwróć uwagę, że utrzymanie ulic leci dalej z kieszeni podatników a w naszym przypadku Legia ponosi 100% kosztów utrzymania stadionu i odprowadza całkiem przyzwoite siano do miejskiej kasy.
    W dzisiejszych czasach budowa niezbędnej infrastruktury w krajach o średniej zamożności musi być wspierana przez państwo i samorządy, ale to nie oznacza akceptacji do wtrącania się w każdy prawie aspekt naszego życia. Przykładowo, państwowy bank to po prostu prosta droga do patologii.
    No zwrot z inwestycji dla miasta na mega poziomie, 300 baniek wsadzonych, 10 rocznie oddajemy, fiu fiu 30 lat (bez uwzględnienia kosztu pieniądza w czasie), nie chciałbyś mi pożyczyć trochę na takich super warunkach?
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Legionista Awatar TNTP
    Ale o czym ta gadka w ogóle jest.

1) Praktycznie wszystkie stadiony w Ekstraklasie/I lidze to "inwestycje" miejskie. Więc nie wiem w jaki sposób to, że stadion Legii również jest miejski miałby świadczyć o wspieraniu Legii przez magistrat. W warunkach Polskich jest to standard, a nie jakiś bonus.

2) W sytuacji gdzie te kluby grające na tych stadionach to S.A - a więc de facto prywatne biznesy, taki model "wsparcia" to PATOLOGIA (zarówno ze sportowego punktu widzenia, jak i społecznego)
    Zresztą jest to wierzchołek góry lodowej związanej z tym tematem (finansowania "sportu"), ale powszechne przyzwolenie na takie wyprowadzanie publicznych pieniędzy do prywatnych spółek, wiele tłumaczy -chociażby jeżeli idzie o polityczne wybory naszych rodaków.

A i niejako przy okazji to krytykowanie udziału państwa w chociażby sektorze bankowym świadczy tylko o braku znajomości zagadnienia...żeby nie napisać tego dosadniej
    Ostatnio edytowane przez TNTP ; 12-02-2019 o 15:24
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar Jestem
    Cytat Zamieszczone przez Kawa Zobacz posta
    No zwrot z inwestycji dla miasta na mega poziomie, 300 baniek wsadzonych, 10 rocznie oddajemy, fiu fiu 30 lat (bez uwzględnienia kosztu pieniądza w czasie), nie chciałbyś mi pożyczyć trochę na takich super warunkach?
    Echh, cały budżet marketingowy Warszawy daje miastu mniej niż mecze Legii rozgrywane za miejskim stadionie oraz na wyjazdach. Można oczywiście stwierdzić, że budżety marketingowe miast w Polsce to wyrzucanie pieniędzy w błoto, ale z tego punktu widzenia wywalanie pieniędzy na inwestycje w stadiony jest zdecydowanie mniejszym wywalaniem pieniędzy w błoto, choć być może miłośnik gimnastyki artystycznej będzie mieć inne zdanie na ten temat i w dodatku uzasadnione, ale miłośnik jazdy konnej ma za złe brak inwestycji w mieście ścieżki konne ... itd.

bloniaq, akurat co do teatrów to wyraziłem jasno swoją opinię na samym początku, ale napiszę jaśniej: prywatne są lepsze a pewne ograniczone wyjątki (opera, balet, repertuar narodowy) wymagają wsparcia. Stadiony są z mojego punktu widzenia taką samą infrastrukturą jak ulice ze względu na masowość oraz "siłę rażenia", ergo czyjeś knajpy nie powinny interesować nadmiernie ani samorządu ani tym bardziej państwa dopóki tam nie trują ludzi.
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Zapytałem dosyć konkretnie, bo sytuacja spełnia podaner przez Ciebie warunki. Skoro odpowiedź brzmi nie, to po prostu postaw granicę. Konkretną liczbę czegoś, albo jakiś inny sztywny warunek - kiedy jesteśmy po stronie po stronie infrastruktury masowego rażenia, a kiedy po stronie zbędnych teatrów Jandy o nie-narodowym repertuarze. Bo potem przychodzi minister kurva jego mać kultury Zdrojeski i on daje Jandzie, i tłumaczy to co do zasady mniej więcej tak jak Ty.
    Józef Mackiewicz

Ekspozycja marki Warszawa (tak, Warszawa to tez marka) przy okazji grania Legii w Pucharach jest kilkakrotnie większe i tańsze w czasie niż Warszawa mogłaby to zrobić innymi środkami. Zwłaszcza ze jest to reklama natywna, nie inwazyjna dla odbiorcy. Takie 3:3 z Realem dało większa promocje miasta wśród mieszkańców półwyspu iberyjskiego czy wysp brytyjskich niż jakiekolwiek inne działania.

Legionista Awatar Jestem
    Cytat Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    Zapytałem dosyć konkretnie, bo sytuacja spełnia podaner przez Ciebie warunki. Skoro odpowiedź brzmi nie, to po prostu postaw granicę. Konkretną liczbę czegoś, albo jakiś inny sztywny warunek - kiedy jesteśmy po stronie po stronie infrastruktury masowego rażenia, a kiedy po stronie zbędnych teatrów Jandy o nie-narodowym repertuarze. Bo potem przychodzi minister kurva jego mać kultury Zdrojeski i on daje Jandzie, i tłumaczy to co do zasady mniej więcej tak jak Ty.
    Nie ma takiej granicy, granicą jest suma podatków do wydania i trzeba "jechać od góry" zapotrzebowania uwzględniając stopień możliwości inwestycyjnych przez kapitał prywatny oraz wpływ na ogólnie rozumiane bezpieczeństwo. Szkoły, podstawowa służba zdrowia nie budzą większych sporów, jeden czy dwa stadiony w takim mieście jak Warszawa to nie rozpusta tylko również konieczność.
    Inwestycja w stadion przez kapitał prywatny nie była możliwa, nawet w wariancie najbardziej oszczędnym według koncepcji jeszcze z lat 80-tych to było w granicach 100 mln na początku tego wieku. Skąd poprzednicy ITI mieli wziąć taką kasę? W dodatku teren stał się miejski, co i tak było chyba cudem, że nie wojskowy, ale trzeba by doliczyć sporo kasy za teren do budżetu budowy stadionu.

No jak inwestycja przez kapitał prywatny miała być możliwa, skoro wyborcy oczekują, że państwo zbierze od nas podatki, a potem aktualny pajac na świeczniku wedle uznania je rozda "jadąc od góry"? No to państwo zbiera pieniądze, a pajac je rozdaje. Dzięki temu nie ma ich w kieszeniach podatników. Nie ma też ich w Twojej kieszeni, ale Trzaskowski uznał, że warto je wydać na jakiś tęczowy tramwaj. Mam nadzieję, że jesteś z siebie zadowolony, jako ten, który istnienie tego typu inicjatyw usprawiedliwia.
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar Jestem
    bloniaq
    Popisami erystycznymi ze mną nic nie zdziaiłasz, po prostu się wyłączam i dyskutuj sobie sam ze swoimi wyobrażeniami na to co ja ewentualnie popieram/usprawiedliwiam/potępiam i tym podobne. Dobranoc.

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez Jestem Zobacz posta
    bloniaq
    Popisami erystycznymi ze mną nic nie zdziaiłasz, po prostu się wyłączam i dyskutuj sobie sam ze swoimi wyobrażeniami na to co ja ewentualnie popieram/usprawiedliwiam/potępiam i tym podobne. Dobranoc.
    No, ale przecież Bloniaqowi nie chodzi o jakiś tramwaj z dupy, tylko o mechanizm który w każdym ze swoich ostatnich postów popierasz, a który jest od samego początku do końca kompletnie wypaczony i de facto sprowadza się do wypompowywania publicznej kasy do prywatnych kieszeni, dodatkowo na zasadzie czyjegoś widzimisię.
    Lieber tot als rot!!

Najpierw się umówiono, że są wybory, i rządzi ten, na którego zagłosuje najwięcej osób. No i Ty, @Jestem, i ludzie, o podobnych poglądach twierdzą, że ten kto wygra wybory powinien pieniądze rozdzielać "jadąc od góry". No i dokładnie to się dzieje. Stąd są pieniądze na budowę stadionu, i stąd są pieniądze na tramwaj i Krysię Jandę. Gdzie tu jest popis erystyczny? Coś Ci się nie zgadza? Faktycznie odpisujesz trochę jak byś coś wyłączył.
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar midzi
    Historycznie ciekawszy aspekt dotyczy zbycia gruntów przez Agencję Mienia Wojskowego na rzecz miasta za symboliczne 16 mln zł przy wycenach 60 mln zł i więcej. Co do samego łożenia pieniędzy miejskich na prywatne kluby to temat szerszy i nie dotyczy jedynie stadionów, a także pieniędzy przeznaczanych na szkolenie, funkcjonowanie, czy też ratowanie klubów.

Z perspektywy czasu na pewno nie można powiedzieć, że stadion był przepłacony patrząc na koszt budowy innych stadionów, czy to w Krakowie, czy stadionów na ME 2012. Wszystkie powstawały tak samo za pieniądze z naszych podatków.

Legionista Awatar Budyń_70
    Carlitos pokłócił się z Ricardo Sa Pinto? Właściciel Legii Warszawa komentuje
    Bartosz Rzemiński, "Super Express"
    13.02.2019 10:16

- Czytam, że doszło do sprzeczki między Carlitosem a trenerem. To bzdura - przyznał Dariusz Mioduski, właściciel Legii Warszawa w rozmowie z "Super Expressem".

- Dlaczego nie wziąłem Carlitosa do Płocka? Mam duży wybór w ofensywie, taką podjąłem decyzję. Nie ma to nic wspólnego z jego ewentualnym transferem. Czy będzie brany pod uwagę w kolejnym spotkaniu? Zobaczymy - mówił Ricardo Sa Pinto po niedzielnym meczu z Wisłą Płock (1:0). I od razu po tej wypowiedzi w mediach pojawiły się informacje o tym, że hiszpański napastnik z portugalskim trenerem miał się pokłócić. Bo Carlitos, to w ogóle zawodnik, o którym w ostatnich dniach mówi się sporo. Zawodnik miał ofertę z klubu amerykańskiej MLS i mógł opuścić drużynę mistrzów Polski, ale ostatecznie zdecydował się w niej pozostać.

- Jakiś czas temu dostaliśmy ofertę z New York City. Była, powiedzmy, na tyle niezła, że można było rozpocząć negocjacje [...] Nie chcieliśmy Carlitosa sprzedawać, ale "poszliśmy" do niego, żeby sam też mógł powiedzieć czego chce - przyznał Mioduski w rozmowie z "Super Expressem". Jak wiadomo Hiszpan ostatecznie w warszawskim klubie pozostał, a Legia wydała oświadczenie na temat jego sytuacji.

Mioduski nawiązał też do wspomnianych plotek na temat rzekomej kłótni piłkarza z trenerem: To bzdura. Sa Pinto zadecydował, że skoro piłkarz może myśleć o transferze i przez to nie być w stu procentach skupiony na meczu, to nie powinien jechać. Uznał, że w Płocku poradzi sobie bez niego. To wszystko, reszta to wymysły. Dziś [we wtorek - red.] Carlitos już normalnie trenował.

Właściciel mistrzów Polski zdradził także, że oferty Legia otrzymywała nie tylko na Carlitosa, ale także m.in. na Jarosława Niezgodę. - Było spore zainteresowanie Jarkiem, ale… Ostatnio nie grał, ale my wiemy, że to bardzo dobry piłkarz, tylko miał trochę kłopotów ze zdrowiem. Wiemy też jaka jest jego realna wartość. To nie był jeszcze czas na sprzedaż - stwierdził Mioduski.

W ostatnich dniach na temat transferów Legii wypowiadał się również Radosław Kucharski, dyrektor sportowy klubu. On informacji podał jeszcze więcej, bo jak się okazało warszawski zespół mogło opuścić, łącznie z Michałem Pazdanem i Krzysztofem Mączyńskim (odeszli kolejno do Ankaragucu i Śląska Wrocław), nawet siedmiu zawodników.
    http://www.sport.pl/pilka/7,65039,24...ml#MT_1Zdjecie

Legionista Awatar Gabro
    Ma ktoś możliwość wklejenia tu wywiadu, jaki Mioduski udzielił dziś PS?
    "Mamy to w sercach, umysłach na tatuażach,
    Mamy to w kodach DNA nie masz szans tego wymazać.
    Liczy sie tylko Nasza duma i sława,
    Jedno miasto jeden klub ! LEGIA WARSZAWA !"

Legionisci.com Awatar Woytek
    Zagłębiłem się nieco w temat ostatnich zmian herb - eLka, które dało się zauważyć w Internecie, ale jak się okazuje nie tylko tam i trudno to wiązać z Rokiem Deyny.

https://legionisci.com/news/76632_Cz...sie_mieni.html

Legionista Awatar AGZI
    Cytat Zamieszczone przez Woytek Zobacz posta
    Zagłębiłem się nieco w temat ostatnich zmian herb - eLka, które dało się zauważyć w Internecie, ale jak się okazuje nie tylko tam i trudno to wiązać z Rokiem Deyny.

Żeby tylko nie próbowali powtórki akcji z "trumną". Herb Legii jest tylko jeden i żadni marketingowcy za dychę nie powinni przy nim majstrować.
    #MioduskiOut
    #SaPintoOut

Legionista Awatar Gabro
    Cytat Zamieszczone przez AGZI Zobacz posta
    Żeby tylko nie próbowali powtórki akcji z "trumną". Herb Legii jest tylko jeden i żadni marketingowcy za dychę nie powinni przy nim majstrować.
    Przecież nikt nie majstruje przy herbie.

Cytat Zamieszczone przez Gabro Zobacz posta
    Chyba wyraźnie widać w analizie Woytka, że majstrowanie polega na zastępowaniu herbu e(L)ką. W złym kierunku to idzie, przykład Juventusu przytoczony nie bez powodu.

Legionista
    Sęk w tym, że w przeciwieństwie do Juve wykorzystują symbol równie mocno w naszej tradycji, co herb. Podejrzewam, że taka cicha podmiana u zwykłego kibica nie wywoła żadnych negatywnych emocji.

A przy okazji ktoś może skrobnąć w odpowiednim temacie jak to się skończyło w Turynie? Nowe logo zostało zaakceptowane przez główne grupy?
    You'll take my life but I'll take yours too
    You'll fire your musket but I'll run you through
    So when you're waiting for the next attack
    You'd better stand there's no turning back.

coraz chudszy Awatar Kijek
    Ale przeczytałeś ten tekst Woytka ? No chyba jednak nie bardzo.
    MIODUSKI Z LEGII WON!
    Miro, hvala za sve.

Pudel o BL
    Bogusław zarządzał Legią w sposób intuicyjny, wręcz ręczny. Proste, ręczne sposoby już nie wystarczą. I w tym miejscu są potrzebne moje kompetencje strategiczne."
    Pudel o stadionie
    W przyszłości oczywiście trzeba będzie go powiększyć. Mamy projekt, ale to jeszcze nie jest czas na to, żeby go wdrażać. Na razie chcemy mieć komplet widzów na każdym meczu. Marzy mi się tłum chętnych po karnety i do wykupienia miejsc vipowskich.

Tylko jakie to ma znaczenie czy używają herb czy elkę na papierze firmowym, czy dokumentach o SM nie wspominając? W 2016 wszędzie upychano złoty herb, zdaje się nawet na spodenkach był.

Cytat Zamieszczone przez Woytek Zobacz posta

"O tym jak ważny dla kibiców Legii jest herb, działacze klubowi przekonali się kilkanaście lat temu. Najpierw, w związku z nieuregulowaną kwestią praw do herbu, próbowano używać "kapsla" (2005), a później - korzystając z jubileuszowego roku 90-lecia - wprowadzono "trumnę", z której następnie się nie wycofano przez kilka lat. Kibice długo protestowali pod hasłem "nowe logo dla nikogo" i ostatecznie w kwietniu 2010 roku przywrócony został herb w kształcie, który obowiązuje od 1957 roku."

O jaki kapsel chodzi bo nic mi nie świta?
    edit: literówka.

coraz chudszy Awatar Kijek
    O ja pierdole...
    MIODUSKI Z LEGII WON!
    Miro, hvala za sve.

Pudel o BL
    Bogusław zarządzał Legią w sposób intuicyjny, wręcz ręczny. Proste, ręczne sposoby już nie wystarczą. I w tym miejscu są potrzebne moje kompetencje strategiczne."
    Pudel o stadionie
    W przyszłości oczywiście trzeba będzie go powiększyć. Mamy projekt, ale to jeszcze nie jest czas na to, żeby go wdrażać. Na razie chcemy mieć komplet widzów na każdym meczu. Marzy mi się tłum chętnych po karnety i do wykupienia miejsc vipowskich.

Gintleman Awatar księciuniu
    @ (L)dorado - ten z 2006 r.; gdy ITI nie miało praw do herbu; nawet szaliki z tym kapslem za darmochę dawali, ale wracały jak bumerangi

Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista Awatar Chmielo
    Cytat Zamieszczone przez (L)dorado Zobacz posta
    "O tym jak ważny dla kibiców Legii jest herb, działacze klubowi przekonali się kilkanaście lat temu. Najpierw, w związku z nieuregulowaną kwestią praw do herbu, próbowano używać "kapsla" (2005), a później - korzystając z jubileuszowego roku 90-lecia - wprowadzono "trumnę", z której następnie się nie wycofano przez kilka lat. Kibice długo protestowali pod hasłem "nowe logo dla nikogo" i ostatecznie w kwietniu 2010 roku przywrócony został herb w kształcie, który obowiązuje od 1957 roku."

O jaki kapsel chodzi bo nic mi nie świta?
    Ten po lewo:
    A Melanż Trwa...

Legionista Awatar Gabro
    Cytat Zamieszczone przez Marymoncki Dżon Zobacz posta
    Chyba wyraźnie widać w analizie Woytka, że majstrowanie polega na zastępowaniu herbu e(L)ką. W złym kierunku to idzie, przykład Juventusu przytoczony nie bez powodu.
    Majstrowanie przy herbie to np zmiana jego kształtów, barw itp. Herb jest bez zmian. Po prostu klub zdecydował się na szersze wykorzystanie logotypu eLki.

Gintleman Awatar księciuniu
    Używanie zamiast herbu, w sytuacjach, w których do tej pory był używany herb, innego oznaczenia graficznego (choćby nie wiem jak zacnego ) można uznać za pośrednie majstrowanie przy herbie.

Oczywiście nie mam nic przeciwko eLce, ba nawet w wielu przypadkach (np. ciuchy) pasuje ona lepiej niż herb, ale uczeni doświadczeniem powinniśmy być czujni. Woytek
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista Awatar TNTP
    Majstrowanie przy herbie to np zmiana jego kształtów, barw itp. Herb jest bez zmian. Po prostu klub zdecydował się na szersze wykorzystanie logotypu eLki.
    mhhh no ale Herb jest właśnie od tego żeby go wykorzystywać.
    Na tej samej zasadzie to mogli przecież za czasów trumny, czy tam kapsla traktować to jako "logotyp". Ktoś się w klubie nowocześnie pozamieniał z ****** na łeb jeśli myśli, że takie coś przejdzie.
    A i również ode mnie props dla Woytka za trzymanie ręki na pulsie.
    Lieber tot als rot!!

Uprawnienia umieszczania postów