Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 30 z 51

Wątek: KS Cracovia - Legia Warszawa VI kolejka sezonu 2013/2014 [Sobota, 31 sierpnia 2013, godz. 20:30]

Legionista Awatar padre

KS Cracovia - Legia Warszawa VI kolejka sezonu 2013/2014 [Sobota, 31 sierpnia 2013, godz. 20:30]

Zapowiedź meczu TUTAJ.

Temat kibicowski TUTAJ.

Ostatnie dziesięć ligowych spotkań z Cracovią w Krakowie:

2011-08-07 Cracovia Kraków - Legia Warszawa 1 : 3 (Manu x2, Radović)
    2011-02-25 Cracovia Kraków - Legia Warszawa 3 : 3 (Kucharczyk, Hubnik, Wawrzyniak)
    2010-02-26 Cracovia Kraków - Legia Warszawa 1 : 2 (Szałachowski, Grzelak)
    2008-09-19 Cracovia Kraków - Legia Warszawa 0 : 3 (Roger, Chinyama, Giza)
    2007-11-30 Cracovia Kraków - Legia Warszawa 0 : 2 (Chinyama x2)
    2007-03-02 Cracovia Kraków - Legia Warszawa 0 : 0
    2005-08-28 Cracovia Kraków - Legia Warszawa 1 : 1 (Włodarczyk)
    2005-04-10 Cracovia Kraków - Legia Warszawa 1 : 0
    1983-10-01 Cracovia Kraków - Legia Warszawa 3 : 1 (Turowski)
    1982-09-19 Cracovia Kraków - Legia Warszawa 1 : 0

Jan Urban przed meczem:
    Mam nadzieję, że zespół po dwóch ligowych porażkach będzie trochę podrażniony, zagram ambitnie i wygra to spotkanie. Takie zwycięstwo jest nam teraz potrzebne by zapanował spokój i przerwa na reprezentacje upłynęła w dobrej atmosferze, byśmy przygotowywali się do kolejnych spotkań. Pozytywny wynik dobrze wpłynie na zespół i jego morale. Cracovia stara się grać odważnie, do przodu, piłką. To cechuje zespoły prowadzone przez trenera Stawowego. To taki futbol na tak – kreatywny, kombinacyjny i ofensywny.

- Zagramy bez Dusana Kuciaka, tak jak przewidywaliśmy czeka go minimum miesięczna przerwa w rozgrywkach. Ale jestem spokojny, Wojtek Skaba nigdy nas nie zawiódł. Mimo, że grał tylko w Pucharze Polski czyli rzadko, był na tyle skoncentrowany i przygotowany, że wybronił nam kilka meczów – choćby drugie spotkanie ze Śląskiem Wrocław. Zawsze mogliśmy liczyć na Wojtka i nie sądzę by teraz miało być inaczej. Zabraknie poza Kuciakiem jeszcze Koseckiego, Bereszyńskiego, Jodłowca i Astiza.

- Do tej pory mecze w Lidze Mistrzów były dla nas priorytetem, teraz będzie po równo. Chcemy w Lidze Europy zdobyć jak największą ilość punktów. Rankingi jak widać są bardzo istotne przy losowaniach, może uda się ugrać tyle, byśmy byli rozstawieni w IV rundzie el. do Ligi Mistrzów za rok. Ale by tak było musimy zdobyć mistrzostwo Polski, nie możemy więc odpuścić żadnego meczu w krajowych rozgrywkach. Nie będziemy odpuszczać ani ligi, ani Pucharu Polski, ani Ligi Europy. Wszystko jest dla nas tak samo ważne.

Wojciech Stawowy:
    - Zagramy z mistrzem Polski, który jeszcze kilka dni temu walczył o Ligę Mistrzów. Nie sądzę, aby nasz rywal rozpamiętywał jeszcze potyczkę ze Steauą. Teraz legioniści skupią się na Ekstraklasie, chociaż za kilkanaście dni czeka ich pierwsze starcie w Lidze Europy.

Czeka nas trudne zadanie, ale liczymy na wsparcie kibiców. Wierzę, że fani stworzą „Kocioł” przy Kałuży i poniosą nas do wygranej. Na szczęście w futbolu nie ma rzeczy niemożliwych. Dzisiaj gramy o pełną pulę.
    W Legii zabraknie na pewno kontuzjowanych: Kuciaka, Wandzla, Astiza, Jodłowca, Bereszyńskiego, Koseckiego, Efira. W Cracovii nie zagra, również kontuzjowany, Bernhardt (w przeszłości testowany przez Legię).

Sędzią spotkania będzie Paweł Gil (Lublin).

Składy:

Ostatnio edytowane przez padre ; 31-08-2013 o 19:27
    Zmienić tej tradycji nic nie jest w stanie...

Legionista Awatar m82
    Ja to bym Broźa nie wpuścił na boisko na przeciwko tego murzyna z Cracovi.
    Niektórzy twierdzą, że piłka nożna to sprawa życia lub śmierci. Zapewniam was, że jest to coś znacznie poważniejszego.

Ja pierd.... co oni grają :/

Legionista
    Ole HEJ LEGIA GOLLLLLLL!!!!!!!!! BRAWO
    CHOĆ 500 KM DZIELI NAS
    TO WIERNI LEGII PO ŻYCIA KRES!!!

Legionista
    A ja z zadowoleniem odnotowuję, że Furman chyba się wreszcie ogarnął i po prawie każdym stałym fragmencie jest w końcu jakieś zagrożenie. Trochę późno, ale miejmy nadzieję, że jest to jakiś prognostyk na przyszłość, bo Legia nie może istnieć w poważnej piłc grając taką bryndzę przy każdym wolnym i rożnym.

Legionista
    Kucharczyk drewniaku, ucz się od Rado strzałów. Jak na razie prowadzimy ale wszystko to takie niechlujne, niedokładne.

Edit: dobrze go podsumował Stanowski na tt: "Krzysztof Stanowski ‏@K_Stanowski 9 min
    Najwięcej pożytku z Kucharczyka jest wtedy, gdy nie trafia w piłkę."
    Ostatnio edytowane przez felixxx ; 31-08-2013 o 21:11

Legionista Awatar Ljubo-jad
    Jak widzę te stałe fragmenty Furmana to mi się rzygać chcę, jakbym Brzyskiego widział, katastrofa, Janek zagoń to towarzystwo do roboty!

Wlado ma anemie czy jak ? Zamiast podać 2 razy piękną piłę, to pacnięcie i strata.

Legionista Awatar Antares
    Znowu to samo, pierwsze 15 minut i dwie setki dla rywala. Ja nie wiem co oni w tej szatni przed meczem robią?

Legionista
    znowu tragiczny począ…tek. To się™ musi zmienić, bo wszyscy sie uczą… i bę™dzie coraz gorzej. Lepiej wreszcie gra Furmi. Jego stałe fragmenty się™ powoli poprawiają… (chociaż bardziej strzał,‚ ni wrzżutki). I świetnie grał‚ w odbiorze, choć‡ brakuje mu trochę szybkości.

Skaba też wygląda przyzwoicie choć‡ widać różnicę wobec Kuciaka.

Ogólnie nie wygląda to najgorzej, ale trzeba pamiętać‡ o klasie przeciwnika...

P.S. widzieliś›cie wywiad z Łukasikiem w przerwie?
    Ostatnio edytowane przez borkowicz ; 31-08-2013 o 22:33 Powód: kodowanie sie popsuło

Legionista
    Ważne 3 punkty, zła seria przerwana. Za 2 tygodnie ciężki mecz w Kielcach.

Legionista Awatar ZdziCHu
    Strasznie słaba 1 połowa Legii,w drugiej zdecydowana nasza przewaga,szkoda że nie wpadło więcej bramek,mieli dużo sytuacji do strzelenia gola. Kolejny bardzo dobry mecz Ojamy,według mnie to on powinien grać w podstawowej 11 zamiast Kucharczyka.
    You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

Legionista Awatar Bonhart
    No i tak, sa 3 punkty. A styl? Kasztania. Mielismy w tym meczu jednego prawdziwego pilkarza - Ojame. Zero pressingu, ofensywni zawodnicy pasiakow kreca nasza obrona jak dziecmi... No ale coz, mamy lidera, wiec pewnie chlopcy znow beda z siebie zadowoleni. Mamy jeszcze jeden lajtowy mecz - w nastepnej kolejce z Korona. Potem zaczynamy ligowy maratonik, ktory oddzieli chlopcow od mezczyzn.

Dobrze Skaba, cala obrona, i Rado. Bardzo dobrze Furman i Ojama. Dwaliszwili progres w porownianiu w poprzednim meczem, leciutko lepiej tez i Pinto. Co sie rzucilo w oczy to lepiej grala pilka Cracovia. U nas nie ma gry z pierwszej i za malo glowy w gorze za malo podan zwlaszcza w akcjach jak mamy kontre i atakujemy w przewadze - niemilosiernie je marnujemy. Tu bardzo duzo psuje Radovic ale tez i inni.
    Moin, moin was geht?

Legionista Awatar rey
    Tyle miejsca co im Cracovia zostawiała dzisiaj w drugiej połowie, to aż grzech, że tylko 1-0 się skończyło. Strasznie niedokładnie zagrali, mam wrażenie, że gdyby to nie cienka Cracovia była dzisiaj, tylko jakiś lepiej poukładany zespół, to niekoniecznie mogło się tak skończyć. I jeszcze jedno, jak mnie ostatnimi czasy drażni Kucharczyk, to głowa mała. Aż żal patrzeć. Brawo Ojama.
    ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Legionista Awatar BlackAdder
    Są 3 ważne punkty więc w zasadzie nie ma się co czepiać. Ale brakowało mi, że w pierwszym kwadransie drugiej połowy mając wyraźną przewagę nie strzeliliśmy drugiej bramki. Taki minimalizm może się kiedyś zemścić.

Legionista
    Mnie jednak martwi Dossa. Potrafi fajnie się ustawić, ale czasami za mało agresora (sytuacja tego strzału, który obronił świetnie Skaba). Sporo Junior też piłek traci przy wyprowadzaniu akcji, a Skaba zazwyczaj zaczynał od podania do Juniora właśnie.

Zgadzam się, że Pinto wreszcie cokolwiek pokazał, chociaż generalnie było bardzo słabo. To samo tyczy się Vlado.

Pisałem już po pierwszej połowie o ŁukasikuFurmanie (mylę blondasów). Moim zdaniem bardzo dobry jego występ, to znaczy taki na 4+. Zwłaszcza, że Vrdoljak to tylko parę przechwytów i to zazwyczaj z faulami.

Ktoś wie, kiedy mniej więcej możemy spodziewać się Astiza?
    Ostatnio edytowane przez borkowicz ; 31-08-2013 o 23:16

Legionista Awatar detoxizer
    Cytat Zamieszczone przez gniewko
    Co sie rzucilo w oczy to lepiej grala pilka Cracovia.
    Cracovia lepiej grała piłką? Oglądałeś mecz na kalkulatorze?

Legionista Awatar LOL3K
    Mecz bez historii. Dopisane 3 punkty po miernej grze.
    Jak im Jasiu nie wpoi żeby zaczęli zapierdalać i grać od początku, a nie od 30 minuty czy 2. połowy to kurva czarne chmurki się zbiorą nad nami szybciutko...

hamalainen kurwo stara, wypi3rdalaj do Poznania!
    Przeproś i Sperdalaj.
    WON!

Legionista Awatar padre
    Wystarczyło obejrzeć ten mecz żeby sobie przypomnieć, czemu tyle lat nie możemy wejść do LM. Trudno to zrobić, jeśli 90%, jak nie cała liga gra w większości stojanowa, ruchu bez piłki praktycznie nie ma, ewentualnie w ruchu jest ten co ma piłkę i raz na jakiś czas ktoś się zerwie. Reszta - trucht.

Mecz do wygrania 3-4 bramkami, najważniejsze jednak, że są 3 pkt. Gdyby Cracovii coś z tych dwóch na początku wpadło to mogło być różnie. Słaby mecz Łukasika, Vrdoljaka, Kucharczyka (choć tradycyjnie coś tam szarpał, nie jego wina w sumie, że jest drewniakiem).

Cracovia od 30 metra do naszej bramki tak fatalna, że nawet jak chcieli, to nie umieli.

Legionista Awatar Szawar
    Cytat Zamieszczone przez padre Zobacz posta
    Cracovia od 30 metra do naszej bramki tak fatalna, że nawet jak chcieli, to nie umieli.
    Pierwsze 15 minut w wykonaniu Cracovii mocne, gdyby mieli lepiej ustawione celowniki, mogło być róznie.
    04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

Legionista Awatar padre
    Cytat Zamieszczone przez Szawar Zobacz posta
    Pierwsze 15 minut w wykonaniu Cracovii mocne, gdyby mieli lepiej ustawione celowniki, mogło być róznie.
    Gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem. Gdyby nasi mieli lepiej ustawione, to by było z 4,5.

Poza tym napisałem
    Gdyby Cracovii coś z tych dwóch na początku wpadło to mogło być różnie.
    Steaule "wpadło", a raczej, w ich przypadku, po prostu "strzelili".
    Ostatnio edytowane przez padre ; 31-08-2013 o 23:11

Legionista Awatar e(L)egion
    Mecz podobny do tego co było w Szczecinie, tyle tylko że tam szybciej się "zamknęło" wynik, a tutaj trzeba było drżeć do samego końca. Szkoda, bo można było nam nerwów zaoszczędzić wcześniej. Dobrze, że wpadło chociaż raz. Teraz przerwa i niech kontuzjowani się leczą.

Jaki plus dla Łukasika? Poki co po kontuzji narazie na minus.. a Ivica? Znow bezsensowna strata z ogorem w srodku pola i musial sie ratowac faulem- widac ze jest jeszcze bez formy. Na plus to Furman bo dzisiaj duzo sie napracowal. Pinto trocbe z glowa w chmjrach. A Kucharczyk? Znow bedzie sie budowal przez kilka meczow bo razi nieskutecznosc i niedokladnosc :/ Ojamaa luks!

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Wschodnia Strona Legii Zobacz posta
    Jaki plus dla Łukasika? Poki co po kontuzji narazie na minus.. a Ivica? Znow bezsensowna strata z ogorem w srodku pola i musial sie ratowac faulem- widac ze jest jeszcze bez formy. Na plus to Furman bo dzisiaj duzo sie napracowal. Pinto trocbe z glowa w chmjrach. A Kucharczyk? Znow bedzie sie budowal przez kilka meczow bo razi nieskutecznosc i niedokladnosc :/ Ojamaa luks!
    Mój błąd. Mylę ciągle blondynów. Oczywiście chodziło mi o Furmiego.

Legionista Awatar Skw_
    Cytat Zamieszczone przez Wschodnia Strona Legii Zobacz posta
    a Ivica? Znow bezsensowna strata z ogorem w srodku pola i musial sie ratowac faulem- widac ze jest jeszcze bez formy.
    Ja bym powiedział, że facet jest w formie tylko 3 miesiące przed końcem kontraktu

Legionista Awatar padre
    Cytat Zamieszczone przez Skw_ Zobacz posta
    Ja bym powiedział, że facet jest w formie tylko 3 miesiące przed końcem kontraktu
    to tak jak Rzeźniczak.

jaki z tego morał?

Legionista Awatar detoxizer
    Jak broniłem Vrdoljaka w rundzie wiosennej, to teraz nie mam żadnych argumentów. Facet, grając w I składzie, jest cholernie niebezpieczny dla naszej drużyny. Od początku sezonu ma takie straty, za które nawet w juniorach lądujesz na ławie.

Legionista Awatar Bonhart
    Podpisywac z kazdym na pol roku? Sorry jesli to jest kwestia chciejstwa, to albo trzeba zmienic polowe pilkarzy albo trenera. Bo ***** mac, za ta kase jaka oni zarabiaja to powinni zapierniczac z dwoch w kazdym meczu.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez padre Zobacz posta
    Wystarczyło obejrzeć ten mecz żeby sobie przypomnieć, czemu tyle lat nie możemy wejść do LM. Trudno to zrobić, jeśli 90%, jak nie cała liga gra w większości stojanowa, ruchu bez piłki praktycznie nie ma, ewentualnie w ruchu jest ten co ma piłkę i raz na jakiś czas ktoś się zerwie. Reszta - trucht.
    Cholera czyli nie tylko ja doszedłem do tego wniosku w trakcie dzisiejszego meczu Dodać do tego należy katastrofalne wyszkolenie techniczne naszych ligowych piłkarzy. Ile to razy któraś z drużyn próbowała wyjść spod pressingu (zachowując proporcje ) i udawało się rozegrać góra 3 podania i 4 było już na aucie albo w nogach przeciwnika.

Uprawnienia umieszczania postów