Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 30 z 127

Wątek: Burgerownie

Legionista Awatar casual

Burgerownie

Mają swój temat Kebaby, mają swój temat Chińczyki, Wietnamczyki i inne Azjaty, pora więc na temat o jeszcze innym fast foodzie, czyli robiących ostatnio w Warszawie furorę burgerach (a raczej pora na temat o miejscach, gdzie te burgery można sensownie zjeść).

Sprawa z Burger Barami jest jak sądze bardzo rozwojowa- powstaje u nas tego tatałajstwa od jasnej cholery, wyrastają w ostatnim czasie jak grzyby po deszczu. I wszystko wskazuje na to, że to stały trend- burgery stały się po prostu bardzo modne (co akurat mi nie robi różnicy, no ale to fakt). Oczywiście troche jest tak, że tego typu miejsca odwiedza dużo zjebanych hipsterów czy innych pedałociot, no ale to już nie mój problem- mnie w całej zabawie interesuje tylko to, żeby na przykład podczas nocnego pijackiego szlajania się po mieście zjeść coś niezłego jakościowo, na co nie trzeba długo czekać, a to że ktoś to je bo tak jest w tej chwili modnie, to akurat gówno mnie obchodzi (to tak na marginesie).

Przyzwoita gabarytowo bułka z wołowiną oraz warzywami to niestety zabawa sporo droższa niż chińczyk czy kebab. Różnie z cenami burgerów bywa, no ale faktem jest, że dobry i duży burger to koszt bliższy 20 złotych niż powiedzmy 10. Za dyche można zjeść niezły kebab (a za 13 już dobry i duży), jedzenie od skośnookich też jest tańsze, no ale moim zdaniem warto raz na jakiś czas wydać trochę więcej i zjeść fajnego burgera. Prywatnie mam po prostu więcej zaufania co do jakości burgerów niż jedzenia rodem z Turcji czy Azji.

Temat powstał celem wymiany informacji o miejscach, gdzie można opierdolić dobrą kanapke z wołowiną, najlepiej nie wydając przy tym 40 złotych.

Na start pare miejsc, które miałem okazję odwiedzić:

Brooklyn Burgers & wings- knajpa przy Nowym Świecie, więc siłą rzeczy tanio nie jest. Kucharz rodem z Ameryki, więc zna się na rzeczy Za Hamburgera 20 zł, za Cheeseburgera 22, kolejne kanapki już drożej. W cenie sałatka. Moim zdaniem smakowo i jakościowo kozak- bardzo wysoki poziom, śmiało mogę polecić. Drogo, ale warto. Ponoć mają też rewelacyjne skrzydełka z kurczaka, ale nie próbowałem.

Bobby Burger- stałą siedzibę mają gdzieś na Żurawiej oraz w PKP Powiśle, ale przede wszystkim sprzedają kanapki z samochodu (głównie przy okazji imprez). Za 13 zł można zjeść niezłego hamburgera, natomiast rozmiarowo jest dwa razy mniejszy niż kanapki w Brooklyn Burgers. Jakościowo gorzej.

Jeff's- odradzam burgery w Jeff'sie- bardzo się skiepściły. I wygląda na to, że wszystko odgrzewane. Cenowo drogo, nie warto.

Hard Rock Cafe- jadłem tu burgera bodaj dwa razy, rewelacja. Zdecydowanie droga zabawa, natomiast śmiało mogę polecić, klasa.

Przy Dąbrowskiego jest znana burgerownia Warburger, ponoć dobre jedzenie, ktoś może był? No i bardzo dużo znajomych zachwala lokal z tego typu kanapkami przy Złotej, też nie byłem.

Z nowych miejsc serwujących burgery powstało niedawno m.in. Bydło i Powidło (Wola) i Taste Burger (Wilanów), ale w żadnym z tych lokali nie byłem.

Tyle na start, zachęcam smakoszy tego typu kanapeczek do wymiany niezbędnych informacji

Smacznego!

Ostatnio edytowane przez casual ; 14-07-2013 o 11:15
    Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
    - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
    Zapamiętał.

Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

karakan
    Guest
    Ich minusem jest cena.Dużo burgerowni jest w całkiem niezłych lokalach za które płacą duży czynsz.Wystrój knajp świadczy, że nastawiają się raczej na MWZWO.

Wydaje mi się, że w końcu hipsterka i bananowa młodzież przerzuci się na "nową nowość" i burgerowanie zmienią trochę klimat.Staną się tańsze i przystępnę dla mas.Inaczej kariery im nie wróżę.

Ja się wybieram do TASTE BURGER.Tam ceny kręca się od 18zł do ponad 20 zł.Zdam relację.

Legionista Awatar ormo
    Soul food bus - świetne burgery w zajebistej cenie (od 11 do 16 zł.). Teraz stacjonują przy basenach przy Wale Miedzeszynskim, w tygodniu do złapania na Mokotowie https://www.facebook.com/soulfoodbus?fref=ts
    A ja, jeżely Pan pozwoly, z przyjemnością

Szybka Szama na Tarchominie przy ul.Erazma z Zakroczymia. Lokal mały i kameralny ale cenowo w miare (13-20 zł mniej więcej sie wacha) no i szamka smaczna na + spore porcje
    Narodowa Ofensywa

Legionista Awatar Michu
    Znawcą nie jestem, bo nie jadam za często burgerów, ale po namowach znajomego trafiłem do BarnBurger na Złotej, przy Hybrydach i muszę powiedzieć, że jedzenie mega dobre. Trochę długi czas oczekiwania i mało miejsca do siedzenia, ale dostajemy świeże mięso. Ceny typowe dla takich lokali, cheesburger ok 25 zł ale ciężko go zjeść całego jak nie jest się mega głodnym Do tego na górze telebim i różne napoje, które rzadko można dostać nawet w sklepie. Polecam.

Legionista Awatar TRCH
    Cytat Zamieszczone przez Rafik Zobacz posta
    Szybka Szama na Tarchominie przy ul.Erazma z Zakroczymia. Lokal mały i kameralny ale cenowo w miare (13-20 zł mniej więcej sie wacha) no i szamka smaczna na + spore porcje
    Dosyć rzadko jadam w takich miejscach,osobiście preferuje coś konkretniejszego ale "Szybka Szama" naprawdę w porządku jeśli ktoś chce zjeść na szybko.Dużo znajomych tam je i naprawdę złego słowa nie słyszałem.
    http://www.szybka-szama.pl/
    "...Wszystkie stacje nasze są.... BP,Statoil,Carrefour,Auchan..."

spec okienny Awatar meraś
    Cytat Zamieszczone przez Michu Zobacz posta
    Znawcą nie jestem, bo nie jadam za często burgerów, ale po namowach znajomego trafiłem do BarnBurger na Złotej, przy Hybrydach i muszę powiedzieć, że jedzenie mega dobre. Trochę długi czas oczekiwania i mało miejsca do siedzenia, ale dostajemy świeże mięso. Ceny typowe dla takich lokali, cheesburger ok 25 zł ale ciężko go zjeść całego jak nie jest się mega głodnym Do tego na górze telebim i różne napoje, które rzadko można dostać nawet w sklepie. Polecam.
    Burn Burger - spoko tylko, że dają mało sosu - nie pamiętam co wybrałem chyba Heart Attack. Mięso kozak.
    Jeffs - totalna pomyłka, wszytsko jest odgrzewane - nie te czasy...
    SportsBar - duży konkretny burger, cena 30 zł troszkę za wysoka.
    bałagan i porządek to tylko liczby...

City 24, koło Sogo. Cenowo 20-35 zł, duży wybór, Zajebiste mięso, reszta smakowo również konkret i rozmiarowo naprawdę spoko

Legionista
    Na Przeskoku , Cheeseburger Slow Food się poleca

Legionista Awatar Herman
    z tych co miałem okazję jeść: (nie uwzględniam klasyków z czasów przed wysypem burgerowni - Jeffs i Fridays):

Soul Food Bus - jadłem jeszcze jak stacjonowali przy balonie. Mistrzowskie burgery, wybór ogromny, ceny przystępne bardzo.

Burger Bar - bardzo dobre mięso. Do burgera nachosy z dobrą salsą.

Barn Burger - ciężko o stolik, ale warto. Cenowo trochę drogawo, ale duże burgery w asyście coleslawa i frytek zaspokoją głód w 100%.

Ćwierćfunciak - dobry, ale mógłby być większy. Podają z fryturą, ceny raczej standardowe.

Yellow Cab - tu ciężko mi stwierdzić obiektywnie. Jadłem o 1 w nocy mocno zrobiony więc siłą rzeczy nie narzekałem. Braciak jadł "za dnia" i nie był zadowolony. Mój burger się rozpadł pod koniec jedzenia. Niestety knajpa nie miała na wyposażeniu widelców (?!) więc musiałem dokończyć łyżką
    LEGIA&FC DEN HAAG

Legionista Awatar casual
    Cytat Zamieszczone przez Michu Zobacz posta
    Właśnie to miejsce na Złotej miałem na myśli.
    Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
    - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
    Zapamiętał.

Legionista Awatar Jerzman
    W Warszawa Powiśle po 11 zł. Najebany byłem to smakowały, nie wiem, jak na trzeźwo wchodzą.
    Bóg z Nami, choj z Nimi.
    Kocham Polskę, Pierdolę 3rp.

Legionista
    Przy Hożej blisko Marszałkowskiej są frytki belgijskie (też ostatnio modny temat), w których też sprzedają hamburgery. Nie pamiętam ile kosztują, ale z 16-18 zł. Parę razy tam już brałem i zwykle smakują bardzo dobrze, choć raz trafiło mi się, że gościu trochę za słabo bułkę dopiekł i zamiast fajna, chrupiąca, do czego byłem przyzwyczajony, była cokolwiek "plastikowa". Mimo to polecam z czystym sercem. Swoją drogą też przy Hożej, ale bliżej placu Trzech Krzyży też jest nowa hamburgerownia - jadł tam ktoś?

Legionista Awatar casual
    Tu głosowanie na najlepszą warszawską burgerownie a niżej liczne zdjęcia plus opisy kilkunastu lokali:

http://www.example.pl/ranking-warsza...arow-25821.htm
    Ostatnio edytowane przez casual ; 15-07-2013 o 13:04
    Zapamiętał.

Legionista Awatar Kubal
    Zamiast płacić po 20 zł za hamburgera, lepiej iść sobie na foksal do Mety i opierdolić tatara za 9 zł-polecam

Legionista Awatar Herman
    to przed ustawką
    LEGIA&FC DEN HAAG

Dolcan Ząbki
    knajpa Barykada - Ząbkowska 2
    od kilku dni jest kucharz, serwujący dania świata w tym m.in. Burgery. Cena 10-20zł, polecam.

Legionista Awatar casual
    Cytat Zamieszczone przez Kubal Zobacz posta
    Zamiast płacić po 20 zł za hamburgera, lepiej iść sobie na foksal do Mety i opierdolić tatara za 9 zł-polecam
    Tatar w Mecie fajna sprawa, wiadoma rzecz, tylko jakoś tak cięzko nim się najeść, przynajmniej mi
    Zapamiętał.

Legionista
    "Od dziecka w moim sercu tylko jeden klub jest wyryty,
    Każdy z nas ma w DNA ten herb znakomity,
    Kazdy z was ma w DNA nienawiść do stolicy,
    Spójrz nam w twarz - WARSZAWCY FANATYCY."

Legionista Awatar m82
    Osobiście jadłem tylko w Burger Bar, smacznie, ale jednak trochę za drogo. W Burger Bar mają też tatar, nie próbowałem ale porcja coś ok. 20-25 zł !

Podobnie jak @Kubal napisał, wolę zjeść dwa tatary niż drogiego burgera
    Niektórzy twierdzą, że piłka nożna to sprawa życia lub śmierci. Zapewniam was, że jest to coś znacznie poważniejszego.

Legionista
    Możecie mnie zlinczować ale dla mnie nie ma nic lepszego niż poczwórny Whooper w Burger Kingu A co do tatara to uwaga na tasiemca!(i to tak całkiem serio,znajomy miał i nieciekawa historia...)

Legionista Awatar m82
    Cytat Zamieszczone przez Umierający Zobacz posta
    Możecie mnie zlinczować ale dla mnie nie ma nic lepszego niż poczwórny Whooper w Burger Kingu A co do tatara to uwaga na tasiemca!(i to tak całkiem serio,znajomy miał i nieciekawa historia...)
    Jeśli chodzi o sieciowe bułki z mięsem to rzeczywiście Burger King rządzi a co do tasiemca setka wódki przed jedzeniem i po powinna wystarczyć

Ps. Czemu nikt nie wspomniał o burgerach z Ł3
    Niektórzy twierdzą, że piłka nożna to sprawa życia lub śmierci. Zapewniam was, że jest to coś znacznie poważniejszego.

Legionista Awatar casual
    Przeca link juz w temacie jest

m82- no to Ty wspomnij jak co wiesz

A co do masówek- tylko podwójny cheeseburger z bekonem w Burger Kingu !
    Ostatnio edytowane przez casual ; 16-07-2013 o 19:26
    Zapamiętał.

Legionista
    jadałem tylko w dwóch:
    Warburger - polecam, spory, smaczny tylko ceny ma trochę zawyżone no i czas oczekiwania... raz w weekend czekałem 40minut a i pogoda deszczowa była.
    Soul Food - bez zarzutów, ceny zajebiste, smak też.

Na duży plus Warburgera, trzeba zapisać fakt że w oczekiwaniu na kanapkę można zrobić sobie piweczko, przyniesione przez siebie na przykład ze sklepu spożywczego zaraz obok

Czerwona kartka
    Cytat Zamieszczone przez panzer77 Zobacz posta
    Na duży plus Warburgera, trzeba zapisać fakt że w oczekiwaniu na kanapkę można zrobić sobie piweczko, przyniesione przez siebie na przykład ze sklepu spożywczego zaraz obok
    takie info zachowuj dla siebie a nie klepiesz jęzorem na otwartym forum

Legionista Awatar el majoneze
    mam nadzieję, że jajcarz ironizuje trochę na modłę z k.net., bo Warburger to budka, właściwie w parku, latem można przysiąść na ławeczce albo na trawce i bez żadnego problemu zrobić piwko w oczekiwaniu na burgera. Albo nawet dwa, bo ja byłem raz i czekałem jakieś 35 minut. Ale ciepły dzień, tłumy hippirowerzystów, to może dlatego. Zamówiłem KacBurgera, dużo różnych dodatków, serdecznie polecam. Oprócz tego byłem też w Bydle i Powidle. Lokal przy osiedlu 19 dzielnica na Kolejowej. Ceny ok.25 zl. Po 45 min siedzenia w niezbyt zatłoczonym lokalu zapytałem czy długo jeszcze będę czekał i usłyszałem, że jeszcze z pół godzinki. Poporsiłem o zwrot kasy i się zawinąłem. Slow food slow foodem, ale jak ktoś kotleta do bułki chce mi smażyć 1,5h, powinien po drodze chyba zorganizować piwo, playstation i jeszcze jakieś dziewczyny
    "Warszawa jest super jak chcesz to mogę przysiąc..."

Legionista
    wspominali już o Ł3
    chyba, że coś innego miał na myśli
    Cytat Zamieszczone przez meraś
    SportsBar - duży konkretny burger, cena 30 zł troszkę za wysoka

Legionista Awatar casual
    A co do wilanowskiego TASTE Burgera- chyba nadal nie mają zgody na alko, ALE można przychodzić z własnym alkoholem (!), przynajmniej teraz tak jest. Info zasłyszane, mnie tam jeszcze nie było.
    Zapamiętał.

Legionista Awatar Somebody
    Oprócz Casuala nikt nie pisał nic o Brooklyn Burgers & wings na Nowym Świecie. Dobra szama, kucharz zza Oceanu i mają otwarte aż do 5 nad ranem co nocnym markom może uratować życie

Uprawnienia umieszczania postów