Strona 76 z 129 PierwszyPierwszy ... 266672737475767778798086126 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,251 do 2,280 z 3852

Wątek: SERIALE godnie i niegodne polecenia

Legionista Awatar Szawar
    Gracze i Suits wróciły w dobrej formie.
    04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

Legionista Awatar Benek
    Były jakieś konkretne potwierdzenia, że powstanie 3 sezon Gomorry ?
    349meczów*
    71 goli*
    58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Legionista Awatar Peer
    Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    Powstanie, ale źródeł już nie pamiętam.

Legionista Awatar looking1916
    Skąd teraz pobierać seriale z lektorem PL? Wcześniej to były torrenty.org. Ale teraz nie wiem skąd ściągnąć. Na piratebay nie wszystko jest w PL.

Legionista Awatar Maciek
    Mi polecono stronę darkwarez.
    To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć.

Czerwona kartka
    Jak można oglądać serial/film z lektorem?

A chvj ci do tego khaleesi, jakie ktoś ogląda?

Cytat Zamieszczone przez Daenerys_Targaryen Zobacz posta
    Jak można mieć taki zje.bany nick?

Każdy ogląda tak, jak jest dla niego wygodniej.

Zobaczę ten darkwarez, dzięki @Maciek.

Czerwona kartka
    Dobra, spoko. Słuchajcie sobie pana Mietka "grającego" 100 postaci jednym tonem, zamiast Kevina Spacey'ego, Robin Wright czy Eve Green, którzy niekiedy do swej roli przygotowują się kilka miesięcy, aby zagrać ja jak najlepiej.

Dobra, spoko. Słuchajcie sobie pana Mietka "grającego" 100 postaci jednym tonem, zamiast Kevina Spacey'ego, Robin Wright czy Eve Green, którzy niekiedy do swej roli przygotowują się kilka miesięcy, aby zagrać ja jak najlepiej.
    kur... gdybym był w gimnazjum i miał obecnie wakacje tak jak ty, to również oglądałbym seriale z napisami, ale w przeciwieństwie do Ciebie pracuje i nie mam dużo wolnego czasu. I czasem, gdy wieczorem oglądałem serial z napisami to zdarzyło mi się zasnąć ze zmęczenia, dlatego wole mieć lektora, przy którym mniej się męczę.

Czerwona kartka
    Spoko. Zapomniałem, że tylko ty jesteś dorosłym człowiekiem, a wszyscy inni to gimbusy. No i oczywiście masz racje - oglądanie seriali z napisami to ciężka praca. Dziwie się, że większość dobrze rozwiniętych krajów Europy Zachodniej oraz cała Skandynawia wprowadzili tę formę jako podstawową, a o lektorze nigdy w życiu nie słyszeli. Przecież to zamęcza społeczeństwo!

A tak na serio. Gdzieś mam to, jak oglądasz seriale. Możesz je oglądać nawet z polskim dubbingiem z "kapitalnymi" polskimi aktorami w roli głównej typu Szyc, Kot czy Socha. Dla mnie, lektor oraz dubbing to najgorsza rzecz jaka może przytrafić się serialowi/filmowi. Tylko napisy lub oryginalna ścieżka dźwiękowa.

EOT.

Legionista
    Ktoś oglądał? (użyłem wyszukiwarki, ale nic nie znalazło, ze był poruszany temat tego serialu)

http://www.filmweb.pl/serial/Strange...gs-2016-750359

Na serwisach zbiera dobre oceny. jestem ciekaw opinii.

Legionista Awatar (L)ukas

A tak na serio. Gdzieś mam to, jak oglądasz seriale.

EOT.
    Jakbyś miał to gdzieś, to nie pierdo***byś trzy po trzy. Też w większości przypadków wolę sobie odpalić lektora, co moim zdaniem, nie wpływa na całkowity odbiór.

A tak na serio. Gdzieś mam to, jak oglądasz seriale.
    Logika.
    "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
    "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
    Up the Anchor!

Motorowiec
    U mnie też zależy od dnia. Jak jestem zajechany to wolę się położyć i oglądać z lektorem(oczywiście jeśli jest dobry bo często gęsto zdarza się jakiś komputerowy głos, jakiś automat i się nie da tego słuchać) zamiast trzymać rękę na spacji i co chwilę pauzować żeby zdążyć przeczytać i oczy męczyć .

Mam i jeszcze jeden problem. Chciałbym żeby do polskich filmów dawali polskie napisy. Przykład pierwszy z brzegu: nowy Pitbull. Nie dość, że tło jest głośniejsze od mowy aktorów to oni jeszcze tak seplenią i zapierdalają, że połowy zrozumieć nie idzie, to samo było ze Służbami Specjalnymi i całą resztą innych produkcji.
    Ogólnie jestem za napisami ale żeby mieć do innych zarzut o taką pierdołę? no luuudzie kochaaani

Co do tematu i pytania jjjzaw o Stranger Things to u mnie czeka w poczekalni(bo trochę mi się nazbierało) bo dawno nie spotkałem się żeby jakiś serial miał praktycznie same bardzo pozytywne opinie, jednak tylko internetowe bo żaden ze znajomych jeszcze go nie sprawdził.
    Ostatnio edytowane przez Raczej ; 22-07-2016 o 15:40 Powód: zrobienie akapitu, podzielenie tekstu

Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    Były, powstaną jeszcze co najmniej dwa sezony(taki kontrakt miała podpisać z producentem telewizja). Trzeci skończą robić w okolicach października/listopada. Źródło http://movieplayer.it/news/gomorra-l...tagione_42781/
    Ostatnio edytowane przez Buziek_LG ; 20-07-2016 o 23:22
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Legionista Awatar Benek
    Cytat Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
    Były, powstaną jeszcze co najmniej dwa sezony(taki kontrakt miała podpisać z producentem telewizja). Trzeci skończą robić w okolicach października/listopada. Źródło http://movieplayer.it/news/gomorra-l...tagione_42781/
    Dzięki Ci Panie
    349meczów*
    71 goli*
    58 asyst*

Legionista Awatar Szawar
    Cytat Zamieszczone przez jjjzaw Zobacz posta
    Ktoś oglądał? (użyłem wyszukiwarki, ale nic nie znalazło, ze był poruszany temat tego serialu)

Podobno jeden z lepszych tegorocznych debiutów. Sam jeszcze nie widziałem, ale sie przymierzam.

Legionista Awatar Kszyhens
    Cytat Zamieszczone przez jjjzaw Zobacz posta

Jestem po pierwszym odcinku i wiem, że łyknę cały sezon z pewnością. Lata '80, USA, ciekawie się zapowiada

A słyszeliście o Kwarantannie? Amerykański serial, niedawno się zaczął. Oglądał kto? Warto?

Czerwona kartka
    Cytat Zamieszczone przez (L)ukas Zobacz posta
    ...Też w większości przypadków wolę sobie odpalić lektora, co moim zdaniem, nie wpływa na całkowity odbiór.
    Moim zdaniem wpływa i to bardzo. Raz, że naturalne głosy aktorów są prawie niesłyszalne to jeszcze zagłuszane są dźwięki filmowe/serialowe przez lektora. Drugi powód jest ważniejszy - fatalne tłumaczenie, które czyta lektor. Albo w ogóle nie czyta pewnych kwestii, albo to co czyta jest ocenzurowane.
    W kwestii zmęczenia to szybciej usnę przy lektorze niż przy napisach, a chyba jedyną wadę widzę w tym, że jednak czasami trzeba dużo czytać i nie skupiamy się aż tak w 100% na całości ekranu jesli chodzi o wzrok.
    Ogólnie polecam się przełamać i przejść na napisy, bo sam kiedyś oglądałem z lektorem i teraz słysze różnicę.

Postulat odnośnie dodawania napisów do polskich filmów i seriali jest jak najbardziej słuszny. Kiedyś gdy teksty dogrywano w studio to było z tym ok, ale obecnie tak się nie robi, a polscy dźwiękowcy nie potrafią zrozumieć, że język polski to jest naprawdę szczszcz i jeszcze dodają do tego zbyt głośne dźwięki otoczenia. Aktorzy też mogliby popracować nad dykcją.

Legionista Awatar (L)ukas
    Ale nigdzie nie napisałem, że oglądanie z napisami jest złe, tylko po prostu jak mam wybór pomiędzy napisami, a lektorem, to wybieram to drugie Obejrzałem tak cały poprzedni sezon Gry o tron i nie zauważyłem cenzury czy pomijania tekstów. Być może bierze się to też w jakimś stopniu z (mojego) lenistwa, że nie chce mi się czytać, a jednocześnie nie chcę przegapić jakiegoś istotnego detalu.

Czerwona kartka
    Ale moim zdaniem z lektorem jest gorsze niż z napisami
    W GoT to nie ma za bardzo czego "cenzurować".
    W innych seriach przykładowe częste i proste "shut the fuck up bitch" lektor czyta jako "przymknij się", a niektórych tekstów to wręcz nie czyta (chociaż to czasami jest w takim przypadku plus).
    A w takim Breaking Bad intonacja i charakterystyczne głosy takiego Jessego czy Saula były fenomenalne. Aż szkoda zagłuszać lektorem.

Też kiedyś wybierałem lektora i dlatego teraz polecam napisy.

Dołączę się do dyskusji, bo powiem Wam, że to w dużej mierze kwestia przyzwyczajenia. Wiele seriali, które oglądam nie ma swojej polskiej wersji, więc oglądam je z napisami i jak tak przelecę kilka sezonów i nagle w Polsce pojawia się na jakimś kanale ten serial z lektorem to mnie zwyczajnie odrzuca. Znam już głos bohaterów, ich akcent, sposób mówienia i jak to wszystko jest przytłumione lektorem to jakoś coś jest nie tak. Ale z kolei jak nadganiałem w zeszłym roku GoT i były wersje z lektorem to takie wybierałem, a potem nadszedł nowy sezon i napisy i był klops, ale dało się przyzwyczaić, szczególnie do głosów bohaterów. Lektor bez dwóch zdań jest wygodniejszy, ale wydaje mi się, że wiele się na nim traci, dlatego ja preferuję napisy w większości przypadków.

Mi się podoba serial "Homeland", niedługo będzie nowy sezon.

Legionista Awatar Ciuniek
    Serial oglądany z napisami jednak ma swój klimat. Najlepszy przykład to Simpsonowie, gdzie oglądanie z lektorem to męka.

Legionista Awatar crolick

Legionista Awatar Szawar
    Cytat Zamieszczone przez Ciuniek Zobacz posta
    Serial oglądany z napisami jednak ma swój klimat. Najlepszy przykład to Simpsonowie, gdzie oglądanie z lektorem to męka.
    Lektor czy napisy każde ma swoje wady i zalety. Ja osobiście wolę lektora, majac w dupie akcenty, dykcje czy inne pierdoły. Mam wrażenie, że czytając napisy nie można do końca skupić się na samym obrazie.

Legionista Awatar Benek
    Mam pytanie techniczne Oglądam na zalukaj Breaking Bad i tam niektóre scenki tak nagle ucina i od razu przechodzi do następnej. Czy tak jest w oryginale czy oni coś faktycznie ucinają ?
    349meczów*
    71 goli*
    58 asyst*

Legionista Awatar Stout
    majac w dupie akcenty, dykcje czy inne pierdoły.
    Bez urazy,ale czasami "akcenty i dykcje",to istotny smaczek w całym filmie.
    Ale każdy ogląda jak lubi
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Uprawnienia umieszczania postów