Strona 126 z 128 PierwszyPierwszy ... 2676116122123124125126127128 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,751 do 3,780 z 3825

Wątek: SERIALE godnie i niegodne polecenia

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Bo(L)etus Zobacz posta
    Na HBO GO dostępne są poniższe seriale:

Brytania, drugi już sezon - pierwszy mi się podobał, drugi czeka w kolejce (kończę Rodzinę Soprano)

Paragraf 22 - to z kolei propozycja mojego kolegi, wyrażał się dość dobrze

jak ktoś ma czas, szuka czegoś do oglądania - polecam,

Paragraf 22 trochę rozczarował.
    Nadal fajna historia. Ale to jednak nie to sama, co książka.

Może tak - jeśli ktoś nie czytal - to polecam. Jeśli czytał - może być nieco rozaczarowany
    koko koko Skorza spoko...

Legionista
    Panowie

Czarna Lista

Designated Survivor

czy Bad Blood ??

Jakbyście mieli wybierać to który polecicie na początek?

Legionista Awatar Ivan Drugi
    Cytat Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta
    Panowie

Czarna Lista

Designated Survivor

czy Bad Blood ??

1 i 3 oglądałem więc stawiam na nr 3. Złe nie były ale dupska nie urwało.

Legionista Awatar Moriarty
    Cytat Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta
    Panowie

Czarna Lista

Designated Survivor

czy Bad Blood ??

Designated Survivor oglądałem i bez rewelacji.
    Bazinga!

Legionista Awatar TNTP
    Jedyny który może wkręcić i ma znamiona jakiejkolwiek autentyczności to Bad Blood.
    Lieber tot als rot!!

Cytat Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    Jedyny który może wkręcić i ma znamiona jakiejkolwiek autentyczności to Bad Blood.
    Historia ciekawa ale strasznie źle opowiedziana. Można było na tym zrobić znacznie ciekawszy i lepszy serial
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Legionista Awatar Ivan Drugi
    Obejrzałem jedną część nowej serii Netflixa " Filmy naszej młodości" i spodobało mi się. Są tam kulisy powstania filmu, rozmowy z twórcami i mnóstwo ciekawostek prosto z planu. Materiał fajnie zmontowane z fragmentami filmu z dużą dawką humoru. Obejrzałem odcinek o Die Hard, oprócz tego jest jeszcze Dirty Dancing, Kevin sam w domu i Ghostbusters.

Legionista Awatar Benek
    Przypominam,że dziś rusza 3 sezon Watahy
    349meczów*
    71 goli*
    58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Motorowiec
    Na polskie napisy raczej nie ma co liczyć? Te wszystkie polskie seriale czy filmy nie idzie zrozumieć a Wataha z tego co pamiętam była w tym gatunku wybitna

Legionista Awatar Stout
    Napisy są niepotrzebne.
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista Awatar Benek
    Cytat Zamieszczone przez Raczej Zobacz posta
    Na polskie napisy raczej nie ma co liczyć? Te wszystkie polskie seriale czy filmy nie idzie zrozumieć a Wataha z tego co pamiętam była w tym gatunku wybitna
    Są napisy po polsku

A jeśli ktoś się zastanawia czy warto oglądać to po 1 odcinku stwierdzam, że TAK! Zdecydowanie!
    Ostatnio edytowane przez Benek ; 06-12-2019 o 22:44
    349meczów*
    71 goli*
    58 asyst*

Legionista Awatar Benek
    03.04 kolejny sezon Domu z papieru
    349meczów*
    71 goli*
    58 asyst*

Gintleman Awatar księciuniu
    Po ostatnim sezonie emotka powinna być mniej uśmiechnięta
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista Awatar Benek
    Ale mnie się podobał
    349meczów*
    71 goli*
    58 asyst*

No to w takim wypadku się uśmiechaj.
    Ja pewnie obejrzę z rozpędu, dla domknięcia historii, ale gdyby pierwszy sezon był taki, jak ostani, to byłby pewnie moim ostatnim.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno

Legionista Awatar Benek
    No nie gadaj,że końcówka cię nie zaciekawiła do dalszego oglądania ?
    349meczów*
    71 goli*
    58 asyst*

Szczerze mówiąc nie pamiętam jak się skończyło. Znaczy się pamiętam, że się „nie skończyło” i po prostu sezon skończył się w połowie historii. Jak wejdzie 4 sezon, to obejrzę, ale już ten 3 oglądało się dużo gorzej niż pierwsze dwa.

Legionista Awatar BlackAdder
    A tymczasem polecam bardzo fajny serial kryminalny "Bosch"
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Legionista Awatar Benek
    Drugi sezon Narcos Meksyk 13.02 !!!
    349meczów*
    71 goli*
    58 asyst*

Dom z papieru

Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    Szczerze mówiąc nie pamiętam jak się skończyło. Znaczy się pamiętam, że się „nie skończyło” i po prostu sezon skończył się w połowie historii. Jak wejdzie 4 sezon, to obejrzę, ale już ten 3 oglądało się dużo gorzej niż pierwsze dwa.
    Ja też nie pamiętam końcówki bo po prostu było słabo. Nie rozumiem zachwytu nad tym serialem bo po 6-7 odcinkach I serii leciał mocno w dół. Taki PB który trzymał fason przez 2 sezony a później tragedia.

Legionista Awatar Tomi
    Wczoraj skończyłem 3 sezon 4 Blocks.

Zakończenie takie, że moim zdaniem będzie jakiś spin-off, albo zdecydują się jednak na 4 sezon (trzeba obejrzeć całe napisy końcowe po których jest jeszcze jedna scena).
    Varsovia - Semper Invicta, Semper Heroica.

Cytat Zamieszczone przez fazi83 Zobacz posta
    Ja też nie pamiętam końcówki bo po prostu było słabo. Nie rozumiem zachwytu nad tym serialem bo po 6-7 odcinkach I serii leciał mocno w dół. Taki PB który trzymał fason przez 2 sezony a później tragedia.
    Właśnie dzisiaj skończyłem/zmęczyłem ostatni sezon Peaky Blinders - dokładnie ta sama sytuacja co z "Domem z papieru": poszło "po znajomości", gdyby nie sentyment do pierwszych sezonów, to bym odpuścił.

Jeśli chodzi o PB to jednak znacznie lepiej - tu jest równia pochyła, w DzP były dwa dobre sezony(nie fenomenalne, po prostu dobre), a potem tragiczny. Dodatkowo PB ratuje wysoki poziom aktorstwa, czego o produkcie z Hiszpanii powiedzieć się nie da
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Pełna zgoda - zarówno jeżeli chodzi o "wykresy" zmiany poziomu, jak i aktorstwo.

Legionista Awatar looking1916
    Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    Drugi sezon Narcos Meksyk 13.02 !!!
    Elegancko!

Oglądał ktoś polski serial "Kruk. Szepty słychać po zmroku" lub "Pakt"? Warto się skusić?

[QUOTE

Oglądał ktoś polski serial "Kruk. Szepty słychać po zmroku" lub "Pakt"? Warto się skusić?[/QUOTE]

Pakt - polecam. Pierwszy sezon bardzo dobry, drugi gorszy od pierwszego, ale do obejrzenia.
    Kruk - specyficzny i przewidywalny, ale da się "przebrnąć".
    Nie wygrałeś srebra - przegrałeś złoto

Legionista Awatar Foxx
    Jako stary fan książek dwa słowa - "Wiedźmin", s. 1.

Pierwszy odcinek generalnie słabo, brak wprowadzenia, wrażenie "wrzucenia" widza w środek historii. W opowiadaniach to się sprawdziło, na ekranie gorzej. Ogólnie powtarza się zjawisko z "Wikingów", czy "GOT", w których dopiero z czasem robi się coraz lepiej. Obsada dobra, zaskakująco dobra i dość oryginalnie poprowadzona Yennefer. Słaba batalistyka masowa, świetne walki indywidualne. Nieczytelne skoki chronologiczne. Efekty nie powalają, ale dramatu nie ma, podobnie z potworami. Muza super, chociaż zaskakująco więcej jest nawiązań do folku celtyckiego (motyw "elficki"), niż słowiańskiego. Niektóre neonordyckie motywy mogłyby się znaleźć w... "Wikingach"

https://www.youtube.com/watch?v=X298Ny2W-A4

Jaskier, "nieco" lepszy od Zamachowskiego

https://www.youtube.com/watch?v=hqbS7O9qIXE

Podsumowując, to jeszcze nie to, o co chodzi, ale potencjał jest duży, zwłaszcza jeżeli - jak w przypadku ww. seriali - padnie decyzja o zwiększeniu budżetu. 7/10 "na zachętę". Fajnie, że taka literatura zamiast Nobla pojawiła się w globalnej ekranizacji.

PS Minus za mieszankę rasową (murzyni z elfimi uszami...), plus za brak wątku LGBTQWERTY, chociaż w książkach jest kilka razy.
    Ostatnio edytowane przez Foxx ; 21-12-2019 o 10:26
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar Loko
    Dla mnie osobiście już po obejrzeniu kilku zapowiedzi, wyglądało to średnio. Nawet specjalnie się nie podpalałem. Miałem duże oczekiwania jako fan książek i całej serii gier. Póki co jestem po 3 odcinkach i w dalszym ciągu mnie nie przekonuje.

Najlepszy mimo wszystko sam wiedźmin, chociaż i u niego bym się przyczepił‚ do kilku rzeczy. Najbardziej irytujący dla mnie jest sposób jego chodzenia, trochę jak robot, nienaturalny. Włosy, wyglądają jak zdjęty mop ze szczotki.

Wątek Ciri, póki co nudny jak flaki z olejem.

Dość śmieszny "diabeł" a w zasadzie Silvan. Można pewnie było zrobić go lepiej. No i Striga, jak to oni wymawiają w serialu, stylizowana na obcego? zombie? nie wiem ciężko określić

No i Jaskier, chyba nawet bardziej irytujący niż pierwowzór z książek. Jak dla mnie taki Justin Biber z niego w wersji wiedźmińskiej śpiewający, coś popowego w serialu, bo raczej nie balladę. Ja akurat wolę wersję Jaskra granego przez Zamachowskiego, ale to już moja subiektywna ocena.

Na plus na pewno, sceny walki, sceneria, muzyka, Geralt, niech będzie też, że postać Yen.

Ogólnie po 3 odcinkach takie 6/10
    Ostatnio edytowane przez Loko ; 22-12-2019 o 20:18
    "Błędy też się dla mnie liczą. Nie wykreślam ich ani z życia, ani z pamięci. I nigdy nie winię za nie innych"
    Wiedźmin

Legionista Awatar Runi
    Ogólnie muzyka, sceneria, klimat ,ogólnie pojęta walka na plus.
    Na minus skakanie między historiami , bo nawet ja mimo, że mam za sobą zarówno przeczytane książki jak i serię gier czasem gubiłem się w tej filmowej chronologii.
    Dla osoby nieznającej tematu ( a oglądam z partnerką należącą do tej grupy) fabuła niezrozumiała.

Legionista Awatar zizou
    Strasznie wysokie oceny... u mnie po pierwszych 4 odcinkach było 2 / 10, po obejrzeniu całości... 4 /10, mocno naciągane w górę

Przecież to zostało "z.jebane" po całości na każdej płaszczyźnie:

- muzyka totalnie nijaka, zero motywu przewodniego który zostałby w pamięci.
    - scenografia i kostiumy... jak z jakiejś pastiszowej, niskobudżetowej komedii
    - efekty specjalne: nie przypuszczałem że można "przebić" polskiego Wiedźmina sprzed kilkunastu lat, a tu proszę - da się. Szczytowym osiągnięciem - diabeł
    - fabuła, scenariusz, dialogi... Na szczęście książki czytałem, wielokrotnie - więc się nie zgubiłem. Ze zdziwieniem odkrywałem za to kolejne sceny w których w książkach bohaterowie mieli coś istotnego do powiedzenia, a w serialu padały jakieś bzdury, z reguły o zupełnie innym znaczeniu niż w książce.
    - obsada: tutaj pojechano po całości. Zarówno ogólnie według zasady "poprawności politycznej" (zgoda z Foxxem co do elfów), jak i bardziej już personalnie. Nie będę pisał książki na ten temat, ale mogliby jednak do głównych ról zatrudnić aktorów mających w repertuarze więcej niż jeden wyraz twarzy mający wrazić "wszystko".

Ogólnie - jak dla mnie porażka totalna. Ale pewnie swoich amatorów ten serial znajdzie.
    "Zastanów się dwa razy zanim powiesz coś głupiego. Lepiej utrzymywać innych w niewiedzy niż od razu dać im pewność".

Uprawnienia umieszczania postów