Strona 968 z 1016 PierwszyPierwszy ... 468868918958964965966967968969970971972978 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 29,011 do 29,040 z 30453

Wątek: Transfery z TT czyli fantazje, marzenia, koszmary i typy

Legionista Awatar Raffels
    Pytanie komu będą ich wypożyczać bo klubów, które będą chciały ogrywać Legii młodych piłkarzy raczej dużo nie będzie.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista Awatar Adin
    jak chłopak się dogada z Legią i nie będzie chciał wrócić do białego, to sprzedadzą go za połowę tej kwoty + % od nastepnego transferu

Cytat Zamieszczone przez Raffels Zobacz posta
    Pytanie komu będą ich wypożyczać bo klubów, które będą chciały ogrywać Legii młodych piłkarzy raczej dużo nie będzie.

radomiak, zagłębie. + pewnie ktoś też się znajdzie
    Po co być innym? Po co móc liczyć tylko na siebie? Po co robić coś, o czym inni tylko marzą? Po co dorastać do tej miłości? Nie wiem, ale wiem jedno, dobrze wykonana praca to coś niesamowitego. Więc, gdy ktoś następnym razem, zada ci pytanie za milion dolarów: \"Dlaczego to robisz?\" Odpowiedz mu \"*******laj człowieku!\" Jeżeli naprawdę chcesz to wiedzieć, to ładuj sztangę i sam spróbuj.\"

Jak widać kluby chętne do wypożyczania cały czas się znajdują. Według mnie większym problemem jest pozniejsza decyzja o włączeniu do pierwszego zespołu i dawanie prawdziwej szansy. Ale sama strategia znacznie lepsza od tej jaką ma Lech i pozwoli nam jeszcze bardziej im odjechać.
    Szczerze mówiąc wolałbym, żeby przemęczyć się 2-3 lata z nieco słabszymi transferami do jedynki, a cała kasę pakować w skupowanie wyróżniających się pierwszo-drugoligowcow. Potem się to już będzie samo kręciło, bo najbardziej wyróżniający się będą wskakiwali do jedynki. To pozwoli wykorzystać pozycję finansowego lidera kraju, bo jak na razie to ta pozycja była marnowana.
    Polacy nie są w cenie dlatego, że ktoś sobie tak wymyślił tylko dlatego, że radzą sobie na zachodzie. To też świadczy o tym, że jesteśmy w stanie osiągać sukcesy dużo większe niż teraz, bazując glownie na wyróżniających się graczach z naszej ligi. Model Victorii Pilzno

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez MarioBis Zobacz posta
    Ty to się jednak zaliczasz do forumowej kasty idiotów. Czy ja gdziekolwiek napisałem, że to moje info? Albo, że "takie info tylko u mnie"? W łeb się pierdolnij.
    To może jak wrzucasz jakieś info., to podaj źródło. Bo tak to rzeczywiście wyglądało, że to twoje kumate infoski. Wcale się nie dziwię Robertowi E. Lee, że tak to zinterpretował.

Wiele razy było proszone, aby wskazywać źródła i nie tyczy się to tylko twojej osoby.

Cytat Zamieszczone przez tre_zoliborz Zobacz posta
    Szczerze mówiąc wolałbym, żeby przemęczyć się 2-3 lata z nieco słabszymi transferami do jedynki, a cała kasę pakować w skupowanie wyróżniających się pierwszo-drugoligowcow. Potem się to już będzie samo kręciło, bo najbardziej wyróżniający się będą wskakiwali do jedynki. To pozwoli wykorzystać pozycję finansowego lidera kraju,
    życie to nie football manager...

nie wejdziemy teraz do fazy grupowej LE to finansowo będziemy w bardzo słabej kondycji

priorytetem dla klubu powinna być akademia i angaż trenera z doświadczeniem

Nie wiem czy w takich Czechach uprawiają jakąś inną dyscyplinę sportu czy po prostu u sterów klubów jest tam zdecydowanie mniej półgłupków w porównaniu do nas ale my w Europie nic nie znaczymy przy nich.
    Czesi przez ostatnie 20 lat ok 10 razy w fazie grupowej Ligi Mistrzów w najbliższym sezonie mistrz Czech gra w Lidze Mistrzów bez eliminacji!
    Przechodniu, Pochyl Czoło, Wstrzymaj Krok Na Chwilę
    Tu Każda Grudka Ziemi Krwią Męczeńśką Broczy
    To jest Służewiec To są Nasze Termopile
    Tu Leżą Ci, którzy Chcieli Bój Do Końca Toczyć.
    Nie Odprowadzał Nas Tu Kondukt Pogrzebowy
    Nikt Nie Miał Honorowej Salwy Ani Wieńca
    W Mokotowskim Więzieniu Krótki Strzał W Tył Głowy
    A Potem Mały Kucyk Wiózł Nas Do Służewca

Legionista Awatar Raffels
    Wszystko fajnie ale czołowe Czeskie kluby są finansowo wyżej niż te w Ekstraklasie. Ale fakt faktem, że tam gospodaruje się nimi znacznie lepiej niż u nas.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Cytat Zamieszczone przez Raffels Zobacz posta
    Wszystko fajnie ale czołowe Czeskie kluby są finansowo wyżej niż te w Ekstraklasie. Ale fakt faktem, że tam gospodaruje się nimi znacznie lepiej niż u nas.
    poza dużą kasą jaką wpompowano w Slavię to jednak były sezony gdzie praktycznie własnymi krajanami grali w tej Lidze Mistrzów

kraj ma z 4x mniej ludności a w Lidze Mistrzów przez ostatnie 20 lat bije nas w występach 10:1

Myślę, że głównym powodem takiej przepaści jest fatalna organizacja u nas.
    U nas dalej rządzi chaos i brak planu. to jest wypadkowa między innymi takich pomysłów jak zatrudnianie trenerów z zerowym doświadczeniem...
    Przechodniu, Pochyl Czoło, Wstrzymaj Krok Na Chwilę
    Tu Każda Grudka Ziemi Krwią Męczeńśką Broczy
    To jest Służewiec To są Nasze Termopile
    Tu Leżą Ci, którzy Chcieli Bój Do Końca Toczyć.
    Nie Odprowadzał Nas Tu Kondukt Pogrzebowy
    Nikt Nie Miał Honorowej Salwy Ani Wieńca
    W Mokotowskim Więzieniu Krótki Strzał W Tył Głowy
    A Potem Mały Kucyk Wiózł Nas Do Służewca

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Ursynów1916 Zobacz posta
    Nie wiem czy w takich Czechach uprawiają jakąś inną dyscyplinę sportu czy po prostu u sterów klubów jest tam zdecydowanie mniej półgłupków w porównaniu do nas ale my w Europie nic nie znaczymy przy nich.
    Czesi przez ostatnie 20 lat ok 10 razy w fazie grupowej Ligi Mistrzów w najbliższym sezonie mistrz Czech gra w Lidze Mistrzów bez eliminacji!
    W Czech od piłki nożnej popularniejszy jest hokej.

Co do włodarzy, w Czechach właściciele największych klubów nie chcą zarabiać na piłce. To jest ich hobby. W Polsce jest odwrotnie.

U nas dalej rządzi chaos i brak planu. to jest wypadkowa między innymi takich pomysłów jak zatrudnianie trenerów z zerowym doświadczeniem...
    W Czechach lubią stawiać na trenerów bez doświadczenia. Ale to te mniejsze kluby.

Legionista Awatar grodzisk1
    W Czechosłowacji w latach '80 postawili na szkolenie i trzymają się tego do dzisiaj. My nadal uważamy , że trzeba gonić zachód finansowo. Na Weszło był artykuł o Motorze Lublin. 4. Poziom rozgrywkowy i braki w kasie na pensje dla zagranicznych graczy. Horror, *****. Gdzie wychowankowie? Gdzie gracze z lokalnych klubów?

Cytat Zamieszczone przez grodzisk1 Zobacz posta
    W Czechosłowacji w latach '80 postawili na szkolenie i trzymają się tego do dzisiaj. My nadal uważamy , że trzeba gonić zachód finansowo. Na Weszło był artykuł o Motorze Lublin. 4. Poziom rozgrywkowy i braki w kasie na pensje dla zagranicznych graczy. Horror, *****. Gdzie wychowankowie? Gdzie gracze z lokalnych klubów?
    Akurat patrząc po kadrze Czech i klubach w jakich grają tamtejsi najlepsi zawodnicy, to nie mamy się czego wstydzić. Różnica polega na tym, że tam kluby stawiają na rodzimych zawodników zamiast sprowadzać tabuny anonimów z zagranicy. Miejmy nadzieję, że przykłady Recy czy Piątka, oraz postawa Górnika sprawi, że i u nas kluby zaczną iść tą drogą.

Legionista Awatar grodzisk1
    Różnica jest w skuteczności. Oni z mniejszej liczby ludności wyciągają lepszą średnią. U nas jest dużo produktu piłkarzopodobnego, bez jakiejkolwiek techniki. Tylko siła, agresja i wydolność o ile dzień wcześniej nie pochlali. Widać to po rankingu UEFA.

Legionista
    A może problem polega na finansowaniu tych dzieciaków. Bo tak jak patrzę na to z boku to wydaje mi się że do tych szkółek i akademi trafiają nie najlepsi ,tylko dzieci rodziców przy kasie. A każdy się chyba zgodzi że te najbardziej charakterne, zawzięte i wydaje mi się że też bardziej utalentowane są dzieci z biedniejszych rodzin.

coraz chudszy Awatar Kijek
    Cytat Zamieszczone przez Gazza Zobacz posta
    A może problem polega na finansowaniu tych dzieciaków. Bo tak jak patrzę na to z boku to wydaje mi się że do tych szkółek i akademi trafiają nie najlepsi ,tylko dzieci rodziców przy kasie. A każdy się chyba zgodzi że te najbardziej charakterne, zawzięte i wydaje mi się że też bardziej utalentowane są dzieci z biedniejszych rodzin.
    A są jakieś oficjalne statystyki, badania pokazujące zależność talentu vs. majetnosc rodziców?
    MIODUSKI Z LEGII WON!
    Miro, hvala za sve.

Pudel o BL
    Bogusław zarządzał Legią w sposób intuicyjny, wręcz ręczny. Proste, ręczne sposoby już nie wystarczą. I w tym miejscu są potrzebne moje kompetencje strategiczne."
    Pudel o stadionie
    W przyszłości oczywiście trzeba będzie go powiększyć. Mamy projekt, ale to jeszcze nie jest czas na to, żeby go wdrażać. Na razie chcemy mieć komplet widzów na każdym meczu. Marzy mi się tłum chętnych po karnety i do wykupienia miejsc vipowskich.

Napisał że mu się wydaje na wuj sie czepiasz?
    Dziękuje Dobranoc.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
    A są jakieś oficjalne statystyki, badania pokazujące zależność talentu vs. majetnosc rodziców?
    Strzelam, że nie jedna praca naukowa powstała na powyższy temat. A zresztą możemy sobie to wyestymować, żeby mieć jakiś ogląd, np. wybierając top10 piłkarzy na świecie i znaleźć w wywiadach o ich sytuacji rodzinnej w młodości, bo zazwyczaj tego nie ukrywają

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
    Jeśli jeden żeby coś dostać musi na to ciężko zapracować a drugi nie musi robić nic to któremu łatwiej będzie zmierzyć się że stresem , który będzie bardziej zawzięty do osiągnięcia celu? co do umiejętności jeśli jeden nie ma laptopa, komputera itp i cały dzień spędza na dworzu i bębni w gałe, a drugi woli pograć na Playu to który będzie bardziej wysportowany?

Zdaje się, że w ramach ostatnich zmian w akademii zrezygnowano z pobierania opłat(nie licząc LSS)

Legionista Awatar invictus
    Cytat Zamieszczone przez Robert E. Lee Zobacz posta
    Zdaje się, że w ramach ostatnich zmian w akademii zrezygnowano z pobierania opłat(nie licząc LSS)
    Zgadza się, od początku roku wszystkie roczniki w akademii nie ponoszą żadnych opłat.

LSS jest nadal płatna i tutaj faktycznie można zauważyć że rodzice dzieciaków do najbiedniejszych nie należą (a przynajmniej w tych grupach w których gra/grał mój syn). Oczywiście oceniając tylko „oczami” (samochody/ubrania/itp.).

Legionista Awatar Adin
    Cytat Zamieszczone przez invictus Zobacz posta
    Zgadza się, od początku roku wszystkie roczniki w akademii nie ponoszą żadnych opłat.

LSS jest nadal płatna i tutaj faktycznie można zauważyć że rodzice dzieciaków do najbiedniejszych nie należą (a przynajmniej w tych grupach w których gra/grał mój syn). Oczywiście oceniając tylko „oczami” (samochody/ubrania/itp.).
    Ja mogę ocenić LSS z mojej miejscowości (ostrów mazowiecka). Zainteresowanie słabe (od 4 do 10 osób), za 4 treningi w miesiacu 120 zł miesiecznie. Często treningi były odwoływane, wszystko organizowali rodzice( np ja byłem mikołajem w święta ). Ogólnie slabo.
    Po co być innym? Po co móc liczyć tylko na siebie? Po co robić coś, o czym inni tylko marzą? Po co dorastać do tej miłości? Nie wiem, ale wiem jedno, dobrze wykonana praca to coś niesamowitego. Więc, gdy ktoś następnym razem, zada ci pytanie za milion dolarów: \"Dlaczego to robisz?\" Odpowiedz mu \"*******laj człowieku!\" Jeżeli naprawdę chcesz to wiedzieć, to ładuj sztangę i sam spróbuj.\"

Legionista Awatar invictus
    Cytat Zamieszczone przez Adin Zobacz posta
    Ja mogę ocenić LSS z mojej miejscowości (ostrów mazowiecka). Zainteresowanie słabe (od 4 do 10 osób), za 4 treningi w miesiacu 120 zł miesiecznie. Często treningi były odwoływane, wszystko organizowali rodzice( np ja byłem mikołajem w święta ). Ogólnie slabo.
    Mój gra na Ł3 i tutaj sytuacja jest zupełnie odwrotna, zainteresowanie bardzo duże (chętnych więcej niż miejsc), treningi mają 2 w tygodniu + liga wewnętrzna/sparing/turniej w weekend - koszt 220 zł, dodatkowo mój młody chodzi na szkoły techniki, zajęcia raz w tygodniu - koszt 100 zł. W grupie na dwóch trenerów jest ok 18-20 dzieciaków.

A jako że mu było mało, to dodatkowo jeszcze 2x w tygodniu chodzi na treningi ze szkoły, tak więc na chwilę obecną gra 6 dni w tygodniu, a ojciec tylko zapierd*** od treningu do treningu

Legionista Awatar Marcino
    Rozmyliście temat, więc zapytam: gdzie te transfery ?
    Pełno na ziemi ludzi, co nie zasługują by do nich mówić.
    26.08.2018 Najwyższa ligowa porażka od 46 lat - Quo Vadis Legio ?

Cytat Zamieszczone przez Marcino Zobacz posta
    Rozmyliście temat, więc zapytam: gdzie te transfery ?
    A czym się tu ekscytować? Czy weźmiemy gościa z Chełmianki czy z Łęcznej?

Pomimo braku zastępstwa dla Vadisa i GUI, nic nie wnoszącego Rado i Pasquato Mioduch nie widzi potrzeby sięgnięcia po kreatywnego zawodnika do środka pola. Z takim podejściem zobaczy kasę od UEFA jak świnia niebo

Legionista Awatar MarioWOLF
    Poniżej dwóch zawodników wartych uwagi i w naszym zasięgu finansowym:

1. Samuel Mráz - 21 lat, napastnik, MSK Zilina (Słowacja), 40 występów/21 goli/7 asyst

https://www.youtube.com/watch?v=cIzWByIajJQ
    https://www.transfermarkt.pl/samuel-...spieler/243225

Obunożny napastnik, który stylem gry przypomina Nikolicia. Młody Słowak ma za sobą świetną rundę wiosenną. W grupie mistrzowskiej w 10 spotkaniach zdobył 9 bramek i zaliczył 1 asystę. Obserwowany przez wiele klubów, w tym kilka z naszej Ekstraklasy. Mocno zabiega o niego Craxa. Do wykupienia za ok. 800 tys euro.

2. Dávid Hancko - 20 lat, środkowy obrońca (lewonożny), MSK Zilina (Słowacja), 32 występy/4 gole/ 4 asysty

https://www.transfermarkt.pl/david-h...spieler/404418

Bardzo utalentowany obrońca, który dysponuje świetnymi warunkami fizycznymi (188cm wzrostu). Lewonożny, potrafi uderzyć z dystansu, lubi uczestniczyć w rozgrywaniu piłki. Bardzo charakterny, potencjał na grajka europejskiego formatu. Do wykupienia za ok. 700 tys euro.

Mraz mi się źle kojarzy.
    Dziękuje Dobranoc.

Legionista
    Legenda Mraza wersja 2.0

Legionista
    Guli się nie udało zatrudnić, to zatrudnimy pół jego drużyny? Sprytne

Tak z ciekawości @MarioWolf - skąd bierzesz dane nt możliwej kwoty wykupu? Liga słowacka jest dosyć mocno na radarze mocniejszych rozgrywek i myślę, że włodarze Żiliny oczekują kwoty liczonej w mln euro za swoje talenty..

Legionista Awatar MarioWOLF
    Cytat Zamieszczone przez blaise101 Zobacz posta

Tak z ciekawości @MarioWolf - skąd bierzesz dane nt możliwej kwoty wykupu? Liga słowacka jest dosyć mocno na radarze mocniejszych rozgrywek i myślę, że włodarze Żiliny oczekują kwoty liczonej w mln euro za swoje talenty..
    Takie orientacyjne kwoty podał słowacki researcher. Sprawdziłem i są bardzo realne. Największe gwiazdy Ziliny odchodziły za ok. 1 do 2 mln euro. Za 1 mln euro sprzedany został Skriniar, który miał za sobą trzy świetne sezony. A podani przeze mnie piłkarze są na krzywej wznoszącej, ich cena dopiero rośnie. Wiadomo, że Zilina chciałaby zagwarantować sobie % od następnego transferu.

Legionista Awatar Adin
    Cytat Zamieszczone przez blaise101 Zobacz posta

transfery w granicach 1 mln euro u nich to standardowe kwoty za utalentowanych graczy. Chyba za podobną kwotę poszedł gdzieś do Włoch od nich jakiś małolat, a rok później kupił go inter za około 50 mln E
    Ostatnio edytowane przez Adin ; 11-06-2018 o 17:24

Legionista
    Cena za tych zawodników wynosi ponad milion euro (każdego z osobna oczywiście). Obaj najprawdopodobniej obiorą włoski kierunek, nawet nie było tematu polskich klubów.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez MarioBis Zobacz posta
    Cena za tych zawodników wynosi ponad milion euro (każdego z osobna oczywiście). Obaj najprawdopodobniej obiorą włoski kierunek, nawet nie było tematu polskich klubów.
    Tak właśnie mi się wydawało i też o kierunku włoskim przede wszystkim myślałem (albo holenderskim).

Drugi Mario uważa, że Zilina sprzedaje swoich grajków za ok 1mln euro i to jest owszem fakt, ale jak słusznie zauważył liczą również na % od następnej sprzedaży.
    I teraz pytanie - wolą sprzedać do Polski, gdzie nawet jak gracz wypali to dostaną swój udział od powiedzmy 2-5mln czy do takiej Sampdorii i mieć % od 15-25 mln np..?
    Pytanie chyba retoryczne

Uprawnienia umieszczania postów