Strona 967 z 1016 PierwszyPierwszy ... 467867917957963964965966967968969970971977 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 28,981 do 29,010 z 30453

Wątek: Transfery z TT czyli fantazje, marzenia, koszmary i typy

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez Raffels Zobacz posta
    Pamiętam, dostawaliśmy wtedy po łbach od GKS-u Bełchatów i Zawiszy.
    No faktycznie to klasa wyżej niż sportowcy z Niecieczy

Jeżeli mamy dalej się kopać z zespołami jak te wyżej wymienione to faktycznie Kante jest w sam raz, natomiast jak mamy jakiekolwiek większe aspiracje to
    Cytat Zamieszczone przez Antares Zobacz posta
    Czyli jak na zespół, który chce grać w LM śmieszne pieniądze, ale niestety dla nas nieosiągalne do wydania.
    musimy rozmawiać o budżetach transferowych liczonych w milionach euro.
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar Jestem
    Cytat Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    Jeżeli mamy dalej się kopać z zespołami jak te wyżej wymienione to faktycznie Kante jest w sam raz, natomiast jak mamy jakiekolwiek większe aspiracje to musimy rozmawiać o budżetach transferowych liczonych w milionach euro.
    Sama rozmowa nie wystarczy, trzeba jeszcze je mieć (te miliony jurków)! Masz jakiś pomysł?
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez Jestem Zobacz posta
    Sama rozmowa nie wystarczy, trzeba jeszcze je mieć (te miliony jurków)! Masz jakiś pomysł?
    W ostatnich latach globalna - czy to europejska wartość "biznesu" jakim jest piłka nożna wzrosła kilkakrotnie. Nie chce mi się rozpisywać na temat tego jak wyglądają przepływy $, ale jeśli uważasz, że jedyną ligą która nie zarobiła na popularności piłki jest akurat polska to mhhh ok niech Ci będzie.

Tak dla przykładu wydatki transferowe PL w ciągu 10 lat wzrosły ~4 krotnie, w Ekstraklapie praktycznie są na tym samym poziomie (jest to wzrost kilkunastoprocentowy)
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar Jestem
    No i sobie odpowiedziałeś sam, nie ma kasy ponieważ ekstraklapa praktycznie stoi w miejscu
    Do tego poważni zagraniczni inwestorzy, z naciskiem na poważni, omijają nas wielkim łukiem i jest kupa.
    To będą jeszcze lata roboty od podstaw.

p.s. Skoro Reca idzie za 4 bańki jurków a Piątek za piątkę to niedługo juniorzy masowo będą zwiewać z Polski!
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Legionista Awatar TNTP
    Tylko nie stoi ona dlatego, że nie ma kasy bo tej jest RELATYWNIE znacznie więcej niż 10 lat temu, tylko, że osoby które zarządzają tym grajdołem (zaczynając od klubów, poprzez Ekstraklasę, a kończąc na PZPN) to pół/ćwierćamatorzy.
    Po prostu pod wieloma względami reszta Europy nam w ciągu ostatnich kilkunastu lat mocno odjechała i zwalanie tego na "Panoczku nie ma grosików" jest śmieszne.
    Lieber tot als rot!!

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez MarioBis Zobacz posta
    Do tego da się słyszeć, że poważnie rozważają również transfer Banaszaka z Chełmianki.
    Podane na tacy, więc dziennikarze mogli "popytać" i oto jest:
    Cytat Zamieszczone przez Legia.net
    Przemysław Banaszak strzelił w zakończonym sezonie 21 goli w rozgrywkach trzeciej ligi grupy IV. To 21-letni napastnik, który broni obecnie barw Chełmianki Chełm. Mistrzowie Polski zainteresowali się zawodnikiem, a także zaproponowali za gracza biało-zielonych 100 tysięcy złotych.

Banaszak jest znany mistrzom Polski. Zimą istniała opcja testów napastnika przy Łazienkowskiej, ale do tych ostatecznie nie doszło. Zawodnik urodzony w Szczebrzeszynie rozpoczynał przygodę z piłką od gry w Hetmanie Żółkiewka. W 2016 roku Banaszak trafił do Chełmianki, gdzie zaliczył pełny seniorski sezon. Zagrał w 30 spotkaniach (2542 minuty), zdobył 21 bramek, a także dziesięć razy był napominany żółtą kartką, a raz obejrzał czerwony kartonik.

Legia zaproponowała trzecioligowcowi 100 tysięcy złotych za 21-latka, który w listopadzie przebywał na testach w Radomiaku Radom. Żadne finalne decyzje jeszcze nie zapadły.

https://twitter.com/janekx89/status/1004254827436826625
    Brawo dla tacy, pozdrówki dla właściciela Sparty

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez MarioBis Zobacz posta
    W zimie przecieków transferowych nie było. Teraz też nie ma i trzeba coś wymyślić, żeby się kliki zgadzały.

A nawet jeżeli pomyśleli o Kante to i tak całkiem nieźle. Ligę zna, za darmo do wzięcia. Uzupełnienie dobre.
    Teraz dopiero ogarnąłem co żeś tu napisał i jak naginasz rzeczywistość, albo nawet tworzysz własną.

Nie było przecieków w zimie? A o Vesoviciu i Antolićiu nie było wiadomo kilkanaście dni przed? Nawet Ivica oficjalnie się wypowiadał na temat negocjacji..
    Potem Eduardo z kapelusza fakt, ale może pominmy jego osobę..
    O Remym poinformował też 2 dni przed przylotem dziennikarz francuski. Philippsa ogłosił sam Jozak, a o Cafu też się rozpisywały gazety jak zaczęła się afera z nim w Metz.

Legionista Awatar MileEndMan
    Dobre transfery ponoć lubią ciszę. Mam nadzieję, że brak informacji to cisza przed jakąś prawdziwą petardą a nie brak koncepcji Loczka i €žstrzał z mokrego kapiszona€.

Legionista
    My tak naprawdę bardzo możliwe, że szukamy tylko skrzydłowego jako pewniaka do "11". Napastnik jako konkurencja dla Jarka, LO dla Adama. Dlatego więc oczekuję, że ten skrzydłowy będzie naprawdę petardą i z tego też powodu nie do końca mi tu pasuje Frankowski, któremu jeśli jeszcze doliczymy kłopoty aklimatyzacyjne (każdy polski gracz po przyjściu do stolicy potrzebuje min. Pół roku) to w ogóle wygląda nieatrakcyjnie jako nasz "hit lata".

Legionista Awatar Adin
    Podobno Wieteska idzie o Francji za 2 mln euro. Gdzieś przeczytane na twiterze.
    Po co być innym? Po co móc liczyć tylko na siebie? Po co robić coś, o czym inni tylko marzą? Po co dorastać do tej miłości? Nie wiem, ale wiem jedno, dobrze wykonana praca to coś niesamowitego. Więc, gdy ktoś następnym razem, zada ci pytanie za milion dolarów: \"Dlaczego to robisz?\" Odpowiedz mu \"*******laj człowieku!\" Jeżeli naprawdę chcesz to wiedzieć, to ładuj sztangę i sam spróbuj.\"

Na twitterze już dobre dwa tygodnie temu latało info że Wieteska wróci do nas i zostanie sprzedany do Montpelliere za kilka milionów. Nic nowego.

Co do transferów. Ktoś z klubu oficjalnie mówił, że w tym okienku nie będzie rewolucji. Maks 2 transfery zagraniczne do klubu i kilku polaków. Kilku Polaków już jest powracali z wypożyczenia.

Legionista Awatar so(L)dier
    Cytat Zamieszczone przez Adin Zobacz posta
    Podobno Wieteska idzie o Francji za 2 mln euro. Gdzieś przeczytane na twiterze.
    tak to zapewne chodzi o Montpellier, ogólnie spoko - zarobić na młodym ale przy obecnych sumach za Recę czy Piątka to trochę biednie wyglądają te 2mln

inna sprawa że sam Wieteska nie jest murem nie do przejścia w obronie

Legionista Awatar Lillo
    Cytat Zamieszczone przez so(L)dier Zobacz posta
    tak to zapewne chodzi o Montpellier, ogólnie spoko - zarobić na młodym ale przy obecnych sumach za Recę czy Piątka to trochę biednie wyglądają te 2mln

inna sprawa że sam Wieteska nie jest murem nie do przejścia w obronie
    A Reca jest

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Robert E. Lee Zobacz posta
    https://twitter.com/janekx89/status/1004254827436826625
    Brawo dla tacy, pozdrówki dla właściciela Sparty
    Ty to się jednak zaliczasz do forumowej kasty idiotów. Czy ja gdziekolwiek napisałem, że to moje info? Albo, że "takie info tylko u mnie"? W łeb się pierdolnij.

blaise kiedy o nich pisano? Jak już było wiadomo, że dołączą do Legii. Teraz będzie tak samo.

Legionista Awatar Peer
    W ogóle to jest jakiś kosmos, jak Bednarki(Wieteska wyżej w hierarchii w młodej reprze), Rece itd idą za 4-5 mln euro, a my niby mielibyśmy puścić Wieteskę, który chociażby od Recy jest młodszy, grał w lepszym klubie, zdobył 7 bramek, za połowę tej kwoty. Albo tu idą jakieś grube wałki albo ktoś na głowę upadł. Skoro jesteśmy tacy dobrzy to jeszcze Szymańskiego za 2 dorzućmy, a co tam. Będą do nas walić drzwiami i oknami, a taka Cracovia zrobi 2 transfery i wyjmie kolejne 10 baniek.

Legionista Awatar Raffels
    Cytat Zamieszczone przez Peer Zobacz posta
    W ogóle to jest jakiś kosmos, jak Bednarki(Wieteska wyżej w hierarchii w młodej reprze), Rece itd idą za 4-5 mln euro, a my niby mielibyśmy puścić Wieteskę, który chociażby od Recy jest młodszy, grał w lepszym klubie, zdobył 7 bramek, za połowę tej kwoty. Albo tu idą jakieś grube wałki albo ktoś na głowę upadł. Skoro jesteśmy tacy dobrzy to jeszcze Szymańskiego za 2 dorzućmy, a co tam. Będą do nas walić drzwiami i oknami, a taka Cracovia zrobi 2 transfery i wyjmie kolejne 10 baniek.
    Obrońca, który jest słaby w obronie ale za to strzela bramki. Może to jest odpowiedź? Po za tym Reca za 4 miliony nie poszedł tylko to jest łączna kwota z bonusami. Po internecie pisali, że Atalanta zapłaciła za niego poniżej 2 mln.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista Awatar Lorenzo
    Obrońca, który jest słaby w obronie ale za to strzela bramki. Może to jest odpowiedź? Po za tym Reca za 4 miliony nie poszedł tylko to jest łączna kwota z bonusami. Po internecie pisali, że Atalanta zapłaciła za niego poniżej 2 mln.
    Dokładnie, w tych czterech milionach euro większa część to bonusy.
    #teamMioduski

Legionista Awatar Adin
    zagranicą płacą za potencjał, a nie aktualne umiejętności ( przy rokujących jeszcze graczach) Może widzą w nim nowego Glika i szykują dla niego sezon przejściowy? w każdym bądź razie gry na wyższym poziomie w obronie jeszcze ma czas się nauczyć grając z dobrymi graczami, a już strzelać bramy po stałych fragmentach seryjnie, to nie każdy obrońca potrafi. Jak dla mnie przy jego wieku, potencjale, oraz umiejętności znajdowania się przy bramce rywali - 2 mln euro to promocja jak mrożone bułki z biedronki.

Kto dziś pamięta gdzie był taki glik w jego wieku? albo pazdan..?
    Po co być innym? Po co móc liczyć tylko na siebie? Po co robić coś, o czym inni tylko marzą? Po co dorastać do tej miłości? Nie wiem, ale wiem jedno, dobrze wykonana praca to coś niesamowitego. Więc, gdy ktoś następnym razem, zada ci pytanie za milion dolarów: \"Dlaczego to robisz?\" Odpowiedz mu \"*******laj człowieku!\" Jeżeli naprawdę chcesz to wiedzieć, to ładuj sztangę i sam spróbuj.\"

Legionista Awatar Peer
    Cytat Zamieszczone przez Adin Zobacz posta
    zagranicą płacą za potencjał, a nie aktualne umiejętności ( przy rokujących jeszcze graczach) Może widzą w nim nowego Glika i szykują dla niego sezon przejściowy? w każdym bądź razie gry na wyższym poziomie w obronie jeszcze ma czas się nauczyć grając z dobrymi graczami, a już strzelać bramy po stałych fragmentach seryjnie, to nie każdy obrońca potrafi. Jak dla mnie przy jego wieku, potencjale, oraz umiejętności znajdowania się przy bramce rywali - 2 mln euro to promocja jak mrożone bułki z biedronki.

Kto dziś pamięta gdzie był taki glik w jego wieku? albo pazdan..?
    Dokładnie. Dobry przykład chociażby z Glikiem.
    Poza tym, też bez przesady, że nie potrafi bronić. Powtarzam, w młodzieżówce gra kosztem Bednarka, który poszedł za 6,5(?) mln euro, nad którym teraz wszyscy się tak spuszczają. Po prostu nie mamy jaj, żeby odmówić śmiesznych 2 mln, dlatego ciągle kluby z zachodu będą do nas wjeżdżać, jak do siebie i wyjmować najlepszych graczy lub tych młodych, z potencjałem, za takie śmieszne pieniądze.

Legionista Awatar Chmielo
    A Bednarek to jaki niby był? W Górniku Łęczna zaczął grać dopiero miesiąc przed końcem ligi i niczym się tam nie wyróżniał. W Lech dostał szansę, jedno z odkryć sezonu, ale też masa błędów, zaś truskawką na torcie były mecze z nami, w których zawsze był w top 3 najgorszych na boisku.

Wieteska został najlepszym defensorem sezonu na zapleczu Ekstraklasy, zaliczył bardzo dobry rok w Zabrzu, ma 21 lat i 2 mln Euro to jest promocja, a nie konkretna kwota. Dużo starszego Jędrzejczyka sprzedaliśmy za podobne pieniądze. Taki Reca zagrał raptem jeden, niepełny sezon w tej formacji i idzie za podobną kasę? Wiadomo, że za obrońców płaci się mniej, ale już bez jaj.
    Ostatnio edytowane przez Chmielo ; 09-06-2018 o 15:09
    A Melanż Trwa...

Legionista
    Według mnie kwota za Wieteskę za niska i powinni poczekać aż ktoś wyłoży ten milion euro więcej. Warto skorzystać z popytu i wariactw zachodnich klubów. Jeżeli w tym okienku nikt się nie zdecyduje to dawać szansę w pierwszym składzie i sprzedać za pół roku.

Cytat Zamieszczone przez Chmielo Zobacz posta
    A Bednarek to jaki niby był? W Górniku Łęczna zaczął grać dopiero miesiąc przed końcem ligi i niczym się tam nie wyróżniał. W Lech dostał szansę, jedno z odkryć sezonu, ale też masa błędów, zaś truskawką na torcie były mecze z nami, w których zawsze był w top 3 najgorszych na boisku.

Wieteska został najlepszym defensorem sezonu na zapleczu Ekstraklasy, zaliczył bardzo dobry rok w Zabrzu, ma 21 lat i 2 mln Euro to jest promocja, a nie konkretna kwota. Dużo starszego Jędrzejczyka sprzedaliśmy za podobne pieniądze. Taki Reca zagrał raptem jeden, niepełny sezon w tej formacji i idzie za podobną kasę? Wiadomo, że za obrońców płaci się mniej, ale już bez jaj.
    Bednarek prezentował się w Lechu zdecydowanie lepiej niż Wieteska w Górniku i tu nawet nie ma co porównywać. Ja tam mówię tylko za siebie ale Wieteska ma skłonność do baboli, zawalania bramek, jest elektryczny i tragiczny w wyprowadzaniu piłki. Oczywiście zaletą jest to, że jest młody i może się ogarnąć. Ale nawet w Górniku stracił miejsce na środku obrony, w jednej z najgorszych defensyw w lidze.

Legionista Awatar Peer
    Bednarek prezentował się w Lechu zdecydowanie lepiej niż Wieteska w Górniku i tu nawet nie ma co porównywać. Ja tam mówię tylko za siebie ale Wieteska ma skłonność do baboli, zawalania bramek, jest elektryczny i tragiczny w wyprowadzaniu piłki. Oczywiście zaletą jest to, że jest młody i może się ogarnąć. Ale nawet w Górniku stracił miejsce na środku obrony, w jednej z najgorszych defensyw w lidze.
    Bo Wieteska grał w ultraofensywnie nastawionym Górniku, a Bednarek wśród najlepszej obrony w lidze. Ciekawy jestem, jakby Wieteska prezentował się przy Pazdanie lub Remym...

Cytat Zamieszczone przez Peer Zobacz posta
    Bo Wieteska grał w ultraofensywnie nastawionym Górniku, a Bednarek wśród najlepszej obrony w lidze. Ciekawy jestem, jakby Wieteska prezentował się przy Pazdanie lub Remym...
    Ale to przepraszam, to że Bednarek grał w najlepszej defensywie w lidze to nie była też jego zasługa? A to, że Górnik tracił tyle bramek to tylko efekt taktyki? Dobre.

Legionista Awatar Peer
    Ale to przepraszam, to że Bednarek grał w najlepszej defensywie w lidze to nie była też jego zasługa? A to, że Górnik tracił tyle bramek to tylko efekt taktyki? Dobre.
    A gdzie ja napisałem, że tylko? Ale chyba oczywistym jest, że grając w lepszej drużynie, wśród lepszych piłkarzy, jeśli jesteś ogarnięty, to wyglądasz dużo lepiej, niż wśród słabych. Czy nie?

Legionista Awatar Adin
    Ja to pamiętam o gliku jak każdy za głowe się łapał, że ktoś daję za niego milion jak szedł do Włoch. Pamiętam artykuły w prasie polskiej, jak przynosi wstyd dla Polski, że tak słabo gra w kraju gdzie grał Zbigniew Boniek.

Jak chłopak złapie doświadczenia i pogra z dobrymi partnerami, to naprawdę może być obrońca wart trochę wiecej, niż 2 mln euro

Legionista Awatar Antares
    Jak chcą zarabiać więcej na transferach to Mioduski musi zmienić politykę w negocjacjach. Leśny starał się robić taki PR, że piłkarzom nie będzie robił problemów z odejściem jak wybiją się dalej. Co niby miało dawać taki efekt, że chętniej tutaj przychodzili. A tu trzeba robić jak takie PAOK, chcieli zimą 10 mln euro za Prijovica, nikt tyle nie zapłacił, a więc nigdzie nie poszedł. A Leśny go sprzedał za śmieszne niecałe 2 mln, bo nogą tupał.

Jak chcą za młodych brać większe pieniądze to też ustala cenę np. na 4 mln euro. Chętni tyle płacą, albo spadają. Wieteska to jednak pierwszy stoper naszej młodzieżówki, a więc zważywszy na transfery Recy czy Piątka to 1,5 mln euro trochę słabo brzmi. Bez tych pieniędzy chyba Legia przeżyje, a jak Wieteska u nas dostanie szansy to dla klubu tragedia się nie stanie.
    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Legionista
    Jedziemy dalej
    Cytat Zamieszczone przez Legia.net
    Legia Warszawa zamierza w najbliższych miesiącach wprowadzić nową politykę dotyczącą pozyskiwania młodych zawodników. Stołeczny klub chce skupować utalentowanych graczy, a następnie ich wypożyczać. Ostatnio informowaliśmy o zainteresowaniu "Wojskowych" Patrykiem Szyszem i Przemysławem Banaszakiem. Teraz do listy dołączył Patryk Klimala, strzelec trzynastu goli na zapleczu Ekstraklasy w poprzednim sezonie.

Mistrzowie Polski są w trakcie zmiany założeń. Stołeczny klub odmłodził rezerwy i zespół z Centralnej Ligi Juniorów. W zakończonym sezonie na wypożyczeniach z Łazienkowskiej do innych klubów przebywało 24 graczy. W kolejnym nie będzie mniej, a zanosi się na znacznie wyższą liczbę. Wszystko m.in. przez politykę sprowadzania młodych graczy i natychmiastowemu wypożyczaniu ich do innych drużyn. Rolę odegra w tym m.in. nowy partner "Wojskowych", Radomiak Radom.

Ostatnio informowaliśmy, że Legia interesuje się 20-letnim Patrykiem Szyszem z Górnika Łęczna oraz 21-latkiem z Chełmianki Chełm, Przemysławem Banaszkiem. Obecny klub pierwszego z wymienionych, żąda ok. 1,5 mln złotych. Z kolei za napastnika z trzeciej ligi, Legia oferuje 100 tysięcy złotych, a potencjalny kontrahent oczekuje na pół miliona złotych.

Na listę celów Legii wskoczył Patryk Klimala (na zdj. z prawej), napastnik występujący ostatnio w Wigrach Suwałki. 19-latek w 28 spotkaniach dla pierwszoligowca, zdobył trzynaście bramek oraz zanotował dwie asysty. Na boisku przebywał przez 2016 minut.

Klimala do Wigier wypożyczony był z Jagiellonii Białystok, z którą napastnika wiąże jeszcze roczny kontrakt. Atakujący ma rozpocząć przygotowania do nowego sezonu z zespolem Ireneusza Mamrota. 19-latek w przeszłości występował w młodzieżowych drużynach Legii (14-15). Wtedy grywał m.in. jako prawy obrońca, ale zdaniem większości nie wykorzystywał swojego potencjału, także przez sprawy pozaboiskowe. Swoistym oczyszczeniem był czas spędzony po rozstaniu z "Wojskowymi" gdy Klimala grał w Lechii Dierżoniów, z której trafił na Podlasie. Potem, w zespole z CLJ, atakujący zanotował siedem goli i zadebiutował w pierwszym zespole pod wodzą Michała Probierza.

Legia myśli o ponownym pozyskaniu Klimali. W grze są również inne kluby Ekstraklasy, a swoje robi również roczny kontrakt zawodnika z Jagiellonią.

Legionista
    Rok kontraktu bez znaczenia, i tak będą chcieć z 1,5-2mln zł z Białego.

Uprawnienia umieszczania postów