Strona 952 z 959 PierwszyPierwszy ... 452852902942948949950951952953954955956 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 28,531 do 28,560 z 28767

Wątek: Transfery z TT czyli fantazje, marzenia, koszmary i typy

Legionista Awatar Raffels
    Cytat Zamieszczone przez Jestem Zobacz posta
    Wymień ze dwóch, trzech głodnych, nie krępuj się.
    Szymański z Płocka.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

proszę bardzo:
    Majecki, Michalak

Czy mają szansę na grę? Nie wiem. Ktoś musi dostać szanse, żeby mógł ją wykorzystać.
    Jest sztab ludzi, który nad tym pracuje. Niech pokażą na co ich stać - to jest kwestia priorytetów. Moim zdaniem kwestia świeżej polskiej krwi to powinien być jedne z priorytetów na to okno. Jak będzie to się okaże. Jak nie będą to Ci, których wymieniłem, bo będą za słabi niech przyjdą inni lepsi.

Jest też sprawa stołka trenera. Pewnie jak kwestia w tym zakresie nie będzie rozstrzygnięta, to ciężko będzie o jakieś mocniejsze ruchy transferowe.

Cytat Zamieszczone przez Raffels Zobacz posta
    Szymański z Płocka.
    Też ostatnio już o nim pisali, że obserwują go zachodnie kluby. Cena na pewno nie jak za Piotrowskiego, ale dla nas lewnie za duzo.. naprawdę ciężko nam będzie ściągnąć młodego i ogranego już na poziomie ekstraklasy Polaka. (Na odpowiednim poziomie oczywiście)
    Musimy bardziej poszukać kolejnych Jarków Niezgód.

Legionista Awatar Jestem
    Cytat Zamieszczone przez PrzeterminowanySer Zobacz posta
    proszę bardzo:
    Majecki, Michalak
    Gorzej Ci? Oni są już nasi
    Podaj nie naszych i zapomnij o Wietesce bo on w sumie też nasz

edit: Pomogę, Loska i Kurzawa, ale co więcej rozsądnego jest w naszym zasięgu?
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Nie rozumiemy się ani trochę. Co za różnica kto jest nasz, a kto nie nasz. Chodzi o to jaki jest jest pomysł na drużynę i kto dostanie realną szansę i będzie miał szansę ją wykorzystać. Po transferach to już będzie widać. Jak sprowadzą przeciętniaków z zagranicy, to nasi młodzi, żadnej szansy nie będą mieli. W takim wypadku lepiej niech dalej grają na wypożyczeniach, a sztab niech planuje ściągnąć lepszego Polaka. Może ja zadam teraz pytanie. Uważasz że nie ma żadnego Polaka, w naszym zasięgu, który by mógł wejść do pierwszej drużyny, rozwinąć się i grać w podstawie?

Legionista Awatar Jestem
    Cytat Zamieszczone przez PrzeterminowanySer Zobacz posta
    Nie rozumiemy się ani trochę. Co za różnica kto jest nasz, a kto nie nasz. Chodzi o to jaki jest jest pomysł na drużynę i kto dostanie realną szansę i będzie miał szansę ją wykorzystać. Po transferach to już będzie widać. Jak sprowadzą przeciętniaków z zagranicy, to nasi młodzi, żadnej szansy nie będą mieli. W takim wypadku lepiej niech dalej grają na wypożyczeniach, a sztab niech planuje ściągnąć lepszego Polaka. Może ja zadam teraz pytanie. Uważasz że nie ma żadnego Polaka, w naszym zasięgu, który by mógł wejść do pierwszej drużyny, rozwinąć się i grać w podstawie?
    Przecież podałem swoje typy w przeciwieństwie do Ciebie. To duży kłopot niestety, bo łatwo pisać tak sobie bez podania szczegółów "wziąć Polaków", tylko skąd?
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Czego oczekujesz? Że jest to moja praca, mam na nią czas i dostępne narzędzia dzięki którym mój notes jest pełen nazwisk piłkarzy. Każdego z nich widziałem na żywo wielokrotnie i zaraz napisze w następnym poście analizę gry, potencjalne możliwości i ryzyka.

Czy może, że jestem kibicem co ogląda tylko swoje mecze i *** wie o tej robocie, ale chce oglądać przynajmniej kilku Polaków w drużynie. Bez odbioru.
    Ostatnio edytowane przez PrzeterminowanySer ; 13-05-2018 o 22:05 Powód: Zmiana krzaków na polskie znaki

Nikt od ciebie nie oczekuje żadnych szczegółowych raportów, tak samo jak udzielania się na tematy, o których nie masz pojęcia. Tu się udzieliłeś, więc chyba masz, a teraz okazuje się, że nie masz i jeszcze masz pretensje, że ktoś "podrążył".
    Często tą samą drogą idą dziennikarze i to nawet szanowani i poczytni jak Borek, którzy oczekują, że w Legii będą grali najzdolniejsi, młodzi Polacy. Ale już wymienić, którzy dokładnie mogliby trafić do nas, biorąc pod uwagę realia finansowe to już żaden wymienić nie potrafi..

Legionista Awatar Marcino
    Brać Guilherme z Jagi, gość zaczyna zaliczać znaczący progres w górę.
    Pełno na ziemi ludzi, co nie zasługują by do nich mówić.

A co myslicie o Recy do rywalizacji z Hlouskiem?
    Dziękuje Dobranoc.

Legionista Awatar Marcino
    Cytat Zamieszczone przez szymek283 Zobacz posta
    Nie do wyjęcia za sensowne pieniądze. Cena dla Legii będzie zaporowa.
    Pełno na ziemi ludzi, co nie zasługują by do nich mówić.

Legionista Awatar Szawar
    Cytat Zamieszczone przez szymek283 Zobacz posta
    Oprócz szybkości nie zauważyłem jakiś większych atutów.
    04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

Gintleman Awatar księciuniu
    Cytat Zamieszczone przez Marcino Zobacz posta
    Brać Guilherme z Jagi, gość zaczyna zaliczać znaczący progres w górę.
    No, jakby zaliczał progres w dół, to dopiero byłoby wydarzenie.
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista Awatar Stout
    Jeszcze odwiedź odpowiedni temat i wyjaśnij czy poprawne jest "nad Zegrze" czy "do Zegrza"
    )
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista Awatar Peer
    Cytat Zamieszczone przez Marcino Zobacz posta
    Nie do wyjęcia za sensowne pieniądze. Cena dla Legii będzie zaporowa.
    Skąd masz takie info?
    Cytat Zamieszczone przez Szawar Zobacz posta
    Oprócz szybkości nie zauważyłem jakiś większych atutów.
    Liczby, ogranie w ekstraklasie, wiek, wzrost, uniwersalność. Wiadomo, nie za miliony, ale jeśli by się udało go wyrwać to jak dla mnie nie ma się co zastanawiać. Z Płockiem mamy dobre układy, więc kto wie.

Gintleman Awatar księciuniu
    Cytat Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
    Jeszcze odwiedź odpowiedni temat i wyjaśnij czy poprawne jest "nad Zegrze" czy "do Zegrza"
    )
    To już ktoś tam trafnie (moim skromnym zdaniem) wyjaśnił przykładem z Soliną. Chociaż oczywiście uczucia/odczucia Zegrzan też należy brać pod uwagę.
    A z ew. dalszą dyskusją zapraszam do tematu http://forum.legionisci.com/showthread.php?t=13933
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Peer Zobacz posta
    Skąd masz takie info?

Liczby, ogranie w ekstraklasie, wiek, wzrost, uniwersalność. Wiadomo, nie za miliony, ale jeśli by się udało go wyrwać to jak dla mnie nie ma się co zastanawiać. Z Płockiem mamy dobre układy, więc kto wie.
    Prezes Wisły w jakimś wywiadzie wspomniał, że negocjacje sprzedaży Recy, Szymańskiego i Furmana zaczynają od bańki euro.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Kolodont Zobacz posta
    Prezes Wisły w jakimś wywiadzie wspomniał, że negocjacje sprzedaży Recy, Szymańskiego i Furmana zaczynają od bańki euro.
    i słusznie ... ojebią ich do jakiejść 2 Bundesliga gdzie tyle się wydaje na żel do włosów dla trampkarzy miesięcznie i chłopak ukształtowany i zahartowany w bojach o miejsce w składzie przepadnie z kretesem i za 2 lata Lechia Gdańsk się ucieszy ... szkoda tych chłopaków co od razu na zachód spierdzielają ...

Legionista Awatar Peer
    Cytat Zamieszczone przez pchorseba Zobacz posta
    i słusznie ... ojebią ich do jakiejść 2 Bundesliga gdzie tyle się wydaje na żel do włosów dla trampkarzy miesięcznie i chłopak ukształtowany i zahartowany w bojach o miejsce w składzie przepadnie z kretesem i za 2 lata Lechia Gdańsk się ucieszy ... szkoda tych chłopaków co od razu na zachód spierdzielają ...
    Ale że co, zatem kluby mają oddawać swoich piłkarzy za pół darmo, bo jest większa szansa, że się rozwiną? Niestety, póki polskie czołowe kluby nie zaczną wyjmować takich piłkarzy wcześniej, albo nie przestaną się mylić, jak Jaga w przypadku tego Szymańskiego, to potem już jest po jabłkach.

Legionista Awatar MarioWOLF
    Cytat Zamieszczone przez pchorseba Zobacz posta
    Legia wydała na miernych obcokrajowców następujące kwoty (za transfermarkt.pl):

Pasquato 1 mln euro
    Antolić 750 tys euro
    Sadiku 750 tys euro
    Nagy 1 mln euro
    Langil 500 tys euro

Pięciu darmozjadów za łączną kwotę 4 mln euro. Plus pensje łącznie ok. 2,5 mln euro rocznie.

Stąd nie rozumiem, dlaczego kwota np. 1 mln euro za Recę jest wygórowana? Pewnie negocjując 750 tys euro plus bonusy zadowoliłoby Wisłę Płock. A tyle wydaliśmy na przeciętnych obcokrajowców lekką ręką. Za Żurkowskiego Górnik chce 2 mln euro? Lepszy jeden Żurkowski niż dwójka Pasquato-Nagy. A pensja pewnie 3 razy niższa by go zadowoliła (~150 tys euro).

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez MarioWOLF Zobacz posta
    Legia wydała na miernych obcokrajowców następujące kwoty (za transfermarkt.pl):

Pasquato 1 mln euro
    Antolić 750 tys euro
    Sadiku 750 tys euro
    Nagy 1 mln euro
    Langil 500 tys euro

Pięciu darmozjadów za łączną kwotę 4 mln euro. Plus pensje łącznie ok. 2,5 mln euro rocznie.

Stąd nie rozumiem, dlaczego kwota np. 1 mln euro za Recę jest wygórowana? Pewnie negocjując 750 tys euro plus bonusy zadowoliłoby Wisłę Płock. A tyle wydaliśmy na przeciętnych obcokrajowców lekką ręką. Za Żurkowskiego Górnik chce 2 mln euro? Lepszy jeden Żurkowski niż dwójka Pasquato-Nagy. A pensja pewnie 3 razy niższa by go zadowoliła (~150 tys euro).
    Antolić i Pasquato aż tak wielkimi darmozjadami jak pozostali wymienieni nie są.
    Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    Bo umieć opierdolić (Czerczesow), a nie tylko się drzeć (Hasi), to też jest sztuka.

Legionista Awatar alfa
    A Sadiku się spłacił

Legionista
    No i gdyby nie bramki wyjazdowe Nagy'a w Krakowie,Kielcach i Szczecinie to o mistrza byłoby ciężko

Legionista
    A co jeśli Żurkowski okaże się drugim Masłowskim ??

Cytat Zamieszczone przez Adamus85 Zobacz posta
    A co jeśli Żurkowski okaże się drugim Masłowskim ??
    Żurkowski, o ile będzie dobrze prowadzony, zrobi niezłą karierę. W porównaniu do Masłowskiego, ma bardzo dobrą wydolność, która jest niezbędna do gry na wysokim poziomie. Ale ryzyko jest zawsze, tylko tutaj mniejsze. A perspektywa znacznego zarobku większa.

Natomiast Damian Kądzior idzie do Lecha za 400 tys euro.

W tym sezonie ma już 11 bramek i 9 asyst, w zeszłym (Wigry, I liga) zanotował 16 trafień i 17 asyst. Jak na skrzydłowego bardzo dobre liczby. Lepiej byłoby wydać 400 tys euro na niego niż 500 tys euro na kolejnego Langila.
    Ostatnio edytowane przez MarioWOLF ; 14-05-2018 o 19:19

Legionista
    Nagy to bardzo dobry zawodnik, liczę, że wróci do nas ogarnięty, pomoże wygrać mistrzostwo, Puchar, dobrze zagra w europie i go opylimy za dobre pieniądze. IMO potencjał ma większy niż np. Ondrej Duda.

Co do chłopaków z Płocka, to moim zdaniem ceny i tak okazyjne(nie licząc Króla i Trenera Furmana), chętnie bym widział dwóch Szymańskich w naszym składzie.

Legionista
    Mam wrażenie, że Nagy przepierdolił swoją karierę. A szkoda, świetnie się zapowiadał.

Żurkowski, o ile będzie dobrze prowadzony, zrobi niezłą karierę. W porównaniu do Masłowskiego, ma bardzo dobrą wydolność, która jest niezbędna do gry na wysokim poziomie. Ale ryzyko jest zawsze, tylko tutaj mniejsze. A perspektywa znacznego zarobku większa.

Natomiast Damian Kądzior idzie do Lecha za 400 tys euro.

W tym sezonie ma już 11 bramek i 9 asyst, w zeszłym (Wigry, I liga) zanotował 16 trafień i 17 asyst. Jak na skrzydłowego bardzo dobre liczby. Lepiej byłoby wydać 400 tys euro na niego niż 500 tys euro na kolejnego Langila.
    Weź już skończ zawodzić wilczku, bo denerwujące się to robi. Jeżeli Lech chce budować skład na Kądziorach i walczyć z nimi o mistrza, to proszę bardzo - wesprzyj ich w tym projekcie z Bułgarskiej.
    Legia po prostu ryzykuje i zamiast co najwyżej solidnego , sprawdzonego ligowca, szuka graczy z potencjałem na gwiazdy ligi poza granicami. Czasem nie wychodzi owszem, ale akceptujemy to ryzyko, a gablota z pucharami jasno pokazuje, która droga jest właściwsza, jeśli chce się coś wygrać. Ale ty tego nie zrozumiesz - będziesz siedział i gderał "zamiast ściągać zagraniczny szrot, kupujmy młodych zdolnych Polaków!"

Każdy z nas chce, żeby grało jak najwięcej młodych rodaków, najlepiej stąd, z Warszawy, identyfikujących się z miastem, ale widzę, że nie każdy już rozumie, że to nie takie proste.
    Ostatnio edytowane przez blaise101 ; 14-05-2018 o 20:20

Legionista Awatar Runi
    Żurkowski, o ile będzie dobrze prowadzony, zrobi niezłą karierę. W porównaniu do Masłowskiego, ma bardzo dobrą wydolność, która jest niezbędna do gry na wysokim poziomie. Ale ryzyko jest zawsze, tylko tutaj mniejsze. A perspektywa znacznego zarobku większa
    Po pierwsze na takiego Żurkowskiego nas nie stać. Baa , nie stać nas nawet Szymańskiego z Płocka czy Piotrowskiego ze Szczecina ( który ląduje w Belgii z 2 mln euro).
    Po drugie ryzyko jest znacznie większe . Ściąganie wagonu zawodników wiąże się z dosyć sporym prawdopodobieństwem, że któryś z nich jednak wypali. Inwestowanie podobnych pieniędzy w jednego zawodnika byłoby kretyństwem i szczytem nieodpowiedzialności. Pomijając fakt , że bawimy się w rzut monetą 50/50 to inna sprawa że kadra składa się z około 20-23 zawodników. Jeżeli odejdzie kilku , również kilku musi przyjść.
    Po trzecie my mamy mieć sukcesy na już , a nie za jakiś czas.

Cytat Zamieszczone przez blaise101 Zobacz posta
    Weź już skończ zawodzić wilczku, bo denerwujące się to robi. Jeżeli Lech chce budować skład na Kądziorach i walczyć z nimi o mistrza, to proszę bardzo - wesprzyj ich w tym projekcie z Bułgarskiej.
    Legia po prostu ryzykuje i zamiast co najwyżej solidnego , sprawdzonego ligowca, szuka graczy z potencjałem na gwiazdy ligi poza granicami. Czasem nie wychodzi owszem, ale akceptujemy to ryzyko, a gablota z pucharami jasno pokazuje, która droga jest właściwsza, jeśli chce się coś wygrać. Ale ty tego nie zrozumiesz - będziesz siedział i gderał "zamiast ściągać zagraniczny szrot, kupujmy młodych zdolnych Polaków!"

Każdy z nas chce, żeby grało jak najwięcej młodych rodaków, najlepiej stąd, z Warszawy, identyfikujących się z miastem, ale widzę, że nie każdy już rozumie, że to nie takie proste.
    Trochę lodu na głowę i czytaj ze zrozumieniem.

Nie mam nic przeciwko przemyślanym transferom zagranicznym, gdy dany zawodnik przychodzi po dłuższej obserwacji, wywiadzie środowiskowym i zgodnie z koncepcją trenera/wizją klubu. Jednak, gdy zawodnicy przychodzą na chybił-trafił z polecenia "znajomych" menedżerów lub w związku z chwilowym pomysłem - mamy trenera Chorwata to bierzemy Chorwatów, to jestem temu przeciwny.

Czemu? A no dlatego, że potem o sile Legii muszą decydować zawodnicy będący od dawna w klubie, bo nowe nabytki potrzebują czasu na aklimatyzację (oby zdążyli do końca kontraktu), dostosowanie się do "wymagań ligi" lub są nieprzygotowani kondycyjnie.

Ostatnie trzy okienka transferowe to jedna wielka porażka. O sile Legii stanowią gracze będący od dawna w klubie lub byli zawodnicy ściągnięci z powrotem. Malarz, Broź, Astiz, Pazdan, Hlousek, Jędrzejczyk, Kucharczyk, Radović, Szymański, Niezgoda, Hamalainen ... to oni zapewniają stabilizację w drużynie.

Langil, Mauricio, Eduardo, Sadiku, Iloski, Hildeberto, Sanogo, Necid, Chukwu, a nawet Remy, Antolić, Pasquato czy Philipps nie są ponadprzeciętnymi zawodnikami. A kosztowali wieeele.

Owszem, trzeba szukać za granicą, ale wyróżniający się gracze ligowi z potencjałem powinni również trafiać do Legii.

Uprawnienia umieszczania postów