Strona 886 z 993 PierwszyPierwszy ... 386786836876882883884885886887888889890896936986 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 26,551 do 26,580 z 29789

Wątek: Transfery z TT czyli fantazje, marzenia, koszmary i typy

Legionista Awatar midzi
    Tak wychodzi, raczej to nie typowy przecinak, który przywiązany jest sznurkiem do linii środkowej boiska, ale drugim Radovicem robiącym wiatr na 30 metrze to on raczej nie będzie

Cytat Zamieszczone przez Antares Zobacz posta
    I jakby nie patrzył Antolić to 6-krotny reprezentant Chorwacji. I to ostatniego meczu nie zagrał 15 lat temu, ale w 2017 roku. A co jak co, ale Chorwaci akurat środek pola to mają jeden z najmocniejszych na świecie.
    Podajesz fakty zupełnie bez znaczenia. Zagrał 6 razy w reprezentacji, ale same mecze towarzyskie. Na spotkania o punkty prawie w ogóle nie był powoływany. Trzy razy tylko siedział na ławce.
    https://www.transfermarkt.de/domagoj...verein_id/3556
    Polecam zapoznać się z karierą tego asa. Nie wygląda jednak tak imponująco.

Nieźle, jeden chce udowodnić że ściągamy leszcza, lesera i odpad, drugi udowodnić że wcale nie jest taki słaby. Masakra.

Kurde gość wydaje się solidny, co to da że na forum będziesz jeden z drugim jechał po nowym nabytku. Jak gra wyjdzie w praniu.

Fajnie że już mamy pierwszy transfer, który nie wygląda na jakiegoś czukwu z chin 2 ligi co pół roku nie grał, albo innego necida co rok nie gral, po zerwanych wiązadłach został ściągnięty.

Bierzemy gościa co regularnie grał, był powoływany do repry, a i wygrał trochę.

Nie zapominajmy jak żegnano u nas Beresia, co poniektórzy wręcz wiersze pisali na cześć tego że odchodzi, a zastąpi go Jędza.

To samo jak szedł Żyro, śmiechom nie było końca, a tam przed kontuzja, pierwszy skład, asysty i bramki.

Transfer wydaje się ciekawy, liczę że gość będzie wzmocnieniem.

Legionista Awatar Antares
    Cytat Zamieszczone przez Sugarman Zobacz posta
    Podajesz fakty zupełnie bez znaczenia. Zagrał 6 razy w reprezentacji, ale same mecze towarzyskie. Na spotkania o punkty prawie w ogóle nie był powoływany. Trzy razy tylko siedział na ławce.
    https://www.transfermarkt.de/domagoj...verein_id/3556
    Polecam zapoznać się z karierą tego asa. Nie wygląda jednak tak imponująco.
    No jakby grał kosztem Raktica, Modrica czy chociaż Brozovica to by w stronę Legii nie patrzył. W szerokim gronie zainteresowania mocniej reprezentacji jest bez wątpienia skoro go powoływali na mecze towarzyskie i w ostatniej chwili wypadł z 23-osobowej kadry na EURO.

Według InStata miał najwyższy współczynnik w całej lidze chorwackiej. Może to tylko puste statystyki, ale jak się jest ogórkiem to sam współczynnik się nie zrobi. Już nie przesadzajmy, że jak na nasze warunki koleś ma tragiczne CV...
    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Legionista
    Przede wszystkim należy spojrzeć na ten transfer od strony trenera. To on go sprowadza (tak to rozumiem) więc to mi wystarczy.

Legionista Awatar midzi
    Ma tragiczne CV, bo nie grał poza Chorwacją.

Tak już na poważnie mówiąc to teraz już mniej więcej wiadomo o co chodzi Jozakowi. Chce wyłuskać najlepszych zawodników z Chorwacji, na których nas stać i którzy prezentują solidny, bądź więcej niż solidny poziom. Antolić oraz Vesović pasują do tego rysopisu, ponieważ w ciągu roku należeli do topowych zawodników ligi chorwackiej.

Cytat Zamieszczone przez Sugarman Zobacz posta
    Nabiera to kompletnie innego znaczenia, gdy przyjrzymy się nazwiskom konkurentów w reprezentacyjnym środku pola:

Luka Modric, Mateo Kovacic, Ivan Rakitic, Milan Badelj, Marcelo Brozovic, Marko Rog, Mario Pasalic - zestaw nazwisk od kompletnie dla nas nieosiągalnych na światowej czołówce kończąc

Edit: Antares uprzedził z myślą, ale kilka nazwisk więcej, że uświadomić sobie jaką jakość tam mają nawet na ławce.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
    Ma tragiczne CV, bo nie grał poza Chorwacją.

Tak już na poważnie mówiąc to teraz już mniej więcej wiadomo o co chodzi Jozakowi. Chce wyłuskać najlepszych zawodników z Chorwacji, na których nas stać i którzy prezentują solidny, bądź więcej niż solidny poziom. Antolić oraz Vesović pasują do tego rysopisu, ponieważ w ciągu roku należeli do topowych zawodników ligi chorwackiej.
    I jak mu się uda to wciągniemy tą ligę nosem.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez paether Zobacz posta
    Nabiera to kompletnie innego znaczenia, gdy przyjrzymy się nazwiskom konkurentów w reprezentacyjnym środku pola:

Luka Modric, Mateo Kovacic, Ivan Rakitic, Milan Badelj, Marcelo Brozovic, Marko Rog, Mario Pasalic - zestaw nazwisk od kompletnie dla nas nieosiągalnych na światowej czołówce kończąc

Edit: Antares uprzedził z myślą, ale kilka nazwisk więcej, że uświadomić sobie jaką jakość tam mają nawet na ławce.
    Powiedzmy sobie szczerze. Taki gracz (kontrakt do 2020 i 2K Euro) nie przyszedłby do L bez obecności w niej RJ. Taki trochę casus BH.

Legionista Awatar midzi
    Cytat Zamieszczone przez qinio9 Zobacz posta
    Taki trochę casus BH.
    Nie trochę tylko 100%. W momencie, gdy przychodził Jozak to pisałem, że przy okienku transferowym będzie sprawdzam jeśli chodzi o jego notes z nazwiskami. Na wiosnę mam nadzieję, że przekonamy się, czy dobrze zanotował nazwiska.

Legionista Awatar Raffels
    Nie trochę tylko 100%. W momencie, gdy przychodził Jozak to pisałem, że przy okienku transferowym będzie sprawdzam jeśli chodzi o jego notes z nazwiskami. Na wiosnę mam nadzieję, że przekonamy się, czy dobrze zanotował nazwiska.
    To nie tylko notes ale i Kepciji.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista Awatar Bootleg
    Dawać tego Vesovicia na skrzydłach jest posucha
    Always look on the bright side of life!

Cytat Zamieszczone przez Chmielo Zobacz posta
    Czyli ktoś bardziej o charakterystyce Jodłowca za najlepszgo okresu (oczywiście słabsze warunki fizyczne), a nie kolejny piłkarz o tym samym profilu vide Mączyński, Moulin. Tak, czy siak potrzebny też ktoś na 6-tkę.
    Antolić to właśnie ta "6".
    Cytat Zamieszczone przez Bary89
    Zastanawia mnie ile jeszcze tu będziecie ciskali po tym Mario. Wyraził swoją opinię o Magierze i tyle, czy musimy tu kochać każdego zawodnika i trenera Legii (...). Fakty są takie że Magiera dokonał niezlego wyczynu ale nie oszukujmy się to był jego obowiązek. O ile po jesieni i po meczach z Realem czy nawet Lechią można nim było być zauroczonym o tyle wiosnę miał fatalną i tego się chyba nie da ukryć. Przy.... się do niego niczym.. Szkoda gadać 😃

Legionista Awatar midzi
    Z tym Vesovicem to ciekawa sprawa. Niby prawy obrońca, a w zestawienia umieszczają go prawie wszędzie jako prawy pomocnik, a nawet napastnik. Casus Piszczka?

Mnie on do końca nie przekonuje tak jak już wcześniej pisałem (ten wariat z Rosenborga bardziej nieobliczalny), ale może suche statystyki nie kłamią i liczba wygranych dryblingów oraz asyst robi różnicę.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez MarioBis Zobacz posta
    Antolić to właśnie ta "6".
    Potwierdzam

Z tym Vesovicem to ciekawa sprawa. Niby prawy obrońca, a w zestawienia umieszczają go prawie wszędzie jako prawy pomocnik, a nawet napastnik. Casus Piszczka?
    To jest skrzydłowy, który z konieczności został cofnięty do obrony. Gdzie też sobie radził. Mam nadzieję, że Jozak będzie go wystawiał na skrzydle, bo tu jest największa posucha w Legii.
    Cytat Zamieszczone przez Bary89
    Zastanawia mnie ile jeszcze tu będziecie ciskali po tym Mario. Wyraził swoją opinię o Magierze i tyle, czy musimy tu kochać każdego zawodnika i trenera Legii (...). Fakty są takie że Magiera dokonał niezlego wyczynu ale nie oszukujmy się to był jego obowiązek. O ile po jesieni i po meczach z Realem czy nawet Lechią można nim było być zauroczonym o tyle wiosnę miał fatalną i tego się chyba nie da ukryć. Przy.... się do niego niczym.. Szkoda gadać 😃

Legionista Awatar Budyń_70
    Myślę, że każdy z tu obecnych liczył na taki efekt i nie jest w tym nic nadzwyczajnego, że każdy trener stara się sprowadzać swoich byłych podopiecznych bądź wychowanków.
    I myślę, iż Mr Lok również po trosze tym się kierował zatrudniając Romka.

Legionista Awatar midzi
    Magiera również sprowadził Sanogo

To jest skrzydłowy, który z konieczności został cofnięty do obrony. Gdzie też sobie radził. Mam nadzieję, że Jozak będzie go wystawiał na skrzydle, bo tu jest największa posucha w Legii.
    Też liczę na to że jak przyjdzie będzie grał na prawym skrzydle. Często wręcz dziwię się że ludzie myślą, chcą żeby grał na obronie.

Legionista Awatar Budyń_70
    Magiera również sprowadził Sanogo
    No więc sam widzisz

PS. Nie dodałem, że sprawdzonych i rokujących, ale to chyba oczywista oczywistość, więc wydawało mi się, że dodawać nie musiałem.

Legionista
    Odnoszę wręcz wrażenie, że gra na boku była jedną z kart przetargowych za L.

Legionista
    No to w końcu cieszyć sie z tego Domagoja, czy nie? Tak mieszacie, ze laik nie wie co począć.
    ​Boże Chroń Fanatyków.

Legionista
    Cieszyć się, a czemu niby nie?

Mi się wydaje, że kierunek bałkański zawsze się u nas sprawdzał i wielu "Jugoli" (niezależnie od narodu) wspominam dobrze lub bardzo dobrze. Zwyczajnie ich cechy charakterologiczne do nas pasują. Raczej oni czują, że "taki mamy klimat". Do tego dochodzą ciekawe życiorysy obu Panów i to, że w swojej lidze byli ostatnio, a nie pięc lat temu, mocno wyróżniajacymi sie zawodnikami. To wszystko sprawia, że ryzyko "nieodpalenia" spada. Żeby nie było to wiem, że nie przychodzą tutaj z miłości.

Ktoś kiedyś mądrze napsiał, że jak nie możemy miec kadry zlozonej z Warszawiaków, a nawet Polaków to najbardziej pasują mu Słowianie, a zwłaszcza ci bałkańscy.
    Ostatnio edytowane przez Barto(L)d ; 02-01-2018 o 21:39

Legionista Awatar Adin
    Wygląda na to, że pierwszy duży transfer zimowego okienka już za nami. Domagoj Antolić przyleciał dziś do Warszawy i jeśli na jutrzejszych testach medycznych nie wyjdzie nic niespodziewanego, podpisze kontrakt z Legią.

Jak prezentuje się jego CV? Dobrze. By nie powiedzieć – bardzo dobrze. Przychodzi do Legii z Dinama Zagrzeb – klubu, który w europejskiej hierarchii stoi przecież wyżej niż jakakolwiek polska ekipa. Co więcej – nie przychodzi jako niechciany szrot, a jako zawodnik wiodący, mający pewne miejsce w podstawowym składzie. W tym sezonie piętnaście razy wychodził w pierwszej jedenastce Dinama (mecze ligowe), a w dwunastu z nich nosił opaskę kapitańską, co świadczy o pozycji, jaką wyrobił sobie grając przez kilka lat w stolicy Chorwacji. Z drugiej strony – w końcówce rundy z jakichś powodów stracił opaskę kapitana.

Antolić ma za sobą występy i w Lidze Mistrzów (osiem meczów), i w reprezentacji (sześć). Co ciekawe, występy w biało-czerwonej kracie to nie żadna historia zamierzchła jak – nie przymierzając – narodziny pradziadka Sarkiego, bo… występował w niej nawet w 2017 roku. Nie ma specjalnie co się jednak podniecać – turniej w Chinach, w którym przyszły legionista wziął udział był mniej więcej tak prestiżowy, jak nasze styczniowe wyjazdy do Tajlandii lata temu (znaleźli się tam piłkarze z krajowego podwórka – między innymi też Mario Situm). W 2016 roku Antoliciowi zdarzyło się jednak poważniejsze reprezentacyjne granie – w meczach towarzyskich był częścią tej samej formacji, co Modrić, Brozović czy Kovacić, co – już nawet abstrahując od tego, że wkrótce z tej kadry wypadł – jest dobrą rekomendacją. Zwłaszcza na taki klub jak Legia Warszawa.

Naprawdę wygląda to nieźle.

Obawy? Z pewnością fakt, że 27-letni Antolić jeszcze nigdy nie grał poza granicami swojego kraju (a nawet miasta!), więc jego aklimatyzacja jest pewną niewiadomą. Jednak biorąc pod uwagę, że piłkarze z bałkańską krwią adaptują się do naszych warunków wyśmienicie, obawy raczej powinny odejść do lamusa. Zwłaszcza, że Antolić zapewne od razu wskoczy do składu, obsadzając luki w środku pola – może grać zarówno jako ósemka, jak i dziesiątka, a i zdarzały mu się epizody na skrzydle czy w roli napastnika.

A nie ma co ukrywać – właśnie w środku pola Legia potrzebuje wzmocnień. Michał Kopczyński ma za sobą bardzo, bardzo, bardzo przeciętną rundę, Tomasz Jodłowiec grał tak spektakularnie, że aż niektórzy zaczęli łączyć go z Podbeskidziem Bielsko-Biała, a Thibault Moulin przez sporą część rundy walczył głównie z muchami w nosie i raczej tylko szaleniec zakładałby, że będzie można zbudować na nim środek pola na lata. Spośród szóstek/ósemek najlepiej prezentował się Mączyński, ale i on raczej sukcesywnie obniża loty i nie wywiązuje się z roli lidera tak, jak można było zakładać. Dziesiątki? Jozak stracił zimą Guilherme, Hamalainen odnajduje się na skrzydle, a Pasquato nie daje Legii tyle, ile wszyscy się spodziewali. Słowem – raczej posucha.

Antolić dorastał w akademii zarządzanej przez Jozaka, przeszedł wszystkie szczebelki szkolenia, rozplanowanego przez Jozaka, grał przez lata w drużynie czerpiącej garściami z absolwentów Jozaka. Jednego można być pewnym – trener nigdy nie powie, że piłkarz nie pasuje mu do koncepcji.

weszlo
    Po co być innym? Po co móc liczyć tylko na siebie? Po co robić coś, o czym inni tylko marzą? Po co dorastać do tej miłości? Nie wiem, ale wiem jedno, dobrze wykonana praca to coś niesamowitego. Więc, gdy ktoś następnym razem, zada ci pytanie za milion dolarów: \"Dlaczego to robisz?\" Odpowiedz mu \"*******laj człowieku!\" Jeżeli naprawdę chcesz to wiedzieć, to ładuj sztangę i sam spróbuj.\"

Fantastyczna analiza To już więcej się można dowiedzieć z forumki.

Legionista Awatar brachu
    czy ktos z oceniających ten transfer na tym forum widzial tego goscia przynajmniej w 4 meczach w tv ?Nagle wszyscy to spece i skauci pilkarscy.
    Ból jest tymczasowy, chwała trwa wiecznie

Legionista Awatar Bonhart
    Pozostaje mu zyczyc wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

coraz chudszy Awatar Kijek
    A po co oceniać skoro tu się można dowiedzieć ze Vrdoljak to był chujowy transfer. Facet w liczbach wygląda lepiej niz Ivica ale po tym co mozna się dowiedzieć to pora zamykać biznes.
    MIODUSKI Z LEGII WON!

"wykonamy gigantyczną pracę aby znaleźć nowego trenera"

"Bogusław zarządzał Legią w sposób intuicyjny, wręcz ręczny. Proste, ręczne sposoby już nie wystarczą. I w tym miejscu są potrzebne moje kompetencje strategiczne."... i zatrudnił Klafurica

Legionista Awatar beka
    Cytat Zamieszczone przez Układ Zobacz posta
    No to w końcu cieszyć sie z tego Domagoja, czy nie? Tak mieszacie, ze laik nie wie co począć.
    za rok będzie można odpowiedzieć na Twoje pytanie

Uprawnienia umieszczania postów