Strona 852 z 1016 PierwszyPierwszy ... 352752802842848849850851852853854855856862902952 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 25,531 do 25,560 z 30453

Wątek: Transfery z TT czyli fantazje, marzenia, koszmary i typy

Cytat Zamieszczone przez crolick Zobacz posta
    Hmmm a może dlatego, że kto inny negocjuje?
    Chodzi o sam brak logiki w działaniu, niezależnie od tego kto rządzi. Jeśli poprzedni mogli tak szastać kasą na jakiegoś paździerza to czemu ci nie mogą dać więcej pieniędzy dobremu zawodnikowi? Wychodzi na to że nowy zarząd, tak jak i poprzedni ma jakiś problem z polityką kadrową.
    Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    Bo umieć opierdolić (Czerczesow), a nie tylko się drzeć (Hasi), to też jest sztuka.

Legionista Awatar Antares
    Cytat Zamieszczone przez Sadiku Zobacz posta
    Chodzi o sam brak logiki w działaniu, niezależnie od tego kto rządzi. Jeśli poprzedni mogli tak szastać kasą na jakiegoś paździerza to czemu ci nie mogą dać więcej pieniędzy dobremu zawodnikowi? Wychodzi na to że nowy zarząd, tak jak i poprzedni ma jakiś problem z polityką kadrową.
    Może właśnie nie mają problemów z polityką tylko postanowiono obniżyć wydatki na kontrakty, które u nas w porównaniu do reszty ligi są gigantyczne? Nie wiem czy w Lechu tam komuś 0,5 mln euro rocznie płacą, a czy Gui jest najlepszym zawodnikiem tej ligi, że na tyle zasługuje? Nie mogą teraz prowadzić takiej polityki, że skoro Chukwu tyle dostał, a się nie nadaje to reszcie bez gadania się też takie zarobki należą.
    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Cytat Zamieszczone przez Antares Zobacz posta
    Może właśnie nie mają problemów z polityką tylko postanowiono obniżyć wydatki na kontrakty, które u nas w porównaniu do reszty ligi są gigantyczne? Nie wiem czy w Lechu tam komuś 0,5 mln euro rocznie płacą, a czy Gui jest najlepszym zawodnikiem tej ligi, że na tyle zasługuje? Nie mogą teraz prowadzić takiej polityki, że skoro Chukwu tyle dostał, a się nie nadaje to reszcie bez gadania się też takie zarobki należą.
    Nie całej reszcie, tylko jednemu z wyróżniających się zawodników. Naprawdę szkoda byłoby go stracić, już widzę jak my szukamy jego godnego następcy (szczególnie po tym nieudanym letnim zaciągu). I nie ma co wspominać tematu amici, oni od kilku sezonów (nie licząc jednej wpadki) oglądają nasze plecy więc nie wiem czym tu się sugerować. Niby mają trochę kasy za tych wychowanków, a i tak wolą potem naściągać nieco zagranicznego szrotu.
    Ostatnio edytowane przez Beziooo ; 28-10-2017 o 21:02
    Bo umieć opierdolić (Czerczesow), a nie tylko się drzeć (Hasi), to też jest sztuka.

Legionista Awatar Antares
    Cytat Zamieszczone przez Sadiku Zobacz posta
    Nie całej reszcie, tylko jednemu z wyróżniających się zawodników. Naprawdę szkoda byłoby go stracić, już widzę jak my szukamy jego godnego następcy (szczególnie po tym nieudanym letnim zaciągu). I nie ma co wspominać tematu amici, oni od kilku sezonów (nie licząc jednej wpadki) oglądają nasze plecy więc nie wiem czym tu się sugerować. Niby mają trochę kasy za tych wychowanków, a i tak wolą potem naściągać nieco zagranicznego szrotu.
    To wszystko nie jest takie czarno-białe. Zdaje sobie sprawę z tego, że nie przedłużając kontraktu z Guim to finansowo i sportowo możemy na tym stracić. Tak jak z Nikolicem, może jakby mu dali te 800 tys euro to by został i nadal dziurawił siatki rywali. Podwyżki mu nie dali, woleli go sprzedać, a i tak już więcej pieniędzy wydano na szukanie jego następców niż jakby miał zostać, już o poziomie sportowym nie wspominam. Tylko, żeby zaraz znowu nie ruszyła się lawina tak jak z próbami wymuszania odejść, że koleni po Guim zawodnicy będą stawiać sprawę w ten sposób: Chukwu ma 550 tys euro rocznie? To ja też chce tyle, bo inaczej nie przedłużam i odejdę za darmo.
    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Legionista
    Chukwu trzeba się jak najszybciej pozbyć. Co by nie mówić, demotywujące dla innych może być to, że są jednymi z najlepszych zawodników ligi, a zarabiają dwa razy mniej, niż gość, który nie rzadko nie łapie się do meczowej 18tki.

Cytat Zamieszczone przez Antares Zobacz posta
    To wszystko nie jest takie czarno-białe. Zdaje sobie sprawę z tego, że nie przedłużając kontraktu z Guim to finansowo i sportowo możemy na tym stracić. Tak jak z Nikolicem, może jakby mu dali te 800 tys euro to by został i nadal dziurawił siatki rywali. Podwyżki mu nie dali, woleli go sprzedać, a i tak już więcej pieniędzy wydano na szukanie jego następców niż jakby miał zostać, już o poziomie sportowym nie wspominam. Tylko, żeby zaraz znowu nie ruszyła się lawina tak jak z próbami wymuszania odejść, że koleni po Guim zawodnicy będą stawiać sprawę w ten sposób: Chukwu ma 550 tys euro rocznie? To ja też chce tyle, bo inaczej nie przedłużam i odejdę za darmo.
    Dlatego trzeba spróbować jak najszybciej pozbyć się tego szkodnika (znaczy Chukwu), bo jego pensja przy prezentowanej przez niego jakości nie podoba się reszcie szatni i może powodować dalsze kwasy. Natomiast jeśli chodzi o Gucia to naprawdę wolę zaryzykować i dać mu tę podwyżkę niż potem przerabiać to co z przywołanym przez ciebie Nikoliciem. Ani jego, ani Prijo nie udało nam się zastąpić i jeszcze zmarnowaliśmy mnóstwo pieniędzy na drewno które nawet minimalnie nie zbliżyło się do jego osiągnięć (Chukwu i Necid razem jedna bramka, alban to też nie jego poziom). Nie potrzeba nam kolejnych poszukiwań, po których pewnie znaleźlibyśmy kolejnego Ojamee czy Langila.

Legionista Awatar Chmielo
    Gościem Ligi+ Extra był Carlitos. Napastnik Wisły Kraków przyznał, że ma ofertę z innego klubu Ekstraklasy, ale jego nazwy nie ujawnił.

- W Wiśle jestem szczęśliwy. To świetny klub, a miasto bardzo mi się podoba. Ale nie mogę powiedzieć, że nigdy nie zmienię drużyny w Polsce. Czasem pojawiają się takie oferty, że nie można odmówić - stwierdził Hiszpan.
    Czyżby kolejny transfer po makatsw?
    A Melanż Trwa...

Gintleman Awatar księciuniu
    Niezły z niego obieżyświat i nie ukrywał, że nie myśli o doczekaniu emerytury w Polsce, a że z Legii łatwiej się wybić do lepszego klubu, więc...
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista Awatar berserk
    Po roku gry w Krakowie też będą go cisnąć, że Wierność > Carlitos
    #MuremZaBonusem

Legionista Awatar midzi
    Cytat Zamieszczone przez berserk Zobacz posta
    Po roku gry w Krakowie też będą go cisnąć, że Wierność > Carlitos
    Zawodnik ciekawy, ale boję się, że efemeryda.

Patrząc na naszą kadrę to chwilowo grają w niej praktycznie weterani, a zawodnicy ściągani w ciągu ostatnich dwóch sezonów, albo z klubu już wylecieli, albo za moment wylecą. Carlitos owszem ma wejście smoka, ale ciekawe ile z tego jest w stanie utrzymać w kolejnych sezonach.

Świeża i zaangażowana krew jest nam potrzebna na wagę złota.

Legionista Awatar Lorenzo
    Cytat Zamieszczone przez Chmielo Zobacz posta
    Czyżby kolejny transfer po makatsw?
    Nie ma tematu.

Legionista Awatar Numer
    Bardziej w ramach ciekawoski
    Były zawodnik krakowskiej Wisły otwarcie przyznał, że kocha jednego z jej największych rywali!

Wilde-Donald Guerrier, bo o nim mowa, po raz kolejny wzbudził kontrowersję. 28-latek nie od dziś słynie z ciętego języka, kontrowersyjnych zdjęć, czy dwuznacznych wypowiedzi kierowanych w stronę np. działaczy swoich byłych pracodawców. Reprezentant Haiti tym razem (chyba) przeszedł samego siebie, po tym jak w wywiadzie przeprowadzanym przez Żelisława Żyżyńskiego otwarcie wyznał, że kocha Legię, uwielbia tamtejszych kibiców i bardzo chętnie w przyszłości zagrałby dla drużyny z Łazienkowskiej. Może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Haitańczyk w latach 2013-2016 bronił barw Wisły Kraków- jednego z największych rywali warszawskiej Legii. Filmik przedstawiający fragment rozmowy z dziennikarzem Canal+ znajdziecie poniżej:
    I tu filmik jak nam wyznaje nam miłość

https://footroll.pl/footlol/video/10...ha-legie-video

Cytat Zamieszczone przez Numer Zobacz posta
    Bardziej w ramach ciekawostki

I tu filmik jak nam wyznaje nam miłość

https://footroll.pl/footlol/video/10...ha-legie-video
    Myśli że sobie u nas zarobi. Dla mnie to zwykła prostytucja. Choć jeśli ma to Wisłę boleć to niech gada co chce

Legionista Awatar Gabro
    Podobno interesujemy się białoruskim talentem
    http://m.sport.se.pl/pilka-nozna/eks...t_1026030.html

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Gabro Zobacz posta
    Podobno interesujemy się białoruskim talentem
    http://m.sport.se.pl/pilka-nozna/eks...t_1026030.html
    Wyławianie najzdolniejszej młodzieży z regiony Europy Środkowo-Wschodniej i Bałkanów to powinien być jeden z filarów strategi transferowej klubu.

Legionista Awatar Peer
    Wg. Borka Legia interesuje się Żurkowskim z Górnika. Mówił o tym w dzisiejszej Misji Futbol.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Peer Zobacz posta
    Wg. Borka Legia interesuje się Żurkowskim z Górnika. Mówił o tym w dzisiejszej Misji Futbol.
    Żurkowski to za granicę wyjedzie. Weber słusznie zauważył, że żadnego polskiego klubu już nie stać na Żurkowskiego.

Cytat Zamieszczone przez MarioBis Zobacz posta
    Wyławianie najzdolniejszej młodzieży z regiony Europy Środkowo-Wschodniej i Bałkanów to powinien być jeden z filarów strategi transferowej klubu.
    Ja się już od lat temu dziwię dlaczego tam nie zaglądamy. Przecież Sergiej Omieljańczuk był bardzo dobrym defensorem. Mieliśmy też przecież Stanewa z Bułgarii i to zasadzie koniec. Chyba, że o kimś zapomniałem. Jeśli tak to mnie poprawcie. W każdym bądź razie te dwa przykłady potwierdzają to, że warto penetrować ten rynek i poszukiwać tam wzmocnień. I co ważne za nieduże pieniądze.

Cytat Zamieszczone przez MarioBis Zobacz posta
    Żurkowski to za granicę wyjedzie. Weber słusznie zauważył, że żadnego polskiego klubu już nie stać na Żurkowskiego.
    Podobnie mówili w Lidze+ Ekstra. I tak się zastanawiam: czy to ta teza jest z dupy czy ten świat już całkiem zwariował.
    Pomijając nawet niemiarodajną wartość rynkową na transfermarkt (75 tys. Euro), to gość ma za sobą 15 meczów w ekstraklasie (w drużynie beniaminka – więc bez wielkiej presji wyników), większość rozegranych na pozycji środkowego pomocnika, w których strzelił jedną bramkę i miał 2 asysty (w I lidze: 9 meczów, jedna bramka). Czy naprawdę cena za niego jest ponad możliwości Mistrza Polski? (cena realna do uzyskania, a nie wymarzona przez Górnika).
    Ja rozumiem, że on ma 20 lat, ale taką zaletę ma jeszcze kilkadziesiąt tysięcy chłopaków w Polsce. Okej, on jeszcze parę razy prosto kopnął piłkę, ale bez przesady. Dziwne to trochę. Chyba, że kluczem do zagadki jest osoba jego menadżera, Jarosława Kołakowskiego?

P.S. Ja nawet nie wiem czy bym chciał żebyśmy go kupili, czy on jest wart zainteresowania i ile jest wart – tak się tylko zastanawiam nad mechanizmami kierującymi tym rynkiem, tworzeniem „bezcennych talentów” etc.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno

Legionista
    Do tego bym dodał jeszcze ceny uzyskane przez Legię za piłkarzy cn kilkukrotnie lepszych od tych "talentów".

Legionista
    Podobnie mówili w Lidze+ Ekstra. I tak się zastanawiam: czy to ta teza jest z dupy czy ten świat już całkiem zwariował.
    Pomijając nawet niemiarodajną wartość rynkową na transfermarkt (75 tys. Euro), to gość ma za sobą 15 meczów w ekstraklasie (w drużynie beniaminka – więc bez wielkiej presji wyników), większość rozegranych na pozycji środkowego pomocnika, w których strzelił jedną bramkę i miał 2 asysty (w I lidze: 9 meczów, jedna bramka). Czy naprawdę cena za niego jest ponad możliwości Mistrza Polski? (cena realna do uzyskania, a nie wymarzona przez Górnika).
    Ja rozumiem, że on ma 20 lat, ale taką zaletę ma jeszcze kilkadziesiąt tysięcy chłopaków w Polsce. Okej, on jeszcze parę razy prosto kopnął piłkę, ale bez przesady. Dziwne to trochę. Chyba, że kluczem do zagadki jest osoba jego menadżera, Jarosława Kołakowskiego?

P.S. Ja nawet nie wiem czy bym chciał żebyśmy go kupili, czy on jest wart zainteresowania i ile jest wart – tak się tylko zastanawiam nad mechanizmami kierującymi tym rynkiem, tworzeniem „bezcennych talentów” etc.
    To jest biznes jak każdy inny. Wszyscy chcą zarobić. Ja bym się nie zdziwił, gdyby Górnik dostał za niego w lecie koło miliona euro - Żurkowski dorzuci kilka dobrych meczy w sezonie, a Kołakowski ładnie go opchnie.

Legionista Awatar midzi
    W przypadku Żurkowskiego okaże się kto miał rację w letniej dyskusji dot. mody na młode polskie talenty. Osobiście nie wierzę żeby poszedł on za 3+ mln euro do lepszej ligi, bo mniejsza kasa to będzie śmiech na sali.

Legionista
    Patrząc na zamiatanego pod dywan i wbijanego w dno mułu w meczach z Legią Bednarka to kto wie Oczywiście warunkiem jest Anglia.

Cytat Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
    W przypadku Żurkowskiego okaże się kto miał rację w letniej dyskusji dot. mody na młode polskie talenty. Osobiście nie wierzę żeby poszedł on za 3+ mln euro do lepszej ligi, bo mniejsza kasa to będzie śmiech na sali.
    Dlaczego - patrząc na jego dotychczasowe osiągnięcia - cena poniżej 3 milionów Euro miałaby być "śmiechem na sali"? Czy on naprawde jest tyle wart?? (liczby na to nie wskazują)

Legionista Awatar midzi
    Dla mnie nie, ale padła teza o masie polskich, zdolnych i młodych z dużych miast, którzy mieli być właśnie za takie kwoty sprzedawani.

Legionista Awatar Marcino
    Reprezentacja odnosi sukcesy to jest też szersze spojrzenie na młodzież i szukanie drugich Zielińskich, Krychowiaków i Lewandowskich. Jeżeli tacy zawodnicy mają za taką kasę odchodzić za granicę to dobrze dla klubów sprzedających (zarobek), ale źle dla mocniejszych klubów z ligi (bez szans na zakup). Na tym traci generalnie sam młody zawodnik, bo na zachodzi udaje się jednemu na pięciu.

Taki Pawłowski gdyby odszedł z Widzewa do Legii to by grał u nas coraz lepiej, złapał by doświadczenia przy mocniejszej drużynie, pokopał w LE. Poleciał do Hiszpanii, wrócił, ciągle zmienia kluby i co gra ? Niewiele.
    Dalej Kapustka, zaporowa cena dla Legii, wyjechał, znowu dno, teraz Niemcy i niewiadoma czy młody da radę mentalnie, fizycznie i psychicznie.

Legionista Awatar Chmielo
    Niech idzie i za 10. Szybka kasa dla menadżera, a dla zawodnika perspektywa ławki. 2 sezony i powrót do Polski z podkulonym ogonem.
    A Melanż Trwa...

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Salut Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez MarioBis
    Ja się już od lat temu dziwię dlaczego tam nie zaglądamy. Przecież Sergiej Omieljańczuk był bardzo dobrym defensorem. Mieliśmy też przecież Stanewa z Bułgarii i to zasadzie koniec. Chyba, że o kimś zapomniałem. Jeśli tak to mnie poprawcie. W każdym bądź razie te dwa przykłady potwierdzają to, że warto penetrować ten rynek i poszukiwać tam wzmocnień. I co ważne za nieduże pieniądze.
    Tam nie zaglądamy - czyli gdzie?
    Mario pisał o Bałkanach: np. Serbia, Chorwacja, Albania
    i Europie Środkowo-Wschodniej: np. Polska, Czechy, Słowacja, Węgry oraz też kraje byłej Jugosławii (wspomniane kraje bałkańskie)

Rumunia/Bułgaria
    tu może coś by się udało wyciągnąć, ale to jednak rumuńskie kluby i Łudogorec bardziej regularnie grają w LM więc polska liga wcale nie musi być atrakcyjna.

Omeliańczuk był Białorusinem - tu, raz, że konkurowałby o taki o dwa miejsca spoza UE (z Guilherme Sadiku i Chukwu), a dwa, że oni naturalnie ciążą ku lidze rosyjskiej/ukraińskiej w której sa znacznie większe pieniądze.
    Ostatnio edytowane przez Yevaud ; 07-11-2017 o 10:16
    koko koko Skorza spoko...

Legionista Awatar Alek
    Cytat Zamieszczone przez Salut Zobacz posta
    Z Bułgarii mielismy ostatnio Aleksandrowa i to z miernym skutkiem. Poza tym ich kadra i kluby mocno zjechały w dół, jeśli chodzi o poziom.

Z Białorusią podobny dramat, nie kojarzę zadnego gracza który gra teraz w jakieś Bundeslidze regularnie. Ostatni ich kot to A. Hleb

Legionista
    Vadis poszedl za 2 mln a tu obok jakiegos Zurkowskiego 3 mln sa pisane

Uprawnienia umieszczania postów