Strona 1159 z 1196 PierwszyPierwszy ... 1596591059110911491155115611571158115911601161116211631169 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 34,741 do 34,770 z 35854

Wątek: Transfery z TT czyli fantazje, marzenia, koszmary i typy

Cytat Zamieszczone przez e(L)egion Zobacz posta
    Piotr Koźmiński podał takiego tweeta dalej:
    Katarzyna Przepiórka

@pustulkaa

Wczoraj był Media Day Portland Timbers. Gavin Wilkinson (dyrektor generalny) zaczął od Jarosława Niezgody:
    - liczą, że dołączy do Timbers,
    - nie przeszedł jeszcze wszystkich badań medycznych,
    - do przyszłej środy na pewno nie będzie oficjalnego potwierdzenia transferu. #MLSpl
    Aha. Czyli nie mamy ani pieniędzy, ani napastnika. I nie wiadomo ile to jeszcze potrwa. Co za krwa amatorszczyzna.

coraz chudszy Awatar Kijek
    Zabawne jak jednak go nie kupią. Ciekawe kto będzie wtedy winny, że Niezgoda będzie nieprzygotowany do sezonu?
    Kto wyraził zgodę na 3 tygodnie testów medycznych?
    #teamVuko (zanim to było modne)

Pozdrawiam sympatyków swojej działalności.

Cytat Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
    Kto wyraził zgodę na 3 tygodnie testów medycznych?
    Jakich testów medycznych? Chodzi o pozwolenie o pracę. Ciekaw jestem reakcji kibiców gdyby bez dokumentów ogłosili transfer, przelali Legii kasę, a później się okazało, że do transferu jednak nie dojdzie.

Gintleman Awatar księciuniu
    Po odejściu od kasy reklamacji nie uwzględniamy.
    Może jeszcze z finalizacją poczekajmy czy się zaaklimatyzuje w drużynie i czy trener będzie z niego zadowolony po treningach i pierwszych trzech meczach. I wtedy łaskawie Jankesi sfinalizują transfer
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Coś mi się wydaje, że po przebadaniu Jarka trwają jeszcze negocjacje co do ceny i wcale może nie byc to 3,8 mln tylko mniej.
    Portland Timbers: "wciąż kompletujemy badania lekarskie", "negocjacje są w toku"... Kto negocjuje, co i z kim?!
    Dziwnie to wszystko wygląda.
    |||||||||||||||||||||||||| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
    Better Dead Than Red

Cytat Zamieszczone przez Zyga Zobacz posta
    Jakich testów medycznych? Chodzi o pozwolenie o pracę. Ciekaw jestem reakcji kibiców gdyby bez dokumentów ogłosili transfer, przelali Legii kasę, a później się okazało, że do transferu jednak nie dojdzie.
    To dziwne, że coś co w texasie zajmuje 3 dni (z życia wzięte) w Oregonie zajmuje 3 tygodnie...

Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    Po odejściu od kasy reklamacji nie uwzględniamy.
    Może jeszcze z finalizacją poczekajmy czy się zaaklimatyzuje w drużynie i czy trener będzie z niego zadowolony po treningach i pierwszych trzech meczach. I wtedy łaskawie Jankesi sfinalizują transfer
    To już Twoja interpretacja. A fakty są takie, że dopóki papiery nie są ok, to oficjalnie tego nie ogłoszą i nie przeleją kasy. Taką mają politykę.
    To dziwne, że coś co w texasie zajmuje 3 dni (z życia wzięte) w Oregonie zajmuje 3 tygodnie...
    New England już się na tym przejechali w tym roku, ogłosili typa, a ten później nie dostał pozwolenia na pracę i cały transfer w p... no.
    Ostatnio edytowane przez Zyga ; 23-01-2020 o 13:01

Legionista Awatar Marcino
    Z tym pozwoleniem o pracę to też jakieś jaja ? Co on z Iraku przyjeżdża ?
    Scenariusz mamy następujący:
    - nikt nie wie czy go kupią na 100% skoro jest jeszcze temat testów medycznych, a Jarek nieco przygód miał
    - nikt nie wie kiedy to nastąpi a to może mieć konsekwencje kolejnych problemów finansowych klubu, a także zawodniczych
    - możemy zostać na nową rundę bez napastnika bo nie będzie kogo kupić na ostatnią chwilę
    - możemy zostać z Jarkiem kompletnie niezdolnym do gry od pierwszych spotkań, bez kasy i znowu z efektem pośmiewiska
    - w akcie rozpaczy Mioduch wyprzeda kogoś innego, zachwieję kolejną formacją drużyny, ale ch... mamy Cholewiaka.

Zaczynam się do tego przyzwyczajać. Podobna amatorka była z Carlitosem. W drużynie go nie chcemy, w mediach pieprzenie, że jest potrzebny, na koniec pozbycie się gościa i ogłoszenie oficjalne, że nie pasował do drużyny.

Citko, laluś co ma niewiele do gadania i są efekty. Piekario by to załatwił w 3 dni i pewnie za lepszą kasę a JN trafiłby na wschód.
    Ostatnio edytowane przez Marcino ; 23-01-2020 o 13:04
    I wkurzaj się na nasz charakter strączku łuskany
    Spytasz skąd jestem? Powiem z dumą: z Warszawy

To warszawskie ballady ...

To już Twoja interpretacja. A fakty są takie, że dopóki papiery nie są ok, to oficjalnie tego nie ogłoszą i nie przeleją kasy. Taką mają politykę.
    A mnie dziwi i oburza, że druga strona na „taką politykę” przystała. Bo to zakrawa na klęczenie i proszenie żeby ktoś Jarka kupił.
    Czy innym są testy medyczne (sprawdzanie ew. wadliwości towaru), a czym innym czekanie na pozwolenie o pracę czy inne formalności (wstrzymywanie transakcji do czasu, aż nabywca się przekona, że niewadliwy towar będzie przydatny do założonego przez niego użytku). A jak nabywca stwierdzi, że jednak nie, to zwróci towar już na granicy jego przydatności do spożycia (po przygotowaniach do sezonu)

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Chmielo Zobacz posta
    Jedyną szansą dla takiego klubu jak Legia jest to, żeby takich piłkarzy wyławiać na wcześniejszym etapie, a do tego potrzebny jest ktoś z talentem zamiast bezsensownych Kiełbowiczów, którzy będą polecali piłkarzy poza naszymi możliwościami transferowymi.
    Pewnie tak.
    Tylko wtedy nie jest to wzmocnienie składu, tylko uzupełnienie z myslą o przyszłosci.I 2/3 się jednak nie sprawdzi bo czesto głowa takiego juniora z prowincji w zderzeniu z rzewczywistością najbardziej medialnego klubu w tej części Europy nie nadąża.
    na tej zasadzie ostatnio sprowadzani Kwietniewki, Pyrdoł a wcześniej Niezgoda.
    koko koko Skorza spoko...

Legionista Awatar VBS
    Negocjacje w toku, a według filmików co wrzucają ze zgrupowania - Loczek i Kucharski w Turcji. Myślałem, że jeśli negocjacje tyle trwają to jednak rozmawiają w cztery oczy, aniżeli zabawa w telefony i e-maile. Chyba, że nasz dyrektor wysłał kogoś za siebie - to zwracam honor.

Legionista Awatar Marcino
    Cytat Zamieszczone przez VBS Zobacz posta
    Negocjacje w toku, a według filmików co wrzucają ze zgrupowania - Loczek i Kucharski w Turcji. Myślałem, że jeśli negocjacje tyle trwają to jednak rozmawiają w cztery oczy, aniżeli zabawa w telefony i e-maile. Chyba, że nasz dyrektor wysłał kogoś za siebie - to zwracam honor.
    Obrońcy zaraz napiszą, że dział sportowy ciężko pracował nad transferami kiedy inni odpoczywali w święta
    Widać efekty. Nawet drużyny rezerw nie wzmacniają
    I wkurzaj się na nasz charakter strączku łuskany
    Spytasz skąd jestem? Powiem z dumą: z Warszawy

To warszawskie ballady ...

Legionista Awatar Stout
    Może niech Mioduski poprosi Ebebenge ,żeby ten napisał ciekawy list.
    Może to przyśpieszy sprawę.
    -
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista Awatar Chmielo
    Cytat Zamieszczone przez Yevaud Zobacz posta
    Pewnie tak.
    Tylko wtedy nie jest to wzmocnienie składu, tylko uzupełnienie z myslą o przyszłosci.I 2/3 się jednak nie sprawdzi bo czesto głowa takiego juniora z prowincji w zderzeniu z rzewczywistością najbardziej medialnego klubu w tej części Europy nie nadąża.
    na tej zasadzie ostatnio sprowadzani Kwietniewki, Pyrdoł a wcześniej Niezgoda.
    Nie miałem na myśli wyłącznie juniorów, ale fakt, że nie do końca jasno się wyraziłem. Chodzi mi o to, że jedziemy np. na Węgry i oglądamy tamtejszy rynek. Jest grajek, powiedzmy w wieku 19-23 lat, który jeszcze nie zagrał 20 dobrych spotkań, lecz ma potencjał, żeby być u nas wyróżniającą postacią i jest do ściągnięcia za kwoty w naszym zasięgu.

Nie wiem, czy te Kiełbowicze zaczynają zapisywać nazwisko takiego kogoś dopiero w momencie, kiedy gość jest pod obserwacją średniaka Bundesligi, kilku klubów ligi tureckiej plus np. takiego Dinama Zagrzeb, a wtedy wiadomo, że mamy już po jabłkach. Druga ewentualność jest taka, że nasi wspaniali szperacze nie są w stanie na tak wczesnym etapie ocenić potencjału zawodnika i tym samym przegapiamy moment na to, żeby ktoś taki do nas trafił.

Bodajże Duda był ostatnim takim ruchem. A tak to Cafu, który wybił się z Portugalii, a później zginął w Metz, Martins z ławki Olympiakosu, Obradović i Hildeberto na odbudowę itd. itp. Część z tych ruchów oczywiście wypali tylko trend jest taki, że bierzemy piłkarzy po przejściach. Kiedyś coś tam zagrał, później miał swoje problemy to weźmy go do Legii, może u nas zacznie grać. Jak się nie uda to trudno.
    Cytat Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
    Może niech Mioduski poprosi Ebebenge ,żeby ten napisał ciekawy list.
    Może to przyśpieszy sprawę.
    -
    I przysłał kilka odpadów z Fluminense.
    A Melanż Trwa...

Legionista
    Ten dyrektor Timber mówi, że Jarosław nie przeszedł jeszcze wszystkich testów medycznych. Może jednak faktycznie tu leży problem, że coś się wysypało w trakcie testów i chcą je ponowić lub dokładniej przeprowadzić ?
    Podobnie było z Vadisem. Już był przyłapany praktycznie przez ruskich, gdy się okazało, że zawalił testy medyczne (kolana).
    You'll take my life but I'll take yours too
    You'll fire your musket but I'll run you through
    So when you're waiting for the next attack
    You'd better stand there's no turning back.

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    A mnie dziwi i oburza, że druga strona na „taką politykę” przystała. Bo to zakrawa na klęczenie i proszenie żeby ktoś Jarka kupił.
    "Dear friends".
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Cytat Zamieszczone przez emil83 Zobacz posta
    Ten dyrektor Timber mówi, że Jarosław nie przeszedł jeszcze wszystkich testów medycznych. Może jednak faktycznie tu leży problem, że coś się wysypało w trakcie testów i chcą je ponowić lub dokładniej przeprowadzić ?
    Wykryją, że w czwartej klasie spóźnił się trzy miesiące ze szczepieniem na odrę, świnkę, różyczkę i dopatrzą się rozdwojonych końcówek włosów i z transferu nici.

Legionista Awatar Gabro
    Wysłali prośbę o udostępnienie karty medycznej przez mazowiecki NFZ. Czekają na papiery.

Legionista Awatar AGZI
    Nie znam się za bardzo,ale czy pozwolenie na pracę dla profesjonalnego piłkarza z konkretną ofertą to naprawdę aż taki problem? Masa zawodników przechodzi do MLS i jakoś obywa się bez takiego cyrku.Ta sprawa musi mieć jakieś drugie dno...
    Cytat Zamieszczone przez emil83 Zobacz posta
    Podobnie było z Vadisem. Już był przyłapany praktycznie przez ruskich, gdy się okazało, że zawalił testy medyczne (kolana).
    To była tylko wymówka.Jemu po prostu się tam nie spodobało,o czym już dawno było pisane.
    Ostatnio edytowane przez AGZI ; 23-01-2020 o 15:10
    #MioduskiOut

Przecież nie chodzi o żadne pozwolenie o pracę.

Ile czekał Nikolić na pozwolenie na pracę? Ile czekał Buksa na pozwolenie na pracę? Ile czekał ten słowacki obrońca, którego kupiła Philadelfia parę dni temu?

Skandalem jest, że ktoś wyraził po stronie Legii na 3 tygodnie testów medycznych. I jakikolwiek brak komentarza że strony Legii tylko to potwierdza.

Legionista
    Z tego co Warzycha mówi to klub Niezgody gra na sztucznej murawie, może robią mu jakieś badania genetyczne czy udźwignie grę na takiej nawierzchni. Dziwi mnie reakcja klubu naszego na tą sytuację, ale być może wchodzi w grę kasa większa niż to pisze się w mediach czyli 3,8 USD + bonysy 1,5 USD. Dlatego klub godzi się na to co się dzieję, a amerykanie chcą być pewni na 200% że facet im się nie posypie miesiąc po podpisaniu kontraktu. Wszyscy w klubie mówili że dopiero oferty od 5 mln euro będą rozpatrywane, Warzycha twierdzi że za latynosów płacą dużo większe pieniądze, więc ich stać. Mnie dziwiły informacje pismaków o szczegółach kontraktu i kwotach, gdy ci sami pismacy nie są wstanie z wyprzedzeniem podać wiadomości kto do Legii przyjdzie. A tutaj nagle każdy pismak zna szczegóły kontraktu Jarosława Niezgody.
    No ale to gdybanie oczywiście, ogólnie taki transfer powinien być klepnięty w tydzień i koniec. Mam nadzieję że to czekanie opłaci się wszystkim.
    Ostatnio edytowane przez snorri ; 23-01-2020 o 15:44

Legionista Awatar Bootleg
    Ale żenada z tym transferem... Jak dojdzie do skutku to będziemy szukać następcy w marcu jak jakieś łapsy...
    Always look on the bright side of life!

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez snorri Zobacz posta
    może robią mu jakieś badania genetyczne czy udźwignie grę na takiej nawierzchni.
    Tak, jest badany w Strefie 51, leży łózko obok kosmity znalezionego w Roswell.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Hermit Zobacz posta
    Tak, jest badany w Strefie 51, leży łózko obok kosmity znalezionego w Roswell.
    No i wszystko jasne, dzięki że się podzieliłeś, szkoda że dopiero teraz. Jak masz więcej szczegółów to napisz, chętnie poczytam.

P.S. Mam problemy mięśniowe, sam przechodziłem badania genetyczne by wykluczyć pewne schorzenia i to nie są rzeczy które robi się od ręki. A nie widzę powodu, gdy wchodzi duża kasa, aby nie można było zrobić takich badań piłkarzowi. Tym bardziej że mamy do czynienia z piłkarzem który jest podatny na urazy, kiedyś chyba nawet była wypowiedź kogoś, kto się zna na biomechanice że Niezgoda jest zawodnikiem który biega dość dziwnie (chodzi o sylwetkę podczas ruchu) to sprawia ze może być bardziej podatny na urazy.
    Ostatnio edytowane przez snorri ; 23-01-2020 o 16:00

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez AGZI Zobacz posta
    Nie znam się za bardzo,ale czy pozwolenie na pracę dla profesjonalnego piłkarza z konkretną ofertą to naprawdę aż taki problem? Masa zawodników przechodzi do MLS i jakoś obywa się bez takiego cyrku.Ta sprawa musi mieć jakieś drugie dno...

To była tylko wymówka.Jemu po prostu się tam nie spodobało,o czym już dawno było pisane.
    Nie mam pojęcia jak w Stanach wyglada pozwolenie na pracę, pod jakie prawo podlega.
    Wiem, że bardzo róznie rozmaite kwestie prawne w USA wyglądają.
    Prawo federalne pozostawia bardzo duzą swobodę prawon stanowym.
    Ot, choćby wydawałoby się kardylna sprawa - kara śmierci - w jednych stanach legalna, w innych nie.

Może sie ktoś orientuje, czy galimatias może wynikać z np. bardziej skomplikowanych procedur w stanie Oregon?
    koko koko Skorza spoko...

Przecież nie chodzi o żadne pozwolenie o pracę.

Ile czekał Nikolić na pozwolenie na pracę? Ile czekał Buksa na pozwolenie na pracę? Ile czekał ten słowacki obrońca, którego kupiła Philadelfia parę dni temu?
    Do Ciebie najwyraźniej nie trafia, że tamte kluby ogłaszały transfery nie mając w garści pozwolenia o pracę, a Timbers ogłasza, jak już wszystko jest. No nic, nie mój problem.

Cytat Zamieszczone przez Yevaud Zobacz posta
    Nie mam pojęcia jak w Stanach wyglada pozwolenie na pracę, pod jakie prawo podlega.
    Wiem, że bardzo róznie rozmaite kwestie prawne w USA wyglądają.
    Prawo federalne pozostawia bardzo duzą swobodę prawon stanowym.
    Ot, choćby wydawałoby się kardylna sprawa - kara śmierci - w jednych stanach legalna, w innych nie.

Może sie ktoś orientuje, czy galimatias może wynikać z np. bardziej skomplikowanych procedur w stanie Oregon?
    W Texasie oczekiwanie na pozwolenie na pracę.... 3 dni robocze... (historia sprzed miesiąca). Widocznie Oregon vs Texas to kompletnie różne światy.

Legionista Awatar VBS
    Nie wiem czy było, ja osobiście widziałem tylko wypowiedź Kucharskiego, a teraz na weszło pojawił się artykuł i wypowiedzi ich dyrektora oraz trenera: (jeśli było wklejane to usuwam)

"Wilkinson: – Nasze spotkanie musimy zacząć od garści nowych informacji na temat Jarka Niezgody. Nie damy jeszcze żadnego potwierdzenia, dalej to sprawa znajdująca się na poziomie negocjacji transferowych i niezmiennie finalizujemy wszelkie formalności związanego z jego zatrudnieniem. Cały czas kompletujemy wszelkie dane na temat jego zdrowia, nie przeszedł jeszcze wszystkich testów medycznych, ale jesteśmy dobrej myśli i bardzo zależy nam na tym, żeby niedługo dołączył do Portland Timbers. Negocjacje są w toku i jesteśmy pełni nadziei, że do nas przejdzie, ale nie będzie żadnych konkretów i żadnego potwierdzenia przynajmniej do przyszłej środy. To pierwsza i jedna z ważniejszych informacji, które chcielibyśmy przedstawić.

Savarese: – Jesteśmy bardzo blisko sprowadzenia Niezgody i to nas niezmiernie cieszy. "

http://weszlo.com/2020/01/23/badania...my-dlugo-trwa/ - artykuł, ale nic ciekawego nie wynika z niego.
    Ostatnio edytowane przez VBS ; 23-01-2020 o 16:16

Legionista Awatar Stout

Skandalem jest, że ktoś wyraził po stronie Legii na 3 tygodnie testów medycznych. I jakikolwiek brak komentarza że strony Legii tylko to potwierdza.
    A co oni mają do gadania ,jak Mioduskiemu kasa jest na gwałt potrzebna ?
    Chłop się modli ,żeby transfer doszedł do skutku.
    A że to wszystko jest poniżej poziomu ,to już inna sprawa.
    Póki nie leci z nami pilot,takie sytuacje będą miały miejsce.
    Niestety.
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista Awatar Peer
    Z jednej strony nie dziwię się reakcjom, bo sprawa wygląda dziwnie, ale z drugiej, to najlepiej poczekać do jej zakończenia, bo tak to można to rozkładać na milion czynników pierwszych.
    Może tak to zwykle w tym klubie wygląda? Amatorka albo po prostu wnikliwe badanie każdego zawodnika?
    A może wykryli coś u Niezgody i chcą go przebadać bardziej szczegółowo?

Z naszej strony powody takiego stanu rzeczy też mogą być różne.
    Np. może u nas wiedzą, że ze zdrowiem Niezgody jest coś nie tak, istnieje duże ryzyko, że znowu się wysypie, dlatego nie marudzą, tylko chcą go jak najszybciej sprzedać? Albo może zwyczajnie amerykanie walą w ****, a my jesteśmy już w takiej sytuacji, że nie możemy im powiedzieć "jak nie to się gońcie, Jarek wraca do Warszawy".

Tak czy inaczej, myślę, że jednak sytuacja jest pod kontrolą, chodzi jedynie o formalności i niedługo go podpiszą oraz okaże się, czemu to tyle trwało.

Uprawnienia umieszczania postów