Strona 1153 z 1193 PierwszyPierwszy ... 1536531053110311431149115011511152115311541155115611571163 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 34,561 do 34,590 z 35767

Wątek: Transfery z TT czyli fantazje, marzenia, koszmary i typy

Legionista
    Czy Vuko oficjalnie wypowiadał się na jaką pozycje i ilu zawodników chce ściągnąć? A ilu pozbyć? Oczywiście poza tymi co do Belek nie polecieli
    "No bo jak to, w szaliku w lecie? Na pewno kibole znów coś knujecie…"

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Runi Zobacz posta
    Nie ma zawodników w kadrze nie na sprzedaż.
    Kwestią umowną jest cena ale na dzień dzisiejszy kwoty 4-6 mln euro są z naszej perspektywy nie do odrzucenia.

Problem polega na tym, że zamiast zainwestować z tego powiedzmy 20-25 % i zastąpić w miarę pewnym , wyselekcjonowanym zawodnikiem napierdzielamy ślepe strzały w zawodników z kartą w ręku lub przywiezionych wozem przez zaprzyjaźnionego managera.
    Finał mamy taki, że na dzień dzisiejszy ŻADEN ze sprowadzonych zawodników nie posiada "godnej" ceny do sprzedaży.
    No tak.
    Tyle, że to problem od zawsze i dla całej ligi.

Wyselekcjonowany o uznanej jakości zawodnik też przecież: jeden się sprawdzi (Nikolic!) a inny nie (Necid).
    A pozatym cała liga opiera się na strzałach.
    Kiedyś Wisła trafiła z Meliksonem, to potem była próba znalezienia dobrego gracza w Izraelu (Ohayon).

Raz wyjdzie zakontraktowanie podstarzałego gwiazdora (Ljubo), to potem jeszcze trzy razy spróbujemy.

Ponadto wyselekcjonowany w polskiej lidze zawodnik (np. Novikowas) niekoniecznie sprawdzi się w Warszawie.
    Gwiazda i lider innej drużyny (Hamalainen) u nas łapie się na ogony jako joker.

Nie porwadziłem ani nie widziałem nigdy statystyk (także mogę się bardzo mylić) - ale wydaje się, że częściej wypalają u nas tacy, co przychodzili jako nastolatkowie, uzupełnienie składu lub zwykli solidni ligowcy i potem ich kariera nabierała tempa, niż ci, co przychodzili jako ligowe gwiazdy.

Jak pomyślę o najlpeszych ostatnio zawodnikach w Legii, o tym kiedy i jak się tu pojawiali (kursywą ci, co mogli być uznawani za gwiazdy w momencie przyjścia):

Niezgoda - uzupełnienie składu z Wisły Puławy
    Malarz - przychodził jako ławkowicz
    Rado - solidny choć irytujący skrzydłowy, którego kariera nabrała tempa w Legii po zmianie pozycji
    Prijo - uzupełnienie składu pałetające się po róznych ligach co rundę zmieniający klub
    Nikolic - król strzelców
    Vadis - zapuszczony po kontuzji
    Jędza - od juniorów u nas piął się w hierarchii
    Lewczuk - solidny ligowiec z Zawiszy Bydgoszcz
    Pazdan - juz uznany ligowiec z reprezentacyjnymi występami na koncie
    Bereszyński - młodzian, któremu zmieniono pozycje
    Ljuboja - komentarz zbędny

i pomyslę o tych, co byli gwiazdami w momencie przyjścia, a im u nas nie wyszło

Mączyński, Masłowski, Remy, Necid, Kazaiszwili, Novo (+ dwóch niegrających gwiazdorów z Bałkanów)

To nie widzę, żeby trasfery nam znacząco pomagały.
    Raczej budowanie zawodników u nas dawało lepsze efekty.
    Ostatnio edytowane przez Yevaud ; 13-01-2020 o 13:22 Powód: krzaczki
    koko koko Skorza spoko...

Legionista Awatar Runi
    Cytat Zamieszczone przez Yevaud Zobacz posta
    No tak.
    Tyle, że to problem od zawsze i dla całej ligi.
    Dlatego ta liga znajduje się na szarym końcu Europy.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
    Szczególnie, że (coś co dla wielu tutaj będzie niewygodne) w ostatnim półroczu rozsprzedal cała ofensywę (Szymański, Carlitos, Kulenovic i Niezgoda) i dostał za całą czwórkę ~13mln euro. Sprzedaj 4 zadownikow i nie bądź w stanie wydać 10% tej kwoty chociaż na jednego piłkarza.
    Weź ty się człowieku zacznij leczyć, bo obsesje naprawdę można zwalczyć.Jeśli nie jesteś w stanie dyskutować w wątkach sportowych bez ciągłych odniesień do Mioduskiego, to powinieneś sobie odpuścić jakąkolwiek forumową aktywność.Normalnemu czlowiekowi zapaliłaby się kontrolka ale ty wyglądasz na jakiegoś, przepraszam za osobistą wycieczkę, sfrustrowanego idiotę.Co gorsza, paradoksalnie spowodowałeś, że czasem nawet przeciwnicy Mioduskiego muszą stać się jego obrońcami, gdy dokonujesz gwałtu na logice.Chorzy ludzie powinni być tu pod stałą obserwacją modów.
    ...

Legionista Awatar klinton
    Cytat Zamieszczone przez b3nito Zobacz posta
    Weź ty się człowieku zacznij leczyć, bo obsesje naprawdę można zwalczyć.Jeśli nie jesteś w stanie dyskutować w wątkach sportowych bez ciągłych odniesień do Mioduskiego, to powinieneś sobie odpuścić jakąkolwiek forumową aktywność.Normalnemu czlowiekowi zapaliłaby się kontrolka ale ty wyglądasz na jakiegoś, przepraszam za osobistą wycieczkę, sfrustrowanego idiotę.Co gorsza, paradoksalnie spowodowałeś, że czasem nawet przeciwnicy Mioduskiego muszą stać się jego obrońcami, gdy dokonujesz gwałtu na logice.Chorzy ludzie powinni być tu pod stałą obserwacją modów.

No w końcu ktoś zareagował. Tych pełnych frustracji wysrywów od kilku miesięcy nie da się czytać. Codziennie mam ból oczu czytając po raz kolejny o "gawiedzi", "!!!!oneoneone" i innych pierdoletach.

Wiele osób tutaj (w tym ja) uznaje Mioduskiego za amatora i nieudacznika, ale nie trzeba o tym przypominać w każdym poście i bić notorycznie w jego zwolenników. Kurva, poziom gimnazjum.
    Ostatnio edytowane przez klinton ; 13-01-2020 o 14:07

Zwłaszcza, że co my mamy niby zrobić? Wyzywać co dwa tygodnie mioduskiego? Przecież on doskonale wie jaka na opinię. Problem jest taki, że za płotem nie stoi kilku chętnych na kupno klubu z taką dziura w budżecie i do tego znających się na piłce.
    Jedyne co zostaje to kibicować Mioduskiemu, żeby to wszystko się wreszcie udało.
    Człowiek chociaż trochę chce się tym cieszyć. Jesteśmy na 1 miejscu w tabeli, mamy tu codziennie płakać i się katować jak jest chujowo?

Cytat Zamieszczone przez Gabro Zobacz posta
    Alternatywą jest napastnik z ligi szwajcarskiej.
    Takie czasy, że pewnie ten rodowity Szwajcar będzie nosił dźwięczne imię Ismael lub Mohammad...
    Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
    Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)
    ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş

Legionista Awatar klinton
    Cytat Zamieszczone przez tre_zoliborz Zobacz posta
    Zwłaszcza, że co my mamy niby zrobić? Wyzywać co dwa tygodnie mioduskiego? Przecież on doskonale wie jaka na opinię. Problem jest taki, że za płotem nie stoi kilku chętnych na kupno klubu z taką dziura w budżecie i do tego znających się na piłce.
    Jedyne co zostaje to kibicować Mioduskiemu, żeby to wszystko się wreszcie udało.
    Człowiek chociaż trochę chce się tym cieszyć. Jesteśmy na 1 miejscu w tabeli, mamy tu codziennie płakać i się katować jak jest chujowo?
    Uważaj, bo zaraz trafisz do szuflady z wegańską gawiedzią popierającą Mioducha.

Administrator Awatar mOFMC
    Ja tylko przypomne ze to temat o transferach, plotkach i wszystkim co z nimi związane a nie o Kijku. Ogarnijcie się kurvva bo wpadnie tu któryś z mniej cierpliwych modów i skonczy sie rumakowanie. Tyczy się to zarówno jednej jak i drugiej strony "sporu". Ja naprawde nie mam czasu siedziec, wycinać postów nie na temat, mniej lub bardziej prymitywnych personalnych wycieczek i ogólnie ogarniać rynsztok jakim jest ten temat juz od jakiegoś czasu (z wyjątkami oczywiście). Ale jak w koncu wpadnie tu np. mort to nie liczcie na to, że będzie sie na cokolwiek oglądał tylko sie skonczy tak jak ostatnio.. Pod rozwagę
    Wypijmy! Za wojnę z bisurmanem!

Legionista Awatar Gabro
    Cytat Zamieszczone przez mOFMC Zobacz posta
    Ale jak w koncu wpadnie tu np. mort to nie liczcie na to, że będzie sie na cokolwiek oglądał tylko sie skonczy tak jak ostatnio.. Pod rozwagę
    Oby jak najszybciej.
    "Mamy to w sercach, umysłach na tatuażach,
    Mamy to w kodach DNA nie masz szans tego wymazać.
    Liczy sie tylko Nasza duma i sława,
    Jedno miasto jeden klub ! LEGIA WARSZAWA !"

Jeśli Łudogorec nie opuści ceny, bardzo prawdopodobne, że wicemistrzowie Polski znajdą go w Szwajcarii.

Skauci Legii często latali oglądać mecze tamtejszej ligi, obserwowali zawodnika grającego w ataku, któremu na żywo przyglądał się też Mioduski, gdy przebywał w tym kraju. Nazwiska na razie nie ujawnili.
    Strach się bać.

coraz chudszy Awatar Kijek
    Mioduski jako skaut.

No ale przynajmniej sprawdzi się to co możemy przeczytać tu: https://legia.com/wladze-klubu

Nadzór nad całością pionu sportowego sprawuje prezes Dariusz Mioduski.

Cytat Zamieszczone przez mOFMC Zobacz posta
    Ja tylko przypomne ze to temat o transferach, plotkach i wszystkim co z nimi związane a nie o Kijku. Ogarnijcie się kurvva bo wpadnie tu któryś z mniej cierpliwych modów i skonczy sie rumakowanie. Tyczy się to zarówno jednej jak i drugiej strony "sporu". Ja naprawde nie mam czasu siedziec, wycinać postów nie na temat, mniej lub bardziej prymitywnych personalnych wycieczek i ogólnie ogarniać rynsztok jakim jest ten temat juz od jakiegoś czasu (z wyjątkami oczywiście). Ale jak w koncu wpadnie tu np. mort to nie liczcie na to, że będzie sie na cokolwiek oglądał tylko sie skonczy tak jak ostatnio.. Pod rozwagę
    O wybacz, tym razem jestem niewinny.
    Ostatnio edytowane przez Kijek ; 13-01-2020 o 14:47
    #teamVuko (zanim to było modne)

Pozdrawiam sympatyków swojej działalności.

Legionista Awatar so(L)dier
    Cytat Zamieszczone przez Sugarman Zobacz posta
    Strach się bać.
    Zaczęło się wróżenie z fusów o kogo może chodzić. Na Twitterze różne osoby, podają różne nazwiska. Tak jak wspomniałem wygląda to na wróżenie z fusów, ale pomimo to ktoś trafnie zauważył że napastnik Boris Babic jako menadżera ma firmę prowadzoną przez szwajcarskiego doradcę-widmo Heuslera.
    Kontrakt tego całego Babic'a obowiązuje do czerwca 2020 więc to jako tako trzyma się całości.
    Z drugiej strony ten nasz doradca ze Szwajcarii ma tam dość dobre kontakty więc może się przyda do wyciągnięcia kogoś przyzwoitego.

Gintleman Awatar księciuniu
    Cytat Zamieszczone przez so(L)dier Zobacz posta
    napastnik Boris Babic jako menadżera ma firmę prowadzoną przez szwajcarskiego doradcę-widmo Heuslera.
    (...)
    Z drugiej strony ten nasz doradca ze Szwajcarii ma tam dość dobre kontakty więc może się przyda do wyciągnięcia kogoś przyzwoitego.
    Albo takiego, na którym zarobi jego firma U nas tylko "doradza" (oczywiście niecharytatywnie), a zarabia gdzieś indziej.
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Ja nie wiem kto jest wiekszym oszustem i chochsztaplerem. Obradovic czy ten cały Heusler. Ja nawet na swój sposób jednego i drugiego szanuje za oskarowe kreacje piłkarza i działacza.

Heusler hochsztaplerem? Śmiem twierdzić, że jakby Mioduski słuchał, co on do niego mówi, to dziś nie bylibyśmy w takiej dupie.

Gintleman Awatar księciuniu
    A co mówi?
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista
    Abstrahując od wszystkiego to trochę słabo. To nie jest sytuacja jak z Rado, że dzień przed transferem się chłop napalił i trzeba go było puścić. Niezgoda/Citko o transferze gadał od dłuższego czasu, że klub się nie przygotował odpowiednio ? Pojechali na najważniejsze zgrupowanie przez mega ważną rundą bez podstawowego napastnika (bo tego chyba ??? szukają dopiero)...

Legionista Awatar Somebody
    Nie można wykluczyć, że rozmowy z Bułgarami były już w zaawansowanym stadium, ale informacje o transferze Niezgody tę sytuację nieco skomplikowały. Skoro pojawiły się informacje, że Ludogorets odrzucił ofertę wypożyczenia z późniejszym wykupieniem zawodnika, to pewnie wyczuli, że mamy z czego im teraz zapłacić i chcą ugrać dla siebie jak najwięcej. Dość logiczne ze strony Bułgarów, że nie chcą przegrać tych negocjacji, skoro wiedzą, że mogą zarobić.

No nie wygląda to póki co zbyt obiecująco, więc miejmy nadzieję, że do końca tygodnia coś się w tej kwestii wyjaśni. No i ta plotka o naszym nowym ekspercie od skautingu trochę przeraża...

Usłyszane w taksówce: Szymański jutro w Belek
    "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
    „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Cytat Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
    Usłyszane w taksówce: Szymański jutro w Belek
    Piekarski kilkanaście minut temu wrzucił zdjęcie Szymańskiego z jakiegoś terminala z sugestią, że się gdzieś wybierają. Podobno jest w Warszawie od wczoraj. 'Kumaty twitterowy infosek' twierdzi jednak, że Szymański do Legii nie trafi

Cytat Zamieszczone przez paether Zobacz posta
    Piekarski kilkanaście minut temu wrzucił zdjęcie Szymańskiego z jakiegoś terminala z sugestią, że się gdzieś wybierają. Podobno jest w Warszawie od wczoraj. 'Kumaty twitterowy infosek' twierdzi jednak, że Szymański do Legii nie trafi
    a to nie widziałem. Od złotowy z ele uslyszalem. Kijek w jakiej korpo robisz, potwierdzasz infoski? Może na CB lata info...
    "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
    „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

A potrafisz cokolwiek merytorycznie?

Wystarczy przejrzeć twoje ostatnie post żeby zobaczyć do czego się ogranicza Twoja obecność na tym forum. Może pora zwyczajnie się zalogować ze swojego prawdziwego konta?
    Ostatnio edytowane przez Kijek ; 13-01-2020 o 18:08

Cytat Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
    a to nie widziałem. Od złotowy z ele uslyszalem. Kijek w jakiej korpo robisz, potwierdzasz infoski? Może na CB lata info...
    Ostatni raz sobie pozwalasz. Kolejny i się żegnamy.

Legionista Awatar R.
    Oby Szymański trzymał się jak najdalej od Legii. Kolejny przeciętniak po jednorazowym wyskoku.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Cytat Zamieszczone przez R. Zobacz posta
    Oby Szymański trzymał się jak najdalej od Legii. Kolejny przeciętniak po jednorazowym wyskoku.
    On aż taki paździeż? Szczerze nie pamiętam jego występów w eklapie

Legionisci.com Awatar Woytek
    Szczególnie, że (coś co dla wielu tutaj będzie niewygodne) w ostatnim półroczu rozsprzedal cała ofensywę (Szymański, Carlitos, Kulenovic i Niezgoda) i dostał za całą czwórkę ~13mln euro. Sprzedaj 4 zadownikow i nie bądź w stanie wydać 10% tej kwoty chociaż na jednego piłkarza.
    Mam wrażenie graniczące z pewnością, że takie podejście charakteryzuje funkcjonowanie Legii Warszawa odkąd pamiętam. Czy to ITI, czy BL czy DM...

Jasne, natomiast od prezesa z kompetencjami strategicznymi należałoby oczekiwać, że coś się w tym temacie zmieni...

Ps. Ja mam wrażenie graniczace z pewnością, że jednak u BL wydawalismy najwięcej z tego co zrobiliśmy. Co miało potem przełożenie na to co najważniejsze czyli... To co w gablocie.

Legionista Awatar Runi
    Jasne, natomiast od prezesa z kompetencjami strategicznymi należałoby oczekiwać, że coś się w tym temacie zmieni...

Ps. Ja mam wrażenie graniczace z pewnością, że jednak u BL wydawalismy najwięcej z tego co zrobiliśmy. Co miało potem przełożenie na to co najważniejsze czyli... To co w gablocie.
    Dla mnie trochę inaczej, bo z mojej perspektywy nigdy nie wydawaliśmy dużych kwot gotówkowych.
    Różnica polega na tym, że za Leśnego celowaliśmy w inny pułap piłkarzy tzn. po prostu droższych.
    Zaletą tego był w sumie większy poziom piłkarski drużyny, co przekładało się na sukcesy krajowe i międzynarodowe.
    Szukanie w zbiorze lepszych zawodników wiązało się także z większym prawdopodobieństwem "odpalenia".
    Do wad na pewno większe konsekwencje finansowe pomyłki.
    Za Miodka celujemy w zawodników tańszych, co przekłada się w sumie na większą ilość pomyłek. Konsekwencją są wyniki w Europie, co z kolei przekłada się na mniejsze przychody i kolejne obcinanie pieniążków. Poziom piłkarski także poleciał w dół.
    Z plusów (naciągane) widzę jedynie większą szanse dla młodych.
    Tylko, że grają nie dlatego , że są już tak dobrzy, tylko dlatego, że łatwiej się wyróżnić na tle obecnej kadry, a nawet gdy odbiega delikatnie piłkarsko inwestowanie zwraca się nam w kwotach za transfery.

Z mojej perspektywy kibica liczą się sukcesy i to co wpada do gabloty. Ch** mnie interesuje "excel" czy to czy grają zawodnicy po milion rocznie czy najniższą krajową, czy gra przedszkole czy drużyna oldboyów. A niestety na ten moment zarządzanie strategiczne pudla wychodzi bokiem.

Legionista Awatar AGZI

Ale za tych najlepszych to przeważnie kokosów nie płaciliśmy(przynajmniej jeśli chodzi o kwotę odstępnego)-Nikolić,Prijovic,Odidja, Guilherme,Duda.Żaden z nich nie kosztował więcej niż 400k.Czyli się da-ale jednak trzeba mieć "nosa".I jakieś pojęcie o piłce.
    #MioduskiOut

Uprawnienia umieszczania postów