Strona 1135 z 1168 PierwszyPierwszy ... 1356351035108511251131113211331134113511361137113811391145 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 34,021 do 34,050 z 35017

Wątek: Transfery z TT czyli fantazje, marzenia, koszmary i typy

Cytat Zamieszczone przez pawel8511 Zobacz posta

Dlatego jednak w przypadku odejścia Niezgody przydałoby się kogoś ściągnąć na jego miejsce. Była mowa o tym bodajże Afgańczyku z 1 ligi. Ciekawy gość, coś tam strzela w tej 1 lidze.

Tysiąc lat przeminie, Żyleta nie zginie... !

Cytat Zamieszczone przez Gabro Zobacz posta
    Gytkjaer w wywiadzie dla SE:

Rozważyłbyś ofertę Legii Warszawa?
    - Nie, zdecydowanie nie. Być może powinienem powiedzieć coś w stylu „piłka jest nieprzewidywalna”, ale w Lechu czuję się dobrze i jeśli miałbym zostać w Polsce, to tylko w Poznaniu.

Leśny już by szukał kontaktu do Gościa żeby podpisać kontrakt po zakończeniu umowy w Poznaniu
    Dziękuje Dobranoc.

Legionista Awatar Benek
    Może Kulenovica wypożyczyć ? W Chorwacji chyba nie gra A poważnie jeśli Jarek odejdzie to w zimie nie ma co na siłę kogoś brać. Jest Kanye, Rosołek, wróci Sanogo . Dopiero w czerwcu zaszaleć i kupić kozaka jeśli wygramy ligę.
    349meczów*
    71 goli*
    58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Cytat Zamieszczone przez MarkoOHT Zobacz posta

Spoko, jak się nie podoba Afgańczyk, bo jest Afgańczykiem to ponoć w Dinamie Zagrzeb jest fajny, młody, utalentowany snajper z Chorwacji. Nawet w Juventusie był. Kulenović się nazywa .

Legionista
    Jaki był sens wykupu Cafu któremu się kończy kontrakt w czerwcu? To miało sens by go sprzedać latem za więcej niż zapłacono (teraz zimą raczej ciężko będzie) albo w przypadku, że gość zostaje u nas dłużej. Tyle, że po lampce sylwestrowej każdy może przebić naszą gażę i zaprosić go do siebie.

Zdaje się, że Legia była zobligowana do jego wykupu po sezonie. Tak przynajmniej tłumaczył Kucharski w wywiadzie przed sezonem. Niewykluczone, że w ogóle by go nie wykupili, gdyby nie mieli takiego obowiązku. Niemniej obecna sytuacja jest idiotyczna.

Legionista Awatar Marcino
    Szukać Brazylijczyka na atak, żeby z Lucocośtam zeszło ciśnienie wśród forumowych hejterów
    I wkurzaj się na nasz charakter strączku łuskany
    Spytasz skąd jestem? Powiem z dumą: z Warszawy

To warszawskie ballady ...

Legionista
    http://www.sport.pl/pilka/7,65039,25...oyJDoXzILWsOXl
    Piekarski potwierdza ofertę 5mln za Karbownika. Dalej niektórzy chcą coś pisać o propagandowych działaniach piesków Mioduskiego i podważać wiarygodność chyba najrzetelniejszego dziennikarza w Polsce?

Gintleman Awatar księciuniu
    Nic nie podważając: akurat Piekarski ma osobisty interes w tym, żeby potwierdzać wysokie ofert wpływające za Karbownika, niezależnie od tego czy faktycznie one były.
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista
    Mhm, bo to że Kowalski przeczyta, że była taka oferta koreluje z tym, że jakiś Spartak rzuci 10mln euro... Ksieciuniu pls

No tak, zapomniałem, że kluby mają podgląd do tego specjalnego systemu, w którym kluby rejestrują wszystkie wpływające oferty...
    Z resztą tego samego systemu, w którym aktualny klub sprawdza, czy jego piłkarz z którym negocjuje przedłużenie kontraktu ma oferty z innych klubów. Dlatego menagerowie nie puszczają do prasy fałszywych informacji o takich ofertach dla podbicia ceny.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno

Legionista
    Co innego podbijanie kontraktu rzędu 300k, a co innego transfer na poziomie 5-10 mln euro.

Karbownik to mega talent, wszedł w tą ligę z buta, robiąc z miejsca znacznie lepsze wrażenie niż Szymański, który poszedł za 6baniek.
    Gość już na pewno jest w notesach wielu scoutów i zwyczajnie po tym co prezentuje juz teraz, można stwierdzić, że jest wart conajmniej 8. I za mniej Legia go nie sprzeda, a kupcy się znajdą spokojnie. Co więc daje rozpowiadanie, że ktoś oferował 5 - wiesz pewnie tylko Ty.
    Jemu nie musi nikt ceny podbijać w mediach. On sam swoją cenę winduje do znacznie wyższego poziomu niż 5 mln.

To jak tak wszystko dobrze wiesz, to jaka jest kwota potencjalnego transferu, poniżej której informacje menagerów o ofertach są tylko dmuchaniem balona, a powyżej której to są pewne informacje?
    Bo ja myślałem, że tylko „Dama z łasiczką” i Leo Messi nie wymagają reklamy, a w przypadku każdego innego towaru można uzyskać cenę wyższą niż jego rzeczywista wartość poprzez reklamę, odpowiednie kreowanie popytu etc.

Legionista
    Ok, to spojrzymy na to z drugiej strony.

Jak według Ciebie wygląda proces włączania takiej informacji do decyzji transferowej w klubie? (Potencjalnym kupcu)

Siedzi jakis stażysta czy może scout albo sam dyrektor sportowy i tłumaczy polską prasę? Wynajduje takie nowinki o ofertach, przekazuje wyżej (jeśli to nie dyrektor) i tam zapada decyzja, że skoro 5 mln już odrzucone, to my zaczniemy od razu od 7?

Oczywiście, że można uzyskać więcej niż jest dany towar wart, ale to już jest zależne od tego co robi menager w bezpośrednim kontakcie z kontrahentem, a nie mediami i od umiejętności negocjacyjnych klubu sprzedającego. Oczywiście czasem lepiej nie robić nic niż robić coś, po czym wartość towaru (zawodnika) maleje ( "Dear friends..").

ta oprawa,zarówno jak i ekspozycja na barwach to akurat niezły wstyd dla nas..chodzi oczywiście o dzihad Legia

Ja nie umniejszałby roli mediów czy social mediów w m.in. podbijaniu ceny zawodnika, albo jego kontraktu. Przetłumaczyć artykuł czy post na twitterze albo innym facebooku można bez problemu, choćby za pomocą googlowego translatora. I jeśli jakiś klub interesuje się danym piłkarzem to na pewno takie informacje do niego docierają. Inna sprawa że najważniejsze negocjacje i tak przebiegają potem między dyrektorami sportowymi czy tam prezesami i menedżerami, ale artykuły czy wywiady zawsze jakimś echem się odbijają.

Trochę z innego powodu, ale pokazuje że obecnie wszystko dociera do zainteresowanych, przekonał się niedawno o tym Piątek, po wywiadzie w TVP Sport. Zaraz doszło to do kibiców Milanu co powiedział, mimo że mówił to po Polsku dla polskiej telewizji.

Z tym, że ta informacja nie brzmi też jak jakiś wymysł. Nie jest trudno sobie wyobrazić, że wpłynęła za Karbownika oferta na 5 mln euro, a w obliczu tego za ile poszedł Szymański i jak gra aktualnie Karbownik to chyba nie jest też dla nikogo szokiem, że taka oferta została odrzucona.
    Jeżeli ja, śledząc rynek transferowy właściwie tylko w kontekście Legii wiem, że ktoś musiałby upaść na głowę, żeby go teraz puścić za 5 baniek to chyba profesjonalni scouci też to wiedzą i nie potrzebują do tego tekstu na twitterze.

Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    Nic nie podważając: akurat Piekarski ma osobisty interes w tym, żeby potwierdzać wysokie ofert wpływające za Karbownika, niezależnie od tego czy faktycznie one były.
    Oczywiście ze ma, ale ma tez z tylu głowy współpracę z Legia która ma zawodników z jego stajni. Musi liczyć się z klubem bo inaczej zepsuje sobie relacje. W jego interesie jak i klubu współpraca ma wyglądać profesjonalnie i lojalnie.
    "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
    „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Legionista Awatar Jestem
    Najprostszą metodą podania "w świat" ceny minimalnej to kontrolowane przecieko-wymysły które do niczego nie zobowiązują ani klubu ani menadżera piłkarza. Nie można powiedzieć wprost taka a taka to cena minimalna bo za chwilę możemy chcieć dwa razy więcej, a w biznesie lepiej nie zmieniać w kółko zdania co do ceny zbycia.
    Reasumując, szkoda czasu na dyskusje, wiemy, że Piekario nie przyjmie oferty niższej niż 5 baniek i z przyjemnością przytuli dwa razy więcej w imieniu Legii biorąc sobie sowitą prowizję w najbliższym okienku letnim, byle tylko Karbo wytrzymał ciśnienie i nic się nie stało złego ze strony zdrowia.
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Cytat Zamieszczone przez tre_zoliborz Zobacz posta
    Jeżeli ja, śledząc rynek transferowy właściwie tylko w kontekście Legii wiem, że ktoś musiałby upaść na głowę, żeby go teraz puścić za 5 baniek to chyba profesjonalni scouci też to wiedzą i nie potrzebują do tego tekstu na twitterze.
    A wręcz przeciwnie. Wiadomo że zainteresowanego kontrahenta interesuje kupienie piłkarza jak najniższym kosztem. Takie twitterowe dywagacje pokazują że poniżej pewnej kwoty mogą się wypchać w obecnej chwili.

Legionista
    Nie wiem czy nasz skauting nie może poszukać w drugiej lidze hiszpańskiej piłkarzy ofensywnych czy jak zwykle ''nie mamy pieniędzy''. Wkurza takie pi*rzenie.
    Mioduski ,Vukovic OUT !

Legionista Awatar Alek
    Cytat Zamieszczone przez IX14 Zobacz posta
    Nie wiem czy nasz skauting nie może poszukać w drugiej lidze hiszpańskiej piłkarzy ofensywnych czy jak zwykle ''nie mamy pieniędzy''. Wkurza takie pi*rzenie.
    masz kogoś na oku?

Legionista Awatar Somebody
    A na jaką pozycję mielibyśmy sprowadzać tu jakiś wynalazek z zaplecza ligi hiszpańskiej? To nie Football Manager, żeby ściągać każdego kto wpadnie w oko

E: Z racji tego, że temat ma w nazwie fantazje i marzenia, to zastanawiam się ile kosztowałoby nas ściągnięcie niejakiego Sporara ze Slovana Bratysława. 25 lat, sprawdzony w lidze słoweńskiej i słowackiej... Nie wiem ile ostatecznie chcemy wyciągnąć za Niezgodę, ale jako zastępstwo chyba by się nadał
    Ostatnio edytowane przez Somebody ; 13-12-2019 o 10:58

Z drugiej ligi hiszpańskiej czyli Segunda División to ciężko. Pisał jakiś czas temu chyba Piotr Koźmiński na tt że polskie kluby w tej chwili stać co najwyżej na piłkarzy z Segunda División B, czyli 3 ligi hiszpańskiej.
    Nie ma w tym nic dziwnego, skoro nawet na Węgrzech są kluby co lepiej płacą.

Legionista Awatar Alek
    Co sądzicie o Boharze?
    Ma bardzo dobre staty, jest skuteczny.
    Przydałby się tym bardziej, jeśli odejdzie niesforny Węgier.

Legionista Awatar Gabro
    Cytat Zamieszczone przez Alek Zobacz posta
    Co sądzicie o Boharze?
    Ma bardzo dobre staty, jest skuteczny.
    Przydałby się tym bardziej, jeśli odejdzie niesforny Węgier.
    Casus Rakelsa...jednorundowiec wg mnie.

Legionista Awatar Alek
    nie do końca. Ubiegły sezon miał niezły.

Legionista Awatar Antares
    Jak już to półtorasezonowiec

Ogólnie to niczym wielkim się nie wyróżnia, poza tym, że jak dojdzie do sytuacji to zachowuje zimną głowę, a to już dla skrzydłowego w tej lidze sukces.
    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Legionista Awatar R.
    Bohar to już obecnie i tak po za zasięgiem Legii.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Teraz to nie Bohar, tylko niech oni myślą jak bezboleśnie zastąpić Niezgode i kogoś z dwójki Karbownik/Majecki.

Uprawnienia umieszczania postów