Strona 1098 z 1099 PierwszyPierwszy ... 9859899810481088109410951096109710981099 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 32,911 do 32,940 z 32969

Wątek: Transfery z TT czyli fantazje, marzenia, koszmary i typy

Według legia.net Gvilia kupiony za 300 tys. euro. Górnik opierdolił Żurkowskiego do Włoch za dobrze ponad 3 miliony a nie stać ich było, żeby wykupić Gruzina?

Cytat Zamieszczone przez Sugarman Zobacz posta
    Według legia.net Gvilia kupiony za 300 tys. euro. Górnik opierdolił Żurkowskiego do Włoch za dobrze ponad 3 miliony a nie stać ich było, żeby wykupić Gruzina?
    A może po prostu Gruzin woli grać w Legii o coś niż bronić się przed spadkiem w Zabrzu?

Legionista Awatar Peer
    Gvilia nie jest żadnym defensywnym pomocnikiem. 8/10 to jego pozycja. Wiosną na pewno TOP 3 na swojej pozycji, jeśli nie najlepszy. Kreuje wiele sytuacji, myśli na boisku, ale odnajduje się też w ligowej rąbance. Jeśli się odnajdzie w Legii to będzie dużym wzmocnieniem.

Legionista Awatar VBS
    Skoro odnalazł się w Górniku to na pewno odnajdzie się w Legii. Osobiście wolałbym mimo wszystko Starzyńskiego, ale wbrew pozorom Gveilia nie jest zły. Jestem ciekaw skąd wpadł pomysł ściągnięcia go, bo finanse finansami, ale wątpię, żeby nasz dr. sportowy sam wpadł na taki pomysł, jakim było ściągnięciem go tu.

Legionista Awatar Antares
    Starzyński to straszny człapak, do tego z jego charakterem szczerze wątpię, żeby sobie w Legii poradził. W małym Lubinie jest gwiazdą i niech tam zostanie. A Gruzinowi też piłka nie przeszkadza, potrafi dośrodkować ze stałego fragmentu, ma ostatnie podanie, ale też zapierdalania co dla Vukovica ponoć bardzo ważne.

Na pewno w Zabrzu gdzie na wiosnę wyglądali bardzo dobrze, bardziej odczują brak Gvili, który tam był zdecydowanym liderem środka pola niż Żurkowskiego, który zagrał bardzo przeciętny sezon. A czy ich nie było stać? Oni tam od czasów Allianzu mają duże długi do spłacania, a z zarządzaniem jak to w klubach zasilanych miejską gotówką u nich nie bardzo. Kądzior, Kurzawa, Wieteska, Gvilia, powinni ładnych kilka milionów euro za nich przytulić, a nie zarobili na całej czwórce nawet miliona.
    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Legionista Awatar VBS
    Cytat Zamieszczone przez Antares Zobacz posta
    Starzyński to straszny człapak, do tego z jego charakterem szczerze wątpię, żeby sobie w Legii poradził. W małym Lubinie jest gwiazdą i niech tam zostanie. A Gruzinowi też piłka nie przeszkadza, potrafi dośrodkować ze stałego fragmentu, ma ostatnie podanie, ale też zapierdalania co dla Vukovica ponoć bardzo ważne.

Na pewno w Zabrzu gdzie na wiosnę wyglądali bardzo dobrze, bardziej odczują brak Gvili, który tam był zdecydowanym liderem środka pola niż Żurkowskiego, który zagrał bardzo przeciętny sezon. A czy ich nie było stać? Oni tam od czasów Allianzu mają duże długi do spłacania, a z zarządzaniem jak to w klubach zasilanych miejską gotówką u nich nie bardzo. Kądzior, Kurzawa, Wieteska, Gvilia, powinni ładnych kilka milionów euro za nich przytulić, a nie zarobili na całej czwórce nawet miliona.
    Czyli jedynie na kim zarobili jako tako to Żurkowski. Na Wietesce było logiczne, że nie zarobią bo jeśli odpaliłby to było wiadome, że wróci do Nas, co w sumie uczynił. Do Gruzina nic nie mam, bo wygląda to naprawdę jako przemyślany krok, ale jestem ciekaw kto na ten pomysł wpadł, bo naprawdę nie chce mi się wierzyć, że wpadł na to Nasz wspaniały sztab, co w sumie napisałem Ci w wątku wcześniej. Także miłej nocy

Żadne transfery z naszej ligi nie zapewnią nam nawet walki o Ligę Europy. Kompletnie nie przekonuję mnie Gwila na kierownicy. Równie dobrze można kupić Masłowskiego. Też miał dobrą rundę w Zawiszy jak do nas przychodził.

Legionista Awatar Peer
    Cytat Zamieszczone przez Antares Zobacz posta

Na pewno w Zabrzu gdzie na wiosnę wyglądali bardzo dobrze, bardziej odczują brak Gvili, który tam był zdecydowanym liderem środka pola niż Żurkowskiego, który zagrał bardzo przeciętny sezon.
    Całkowita zgoda. Dodatkowo wiek i cena robią swoje. Oby jak najwięcej takich transferów, a nie sprowadzanie jakiegoś Agry i innych wynalazków.

Cytat Zamieszczone przez Martino1989 Zobacz posta
    Żadne transfery z naszej ligi nie zapewnią nam nawet walki o Ligę Europy. Kompletnie nie przekonuję mnie Gwila na kierownicy. Równie dobrze można kupić Masłowskiego. Też miał dobrą rundę w Zawiszy jak do nas przychodził.
    No tak, bo przecież powinniśmy szukać w Premier League...

Legionista
    Przed ostatnim fatalnym sezonem, był zaciąg w zasadzie wyłącznie z poza naszej ligi.

Cytat Zamieszczone przez Peer Zobacz posta
    Całkowita zgoda. Dodatkowo wiek i cena robią swoje. Oby jak najwięcej takich transferów, a nie sprowadzanie jakiegoś Agry i innych wynalazków.

No tak, bo przecież powinniśmy szukać w Premier League...
    Powinniśmy szukać wszędzie tam gdzie można znaleźć wartościowego gościa, od tego jest skauting na czele z Kucharskim. Moim zdaniem znów kupujemy uzupełnienia, natomiast nie dokonujemy wzmocnień. Czas pokaże kto miał rację.

Legionista Awatar Peer
    Powinniśmy szukać wszędzie tam gdzie można znaleźć wartościowego gościa, od tego jest skauting na czele z Kucharskim. Moim zdaniem znów kupujemy uzupełnienia, natomiast nie dokonujemy wzmocnień. Czas pokaże kto miał rację.
    Ale gdzie, kogo? Nie pytam już nawet o konkretne nazwiska, ale masz kozaków z Litwy, Łotwy itp grających w kadrze, a u nas kopią w jakichś Podbeskidziach. Skąd mamy tych kozaków kupować?
    Przychodzi szrot z zagranicy to jest płacz, że nie kupujemy wyróżniających się piłkarzy z naszej ligi. Kupujemy wyróżniających się piłkarzy z naszej ligi to płacz, że nie z zagranicy.

Legionista Awatar Makrel
    Ale gdzie, kogo? Nie pytam już nawet o konkretne nazwiska, ale masz kozaków z Litwy, Łotwy itp grających w kadrze, a u nas kopią w jakichś Podbeskidziach. Skąd mamy tych kozaków kupować?
    Przychodzi szrot z zagranicy to jest płacz, że nie kupujemy wyróżniających się piłkarzy z naszej ligi. Kupujemy wyróżniających się piłkarzy z naszej ligi to płacz, że nie z zagranicy.
    Anglia, Szkocja, Czechy, Słowacja, Chorwacja, Serbia - to tak na szybko, gdzie naprawdę można znaleźć wartościowych graczy.
    Oczywiście jeżeli chodzi o Anglię, mam na mysli Championship i niżej. Większość tamtejszej ligi zjada naszych kopaczy bez problemu.

Cytat Zamieszczone przez Makrel Zobacz posta
    Anglia, Szkocja, Czechy, Słowacja, Chorwacja, Serbia - to tak na szybko, gdzie naprawdę można znaleźć wartościowych graczy.
    Oczywiście jeżeli chodzi o Anglię, mam na mysli Championship i niżej. Większość tamtejszej ligi zjada naszych kopaczy bez problemu.
    To że raz udało się z Vadisem nie oznacza że uda sie ponownie. Vadis był grubasem po przejściach i znał Hasiego. Gdyby nie to, w ogóle nie spojrzałby w tą stronę. W championship pensję tych co się potykają o własne nogi to 5k tygodniowo = 250k euroszekli rocznie.

Poczytajcie sobie wywiad z Mieszkowskim - jak trudno ogarnąć obcokrajowca, jak go przyzwyczaić do warunków w Polsce itd.
    In_Mioduski_We_Trust

Człowieku ja uważam że Gwilla to nie będzie gracz który będzie porządnie rozgrywał-tylko tyle. Powiedz mi czy Piast ściągając Kirkesova, Valencię, Sedlara, Felixa nie miał rozeznanego rynku w Polsce?. Tylko że u nas coś takiego jak skauting NIE ISTNIEJE!

Człowieku ja uważam że Gwilla to nie będzie gracz który będzie porządnie rozgrywał-tylko tyle. Powiedz mi czy Piast ściągając Kirkesova, Valencię, Sedlara, Felixa nie miał rozeznanego rynku w Polsce?. Tylko że u nas coś takiego jak skauting NIE ISTNIEJE!
    Racja w 100%. Piast zamiast ściągać losowych piłkarzy polecanych przez menago lub takich z polskiej eklasy których zna nawet pan Władek z przed TV z dekoderem, zainwestował w scouting. Zatrudnił, opłacił scoutów i wysłał w świat. Płatek w którymś wywiadzie mówił o tym. Zamiast na kontrakty nonamów kasa poszła na opłacenie ludzi żeby na żywo mogli oglądać zawodników. Przecież oni Sedlara oglądali raptem 4 czy 5 razy i kurde wystarczyło. Nasi scouci siedzą na trybunach podczas meczów Legii z nosem w smartfonach co już było udowadniane nie raz i nie dwa. A ich siedzą na trybunach stadionów w Czechach, Serbii na Słowacji i oglądają mecze.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Powiedz mi co byś pisał jakby Legia ściągnęła kogoś o takich statystykach za poprzedni sezon?
    https://www.transfermarkt.de/joel-va.../0?saison=2016

Rok temu Górnik miał super skauting, teraz ma Piast, za rok będzie miał kto inny. O ironio, na podstawie jednego sezonu wyciągacie Bóg wie jakie wnioski prezentując takie pojęcie o krajowej piłce jakie ci nasi skauci o skautowaniu.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Robert E. Lee Zobacz posta
    Powiedz mi co byś pisał jakby Legia ściągnęła kogoś o takich statystykach za poprzedni sezon?
    https://www.transfermarkt.de/joel-va.../0?saison=2016
    To jest skandal, nie dość że kurdupel, z poza EU to bez goli i asyst. Nasz skauting to kupa gówna. Ktoś na pewno przytulił za ten tragiczny ruch niezłą kasę na boku.

Płatek pracuje w Gorniku przecież.
    Co do Piasta i jego mitycznego scoutingu, to żeby coś oceniać, musi istnieć powtarzalność. A tak raz to przypadek, szczęście, dwa może się zdarzyć, a trzy to już powtarzalność i pewien wzór w działaniu.
    Tak to jest w biedniejszych klubach, gdzie nie ma wygody i ciepłych posadek, a liczy się działanie, chęci, kontakty i ciężka praca bez praktycznie poważnych pieniędzy. Dodatkowo liczą się sami ludzie, profesjonaliści i pasjonaci, a Płatek pracując m.in w BVB sporo na tym zyskał.
    Ostatnio edytowane przez bondxxx ; 14-06-2019 o 11:44

Legionista Awatar Peer
    Już Ci koledzy wyżej odpowiedzieli. Aż dziwne, że Piast, z tak wspaniałym scoutingiem, rok temu bronił się przed spadkiem, a nie walczył o mistrza. Zobaczymy, jakich transferów dokonają w kolejnych okienkach.

Markel- mieliśmy już z Czech- Necida, z Chorwacji mamy Antolicia, ze Szkocji też były jakieś ananaski, z Serbii- wiadomo. Anglii nawet nie skometuję, bo rozumiem, że to żart.
    Później jest zdziwienie, że mamy mnóstwo szrotu na wysokich kontraktach, którego trzeba się pozbyć, skoro nawet myslenie kibica jest proste- z zagranicy- znaczy lepszy.

Legionista Awatar Makrel
    @Peer

Przykłady, które podałeś oczywiście są trafne, tylko ja nie rozpatruje ich w nomenklaturze scoutingu. Mi chodzi o scouting młodych, perspektywicznych zawodników. Necid, czy Antolić to dla mnie paranoja akurat.

Co do Anglii to nie, nie jest to żart. Kwoty za piłkarzy League One są jak najbardziej w naszym zasięgu, a umiejętnościami piłkarze przerastają o głowę naszą ekstraklapę.

Legionista
    Markel- mieliśmy już z Czech- Necida, z Chorwacji mamy Antolicia, ze Szkocji też były jakieś ananaski, z Serbii- wiadomo. Anglii nawet nie skometuję, bo rozumiem, że to żart.
    Mieliśmy kiedyś z Anglii Eddiego Stanforda, a ostatnio z samego Notthingham Forest zajebistego grajka, walczaka. Hildeberto się bodaj nazywał.

Legionista Awatar Makrel
    Cytat Zamieszczone przez Hermit Zobacz posta
    Mieliśmy kiedyś z Anglii Eddiego Stanforda, a ostatnio z samego Notthingham Forest zajebistego grajka, walczaka. Hildeberto się bodaj nazywał.
    Nie zapominaj o Vadisie. Zgadzam się z tymi poprzednikami. Jak dla mnie problem tkwi w samym scoutingu a nie kierunku, który obieraliśmy. Idąc tym tropem to chyba już tylko Australię i Oceanię pozostało sprawdzać.

Z tym scoutingiem to zawsze są wywiady jak jakiś klub coś osiągnie. Raków awansował do Ekstraklapy to zachwalanie ich scoutingu. Jak się spierdzielą z Ektraklapy to nikt o ich o scoutingu nie wspomni. To samo teraz z Piastem. Zdobyli MP to teraz chwalenie ich scoutingu. Jak za rok będą się bronić przed spadkiem to nikt o ich scoutingu nie wspomni.

Płatek cały czas pracuje jako skaut w Dortmundzie, a do końca sezonu na drugim etacie pomagał Górnikowi. Wcześniej to on polecał np. Covilo do Cracovii czy właśnie Sedlara do Piasta. W takim Dortmundzie muszą mieć potężną bazę zawodników, których kiedyś obserwowali lub obserwują plus kontakty. W naszej piłce takich ludzie praktycznie nie ma i to jest problem.

U nas się nieźle płaci, ale nadal transfery gotówkowe są rzadkością. 95 procent transferów to branie gości z kartą w ręku. Jak w takich warunkach bawić się w skauting? Jedno to znaleźć odpowiedniego zawodnika, drugie to go kupić, jak u nas wydanie 500 tys euro to już wielki problem. To na jakich rynkach szukać tych piłkarzy? Już nawet ze Słowacji talenty odchodzą za 2-3 mln euro.
    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Legionista Awatar Raffels
    E, to jest legalne pracować jako scout w jednym klubie i jako dyr. sportowy(czy jakie on tam ma stanowisko) w Górniku?
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista Awatar Gabro
    Menedżerowie wciskają nam kolejnego turystę a’la Pasquato

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-no...ca-hachima-mas
    "Mamy to w sercach, umysłach na tatuażach,
    Mamy to w kodach DNA nie masz szans tego wymazać.
    Liczy sie tylko Nasza duma i sława,
    Jedno miasto jeden klub ! LEGIA WARSZAWA !"

Legionista
    Malarz odchodzi z klubu.

Cytat Zamieszczone przez Raffels Zobacz posta
    E, to jest legalne pracować jako scout w jednym klubie i jako dyr. sportowy(czy jakie on tam ma stanowisko) w Górniku?
    Z tego co czytałem to on w Zabrzu niby jest konsultantem, umowę ma do 30.06 i ma jechać do Dortmundu dogadywać się czy nadal może łączyć te dwie funkcje.

A Mastour kiedyś uważany był w Milanie za perełkę, która zrobi karierę. Niestety gość może i umiejętności miał, ale siano w głowie. Bardziej go kolejne fryzury interesowały niż gra na boisku. Niech on się z dala od Legii trzyma.

Legionista Awatar trzeci
    Piotr Koźmiński @UEFAComPiotrK
    Popytałem troche. Intrygująca jest ta sytuacja z Carlitosem. Jest oferta z ZEA, do Legii również wpłynęła, ale dochodzą mnie głosy, że piłkarz po prostu nie chce odchodzić. Bardzo jestem ciekaw jak to się rozwinie.
    Carlitos trochę zakochał się w Legii.
    Ostatnio edytowane przez trzeci ; 14-06-2019 o 20:17

Cytat Zamieszczone przez owca Zobacz posta
    Malarz odchodzi z klubu.
    Rado tez.

Zeszło z kontraktow jakieś 1-1,5 mln euro rocznie. Co z tym zrobią?
    In_Mioduski_We_Trust

Uprawnienia umieszczania postów