Strona 1081 z 1112 PierwszyPierwszy ... 81581981103110711077107810791080108110821083108410851091 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 32,401 do 32,430 z 33358

Wątek: Transfery z TT czyli fantazje, marzenia, koszmary i typy

Legionista Awatar Makrel
    Dopiero 20 lat.. No tak. Swoją dojrzałość i życiową formę osiągnie w wieku 26 lat.
    Na zachodzie facet, który ma 20 lat to już jest traktowany jako dojrzały piłkarz, a u nas dalej 25/26 latek to młody talent.

Zastanawiam się też, jak to jest, że Szymański wiecznie wygląda jak wygląda i nikt z tym nic nie robi. W Anglii, gdyby zobaczyli, że chłopak ma talent, to w mig by go ukształtowali odpowiednio (między innymi jeśli chodzi o sylwetkę), no ale cóż.

Legionisci.com Awatar Woytek
    Moim zdaniem na Szymańskiego nałożyli za duży ciężar jak na jego możliwości. Jasne, trzeba się czepiać, że nie tego od niego oczekiwaliśmy, ale też jest jakaś granica. To nie jest jakiś zagraniczny 26/28-letni zaciąg. To pierwszy sezon, w którym konsekwentnie wystawiany był do składu (choć tak jak pisał Kijek nie wiele razy nie powinien).
    Teraz jest 20-latkiem, który nie pękł i ma czas by się zbudować fizycznie. Zebranego doświadczenia nikt mu nie zabierze. Patrząc pod względem indywidualnym (a nie wyniku Legii) to była dla niego najlepsza lekcja, którą niewielu w jego wieku może dostać, bo grywają właśnie ogony albo w rezerwach. Należy mieć więc nadzieję, że to zaprocentuje - odnoszę wrażenie, że chłopak cały czas jest skoncentrowany na sobie, chce iść wyżej, więc to dobra wróżba. Raczej nie spodziewam się transferu na 10 mln euro, ale specjaliści ciągle widzą w nim potencjał.

Cytat Zamieszczone przez MarioWOLF Zobacz posta
    Jeśli Sebek ma słabe liczby, to co powiedzieć o Martinsie? Portugalczyk rozegrał prawie cały sezon i ma również tylko 2 bramki i zaledwie 3 asysty. A Vesović? Taki świetny zagraniczny piłkarz. A bilans to 0 goli i 2 asysty w całym sezonie. Agrę, Pasquato lepiej pominąć milczeniem..
    I to jest piękne podsumowanie transferów za kadencji DM. Mieli przyjść tacy piękni i lepsi Vesović, Antolić, Remy, Pasquato, Philipps, Agra... i co? Sumarycznie jest gorzej niż było. Liczby tych graczy zweryfikowały, a przecież mało nie zarabiają. Jednak oczywiście dla wielu osób w klubie to kontrakty z czasów BL były/są problemem. Teraz znikną, więc może dajmy tym chłopakom podwyżkę, to zaczną grać lepiej

Cytat Zamieszczone przez Woytek Zobacz posta
    Moim zdaniem na Szymańskiego nałożyli za duży ciężar jak na jego możliwości. Jasne, trzeba się czepiać, że nie tego od niego oczekiwaliśmy, ale też jest jakaś granica. To nie jest jakiś zagraniczny 26/28-letni zaciąg. To pierwszy sezon, w którym konsekwentnie wystawiany był do składu (choć tak jak pisał Kijek nie wiele razy nie powinien).
    Teraz jest 20-latkiem, który nie pękł i ma czas by się zbudować fizycznie. Zebranego doświadczenia nikt mu nie zabierze. Patrząc pod względem indywidualnym (a nie wyniku Legii) to była dla niego najlepsza lekcja, którą niewielu w jego wieku może dostać, bo grywają właśnie ogony albo w rezerwach. Należy mieć więc nadzieję, że to zaprocentuje - odnoszę wrażenie, że chłopak cały czas jest skoncentrowany na sobie, chce iść wyżej, więc to dobra wróżba. Raczej nie spodziewam się transferu na 10 mln euro, ale specjaliści ciągle widzą w nim potencjał.

I to jest piękne podsumowanie transferów za kadencji DM. Mieli przyjść tacy piękni i lepsi Vesović, Antolić, Remy, Pasquato, Philipps, Agra... i co? Sumarycznie jest gorzej niż było. Liczby tych graczy zweryfikowały, a przecież mało nie zarabiają. Jednak oczywiście dla wielu osób w klubie to kontrakty z czasów BL były/są problemem. Teraz znikną, więc może dajmy tym chłopakom podwyżkę, to zaczną grać lepiej
    Veso,Remy i Martins jeszcze w minimalnym stopniu się bronią, ale reszta to mega szrot. Do Leśnego i Żewłakowa jest im tak daleko jak stąd na księżyc.

Czerwona kartka
    Z Rochy zrobiliście ogórka, a to jest bardzo przyzwoity grajek o charakterystyce dużo bardziej pasującej do naszego stylu gry niż Hlousek

Legionista Awatar Benek
    Cytat Zamieszczone przez Chmielo Zobacz posta
    Z Rochy zrobiliście ogórka, a to jest bardzo przyzwoity grajek o charakterystyce dużo bardziej pasującej do naszego stylu gry niż Hlousek
    Czyli ?
    349meczów*
    71 goli*
    58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Cytat Zamieszczone przez Martino1989 Zobacz posta
    Veso,Remy i Martins jeszcze w minimalnym stopniu się bronią, ale reszta to mega szrot. Do Leśnego i Żewłakowa jest im tak daleko jak stąd na księżyc.
    Tia, Chukwu, jakieś Sulleye, Vranjesy, Aleksandrowy itd. Pamięć kibica jest krótka.

A Rocha to dobry grajek.
    In_Mioduski_We_Trust

Cytat Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
    Tia, Chukwu, jakieś Sulleye, Vranjesy, Aleksandrowy itd. Pamięć kibica jest krótka.

A Rocha to dobry grajek.
    Nikolic, Pazdan, Prijovic, Vadis, Moulin, Dossa Junior, Bereszynski. Wymieniamy dalej?

Legionisci.com Awatar Woytek
    Cytat Zamieszczone przez Chmielo Zobacz posta
    Jasne, jasne. Właśnie ten styl i jego efekty widzieliśmy przez ostatnie miesiące. A jak przyszło co do czego, to Hlousek nawet gola zdobył, a w sumie nastrzelał ich więcej niż Szymański, Vesović, Antolić czy Martins. Chcesz to sobie tak równaj dalej w dół, mi się to nie podoba.

Cytat Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
    Słabiutki argument, postaraj się bardziej. Wymieniłem zawodników, którzy grali w miejsce tych, którzy wcześniej stanowili o sile drużyny i odeszli. Graczy typu Mauricio, Eduardo, Iloski, Hildeberto itp itd. nie biorę pod uwagę. Nietrafiony transfer to nietrafiony - ma na koncie sporo ich BL i sporo DM. Dla mnie to normalne.

Jednak jedynym bardzo dobrym transferem obecnego zarządu jest wg mnie Carlitos. Cafu, Remy, Martins nie wnieśli nic nowego - co najwyżej w miarę utrzymali poziom, a reszta (szczególnie Vesović, Antolić, Philipps) poniżej oczekiwań.

coraz chudszy
    Rocha dobry... Jeszcze tylko czekam aż ktoś napisze, że Agra nie dostał szansy.

Niestety "Rocha dobry" pokazuje w jakim miejscu się obecnie znajdujemy.
    Już czekam na kleczace posty po tych trasferach co już się zbliżają. Tani no i same sztosy.

Legionista Awatar Marcino
    Cytat Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta

Już czekam na kleczace posty po tych trasferach co już się zbliżają. Tani no i same sztosy.
    raczej zapchajdziury by ilość się zgadzała a grać będziemy tymi co zostali w spadku po BL, bo na nich można coś zarobić, ewentualnie oddać za darmo
    I wkurzaj się na nasz charakter strączku łuskany
    Spytasz skąd jestem? Powiem z dumą: z Warszawy

To warszawskie ballady ...

Czerwona kartka
    Cytat Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta

Napisz, że Martins chujowy...
    Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    Czyli ?
    Atak pozycyjny. Jakkolwiek by to nie zabrzmiało. Za Vukovića gramy lagę, Sa Pinto też to uskuteczniał.
    Ostatnio edytowane przez Chmielo ; 29-05-2019 o 11:20

Czerwona kartka
    Jasne, jasne. Właśnie ten styl i jego efekty widzieliśmy przez ostatnie miesiące. A jak przyszło co do czego, to Hlousek nawet gola zdobył, a w sumie nastrzelał ich więcej niż Szymański, Vesović, Antolić czy Martins.
    Czapki z głów. Ja płakał nie będę. A co do stylu to zmieniając trenerów jak pomylony to ciężko w ogóle o czymś takim mówić. W lidze widzę nas w grze pozycyjnej, nie z kontry. Dlatego uważam, że to sensowna opcja.

Hlousek to dzisiaj nawet nie jest top5 Ekstraklapy.
    Ostatnio edytowane przez Chmielo ; 29-05-2019 o 11:28

Legionista Awatar Runi
    To, że Rocha ma południowy "styl" grania i efektownie się porusza w ofensywie to nie znaczy , że jest dobrym obrońcą.

I jest obrońcą o klasę gorszym od Hlouska. Co nie zmienia faktu, że Adam nie zasługiwał na tak wysoki kontrakt.

Legionista Awatar alfa
    Najłatwiej jest porównywać Hlouska z najlepszego okresu w Legii do Rochy, gdy nic nie funkcjonowało. Zgadzam się, że Rocha ma styl bardziej pasujący do ataku pozycyjnego, czyli do naszej ligi. Realnie można by go ocenić dopiero po grze u normalnego trenera, ale pytanie czy to nastąpi

Legionista
    Tyle pisania że kasy nie ma, a Mioduski wykłada bez zbędnego pieprzenia się 800 tys euro za Cafu. Nie wiem czy wziął kredyt, może zastawił Szymańskiego lub za chwilę sprzeda Cafu za te 2 mln euro, tak się pisało ostano. Według mnie dobry ruch z wykupieniem Cafu, niezależnie czy zostanie czy za chwile go opchnie Mioduski za większą kasę. Gdyby jednak został to uważam osobiście że duet Jodłowiec (w formie) Cafu (w formie) to idealny duet za plecami Marinsa, ściana nie do przejścia w dodatku z inklinacjami do gry ofensywnej oraz poważny atut przy stałych fragmentach gry.

EDIT: Duet idealny na silniejszych rywali w decydujących meczach o fazę grupową LE i samej fazie grupowej, gdy gra obrona-kontra to może być najlepsza opcja na rywala.
    Ostatnio edytowane przez snorri ; 29-05-2019 o 11:46

Rocha to leszcz i trudno, żeby było inaczej jak tu przyszedł za frytki znikąd. Nie zmienia to faktu, że ten leszcz posadził w decydującym momencie sezonu "prawdziwego Legionistę" na ławce i to najlepiej świadczy o tym jaki to był kopacz. Zresztą w zeszłym roku ligę za niego kończył na lewej stronie Jędrzejczyk, bo też mu na koniec odcięło prąd. Dla mnie zjazd jaki on zaliczył jest trudny do pojęcia. Od najlepszego lewego obrońcy w Polsce do zwykłego przeciętniaka z gwiazdorskim kontraktem.

coraz chudszy
    Cytat Zamieszczone przez Runi Zobacz posta
    To, że Rocha ma południowy "styl" grania i efektownie się porusza w ofensywie to nie znaczy , że jest dobrym obrońcą.

I jest obrońcą o klasę gorszym od Hlouska. Co nie zmienia faktu, że Adam nie zasługiwał na tak wysoki kontrakt.
    Tylko problem z Hlouskiem nie polegał na kasie. I to jest skandal, zresztą całkowicie przemilczany. Mioduski postawił sobie za cel całkowita wymianę piłkarzy Leśnego. Efekt widzimy.

Została mu ostatnia grupa. Buduje Legie po swojemu, rezultaty mamy widocznie. 4 rewolucja w ciągu dwóch lat.

Na dzień dzisiejszy nie ma żadnych argumentów ku temu aby uważać, że zagramy w pucharach i osiągniemy wynik lepszy niż w tym sezonie.
    Wcale nie będę zdziwiony jeśli za rok o tej porze nie będzie nas na pudle w Ekstraklasie.

Hlousek był jaki był natomiast dawał na lewej obronie określoną jakość, która jak widzimy Mioduski nie umie zastąpić. Podobnie będzie wyglądała sprawa z Kuchym.

Mioduski ściągnął już Vesovica i Agre za Kuchego. Żaden nie zbliżył się do Kucharczyka. Juz się nie mogę doczekać tych kolejnych kotów.

Transfery jakie są to każdy widzi, ale Rocha pod koniec sezonu był znacznie lepszy niż Hlousek i dawał jakieś rozegranie zamiast ciągłych wrzutek Adama. Dramatyczny był za to Agra, ale to było oczywiste, że się zamienią miejscami, bo to ekstraklasa

Legionista

Ja mam wrażenie, że od czasu odejścia Nikolica brakuje egzekutora.
    To, co wcześniej koledzy podnosili - Szymański ma bardzo dużą liczbę wykreowanych sytuacji.
    Ale egzekutorem był niestety Carlitos. A Hiszpan potrafi zachwycic niespodziewanym strzałem z daleka, błyskotliwym dryblingiem, ale też zirytować strzałem prosto w bramkarza z bliskiej odległości, obok bramki, wejsciewm w zupełnie niepotrzebny drybling i mnóstwem strat.
    mam wrażenie, że statsy Szymańskiego mogłyby wyglądać lepiej (zwłaszcza asysty), gdyby na szpicy grał Niezgoda, albo ktoś porkroju Svitlicy. Taki, co ma dostaić nogę,a nie próbować sztuczek.
    koko koko Skorza spoko...

Legionista Awatar Marcino
    Cytat Zamieszczone przez Yevaud Zobacz posta
    Ja mam wrażenie, że od czasu odejścia Nikolica brakuje egzekutora.
    To, co wcześniej koledzy podnosili - Szymański ma bardzo dużą liczbę wykreowanych sytuacji.
    Ale egzekutorem był niestety Carlitos. A Hiszpan potrafi zachwycic niespodziewanym strzałem z daleka, błyskotliwym dryblingiem, ale też zirytować strzałem prosto w bramkarza z bliskiej odległości, obok bramki, wejsciewm w zupełnie niepotrzebny drybling i mnóstwem strat.
    mam wrażenie, że statsy Szymańskiego mogłyby wyglądać lepiej (zwłaszcza asysty), gdyby na szpicy grał Niezgoda, albo ktoś porkroju Svitlicy. Taki, co ma dostaić nogę,a nie próbować sztuczek.
    Ekonomiczne rozwiązanie na ten problem to Angulo. Ligę by pozamiatał. To nie przypadek ile on już zapakował bramek w naszej eklapie. Tymczasem na pewno będzie przegląd wojsk, może Jarkowi zdrowie dopisze, może Sanogo wreszcie u nas odpali.
    I wkurzaj się na nasz charakter strączku łuskany
    Spytasz skąd jestem? Powiem z dumą: z Warszawy

To warszawskie ballady ...

Legionista
    Niektórzy jak zwykle sporo przesadzają z Szymańskim.

Owszem, gość czasem nie grał tak jak tego oczekujemy, czasem irytował, ale może spójrzmy szerzej na jego ocenę?

Przede wszystkim pisanie, że "nie ma liczb" to spore zakłamanie. Koniec końców w tej smutnej jak ***** ofensywie Legii zanotował 2g/7 asyst, gdzie tak jak wyżej kilka osób przytaczało - miał bardzo dużo wykreowanych okazji. Ja sam pamiętam taką serię meczów, gdzie koledzy zmarnowali kilka doskonałych okazji, stworzonych przez Sebka i zacząłem po prostu mocniej przyglądać się temu jego "braku liczb". Długo wyglądało to miernie, ale finalne 7 asyst nie jest złe. Realnie z bardziej ogarniętymi partnerami winien mieć 9-10. To już całkiem całkiem.

Druga sprawa - nie zapominajmy co tu się dzieje od 2 lat niemal.. Trenują nas kolejni amatorzy albo goście zabijający jakąkolwiek kreatywność i kombinacyjną grę do przodu (RSP). Dla Szymańskiego trafia to całe gówno w bardzo ważnym dla rozwoju wieku.. A tu co chwila nowy amator, gdzie pewnie każdego "filozofia" futbolu jest odmienna od poprzedniego. Ile przez ostatnie 2 lata pamiętamy okresów, że ta drużyna naprawdę funkcjonowała? Nawet nie, że była jakaś bardzo dobra, powiedzmy solidna przez więcej niż 3 mecze. Jeden okres? Runda finałowa z Klafem rok temu? Pamiętam, że wtedy Seba był naprawdę naszym liderem. I to on w dużej mierze pociągnął ten zespół do mistrzostwa.
    Niektórzy więc chyba powinni zweryfikować swoje oczekiwania od nastolatka, który musi grać pierwsze skrzypce w drużynie grającej taki piach, ale jednocześnie mającej ambicje bycia najlepszej w kraju (co się udawało nawet przy kiepskiej grze, jeszcze do niedawna..).

Tak samo ocenianie nowych gości na podstawie gry za amatorów, kiedy drużyna nie rozegrała PÓŁ dobrego meczu przez 1,5 roku..
    Vesovic? Dla mnie to na warunki nasze BARDZO DOBRY piłkarz. Owszem ma swoje ograniczenia jak każdy. Przede wszystkim uważam, że podejmowanie decyzji na boisku, gorąca głowa, ale jakby miał to na wysokim poziomie, to nigdy by nie wracał z Włoch, bo drybling i przygotowanie fizyczne to on ma naprawdę dobre. Bardzo dobre.

Kolejny - Philipps. Miał już naprawdę kilka meczów, gdzie grał jak profesor. Świetny przerzut, odbiór, rozgrywanie, ustawianie - czego chcieć więcej od DP na tych warunkach? Jeżeli tylko DRUŻYNA jest dobrze ustawiona, wszyscy przesuwają się mądrze, nie odpuszczają stref, nie robią za dużych odległości między formacjami, to wtedy ten Luksemburczyk odnajduje się w takim systemie znakomicie. Jeżeli gramy gówno, nasza dyscyplina taktyczna to jakaś prowizorka to oczywiście zaraz pojawiają się problemy i wtedy taki Philipps jest pierwszym do jechania - bo owszem - gość nie ma dynamiki, agresywności, generalnie jest wolny, co szczególnie było widać jak musiał grać w 352 na początku sezonu i ścigać się z napastnikami, przy niewracających wahadłach. Ale może zamiast pozbywać się na siłę kolejnego grajka i to zaznaczę KLASOWEGO jak na nasze warunki grajka, może weźmy trenera, który ułoży tą drużynę i wydobędzie w końcu z każdego to co najlepsze? Oni naprawdę umiejętności mają.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez blaise101 Zobacz posta
    Kolejny - Philipps. Miał już naprawdę kilka meczów, gdzie grał jak profesor. Świetny przerzut, odbiór, rozgrywanie, ustawianie
    Błagam... Nawet nie wiadomo co odpowiedzieć na takie brednie. Philipps ? K... serio ?

Philipps grał przyzwoicie (co nie znaczy że dobrze) tylko i wyłącznie jak nikt z przeciwników na nim nie siedział a tempo gry było wolne. Pod lekka presją i przy odrobinie przyspieszenia gubil się i podawał tylko do najbliższego partnera. Nic więcej. To jest zawodnik na średniaka I ligi (nie ekstraklasy) o Legii nie wspominając.
    To jest porażka na równi z Agra.

coraz chudszy
    Tak, szczególnie to kurwisko Wszolek.

Aż się wierzyć nie chce że jest mniej niż 3 tygodnie do pierwszego zgrupowania a w temacie transferów do klubu cisza. Nawet na Twitterze nic nie słychać... co dobrze nie wróży. Szczytem jest to że nawet nie wiemy do końca z kim z pozostałej grupy chcą przedłużyć umowy a kto odchodzi. Nawet oficjalnie nie wiemy czy wykupili Cafu. Co tu się odpierd*** ?

Legionista
    najbliżej odejścia może być Majecki, drugi mecz i znowu setka obroniona
    skrzydła za to dramat, wyjście na pozycję i balon,
    drybling? a po co komu to potrzebne???

Cytat Zamieszczone przez Peacemaker Zobacz posta
    Aż się wierzyć nie chce że jest mniej niż 3 tygodnie do pierwszego zgrupowania a w temacie transferów do klubu cisza. Nawet na Twitterze nic nie słychać... co dobrze nie wróży. Szczytem jest to że nawet nie wiemy do końca z kim z pozostałej grupy chcą przedłużyć umowy a kto odchodzi. Nawet oficjalnie nie wiemy czy wykupili Cafu. Co tu się odpierd*** ?
    Plotki już się pojawiają, fakt że póki co dotyczyły tylko młodzieżowców i Dżanajewa, ale aż tak cicho nie jest. Niestety dopóki nie pojawią się jakieś fundusze ze sprzedaży zawodników nie ma co liczyć na jakieś istotne transfery. Nie wiem ile kasy i tak nie wyciągniemy, a sporo pójdzie na łatanie budżetu, więc nie spodziewałbym się niczego specjalnego.
    Ostatnio edytowane przez Beziooo ; 29-05-2019 o 20:57
    Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    Bo umieć opierdolić (Czerczesow), a nie tylko się drzeć (Hasi), to też jest sztuka.

Cytat Zamieszczone przez Peacemaker Zobacz posta
    Szczytem jest to że nawet nie wiemy do końca z kim z pozostałej grupy chcą przedłużyć umowy a kto odchodzi. Nawet oficjalnie nie wiemy czy wykupili Cafu. Co tu się odpierd*** ?
    Pisali na legia.net że wykupiony Cafu

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Na Legia.net to jest artykuł z super Expressu a wiemy jak to jest z informacjami z brukowców. Oficjalnie nic nie wiemy. Klub nagle może stwierdzić że to wymysły tego dziennikarza.

Uprawnienia umieszczania postów