Strona 1056 z 1060 PierwszyPierwszy ... 5655695610061046105210531054105510561057105810591060 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31,651 do 31,680 z 31788

Wątek: Transfery z TT czyli fantazje, marzenia, koszmary i typy

Pamiętajmy, że jesień i jakość gry idzie na konto Klafuricia. A w przypadku Carlitosa jeszcze plaży, piwa i pizzy

Chciałbym go zobaczyć na wiosnę, zwłaszcza, że swoje na obozie przećwiczył, a nowi podobno są bardziej techniczni i miałby z kim grać.
    Z drugiej strony z tym kontraktem w lecie trochę przelicytowaliśmy. Mam wrażenie, że i za połowę tego by przyszedł...

Legionisci.com Awatar Woytek
    Cytat Zamieszczone przez Yevaud Zobacz posta
    Co nam po opcji - jeśli trener nie chce z niej korzystać?
    Przecież napisałem: Legia zmienia trenerów częściej niż piłkarzy.

Legionista Awatar Raffels
    Cytat Zamieszczone przez Woytek Zobacz posta
    Przecież napisałem: Legia zmienia trenerów częściej niż piłkarzy.
    Dlatego ważne jest, by w klubie mieli jakiś profil, pod który dobierani są trenerzy i piłkarze. Tak, żeby kolejny trener nie wywracał taktyki do góry nogami. No ale jestem dziwnie przekonany, że czegoś takiego nie ma i nie będzie długo.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista
    A skąd info o Bericiu? Czy po prostu ktoś nie odgrzał kotleta z 5 stycznia?

Legionista Awatar Gabro
    Cytat Zamieszczone przez blaise101 Zobacz posta
    A skąd info o Bericiu? Czy po prostu ktoś nie odgrzał kotleta z 5 stycznia?
    Pare tygodni temu był chyba artykuł we Francji że m.in. Legia zainteresowana nim jest.

Cytat Zamieszczone przez Raffels Zobacz posta
    Dlatego ważne jest, by w klubie mieli jakiś profil, pod który dobierani są trenerzy i piłkarze. Tak, żeby kolejny trener nie wywracał taktyki do góry nogami. No ale jestem dziwnie przekonany, że czegoś takiego nie ma i nie będzie długo.
    No właśnie. Kręcimy się w kólko i to od dłuższego czasu. Oczywiście dobrze jest skorzystać z możliwości transferów jakie daje dany trener, ale bez przesady - RSP powinien usłyszeć, że chyba sobie żarty robi, skoro nie potrafi wykorzystać odpowiednio potencjału Carlitosa... w sumie przerabilismy to już z Orlando i Bergiem.

Jeśli odejdzie to tyle dobrego, że na dzień przed meczem z Wisłą Płock, a nie z Ajaxem

Legionista
    No właśnie. Kręcimy się w kólko i to od dłuższego czasu. Oczywiście dobrze jest skorzystać z możliwości transferów jakie daje dany trener, ale bez przesady - RSP powinien usłyszeć, że chyba sobie żarty robi, skoro nie potrafi wykorzystać odpowiednio potencjału Carlitosa... w sumie przerabilismy to już z Orlando i Bergiem.
    What?
    Narzucenie ram taktycznych (dzięki którym zespół gra lepiej i strzela więcej, także ten niby karany piłkarz) porównujesz do sadzania najlpeszego zawodnika na ławce?
    Powolne wprowadzanie młodego zdolnego Kulenovica, strzelającego 3 bramki w 400 minut, do grania wiekowym zawodnikiem, który w całym sezonie ligowym strzelił 2 bramki?
    Ostatnio edytowane przez Yevaud ; 08-02-2019 o 08:38
    koko koko Skorza spoko...

Legionista Awatar beka
    Cytat Zamieszczone przez Raffels Zobacz posta

to by wymagalo spojnosci, logiki i konsekwencji w dzialaniu

apropo jeszcze Kulenovica i 3 bramek w 400 min, co powoduje, ze opieranie na nim ataku ma sens. Przypomne tylko, ze Mikita w swoim czasie w ok 400 minut gry w Ekstraklasie zrobil bramke + 2 asysty. No i tyle go bylo.
    Ostatnio edytowane przez beka ; 08-02-2019 o 10:58

Legionista Awatar Runi
    Jest przecież profil wyboru zawodników :
    "Poleceni przez trenera, najlepiej o identycznej narodowości w celu jak najlepszej komunikacji na linii trener - zawodnik"

What?
    Narzucenie ram taktycznych (dzięki którym zespół gra lepiej i strzela więcej, także ten niby karany piłkarz) porównujesz do sadzania najlpeszego zawodnika na ławce?
    Powolne wprowadzanie młodego zdolnego Kulenovica, strzelającego 3 bramki w 400 minut, do grania wiekowym zawodnikiem, który w całym sezonie ligowym strzelił 2 bramki?
    Chyba się za bardzo rozpędziłeś w analizie mojego tekstu i wyciągnąłeś przesadne wnioski.
    Napisałem o relacji Orlando - Berg, porównując do obecnej sytuacji Carlitos - Sa Pinto. Jakim cudem upchnąłeś tam Saganowskiego i Kulenovicia? Ja skupiam się tylko na wykorzystaniu potencjału danego napastnika i budowania jego pozycji w drużynie itp. We wcześniejszym przypadku nie zostało to odpowiednio wykorzystane, a obecnie - moim zdaniem - nie zostanie wykorzystane w drugim przypadku.
    Sadzanie na ławce Orlando też miało jakieś podstawy wg Berga, tak samo jak nieprzekonanie do Carlitosa RSP. Nie oznacza to jednak, że obaj panowie mieli/mają rację patrząc bardziej globalnie z pozycji np. prezesa/dyrektora.

Legionista Awatar Benek
    Skoro przypomnieliście Orlando to może warto go odkurzyć jak mamy portugalskiego trenera
    312meczów*
    68 goli*
    56 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mogą ulec zmianie

Chyba się za bardzo rozpędziłeś w analizie mojego tekstu i wyciągnąłeś przesadne wnioski.
    Napisałem o relacji Orlando - Berg, porównując do obecnej sytuacji Carlitos - Sa Pinto. Jakim cudem upchnąłeś tam Saganowskiego i Kulenovicia? Ja skupiam się tylko na wykorzystaniu potencjału danego napastnika i budowania jego pozycji w drużynie itp. We wcześniejszym przypadku nie zostało to odpowiednio wykorzystane, a obecnie - moim zdaniem - nie zostanie wykorzystane w drugim przypadku.
    Sadzanie na ławce Orlando też miało jakieś podstawy wg Berga, tak samo jak nieprzekonanie do Carlitosa RSP.Nie oznacza to jednak, że obaj panowie mieli/mają rację patrząc bardziej globalnie z pozycji np. prezesa/dyrektora.
    Nie, to dwie różne sprawy i nie mają niczego wspólnego z sobą.
    Orlando był jednogłośnie naszym najlepszym zawodnikiem, a jego zastępca nie strzelał bramek.
    Decyzja Berga nie miała żadnych podwalin normalności.
    Carlitos był wybierany lebiegą meczu, a jego zastępcy strzelają bramki.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    Skoro przypomnieliście Orlando to może warto go odkurzyć jak mamy portugalskiego trenera
    Oj to chyba sa mocno kolizyjne charaktery
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Legionista Awatar Benek
    Cytat Zamieszczone przez Kawa Zobacz posta
    Oj to chyba sa mocno kolizyjne charaktery
    Pracowali już ze sobą i chyba żaden na tym nie ucierpiał
    312meczów*
    68 goli*
    56 asyst*

*dane mogą ulec zmianie

Legionista
    Sadzanie na ławce Orlando też miało jakieś podstawy wg Berga, tak samo jak nieprzekonanie do Carlitosa RSP. Nie oznacza to jednak, że obaj panowie mieli/mają rację patrząc bardziej globalnie z pozycji np. prezesa/dyrektora.
    Nie bardzo wiem, czym nieprzekonanie RSP do Lopeza miałby się objawiać i w jaki sposób byc porównywalne z głupotą Berga.

Niewykorzystywanie potencjału:

Berg nie pozwalał swojemu najlpeszemu napastnikowi grać tylko sadzał go na ławce w kolejnych spotkaniach od połowy kwietnia do połowy maja (mimo, że wcześniej Sa był przez trenera wykorzystywany i odwdzięczał się bramkami)

Sa Pinto dał Carlitosowi grać więcej niż poprzednik i poprawił jego skuteczność (do 13 sierpnia 2 gole w 9 spotkaniach, po 13 sierpnia 9 bramek w 18 spotkaniach).

A dwa to okoliczności:

Orlando Sa był sadzany na ławce kosztem napastnika, który nie strzelał bramek.

Carlitos, jeśli (rzadko! tylko w 16 i 19 kolejce!) na mecze ekstraklasy nie był w pierwszym składzie, to po to by zrobić miejsce młodemu i perspektywiczenu zawodnikowi, który w 10 rozegranych w ekstraklasie spotkaniach (w łącznym wymiarze czasowym - niecałe 300 minut) strzelił 3 gole.

Jesli nadal Ci się wydaje że są to porównywalne sytuacje, to mamy zupełnie inny sposób postrzegania rzeczywistości.
    Albo drastycznie inny stan wiedzy na temat relacji w drużynie (czego nie wykluczam - wszak jesteś znacznie bliżej zespołu)
    Ostatnio edytowane przez Yevaud ; 08-02-2019 o 12:22

Legionista Awatar Tomi
    Tylko Orlando od powrotu z Chin strzelił dla Standardu 1 bramkę w 22 meczach
    Varsovia - Semper Invicta, Semper Heroica.

Legionista Awatar Benek
    Cytat Zamieszczone przez Tomi Zobacz posta
    Czyli idealny pod odbudowę u RSA
    312meczów*
    68 goli*
    56 asyst*

*dane mogą ulec zmianie

Legionista Awatar Gabro
    Cytat Zamieszczone przez Tomi Zobacz posta
    Przynajmniej będzie tani.
    "Mamy to w sercach, umysłach na tatuażach,
    Mamy to w kodach DNA nie masz szans tego wymazać.
    Liczy sie tylko Nasza duma i sława,
    Jedno miasto jeden klub ! LEGIA WARSZAWA !"

A dwa to okoliczności:
    Orlando Sa był sadzany na ławce kosztem napastnika, który nie strzelał bramek.
    (...)
    Jesli nadal Ci się wydaje że są to porównywalne sytuacje, to mamy zupełnie inny sposób postrzegania rzeczywistości.
    Albo drastycznie inny stan wiedzy na temat relacji w drużynie (czego nie wykluczam - wszak jesteś znacznie bliżej zespołu)
    Orlando nie grał, bo stwarzał problemy poza boiskiem i podejściem na treningach (albo nieobecnością). Trener podejmował taką a nie inną decyzję. Jego sprawa - tak samo jak teraz trudne decyzje podejmuje RSP. Moim zdaniem trwa umniejszanie przydatności Carlitosa w drużynie - coś w stylu: Carlitos czuje, że trener nie będzie po nim płakał. Nie pasuje do wizji Sa Pinto, tak samo jak Bergowi nie pasował OSA - powody mogą być różne, ale sytuacja dla klubu moim zdaniem jest o tyle podobna, że jeden i drugi to bramkostrzelny zawodnik.

Zobaczymy co się stanie. Jak Carlitos zostanie, to będziemy mogli powiedzieć sobie "sprawdzam". Jak odejdzie, to każdy zostanie przy swoim zdaniu

Legionista
    Orlando nie grał, bo stwarzał problemy poza boiskiem i podejściem na treningach (albo nieobecnością). Trener podejmował taką a nie inną decyzję. Jego sprawa - tak samo jak teraz trudne decyzje podejmuje RSP. Moim zdaniem trwa umniejszanie przydatności Carlitosa w drużynie - coś w stylu: Carlitos czuje, że trener nie będzie po nim płakał. Nie pasuje do wizji Sa Pinto, tak samo jak Bergowi nie pasował OSA - powody mogą być różne, ale sytuacja dla klubu moim zdaniem jest o tyle podobna, że jeden i drugi to bramkostrzelny zawodnik.

Zobaczymy co się stanie. Jak Carlitos zostanie, to będziemy mogli powiedzieć sobie "sprawdzam". Jak odejdzie, to każdy zostanie przy swoim zdaniu
    No ale jakiś przykład na to "umniejszanie" Carlitosa?
    Ja go nie widzę. Odkąd przyszedł Sa Pinto to Carlitos ma więcej grania, niż przed jego przyjściem.

Legionista Awatar Lillo

Sa był lepszy, bo miał przyśpiewkę

Legionista Awatar Marcino
    Po takim pracowitym obozie to można założyć, że profesjonaliści odżyją. Stawiam, że jeśli Lopez zostanie to będzie najlepszym zawodnikiem z ofensywy w drużynie, a jego wartość znacznie podskoczy. Teraz go puścimy bez żalu to w lato będziemy za nim płakać, tym bardziej, że ma z kim grać i na pewno zaaklimatyzował się w drużynie.
    I wkurzaj się na nasz charakter strączku łuskany
    Spytasz skąd jestem? Powiem z dumą: z Warszawy

To warszawskie ballady ...

No ale jakiś przykład na to "umniejszanie" Carlitosa?
    Ja go nie widzę. Odkąd przyszedł Sa Pinto to Carlitos ma więcej grania, niż przed jego przyjściem.
    no cóż, chyba jutro zobaczysz.

Legionista Awatar Tomi
    Carlitos nie jedzie do Płocka.
    Cóż, wygląda na to, że raczej się z nim pożegnamy.
    Dla mnie, mimo wszystko, bezsensowny ruch na samym starcie rundy.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
    Varsovia - Semper Invicta, Semper Heroica.

Legionista Awatar Gabro
    Dziwne, bo na Insta napisał dziś "we continue fighting. Let's go for the championship". Może RSP chce go wypchnąć z klubu?

Cytat Zamieszczone przez Gabro Zobacz posta
    Dziwne, bo na Insta napisał dziś "we continue fighting. Let's go for the championship". Może RSP chce go wypchnąć z klubu?
    może? skasowałbym ten "?". w mojej wiedzy on chce go wypchnąć od jesieni i sugeruję to na forum od pewnego czasu.

Legionista Awatar e(L) Pichichi
    Super zostajemy z jednym napastnikiem i połowa napastnika który co chwile leczy kontuzje. Brawo Mioduch i to przed startem rundy rewanżowej.
    ZMIENIĆ TEJ TRADYCJI NIC NIE JEST W STANIE,LEGIA BYŁA JEST I WIELKA POZOSTANIE! (L)

@Woytek. Jarek jedzie do Płocka?

Legionista
    on chce go wypchnąć od jesieni i sugeruję to na forum od pewnego czasu.
    Po co w takim razie zabierał go na obozy ? Mógł zrobić to samo co z Kante, Philippsem i Pasquato.

Uprawnienia umieszczania postów