Strona 1001 z 1005 PierwszyPierwszy ... 501901951991997998999100010011002100310041005 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 30,001 do 30,030 z 30141

Wątek: Transfery z TT czyli fantazje, marzenia, koszmary i typy

Legionista Awatar rey
    Cytat Zamieszczone przez AGZI Zobacz posta
    No tak,wie ktoś,czy jest jakis dobry obrońca w Wiśle?
    Były reprezentant, doświadczony na arenie międzynarodowej może być?
    ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Cytat Zamieszczone przez Robert E. Lee Zobacz posta
    Już to widzę jak by była przyjęta transakcja: Pazdan out, Mietek Szcześniak z Olimpii Grudziądz in.
    Tak lepiej ściągać Kulenovica, Sanogo,Sulleya, Maticia, Kudrjavcevsa itp niż utalentowanych polskich młodzików z 1 ligi.
    Nie mówię, żeby zamiast ''gwiazd'' typu Carlitos.
    Swoją drogą Lech tak bardzo chciał Carlitosa, że nie odpuścił tematu i właśnie sięga po 28-letniego napastnika Dioni Villalba z Fuenlabrady - 3 liga .
    Ostatnio edytowane przez bondxxx ; 30-07-2018 o 12:06

Legionista
    Pytanie mozna sobie zadac w ten sposob: Czy warto wydac 1,2 mln euro za rok gry najlepszego od kilku lat obroncy w tej lidze, sprawdzonego, doswiadczonego lub na jakim poziomie sciagniemy zastepce?

Mysle ze pytania retoryczne.

Legionista Awatar Marcino
    Nasza polityka transferowa uległa nieco poprawie. Oby tylko nowy trener w niej nie namieszał za bardzo.
    Swoją drogą to przyjdzie taki Nawałka i z miejsca da plac Jędzy, Pazdkowi i Mące ? Raczej nie, ale ich notowania będą stały wysoko.
    Pełno na ziemi ludzi, co nie zasługują by do nich mówić.

Legionista Awatar Jestem
    Cytat Zamieszczone przez Marcino Zobacz posta
    Nasza polityka transferowa uległa nieco poprawie. Oby tylko nowy trener w niej nie namieszał za bardzo.
    Swoją drogą to przyjdzie taki Nawałka i z miejsca da plac Jędzy, Pazdkowi i Mące ? Raczej nie, ale ich notowania będą stały wysoko.
    No to trzeba opylić potencjalnych "pupilków" jak najszybciej

Ja się nie dziwię promocji na Pazdka, ale z drugiej strony gdyby chciał zostać to bym mu dał małą podwyżkę, nie za dużą żeby we łbie się nie przewróciło. Niestety Pazdek na razie jest bez formy choć liczę na jej powrót.

Generalnie to Wieteska z Żyro powinni mieć plac, ile można czekać? A mają potencjał i są już lepsi od większości analogów w eklapie. Może by tak Rymaniaka ściągnąć za drobne do kompletu? Jeden z lepszych drwali w eklapie! Z takim ciężko "dyskutować" na boisku
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Legionista Awatar Antares
    Cytat Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
    No i mieliśmy skupić się głównie na Polakach. Na razie Kante i Carlitos a zaraz kolejny obcokrajowiec zamiast Pazdana. Zaraz opierdole piłkarzom trzeba będzie składać przez tłumaczy przysięgłych.
    Kante, Carlitos + powroty Wieteski, Michalaka, Hołowni, Nawotki, Żyro i Majeckiego. O tym zapomniałeś?

Chcemy stawiać na Polaków, a najlepiej młodych i swoich to w tym okienku oni dostają szansę zaistnieć w drużynie i zostać. A czy ją wykorzystają to już zależy od nich. Taki Michalak podobno podczas przygotowań najgorszy, z Koroną najgorszy. Nic na siłę, jak nie prezentuje odpowiedniego poziomu to niech idzie się ogrywać dalej. Jednak już taki Wieteska z Żyro się całkiem nieźle prezentują.
    Ostatnio edytowane przez Antares ; 30-07-2018 o 15:10
    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Legionista Awatar bloniaq
    Ogólnie dobrzy Polacy, to ci, którzy do nas nie przyszli i nie przyjdą, a ci, którzy przyszli i przyjdą to szrot, nie nadający się do Legii. Na tyle pisania Kijka, już nie powinno być większych wątpliwości...
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Ogólnie to wszyscy są dobrzy dopóki na boisko nie wybiegną w koszulce Legii.

A z tymi Polakami nie ma takiej tragedii. Malarz, Pazdan, Jędza, Mączyński, Kucharczyk + młodzi Szymański, Wieteska, Żyro, Szymański, Niezgoda, Michalak, Majecki.
    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Legionista Awatar Bonhart
    Cytat Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    Ogólnie dobrzy Polacy, to ci, którzy do nas nie przyszli i nie przyjdą, a ci, którzy przyszli i przyjdą to szrot, nie nadający się do Legii. Na tyle pisania Kijka, już nie powinno być większych wątpliwości...
    No tak... Bo ten „Kurzawa to za kogo”?
    A tak serio to mam nadzieje, ze ta druzyna w koncu odpali, bo na papierze ten sklad nie ma prawa grac tak nedznie.

coraz chudszy Awatar Kijek
    Cytat Zamieszczone przez Antares Zobacz posta
    powroty Wieteski, Michalaka, Hołowni, Nawotki, Żyro i Majeckiego. O tym zapomniałeś?.
    Nie nie zapomniałem. Celowo ich nie wspomnialem bo żaden z nich nie jest i na razie nie będzie kluczową postacią a np. Michała to szybko życie zweryfikowało.
    MIODUSKI Z LEGII WON!
    Miro, hvala za sve.

"wykonamy gigantyczną pracę aby znaleźć nowego trenera"

"Bogusław zarządzał Legią w sposób intuicyjny, wręcz ręczny. Proste, ręczne sposoby już nie wystarczą. I w tym miejscu są potrzebne moje kompetencje strategiczne."...

04.06 zatrudnił Klafurica
    31.07 "nie jestem w stanie myśleć o zmianie trenera"
    01.08 Klafuric zwolniony.

Kompetencje strategiczne

Nie nie zapomniałem. Celowo ich nie wspomnialem bo żaden z nich nie jest i na razie nie będzie kluczową postacią a np. Michała to szybko życie zweryfikowało.
    A jaki Polak za którego nie trzeba płacić więcej niż 1.5 mln euro mógłby tu być kluczową postacią?

Antaras, Kijek specjalizuje się w krytyce działań wszelkich Mioduskiego, nie udzielaniu konstruktywnych odpowiedzi.

Cytat Zamieszczone przez Antares Zobacz posta
    A jaki Polak za którego nie trzeba płacić więcej niż 1.5 mln euro mógłby tu być kluczową postacią?
    A to już nie moja rola. Mamy szeroki pion sportowy i prezesa z "kompetencjami strategicznymi" to on jest ninja negocjacyjna.

Jak mnie Mioduch wyblaga i zapłaci to mu powiem a po jego stronie jest piłeczka godnych negocjacji Polaków młodych (a zapewne jak oglądasz ekstraklasę więcej niż tylko mecze Legii to doskonale znasz te nazwiska).

Cytat Zamieszczone przez snorri Zobacz posta
    Antaras, Kijek specjalizuje się w krytyce działań wszelkich Mioduskiego, nie udzielaniu konstruktywnych odpowiedzi.
    O jejku jejku.
    Bo Ty mnie znasz i wiesz.
    Więc w przeciwieństwie do Ciebie bylemtu zanim Mioduch chociażby pomyślał i będę dużo po Mioduchu.
    MIODUSKI Z LEGII WON!
    Miro, hvala za sve.

"Bogusław zarządzał Legią w sposób intuicyjny, wręcz ręczny. Proste, ręczne sposoby już nie wystarczą. I w tym miejscu są potrzebne moje kompetencje strategiczne."...

Kompetencje strategiczne

Niech Piekario ogarnia Runje.

O jejku jejku.
    Bo Ty mnie znasz i wiesz.
    Więc w przeciwieństwie do Ciebie bylemtu zanim Mioduch chociażby pomyślał i będę dużo po Mioduchu.
    Byłeś gdzie ? To że zarejestrowałem się w 2016 nie znaczy że interesuje się Legią od 2016, a jeśli to jest dla Ciebie wyznacznik to gratulacje. Masz rację nie znam cię jako człowieka, znam cię jako forumowicza z twoich wpisów i tyle. Mi to wystarcza aby wiedzieć w czy się specjalizujesz na forum od czasu gdy Mioduski usunął Leśnodorskiego. Nie należę do obozu Lesnego lub Miodka, gdyz każdy z nich i ci co przyjdą po nich będą budować potęgę Legii, wychodzę z założenia że Mioduski nie jest wrogiem Legii, facet nie ma czucia sportu prawdopodobnie jak Leśnodorski i nie ma żyłki hazardzisty. Lecz głupi nie jest, popełnia błędy jak każdy kto coś robi, nałatwiej siedzieć i klepać teksty jak ta wyżej do Antarasa: "Jak mnie Mioduch wyblaga i zapłaci..."
    Wniosek jest prosty nawet jakby zapłacił i wybłagał to nic nie poradzisz bo nie wiesz, potrafisz tylko krytykować i tyle.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez snorri ; 30-07-2018 o 17:07

Buehheheheehe
    MIODUSKI Z LEGII WON!
    Miro, hvala za sve.

Kompetencje strategiczne

Legionista Awatar Runi
    Cytat Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
    Niech Piekario ogarnia Runje.
    Tymbardziej że Chorwat przebiera nóżkami aby uciec z Białegostoku.

Cytat Zamieszczone przez Runi Zobacz posta
    Tymbardziej że Chorwat przebiera nóżkami aby uciec z Białegostoku.
    Mimo,że dobry grajek to obcokrajowiec. Zawsze lepiej ,,kupić" Augustyna,Kopacza czy Rymianiaka
    (L)egionowo

A to już nie moja rola. Mamy szeroki pion sportowy i prezesa z "kompetencjami strategicznymi" to on jest ninja negocjacyjna.

Jak mnie Mioduch wyblaga i zapłaci to mu powiem a po jego stronie jest piłeczka godnych negocjacji Polaków młodych (a zapewne jak oglądasz ekstraklasę więcej niż tylko mecze Legii to doskonale znasz te nazwiska)
    Oglądam, ale z tych nazwisk do głowy przychodzi mi Frankowski, Szymański, Helik, Żurkowski. Po pierwsze absolutnie żaden nie gwarantuje, żeby był tutaj kluczową postacią, a raczej większe prawdopodobieństwo, że zaraz będą się prezentować jak Michalak. Po drugie naprawdę ciężko, żeby negocjatorzy byli czarodziejami i oni tych zawodników sprzedali poniżej miliona euro.

A tak pomyśleć kto tutaj ogólnie może przyjść i być kluczową postacią to nie mam zielonego pojęcia. Nie ma takich.

Także łatwo jest napisać, że w składzie mają być sami Polacy, ale skąd ich brać?

Legionista Awatar MarioWOLF
    W ostatnich dwóch latach Legia wydała na transfery 7,8 mln euro (nie licząc prowizji itp.). Porównując to do reszty naszej ogórkowej ligi, czy nawet Trencina, to powinniśmy poziomem sportowym odjechać baaardzo daleko. A z jakichś powodów tak nie jest - co kilka miesięcy mamy "ratowanie sezonu". Brak stabilizacji i spójnej wizji klubu jest tu największym problemem. Sukcesy? Ok są - zdobyte w bólach - ale są, i cieszą. Ale brak dominacji (czyt. chodzi o styl, przewagę punktową itp.) w tak ogórkowej lidze już martwi. Można się sprzeczać, ale w tym polu jest to wina zarządu.

Nawet za Zarajczyka nie przypominam sobie takich sytuacji jak w minionym sezonie. W rezerwach i zespole CLJ zabrakło jakiegokolwiek pomysłu. Taki klub jak Legia nie powinien dopuścić do sytuacji, że w rezerwach i drużynie CLJ brakuje zawodników! Że finały CLJ przegrywamy, bo juniorzy muszą ratować rezerwy przed spadkiem. Że w prestiżowych turniejach zagranicznych ze względu na braki kadrowe w polu musi grać drugi bramkarz ... Druga drużyna i juniorzy to też wizytówki klubu.

To nie funkcjonuje prawidłowo. I nie winię za to Dariusza Mioduskiego, bo on nie ma na to czasu, może i doświadczenia. Ale powinien otoczyć się osobami kompetentnymi, które dobrze by zarządzały klubem. Obecnie takiej osoby nie ma.

P.S. Gdyby nie było w Legii takich osób jak Mioduski czy Leśnodorski, to moglibyśmy skończyć jak Widzew, Ruch itp. Dlatego należy się cieszyć, że mamy inwestora prywatnego z pasją i zasobami gotówki. Jednocześnie jednak mamy prawo wytykać błędy i wymagać.

Wolskiemu już zrosło się kolano?

Legionista Awatar Gabro
    Cytat Zamieszczone przez Leokadiusz Zobacz posta
    Wolskiemu już zrosło się kolano?
    Bez znaczenia. Orędownika talentu Wolskiego już nie ma w klubie. Postawiono na Szymańskiego.
    "Mamy to w sercach, umysłach na tatuażach,
    Mamy to w kodach DNA nie masz szans tego wymazać.
    Liczy sie tylko Nasza duma i sława,
    Jedno miasto jeden klub ! LEGIA WARSZAWA !"

1. Porównywanie Frankowskiego, Helika, Żurkowskiego czy D.Szymańskiego do przypadku Michalaka w mojej opinii jest niesprawiedliwe, bo : Michalak wcale nie miał super sezonu w Płocku (o czym pisałem w tym temacie nie raz), wykręcił bardzo słabe liczby, generalnie jest jeźdzcem bez głowy nadal (choć z potencjałem) I moim zdaniem jeszcze jedno wypożyczenie do ekstraklasowego klubu w którym będzie grał sprawi że za rok (dopiero) będziemy mieli solidnego prawoskrzydlowego.
    2. Pazdan ma dość osobliwy stosunek do swojego grania w naszym klubie ( o czym też kiedyś pisałem w tym teamcie) co jest tajemnicą poliszynela i trochę się w naszym klubie zasiedział czego w planach nie było. Warto go sprzedać, bo z niewolnika nie ma pracownika.
    3. Jagiellonia ma dwóch ciekawych, czołowych śo w naszej ekstraklapie, czyli Runje i Mitrovicia to my szukamy po całym świecie jakichś albańskich wynalazków (mam nadzieję że chociaż miejsca dla tych spoza u.e. Nie blokuje). To pokazuje jedno - budżet transferowy jest mizerny.
    4. Ktoś pisał, że z Polakami w naszym składzie nie jest tak źle pozwolę sobie nie zgodzić się z powyższym. Jędza, Pazdan, Mączyński - wszyscy trzej na wylocie. Większość z całej reszty w warunkach naszej szatni to są dzieci i smarkacze. Więc tych Polaków to de facto trzech : Arek, Kuchy i Niezgoda. Dlatego tak moim skromnym zdaniem wrzucenie A.Czerwińskiego z Lubina i D.Szymańskiego z Płocka zrobiłoby drużynie bardzo dobrze. Nawet rzucę pewnie niepopularny pomysł, ale złapałem się na tym nie dawno : po sezonie Astiza zastąpiłbym....Rzeźniczakiem. Nie sprawdzę tego ale coś mi się zdaję, że jak poszedł do Azerów to jakoś w tym czasie zaczęło się pie****ić.
    5. Pełna zgoda jak zwykle, że kadrowo, jakościowo, pięniedzmi wydanymi na transfery itd piłkarze których mamy powinni tę ligę wciągnąć nosem, ale pojawia się tu małe "ale" czy to jest rzeczywiscie az tak duza roznica pomiedzy nimi a grajkami Piasta Gliwice (nikomu nie ublizajac). Różnica jest, ale chyba nie aż tak duża jak się niektórym wydaje I takie boiskowe wpierdole jakie nam dawała Nieciecza w ostatnich latach powinny dać jakieś wnioski. Gra musi być uporządkowana, w końcu musi być trener, znane boiskowe ustawienie, jacyś skrzydłowi (będę się upierał, że najlepszym naszym skrzydłowym, których swoją drogą mamy może 2-3, jest Kuchy) i proste granie (Jak za Stasia) to wtedy tę ligę rzeczywiście zamiotą i w pucharach coś zagrają. Na razie jest jeden wielki chaos, z którego g***o wyjdzie nawet jakbyśmy sprowadzili grajków za 5 mln franków szwajcarskich.
    "Oni nam narzucają wzorce postępowania i to, co chcą robić, a my mamy być posłuszni. Ale nie musimy, a skoro nie musimy, to pokażmy to." Leszek Żebrowski

Uff Kurzawa znalazł klub we Francji, Amiens także piłkarz nie dla Legii .
    Natomiast jak było do przewidzenia, Kapustka nie ma szans na grę w Leicester.
    Ostatnio edytowane przez bondxxx ; 06-08-2018 o 11:11

Cytat Zamieszczone przez bondxxx Zobacz posta
    Uff Kurzawa znalazł klub we Francji, Amiens także piłkarz nie dla Legii .
    Natomiast jak było do przewidzenia, Kapustka nie ma szans na grę w Leicester.
    Wolisz Kapuche nic Kurzawe?

Cytat Zamieszczone przez grassofobik Zobacz posta
    Nie byłem zwolennikiem Kurzawy. Co do Kapustki ma wciąż spory potencjał, ale i tak zapewne tu nie trafi.

Legionista Awatar crolick
    Cytat Zamieszczone przez grassofobik Zobacz posta
    Ja tak.
    Kurzawa (tak jak Carolitos) uważam za jednostrzałowca i pewnie już nie powtórzy takiego sezonu (choć w przypadku Carlitosa - obym się mylił).
    A Kapustka jednak coś tam pokazuje na przestrzeni kilku sezonów - coś na zasadzie jest chujowo ale stabilnie (co i tak na ekstraklasę jest aż nadto)

Cytat Zamieszczone przez crolick Zobacz posta
    A Kapustka jednak coś tam pokazuje na przestrzeni kilku sezonów - coś na zasadzie jest chujowo ale stabilnie (co i tak na ekstraklasę jest aż nadto)
    Dawno go nie widziałem w akcji. Potrafi podawać do przodu? Myśli przed podaniem?

Bo "chujowych ale stabilnych" środkowych pomocników to mamy w **** i jeszcze trochę...

Legionista
    Kurzawa stwierdził, że kroki w karierze trzeba stawiać małe ale dobre.

Oczywiście menago kazał mu tak mówić, ale na litość boską, on ma prawie 26, kiedy on chce stawiać duże i odważne kroki?

Cytat Zamieszczone przez Tibo Zobacz posta
    Oczywiście menago kazał mu tak mówić, ale na litość boską, on ma prawie 26, kiedy on chce stawiać duże i odważne kroki?
    Przecież Kopczyński do samego końca miał łatkę młodego talentu :P W czym Kurzawa gorszy?

Uprawnienia umieszczania postów