Strona 3 z 17 PierwszyPierwszy 123456713 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 90 z 498

Wątek: Kościół, religia, wiara

Cytat Zamieszczone przez Pan Artysta Zobacz posta
    to może działało w średniowieczu ale teraz ludzie już nie sa tak prości i debilni- nie łykają wszystkiego jak karpie.
    Aha, aż cię uhonoruję i wstawię to sobie w sygnaturkę
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Wieczny Łowca Awatar Pan Artysta
    Cytat Zamieszczone przez Fatman Zobacz posta
    Ale to nie jest nikogo widzimisię. Grzech pierworodny wynika wprost z Księgi Rodzaju. Bez niego ciężko byłoby uzyskać spójną antropologię człowieka wynikającą z Pisma Świętego.
    Po za tym, w katolicyzmie, przez chrzest następuje zmycie tego grzechu.
    I tak jak wcześniej wspominałem- jedynie grzech pierworodny może wyjaśniać ofiarę Jezusa na krzyżu.
    Pismo Święte ma kilka zakrętów i ślepych uliczek które do dziś nie mają wyjścia ba tak po prawdzie człowiek i jego istnienie nie ma prawa bytu bo już dawno by się zakończyło - ale zawsze mozna takie watki pominąć milczeniem lub nie odpowiadać ciemnemu ludowi wcale.
    Ofiara Jezusa chyba mało dała- bo w grzechu żyjemy cały czas, czekamy na zbawienie.
    ps:
    Żydzi mają chyba gorzej - oni czekają dłużej od Nas na Zbawiciela
    Czas kończyć z baranami na forumce

Buziek nie bądz taki zgrywus

Legionista Awatar bloniaq
    @Pan Artysta

Jak dla mnie to jednak jest coś takiego jak grzech pierworodny. Po "świeckiemu" - człowiek rodzi się ze skłonnością do nieuczciwości. Dziecko skłamie jeśli będzie się bało konsekwencji prawdy. Niezależnie od tego czy postraszysz je szatanem czy nie.
    Sytuacji z nowotworem u dwuletniego dziecka też nie rozumiem. Ale tak jest i już. Mój brat zmarł przy porodzie i też się zastanawiam czemu. Nawet zakładając, że jego śmierć miała mieć znaczenie dla mojej rodziny i czegoś nas nauczyć to i tak jedno życie mniej. I nie wiem czemu.

Co do szatana, to znam księdza - egzorcystę. I jestem pewien, że to nie ściema z tymi opętaniami. A takie rzeczy wynikają z wpinania sobie znaczków zespołów, kontaktów z wróżkami, zwracaniem się w myślach do szatana, czy kupowaniem sobie jakichś drzewek szczęścia. Ba, znam jedną z takich sytuacji z sąsiedztwa. To że na kwejku się wyśmiewają z "zakazanych przez Kościół symboli" wśród których jest na przykład symbol The Rolling Stones czy AC/DC to takie samo działanie jak wyśmiewanie się z "kaczystów" i "moherów"
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Cytat Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    Jak dla mnie to jednak jest coś takiego jak grzech pierworodny. Po "świeckiemu" - człowiek rodzi się ze skłonnością do nieuczciwości. Dziecko skłamie jeśli będzie się bało konsekwencji prawdy. Niezależnie od tego czy postraszysz je szatanem czy nie."
    wszystko OK tylko swiat idzie do przodu a kościół cały czas jesy "okopany"
    wiem nie wymysli sie nic nowego ale można inaczej przekazywać- jak patrzę na zeszyt mojej 12 letniej córki do religii, jak czytam co w nim wypisują to powiem tak- jeszcze trochę a zacznie się inkwizycja . Te same metody, to samo straszenie , takie samo nie odpowiadanie na główne pytania dzieciaków jak u dorosłych. Tak jest i basta a Kopernik była kobietą.
    Jak powiedziałem wczesniej traktuję kościół jako miejsce spokoju, czasu na refleksję i wyciszenie sie- do mnie nie przemawia -grzech, szatan i palenie ludzi na stosach.

Instytucja kościoła i Watykan to już inna melodia- patrzmy okres II wojny światowej. Ale jak się mawia- wszystko da się wytłumaczyć lub przemilczeć tak było i będzie- sam kościół żyje w grzechu ale może tak musi być.
    Czas gdy przyjmowałem wszystko bez refleksyjnie skończył się w 8 kl. podstawówki jak mnie klecha wywalił z religii i zabronił przychodzić do kościoła - tak takiego oszołoma trafiłem. Po latach u księdza z tej samej parafii pisałem maturę z religii i miałem super religię w LO. Odbiegało to od schematu i to bardzo a i ksiądz był z "jajami" - potrafił rozmawiać na każdy temat, potrafił zmobilizowac klasy maturalne aby pojechał do Częstochowy- no miał dar. Ten co mnie wywalił z religii po 2 latach sam wyleciał z kościoła

mam jeszcze kolejne pytanie:
    Jak koledzy zapatrują sie na tzw.cichą(własną) spowiedz ? można czy nie ?

Czerwona kartka
    Cytat Zamieszczone przez Pan Artysta Zobacz posta
    wszystko OK tylko swiat idzie do przodu a kościół cały czas jesy "okopany"
    Bo Kościół pieprzy demokracje. Tam absolutyzm, hierarchia i inne takie

jak patrzę na zeszyt mojej 12 letniej córki do religii, jak czytam co w nim wypisują to powiem tak- jeszcze trochę a zacznie się inkwizycja
    I dlatego ja, pomimo że jestem wierzący, moją przygodę z religią w szkole skończyłem w połowie gimnazjum. I nawet nie dlatego, że nie zgadzałbym się z metodami przedsoborowymi, ale po prostu, poziom merytoryczny tych zajęć był tragiczny.

Jak koledzy zapatrują sie na tzw.cichą(własną) spowiedz ? można czy nie
    Rachunek sumienia- owszem, można, a nawet trzeba. Natomiast, jeśli chce się zachować rytuał, to co najmniej raz w roku należy do spowiedzi iść.
    Jaki jest tego sens? Prawdopodobnie jedynie wskazanie grzechów i tego, jak się powinno w przyszłości zachowywać, aby ich uniknąć, bo kapłan nie ma mocy odpuszczania grzechów własnowolnie. To może robić jedynie Bóg, a ksiądz jest jedynie pośrednikiem.

Legionista Awatar Alek
    U mnie w SP trochę szurnięta była katechetka , co tydzień pytała na religii oprócz tego czy masz zeszyt i pracę dom. to czy byłeś w kościele , nieraz opier.dalała jak ktoś powiedział , że auto popsute bo słaby argument .

W gimnazjum już lepiej postawny ksiądz z charakterem ale cieszył się szacunkiem , mimo że ganiał po klasie i sprzedawał muły .

W LO też ksiądz spoko , a katechetka trochę szurnięta , więc jestem zdania że to księża lepiej przekazują naukę religii.

Co do przykładu Pana Artysty o chorych dzieciach to jest często tłumaczone , że Bóg chce mieć wokół siebie w niebie też dobrych ludzi.

Jeśli chodzi o nowoczesną naukę Kościoła to różnie jest to interpretowane . Myślę , że najlepszymi pomysłami są wspólne wycieczki z duchownymi , uprawianie sportu , niż spotkania tylko na lekcjach czy w Kościele.
    Wtedy łączy się przyjemne z pożytecznym , a szansa dotarcia do młodego człowieka jest większa , niż na lekcji czy niedzielnym kazaniu.

Księża również są ludźmi i mają woje wady i zalety. Lecz z racji wykonywanej funkcji są bardziej narażeni na krytykę opinii publicznej ich wady są bardziej nagłaśniane. Ważne by sam Kościół potrafił usuwać osoby ze swoich szeregów osoby niezdatne do kontaktów z wiernymi , a nie zamiatał problemy pod dywan. Jako przykład mogę dać księdza , który jak przyszedł do mojego domu po kolędzie to nie spodobał mu się widok , że bawię się klockami ( miałem z 3-4 lata ). I zaczął je kopać i prawić morały. Po czym został wyproszony przez ojca z chałupy. Na szczęście po skargach części wiernych został wyrzucony z naszej parafii.

Tak jak mówię , bezpośredni kontakt duchownego z wiernym jest najważniejszy.
    W sprawach związanych z T-Mobile ( dla firm ) służę pomocą.

Czerwona kartka
    @general.C

Uściślenie- Jezus nie odrzuca ST, ale jedynie prawo żydowskie.

nie spodziewałem się że tylu ludzi będzie na pożegnaniu prymasa. Swoją drogą bardzo się cieszę że jest transmisja w tv bo wydarzenie warte zobaczenia jezeli nie można było uczestniczyć. Oczywiście najbardziej "miarodajne i popularne kanały informacyjne" nie dały nawet wzmianki o tym a całość do zobaczenia na tvp info

Legionista Awatar tarcza

Uściślenie- Jezus nie odrzuca ST, ale jedynie prawo żydowskie.
    Może nie tyle co odrzuca, co prawo boże przedkłada przed prawo żydowskie.

Czerwona kartka
    Tak w ramach ciekawostki, w związku z ostatnimi wydarzeniami

http://ostrzezenie.wordpress.com/201...kiej-w-rzymie/

Ciekawe

Legionista
    Według mnie bzdura.

Legionista Awatar Olszi
    Mam małą prośbę. Walczę z dyrektorką o to, żeby w klasie od j.polskiego znalazł się krzyż. Oczywiści pani, która cały czas pracuje w tej sali nie ma nic przeciwko, a wręcz sama chce, aby on w niej wisiał. Moglibyście mi podać jakieś argumenty na to aby on w niej zawisł? Bo ja już chyba wszystko wyczerpałem, że Polska to chrześcijański kraj, że większość mieszkańców to Chrześcijanie itp.

Krzyż na ścianie jest prostym potwierdzeniem faktu, że w danym państwie żyją ludzie wierzący w Chrystusa. Każda organizacja czy grupa ludzi pragnie podkreślić swoją tożsamość i odróżniać się od innej własną symboliką. Dlaczego tego przywileju mieliby być pozbawieni katolicy?

Lechista Awatar Kociewiak
    Cytat Zamieszczone przez Olszi Zobacz posta
    Mam małą prośbę. Walczę z dyrektorką o to, żeby w klasie od j.polskiego znalazł się krzyż. Oczywiści pani, która cały czas pracuje w tej sali nie ma nic przeciwko, a wręcz sama chce, aby on w niej wisiał. Moglibyście mi podać jakieś argumenty na to aby on w niej zawisł? Bo ja już chyba wszystko wyczerpałem, że Polska to chrześcijański kraj, że większość mieszkańców to Chrześcijanie itp.
    Powiedz, że to iż nie chce się zgodzić na Krzyż obraża Twoje uczucia religijne. Swoją drogą co ta pier... europa robi z rozumem ludzkim...

Legionista Awatar Olszi
    Dzięki. Przy ostatnim remoncie sali nie znikł tylko krzyż, ale też godło!!! Z wstawieniem godła raczej nie będzie problemu, z tym, że będę domagał się, by to było godło z prawdziwego zdarzenia a nie wydrukowana,wyblakła kartka w ramce. I mam nadzieję, że przebije się przez wieczny argument "szkoła nie ma na to pieniędzy"

Kocur Awatar Paw(L)ak
    Dziesięć argumentów za wieszaniem Krzyży w szkołach

Walka z Krzyżem nie jest w walką z nietolerancją religijną, ale z samą religią. Niedawny wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka nakazujący zdjęcie symboli religijnych ze szkół we Włoszech jest właśnie przejawem tej walki. Poniżej dziecięć argumentów za pozostawieniem Krzyży w szkołach i generalnie w przestrzeni publicznej. (Inspiracją i pewną pomocą w ich napisania był artykuł znaleziony na portalu Kath.net.)

1.Krzyż na ścianie jest prostym potwierdzeniem faktu, że w danym państwie żyją ludzie wierzący w Chrystusa. Każda organizacja czy grupa ludzi pragnie podkreślić swoją tożsamość i odróżniać się od innej własną symboliką. Dlaczego tego przywileju mieliby być pozbawieni katolicy?

2.Pusta ściana nie jest wolna od ideologii, zwłaszcza, gdy człowiek uświadomi sobie, że przez wieki wisiał na niej Krucyfiks. Wyciągnięcie po niego rąk zawsze będzie miało podtekst ideologiczny. Niezależnie od tego, co mówią właściciele tych rąk. Odwoływanie się przy tej okazji do tzw. neutralności światopoglądowej(będącej w istocie "fikcją literacką"), służy wyłącznie celom propagandowym.

3. Domniemane prawo do życia w przestrzeni wolnej od treści i symboli religijnych, nie może być ważniejsze od prawa do swobodnego wykonywania praktyk religijnych.

4. Ikonoklazm praktykowany w obrębie przestrzeni publicznej jest tylko pewnym etapem wojny światopoglądowej. Antychrześcijańscy fundamentaliści wcześniej czy później wpakują się ze swoimi butami do prywatnych mieszkań i nakażą zdejmowanie symboli religijnych. Pretekstem będzie na przykład to, że mogą razić ateistycznych listonoszy, hydraulików czy innych glazurników.

5. Nakazując zdjęcie Krzyży szeroko pojęta lewica paradoksalnie miesza religię z polityką. Stanowi to bowiem jedynie pretekst do prowadzenia akcji stricte politycznej. Jednocześnie ta sama lewica obłudnie zarzuca Kościołowi, że wtrąca się do polityki.

6. Chrześcijaństwo ze swej natury jest misyjne, skierowane na zewnątrz. Katolik musi świadczyć, bo do tego zobowiązują go nakazy jego religii. W przeciwnym razie sprzeniewierzy się swojemu wyznaniu. Jeśli zatem ktoś zakazuje mu świadczenia, to w istocie odbiera mu podstawowe prawo do wyznawania swojej religii. Jest to oczywiście taktyczne działanie przeciwników chrześcijaństwa, chcących zepchnąć je do getta.

7.Wyrok Trybunału sprzeciwia się tak wielbionej przez lewicę i liberałów demokracji. Skoro bowiem o wyborze władz decyduje demokratyczna większość, dlaczego o wieszaniu symboli religijnych ma decydować religijna mniejszość?

8. Krzyż w istocie jest "logiem", symbolem Europy. Bez niego Europa nie jest już Europą, ale na powrót skupiskiem pogan.

9. Dla katolika Krzyż ma znaczenie stricte religijne, związane z codzienną walką duchową, jaką prowadzi w swoim życiu. Katolik wierzy, że znajduje się w nim szczególna moc, która wiedzie go do duchowego zwycięstwa. W tym sensie Krzyż w ramach przestrzeni publicznej na pewien sposób uświęca ją.

10.Jeśli zaś przeciwnicy Krzyża nie wierzą w jego szczególną moc duchową, to dlaczego nie przejdą nad nim do porządku dziennego? Dlaczego tak ich szczególnie drażni, skupia ich uwagę i prowokuje do działań? Chrześcijanin zawsze będzie dostrzegał w tej postawie odwieczne zmaganie się sił dobra i zła. Słowem - "krzyżowa cenzura" nie jest tylko przejawem walki politycznej, ale przede wszystkim duchowej. I właśnie ten argument powinien przede wszystkim mobilizować katolików do obrony Krzyża.

autor: Dariusz Zalewski.

Mam nadzieję, że argumenty te, przydadzą się.
    Faszysta i kibol

''Oto dziś dzień krwi i chwały...''↑

Legionista Awatar Olszi
    oo wielki dzięki

Zwracam się do szanownych forumowiczów katofaszystów : jak któryś zobaczy plakaty, billboardy z kampanii "Rodzice, odważcie się mówić" to dajcie na nie namiary gdzie wiszą na jakiej ulicy, budynku.
    O te plakaty chodzi:
    http://nocoty.pl/title,Wladyslaw-Kow...?ticaid=6102ee
    Ostatnio edytowane przez kocacola ; 06-03-2013 o 20:06

Legionista Awatar Unii E. mówiący NIE !!!
    Posłowie PiS złożyli wniosek o ukaranie TVP2 za występ kabaretu LIMO

Wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o ukaranie TVP2 za nadawanie programów antykatolickich i poniżających osoby starsze złożyli posłowie PiS z Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski - podało Radio Maryja na swojej stronie internetowej. Wniosek dotyczy programu kabaretowego z cyklu "Tylko dla dorosłych", jaki TVP2 wyemitowała w piątek wieczorem i w którym wystąpił kabaret LIMO.

Żarty z papieża, Kościoła i religii

- (...) Papież jest tylko zwykłym facetem. Wiemy, że ma swoje wady, zalety, że ma fajną funkcję, ale to jest zwykły człowiek. Na przykład puści bąka. No tak, normalnie. Zjada, przełyka, trawi... To nie zabierają tego anioły? No nie, to jest zwykły facet (...) - mówił Abelard Giza z kabaretu LIMO w swoim monologu. Żartował też z ubioru papieża: - Jemu się czasami nie chce, czasami wyjdzie, stanie przy oknie, pomacha... Ale tak mu się nie chce, że ma tylko górę (szaty - przyp. red.) założoną. Na dole jakieś slipy w grochy albo w Jezusy na przykład... - kontynuował kabareciarz.

Satyryk śmiał się także z osób wierzących, przede wszystkim starszych. - Zobaczcie, średnia wieku polskiego fanatyka to 90 (...) Oni są nawet już gotowi, mają beret, płaszcz i taki wózek bojowy na warzywa (...). Co by było, gdyby zamiast warzyw naładować tam trotylu i puścić taką babcię np. do galerii handlowej? Skąd trotyl? - oczywiście z "Rzeczpospolitej"... - mówił Giza.

Spektakl nienawiści i pogardy wobec osób starszych i wierzących

"TVP2 po raz kolejny zafundowała widzom spektakl nienawiści i pogardy wobec osób starszych, niepełnosprawnych, osób wierzących i Kościoła katolickiego. Program emitowany o godz. 23.05 "Tylko dla dorosłych" przedstawiany jako kabaret i satyra przypominał bardziej projekcję nienawiści przygotowaną przez Departament IV MSW niż program kabaretowy. Program w wykonaniu Ewy Błachnio, Kacpra Rucińskiego i Abelarda Gizy (członków kabaretu LIMO - przyp. red.) nigdy nie powinien być nadany w żadnej telewizji, zwłaszcza w telewizji publicznej" - napisali we wniosku posłowie PiS Andrzej Jaworski, Małgorzata Sadurska i Bartosz Kownacki.

Posłowie piszą we wniosku, że program kabaretu przekroczył nie tylko granicę obrzydliwości, ale naruszył też ustawę o radiofonii i telewizji w artykułach dotyczących "nieposzanowania przekonań religijnych odbiorców oraz rozpowszechniania treści wulgarnych i naruszających dobre obyczaje", a także zasady realizowania przez Telewizję Polską misji publicznej.

- Program adresowany do osób starszych, dozwolony od lat 16, przedstawiony, jako kabaret i satyra w sposób bezpardonowy ośmieszał i drwił z osób wierzących, osób starszych, osób mających inny światopogląd niż redakcja TVP2 - powiedział serwisowi RadioMaryja.pl poseł PiS Andrzej Jaworski.

zródło (w tym fragment tego debilnego skeczu):
    http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,tit...wiadomosc.html

=======================
    Swoje opinie można i NALEŻY kierować do Menadżera Kabaretu:

Agencja Artystyczna ANTRAKT
    Małgorzata Wakuluk
    +48 509 718 015
    malgorzata@antrakt.eu

i wpisywać sie na pejsbuku:
    https://www.facebook.com/kabaretlimo
    Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie.

Ah, to zaplecze. Nawet jak ktoś podpowie Jarkowi coś fajnego, to zawsze można na nich liczyć.
    Ostatnio edytowane przez Slyboots ; 10-03-2013 o 21:26
    "Kiedyś chodziło o to, żeby czegoś dokonać, teraz o to, żeby być kimś"

Czerwona kartka
    Posłowie Ruchu Palikota i SLD (w tym jeden były ksiądz) nie ustają w wojence przeciwko Chrystusowi i chrześcijaństwu. Teraz „alarmują” MEN, że na lekcjach religii uczy się dzieci okrucieństwa. W jaki sposób? Otóż przedstawiając Mękę Pańską.

Panowie Piotr Chmielowski, Roman Kotliński i Adam Kępiński postanowili błysnąć na froncie walki z Chrystusem i Kościołem i dlatego nasmarowali interpelację do minister edukacji Krystyny Szumilas. A w niej poinformowali, że „opierając się na katechizmie i Nowym Testamencie, nauczyciele religii, począwszy od pierwszych klas szkoły podstawowej, poprzez gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne, przedstawiają Mękę Pańską. Dodatkowo dzieci przed i po pierwszej komunii św. są przymuszane, najczęściej przez księży, do uczestnictwa w mszach świętych, podczas których przedstawia się Mękę Pańską”.

A Męka Pańska, to jak wiadomo, rzecz straszna. Zawiera ona bowiem – zdaniem posłów - „niesprawiedliwe osądzenie, biczowanie, kradzież (szat), dręczenie i sprawianie fizycznego bólu (koroną cierniową), poniżanie, nakazanie wykonania ciężkiej pracy (niesienie krzyża). - Ostatnim etapem było ukrzyżowanie żywcem przez przybicie kończyn do krzyża. A kwintesencją okrucieństwa było przebicie boku włócznią - dodali posłowie. Taki opis „musi wywoływać w dzieciach niewłaściwe relacje związane z rozpoznawaniem dobra i zła, odczuwaniem lęku przed okrucieństwem”. A powołując się na media twierdzą, iż „często zdarza się, że dzieci przyuczone tym tematem odnoszą się agresywnie do swoich rówieśników”.

Na koniec stawiają zaś pytania: „Czy ministerstwo zamierza wprowadzić cenzurę prewencyjną dotyczącą treści znęcania się nad człowiekiem przekazywanych przez księży podczas lekcji religii? - Czy młodzież szkolna w wieku 8 lat jest w stanie prawidłowo odebrać i zrozumieć okrucieństwo związane z ukrzyżowaniem Jezusa”
    źródło: Fronda

W dupach się, za przeproszeniem, przewraca

Portowianka Awatar Kawcia
    W dupach się, za przeproszeniem, przewraca
    Do tego grona dorzuciłabym nowego pupilka TuskVisionNetwork i GadzinóWki, Tadeusza Bartosia, byłego dominikanina. Ten obrał drogę negowania/obrażania. I tak, możemy czytać/słuchać tyrad na tematy od egzorcyzmów przez celibat, spowiedź św. po Jana Pawła II, czy Matkę Teresę z Kalkuty.
    Reprezentuję siebie, rodzinę, rodzime miejsce
    Szacunek, dumę, wiarę i dobre intencje.

Legionistka Awatar Fiona
    @ Fatman ; Widać, że palikociarni kończą się pomysły i zaczynają kserować swoje własne ( vide: Twój post z 13.01.2013 w temacie "dewiantów" )

Legionista
    Co do tego kabaretu to można oczywiście to olać i się nie odzywać. Z drugiej strony nie wyobrażam sobie, aby ci bohaterowie w publicznej TV, zamiast Papieża robiliby jaja dajmy na to z Bęgowskiego. Np. wraca z sejmu do domu, zdejmuje perukę, bierze piwo z lodówki, siada przed telewizorem, jedną ręką ćwiczy kciuka na pilocie, drugą drapie się po jajach itd.
    Życia by chłopaki nie mieli a banicja byłaby najniższą karą.
    Piotr Tymochowicz
    "I powiedzmy sobie szczerze, bez emocji powiedzmy. Chujowe jest to społeczeństwo, przepraszam za szczerość, po prostu Polacy mają wszystko w dupie. Ludzie w całej masie są debilowaci, no należy powiedzieć sobie prawdę i należy, jeśli chcemy oddziaływać na masy, musimy dokładnie znać psychikę debila. Pamiętajmy, że żadna ideologia tego społeczeństwa nie ruszy. Mam nadzieję, że teraz jakby widzicie, że żeby być skutecznym, nie można nie być cynicznym."

Portowianka Awatar Kawcia
    Cytat Zamieszczone przez gizo Zobacz posta
    Co do tego kabaretu to można oczywiście to olać i się nie odzywać. Z drugiej strony nie wyobrażam sobie, aby ci bohaterowie w publicznej TV, zamiast Papieża robiliby jaja dajmy na to z Bęgowskiego. Np. wraca z sejmu do domu, zdejmuje perukę, bierze piwo z lodówki, siada przed telewizorem, jedną ręką ćwiczy kciuka na pilocie, drugą drapie się po jajach itd.
    Życia by chłopaki nie mieli a banicja byłaby najniższą karą.
    Dobrze napisane. Są tematy z których można się śmiać, wręcz panuje moda na nabijanie się z katolików, patriotów, PIS-u, etc. Jednak gdy obrazi się gejów, feministki, Żydów, rządzących, gwiazdy/dziennikarzoli TVN, GW to od razu podnoszą larum i następuje lincz publiczny tych, którzy ośmielili się zażartować z w/w. Żenada.
    Reprezentuję siebie, rodzinę, rodzime miejsce
    Szacunek, dumę, wiarę i dobre intencje.

Legionistka Awatar Fiona
    Cytat Zamieszczone przez Kawcia Zobacz posta
    Dobrze napisane. Są tematy z których można się śmiać, wręcz panuje moda na nabijanie się z katolików, patriotów, PIS-u, etc. Jednak gdy obrazi się gejów, feministki, Żydów, rządzących, gwiazdy/dziennikarzoli TVN, GW to od razu podnoszą larum i następuje lincz publiczny tych, którzy ośmielili się zażartować z w/w. Żenada.
    Tak mi się teraz przypomniało, więc zacytuję wciąż aktualne słowa:
    Musimy nauczyć się odróżniać kłamstwo od prawdy. Nie jest to łatwe w czasach, w których żyjemy. Nie jest to łatwe w czasach, o których współczesny poeta powiedział, że nigdy jeszcze tak okrutnie nie chłostano grzbietów naszych batem kłamstwa i obłudy. (…) Nie jest łatwo, gdy katolikowi nie tylko zabrania się zwalczać poglądy przeciwnika, lecz po prostu nie wolno mu bronić jego własnych czy ogólnoludzkich przekonań wobec napaści choćby najbardziej oszczerczych i krzywdzących. Nie wolno mu prostować fałszu, który inni mają pełną swobodę głosić i rozszerzać bezkarnie. (…) Obowiązek chrześcijanina to stać przy prawdzie choćby miała ona wiele kosztować. Bo za prawdę się płaci. Tylko plewy nic nie kosztują. Za pszeniczne ziarno prawdy trzeba czasami zapłacić.
    Bł. ks. Jerzy Popiełuszko; rozważania różańcowe wygłoszone w Bydgoszczy 19 X 1984 r.

Legionista Awatar rey
    Cytat Zamieszczone przez Kawcia Zobacz posta
    Do tego grona dorzuciłabym nowego pupilka TuskVisionNetwork i GadzinóWki, Tadeusza Bartosia, byłego dominikanina. Ten obrał drogę negowania/obrażania. I tak, możemy czytać/słuchać tyrad na tematy od egzorcyzmów przez celibat, spowiedź św. po Jana Pawła II, czy Matkę Teresę z Kalkuty.
    Tak sobie myślę, co trzeba mieć w bani nasrane, żeby tak robić (negować/obrażać) w sytuacji, gdy było się duchownym. Przecież taki ktoś nie jest laikiem w sprawach wiary, poznał szczegółowo wszystkie, że tak się wyrażę, "niuanse" itp. itd. O ile, od biedy, można próbować zrozumieć takich jełopów od Rucha Palikmiota czy czerwonej zarazy, którzy od zawsze mieli w tej kwestii wywalone i ich celem było obrażanie tak po prostu, czy też dla jakiejś korzyści, to w momencie, gdy tak samo robi były duchowny, to mi się to w głowie nie mieści...
    ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Legionista Awatar bloniaq
    Jeśli by założyć, że służby specjalne mają za cel dyskredytację Kościoła, nie jest niemożliwym wprowadzenie tam agenta, który potem zacznie działać tak samo jak ta kurva.
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar Kusza
    Cytat Zamieszczone przez rey Zobacz posta
    Tak sobie myślę, co trzeba mieć w bani nasrane, żeby tak robić (negować/obrażać) w sytuacji, gdy było się duchownym. Przecież taki ktoś nie jest laikiem w sprawach wiary, poznał szczegółowo wszystkie, że tak się wyrażę, "niuanse" itp. itd. O ile, od biedy, można próbować zrozumieć takich jełopów od Rucha Palikmiota czy czerwonej zarazy, którzy od zawsze mieli w tej kwestii wywalone i ich celem było obrażanie tak po prostu, czy też dla jakiejś korzyści, to w momencie, gdy tak samo robi były duchowny, to mi się to w głowie nie mieści...
    Dla mnie odpowiedź jest o wiele prostsza. Ja podejrzewam że taki ktoś poprzez wulgarną krytykę i negację wszystkiego próbuje usprawiedliwać swoją słabość i swoją marność wynikającą z faktu że nie dał rady nieśc posługi kapłańskiej. A poczucie marności musi być tym silniejsze, że decyzja o podjęciu drogi kapłańskiej to nie jest coś co wpada Ci do głowy w sobotę na kacu, tylko dojrzewa przez lata, przynajmniej tak mi się wydaje. I co wtedy ma robić taka osoba, której zawalił się cały plan na życie?
    Ja mam większy problem ze zrozumieniem ludzi, którzy przyklaskują takim słabym osobom i uważają ich za autorytety...
    ...Trzech setek armat ryczy kanonada,
    Zda się pod trupem ziemia się rozpęknie, —
    O dziecko polskie, za Twojego dziada,
    Który tam zginął, niech Twe serce klęknie,
    O dziecko polskie, święć się krwi szkarłatem
    I wołaj: Wolność! I bij w kratę lochów,
    Bo jeśli Bóg jest nad tym podłym światem,
    Toś ty zbawione przez Wolę i Grochów...

Uprawnienia umieszczania postów