Strona 1 z 17 1234511 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 30 z 498

Wątek: Kościół, religia, wiara

Legionista Awatar casual

Kościół, religia, wiara

Był dziś u mnie ksiądz po kolędzie. Wyszedł 10 minut temu. Wizyta duszpasterska trwała... 2,5 godziny
    Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
    - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
    Zapamiętał.

Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez casual Zobacz posta
    Był dziś u mnie ksiądz po kolędzie. Wyszedł 10 minut temu. Wizyta duszpasterska trwała... 2,5 godziny
    Fajnego masz księdza. Też kiedyś takiego miałem, zawsze się lubiło jego wizyty, jak byłem dzieciakiem, to nawet w szachy ze mną grał. Teraz ta wizyta duszpasterska mija się z jakimkolwiek celem, przebieraniec wpada, zabiera kopertę i wypada. Cóż, są księża i księża.

Legionista Awatar casual
    Wiadoma rzecz, że każdy ksiądz jest inny. Ten mój jest właśnie taki, że nawet tak długa wizyta sie ani troche nie dłuży. Bodaj rok temu oglądał z nami podczas kolędy cały (!) mecz polskiej kadry w ręczną (chyba z Duńczykami lub Niemcami) Dodatkowo nadaje politycznie na tych samych falach co ja, więc i jest o czy pogadać
    Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
    - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
    Zapamiętał.

Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

Legionista Awatar Buzz
    A inni ludzie czekają na księdza Sam 2 lata temu czekałem od 16 do 22.

Legionistka Awatar LWMonika
    Cytat Zamieszczone przez Buzz Zobacz posta
    A inni ludzie czekają na księdza Sam 2 lata temu czekałem od 16 do 22.
    Ja to mam uraz do księży. Nie raz u spowiedzi na słuchałam się kazań, wręcz nawet opie...dolu. Pouczać co dobre a co złe to oni pierwsi są a sami mają nie jedno na sumieniu. Pedofile! Kolęda sprawdza się może w mniejszych miejscowościach. Bardziej prawdopodobne, że Cię zapamięta. W wiekszych miastach to dla nich tylko co roczny rytuał. Tak jak dla rolnika sianokosy tak dla księdza kolęda. Siano trzeba zebrać!

Czerwona kartka
    Cytat Zamieszczone przez LWMonika Zobacz posta
    Pedofile!
    A takie twierdzenie to w GW się przeczytało, usłyszało w TVN czy jeszcze z jakichś innych źródeł?

Cytat Zamieszczone przez Fatman Zobacz posta
    A takie twierdzenie to w GW się przeczytało, usłyszało w TVN czy jeszcze z jakichś innych źródeł?
    Zdecydowanie z innych źródeł u mnie w parafii był taki jeden co bardzo "lubił"
    dzieci.

Legionista Awatar Kusza
    I rozumiem że w związku z tym że jest jeden, dwóch, czy nawet dziesięciu na 50 tysięcy księży to każdy z nas jest dilerem, mordercą lub też w najlepszym wypadku po prostu ******** bez wykształcenia?
    ...Trzech setek armat ryczy kanonada,
    Zda się pod trupem ziemia się rozpęknie, —
    O dziecko polskie, za Twojego dziada,
    Który tam zginął, niech Twe serce klęknie,
    O dziecko polskie, święć się krwi szkarłatem
    I wołaj: Wolność! I bij w kratę lochów,
    Bo jeśli Bóg jest nad tym podłym światem,
    Toś ty zbawione przez Wolę i Grochów...

Legionista Awatar Szejdi
    Skoro jesteśmy w temacie księży, w mojej parafii był świetny. Grał w reprezentacji księży w piłkę nożną i umiał dotrzeć do młodych ludzi. Jak do spowiedzi to tylko do niego a i na kolędzie zawsze było o czym porozmawiać. Niestety, zginął tragicznie w górach.
    ... - wiadomość o wypadku.

Cytat Zamieszczone przez Kusza Zobacz posta
    I rozumiem że w związku z tym że jest jeden, dwóch, czy nawet dziesięciu na 50 tysięcy księży to każdy z nas jest dilerem, mordercą lub też w najlepszym wypadku po prostu ******** bez wykształcenia?
    Oczywiście, że nie, ale zauważ, że z takimi i innymi sytuacjami (dziecko z gospodynią itp.) spotykamy się coraz częściej. Chodzi mi o to żeby nie pouczali ludzi jeżeli sami święci nie są, bo wtedy to jest jedno wielkie zakłamanie. Zwłaszcza Ci co najwięcej krzyczą mają najwięcej na sumieniu. Są takie rzeczy, które można by było zmienić np. mogliby zawierać związki małżeńskie wtedy rozwiązałoby to sprawy "nielegalnych" dzieci

Legionista Awatar Alek
    Oczywiście, że nie, ale zauważ, że z takimi i innymi sytuacjami (dziecko z gospodynią itp.) spotykamy się coraz częściej. Chodzi mi o to żeby nie pouczali ludzi jeżeli sami święci nie są, bo wtedy to jest jedno wielkie zakłamanie. Zwłaszcza Ci co najwięcej krzyczą mają najwięcej na sumieniu. Są takie rzeczy, które można by było zmienić np. mogliby zawierać związki małżeńskie wtedy rozwiązałoby to sprawy "nielegalnych" dzieci
    Większych głupot dawno nie czytałem .

Do jakich źródeł sięgałaś to pisząc ?

Fakt , Nie , czy może Wyborcza ?
    W sprawach związanych z T-Mobile ( dla firm ) służę pomocą.

Czerwona kartka
    Oczywiście, że nie, ale zauważ, że z takimi i innymi sytuacjami (dziecko z gospodynią itp.) spotykamy się coraz częściej. Chodzi mi o to żeby nie pouczali ludzi jeżeli sami święci nie są, bo wtedy to jest jedno wielkie zakłamanie.
    Sędziowie w sądach nie mają prawa pouczać cię o tym, że kradzież jest zła, bo pewnie ktoś tam przyjął jakieś korzyści za korzystny wyrok czy coś ukradł- nie wiem czy świadomie (pewnie nie), ale przedstawiasz dokładnie takie rozumowanie.

Zwłaszcza Ci co najwięcej krzyczą mają najwięcej na sumieniu. Są takie rzeczy, które można by było zmienić np. mogliby zawierać związki małżeńskie wtedy rozwiązałoby to sprawy "nielegalnych" dzieci
    Jeśli czujesz się ekspertką w dziedzinie teologii, napisz książkę/artykuł na ten temat i przedstaw swoje racje zainteresowanym, a może ich przekonasz. Jeśli nie masz o tej dziedzinie wiedzy pojęcia, to nie podejmuj tematu.

Sędziowie w sądach nie mają prawa pouczać cię o tym, że kradzież jest zła, bo pewnie ktoś tam przyjął jakieś korzyści za korzystny wyrok czy coś ukradł- nie wiem czy świadomie (pewnie nie), ale przedstawiasz dokładnie takie rozumowanie.

Jeśli czujesz się ekspertką w dziedzinie teologii, napisz książkę/artykuł na ten temat i przedstaw swoje racje zainteresowanym, a może ich przekonasz. Jeśli nie masz o tej dziedzinie wiedzy pojęcia, to nie podejmuj tematu.
    Nie czuję się ekspertką. Piszę tylko to co widzę i co mnie wku...wia. Chyba każdy ma prawo wyrazić to co czuje i myśli. Jeżeli nie trafiłam jeszcze na takiego prawdziwego księdza z powołania to mogę mieć o nich złe zdanie. Czy posiadanie własnego zdania już jest zabronione?

Legionista Awatar bloniaq
    Nie pouczaj nas co do stosunku do księży, bo znam kobietę która kradła w sklepie więc nie chcę słyszeć kobiet mówiących o moralności. Czujesz?
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar hajti
    Cytat Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    Nie pouczaj nas co do stosunku do księży, bo znam kobietę która kradła w sklepie więc nie chcę słyszeć kobiet mówiących o moralności. Czujesz?
    A ja słyszałem że się puszczają nawet co oświadczam

Czerwona kartka
    Nie czuję się ekspertką. Piszę tylko to co widzę i co mnie wku...wia. Chyba każdy ma prawo wyrazić to co czuje i myśli. Jeżeli nie trafiłam jeszcze na takiego prawdziwego księdza z powołania to mogę mieć o nich złe zdanie. Czy posiadanie własnego zdania już jest zabronione?
    To nie jest wyrażanie własnego zdanie, tylko obrażanie ludzi bez żadnych podstaw. Wpisujesz się idealnie w retorykę Koszernej i jej podobnych mediów, które kiedy tylko znajdą choćby cień podejrzeń, jakoby jakiś duchowny był pedofilem, starają się to rozciągnąć na cały Kościół, pisząc o zakłamaniu i złych skłonnościach, które są podobno przez młodych kleryków wynoszone z seminariów.

Nie przedstawiłaś żadnego dowodu na ewentualne przestępstwa popełnione przez księży. Nawet nie wiadomo, jak odbierać wypowiedź o duchownym z twojej parafii. Żadnych faktów, a tylko opowieść o złym księdzu no-name'ie. Fajnie, że gdzieś usłyszałaś o budowie świeckości i przy tym walce z grzesznymi duchownymi. Fajnie, że masz w tej kwestii swoje zdanie. Ale jeśli chcesz je prezentować, to rób to w sposób spójny i racjonalny, a nie jak pierwszy z brzegu leming.

I nie pisz, że ktoś nie szanuję twojego zdania. Ja uwielbiam dyskutować, ale głupotę należy po prostu wytykać i z nią walczyć, bo za bardzo zdominowała dzisiejszą dyskusję publiczną.

Przykro mi, że znasz tylko jedną kobietę

Przykro mi, że znasz tylko jednego księdza
    Ostatnio edytowane przez Fatman ; 26-01-2013 o 13:32

Cytat Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    Wcale was nie pouczam. Po prostu wyrażam własne zdanie.
    Przykro mi, że znasz tylko jedną kobietę

Legionista Awatar Mat
    ksiądz przy spowiedzi pouczał, ba opierdolił....to co miał grzechy przyklepać: dobra robota niewiasto, szatan jest z Ciebie dumny??

nie ma jak dobra spowiedź z opierdolem, taka terapia elektrowstrząsem...szkoda, że jeden z moich ulubionych spowiedników opierdalaczy wyjechał na drugi koniec kraju...
    podpis under construction

Cytat Zamieszczone przez casual Zobacz posta
    Daj mi namiar na niego moze do mnie tez wpadnie mysle ze nie wyjdzie predko bo u mnie trwa to niestety 10 minut

To nie jest wyrażanie własnego zdanie, tylko obrażanie ludzi bez żadnych podstaw. Wpisujesz się idealnie w retorykę Koszernej i jej podobnych mediów, które kiedy tylko znajdą choćby cień podejrzeń, jakoby jakiś duchowny był pedofilem, starają się to rozciągnąć na cały Kościół, pisząc o zakłamaniu i złych skłonnościach, które są podobno przez młodych kleryków wynoszone z seminariów.

Nie przedstawiłaś żadnego dowodu na ewentualne przestępstwa popełnione przez księży. Nawet nie wiadomo, jak odbierać wypowiedź o duchownym z twojej parafii. Żadnych faktów, a tylko opowieść o złym księdzu no-name'ie. Fajnie, że gdzieś usłyszałaś o budowie świeckości i przy tym walce z grzesznymi duchownymi. Fajnie, że masz w tej kwestii swoje zdanie. Ale jeśli chcesz je prezentować, to rób to w sposób spójny i racjonalny, a nie jak pierwszy z brzegu leming.

I nie pisz, że ktoś nie szanuję twojego zdania. Ja uwielbiam dyskutować, ale głupotę należy po prostu wytykać i z nią walczyć, bo za bardzo zdominowała dzisiejszą dyskusję publiczną.

Przykro mi, że znasz tylko jednego księdza
    Masz rację, że powinnam poprzeć swoje zdanie dowodami. To są tak stare dzieje, że długo będę szukać, ale znajdę. Moje poglądy nie są oparte tylko na tej jednej sytuacji. Jest parę innych. Na razie nie będę ich przedstawiać.

Legionista Awatar Michu
    Dwie organizacje Kościoła katolickiego w Holandii powołały niezależną komisję by ta zbadała skalę przypadków seksualnego molestowania nieletnich przez księży i pracowników instytucji związanych z Kościołem w latach 1945-2010. Ujawniona skala ofiar sięga prawie 20 tysięcy.
    http://www.ekumenizm.pl/article.php?...11217190202893

to też jest "propaganda GW"?

Czerwona kartka
    Cytat Zamieszczone przez Michu Zobacz posta
    Nie. Nie jest. Ale co to zmienia? Kto powiedział, że nie należy ścigać, karać i jak najprędzej usuwać ze stanu duchownego księży-zboczeńców? Tu chodzi o inną kwestię- zachowanie proporcji.

Jeżeli ktoś ma informację o przypadkach pedofilii wśród księży, to się nadaje do prokuratora, rzecz jasna. Ale jeśli rzuca się fałszywymi oskarżeniami, branymi wprost ze sloganów dla zidiociałych odbiorców zlewaczałych mediów, obrażając cały stan duchowny, wśród którego pedofile stanowią jakiś mały promil łącznej liczby, to należy takie zachowania piętnować.

Legionista Awatar Michu
    Podobnie jest w drugą stronę - ludzie prawdziwej wiary to tylko promil wśród chrześcijan, a może inaczej "niedzielnych gości kościoła"...

Czerwona kartka
    Podobnie jest w drugą stronę - ludzie prawdziwej wiary to tylko promil wśród chrześcijan, a może inaczej "niedzielnych gości kościoła"...
    A co to ma do rzeczy?

Legionista Awatar Kusza
    Nie. Nie jest. Ale co to zmienia? Kto powiedział, że nie należy ścigać, karać i jak najprędzej usuwać ze stanu duchownego księży-zboczeńców? Tu chodzi o inną kwestię- zachowanie proporcji.

Jeżeli ktoś ma informację o przypadkach pedofilii wśród księży, to się nadaje do prokuratora, rzecz jasna. Ale jeśli rzuca się fałszywymi oskarżeniami, branymi wprost ze sloganów dla zidiociałych odbiorców zlewaczałych mediów, obrażając cały stan duchowny, wśród którego pedofile stanowią jakiś mały promil łącznej liczby, to należy takie zachowania piętnować.
    I tu się zgodę w 100%. Nie chodzi o to żeby nie piętnować złych, czy też nawet zwyrodniałych zachowań tylko zeby dokładnie podawać ich udokumentowaną skalę. I w dodatku jeśli popatrzy się na polską historię i to ile Kościół Katolicki zrobił dla Polski ( walka o zachowanie polskości w czasie zaborów, potem wychowywanie najlepszego pokolenia w historii Polski czyli młodzież z dzwudziestolecia międzywojennego, potem IIWŚ, a potem komuna, i takie persony jak JP2, Kardynał Wyszyński czy też mój prywatny bohater ksiądz Popiełuszko ) to można temu właśnie Kościołowi wybaczyć wiele.
    Ja tak to widzę. Dla mnie bilans jest zdecydowanie in plus
    Ostatnio edytowane przez Kusza ; 26-01-2013 o 15:59

Legionista Awatar Michu
    A co to ma do rzeczy?
    do dyskusji może nic, po prostu taka dygresja

Cytat Zamieszczone przez Kusza Zobacz posta
    ile Kościół Katolicki zrobił dla Polski ( walka o zachowanie polskości w czasie zaborów, potem wychowywanie najlepszego pokolenia w historii Polski czyli młodzież z dzwudziestolecia międzywojennego, potem IIWŚ, a potem komuna, i takie persony jak JP2, Kardynał Wyszyński czy też mój prywatny bohater ksiądz Popiełuszko ) to można temu właśnie Kościołowi można wybaczyć wiele.
    I dlatego Kościół powinien bardziej zdecydowanie walczyć z tymi, którzy psują mu opinię w dzisiejszych czasach, a takich jest masa, od pedofilów po "skromnych" księży wożących się Jaguarami z salonu

Legionista Awatar Kusza
    I dlatego Kościół powinien bardziej zdecydowanie walczyć z tymi, którzy psują mu opinię w dzisiejszych czasach, a takich jest masa, od pedofilów po "skromnych" księży wożących się Jaguarami z salonu
    Akurat Kosciołowi to lubi psuć opinię w dużo większym stopniu nasza ulubiona gazietka( nota bene zgodnie z tradycją swoich czerwonych poprzedników nienawidzących tego "opium dla mas" jakim jest Nasza Religia ) niż sami jego członkowie, vide nagonka na księdza po tej nieszczęsnej aferze z otrzęsinami na koloniach.
    I jeszcze chętnie bym poprosił o przykłady tych mitycznych księży w jaguarach z salonu, bo jak na złość cholera nigdy nie spotkałem...

Nie przedstawiłaś żadnego dowodu na ewentualne przestępstwa popełnione przez księży.

Nie mogę znaleźć tego artykułu z mojej parafii. To było jeszcze przed dobą internetu, więc pozostaje tylko papierek. Natomiast znalazłam coś innego. Zachęcam do lektury.

http://www.bankier.pl/forum/temat_ks...,11811705.html

Legionista Awatar jayjay88
    Oświadczam: LWMonika skończ.
    "Jestem skazany na ten klub jak skazani na shawshank,
    skazany na żyletę, tylko tam czuję emocje"

Czerwona kartka
    Kościół stara się walczyć z tym, ujawniane są coraz nowe przypadki wypaczeń, ale, na przykładzie Polski, jest bombardowany przez tzw. "opiniotwórcze" media, które, z jednej strony, zarzucają duchownym rozwiązłość, a z drugiej, krytykują wszelkie próby wzmocnienia dyscypliny w samym KK.

Promowanie są byli księża, którzy opuścili stan duchowny i ich sensem istnienia w przestrzeni publicznej stała się nagonka na rzekomo 'średniowieczne' stosunki panujące w seminariach, zakonach i parafiach. Gdy tylko coś jest nie tak z tą instytucją, w mediach jako pierwszy pojawia się Bartoś, proponujący jedynie 'otwarcie się Kościoła na świat', a jakakolwiek propozycja w drugą stronę jest bombardowana.

Za światłych i rozsądnych uważani są księża typu ks. Lemańskiego, nie widzący niczego złego w związkach homoseksualnych. Nie jest to podłożem do rodzenia patologii w Kościele? Niedługo to nawet sama pedofilia zostanie uznana przez postępowców z normalną orientację.

Wyborcza robi lament, jak Benedykt XVI odwołuje biskupa o takich poglądach, jak wspomniani 'postępowi' księża (choć może lepiej byłoby napisać- księża-patrioci), który działał na Słowacji.

Wszystkie działania nakierowane są jedynie na ośmieszenie i obrzydzenie ludziom działania, bo ani w nich konsekwencji, ani u autorów piszących o tych problemach rzeczywistego przejęcia wiarą. A niektóre głosy tutaj po prostu wpisywały się idealnie w ten, z gruntu antypolski, bo przecież krytykujący Kościół to raczej wyznawcy europejskiej ideologii, nurt.

Uprawnienia umieszczania postów