Strona 22 z 25 PierwszyPierwszy ... 121819202122232425 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 631 do 660 z 740

Wątek: rtv , agd

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    Jak możesz to daj namiary na ten sklep, bo płyta indukcyjna którą chce kupić jest w Polsce niedostępna, nawet zastawiałem się czy nie kupić jej w Berlinie i przytachać pociągiem, ale nie mam w sumie na coś takiego czasu
    Tylko że ten sklep specjalizuje się wyłącznie w ekspresach do kawy. Możesz poszukać na http://idealo.de, ale nie wiem czy interesujący Cię asortyment będzie dużo tańszy. Ja zamawiałem ekspres ze sklepu best-in-jura.de, jako że obsługuje wysyłkę za granicę, a podobno jest to autoryzowany dystrybutor i nie ma problemu z serwisem gwarancyjnym w Polsce (podkreślam: podobno).
    Ostatnio edytowane przez unoy ; 18-12-2017 o 23:07 Powód: interpunkcja
    "Jeśli mówimy o establishmencie, który ukształtował się w pierwszej połowie lat 90., (...) część z nich to ludzie, którzy przez wiele lat podziemia zachowywali się w sposób wzorowy, walczyli, to nie jest tylko dawna nomenklatura (...). To oni stworzyli, wraz z częścią ówczesnej nomenklatury, grupę, dziś już prawie jednorodną i to ta grupa, (...) jest dla Polski nie walorem, ale obciążeniem, (...) bo zainteresowana jest życiem politycznym i społecznym wyzutym z wszelkich wartości." - L. Kaczyński

Legionista Awatar berserk
    Ostatnio tak sobie pomyślałem, że fajniej byłoby posłuchać muzyki w bardziej oldschoolowy sposób niż wprost z YT, albo obejrzeć film z czegoś bardziej archaicznego, więc z DVD, dlatego też chciałbym kupić jakieś małe kino domowe, właśnie w wyżej wymienionym celu, dwa, lub cztery głośniki, jakiś subwoofer no i sam odtwarzacz...jest tutaj jakiś specjalista w tego typu urządzeniach?nie zależy mi na tym żeby głośność tego wszystkiego była jakaś niewyobrażalną, bo mieszkam w bloku, znam jednego sąsiada, a innych jeśli mam poznać to na pewno nie poprzez wzywanie policji ze względu na drgającą w ich szklance łyżeczkę, nie zależy mi także na takiej jakości dźwięku że przysypiając przy National Geographic będę czuł się jakbym leżał na hamaku w brazylijskiej dżungli, a moje uszy będą muskane przez szum potoku...niby przeglądam jakieś RTV EURO AGD i inne sklepy, ale samemu to ja sobie mogę co najwyżej wybrać butygranica cenowa to powiedzmy 500 zł, bo chyba za tyle już da radę coś kupić coś sensowniejszego niż głośniki wymontowane z opla szwagra?
    #MuremZaBonusem

Legionista Awatar Kusza
    Moim zdaniem zestawy typu 5.1 są zupełnie niepotrzebne do słuchania muzyki, co więcej zakłócają naturalny odbiór. Do 500 pln można zmontować jakiś zestaw wzmacniacz + kolumny. Co do wzmaków ja mam od lat starego Luxmana - bardzo solidny japoński sprzęt moim zdaniem dużo lepsze niż jakieś Toshiby czy inne Pioneery.

http://allegro.pl/kultowy-wzmacniacz...057544496.html

Co do kolumn to już ekspertem aż takim nie jestem ale w weekend będę miał pewnie troche wolnego to mogę coś poszperać w necie

Rzecz jasna kwestia na czym Ci bardziej zależy. Kupno nowego zestawu do domu ze sklepu, czy montowanie coś samemu z używek. Ja osobiście skłaniam się ku temu drugiemu, trzeba trochę więcej poszperać ale można kupić o 3 klasy wyższy sprzęt niż obecnie produkowane naszpikowane niepotrzebną elektroniką i bajerami zabawki
    Ostatnio edytowane przez Kusza ; 21-12-2017 o 14:58
    ...Trzech setek armat ryczy kanonada,
    Zda się pod trupem ziemia się rozpęknie, —
    O dziecko polskie, za Twojego dziada,
    Który tam zginął, niech Twe serce klęknie,
    O dziecko polskie, święć się krwi szkarłatem
    I wołaj: Wolność! I bij w kratę lochów,
    Bo jeśli Bóg jest nad tym podłym światem,
    Toś ty zbawione przez Wolę i Grochów...

Właśnie po napisaniu tego posta też tak pomyślałem, że może lepiej kupić jakieś dwie małe kolumienki, mały sub i wzmacniacz, pospinać i śmigałoby jak ta lala
    #MuremZaBonusem

Legionista Awatar rey
    A ktoś w temacie soundbarów może się wypowiedzieć? Czy dają radę, czy miał do czynienia, no i w końcu jaki - bo rozbieżnośc cenowa jest dość potężna.
    ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Jeszcze jedna opcja: soundbar+dvd+telewizor?
    Można to w jakiś niezbyt skomplikowany sposób połączyć?
    Kombinuję jeszcze z kolumnami aktywnymi, bo szczerze to nie lubię jak na szafce tv mam sto tysięcy różnych "pudełek"...
    Ktoś, coś?
    #MuremZaBonusem

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez berserk Zobacz posta
    Jeszcze jedna opcja: soundbar+dvd+telewizor?
    Można to w jakiś niezbyt skomplikowany sposób połączyć?
    Pytanie bardzo ogólne, bo zależy jakim sprzętem dysponujesz. U mnie niezbyt skomplikowanie polega na: podłączeniu zwrotnym audio (HDMI ARC) tv Panasonic + soundbar Denon DHT-S514, do Denona poprzez wejście HDMI Bluray Panasonic. Śmiga aż miło, całość połączona dwoma kablami HDMI.

Co do pytania czy soundbar daje radę: jak dla mnie zdecydowanie tak, choć nie miałem wcześniej z innym sprzętem do czynienia. Na pewno do oglądania filmów się sprawdzi, bo głośniki montowane obecnie w tv grają tak, że pożal się Boże. Zanim urodziła się nam pociecha to wieczorne oglądanie filmów przy dosyć mocno podkręconej głośności znacznie zyskało na efektowności. Mieszkam w bloku więc nie mam za bardzo miejsca na sprzęt 5.1 czy 7.1, soundbar to dla mnie rozsądny kompromis.
    "Jeśli mówimy o establishmencie, który ukształtował się w pierwszej połowie lat 90., (...) część z nich to ludzie, którzy przez wiele lat podziemia zachowywali się w sposób wzorowy, walczyli, to nie jest tylko dawna nomenklatura (...). To oni stworzyli, wraz z częścią ówczesnej nomenklatury, grupę, dziś już prawie jednorodną i to ta grupa, (...) jest dla Polski nie walorem, ale obciążeniem, (...) bo zainteresowana jest życiem politycznym i społecznym wyzutym z wszelkich wartości." - L. Kaczyński

U mnie tak samo rozchodzi się o brak miejsca no i chyba opcja z soundbarem wydaje mi się tańsza...
    Wiem, że to o co teraz zapytam może być jakaś głupotą, ale jakoś nigdy elektronika mnie nie jarała, tak więc w momencie kiedy pod TV mam podłączoną telewizję kablem HDMI zostaje mi jeszcze jedno wejście HDMI pod które podłączyłbym DVD/Bluray to wtedy soundbar mogę sobie podłączyć do TV za pomocą tego wejścia/wyjścia optycznego czy jak to tam się nazywa, lub tymi zwykłymi kablami czincz?nie mam w TV połączenia Bluetooth, więc takie połączenie soundbara z TV odpada...
    #MuremZaBonusem

Legionista Awatar jasna długa prosta
    Cytat Zamieszczone przez rey Zobacz posta
    A ktoś w temacie soundbarów może się wypowiedzieć? Czy dają radę, czy miał do czynienia, no i w końcu jaki - bo rozbieżnośc cenowa jest dość potężna.
    Ja poszedłem w Bose Solo 5 pod TV i polecam. Jakość dźwięku, jak dla mnie, znakomita i aż miło momentami posłuchać. Podobny jest Solo 15, tylko większych gabarytów, ale jak się zmieści to polecam. Łącze się z TV kablem optycznym, z lapem i kom przez blutufa. Można być zadowolonym ze sprzętu, jak kogoś nie bolą koszty za takie pudełko...Kupowałem w Galerii Mokotów w sklepie producenta. Kiedyś była opcja, że na jakiś czas można sobie wypożyczyć do przetestowania, ale czy tak jest nadal nie wiem.

Legionista
    Znowu zależy od tego, jakim sprzętem dysponujesz. Ja mam tak (od końca): Bluray przez HDMI do Soundbara (ten ma 2 gniazda HDMI: IN - tu idzie Bluray oraz ARC OUT - do telewizora), Soundbar przez HDMI ARC do TV. W TV zostają mi 2 gniazda HDMI wolne, jako że zamiast dekodera kablówki mam kartę CI. A wejście optyczne w TV, w które teoretycznie mógłbyś wpiąć Soundbara, obecnie zajmują słuchawki z kilku postów wyżej Konkludując: u mnie Bluray jest podpięty do TV pośrednio poprzez Soundbar.

Legionista Awatar TNTP
    Zacznę od tego, że słoń nadepną mi na ucho i dodatkowo się na tym (na głośnikach/wzmacniaczach/monitorach studyjnych/subwooferach aktywnych) po prostu nie znam
    Ale jako, że planuję pomęczyć sąsiadów i powoli noszę się z kupnem czegoś lepszego niż pierdziawki w tv/lapku/projektorze to coś tam się podkształciłem i z tego co zdążyłem rozkminić.

To soundbary to gówno - to znaczy dobre soundbary to nie gówno, tylko te dobre kosztują kilka klocków -> a w tej cenie możesz złożyć sobie coś lepszego, za mniejsze sianko.
    Tylko, że tutaj dochodzimy do drugiego końca kija - skoro się nie znamy na tym, to ciężko żebyśmy byli w stanie samemu złożyć (i podłączyć) coś co będzie dobrze grało z komputera/telefonu/tv i nie będzie zagracało pokoju.

Ja osobiście najpewniej wejdę w Soundbara (Yamahe YSP-5600) właśnie dlatego, że to pójście na łatwiznę, obarczone wadami i przede wszystkim kosztami, ale optymalizujące cały system audio.
    Lieber tot als rot!!

Legionista
    Niezłe cacko, ale cena, jak dla mnie, zaporowa.

Legionista Awatar TNTP
    No tak, tylko jak chcesz iść w jakość to albo płacisz, albo idziesz w gotowca w postaci kina domowego (za które i tak płacisz), albo bawisz się i składasz wszystko samemu - na co mnie intelektualnie nie stać .
    Chyba, że od razu idziesz w oszczędności - co siłą rzeczy odbija się na jakości, tylko, że ja w takiej sytuacji to raczej nie bawił bym się w soundbara, bo to raczej jest ersatz, czy tam placebo dla dobrego sprzętu.
    Lieber tot als rot!!

Legionista
    Nie demonizowałbym sprzętu za prawie 2 klocki, zwłaszcza jeśli komuś słoń nadepnął na ucho. Ciekawe czy różnica w odczuciu jest warta dodatkowych 4 tysi, ale to pewnie kwestia subiektywna. Wszystkiego dobrego na Święta Bożego Narodzenia!

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez unoy Zobacz posta
    Nie demonizowałbym sprzętu za prawie 2 klocki, zwłaszcza jeśli komuś słoń nadepnął na ucho. Ciekawe czy różnica w odczuciu jest warta dodatkowych 4 tysi, ale to pewnie kwestia subiektywna. Wszystkiego dobrego na Święta Bożego Narodzenia!
    Dziękuję
    Również Wszystkiego co najlepsze.

Teraz przejdę do konkretów - czy ktoś może mi wyjaśnić zapewne subtelną różnicę pomiędzy gniazdem z
    - grubym rantem
    - płaskim rantem
    - frezowanym rantem
    chodzi mi o takie zwykłe gniazdko - w sensie elektryczne
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez ceziklech Zobacz posta
    Ma ktoś może elektryczną suszarkę do ubrań? Warto jest sobie kupić?
    Użytkownik mOFMC posiada. Podbij do niego na priv.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

niezrzeszony Awatar jednopostowiec
    Forumowicze. Rozglądam się za 40' i póki co wybór padł na Sharpa >>> https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizo...-lc-40cfg6352e .
    Warto, czy dokładać do https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizo...ng-ue40m5002ak ten ma niby gorsze odświeżanie, nie wiem czy się tym aż tak przejmować. Ostatnio TV kupowałem parę lat temu i jestem zielony. Zależy mi na fullHD, Smart zbędny.Cena do 1500

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez jednopostowiec Zobacz posta
    Forumowicze. Rozglądam się za 40' i póki co wybór padł na Sharpa >>> https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizo...-lc-40cfg6352e .
    Warto, czy dokładać do https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizo...ng-ue40m5002ak ten ma niby gorsze odświeżanie, nie wiem czy się tym aż tak przejmować. Ostatnio TV kupowałem parę lat temu i jestem zielony. Zależy mi na fullHD, Smart zbędny.Cena do 1500
    Zobacz tę markę. Polecam:
    http://allegro.pl/telewizor-40-kruge...f-4ca0be304141
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Dzięki Jaco. Nie dodałem, że tv ma być z oferty MM :/ Rodzice mają tam jakieś bony/talony i chcą sobie sprezentować tv. Wybór raczej okrojony, dlatego pytałem właśnie o te konkretne modele.

Legionista Awatar Jaco
    Dzięki Jaco. Nie dodałem, że tv ma być z oferty MM :/ Rodzice mają tam jakieś bony/talony i chcą sobie sprezentować tv. Wybór raczej okrojony, dlatego pytałem właśnie o te konkretne modele.
    Cenowo K&M wymiatają w korelacji z jakością.
    Rada: weź te bony od Rodziców, kup polecany przeze mnie telewizor, bony wykorzystaj na inny korzystny zakup. Przynajmniej ja bym tak zrobił.
    Opcja mioduska: zakupiony w MM sprzęt wystaw na allegro i różnicę sprezentuj Rodzicom.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Uuuu dochodzi jeszcze jeden aspekt. Nabywcy to zakupowi tradycjonaliści. Książki, buty czy drobne agd/rtv zamówią online, ale grubszy sprzęt muszą zobaczyć na własne oczy
    Póki co dzięki. Zakup nie jest "na już", może ktoś się jeszcze odezwie.

o doszedł jeszcze taki Soniacz https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizo...=Sony+KDL-40RE

edit:
    Jaco raz jeszcze dzięki za sugestie. Wygrała opcja "pomacaj i kup" i wybór padł na SONY KDL-40WE660
    Zastanawiam się czy nie dorzucić im soundbara, zawsze to lepszy dźwięk niż z wbudowanych głośników.
    Zobaczymy... moze np SONY HT-CT180
    Ostatnio edytowane przez jednopostowiec ; 14-01-2018 o 09:13

Legionista
    Mnie również interesuje zakup soundbara, ponieważ nie będę miał miejsca na standardowe nagłośnienie. Chcę kupić soundbar, który będzie grał zdecydowanie lepiej niż standardowe głośniki w telewizorze (Samsung UE60J6240), a jednocześnie z góry zaznaczam, że nie jestem melomanem, więc chciałbym ograniczyć wydatek do 2 tysięcy złotych. A może moim oczekiwaniom sprosta najprostszy soundbar np. Samsunga kosztujący 750-1200 zł?

PS. Gdzie zamówić uchwyt do telewizora? Rozbieżność cenowa do 60' jest od 30 do 300 zł, więc interesuje mnie wariant rozsądny

Forumowicze, czy maty antywibracyjne pomogą na "wychodzącą" pralkę, czy to pic na wodę pomocny tylko na lekkie drżenie i wyciszenie?
    Od jakiegoś czasu pralka łazi mi po łazience i się zastanawiam czy to coś da, czy coś się spiermadnoliło że tak lata :/ Ewentualnie co sprawdzić? Mocowanie tej przeciwwagi?

Legionista Awatar Stout
    Pralka ze wsadem od góry?
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista
    Forumowicze, czy maty antywibracyjne pomogą na "wychodzącą" pralkę, czy to pic na wodę pomocny tylko na lekkie drżenie i wyciszenie?
    Od jakiegoś czasu pralka łazi mi po łazience i się zastanawiam czy to coś da, czy coś się spiermadnoliło że tak lata :/ Ewentualnie co sprawdzić? Mocowanie tej przeciwwagi?
    Przede wszystkim wyczyść porządnie nóżki. Zbierający się kurz i wilgoć tworza naturalny smar i zachęcają pralkę do spacerów

Wysłane z mojego XT1580 przy użyciu Tapatalka

Cytat Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
    Pralka ze wsadem od góry?
    Tradycyjna od frontu.

Navi nóżki czyszczone przed Świętami

Może wskazówką będzie to, że coś nieźle łomocze w środku, tak jakby bęben rzucało.
    Ostatnio edytowane przez jednopostowiec ; 15-01-2018 o 12:31

Legionista Awatar hajti
    Tradycyjna od frontu.

Navi nóżki czyszczone przed Świętami

Może wskazówką będzie to, że coś nieźle łomocze w środku, tak jakby bęben rzucało.
    Łożyska prawdopodobnie do wymiany.

Warto jeśli masz dość wilgotne mieszkanie i nie masz gdzie wieszać prania. Moja znajoma miała ogólnie problem z wilgocią w mieszkaniu, kupiła sobie ostatecznie taką suszarkę i nie narzeka. Jednak suszarka ma również swoje wady
    żre dużo prądu
    zajmuje troche miejsca
    ubrania sa pogniecione i cięzko jest potem wyprasować
    wszystkiego w niej nie wysuszysz i część ubrań musisz i tak suszyć tradycyjnie
    Z tego też względu nie kupowaliśmy ale postawiliśmy sobie po prostu tradycyjną suszarkę.
    https://szczecinek.com/artykul/rodza...o-ubran/301283
    Ostatnio edytowane przez pioben ; 29-01-2018 o 07:19

Legionista Awatar rey
    Cytat Zamieszczone przez hajti Zobacz posta
    Łożyska prawdopodobnie do wymiany.
    Niekoniecznie. U mnie w podobnym przypadku okazało się, że odczepiło się mocowanie amortyzatora bębna. W rezultacie bęben walił o obudowę i pralka w czasie wirowania przesuwała się z 0.5 m. Naprawa na gwarancji więc nie wiem ile kosztowała, ale na pewno mniej niż wymiana łożyska.
    ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Problem był bardzo przyziemny, dosłownie
    Poluzowała się jedna z nóżek i pralka nie była dobrze wypoziomowana.... ale nie myślałem, że taka drobnostka będzie skutkowała takimi spacerami. Póki co spokój
    Dzięki raz jeszcze!

Uprawnienia umieszczania postów