Strona 312 z 314 PierwszyPierwszy ... 212262302308309310311312313314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9,331 do 9,360 z 9405

Wątek: Piłkarze Legii Warszawa - wczoraj, dziś, jutro

Legionista Awatar AGZI
    Cytat Zamieszczone przez Gabro Zobacz posta
    Zaczyna się też ruch wokół Niezgody. Wcześniej było info o Rosji, teraz Turcja (Besiktas).

Fajnie u niego wygląda statystyka xG....ścisły top w lidze pod tym względem

http://ekstrastats.pl/strzaly-expect...-indywidualnie
    Niedobrze.Rozmontują Vuko drużynę i znowu miną miesiące,zanim się coś nowego wyklaruje.I to pod warunkiem,że kogoś w ogóle za niego sprowadzimy,co nie jest pewne.Czy nie możemy w końcu zacząć funkcjonować bez permanentnego kryzysu?Jak tylko drużyna zaczyna funkcjonować,to zaraz trzeba kogoś ważnego sprzedać...
    #MioduskiOut

Legionista Awatar Somebody
    Akurat strata Niezgody nie byłaby z punktu widzenia Legii jakimś wielkim dramatem, bo Jarek jest niestety szklany i choć nie sposób odmówić mu skuteczności, to ciężko opierać na kimś takim swój atak. Dodatkowo cały czas jest zawodnikiem mocno ograniczonym jeśli chodzi o technikę i grę tyłem do bramki, więc szansa na to, że po dobrych meczach w Europie jego wartość znacząco wzrośnie jest niestety niewielka. Tak czy siak jeśli mówimy o pieniądzach mniejszych niż 3 miliony euro (biorę poprawkę na to, że chodzi o Rosję/Turcję), to może lepiej zaryzykować i dograć z Jarkiem pełny sezon, bo trochę bramek chłop jeszcze w lidze nastrzela

Legionista Awatar AGZI
    Cytat Zamieszczone przez Somebody Zobacz posta
    Akurat strata Niezgody nie byłaby z punktu widzenia Legii jakimś wielkim dramatem, bo Jarek jest niestety szklany i choć nie sposób odmówić mu skuteczności, to ciężko opierać na kimś takim swój atak. Dodatkowo cały czas jest zawodnikiem mocno ograniczonym jeśli chodzi o technikę i grę tyłem do bramki, więc szansa na to, że po dobrych meczach w Europie jego wartość znacząco wzrośnie jest niestety niewielka. Tak czy siak jeśli mówimy o pieniądzach mniejszych niż 3 miliony euro (biorę poprawkę na to, że chodzi o Rosję/Turcję), to może lepiej zaryzykować i dograć z Jarkiem pełny sezon, bo trochę bramek chłop jeszcze w lidze nastrzela
    No jest szklany,fakt.Problem w tym,że nie mamy realnej alternatywy,napastnika z choćby porównywalnymi umiejętnościami.A gdyby ktoś za niego przyszedł,to obawiam się,że byłby to kolejny 30 letni Hiszpan po półrocznej kontuzji(o ile w ogóle ktoś nowy by przyszedł,co nie jest pewne).Może to trochę pesymistyczne założenie,ale po ruchach transferowych Mioduskiego naprawdę ciężko o optymizm.Chciałbym wierzyć,że mają już ze 2-3 opcje na ewentualne zastępstwo Jarka,ale jakoś tak nie wierzę.
    Ostatnio edytowane przez AGZI ; 22-11-2019 o 15:03
    #MioduskiOut

coraz chudszy Awatar Kijek
    Sprzedajemy Niezgode, najlepiej za 2 mln euro bo Mioduch za więcej nie umie.

Zostanmy z Kante i Sanogo a potem niech w maju wegetarianie oglosza, że brak mistrzostwa to wina Vukovica.

#teamVuko (zanim to było modne)

Cytat Zamieszczone przez AGZI Zobacz posta
    No jest szklany,fakt.Problem w tym,że nie mamy realnej alternatywy,napastnika z choćby porównywalnymi umiejętnościami.A gdyby ktoś za niego przyszedł,to obawiam się,że byłby to kolejny 30 letni Hiszpan po półrocznej kontuzji(o ile w ogóle ktoś nowy by przyszedł,co nie jest pewne).
    Chciałbym tylko przypomnieć, że dwa lata temu królem strzelców Ekstraklasy był przychodzący z 3 ligi hiszpańskiej Carlitos, w ostatnim sezonie koronę zdobył 35 letni Angulo, a obecnie z Niezgodą pozycję lidera współdzielą Imaz (29 lat - transfer z 2 ligi hiszpańskiej) i Felix (28 lat - przyszedł z 3 ligi hiszpańskiej). Jeżeli Kucharski nie będzie w stanie zastąpić Jarka jakimkolwiek wartościowym zawodnikiem, to niech nie robi sobie nadziei na to, że kiedykolwiek trafi mu się robota za granicą

Legionista
    Niezgoda nei na Europę, bo nie umie grac tyłem do bramki?
    Wydaje się, że może nie na pierwsze rundy eliminacyjne, gdzie rywale mogą murować.
    Na lepszych rywali, którzy sami będą atakować i zostawią więcej przestrzeni Niezgoda byłby w sam raz - o ile będzie w formie, a nie po kolejnym leczeniu.
    Kulenovic grał dobrze tyłem do bramki

Potencjalna sprzedaż Niezgody i z kim zostaniemy:
    Początek roku mielismy wybitnie pechowy. Niezgoda, Kante sie nadawali się do gry. Sanogo natychmiast kontuzja. Zostaliśmy z gwiazdorem Carlitosem i Kulenovicem.
    Oczywiście może się scenariusz powtórzyć - sprzedamy Jarka,a reszta się wysypie.
    Równie prawodopodobne jednak jest, że sam Niezgoda złapie mniej lub bardziej poważny uraz i i tak nei będzie grał.

Natomiast patrząc na prace Vukovica mam jakby mniejsze obawy:

1. Kante pod wodzą Aco jest (wciąż? jeszcze? może zawsze?) niezbyt skuteczny, ale śewietnie przytrzymuje piłkę i potrafi rozegrać ją z kolegami z drużyny. A na wyższy poziom wszedł w końcu Litwin, doszedł Wszołek - nawet jeśli to nie Kante wpakuje piłkę do siatki - to będzie komu wykończyć.
    2. Sanogo - w Zagłebiu jednak coś strzelał. Widział w nim coś Magiera. Vuko widział w nim podobno napastnika nr 1 na początku roku. Chłopak coś musi potrafić. Powrót do zdrowia i grania moze sprawić, że zobaczymy co takiego widzieli w nim trenerzy.
    3. Vuko bardzo umiejętnie wprowadza młodych. Rosołek już strrzelił jakże ważną barmkę.

Podsumowując - na pewno lepiej Niezgodę zatrzymać i mieć znacznie większa siłe ognia (ile bysmy za niego dostali teraz, a ile, jak nie daj Panie złapie kontuzję i znów niedogra - mnie nie interesuje) niż bez Jarka. Bradzo chciałbym go zobaczyć w Legii przyszłą jesienią w europejskich pucharach - w fazie grupowej. Mam wrażenie, że mógłby jeszcze wszsytkich zadziwić - nawet zwoleników jego talentu.
    Także na pewno, gdyby odszedł, to łezkę bym uronił. Ale bym nie rozpaczał. Mam ufność, że i tak dalibyśmy radę.
    koko koko Skorza spoko...

Legionisci.com Awatar Woytek
    Akurat strata Niezgody nie byłaby z punktu widzenia Legii jakimś wielkim dramatem, bo Jarek jest niestety szklany i choć nie sposób odmówić mu skuteczności, to ciężko opierać na kimś takim swój atak.
    Ewentualne sprzedanie Niezgody w dobrym dla niego momencie rozumiem, gdybym:
    1) był Niezgodą i chciałbym złapać kontrakt życia póki jest zdrowie
    2) byłbym prezesem, który potrzebuje żywej gotówki

Ale dla trenera/drużyny i kibiców to raczej kiepska wiadomość.

Uogólniając: trzy lata temu czytałem posty w podobnym tonie jak odchodził Nemanja Nikolić. Do tej pory nie sprowadziliśmy lepszego.

Cytat Zamieszczone przez Woytek Zobacz posta
    .

Uogólniając: trzy lata temu czytałem posty w podobnym tonie jak odchodził Nemanja Nikolić. Do tej pory nie sprowadziliśmy lepszego.

+1.

Już nawet nie będę przypominał jakie posty były przy Guilherme jak odchodził.

Cytat Zamieszczone przez Yevaud Zobacz posta
    Niezgoda nei na Europę, bo nie umie grac tyłem do bramki?
    Wydaje się, że może nie na pierwsze rundy eliminacyjne, gdzie rywale mogą murować.
    Na lepszych rywali, którzy sami będą atakować i zostawią więcej przestrzeni Niezgoda byłby w sam raz - o ile będzie w formie, a nie po kolejnym leczeniu.
    Kulenovic grał dobrze tyłem do bramki
    Kulenovic był przede wszystkim piłkarzem surowym, dlatego ja bym go z tej dyskusji w ogóle wykreślił

Odnośnie Niezgody i jego braku umiejętności gry tyłem do bramki, wychodzę z założenia, że przy głęboko cofniętej drużynie i opieraniu gry na skrzydłach może to być całkiem przydatne, natomiast nie twierdzę przy tym, że dla Jarka nie byłoby w ogóle miejsca. On ma instynkt kilera, więc w Szkocji sekundy po swoim wejściu pokazał jak wartościowym potrafi być zawodnikiem, ale obawiam się, że przy lepiej zorganizowanej defensywie jego braki w wyszkoleniu technicznym mogą być dużym problemem. Tak czy siak na pewno lepiej Jarka w klubie mieć niż oddać za mniej niż 3 bańki za granicę

Legionista Awatar R.
    Ewentualne sprzedanie Niezgody w dobrym dla niego momencie rozumiem, gdybym:
    1) był Niezgodą i chciałbym złapać kontrakt życia póki jest zdrowie
    2) byłbym prezesem, który potrzebuje żywej gotówki

Ludzie na fali sukcesów i LM oczekiwali, że będą kolejne kroki w przód zwłaszcza w pucharach, w których ten Nikolic już tak dobrze nie wyglądał. Życie jednak zweryfikowało pewne nadzieje...
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista Awatar wklepack
    Zwłaszcza kibiców. Ile razy jak Jarek wchodzil myślałem tylko żeby strzelił, tylko żeby strzelił. Ile radości daje bramka strzelona przez młodego (jak na Polskie warunki) skromnego Polaka. I jakoś tak przyjemniej jak dzieciaki krzyczą "Niezgoda"!. Także łatwo się utożsamić z takim piłkarzem. Skromny pracowity, nie pierdo... li i nie narzeka jak niektóre primadonny. Aby był z nami jak najdłużej.

Ja nie wierze w akcje w stylu sprzedamy za 3 a kupimy za 0.3 bez straty jakosci i napastnika.

Legionista
    trzy temu czytałem posty w podobnym tonie jak odchodził Nemanja Nikolić. Do tej pory nie sprowadziliśmy lepszego.
    Ale w momencie gdy odchodził Nikolic wydawało się, że zostajem z Prijovicem - że nie trzeba nikogo sprowadzać, bo jest na miejscu ktoś, kto potrafi wypełnić lukę. Patrzyliśmy też pod kątem europejskich pucharów, gdzie nasz Zlatan spisywał się lepiej niż Węgier. Bo w lidze, wydawało się - odjeżdżamy wszystkim.
    Nikt nie przewidywał wtedy, że w Legii całość wykupi Mioduski, że Leśnodorski, który wprowadził Legię na szczyt odejdzie i zapanuje degrengolada. Także wtedy optymizm mimo odejścia świentnego i megaskutecznego napastnika był uzasadniony.
    Pewnie 2 miesiące później już ilość "niewylanych po Nikolicu łez" byłaby znacznie mniejsza.
    .
    Tak i teraz - pewnie, że znacznie lepiej mieć Jarka w składzie niż nie mieć. To świetny napastnik z instynktem łowcy. Ale są przesłanki, by jednak w razie jego odejścia pozostawać optymistą.
    Ja z drugiej strony przypomnę płacze za Carlitosem. Gwiazdora nie ma - Legia gra znacznie ciekawszą piłkę i strzela sporo bramek.
    koko koko Skorza spoko...

Legionisci.com Awatar Woytek
    Cytat Zamieszczone przez Yevaud Zobacz posta
    Ale w momencie gdy odchodził Nikolic wydawało się, że zostajem z Prijovicem - że nie trzeba nikogo sprowadzać, bo jest na miejscu ktoś, kto potrafi wypełnić lukę. Patrzyliśmy też pod kątem europejskich pucharów, gdzie nasz Zlatan spisywał się lepiej niż Węgier. Bo w lidze, wydawało się - odjeżdżamy wszystkim.
    Nikt nie przewidywał wtedy, że w Legii całość wykupi Mioduski, że Leśnodorski, który wprowadził Legię na szczyt odejdzie i zapanuje degrengolada. Także wtedy optymizm mimo odejścia świentnego i megaskutecznego napastnika był uzasadniony.
    Pewnie 2 miesiące później już ilość "niewylanych po Nikolicu łez" byłaby znacznie mniejsza.
    Dobrze opisałeś ówczesne reakcje - właśnie takimi je zapamiętałem i... zupełnie się z nimi w tamtym momencie nie zgadzałem. Byłem po prostu wśród tych, którzy płakali, że odchodzi, bo lepszego napastnika na oczy w tym klubie nie widziałem odkąd chodzę na mecze. Niemal oczywistym dla mnie było, że lepszego nie będzie przez dłuższy czas.

W innej rzeczywistości, ale w podobnej skali należy rozpatrywać właśnie Jarka, bo w zasadzie w tym sezonie już udowodnił, że co jak co, ale trafiać do bramki rywali umie, a o to przecież w piłce chodzi. Szansa, że przyjdzie ktoś, kto będzie strzelał tyle samo, jest mocno średnia. Jedynie kwestia jego zdrowia / osobistej szansy na większe zarobki powstrzymuje mnie od dosadniejszego stanowiska.

Legionista Awatar AGZI
    Chciałbym tylko przypomnieć, że dwa lata temu królem strzelców Ekstraklasy był przychodzący z 3 ligi hiszpańskiej Carlitos, w ostatnim sezonie koronę zdobył 35 letni Angulo, a obecnie z Niezgodą pozycję lidera współdzielą Imaz (29 lat - transfer z 2 ligi hiszpańskiej) i Felix (28 lat - przyszedł z 3 ligi hiszpańskiej). Jeżeli Kucharski nie będzie w stanie zastąpić Jarka jakimkolwiek wartościowym zawodnikiem, to niech nie robi sobie nadziei na to, że kiedykolwiek trafi mu się robota za granicą
    Ale z tych wymienionych tylko jednego sprowadzał Mioduski i to po tym jak już się sprawdził w naszej lidze.Nie twierdze,że wśród takich zawodników nie ma kozaków,ale po prostu nasz prezes nie potrafi ich wynajdować.Więc niech lepiej nie rusza czegoś,co działa.Bo obawiam się,że przy jego (i Kucharskiego) zdolnościach jest znacznie większa szansa na następnego Hildeberto,niż następnego Vadisa.
    Ostatnio edytowane przez AGZI ; 22-11-2019 o 23:42
    #MioduskiOut

Legionista Awatar Jestem
    To może ktoś by sobie przypomniał jak to Niezgoda miał być sprzedany bez zagrania meczu w Legii oraz jęki, że się nie nadaje?
    Na szczęście mamy nieco młodych na stanie z predyspozycjami, to tak jak było z Jarkiem na wypożyczeniu pi razy drzwi ...

p.s. Nie da się kupić tanio dobrej i gotowej dziewiątki, tacy którzy tylko przypominają dobrą dziewiątkę albo tylko stali koło takiej są rozchwytywani na pniu! Przypadek, że Kulenović poszedł za takie dobre pieniądze?
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
    Sprzedajemy Niezgode, najlepiej za 2 mln euro bo Mioduch za więcej nie umie.

:
    Leśny sprzedal najlepszego pilkarza w historii ligi, jednego z najlepszych napastników w historii ligi i typa co strzelał bramki w LM za ŁĄCZNIE 7 mln euro.
    Mioduski sprzedał ofensywnego pomocnika bez formy i liczb, napastnika co nigdy formy nie miał, za taką samą kwotę.

Przez ten swój fanatyzm, tracisz jakąkolwiek wiarygodność.
    Mioduski won
    Cytat Zamieszczone przez Mioduch na dwa dni przed ostatnią kolejką Ekstraklasy, po najgorszej grupie mistrzowskiej w naszym wykonaniu od wejścia w życie ESA37
    Niezdobycie mistrzostwa powoduje, że musimy walczyć w kwalifikacjach Ligi Europy, a nie Ligi Mistrzów i to wszystko. Zawodnicy dodatkowo nie dostaną bonusu za mistrzostwo. [...] Różnica we wpływach dla Legii od Ekstraklasy za zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca w tabeli to maksymalnie około 1,5 mln złotych. Paradoksalnie może być tak, że klubowa księgowa wicemistrzostwo kraju uzna za sytuację finansowo korzystniejszą

Cytat Zamieszczone przez Darex13 Zobacz posta
    Leśny sprzedal najlepszego pilkarza w historii ligi, jednego z najlepszych napastników w historii ligi i typa co strzelał bramki w LM za ŁĄCZNIE 7 mln euro.
    Mioduski sprzedał ofensywnego pomocnika bez formy i liczb, napastnika co nigdy formy nie miał, za taką samą kwotę.

Przez ten swój fanatyzm, tracisz jakąkolwiek wiarygodność.
    Co trzeba mieć w glowie żeby to że sobą porównywać?
    Chociażby z faktu na wiek obu.

Chujowa próba, musisz próbować dalej.

No co ty... Muzyk obecnie się nie nadaje Obejrzałem bardzo dużo treningów - to jeszcze nie ta półka.
    Na ten moment ZDECYDOWANIE Cierzniak.
    Jak sądzisz, czy Cierzniak zostanie na kolejny sezon? Osobiście mam nadzieję, że tak nie będzie. Lubię go, ale piłkarsko jest już po drugiej stronie rzeki i strach go wystawiać w bramce. Inna sprawa, że nie bardzo widzę w ekstraklapie jakąś alternatywę dla niego.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez AGZI Zobacz posta
    Ale z tych wymienionych tylko jednego sprowadzał Mioduski i to po tym jak już się sprawdził w naszej lidze.Nie twierdze,że wśród takich zawodników nie ma kozaków,ale po prostu nasz prezes nie potrafi ich wynajdować.Więc niech lepiej nie rusza czegoś,co działa.Bo obawiam się,że przy jego (i Kucharskiego) zdolnościach jest znacznie większa szansa na następnego Hildeberto,niż następnego Vadisa.

Mioduski, ani jakiekolwiek inny prezes nie jest od wynajdywania piłkarzy. Mioduski nie jest od sprowadzania piłkarzy.
    Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!

Cytat Zamieszczone przez Adrian Zobacz posta
    Mioduski, ani jakiekolwiek inny prezes nie jest od wynajdywania piłkarzy. Mioduski nie jest od sprowadzania piłkarzy.
    https://legia.com/wladze-klubu

Nadzór nad całością pionu sportowego sprawuje prezes Dariusz Mioduski.

Legionista Awatar AGZI
    Cytat Zamieszczone przez Adrian Zobacz posta
    Bezpośrednio nie jest.Ale ostatnie słowo zawsze należy do niego.Oprócz tego to on zatrudnia i rozlicza z ich pracy ludzi,którzy za to odpowiadają.
    #MioduskiOut

Lista kopaczy do wyjebania zaczyna się powiększać
    1. Agra
    2. Nagy
    3. Obradović
    4. Philipps
    5. Rocha
    6. WIETESKA

Lista będzie aktualizowana.

Legionista Awatar AGZI
    Cytat Zamieszczone przez Sugarman Zobacz posta
    Lista kopaczy do wyjebania zaczyna się powiększać
    1. Agra
    2. Nagy
    3. Obradović
    4. Philipps
    5. Rocha
    6. WIETESKA

Lista będzie aktualizowana.
    Z tej listy każdego oprócz Wieteski i być może Nagy trzeba by pogonić za darmo,raczej wątpię,żeby ktoś zapłacił.Gorzej,że przydałoby się kogoś sensownego sprowadzić.A z tym może być trudno.
    #MioduskiOut

Legionista Awatar klinton
    Novikovas wypada do końca roku. Musi przejść zabieg ablacji serca.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez klinton Zobacz posta
    Szwoch, Niezgoda, Novikovas...tylko w Warszawie te wady serca wychodzą, czy tylko u nas o tym jest głośno?

Cytat Zamieszczone przez Hermit Zobacz posta
    Szwoch, Niezgoda, Novikovas...tylko w Warszawie te wady serca wychodzą, czy tylko u nas o tym jest głośno?
    Raczej to drugie. Khedira chociażby miał taki zabieg niedawno, gdzieś czytałem, że też Ronaldo w młodości. Natomiast co może niepokoić, to będzie już drugi taki zabieg u Novikovasa, bo pierwszy miał w Bochum.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez emdżej87 Zobacz posta
    Raczej to drugie. Khedira chociażby miał taki zabieg niedawno, gdzieś czytałem, że też Ronaldo w młodości. Natomiast co może niepokoić, to będzie już drugi taki zabieg u Novikovasa, bo pierwszy miał w Bochum.
    Czy ja wiem.. ostatnio rozmawiałem z kimś kto się zna na tym i to jest normalne, że to powraca i ten zabieg przeprowadza się wielokrotnie.

Legionista Awatar Ivan Drugi
    Cytat Zamieszczone przez klinton Zobacz posta
    Wiadomo dlaczego mu nie wychodziło , nie miał serca do gry. Po zabiegu będzie wymiatał.

Gintleman Awatar księciuniu
    Wytną mu Jagę z serca, wszczepią miłość do Stolicy i przy okazji zmienią DNA na legijne. To taka bardziej inwazyjna wersja „zakochiwania się trochę w Warszawie”.
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista Awatar Budyń_70
    Wy to macie poczucie humoru, żaden zabieg na sercu, nawet tak niby prosty, to mimo wszystko nie jest jakaś tam błahostka.

Kulczyk też miał "prosty" zabieg u najlepsiejszych specjalistów...

Uprawnienia umieszczania postów