Strona 124 z 264 PierwszyPierwszy ... 2474114120121122123124125126127128134174224 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,691 do 3,720 z 7911

Wątek: Piłkarze Legii Warszawa - wczoraj, dziś, jutro

Legionista Awatar Chmielo
    Cytat Zamieszczone przez mrquad Zobacz posta
    Niestety nie może, bo niezdolność do wykonywania obowiązków zawartych w kontrakcie wynika w prostej linii z następstwa wykonywania tego kontraktu. Tak jak napisał mkr, gdyby kontuzja wynikała np. wykonywania czynności zakazanych w kontrakcie, jest podstawa do jego rozwiązania.
    Fajnie. Ja też mogę napisać, że mnie się coś wydaje. Tymczasem zapraszam do lektury przepisów:

https://www.pzpn.pl/public/system/fi...o%C5%BCnej.pdf
    A Melanż Trwa...

Cytat Zamieszczone przez Mario Zobacz posta
    Tego Francuza to liga jeszcze nie zna, jak pozna to będzie wycinany w każdym meczu i skończą się jego popisy.
    Wycinany? Zawodnik grający na jeden dwa kontakty? Próbować wycinać to można zawodników takich jak Gui czyli ludzi robiących długie rajdy z piłką. Zresztą Gui tak właśnie jest powstrzymywany a mimo to nie przeszkadza mu to w zaskakiwaniu ligi, mimo, że ta go zna od dawna.

Moulin robi różnicę nie rajdami tylko dobrym ustawianiem się na boisku, szukaniem wolnych przestrzeni, szybkimi decyzjami, precyzyjnymi zagraniami. Kiedy taki Trałka ma go wykaszać? Bez piłki? Wślizg na nogi gdy zawodnik wykonuje podanie z pierwszej piłki to jest natychmiastowa czerwień.

Czemu nikt na świecie nie wpadł na pomysł, że Busquetsa czy Modricia można powstrzymać wycinaniem ( tak jak robią to z Messim, Ronaldo czy innymi szarpakami ).

Legionista Awatar Stout
    Cytat Zamieszczone przez Kawa Zobacz posta
    Tak jak pisałem, pomijam etykę i wizerunek.
    Czy jak lekarz stwierdzi, że górnik w wyniku zmiażdżenia ręki nie może pracować to kopalnia dalej zatrudnia go jako hajera przodowego?
    Nie.Pokrywa koszt protezy,leczenia i ewentualnej dalszej rehabilitacji.Jeśli ma możliwość ,zatrudnia takiego pracownika na stanowisku ,w którym jego niepełnosprawność nie przeszkadza w wykonywaniu obowiązków.
    Ja pracuje w przemyśle ciężkim,w którym dochodzi do ciężkich uszkodzeń ciała oraz wypadków śmiertelnych i moja firma stosuje takie rozwiązania.Ale do tego trzeba mieć zasady i nie przeliczać wszystkiego na pieniądze.
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Cytat Zamieszczone przez Kawa Zobacz posta
    Tak jak pisałem, pomijam etykę i wizerunek.
    Czy jak lekarz stwierdzi, że górnik w wyniku zmiażdżenia ręki nie może pracować to kopalnia dalej zatrudnia go jako hajera przodowego?
    Rozmowa o IV rozeszła się na dwa kierunki rozważania.
    Mój post odnosił się tylko do kwestii etyczno wizerunkowych. W kwestie prawne nie wnikam bo w przypadku Legii i Vrdoljaka nie powinno nawet dojść do rozważania tych opcji przez klub. A czemu to napisałem powyżej.
    PS. Mój post nie był kierowany do Ciebie tylko do Chmielo

Cytat Zamieszczone przez Chmielo Zobacz posta
    Fajnie. Ja też mogę napisać, że mnie się coś wydaje. Tymczasem zapraszam do lektury przepisów:
    Tylko Chmielo zważ, że są to minimalne wymagania, także Ty też nie możesz jednoznacznie się wypowiadać w tej kwestii, chyba że masz informacje o tym, że kontrakt IV nie zawiera korzystniejszych zapisów.

Cytat Zamieszczone przez Finiks Zobacz posta
    Rozmowa o IV rozeszła się na dwa kierunki rozważania.
    Mój post odnosił się tylko do kwestii etyczno wizerunkowych. W kwestie prawne nie wnikam bo w przypadku Legii i Vrdoljaka nie powinno nawet dojść do rozważania tych opcji przez klub. A czemu to napisałem powyżej.
    PS. Mój post nie był kierowany do Ciebie tylko do Chmielo
    A tak przy okazji, to tej umowy z Vroljakiem nie można renegocjować i ten rok dogadać na jakiś normalnych warunkach? Rozumiem, że klub zachowuje się z klasą i nie chcą zrywać kontraktu, jednak piłkarz został tu ściągnięty, żeby grać. Jedna z najwyższych pensji w lidze idzie na kogoś, kto nawet nie jest w stanie trenować.
    No tak, dlatego jasno napisałem, że ten kontrakt można renegocjować, a nie zrywać.

I od razu uprzedzam, żeby nie było znowu jakiś insynuacji. Niech mu ten kontrakt płacą, ale na rozsądnych warunkach.
    Z mojej strony koniec tematu. Po raz któryś podkreślam, że renegocjacja kontraktu, to nie jest żadne wystawienie Ivicy do wiatru.
    Dlatego pisałem kilkukrotnie. Niech mu tę kasę płacą, ale na rozsądnych warunkach. Gwiazdorski kontrakt za siedzenie na ławie. Równie dobrze Vrodljak może docenić fakt, iż Legia postanowiła mu przez rok czasu wypłacać, dajmy na to połowę kontraktu, zamiast przebąkiwać o wykorzystaniu przepisu, który przytoczyłem dwie strony wcześniej.

Myślę, że wizerunkowo byśmy nie stracili, bo i tak moim zdaniem Legia zachowała się bardzo w porządku. Takie jest moje zdanie. Ty możesz mieć inne.
    Ostatnio edytowane przez Chmielo ; 18-07-2016 o 12:22
    A Melanż Trwa...

Legionista

https://www.pzpn.pl/public/system/fi...o%C5%BCnej.pdf
    Muszę Ci przyznać rację, tej uchwały nie doczytałem
    Są przesłanki do zastosowania przepisów art 8 pkt 5-c, oraz art 11 pkt b i to ucina wszelkie spekulacje.
    Narzędzia są w rekach klubu.

Cytat Zamieszczone przez mrquad Zobacz posta
    Muszę Ci przyznać rację, tej uchwały nie doczytałem
    Są przesłanki do zastosowania przepisów art 8 pkt 5-c, oraz art 11 pkt b i to ucina wszelkie spekulacje.
    Narzędzia są w rekach klubu.
    Nic nie ucina. Art. 2 pkt. 2 -> dopiero analiza kontraktu IV może cokolwiek uciąć.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez LegionerS Zobacz posta
    Nic nie ucina. Art. 2 pkt. 2 -> dopiero analiza kontraktu IV może cokolwiek uciąć.
    Człowieku, wiadomo, że mogą mieć zapisy w kontrakcie eliminujące takie rozwiązania, ale jest to jakakolwiek podstawa do rozważań.
    Jeśli chcesz prowadzić dyskusje o tematach w których masz 100% pewności to gadaj z zoną o tym co na obiad było wczoraj.
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

A zresztą. Nie chce mi się tłumaczyć...

Kawa.
    A Melanż Trwa...

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Finiks Zobacz posta
    Moulin robi różnicę nie rajdami tylko dobrym ustawianiem się na boisku, szukaniem wolnych przestrzeni, szybkimi decyzjami, precyzyjnymi zagraniami. Kiedy taki Trałka ma go wykaszać? Bez piłki? Wślizg na nogi gdy zawodnik wykonuje podanie z pierwszej piłki to jest natychmiastowa czerwień.
    Akurat nie w przypadku Trałki i sędziego Marciniaka. Jeszcze w trakcie meczu podpowiedziałby jak dobrze wyciąć bez piłki (wideo na internecie z pracy Marcniaka i podpowiedzi piłkarzom).
    Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!

Legionista Awatar Antares
    Z Vrdoljakiem mogliby się spróbować dogadać, że np wypłacą mu 70-80 procent kontraktu na raz i ma wolną rękę. Może wrócić do Chorwacji i tam skupić się na układaniu sobie życia na emeryturze piłkarskiej. Próbowanie rozwiązania kontraktu gdzie przez błędy lekarzy i zbytniego wyeksploatowania to koniec jego kariery byłoby naprawdę nietaktowne.

Grał w Warszawie 6 lat miewał lepsze momenty i gorsze, był kapitanem i należy mu się szacunek.
    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Legionista
    Tutaj nie ma co analizować, sama uchwała dotyczy minimalnych wymagań kontraktu dla zawodników i w przytoczonym przez Ciebie art 2 pkt 2 mówi :Postanowienia Kontraktu oraz Regulaminu wewnątrz klubowego nie mogą być mniej korzystne niż przepisy niniejszej Uchwały. Niniejsze przepisy zawierają minimalne wymogi, jakim powinien odpowiadać Kontrakt. Czyli jasno jest to określone w przytoczonych przepisach kiedy można rozwiązać i na jakich warunkach. Oczywiście klub może być wielkoduszny i nie rozwiązywać kontraktu ( na co miał czas do 10.07), lub zaoferować wyższe uposażenie niż 50% wartości umowy w okresie przysługującego obniżonego świadczenia.

Ewentualnie klub może wpisać, że jednostronne rozwiązanie kontraktu z powodu kontuzji nie wchodzi w grę.
    Albo inny zapis (równie korzystny) jednostronne rozwiązanie kontraktu jest dopuszczalne po 2 latach nieobecności spowodowanej kontuzją.

Legionista Awatar b.
    Nie wiem w ogóle po co ta rozkmina.

Vrdoljak ma wysoki kontrakt. Nie chcecie go rozwiązać?
    - W ogóle o tym nie rozmawiamy. Uważam, że ze względu na stan jego zdrowia, byłoby to po prostu niemoralne. Płacimy za to wysoką cenę, ale to jest element sposobu działania naszego klubu. Jest to trudne i kosztowne, ale nie mamy wątpliwości, że tak należy zrobić.

Przecież to wyczerpuje temat. Brawo dla Leśnego.

Jak tak czytam to bicie piany, to dochodzę do wniosku, że Wam się musi mocno nudzić w robocie...
    Dyskusja na kilka stron o nieistniejącym zagadnieniu. Leśny stwierdził jednoznacznie i kategorycznie, że wypłacą kontrakt do końca i bez dyskusji.

Druga sprawa, to sranie na własny klub, że prezes powinien zachować się jak снυј˜ niemyty. A jeśli Leśny mówi, że to byłoby niemoralne, to na pewno tylko zamydla, bo naprawdę nie może IV wywalić lub oszacowali stratę wizerunkową, czyli chodzi mu tylko o pieniądze.

Czy na pewno jesteście warszawiakami?

Bądźcie legionistami, a nie ріɀԁамі––.

e: W międzyczasie b napisał to samo, tylko grzeczniej...
    Ostatnio edytowane przez EyeQueue ; 18-07-2016 o 14:17

Legionista Awatar looking1916
    Szarpiecie się o pieniądze, które nie należą do Nas (kibiców ) i pieniądze, które i tak nie pójdą na transfery itd. Post @Finiksa na samej górze powinien zakończyć dyskusje. Nie wszędzie liczy się kasa, tutaj chodzi o moralność.
    Niedawno były narzekania, że jak zawodnik w niższych ligach dozna ciężkiej kontuzji, to mu się nie pomaga, a u nas na odwrót. Powinniśmy być dumni, że Nasz klub jest na tyle dojrzały i profesjonalny, że potrafi zadbać również o swoją markę poprzez niezostawianie zawodnika na lodzie.

A renegocjacja, dobry pomysł, ale ktoś z was by się zgodził na jego miejscu?

Wiadomo ,że zawsze szkoda jest blokować hajs, który można byłoby przeznaczyć na kogoś innego.. Ale.. Ten zawodnik,ma u mnie dozgonny szacunek, za dwa zdarzenia.. karny z Lechem i co ważniejsze, kiedyś po meczu z Koroną( był bojkot) za czasów iti, po meczu piłkarze chcieli podejść podziękować nam za doping spod stadionu.. ochrona sterowana przez Waltera, nie pozwalała im na to,a wtedy Ivica się kłócił, przepychał, ze schabem z ochrony, żeby do nas wyjść. Nie pamiętam może szczegółów tej awantury(pewnie wisi to gdzieś na youtube) lecz IV i Wawrzyniak byli najbardziej aktywni w tej sprzeczce.. Za to ma Szacun, przy najmniej u mnie, tak po prostu.. A bardziej mnie wkurzała płacona gruba kasa dla Henia Berga, niż dla Ivicy.. Pewnie i tak zostanie kaleką, w jakimś stopniu.

Legionista Awatar crolick
    Moulin to pierwszy Francuz w Legii? Nie było nikogo przed wojna?
    A był u nas kiedykolwiek jakiś Niemiec?

Legionista Awatar Raffels
    Gui zszedł z boiska z podejrzeniem wybicia barku...
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Gintleman Awatar księciuniu
    Maciej Tabiszewski ‏@MTabiszewski 11 godz.11 godzin temu

Gui już po pierwszych badaniach. Kości całe, ale niestety nie wszystko jest w porządku.Jutro dalsza diagnostyka i decyzje. 😩
    Może go nam teraz nie wykupią
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista
    Wedlug Batora na TT minimum 6 tygodni przerwy Gui

Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka

No i chvj, no i cześć.
    A Melanż Trwa...

Legionista Awatar krzysiek1916
    Słabo to wygląda.
    Najsensowniej byłoby teraz zagrać na dwójkę z przodu (Niko + Zlatan), w środku Francuza + Jodłę i skrzydłowych (tylko nie wiem których...).

Legionista Awatar Benek
    Ciekawe czy Leśny teraz zaryzykuje i ściągnie kogoś extra w miejsce Gui...
    312meczów*
    65 goli*
    52 asysty*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mogą ulec zmianie

Legionista Awatar grodzisk1
    Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    Ciekawe czy Leśny teraz zaryzykuje i ściągnie kogoś extra w miejsce Gui...
    Obawiam się, że łapę na wszystkim trzyma Mioduski, a ten nie pozwoli sobie na ryzyko, drugi raz w tym roku. Chociaż dla mnie ryzykiem jest nie wzmacnianie kadry i mniejsze szanse na awans do LM lub LE.

Czerwona kartka
    https://www.facebook.com/events/289357731417495/

Mam nadzieję, że to jest żart.

Czerwona kartka
    Cytat Zamieszczone przez Daenerys_Targaryen Zobacz posta
    https://www.facebook.com/events/289357731417495/

Mam nadzieję, że to jest żart.
    Pazdan powinien im wystawić wysoką fakturę za wykorzystywanie wizerunku.

Legionista Awatar Raffels
    Te 6 tyg. to była wersja optymistyczna. Zerwany więzozrost barkowo-obojczykowy i 10 tyg. przerwy...
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista
    Przemysław Zych
    @PrzemZych
    Złe informacje. Najnowsze szacunki lekarzy Legii mówią o 10 tygodniach przerwy Guilherme. Zerwany więzozrost barkowo-obojczykowy.
    Hmm...

Uprawnienia umieszczania postów