Strona 59 z 59 PierwszyPierwszy ... 9495556575859
Pokaż wyniki od 1,741 do 1,770 z 1770

Wątek: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012

Legionista Awatar Loko
    W sumie to Mini to tak podsumował, że temat Igrzysk można by zamknąć i skończyć dyskusję na ten temat, bo więcej dodawać nic nie trzeba.

Z całej tej zbieraniny sportowców, którzy nie zdobyli medalu szkoda mi tylko Marcina Dołęgi, bo facet jechał jako kandydat na 120% po złoto, przegrał sam ze sobą a nie z rywalami.
    Po zawodach powiedział dobitnie o sobie samym co myśli, mam jednak nadzieję, że jedank nie zakończy kariery i udowodni jeszcze nam a przede wszystkim samemu sobie, że jest świetnym ciężarowcem i, że jest w stanie jeszcze sięgnąć po nie jeden medal na MŚ ME i kto wie może na IO w Rio.

Jemu życzę wszystkiego dobrego, a przede wszystkim zdrowia bo to w sporcie jest najważniejsze.
    "Błędy też się dla mnie liczą. Nie wykreślam ich ani z życia, ani z pamięci. I nigdy nie winię za nie innych"
    Wiedźmin

Legionista Awatar Tom Kruz
    Cytat Zamieszczone przez Tom Kruz Zobacz posta
    Jak Łysenko będzie tak dalej rzucać, jak w pierwszej kolejce to o złocie możemy zapomnieć. Zresztą niewykluczone, że to już był rzut na złoty medal.
    Cytat Zamieszczone przez Mini Zobacz posta
    za dwa lata jej odbiorą
    Cytat Zamieszczone przez Tom Kruz Zobacz posta
    Haha. Całkiem możliwe, ale to już nie będzie to samo .
    Cytat Zamieszczone przez Raffels Zobacz posta
    Jak ta koskiara ma prawo tu startowac... Byl jakis czas temu artykul o niej. Cale srodowisko mlociarek wie, ze ona sie koksuje. A ona sobie dalej startuje.
    Dzień po zakończeniu letnich Igrzysk XXX Olimpiady w Londynie Nadieżdzie Ostapczuk odebrano złoty medal w pchnięciu kulą. Białorusinka nie przeszła testów antydopingowych.
    To pierwszy przypadek tych Igrzysk Olimpijskich, kiedy sportowcowi odebrano medal. Od kulomiotki pobrano dwie próbki moczu. Jedną dzień przed konkursem finałowym, drugą w dniu zawodów. Obie zawierały steryd metenolon.

Decyzją MKOl-u złoty medal otrzyma Valerie Adams z Nowej Zelandii, srebro przypadnie Rosjance Jewgenii Kołodko, a brąz Gong Lijiao z Chin.
    No to czekamy na Tatianę .
    Ceterum censeo Carthaginem esse delendam

GieKaeSiak
    Tak się zachowuje ,,dwójka" światowego rankingu w tenisie po nie zdobyciu medalu IO:

"Po tylu wiadomościach i komentarzach od was w zeszłym tygodniu chyba nadszedł czas, żebym i ja coś napisał. Wiem, że rozumiecie, jak ciężkie były dla mnie ostatnie tygodnie. Bardzo żałuję, że nie mogłem wznieść trofeum. W moim sercu nadal jest wielka dziura, po tym jak nie wykorzystałem szansy na medal olimpijski. Marzyłem o tym i zdaję sobie sprawę z tego, jak wiele on znaczy dla mojego kraju. Ale sport nauczył mnie być twardym i silnym w trakcie zwycięstw, i nawet mocniejszym w trakcie porażek. To już weszło w mój charakter. Dziękuję, że wierzyliście we mnie!" - napisał Novak Djoković na swojej stronie na Facebooku.

Przy okazji Djoko pogratulował medali swoim koleżankom i kolegom.

"Chcę powiedzieć, że jestem dumny z moich rodaków z olimpijskiej reprezentacji Serbii. Gratulacje dla naszej drużyny waterpolo [brąz mężczyzn], Andrii [Zlaticia, brąz w strzelectwie] i dla naszych dziewczyn Milicy [Mandić, złoto w taekwondo] i Ivany [Maksimović, srebro w strzelectwie] za ich wspaniały występ i radość, jaką nam przynieśli, zdobywając dla nas wszystkich lśniące medale! Dziękuję wam!" - dodał.

Legionista Awatar Domino KG(L)
    Kończąc wątek Olimpijski - KTO MIAŁ RACJĘ ? 10 medali - ministra "Kto Cię losował" Mucha ( zna się jednak na swoim fachu). A Nasz sport to od dawna na równi pochyłej.
    SUPERBIA ET GLORIA - LEGIA VARSOVIA

Czerwona kartka
    Ministra podsumowała IO na swoim śmiesznym blogu
    http://natemat.pl/27141,peleton-nam-ucieka

Legionista Awatar chajtgr
    Ministra sprytnie się asekurowała i zaniżyła medalową poprzeczkę, a teraz będzie wielką reformatorką.POwodzenia!

Legionista

Czerwona kartka
    niestety ostatni post obrazuje podejscie czesci zawdonikow ;/ swiadczy to tylko o ich amatorstwie.. ;/

GieKaeSiak
    W Montrealu prezentowała identyczny "poziom" co na Igrzyskach, więc naprawdę nie wiem co ten obrazek ma udowodnić.

Legionista
    Tyle jej dał sukces na Wimbledonie, że teraz wszyscy po niej jadą jak po burej suce. A przecież Mini słusznie zauważył, że żenująco słabo spisało się ok. 70% naszej olimpijskiej reprezentacji. W czym oni są od niej lepsi? Wreszcie w czym są lepsze skośnookie pajace, które są absolutnie niegodni reprezentować Polskę?

Legionista Awatar midzi
    Wydaje mi się, że pojazd po niej nie jest związany z olimpiadą jako taką. Isia generalnie nie jest zbytnio lubiana, a ta "słodka klęska" tylko dała paliwo dla hejterów.

GieKaeSiak
    Aga popełniła grzech innego rodzaju. Chciała dobrze się zaprezentować na IO, olała turniej w Stanford i przygotowywała się do igrzysk, lecz kompletnie nie trafiła z formą. Gdy odniosła klęskę powinna najzwyklej w świecie powiedzieć, że czuje się rozczarowana swoją grą, że zawiodła rzeszę kibiców, która wierzyła w jej sukces i jej kibicowała, że ma nadzieje, że za 4 lata w Rio będzie lepiej i Polska będzie mogła się cieszyć z pierwszego medalu olimpijskiego w tenisie. A co było zamiast tego? Najpierw przeprosiny za grę, a po kilku dniach żenujące usprawiedliwienia, że "igrzyska w tenisie nie są najważniejsze", choć ewidentnie ustawiła kalendarz pod imprezę. No i się zaczęło.. co najśmieszniejsze wszyscy jej wrzucają, że olała turniej, bo nie było z tego wielkich pieniędzy, a powinno jej się dostać za żenujące usprawiedliwienia, kłamstwa i brak odwagi przyznania się do porażki.

Wiślaczka Awatar Esk
    Cytat Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
    Aga popełniła grzech innego rodzaju. Chciała dobrze się zaprezentować na IO, olała turniej w Stanford i przygotowywała się do igrzysk, lecz kompletnie nie trafiła z formą. Gdy odniosła klęskę powinna najzwyklej w świecie powiedzieć, że czuje się rozczarowana swoją grą, że zawiodła rzeszę kibiców, która wierzyła w jej sukces i jej kibicowała, że ma nadzieje, że za 4 lata w Rio będzie lepiej i Polska będzie mogła się cieszyć z pierwszego medalu olimpijskiego w tenisie. A co było zamiast tego? Najpierw przeprosiny za grę, a po kilku dniach żenujące usprawiedliwienia, że "igrzyska w tenisie nie są najważniejsze", choć ewidentnie ustawiła kalendarz pod imprezę. No i się zaczęło.. co najśmieszniejsze wszyscy jej wrzucają, że olała turniej, bo nie było z tego wielkich pieniędzy, a powinno jej się dostać za żenujące usprawiedliwienia, kłamstwa i brak odwagi przyznania się do porażki.
    Argument z pieniędzmi jest komiczny. Zwłaszcza, że na IO startowała za własne pieniądze. Nie mówiąc o tym, że przed Igrzyskami opuściła dobrze płatny turniej.

A a' propos głupich tłumaczeń to każdy może coś idiotycznego chlapnąć :
    Korzeniowski :
    Z siódmego miejsca w finale na 200 m stylem motylkowym, pływak zadowolony być nie może. Do trzeciego miejsca nie zabrakło mu kilku setnych sekundy, a prawie dwie.

Polak miał bardzo duży niedosyt po swoim występnie, a jak tłumaczył porażkę?

- Też pierwszy raz w życiu ogoliłem plecy i może to spowodowało, że miałem troszeczkę inne czucie wody. Było inne ułożenie ciała, co spowodowało, że popłynąłem tak jak w półfinale - wyznał w programie "Fakty po Faktach".
    Kraków jest jak pryzmat, przez który pięknieje Ojczyzna.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Esk Zobacz posta
    Argument z pieniędzmi jest komiczny. Zwłaszcza, że na IO startowała za własne pieniądze. Nie mówiąc o tym, że przed Igrzyskami opuściła dobrze płatny turniej.
    Sama płaciła za przelot i zakwaterowanie?
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Wiślaczka Awatar Esk
    Cytat Zamieszczone przez Kawa Zobacz posta
    Sama płaciła za przelot i zakwaterowanie?
    Podobno tak.
    Nie mieszkała w wiosce olimpijskiej tylko wynajęła z siostrą dom nieopodal Wimbledonu ( w którym zawsze mieszka podczas zawodów Wielkiego Szlemu ).

Edit:
    Ktoś wie jak jest z jej "stypendium olimpijskim " ?
    Boże państwo nie płaci za jej przygotowania, treningi, zgrupowania to wiadomo.

Polscy olimpijczycy mają specjalne stypendia wypłacane prosto z budżetu państwa. To po prostu urzędowa pensja zwana dla niepoznaki stypendium. Do tego dochodzą jeszcze stypendia z samorządów: wojewódzkich, miejskich, powiatowych za to, że „olimpijczycy” przygotowują się właśnie w ich miastach, województwach, powiatach. Całe zaplecze też opłacane z podatków: siłownie, treningi, korzystanie z infrastruktury sportowej, dojazdy na zgrupowania, noclegi na zgrupowaniach, wyżywienie, ubiór, przyrządy sportowe, wszystko co potrzebne do treningów sportowcy dostają z pieniędzy podatników. Z własnej kasy niewiele kupują lub wcale.
    http://wpolityce.pl/artykuly/34011-n...wali-podatnicy
    Ostatnio edytowane przez Esk ; 15-08-2012 o 09:15
    Kraków jest jak pryzmat, przez który pięknieje Ojczyzna.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Esk Zobacz posta
    Podobno tak.
    Nie mieszkała w wiosce olimpijskiej tylko wynajęła z siostrą dom nieopodal Wimbledonu ( w którym zawsze mieszka podczas zawodów Wielkiego Szlemu ).
    Pytanie czemu tak postąpiła, mi nasuwa się przypuszczenie, że wyżej sra...
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Kawa Zobacz posta
    Pytanie czemu tak postąpiła, mi nasuwa się przypuszczenie, że wyżej sra...
    Tego akurat bym się nie czepiał. Nie wiem czy to nie było po prostu wygodniejsze logistycznie z racji tego że wioska olimpijska była dużo dalej niż dom który sobie wynajęły tuż obok.

Może się myślę ale wydaje mi się że w zarówno na tej Olimpiadzie jak i w przeszłości wielu sportowców z różnych dyscyplin nie mieszkało w wiosce bo było to problematyczne logistycznie (ranne starty etc).
    Ostatnio edytowane przez Strzałek ; 15-08-2012 o 10:39
    "Od dziecka w moim sercu tylko jeden klub jest wyryty,
    Każdy z nas ma w DNA ten herb znakomity,
    Kazdy z was ma w DNA nienawiść do stolicy,
    Spójrz nam w twarz - WARSZAWCY FANATYCY."

Legionista Awatar maatek
    Wszyscy tenisisci odpuscili sobie mieszkanie w wiosce, bo codziennie na korty musieliby 2h dojezdzac.
    „Przechodniu, pochyl czoło, wstrzymaj krok na chwilę
    Tu każda grudka ziemi krwią męczeńską broczy
    Tu jest Służewiec, to są nasze Termopile
    Tu leżą ci, którzy chcieli bój do końca toczyć (...)"

Czerwona kartka
    Po co rozkminiać czy odpuściła sobie turniej olimpijski czy nie, jak jej i tak należy się pojazd za słabą grę, która nie przystawała jednej z faworytek imprezy? Jeżeli rankingowa dwójka odpada w pierwszej rundzie, to powód do dumy to nie jest.

Czerwona kartka
    "Kochani, chciałabym oficjalnie sprostować wypowiedzi, które padły w mediach w czasie lub po igrzyskach. Niestety duża większość z nich była wyrwana z kontekstu lub przekształcona w sposób, który kompletnie nie odzwierciedlał tego, co mówiłam.

Więc po raz kolejny oświadczam, że z moich ust nigdy nie padły słowa, że igrzyska nie są ważne. Jest mi przykro, że media interesują się bardziej porażkami niż zwycięstwami. Także mam nadzieję, że kolejne sportowe materiały będą o medalistach, bo im się to należy!

Porażka zawsze boli, ale to jest sport, nie zawsze się wygrywa, a tenis jest takim sportem, w którym liczą się również inne turnieje. Moim marzeniem jest medal olimpijski jak u każdego innego sportowca, więc będę robiła wszystko, by go zdobyć za 4 lata".

Pozdrawiam Was serdecznie

-- Wpis A. Radwańskiej na fejsie

Legionista Awatar beka
    Cytat Zamieszczone przez BKS_BIELSKO Zobacz posta
    "Kochani, chciałabym oficjalnie sprostować wypowiedzi, które padły w mediach w czasie lub po igrzyskach. Niestety duża większość z nich była wyrwana z kontekstu lub przekształcona w sposób, który kompletnie nie odzwierciedlał tego, co mówiłam.

Więc po raz kolejny oświadczam, że z moich ust nigdy nie padły słowa, że igrzyska nie są ważne. Jest mi przykro, że media interesują się bardziej porażkami niż zwycięstwami. Także mam nadzieję, że kolejne sportowe materiały będą o medalistach, bo im się to należy!

Porażka zawsze boli, ale to jest sport, nie zawsze się wygrywa, a tenis jest takim sportem, w którym liczą się również inne turnieje. Moim marzeniem jest medal olimpijski jak u każdego innego sportowca, więc będę robiła wszystko, by go zdobyć za 4 lata".

Pozdrawiam Was serdecznie

-- Wpis A. Radwańskiej na fejsie

czyli że jak? Dziennikarze publikowali wypowiedź wyciętą z kontekstu, ale jednocześnie sama potwierdza, że IO to impreza jedna z wielu i jak nie ta to następna?

Legionista Awatar Jaco
    Jeszcze jedno trzecie miejsce

Kilku olimpijczyków z ekipy Wielkiej Brytanii ujawniło w wywiadach udzielonych prasie bulwarowej, co naprawdę działo się w wiosce olimpijskiej, kiedy po zakończonych zawodach sportowcy wracali do swoich kwater.

Większość relacji sportowców traktuje o wielkich seks-imprezach odbywających się w wiosce olimpijskiej.

- Tak to jest: rzadko mamy okazję spotkać się wszyscy razem w jednym miejscu. Kiedy już się to stanie... Idziemy na całość! - mówi jeden ze sportowców - Ludziom wydaje się, że skoro jesteśmy sportowcami, to po zawodach grzecznie idziemy spać. Tymczasem, my chcemy się zabawić. To nie są poważne romanse, raczej przygody na jedną noc. Nawet ci, którzy są w stałych związkach, postępują w ten sposób.

Rzeczywiście, jak świadczą liczby zużytych prezerwatyw (150 tysięcy, o 50 tysięcy więcej niż podczas IO w Pekinie) w Londyńskich mieszkaniach sportowców bywało gorąco...

- Teraz było bardzo kulturalnie - mówi amerykańska piłkarka, Hope Solo - W Pekinie spotykałam pary, które uprawiały seks w krzakach albo na trawnikach w wiosce olimpijskiej. Anglicy zadbali, by takie sytuacje miały miejsce tylko w pokojach.

Rozochocona angielska prasa na podstawie zeznań sportowców stworzyła listę zespołów najbardziej chętnych do seksu, pod względem narodowości i uprawianej dyscypliny.

Pierwsze miejsce zajmuje Ukraina, drugie USA, trzecie... Polska. Jeśli chodzi o dyscyplinę, najchętniej w seks-imprezach uczestniczą lekkoatleci, siatkarze plażowi i pływacy.

- Najmniej rozrywkowi są wioślarze i jeźdźcy konni - przyznaje jeden z brytyjskich sportowców - To zazwyczaj ludzie z dobrych domów, którzy mają do życia stosunek w stylu "Muszę iść wcześniej do łóżka, aby być jutro wyspanym".

Na pytanie, co dzieje sie z nawiązanymi podczas igrzysk "relacjami" sportowcy zgodnie odpowiadają.

- Czasami piszemy do siebie maile. Jednak najczęściej nic się nie dzieje między nami. Aż do następnej olimpiady...
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista
    Ministerstwo odbiera stypendia, sportowcy biją na alarm.

W połowie października weszło w życie nowe rozporządzenie ministerstwa sportu, dotyczące stypendiów dla członków kadry narodowej. W porównaniu z poprzednimi regulacjami wprowadzono znaczącą zmianę. Wykreślono z listy nagradzanych imprez zawody rangi Pucharu Świata i Pucharu Europy. Od tej pory comiesięczne stypendia przyznawane są tylko za wyniki w mistrzostwach świata, mistrzostwach Europy i w igrzyskach olimpijskich.
    http://eurosport.onet.pl/zimowe/snow...wiadomosc.html

Za 4 lata na pewno będzie lepiej!

Legionista Awatar Raffels
    Jak podała agencja AP Międzynarodowy Komitet Olimpijski zdecydował, że z programu igrzysk w 2020 roku wypadną zapasy.
    AP powołuje się na źródło pragnące zachować anonimowość, bo decyzja nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona. W głosowaniu zapasy przegrały z pięciobojem nowoczesnym. Skreślenie zapasów oznacza, że MKOl. będzie mógł dodać nową konkurencję do końca roku. O miejsce będą rywalizować baseball, softball, squashm karate, wspinaczka, wakeboarding, wushu, wrotkarstwo i... zapasy.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez Raffels Zobacz posta
    squashm karate
    Ta dyscyplina brzmi najciekawiej z potencjalnie przeprowadzanych.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar chajtgr
    No chyba ich tam pogrzało wielkich reformatorów niech wywalą lepiej strzelanie do latających krążków, skeet czy jak to tam się zwie, a nie się biorą za widowiskowe i bogate w tradycje dyscypliny

Legionista Awatar Raffels
    Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Ta dyscyplina brzmi najciekawiej z potencjalnie przeprowadzanych.
    Zapewne chodzi o squash i karate, no ale cytat z gazowni więc zero zdziwienia.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista
    te squashe i baseballe to pewnie chcą hamburgery...

Legionista Awatar Jaco
    Pięciu olimpijczyków z Londynu zostało złapanych na dopingu. W gronie tym jest złoty medalista w podnoszeniu ciężarów w kategorii 105 kg, Ukrainiec Ołeksij Torochtij. To oznacza, że Bartłomiej Bonk otrzyma srebrny medal igrzysk.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Uprawnienia umieszczania postów