Strona 20 z 20 PierwszyPierwszy ... 101617181920
Pokaż wyniki od 571 do 589 z 589

Wątek: Raj żarłoków :-)

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez izabela30 Zobacz posta
    Witam , do czego dodajecie liczi? samo jecie czy np w sałatkach?
    Zakąszamy tym wódkę.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Czerwona kartka
    Czytaliscie może o fugu? Osobiście nie wiem czy spróbowałbym tej ryby ponieważ jest to jedna z bardziej trujących ryb na świecie Trucizna zawarta jest w jej skórze. Jednak wielu osobom to nie przeszkadza oraz próbuja tego przysmaku (własnie z racji tego,ze jest dreszczyk emocji i ponoć czuje się pewne mrowienie jak sie je).

Ryba w smaku ponoć jak normalna ryba
    Ostatnio edytowane przez pioben ; 09-02-2018 o 13:18

Legionista Awatar je_martin
    Cytat Zamieszczone przez pioben Zobacz posta
    Czytaliscie może o fugu? Osobiście nie wiem czy spróbowałbym tej ryby ponieważ jest to jedna z bardziej trujących ryb na świecie Trucizna zawarta jest w jej skórze. Jednak wielu osobom to nie przeszkadza oraz próbuja tego przysmaku (własnie z racji tego,ze jest dreszczyk emocji i ponoć czuje się pewne mrowienie jak sie je).

Taaa... jedyna ryba której nie może jeść władca Japonii

Cytat Zamieszczone przez pioben Zobacz posta

Jadłem żadnego mrowienia nie czułem, w smaku przypomina halibuta. Nie ma się czym zachwycać, jedyne czym się przy tej rybie można martwić to ilość $, które zapłaciłem w restauracji
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Pora lunchowa, zbliża się weekend to ja Wam coś polecę od siebie. Temat dla fanów włoskiej pizzy w Warszawie. Odwiedziłem w Stolicy już kilkadziesiąt takich knajp, polecę Wam TOP 3.

1. Spacca Napoli na Świętkorzyskiej http://spaccanapoli.pl/

Dlaczego nr 1? Rewelacyjny sos pomidorowy robiony na miejscu (mają speca od tego!), pyszne ciasto które nie jest typowe- brzegi grubsze, puszyste, środek cieniutki. Do tego mix włoskich serów i składniki sprowadzane z Włoch. Fajny gwarny klimat, luźna atmosfera, bardzo miła obsługa. Jedyny minus to cena- nie jest najtaniej, ale naprawdę warto!

2. Odkrycie z ostatniego miesiąca- Gliitalani na Mokotiwie http://www.gliitaliani.pl/. Jeśli zależy Wam na pięknych widokach, romantycznej atmosferze, łatwym dojeździe to nie dla Was. Jeśli chcecie zjeść zajebistą, tanią, włoską pizzę - to tu! Kucharz jest z Neapolu, to się czuje. Do tego pracujący tam ludzie to Legioniści

3. Trzecie miejsce ex aequo dla 2 lokali, w każdym jest coś fajnego.

La Finestra Pizza na Ochocie https://www.facebook.com/Lafinestrapizza/ - nowy lokal w którym byłem kilka razy. Widać że się mega starają. Oby tak dalej. Z wyróżników polecam słodką oliwę.

Al Capone (także Ochota- ten region jeśli chodzi o pizze mam obcykany)- elegancki, nieduży, lekko przyciemniony lokal. Idealny na kolację firmową, randkę. Gość mnie zagiął jak chciałem wziąć pizze pół/na pół i dostałem odpowiedź odmowną, ponieważ składniki które wybrałem wymagają innej długości pieczenia. Widać, że się znają.

Mam też swoje anty-typy. Kiedyś wrzucę Smacznego!

Legionista Awatar Kusza
    Cytat Zamieszczone przez Bobicz Zobacz posta
    Pora lunchowa, zbliża się weekend to ja Wam coś polecę od siebie. Temat dla fanów włoskiej pizzy w Warszawie. Odwiedziłem w Stolicy już kilkadziesiąt takich knajp, polecę Wam TOP 3.

1. Spacca Napoli na Świętkorzyskiej http://spaccanapoli.pl/

Dlaczego nr 1? Rewelacyjny sos pomidorowy robiony na miejscu (mają speca od tego!), pyszne ciasto które nie jest typowe- brzegi grubsze, puszyste, środek cieniutki. Do tego mix włoskich serów i składniki sprowadzane z Włoch. Fajny gwarny klimat, luźna atmosfera, bardzo miła obsługa. Jedyny minus to cena- nie jest najtaniej, ale naprawdę warto!

2. Odkrycie z ostatniego miesiąca- Gliitalani na Mokotiwie http://www.gliitaliani.pl/. Jeśli zależy Wam na pięknych widokach, romantycznej atmosferze, łatwym dojeździe to nie dla Was. Jeśli chcecie zjeść zajebistą, tanią, włoską pizzę - to tu! Kucharz jest z Neapolu, to się czuje. Do tego pracujący tam ludzie to Legioniści

3. Trzecie miejsce ex aequo dla 2 lokali, w każdym jest coś fajnego.

La Finestra Pizza na Ochocie https://www.facebook.com/Lafinestrapizza/ - nowy lokal w którym byłem kilka razy. Widać że się mega starają. Oby tak dalej. Z wyróżników polecam słodką oliwę.

Al Capone (także Ochota- ten region jeśli chodzi o pizze mam obcykany)- elegancki, nieduży, lekko przyciemniony lokal. Idealny na kolację firmową, randkę. Gość mnie zagiął jak chciałem wziąć pizze pół/na pół i dostałem odpowiedź odmowną, ponieważ składniki które wybrałem wymagają innej długości pieczenia. Widać, że się znają.

Mam też swoje anty-typy. Kiedyś wrzucę Smacznego!
    Dodajmy jeszcze Ciao Napoli, jedno na ulicy Wąski Dunaj, drugie, niedawno otwarte na Długiej 8.
    Kapitalne jedzenie i w dodatku (L)egijny właściciel
    ...Trzech setek armat ryczy kanonada,
    Zda się pod trupem ziemia się rozpęknie, —
    O dziecko polskie, za Twojego dziada,
    Który tam zginął, niech Twe serce klęknie,
    O dziecko polskie, święć się krwi szkarłatem
    I wołaj: Wolność! I bij w kratę lochów,
    Bo jeśli Bóg jest nad tym podłym światem,
    Toś ty zbawione przez Wolę i Grochów...

Legionista Awatar Tomi
    Zachęcony opiniami na forum zakupiłem miody od kolegi Mar00.
    Z czystym sumieniem polecam. Zarówno "Biała Nutella" jak i "Złoto Warmii" pierwsza klasa.
    Varsovia - Semper Invicta, Semper Heroica.

Legionista Awatar Mar00
    Cytat Zamieszczone przez Mar00 Zobacz posta
    To ja polecę trochę z prywatą
    Dziadek mojej żony ma od lat swoją małą pasiekę na Warmii (okolice Susza), dosłownie 8-10 uli. Od dekad jest to Jego mega pasja i zajawka, zero zysku. A uzyskany miód, jak to na polskiej wsi, standardowo rozdawał za bezcen, bądź wymieniał u znajomych z okolicy- a to na jajka, a to na warzywa, a to wyngiel itp.
    Od kilku lat jednak sytuacja pasieki na tyle się rozrosła, że towaru przybyło na tyle, aby zacząć drobny handel w celu chociażby zwrotu kosztów (ale przekonać DZiadka łatwo nie było, oj nie...). Jednak nie żadne bazary czy nawet szyld przy wjeździe na posesję w stylu "Miód prosto z pasieki", nic z tych rzeczy, zbyt skromny i poczciwy człowiek z Dziadka... Słoiki (zwykle 2-3 skrzynki) zabieramy z żoną do Warszawy przy okazji odwiedzin i puszczamy wśród znajomych, rozchodzą się na pniu. A zarobionej gotówki Dziadek nie chce wzamian ani grosza (inna sprawa, że żaden to majątek), więc ogarniamy Mu materiały do pasieki, zamawiamy nowe słoiki, a dodatkowo zrobiliśmy drobny remont w domu (weź kuźwa przekonaj 80-latka, że warto zrobić remont w domu...).
    W tym sezonie zostały jeszcze dwa rodzaje: Złoto Warmii i Platyna Ziemi Suskiej A jak Dziadka pytam konkretnie z jakich kwiatów ten miód, to z rozbrajającą szczerością odpowiada: "a skąd mam wiedizeć, co ja latam za tymi pszczołami?!". Ale z moich przypuszczeń (a w temacie pszczelarstwa jestem zielony liść), to lipowy (bądź wielokwiatowy - barwa złocista) oraz rzepakowy (barwa biała/blado-żółta, "biała nutella"").
    Odbiór - najlepiej Wilanów lub Śródmieście. Jak ktoś byłby zainteresowany słoiczkiem dawajcie na priv. Jak będę następnym razem jechał, to wezmę trochę więcej w razie co.

Podbijam temat.
    Jakby ktoś chciał kupić "Białą Nutellę" lub "Złoto Warmii" to zapraszam na priv. W tym roku zbiór miodu był wyjątkowo obfity, zostało Dziadkowi jeszcze sporo słoiczków.

Legionista Awatar Szawar
    Podbijam temat.
    Jakby ktoś chciał kupić "Białą Nutellę" lub "Złoto Warmii" to zapraszam na priv. W tym roku zbiór miodu był wyjątkowo obfity, zostało Dziadkowi jeszcze sporo słoiczków.
    Polecam, naprawdę warto.
    04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

Legionista Awatar Jaco
    Również należę do sympatyków owych przepysznych i zdrowych smakołyków.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista
    Podrzucicie jakiś przepis na deser dla dziewczyny? Zbliżają się jej urodziny i chciałbym ją czymś zaskoczyć.

Legionista Awatar bloniaq
    Brakuje podstawowej informacji - czy dziewczyna jest z Grójca.
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Gintleman Awatar księciuniu

kmwtw
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista Awatar Stout
    Klasyka forum.
    Hazardzista i inne gimby nie ogarno.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Adrianos Zobacz posta
    Truskawki plus bita śmietana (ale taka prawdziwa a nie śnieżka). Widziałem ostatnio jak sie pojawiły już w marketach, nie polskie wprawdzie ale o tej porze roku to raczej nie spodziewałbym się takich
    Zaryzykuję, Ty tak serio o tych truskawkach piszesz???
    You'll take my life but I'll take yours too
    You'll fire your musket but I'll run you through
    So when you're waiting for the next attack
    You'd better stand there's no turning back.

heh wiesz jak to przeczytałem tez nie wiedziałem czy to żarcik

ale lepiej nie ryzykować :P

Cytat Zamieszczone przez emil83 Zobacz posta
    Zaryzykuję, Ty tak serio o tych truskawkach piszesz???

Legionista Awatar Mar00
    Podbijam temat, który przewija się w tym wątku od kilku lat, no i ma swoją stałą bazę fanów, których serdecznie pozdrawiam
    Wkrótce transport kolejnej partii prosto z dziadkowej pasieki, więc mogę zabrać kilka kratek więcej, akurat mam miejsce w furze. Jest jeszcze miód lipowy oraz wielokwiatowy (z przewagą rzepaku, taka pół-nutella dla tych co już mieli okazję spróbować).
    Cena ta sama od lat - 20zł / słoik 0,5l. Odbiór najchętniej w Wilanowie lub w ciągu dnia ul. Poleczki (okolice Wyścigów). Zainteresowanych zapraszam na priv. Kto pierwszy ten lepszy, przy czym "karneciarze" mają oczywiście prawo pierwokupu

To ja polecę trochę z prywatą
    Dziadek mojej żony ma od lat swoją małą pasiekę na Warmii (okolice Susza), dosłownie 8-10 uli. Od dekad jest to Jego mega pasja i zajawka, zero zysku. A uzyskany miód, jak to na polskiej wsi, standardowo rozdawał za bezcen, bądź wymieniał u znajomych z okolicy- a to na jajka, a to na warzywa, a to wyngiel itp.
    Od kilku lat jednak sytuacja pasieki na tyle się rozrosła, że towaru przybyło na tyle, aby zacząć drobny handel w celu chociażby zwrotu kosztów (ale przekonać DZiadka łatwo nie było, oj nie...). Jednak nie żadne bazary czy nawet szyld przy wjeździe na posesję w stylu "Miód prosto z pasieki", nic z tych rzeczy, zbyt skromny i poczciwy człowiek z Dziadka... Słoiki (zwykle 2-3 skrzynki) zabieramy z żoną do Warszawy przy okazji odwiedzin i puszczamy wśród znajomych, rozchodzą się na pniu. A zarobionej gotówki Dziadek nie chce wzamian ani grosza (inna sprawa, że żaden to majątek), więc ogarniamy Mu materiały do pasieki, zamawiamy nowe słoiki, a dodatkowo zrobiliśmy drobny remont w domu (weź kuźwa przekonaj 80-latka, że warto zrobić remont w domu...).
    W tym sezonie zostały jeszcze dwa rodzaje: Złoto Warmii i Platyna Ziemi Suskiej A jak Dziadka pytam konkretnie z jakich kwiatów ten miód, to z rozbrajającą szczerością odpowiada: "a skąd mam wiedizeć, co ja latam za tymi pszczołami?!". Ale z moich przypuszczeń (a w temacie pszczelarstwa jestem zielony liść), to lipowy (bądź wielokwiatowy - barwa złocista) oraz rzepakowy (barwa biała/blado-żółta, "biała nutella"").
    Odbiór - najlepiej Wilanów lub Śródmieście. Jak ktoś byłby zainteresowany słoiczkiem dawajcie na priv. Jak będę następnym razem jechał, to wezmę trochę więcej w razie co.

Legionista Awatar Szawar
    Niezmiennie polecam miodziki.
    04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

Legionista
    Nie wiem na ile dobrze sobie radzisz kulinarnie, ale z tych najłatwiejszych polecam
    Truskawki plus bita śmietana (ale taka prawdziwa a nie śnieżka). Widziałem ostatnio jak sie pojawiły już w marketach, nie polskie wprawdzie ale o tej porze roku to raczej nie spodziewałbym się takich.
    Biszkopciki a na to masa budyniowa. I na to ponownie biszkopciki - smakuje trochę jak deser Napoleonka.
    Owoce ze śmietaną i z cukrem.
    W sieci znajdziesz również dość proste przepisy z kremem Nutella. Polecam tutaj szczególnie naleśniki z kremem oraz orzechami laskowymi. Ewentualnie tartaletki.
    Dziewczyna na pewno powinna docenić fakt, że sie dla niej postarałeś.

Uprawnienia umieszczania postów