Raj żarłoków :-)

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Ytong
    Legionista
    • 11.2009
    • 2455

    Zamieszczone przez VANAHAIM72
    Dwóch pierwszych na pewno, a Makłowicz to kurdupel i pomimo że dba o męską sylwetkę to i tak nie "lata" w tej samej kategorii wagowej
    Jak będziesz miał jakieś podobne przepisy dawaj znać

    Komentarz

    • VANAHAIM72
      Legionista
      • 05.2004
      • 1396

      Jakie przepisy? Kombinuj sam. Quiche to tak wdzięczna potrawa, że grzechem jest nie pokombinować samemu. Ciasto zawsze o samo, ale farsz to tylko Twoja inwencja - co lubisz, co włożysz, jak dobierzesz składniki, jakie dodasz przyprawy. W zasadzie wszystko jest dozwolone, staraj się tylko zachować bazę masy: jajka i śmietanę.

      Gotowanie to zabawa, zresztą bardzo wdzięczna zabawa.
      Cyt. "OFMC kradnie przechodniom rowery, robi burdy w sklepach , bije i zaczepia przechodniów!"

      Komentarz

      • VANAHAIM72
        Legionista
        • 05.2004
        • 1396

        Dzisiaj quiche z wędzonym bekonem, cebulą, porem, papryką, serem Brie i czarnymi oliwkami:
        Cyt. "OFMC kradnie przechodniom rowery, robi burdy w sklepach , bije i zaczepia przechodniów!"

        Komentarz

        • meraś
          spec okienny
          • 10.2008
          • 1700

          To ja polecę z takim przepisem:

          Kurczak z brokułami w cieście francuskim:

          Składniki ( wszystkie zakupione w Biedronie )

          Składniki na 4 porcje:
          1 opakowanie ciasta francuskiego
          250 – 300 g brokułów
          400 g piersi kurczaka
          150 g tartej mozzarelli
          pieprz świeżo mielony
          zioła do drobiu
          sół

          Brokuły podzielić na różyczki. W garnku zagotować wodę, wsypać ½ łyżeczki soli, 1 łyżeczkę cukru i wrzucić brokuły. Gotować bez przykrycia około 2 minut – powinny się tylko zblanszować. Odcedzić i zahartować zimną wodą, ponownie dobrze odcedzić.
          Kurczaka pokroić w kostkę (1 cm).
          Ciasto rozwinąć, posypać połową mozzarelli, zostawiając około 3 cm od górnego, dłuższego brzegu i po 1 cm na brzegu krótszych boków. Na ser ułożyć brokuły (jeśli różyczki są duże to podzielić je na 2 – 3 części), oprószyć ziołami, chili i pieprzem. Na przyprawione brokuły wyłożyć kurczaka, całość posypać resztą mozzarelli i raz jeszcze oprószyć przyprawami.
          Zwinąć roladę – brzegi posmarować wodą i dokładnie zlepić. Roladę złączeniem do dołu ułożyć na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia, nakłuć ją dosyć głęboko (fajnie sprawdzi się wykałaczka albo patyczek do szaszłyków), aby nadmiar wilgoci miał możliwość odparowania. Górę posypać ziołami.
          Piekarnik nagrzać do 220 – 230 stopni, włożyć blaszkę z roladą i piec około 20- 25 minut do ładnego zrumienienia ciasta. Ja piekłam 25 minut w 220 stopniach w termoobiegu z dolną grzałką.

          Można się pokusić o zrobienie sosu czosnkowego.

          Generalnie wychodzi nam rolada dla 2 osób ( ja z zoną całości nie zjedliśmy )
          za 15 zł. naprawdę kozak
          bałagan i porządek to tylko liczby...

          Komentarz

          • Barwol
            Legionista
            • 11.2008
            • 583

            VANAHAIM72 - ale to wygląda. z miejsca zrobiłem się głodny mimo to, że siedze nażarty brzydko mówiąć. Podaj przepis!
            FANATYK - TAKA NATURA NIE WYBÓR

            Komentarz

            • Ytong
              Legionista
              • 11.2009
              • 2455

              Zamieszczone przez Barwol
              VANAHAIM72 - ale to wygląda. z miejsca zrobiłem się głodny mimo to, że siedze nażarty brzydko mówiąć. Podaj przepis!
              Przepis masz parę postów niżej

              Komentarz

              • Barwol
                Legionista
                • 11.2008
                • 583

                nie zauważyłem bo zawiesiłem oko na tym daniu .. Dzięki!
                FANATYK - TAKA NATURA NIE WYBÓR

                Komentarz

                • je_martin
                  Legionista
                  • 11.2010
                  • 647

                  Proste pytanko. Gdzie w Warszawie dostanę dobrego tatara z konia (chodzi mi o lokal) ?

                  Komentarz

                  • Jaco
                    Legionista
                    • 10.2003
                    • 19648

                    Zamieszczone przez je_martin
                    Proste pytanko. Gdzie w Warszawie dostanę dobrego tatara z konia (chodzi mi o lokal) ?


                    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                    "
                    Janusz Waluś - czekaMY!

                    Komentarz

                    • trendyOrca
                      Czerwona kartka
                      • 11.2011
                      • 533

                      Latwa wariacja na temat kurczaka .


                      Kurczaka kroje na mniejsze czesci i podsmazam na oliwie . Wyjmuje z naczynia i na tej samej oliwie podsmazam pokrojone, obrane zabki czosnku
                      ( duzo - najlepiej cala glowka ) 1-2 minuty .

                      Po 2 minutach dodaje ze dwie szklanki rosolu z kury , dwie szklanki wytrawnego bialego wina albo wiecej - zalezy pozniej jak bardzo jest sos aromatyczny - dwie lyzki pasty pomidorowej i sloik sosu pomidorowego . Troche kopru wloskiego albo lyzeczke nasion kopru .


                      Gotuje to na malym ogniu 40 minut zeby zintesyfikowac smak sosu - probuje - ewentulnie cos dodaje z podanych skladnikow jak mi nie pasuje - musi byc aromatycznie slodko - kwaskowy . Dodaje swiezo zmielonego pieprzu , szczypte soli , szczypte cukru - najlepiej brazowy .

                      Wrzucam w ten sos kawalki przysmazonego kurczaka i wstawiam do piekarnika na ok 30 minut ( pod przykryciem ) .
                      Ostatnio edytowany przez trendyOrca; 54158.

                      Komentarz

                      • Dzihadowiec
                        Legionista
                        • 03.2010
                        • 415

                        Moze ktos operuje przepisem na piers z kurczaka w sosie cytrynowym? Jadlem w jakiejs chinskiej knajpie piers w ciescie,w taki zelowym,lejistym sosie. Dopieszczone kawalkami ananasa. Niebo w gebie,cytryna po prostu idealnie laczy sie z czikenem...

                        Komentarz

                        • napinacz
                          Legionista
                          • 10.2011
                          • 161

                          a no ja mam np taki, raz robiłem i całkiem całkiem wyszedł

                          składniki:
                          - olej roślinny
                          - 650 g filetu z kurczaka
                          - plasterki cytryny i poszatkowana cebula do przybrania
                          SOS:
                          - 1 łyżka mąki kukurydzianej
                          - 6 łyżek zimnej wody
                          - 3 łyżki świeżego soku z cytryny
                          - 2 łyżki słodkiego sherry
                          - 0,5 łyżeczki cukru pudru

                          Wykonanie:
                          1. Na patelni rozgrzać olej, zmniejszyć płomień i smażyć kurczaka przez 3-4 minuty. Wyjąc go i trzymać w cieple.
                          2. Aby zrobić sos należy wymieszać mąkę kukurydzianą z dwiema łyżkami wody, tworząc gładką pastę.
                          3. Do rondelka wlać sok z cytryny i pozostałą wodę. Dodać sherry i cukier, zagotować, mieszając, aż cukier się rozpuści.
                          4. Dodać pastę z mąki i ponownie zagotować. Zmniejszyć temperaturę i gotować na wolnym ogniu, cały czas mieszając, przez 2-3 minuty,aż sos zgęstnieje.
                          5. Przełożyć kurczaka na rozgrzany półmisek i polać sosem. Przybrać plasterkami cytryny i cebulką.

                          no i zostaje mi życzyć smacznego
                          ''Tylko martwe ryby płyną z prądem"

                          Komentarz

                          • Dzihadowiec
                            Legionista
                            • 03.2010
                            • 415

                            Dzieki wielkie za napisanie tego(chyba,ze copy and paste:P ) Ale tam cebuli nie bylo no i ten sos byl przezroczysty,jakby z zelatyna czy cus... No jak nie znajde to jutro ten wyprobuje

                            Komentarz

                            • napinacz
                              Legionista
                              • 10.2011
                              • 161

                              ten akurat mam z książki kucharskiej ''kuchnia chińska''
                              ''Tylko martwe ryby płyną z prądem"

                              Komentarz

                              • 2Faces
                                Legionista
                                • 10.2012
                                • 117

                                Pany potrzebuje jakas mega opcje na rocznice - co polecacie?
                                Amigosy, Jeffs'y, kebaby, pizze byly
                                u Szwejka daje rade?

                                Komentarz

                                Pracuję...