Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 30 z 108

Wątek: Rajdy Samochodowe

Legionista

Rajdy Samochodowe

Przeglądając forum, nie widziałem czy by był takowy temat.

Dziś ostania rudna RSMP i walka o tytuł mistrza Polski. Rajd Koszyc jest rudndą Mistrzostw Polski i Mistrzostw Słowacji.

Bardzo wstępny teoretyczny scenariusz klasyfikacji mistrzostw Polski: Sołowow może zdobyć maksymalnie 42 pkt (wygranie rajdu, dnia i drugie miejsce wczoraj), co po odliczeniu najgorszego wyniku daje 183 pkt. Do gry może jednak jeszcze wrócić Kajto: jeśli będzie na 3 miejscu dzisiaj i 3 miejscu w generalce, dostaje 28 pkt - odlicza 12 pkt za Rzeszowski i ma 185 pkt. O ile Bouffier ukończy dzisiejszy dzień i rajd bez punktów to Kajto teoretycznie (po pozytywnym wyniku badania po Rajdzie Polski) może zostać Mistrzem Polski. Bouffierowi brakuje około 50s do dziesiątego miejsca w klasyfikacji generalnej, które zajmuje Kornicki.

Pozostały 2 odcinki specjalne. Walka o mistrza pozostała między Sołowowe, a Kajetanowiczem. Bouffier przegrał walkę o tytuł na odcinku nr 7.

Zapraszam do dyskusji fanów rajdów.

Legionista Awatar Hjubi
    ...

Legionista Awatar Orzeł
    Panowie,

Nie wiem czy kogoś zainteresuje, więc nie gryźć.

https://www.facebook.com/media/set/?...3264905&type=3

Podobno 10 najlepszych tuningowych produkcji samochodowych w Polsce (nie chodzi o sam wygląd a o całokształt, dopracowanie każdego elementu etc).
    A dodatkowo podpięty jest pod to konkurs, ale to już na bieżąco na profilu.
    "...chcemy czegoś dokonać zanim nasi krewni rozstawią pamiątki po nas po zakamarkach mebli..."

Legionista Awatar harryvelmaciek
    eeeee tam!

w sobotę KAROWA!

Venimus, Vidimus, Legia Vicit!

Legionista Awatar Orzeł
    Cytat Zamieszczone przez harryvelmaciek Zobacz posta
    eeeee tam!

w sobotę KAROWA!

Jeden z użytkowników może nawet będzie startować !

A propos linka powyzej... nie ukrywam, że chętnie taką zieloną Hondę przygarnąłbym pod moje skrzydła...
    https://www.facebook.com/photo.php?f...3264905&type=3
    "...chcemy czegoś dokonać zanim nasi krewni rozstawią pamiątki po nas po zakamarkach mebli..."

Legionista Awatar Net
    Cytat Zamieszczone przez Orzeł Zobacz posta
    Jeden z użytkowników może nawet będzie startować !

A propos linka powyzej... nie ukrywam, że chętnie taką zieloną Hondę przygarnąłbym pod moje skrzydła...
    https://www.facebook.com/photo.php?f...3264905&type=3
    Tylko Hondę ?

Legionista
    O proszę który z forumowiczów startuje w Barbórce ?

Legionista Awatar Orzeł
    Cytat Zamieszczone przez Ytong Zobacz posta
    O proszę który z forumowiczów startuje w Barbórce ?
    Nie wiem czy ma tu jeszcze konto, ale jest na pewno znaną postacią na NaSzej trybunie

Legionista
    Nie wiem czy ma tu jeszcze konto, ale jest na pewno znaną postacią na NaSzej trybunie
    O proszę, ciekawa wiadomość. W rajdach siedzę długo więc pewnie bym wiedział o kogo chodzi Jak jedzie to trzymam za niego kciuki. I jak coś mogę mu podesłać fotki po rajdzie, jak masz z nim jakiś kontakt.

Legionista Awatar Orzeł
    O proszę, ciekawa wiadomość. W rajdach siedzę długo więc pewnie bym wiedział o kogo chodzi Jak jedzie to trzymam za niego kciuki. I jak coś mogę mu podesłać fotki po rajdzie, jak masz z nim jakiś kontakt.
    Porozmawiam z nim jutro na meczu

Cytat Zamieszczone przez Net Zobacz posta
    Tylko Hondę ?
    Hondę, Mercedesa, jednego Corrado, no i oczywiście Mazdę RX-8

Ale kolor Hondy > All

Legionista
    Porozmawiam z nim jutro na meczu
    Ok, jak by co napisz mi priv, z którym numerem będzie startował

Legionista
    No i nasz latający Adaś, całkiem ładny czas wykręcił na 1 super oesie w Argentynie. Hołek tam samo niczego sobie. Szkoda, że Sonik i Łaskawiec są nieklasyfikowanie, przez ten regulamin :/

No i już pierwsza ofiara śmiertelna Dakaru

Administrator Awatar arczi
    Jeśli dobrze widzę, po 3 CP Hołek prowadzi.
    Po 4 CP Przygoński 5, a w quadach Laskawiec i Sonik na dwóch pierwszych miejscach

Małysz jeszcze leci
    Niech każdy kibic w sercu to wyzna: Bóg, Honor i Ojczyzna

Legionista
    Na CP4 Hołek nadal na 1 miejscu i przewaga 51sek, Przygoński skończył na 5, a Łaskawiec wygrał, szkoda tylko, że nie jest brany w klasyfikacji generalnej :/

a tu taka ciekawostka: Przygoński, jak sportowiec również startuje w zawodach driftingowych

Ostatnio edytowane przez Ytong ; 16-05-2012 o 17:34

Legionista
    No i Hołowczyc liderem Dakaru oby do końca tak zostało

daimler
    Guest

nie gadaj, nie wypada źle, ja jestem w lekkim szoku
    zobaczymy, czy przejedzie przez wydmy, ale i tak - wstydu nie ma.

Hołek daj czadu, oby nie urwał

Legionista
    Podobno 2 ostanie odcinki mają być decydujące tam się okaże wszystko. Szok i duma jest

Legionista
    No i mamy pierwsze etapowe zwycięstwo Polaka w historii Dakaru (mimo, że nie w Aryce )
    Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem.

No to po Hołku. Awaria już na 48km, w efekcie na pierwszym punkcie pomiarowym ma 50 min. straty do lidera. Nie wiem czy jedzie dalej i czy wszystko ok z samochodem, ale nawet jeśli, to taka strata eliminuje go już raczej z walki choćby o najniższe miejsce na podium.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez arczi Zobacz posta
    No to po Hołku. Awaria już na 48km, w efekcie na pierwszym punkcie pomiarowym ma 50 min. straty do lidera. Nie wiem czy jedzie dalej i czy wszystko ok z samochodem, ale nawet jeśli, to taka strata eliminuje go już raczej z walki choćby o najniższe miejsce na podium.
    Czyli norma w jego przypadku.
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Bez przesady spadnie na 5-7 miejsce, jeszcze 4 etapy w tym cholernie ciężki Nazca-Pisco. Wszystko przed nim
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Oczywiście, ale to już wszystko będzie zależało od pecha innych. Dotąd w generalce różniły czołówkę minuty. Teraz, na drugim punkcie pomiarowym Hołek ma już godzinę straty. Jak dla mnie, to pozamiatane. Nawet jak dojedzie na 5-7 miejscu w generalce to i tak będzie przegrany.

Legionista
    Cały rajd ma się rozstrzygnąć na 2 ostaniach etapach, dają najbardziej w kość. Co do jego awarii, dobrze, że tak blisko bo ekipa techniczna szybko dojedzie.

Legionista
    No i Adaś skończył rajd na 38 miejscu, jako debiutant bardzo dobrze. Hołek jak wystartował pierwszym razem był 60 No i w końcu jakiś Polak wygrał rajd. Darek Rodewald, został pierwszym polskim zwycięzcą Dakar Rally. Pokładowy mechanik Gerarda de Rooya a jechał w klasie Track

No i Adaś skończył rajd na 38 miejscu, jako debiutant bardzo dobrze. Hołek jak wystartował pierwszym razem był 60 No i w końcu jakiś Polak wygrał rajd. Darek Rodewald, został pierwszym polskim zwycięzcą Dakar Rally. Pokładowy mechanik Gerarda de Rooya a jechał w klasie Track
    o mało co i Adam by był szybszy niż Hołek. Wielki pech bo Hołkowi należało się co najmniej 3 miejsce

Legionista Awatar zbinky
    Cytat Zamieszczone przez interia.pl
    Leszek Kuzaj ugodzony maczetą. Nikt mu nie pomógł!
    Piątek, 2 marca (21:26)
    Policja wyjaśnia okoliczności napadu, w którym ranny został Leszek Kuzaj. Według nieoficjalnych informacji kierowca rajdowy został zaatakowany maczetą. Do incydentu doszło w siedzibie jednej z firm na obrzeżach Krakowa.
    Leszek Kuzaj ugodzony maczetą. Nikt mu nie pomógł!

W piątek wieczorem do siedziby jednej z firm w Modlniczce wtargnęło dwóch młodych mężczyzn w kapturach na głowie. Napastnicy zaczęli się awanturować i rozbijać szyby w samochodzie zaparkowanym przed budynkiem. Wtedy właśnie interweniował Leszek Kuzaj. Rajdowiec ruszył w pogoń za napastnikami.

Bandyci zaatakowali Kuzaja maczetami. Zadali mu trzy ciosy nożem - w ręce, nogi i okolice żeber.

"Sportowiec wrócił zakrwawiony do biura. Napastnicy uciekli" - powiedział nam podinspektor Marek Korzonek. Rany na szczęście okazały się powierzchowne; jego życiu i zdrowiu nic nie zagraża. Po opatrzeniu obrażeń, Kuzaj opuścił szpital.

Był to napad rabunkowy. Bandyci ukradli z samochodu dziewięć tysięcy złotych.

"Nie wyglądali na amatorów. Chyba nie żartowali, skoro mam kilkadziesiąt szwów" - mówi reporterowi RMF FM Leszek Kuzaj, który wczoraj został zaatakowany maczetami obok siedziby jednej z firm. "To wszystko działo się przy ruchliwej drodze i nikt się nie zatrzymał" - podkreśla rajdowiec.

***** jak zwykle Kraków

Legionista
    Rajd Mazowiecki i akcja ratunkowa...mało brakowało do tragedii

Wodowanie

Legionista
    Oszukać przeznaczenie

Cała akcja zaczyna się od 1:07

Legionista Awatar Net
    Troszeczkę odkurzę temat, ponieważ wielkimi krokami zbliża się Rajd Polski, w związku z czym mam pytanie do bywalców świadka rajdowego. Ponieważ minął jakiś czas od kiedy śmigałem jako kibol na rajdy a były to czasy, kiedy siedziało się na drzewach luz zwisało na gałęzi aby zobaczyć wszystko co najlepsze, wchodzę sobie teraz na stronkę rajdu a tam każą mi kupić karnet na wejścia na oes-y . Niech ktoś opisze jak to wygląda teraz, ponieważ jest szansa że się wybiorę a wolałbym nie przejechać tych kilometrów na marne.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Net Zobacz posta
    Troszeczkę odkurzę temat, ponieważ wielkimi krokami zbliża się Rajd Polski, w związku z czym mam pytanie do bywalców świadka rajdowego. Ponieważ minął jakiś czas od kiedy śmigałem jako kibol na rajdy a były to czasy, kiedy siedziało się na drzewach luz zwisało na gałęzi aby zobaczyć wszystko co najlepsze, wchodzę sobie teraz na stronkę rajdu a tam każą mi kupić karnet na wejścia na oes-y . Niech ktoś opisze jak to wygląda teraz, ponieważ jest szansa że się wybiorę a wolałbym nie przejechać tych kilometrów na marne.
    Powiem tak, karnet warto mieć by spokojnie "wejść" przecisnąć się na OS. Na Rajdzie Polski mało drzew, więc to odpada Generalnie wydać parę zł i mieć spokój, warto. A co do samego rajdu super super super impreza Byłem tam już i z chęcią powrócę.

Uprawnienia umieszczania postów