Strona 72 z 72 PierwszyPierwszy ... 22626869707172
Pokaż wyniki od 2,131 do 2,146 z 2146

Wątek: Bieganie

Legionista Awatar klinton
    Liczę za rok na pokaz siły na dystansie głównym

Legionista Awatar brachu
    Cytat Zamieszczone przez klinton Zobacz posta
    Liczę za rok na pokaz siły na dystansie głównym
    mi sie wydaje ,ze jeszcze sobie da rok na przygotowanie pod glowny dystans. Ale sukces mega ! skromny chlopak na lavaredo na campingu nawet chwile pogadalismy ;-)
    Ból jest tymczasowy, chwała trwa wiecznie

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez brachu Zobacz posta
    mi sie wydaje ,ze jeszcze sobie da rok na przygotowanie pod glowny dystans. Ale sukces mega ! skromny chlopak na lavaredo na campingu nawet chwile pogadalismy ;-)
    Wszyscy czołowi ultrasi to normalni ludzie. Ja miałem kiedyś przyjemność pogawędki z samym Scottem Jurkiem.

Legionista
    Polecam dezydoranty do stóp. Są specjalne antyperspiranty, które będą hamowały pocenie sie stóp i dzieki temu buty po zdjęciu nie będą miały nieprzyjemnego zapachu.
    Jednak jak już Ci buty zaśmierdną to polecam
    wietrzenie i regularne pranie
    sodę oczyszczoną
    dezodoranty do obuwia
    https://aniaradzi.pl/porady/smrod-z-...omowe-sposoby/
    ewentualnie torebki od herbaty w bucie ( bardzo dobrze radzą sobie z pochłanianiem zapachów).
    Ostatnio edytowane przez celr ; 15-09-2018 o 10:06

Legionista Awatar Bonhart
    Ja mialem problemy z bolem kolana w czasoe treningu - pojawial sie czasem niewiadomo skad. Kupilem opaske z decathlonu (tala niebieska) i bardzo mi pomogla. Takze polecam. Jedyny feler ze si troche zsuwala podczas biegu,ale mysle ze to kwestia indywidualnego doboru (rozmir, model).

Jakie polecacie treningi na siłowni żeby wzmocnić nogi

Zastanawiałem się ostatnio nad wypróbowaniem opasek kompresyjnych. www.os1st.pl Mam mianowicie dwa problemy
    Pierwszy to szybkie męczenie się
    Oraz drugi najważniejszy to częste skurcze ( suplementuję magnez ale średnio mi pomaga jak mam wrażenie). I przeczytałem, ze takie opaski są w stanie znacznie zredukować skurcze. Prawda to czy nie?

Zastanawiam się nad ćwierćmaratonem ale skurcze skutecznie mnie od tego zniechęcają.
    Ostatnio edytowane przez pioben ; 25-01-2019 o 09:20

Legionista Awatar jkp
    Cytat Zamieszczone przez pioben Zobacz posta
    Zastanawiałem się ostatnio nad wypróbowaniem opasek kompresyjnych. www.os1st.pl Mam mianowicie dwa problemy
    Pierwszy to szybkie męczenie się
    Oraz drugi najważniejszy to częste skurcze ( suplementuję magnez ale średnio mi pomaga jak mam wrażenie). I przeczytałem, ze takie opaski są w stanie znacznie zredukować skurcze. Prawda to czy nie?

Zastanawiam się nad ćwierćmaratonem ale skurcze skutecznie mnie od tego zniechęcają.
    Takie opaski są fajne na same starty, szczególnie na dłuższych dystansach. Do treningów niewiele pomogą, będziesz miał co najwyżej skurcze później albo jak zdejmiesz. Jak pijesz duzo alko albo kawy albo duzo ćwiczysz (pocisz się) to magnez Ci się wypłukuje bardzo szybko. Zwykle suplementy nie pomogą. Kup sobie magnez z witamina b6 (lepiej się wchłania) i jedz przez miesiąc podwójna dawkę. Plus pij wodę zmineralizowana (np Muszynianka) w dużych ilościach. Mniej kawy, mniej alko i powinno pomoc (mnie pomogło
    PS: co to za dystans "cwiercmaraton"? 10km?

Legionista Awatar midzi
    Zmagał się ktoś może z ITBS (zespół pasma biodrowo-piszczelowego)? Pierwszy raz zacząłem odczuwać te dolegliwości w okolicach października-listopada przed przerwą zimowo-świąteczną w bieganiu, ale raczej podejrzewałem, że może to być kwestia przeciążenia ze względu na to, że bardziej uszkodzone kolano zmuszało do przerzucania ciężaru biegania na to bardziej zdrowe. Zimą starałem się przygotować dosyć dobrze do pod kątem dechy, głównie trening siłowy, ale też stretchingi i lekkie zajęcia rehabilitacyjne.

Dzisiaj spróbowałem przebiec 5-tkę dobrym tempem na start nowego roku biegowego. Niestety od 3 km ból wrócił, a przy 5km był wyraźny.

Jakieś porady jeśli chodzi o ITBS?

Legionista Awatar Stout
    Na wiosnę przejdzie .
    Ewentualnie jesienią.

A na poważnie,skoro masz kolano w proszku ,to chyba jednak czas sobie odpuścić bieganie ? Przecież zdajesz sobie sprawę ,że to bardzo kontuzjogenne hobby,prawda ?
    Ja akurat z tym problemów nie miałem ,w przeciwieństwie do stawów skokowych ,ale wiem jedno:internet nie e zastąpi wizyty u dobrego specjalisty.
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista Awatar midzi
    W przypadku moim, a dokładnie nałogowego sportowca, który ma za sobą 20 lat treningów raczej nie grozi mi brak aktywności

Co do specjalistów to kolana już od ładnych paru lat leczę (jeśli się nie mylę nie było roku bez rehabilitacji od 5-6 lat), ale nie mam na tyle zdewastowanych tych kolan żeby poddawać się operacji. Zniszczone piszczele (chondromalacja II stopnia), plus łąkotka w średnim w stanie w prawym, a lewe po urazie piłkarskim kolano-kolano na zakrapianej poweselnej piłeczce. Stan jak na 30-latka, który w wieku 8 lat śmigał już po 5 treningów w tygodniu to nie ma dramatu.

Cytat Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
    Zmagał się ktoś może z ITBS (zespół pasma biodrowo-piszczelowego)? Pierwszy raz zacząłem odczuwać te dolegliwości w okolicach października-listopada przed przerwą zimowo-świąteczną w bieganiu, ale raczej podejrzewałem, że może to być kwestia przeciążenia ze względu na to, że bardziej uszkodzone kolano zmuszało do przerzucania ciężaru biegania na to bardziej zdrowe. Zimą starałem się przygotować dosyć dobrze do pod kątem dechy, głównie trening siłowy, ale też stretchingi i lekkie zajęcia rehabilitacyjne.

Dzisiaj spróbowałem przebiec 5-tkę dobrym tempem na start nowego roku biegowego. Niestety od 3 km ból wrócił, a przy 5km był wyraźny.

Jakieś porady jeśli chodzi o ITBS?
    Zmagałem się z tą kontuzją 2 razy. W obu przypadkach pomogło kilka sesji u fizjoterapeuty oraz rolowanie zewnętrznej strony nogi na wałku rehabilitacyjnym i ćwiczenia typu odwodzenie nogi leżąc lub stojąc. Pójdź do dobrego fizjo i pokaże Ci on co i jak Na YT wystarczy wpisać "ITBS" i też dostaniesz pokaźny zastrzyk poradników z ćwiczeniami. Na czas rehabilitacji odpuść bieg. W moim przypadku jazda na szosie działała też zbawiennie.

Legionista Awatar midzi
    Dzięki za info!

Najgorsze, że w lutym zaczynam już dwie ligi. Samo bieganie mogę odpuścić, ale jednak treningi, mecze etc.

Na jutro wybieram się do Konstancina. Postawili mnie ostatnio na nogi, więc może i tam razem się uda

PS. Chociaż zrobiłem wczoraj dobrą odnowę i nic nie czuję, więc mniejsza uciążliwość niż na jesieni kiedy 3 dni nie chodziłem po byle jakiej dyszcze.
    Ostatnio edytowane przez midzi ; 02-02-2019 o 11:07

Cytat Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
    Dzięki za info!

Najgorsze, że w lutym zaczynam już dwie ligi. Samo bieganie mogę odpuścić, ale jednak treningi, mecze etc.

Na jutro wybieram się do Konstancina. Postawili mnie ostatnio na nogi, więc może i tam razem się uda

PS. Chociaż zrobiłem wczoraj dobrą odnowę i nic nie czuję, więc mniejsza uciążliwość niż na jesieni kiedy 3 dni nie chodziłem po byle jakiej dyszcze.

Zapomniałem dodać, że robotę też robią zimne okłady (np. żelowe) przykładane na kilka minut w okolicy bolącego miejsca (u mnie to była zewnętrzna część nogi tuż nad kolanem). Zdrówka!

Legionista Awatar midzi
    Ciekawostka. Nowe buty. Zero bólu.

Miałem jednak rehabilitację przez ok. tydzień dzień w dzień, więc też mogło pomóc, ale bardzo prawdopodobne, że wszystkie biegówki, które miały 1000 km+ przebiegu mogły być przyczyną.

Jak ktoś trenował beep test, aby poprawić wydolność i mógłby coś skrobnąć jak się przygotować, żeby poprawić się nieco, to byłbym wdzięczny obecnie zamulam przy 8,3 … :P a jak mam chvjowy dzień to nawet koło 7 kończę.
    LEGIA TO MY
    Freedom for Mary Wagner!
    Janusz Waluś czekaMY!

"niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda
    dla szpiclów katów tchórzy"

Uprawnienia umieszczania postów