Strona 71 z 71 PierwszyPierwszy ... 21616768697071
Pokaż wyniki od 2,101 do 2,125 z 2125

Wątek: Bieganie

Cytat Zamieszczone przez jkp Zobacz posta
    Pierwszy maraton w życiu zaliczony czas może nie rewelacyjny (4:30) ale dobiegłem, koszulkę z eLką można było wyciskać taka mokra o dziwo zupełnie nie bolą mnie kolana tak jak nie bolały w trakcie biegu.
    Pytanie do maratończyków - jakie biegi na tym dystansie polecacie? Najchętniej zagraniczne, ale może być i w Polsce?
    Nie chodzi mi o bicie czasówki, bardziej o klimatyczne miejsce i ładna trasę która nie będzie nudna?
    W Polsce, rzecz jasna,Maraton Warszawski.
    Poza Polską http://www.runrocknroll.com/lisbon/

Nigdy tam nie biegłem, ale miadto jest tak zajebiste, że maraton też taki musi być

Moje początki z bieganiem były różne... Zazwyczaj wkręcałam się na miesiąc albo dwa, a później motywacji brakowało. Ale teraz biegam już chyba pół roku i wkręcam się coraz bardziej. Nawet nie wiem, jak to zrobiłam. Chyba przetrwałam kryzys. https://zdrowegeny.pl/
    Ostatnio edytowane przez proko ; 03-12-2017 o 10:03

Aktualnie biegam na bieżni by rozgrzać się przed innymi ćwiczeniami. Do joggingu w terenie wrócę jak zrobi się cieplej Chociaż obecnie przez ten smog bieganie na powietrzu przynosi chyba więcej szkody niż pożytku. Dlatego zastanawiam się nad tym czy nie lepiej jednak pozostać tylko przy treningu na siłowni.

Miał ktos może ciuchy firmy Vans? Bo to,ze buty są dobrej jakości to wiem( z własnego doświadczenia). Ale zastnawia mnie to jak przedstawia sie jakość ich ciuszków. Mianowicie zastanawiam sie nad kupnem sobie bluzy ( jak sie biega w minusowej temperaturze to przydałoby mi się coś takiego ciepłego).
    Dobrze się noszą? Akurat jest promocja. https://www.7store.pl/vans
    Ostatnio edytowane przez ceziklech ; 22-01-2018 o 12:10

Legionista Awatar jkp
    Cytat Zamieszczone przez ceziklech Zobacz posta
    Miał ktos może ciuchy firmy Vans? Bo to,ze buty są dobrej jakości to wiem( z własnego doświadczenia). Ale zastnawia mnie to jak przedstawia sie jakość ich ciuszków. Mianowicie zastanawiam sie nad kupnem sobie bluzy ( jak sie biega w minusowej temperaturze to przydałoby mi się coś takiego ciepłego).
    Dobrze się noszą? Akurat jest promocja.
    Ja miałem kiedyś ich buty i jakoś nie wspominam dobrze, rozleciały się szybko. Bluza może być, bo nie ulega takim zniszczeniom, ale zerknij może na 4F. Dobre jakościowo i w fajnych cenach.

Miałem vansy i noszą się ok. Chociaż to pewnie również zalezy od modelu jaki sobie wybierasz Sam przy kupnie butów do biegania zwracam uwagę nie tyle na firmę ale na parametry obuwia oraz to z jakich materiałów są wykonane. Najwazniejsza dla mnie jest zdecydowanie porządna jakość.
    No i warto jest zwrócić uwagę na to po jakim terenie się biega. Bo jeśli jest to głównie asfalt to lepiej będzie wybrać buty z płaską powierzchnią. Jeśli biega się po drogach leśnych to lepszym wyborem będą buty z bieżnikiem.
    http://fitrepublic.pl/wybrac-buty-biegania/
    Ostatnio edytowane przez pioben ; 21-02-2018 o 07:12

Legionista Awatar klinton
    akurat do biegania, to żadne Vansy i inne tego typu ustrojstwa. Polecam najprostsze biegowe ciuchy z Decathlona marki Kalenji. Jedną bluzę kupiłem 5 lat temu za 39 złociszy i służy mi podczas aktywności na świeżym powietrzu do dziś.

Zagłębiak Awatar Brylancik
    Czy ktos moze stosował lek Structum 500 na recepte? Boli mnie ostatnio kolano podczas biegu (nie jakaś kontuzja, raczej od obciążenia stawu) , dodam że nie choruje na chorobe zwyrodnieniową stawów. Ostatnio po prostu więcej biegam niż kiedyś. Mam te tabletki bo lekarz przepisał żonie lecz ona korzystała z innego leku.
    Chyba że cos innego polecacie na stawy z lekow OTC lub suplementow?

Cytat Zamieszczone przez Brylancik Zobacz posta
    Czy ktos moze stosował lek Structum 500 na recepte? Boli mnie ostatnio kolano podczas biegu (nie jakaś kontuzja, raczej od obciążenia stawu) , dodam że nie choruje na chorobe zwyrodnieniową stawów. Ostatnio po prostu więcej biegam niż kiedyś. Mam te tabletki bo lekarz przepisał żonie lecz ona korzystała z innego leku.
    Chyba że cos innego polecacie na stawy z lekow OTC lub suplementow?
    Ja stosowałem. Bardzo dobre. Mimo wszystko sugerowałbym przed użyciem skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Legionista Awatar Byku
    Mój bieg zombi:

Dystans 5km
    Czas 26.43
    Na mecie zameldowałem się jako 54 uczestnik z 335 jako żywy ze wszystkim życiami 4/4

Jak na to, że nie biegam wcale to chyba całkiem nieźle.

Pozdro

Legionista
    W taką pogodę jaka jest obecnie to aż się biegać nie chce.Chociaż my to jeszcze mamy w Warszawie dobrze ponieważ jest stosunkowo ładna pogoda i nie ma śniegu. Ale za to na wschodzie Polski ( nie wiem czy widzieliście) jest niezły śnieg.

Nie wiem jak Wam ale mi osobiście bardzo trudno jest się po dłuższej przerwie zmotywować do ćwiczeń. Ale jak jiuż się ćwiczy to jeszcze bardziej się chce
    http://www.fitnessstyl.pl/powrot-do-...ie-jak-zaczac/
    Ostatnio edytowane przez lupo ; 27-03-2018 o 08:04

Cytat Zamieszczone przez lupo Zobacz posta
    W taką pogodę jaka jest obecnie to aż się biegać nie chce.Chociaż my to jeszcze mamy w Warszawie dobrze ponieważ jest stosunkowo ładna pogoda i nie ma śniegu. Ale za to na wschodzie Polski ( nie wiem czy widzieliście) jest niezły śnieg.

Nie wiem jak Wam ale mi osobiście bardzo trudno jest się po dłuższej przerwie zmotywować do ćwiczeń. Ale jak jiuż się ćwiczy to jeszcze bardziej się chce
    http://www .fitnessstyl.pl/powrot-do...ie-jak-zaczac/
    Właśnie pogoda się poprawia i można wrócić do postanowień noworocznych Nie za bardzo wiem jak zacząć biegać ale wychodzę z założenia, że lepiej byle jak niż leżeć na kanapie

Legionista Awatar Bonhart
    Po perturbacjach zdrowotnych (rwa kulszowa) i zmaganich z lenistwem postanowilem wrocic do swojego ulubionego (po pilce) sportu i nabic znowu forme,zeby przed 40stka ukluc jeszcze jakas zycioweczke Zeby sie troche zmotywowac gadzeciarsko zakupilem pulsometr suunto. I tu pytanko do tych doswidczonych - moj pierwszy5km trening przebiegniety w dosyc spokojnym srednim tempie 5:30 wystukal mi przecietny HR 162, przy czym przez zdecydowana wiekszosc dystnsu serducho bilo powyzej 155 uderzen. Jk siendo tego ustosukowac? Poki co niespecjalnie sugeruje sie tymi wskazaniami, biegam raczej wspuchujac sie we wlasny organizm, natomiast zastanawia mnie takie wskazanie, przy raczej umirkowanym zmeczeniu podczas biegu. Ktos, cos?

Legionista Awatar alfa
    Na razie kompletnie to olej, bo nie znasz swoich stref tętna. Te wszystkie dostępne kalkulatory są nic niewarte. Dopiero po kilku startach na maksa będziesz w stanie określić swój hrmax i na podstawie tego strefy. Zresztą już pierwszy start dużo powie. A i tętno maksymalne nie świadczy o żadnym poziomie wytrenowania.

Mój max wynosi 207, a kolegi w tym samym wieku 172. Żaden kalkulator by nie pomógł.

Totez olewam, tym bardziej ze dopiero pierwszy raz bieglem z pulsometrem, na dodatek marne 5,5km. Bylem tylko zdziebko zdziwiony, ze puls podbijal czesto powyzej 170 a kondycyjnie bieglo mi sie calkiem swobodnie mimo zerowego wytrenowania i nieco ciezkich nog. Do tej pory biegalem jedynie na pace, totez puls traktuje jedynie jako ciekawostke ��

Cytat Zamieszczone przez Bonhart Zobacz posta
    Bylem tylko zdziebko zdziwiony, ze puls podbijal czesto powyzej 170 a kondycyjnie bieglo mi sie calkiem swobodnie ....
    Jak nie wiesz jaki masz hrmax, to te 170 nic Ci nie powie (jak masz 200 to tylko 85% maksymalnego).
    Zrób sobie ze trzy razy test Coopera - to, o ile sunciak dobrze pokazuje tętno, będziesz w stanie, mniej więcej określić ile możesz.
    A jak masz w planach konkretny czas, to możesz trenować na tempie, a nie na tętnie.

Na razie mam plany odpalic wreszcie na dobre zmpowrotem do treningow
    Caky czas bede biegal na tempo, natomiast nie majac doswiadczenia z pulsometrem chcialem sie jedynie dowiedziec czy te parametry cokolwiek mowia czy tez nie. Mysle, ze po kilku(nastu) treningach zorientuje sie mniej wiecej gdzie jestem w tym pulsie. Poki co obserwuje pomiary

3 maja jest fajny bieg na 5km w obrębie stadionu Legii taki mały rozruch po pucharze.

Legionista Awatar jkp
    Cytat Zamieszczone przez Mar.Cin Zobacz posta
    3 maja jest fajny bieg na 5km w obrębie stadionu Legii taki mały rozruch po pucharze.
    W dniu pucharu jest tez Bieg Flagi, gdyby ktoś potrzebował rozgrzewki przed pucharem
    Biegł ktoś z Was w tym biegu?

Czerwona kartka
    Powiem wam, że bieganie uzależnia.
    Uzależnia pod tym względem, że podczas biegania wydzielają się endorfiny (czyli hormon szczęścia).
    Nie mam tutaj na myśli dystansów maratońskich, ale te 10k w przy jednym podejściu da się przecież zrobić.
    Dobrym pomysłem jak ktoś chce pobiegać, w połączeniu z jakąś formą rywalizacji jest piłka nożna.
    Piłka nożna to sport niewiele droższy od biegania. Podstawa to dobre buty, ale te też nie są ekstremalnie drogie. Tutaj przykładowe ceny: https://kajasport.pl/ser-pol-11-Nike-Hypervenom.html
    Ostatnio edytowane przez them ; 18-06-2018 o 06:06

Panowie mam pytanie co do odziezy do biegania. Mianowicie zastanawiam sie nad kupnem sobie koszulki kompresyjnej. Jak ta tutaj. Z racji tego,ze koszulka taka nie jest tania interesuje mnie
    czy rzeczywiście jest wygodniej?
    jak z odprowadzaniem wilgoci?
    I czy ogólnie jesteście zadowoleni z wyboru?
    Ostatnio edytowane przez Adrianos ; 25-06-2018 o 08:32

Ja ostatnio coraz więcej jeżdzę rowerem i kilka razy próbowałam biegać... Ale nie wiem jak zacząć biegać - za każdym razem nie mam siły i bolą mnie bardzo łydki... macie jakieś pomysły jak się przygotować do biegania? Czy po prostu zacisnąć zęby i trenowac??

Gintleman Awatar księciuniu
    Cytat Zamieszczone przez Olindaa87 Zobacz posta
    Ja ostatnio coraz więcej jeżdzę rowerem i kilka razy próbowałam biegać... Ale nie wiem jak zacząć biegać

Prawa noga do przodu, potem lewa, potem znowu prawa, znowu lewa i tak na zmianę. Tylko nie pomyl.
    I pamiętaj, że musi być moment, w którym będziesz miała obie nogi oderwane od ziemi, bo inaczej będziesz szła.

P.S. A na początek, to najlepiej ruszyć tłustą dupę sprzed komputera zamiast spamować na forumce
    Ostatnio edytowane przez księciuniu ; 19-06-2018 o 12:54
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista Awatar Net
    Ksieciuniu źle, a co w sytuacji kiedy obie nogi będą z przodu ?

Gintleman Awatar księciuniu
    Obiema nogami do przodu, to już ostatnia prosta na tamten świat. Biegusiem
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Uprawnienia umieszczania postów