Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 60 z 87

Wątek: Szkła kontaktowe vs cyngle

Legionista Awatar casual
    Ale prawda tez jest taka, że w żadnych soczewkach oko nie oddycha tak jak w okularach- więc osobiście sugeruje zakładać soczewki "na wyjście" czy w związku z aktywnością sportową itp, a w innych sytuacjach raczej starać się dać oczom odpocząc, czyli chodzić w okularach.
    Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
    - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
    Zapamiętał.

Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

Legionista Awatar Nazgul
    Cytat Zamieszczone przez casual Zobacz posta
    Ale prawda tez jest taka, że w żadnych soczewkach oko nie oddycha tak jak w okularach- więc osobiście sugeruje zakładać soczewki "na wyjście" czy w związku z aktywnością sportową itp, a w innych sytuacjach raczej starać się dać oczom odpocząc, czyli chodzić w okularach.
    Ile godzin max takie "wyjście" Twoim zdaniem?

Legionista Awatar casual
    Wiesz, komfort masz spokojnie i przez 15 godzin w dobrych soczewkach, ale osobiście tak po około 8/9 warto zdjąc i włożyć okulary. W sensie wychodzisz rano na przykład do pracy a po prowrocie zdejmuszesz. Przynajmniej ja tak robię i tak sugeruje robić mój okulista.
    Ostatnio edytowane przez casual ; 05-07-2011 o 12:45
    Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
    - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
    Zapamiętał.

Legionista Awatar (L)uko
    Cytat Zamieszczone przez Bugi B. Zobacz posta
    Kupuje miesięczne, a spokojnie starczają na 2 miesiące. Kwestia tego jak często się ich używa i do jakich celów. Pierwsza styczność z soczewkami to masakra, 50 minut walki i ledwo włożona jedna sztuka ale dałem radę Teraz to 15-20 sekund i po sprawie.
    Najśmieszniejsze jest to, że to zawsze tak jest ... To jak z maturą, każdy się jej boi a po zdaniu wydaje się ona zwykłym pryszczem Co do przedłużania noszenia soczewek miesięcznych to ja bym nie ryzykował. Po miesiącu one tracą swoje właściwości i wada wzroku może szybciej się pogłębić.

Legionista Awatar Ardiano
    Jedyną wadą jest cena: 80- 100 zł za 30 sztuk.
    ja od mniej wiecej 2 lat używam J&J Acuvue Moist jednodniowych. Kupuję w necie przez stronę szkla.com. Cena za opakowanie to niecałe 70 zeta + koszt przesyłki. Ale za każdy zakup dostajecie punkty, które później można zamienić na rabat, więc raz na jakiś czas koszty przesyłki mogą być gratis.

"Stewardessa szepnęła 'Boże...' nim stanęło jej serce, a kapitan wciąż powtarzał, że to zwykłe turbulencje..."

Legionista Awatar Nazgul
    No ja dziś miałem pierwsze boje treningowe. Włożyć - jak Cie mogę, ale wyjąc to kurestwo - bezcenne

Ja mam wadę nabytą- prawdopodobnie od komputera. Piersze okulary wyrobiłam, by coś widzieć na meczu, a nie dopytywać się co chwila, co sie stało, kto to był Im wada się pogłębiała, tym częściej musiałam zakładać okulary- szczególnie do jazdy samochodem. Teraz bez niczego na oczach nie jestem w stanie funkcjonować.
    Od zawsze kupowałam jednodniowe soczewki, ale początkowo nie mogłam się zmusić do ich włożenia. Zajmowało mi to wiele czasu i kilka soczewek często gdzieś powypadało. Przewaznie jak kupowałam opakowanie na jakieś wydarzenie/ wyjazd, to tylko tam je używałam i nie zużywałam całego. Za bardzo męczyłam się przy wkładaniu. Zdejmowanie zawsze było dla mnie łatwe.
    W ostatnim roku, gdy moje okulary znacznie się pogrubiły, postanowiłam przejść na soczewki na stałe. Przełomem okazał się moment, w którym odkryłam (EUREKA!), że soczewki trzeba wkładać na białe w oczach, patrząc w bok. Wtedy NIC nie boli, nie drażni Niestety jednodniowe soczewki noszone codziennie kosztują bardzo dużo, nawet kupowane przez internet. Postanowiłam przejść na dwutygodniowe i obecnie noszę pierwsze opakowanie z pojemnikiem, płynem i jestem dumna z siebie
    Od czasu kiedy noszę soczewki na stałe, to zaczęły mnie denerwować okulary. A to parują, a to nos boli, a to brudne są... Zdecydowanie polecam soczewki I nie należy się zniechęcać przy pierwszych zakładaniach.
    "Zawsze warto być człowiekiem, choć tak łatwo zejść na psy..."

Legionista Awatar dżastuś
    Cytat Zamieszczone przez Nazgul Zobacz posta
    No ja dziś miałem pierwsze boje treningowe. Włożyć - jak Cie mogę, ale wyjąc to kurestwo - bezcenne
    Ja się nie mogę przekonać do soczewek. Tak mnie przeraża wizja wyjmowania ich. Mam awersje do zapuszczania kropelek, a co dopiero mówić o dłubaniu w oku.. grr.. A poza tym, ja lubię okulary

Gintleman Awatar księciuniu
    Cytat Zamieszczone przez (L)uko Zobacz posta
    Najśmieszniejsze jest to, że to zawsze tak jest ... To jak z maturą, każdy się jej boi a po zdaniu wydaje się ona zwykłym pryszczem Co do przedłużania noszenia soczewek miesięcznych to ja bym nie ryzykował. Po miesiącu one tracą swoje właściwości i wada wzroku może szybciej się pogłębić.
    Ja za młodu (studia) w ramach oszczędności takie 3-miesięczne nosiłem 4 m-ce i może od tego cos mi sie tam w oczach porobiło, że potem okulista w ogóle odradził mi noszenie soczewek - cos tam za mało przepuszczaly i to kolorowe w oku wrastalo mi w to białe czy jakoś tak podobnie (możliwe, że wpływ na to mialy jeszcze jakieś wrodzone "predyspozycje" oka). W efekcie od wielu lat tylko bryle, a szkiełka jednorazówki tylko na chwilę do sportowania się

Ale zastanawiam się nad próbą powrotu do szkiełek - w końcu technika ich konstrukcji idzie na przód i może juz bym tak nie "przenoszał"
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Wątpię żeby problemy z oczami wynikały z za długiego noszenia szkieł. Moja koleżanka od wielu lat nosi miesięczne nawet pół roku i żyje W sumie nie znam nikogo, kto nosi szkła według ich przeznaczenia. Każdy trochę przedłuża, patrząc raczej na komfort noszenia a nie podany przez producenta czas.

Ja do dziś mam problem z kroplami Wcześniej nie wyobrażałam sobie gmerania przy oczach, ale do wszystkiego można się przyzwyczaić. Lubiłam okulary wcześniej, jednak soczewki, to inna jakość widzenia.
    "Zawsze warto być człowiekiem, choć tak łatwo zejść na psy..."

Legionista Awatar Nazgul
    Cytat Zamieszczone przez dżastuś Zobacz posta
    Ja się nie mogę przekonać do soczewek. Tak mnie przeraża wizja wyjmowania ich. Mam awersje do zapuszczania kropelek, a co dopiero mówić o dłubaniu w oku.. grr.. A poza tym, ja lubię okulary
    Ja tez, ale człowiek nie świnia - do wszystkiego przywyknie i wszystko zeżre. Wyjmowanie idzie mi już lepiej niż zakładanie DDD

Legionista Awatar Fizi
    jak zobaczyłem ten temat, to pomyślałem, że to kolejny temat "medialny"
    "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Czerwona kartka
    Myślę, że okulary lepsze. Każda ingerencja w organizm jest ryzykowna. Kontakty mogą ci się jakoś wbić w oczy przy jakiejś akcji wymagającej więcej ruchu :P Chyba, że myślę starymi kategoriami.

Legionista Awatar casual
    Cytat Zamieszczone przez Zakillles Zobacz posta
    Myślę, że okulary lepsze. Każda ingerencja w organizm jest ryzykowna. Kontakty mogą ci się jakoś wbić w oczy przy jakiejś akcji wymagającej więcej ruchu :P Chyba, że myślę starymi kategoriami.
    Myślisz starymi kategoriami.
    Zapamiętał.

Legionista Awatar casual
    Następujące pytanko w tym zapomnianym temacie- nigdy w życiu nie zamawiałem soczewek przez net, no ale cholera mnie strzela ile za soczewki muszę płacić u warszawskich optyków. Mówię o soczewkach jednodniowych. Od jakiegoś czasu non stop atakują mnie reklamy sklepów internetowych oferujących soczewki na wysyłkę (reklamują się mailowo, na fb itd.) i teraz pytanie- który z takich sklepów polecacie, gdzie są najlepsze ceny, z którego z takich internetowych sklepów jesteście zadowoleni? Od razu mówię- żadne przeterminowane soczewki mnie nie interesują (a wiem, że i takie, np. na allegro ale pewnie nie tylko, można kupić).

Wielkie dzięki za pomoc.
    Zapamiętał.

Sprawdzałeś ceny na Twojesoczewki.com ? ja tam zamawiam od kilku lat i odbieram osobiście. Punktów odbiorczych mają sporo.

Legionista Awatar NGA
    Zamawiałem na szkła.com. Wszystko ok. Dorzucają czasem płyn do zamówienia lub inne bonusy.

wysyłka kurierem 1 dzień, pocztą 3 dni.

Następujące pytanko w tym zapomnianym temacie- nigdy w życiu nie zamawiałem soczewek przez net, no ale cholera mnie strzela ile za soczewki muszę płacić u warszawskich optyków. Mówię o soczewkach jednodniowych. Od jakiegoś czasu non stop atakują mnie reklamy sklepów internetowych oferujących soczewki na wysyłkę (reklamują się mailowo, na fb itd.) i teraz pytanie- który z takich sklepów polecacie, gdzie są najlepsze ceny, z którego z takich internetowych sklepów jesteście zadowoleni? Od razu mówię- żadne przeterminowane soczewki mnie nie interesują (a wiem, że i takie, np. na allegro ale pewnie nie tylko, można kupić).

Wielkie dzięki za pomoc.
    Ja od niedawna właśnie noszę soczewki (które notabene sam musiałem się nauczyć zakładać:P) i też by mnie interesowały jakieś internetowe sklepy jak przyjdzie mi kupić nowe żebym wiedział gdzie mogę uderzyć bez ryzyka....

Legionista
    Ja kupuje w Optiland (odbior osobisty na Jana Pawła + jakas inna lokalizacja) Nazwa allegro: soczewkiwawa

polecam, nigdy nie mialem zadnego problemu

Legionista Awatar FCB
    ciekawy temat. U mnie będzie chyba na czasie. Ale ja nie o soczewkach, a o pinglach właśnie. Zatem do rzeczy. Zauważyłem od wielu lat, że mam problem z przeczytaniem tekstu znajdującego się w oddali. Wzrok mi się nie rozmywa, widzę dokładnie, ostro, w jeździe samochodem czuje się komfortowo i nie ma z tym problemu ale gro znajomych spokojnie potrafi przeczytać jakiś mały napis na reklamie/bilboardzie czy w innym miejscu, a ja nie. Zauważalnie mrużę oczy i wytężam wzrok aby spróbować odczytać taki mały tekst. Czasem nawet oglądając mecz nieco z dala od TV pytam kumpli czy kobity 'która jest minuta' gdy zegar w roku jest zbyt mały. Jeszcze za czasów studenckich jakieś 7-8 lat temu było na uczelni komputerowe badanie wzroku. Baba zrobiła na jakimś śmiesznym sprzęcie badanie w 30 sekund i powiedziała, że wada jest i trza bryle zakupić. Niezbyt ufny takim bezpłatnym badaniom poszedłem do okulisty. Ten powiedział, że wzrok dobry i kropelki tylko dał na przemęczone monitorem oczy. Trzeba jednak przyznać, że nie robił wnikliwych badań i nie użył z tego co pamiętam żadnej maszynerii specjalnej do tego. I tak sobie żyłem dalej. Przed świętami robiąc zakupy w jednej galerii znowu byłą opcja na bezpłatne badanie wzroku. Skusiłem się i trzeba przyznać, że potraktowano mnie fachowo. Badanie zajęło przeszło 30 minut. Kobita użyła do tego wielu sprzętów i stwierdziła, że astygmatyzm -1,25 i zaproponowała oksy. Dała takie szkła na próbkę i faktycznie czcionki w oddali sklepu stały się wyraźniejsze. I teraz pytanie. Czy zawierzyć kobiecinie czy iść jeszcze typowo do okulisty?? Jeśli noszenie oksów stanie się konieczne to gdzie polecacie je zakupić? (chodzi o niskie ceny rzecz jasna, jakieś markowe oprawki od tego czy tamtego projektanta mnie nie interesują, wolę skromne i niezbyt drogie). U tej babeczki kosztowały 150zł (ew. 350zł za dwie pary). Jak cenowo w salonach optycznych typu Vission Express itp.?? I czy faktycznie okulista musi to stwierdzić czy takie badania w galeriach czy salonach optycznych są wystarczające i wiarygodne?? Jak już zacznę nosić binokle to nie chciałbym spieprzyć wzroku bardziej przez to, że gdzieś mi coś wcisną. Będę wdzięczny za informacje i porady.
    Ostatnio edytowane przez FCB ; 07-01-2015 o 20:31

Legionista
    Ja ze swojej strony mogę polecić salon MR Hilary na ul. Bellottiego przy Okopowej (mrhilary na allegro.pl mrhilary.pl) kupuję tam soczewki na sztuki i zawsze było wszystko w porządku, można też na miejscu zbadać wzrok i oczywiście dobrać okulary.

edit: jakiś czas temu jak porównywałem ceny w Warszawie to mieli najtaniej (przynajmniej przy soczewkach dwutygodniowych).
    Ostatnio edytowane przez wujek_A ; 06-01-2015 o 19:24
    Przywiązani do tych barw, od najmłodszych lat, kibicowski szlak - taką obraliśmy drogę !

Legionista Awatar casual
    Dzięki za pomoc!
    Zapamiętał.

Legionista Awatar wfh85
    Ja od niedawna noszę okulary, więc postaram się pomóc. Problemy miałem podobne do Twoich - tekst na pasku tvn24, godzina na tymże kanale i urocze twarze, nieco rozmyte Badania przeszedłem dokładnie takie same u okulisty w przychodni, u okulisty w pracy i w salonie optycznym - wyniki wszędzie te same. Byłem w salonie 4eyes, na Bródnie, ale salon mają też na Chmielnej, więc pewnie i hipsterka coś dla siebie znajdzie. Od siebie mogę też dać radę, żeby pieniądze oszczędzone na oprawkach, przeznaczyć na dobre szkła. Vission Express jest dość drogie, ale często mają promocje typu 2gie gratis.
    "Otóż chamem nie jestem i znajomych w Łodzi nie mam"

Legionista Awatar Fawor
    Ze swojej strony Vission Express stanowczo odradzam. Nawet jakby za darmo okulary rozdawali. Osobiście korzystam z lokalnego zakładu w Radości przy Panny Wodnej 46/48. Z czystym sumieniem polecam, jak się ma po drodze .

Legionista Awatar Raffels
    A jak się mają kontakty do sportów walki czy generalnie do jakiejś formy ruchu(bieganie, piłka, siłownia)?
    Chyba i mnie niedługo czeka ten dylemat...
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista Awatar Ljubo-jad
    Cytat Zamieszczone przez Raffels Zobacz posta
    A jak się mają kontakty do sportów walki czy generalnie do jakiejś formy ruchu(bieganie, piłka, siłownia)?
    Od ok 8 lat noszę soczewki zarówno w codziennym użytkowaniu jak i do gry w piłkę, biegania, nart czy tam innych sportów i jak do tej pory nie miałem żadnych problemów. Wiadomo trzeba uważać i mieć świadomość, że kontakt obcy typu deszcz, pot, czy inne g.ówno powoduje, że traci się na chwilę komfort widzenia ale ja np. do tej pory sobie jakoś z tym radziłem i nie miałem większych problemów. Jeśli chodzi chodzi o aktywność fizyczną to osobiście polecam soczewki wszystkim tym , którzy mają problemy ze wzrokiem.

Niepatusek :) Awatar Bramkostrzelny Janek
    A ja mam pytanie do osób noszących okulary na co dzień. Jakie najlepsze metody na czyszczenie szkieł ?

Legionista Awatar casual
    Cytat Zamieszczone przez Raffels Zobacz posta
    Nawet się nie zastanawiaj i kupuj soczewki. Aktualnie nie wyobrażam sobie sportowej aktywności bez soczewek. Siłownia, bieganie, piłka nożna, snowboard, raz na ruski rok boks- wszystko robię w soczewkach. Raz tylko mi soczewka wypadła- jak przy pewnej okazji dostałem z pięści w ryło Poza tym żadnych przygód, a komfort niesamowity.
    Zapamiętał.

Legionista Awatar Ljubo-jad
    Z tego co czytam, kolega casual potwierdza moja wcześniejszą wypowiedz. Także Raffels długo się nie zastanawiaj i śmiało kupuj soczewki.

Legionista Awatar NGA
    Potrzebny jakieś sprawdzony sklep internetowy, gdzie można kupić szkła kontaktowe na sztuki/nie całe opakowania.

Uprawnienia umieszczania postów