Strona 3 z 24 PierwszyPierwszy 123456713 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 90 z 717

Wątek: Budowlanka, remonty itp.

Legionista Awatar Yanks
    Póki co, zostaw w spokoju ...

Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    główne zadanie wykonane (ciekawe tylko na jak długo pomoże)
    ... potem się okaże.

PS na "gołą" , a Bosmany swoją drogą ... możesz sobie zakupić.
    Jesteście smutni, polowanie nie wyszło, zające przed wami pouciekały!

Legionista
    Jestem totalnym lewusem w kwestiach elektrycznych.
    Czy do takiej lampy da się zamontować ściemniacz? http://www.aquaform.pl/downloads/cadva_x4.pdf
    Jak rozumiem na puszka na górze to jest transformatorek, który zbija zasilanie do 12V. Jakiś elektryk mi powiedział, że jak się ściemniacz zamontuje przed transformatorem, to dupa raczej.

Legionista Awatar Urban
    W czerwcu chce przeprowadzić remont jednego pokoju - położenie i dotarcie gładzi, wymiana futryny z drzwiami i w związku z tym szukam jakiegoś dobrego i taniego specjalisty w tej dziedzinie. Może ktoś z Waszych znajomych zajmuje się taką robotą i moglibyście dać mi na niego namiar ?

Druga sprawa - po ukończonym remoncie będę chciał sobie wstawić szafę we wnękę. Jaką firmę wybrać?

Legionista Awatar Yanks
    Która część czerwca? Początek czy raczej koniec?
    Jesteście smutni, polowanie nie wyszło, zające przed wami pouciekały!

Legionista Awatar operion
    Gdzie w twierdze zmieniły się domy gdzie serca w zapale nie stygną!
    Cytat Zamieszczone przez Urban Zobacz posta
    W czerwcu chce przeprowadzić remont jednego pokoju - położenie i dotarcie gładzi, wymiana futryny z drzwiami i w związku z tym szukam jakiegoś dobrego i taniego specjalisty w tej dziedzinie. Może ktoś z Waszych znajomych zajmuje się taką robotą i moglibyście dać mi na niego namiar ?

Druga sprawa - po ukończonym remoncie będę chciał sobie wstawić szafę we wnękę. Jaką firmę wybrać?

priv
    "..Gdy tak siedzimy nad bimbrem
    Ojczyzna nam umiera
    Gniją w celach koledzy..."

Leszek Szaruga

Legionista Awatar Urban
    Panowie od cyklinowania/lakierowania podłogi zostawili mi małe szkody po swojej robocie. Mianowicie przytarli mi delikatnie drzwi(okładzine raczej drzwi) - czy są jakieś flamastry/markery którymi mogę te rysy zamaskować? W jaki inny ewentualnie sposób można to zamaskować?

Lakierując podłogę w kilku miejscach "dotknęli" wałkiem ściany i zostały na nich plamy lakieru. Jak to usunąć?

Legionista Awatar erdo78
    Szukam kogos, kto wymienilby/naprawill dwoje drzwi przesuwnych w szafie wnekowej. Sa to dwa duze lustra (60x230) w aluminiowej ramie, ktora sie troche wypaczyla.

Jakby co poprosze prv

daimler
    Guest
    Panowie od cyklinowania/lakierowania podłogi zostawili mi małe szkody po swojej robocie. Mianowicie przytarli mi delikatnie drzwi(okładzine raczej drzwi) - czy są jakieś flamastry/markery którymi mogę te rysy zamaskować? W jaki inny ewentualnie sposób można to zamaskować?
    są markery do laminatów. Trzeba tylko dobrać odpowiedni kolor. Sprawdzają się, jeśli uszkodzenie nie jest wielkie to nie będzie widać.

Lakierując podłogę w kilku miejscach "dotknęli" wałkiem ściany i zostały na nich plamy lakieru. Jak to usunąć?
    1. papier ścierny
    2. wałek z farbą

Nie próbuj zamalowywać, bo lakier zawsze wyjdzie. Zetrzyj do "żywego" i jeśli powstanie "dziura" to zagipsuj. Są w małych puszkach gotowe masy gipsowe, już rozrobione gotowe do nałożenia.

Legionista Awatar b.
    jak już ktoś odgrzebał ten temat, to pochwale się na jakiego chujka trafiłem w sobotę: pracowałem na dachu i spadła mi szczotka z fleksa, pech chciał, że na maske jakiejś starej mazdy (generalnie z tego dachu nie miało co i któredy spaść, ale jak pech to pech).

maska popękana od mrozu, a ta szczotka nie zrobiła praktycznie żadnego śladu, no ale frajerek zaczął coś pierdolić, że musi całą maskę malować, malowanie elementu 350 zł i że albo się dogadujemy albo dzwoni na psy.

teren budowy nie był zabezpieczony i ogólnie mandat byłby pewnie wyższy (a ja z psami nie potrafię rozmawiać), więc dogadałem się z frajerem na 150 zł.

z jednej strony wkurw jak dawałem mu te dziengi, ale z drugiej zadowolenie - jak chciał być taki ura bura i myślał, że zarobi frajerskie pieniądze to się grubo przeliczy.

numery blach oczywiście zapamiętałem, a że mam swoje sposoby na ustalenie adresu, to problemem żadnym jest trafienie frajera. ten złom będzie miał zrobiony pewnego pięknego dnia (lub nocy) taki lifting, żeby frajer wiedział na co wydać te 150 zł. reszte dołoży z własnej kieszeni

wstaje człowiek o 4 rano, żeby chociaż trochę nie zapierdalać w tym upale, to trafi się jakaś *****, co chce sobie "dorobić" po frajersku

chytry dwa razy traci, a frajerstwo trzeba tępić - taki morał z tej historii
    Ostatnio edytowane przez b. ; 09-07-2012 o 11:48

daimler
    Guest
    Usuń z postu niepotrzebne szczegóły

Legionista Awatar b.
    w sumie fakt, już poprawione

zapomniałem, że pewne służby czytają naszą forumkę

Legionista Awatar Urban
    Cytat Zamieszczone przez daimler Zobacz posta
    są markery do laminatów. Trzeba tylko dobrać odpowiedni kolor. Sprawdzają się, jeśli uszkodzenie nie jest wielkie to nie będzie widać.

1. papier ścierny
    2. wałek z farbą

Nie próbuj zamalowywać, bo lakier zawsze wyjdzie. Zetrzyj do "żywego" i jeśli powstanie "dziura" to zagipsuj. Są w małych puszkach gotowe masy gipsowe, już rozrobione gotowe do nałożenia.
    To jeszcze jedno pytanko
    Montowano mi równiez listwy podłogowe na gwoździe z tzw. pistoletu. Niestety w niektorych miejscach widoczne są dziury, w których "one siedzą". Oczywiście będę dzisiaj dzwonił do typa od roboty, ale czy można jakoś je zamaskować? Listy lakierowane.

@ Daimler wielkie dzieki za pomoc

Muszę 'odnowić' ławkę z cmentarza. Po wykręceniu jej, mam zamiar spiłować ją do 'deski', ale co później? Czym najlepiej ją zabezpieczyć żeby po zimie nie wyglądała jakby miała 50 lat? Rozumiem, że sam lakier nie wystarczy.
    Jeszcze nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele, tak nielicznym.

Legionista Awatar rey
    Wystarczy, byle był z przeznaczeniem na zewnątrz. Jaki konkretnie, to w każdym markecie budowlanym Ci doradzą.
    ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Legionista Awatar olek_grom
    Panowie może ma ktoś kontakt do sprawdzonego parkieciarza? Nie musi być szybko i tanio, ani tanio i szybko. Wiem, że fachowiec kosztuję i ma zajęte terminy, więc mam tego świadomość. Na podłogę oszczędzałem 3 lata, więc nie chciałbym wywalić niemałej kasy w błoto. Z góry dzięki.

Legionista Awatar Urban
    Cytat Zamieszczone przez olek_grom Zobacz posta
    Panowie może ma ktoś kontakt do sprawdzonego parkieciarza? Nie musi być szybko i tanio, ani tanio i szybko. Wiem, że fachowiec kosztuję i ma zajęte terminy, więc mam tego świadomość. Na podłogę oszczędzałem 3 lata, więc nie chciałbym wywalić niemałej kasy w błoto. Z góry dzięki.
    Priv

Gintleman Awatar księciuniu
    Orientuje się ktoś czy w jakimś z marketów budowlanych przytną mi odpłatnie kilka (ok. 7 szt.) niedużych (10x10 cm) płytek glazury ? (wiem, że w Leroy tego nie oferują).
    A może któryś z forumowiczów dysponuje takim „sprzętem” i ciachnąłby coś niecoś za niewygórowaną cenę ?
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista Awatar Yanks
    Glazurę to wiertłem z widią się tnie. Zarysuj szkliwo i złam. Możesz spróbować

E: W skrajnych przypadkach oczywiście. (Czas, dostęp do narzędzi itp).
    Ostatnio edytowane przez Yanks ; 06-08-2012 o 14:04

Pytanie może głupie ale na zetpetach nie uważałem - "zarysuj" czyli że tak bez wiertarki, z wiertłem w grabie czy jak ?

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno

Legionista Awatar obrus1
    Orientuje się ktoś czy w jakimś z marketów budowlanych przytną mi odpłatnie kilka (ok. 7 szt.) niedużych (10x10 cm) płytek glazury ? (wiem, że w Leroy tego nie oferują).
    A może któryś z forumowiczów dysponuje takim „sprzętem” i ciachnąłby coś niecoś za niewygórowaną cenę ?
    Na ul.Bartyckiej jest skład budowlany gdzie to robią
    (info z drugiej ręki więc lepiej zadzwonić i się dopytać)

Legionista Awatar Yanks
    z wiertłem w grabie czy jak ?
    Pewnie ktoś Ci pomoże, ale jakby nie to się wybiorę na Twój Żoliborz. Odpowiadając na pytanie; tak, bierzesz do ręki wiertło, przykładasz jakiś liniał do miejsc zaznaczonych na płytce, rysujesz szkliwo i łamiesz. Taki budowlany old school. Nie dotyczy terakoty, gresów, marmurów itd

Dzięki, jakby coś to bym oczywiście sam podjechał z tymi płytkami.

Ale spróbuję sam jakąś dziabnąć

Legionista Awatar beka
    jak już temat na wierzchu to go wykorzystam.

Potrzebuję okna w mieszkaniu wymienić. Znacie kogoś godnego polecenia? Na co zwracać uwagę (mieszkanie na 12 piętrze, od godziny 11 do zachodu słońce daje mocno)?

Legionista Awatar Yanks
    Warto też, rozejrzeć się dookoła. Czasami fachowcy, coś tam, gdzieś tam w pobliżu dłubią ...

Jeszcze mi się taka akcja przypomniała. Padł nam kiedyś sprzęt i zrobiła się lipa. Termin napięty, do domu daleko, ale "pod nosem" ... cmentarz. Spokojnie. Przy każdym cmentarzu jest jakiś zakład kamieniarski a w nim ... ha, wszystkie narzędzia do cięcia. Ot i sprawa załatwiona.

Legionista Awatar Yanks
    Czy Księciuniu został bohaterem w swoim domu?

Jeszcze nie było okazji; wczoraj tylko dziabnąłem dobre winko
    Jakoś tak się w tym tygodniu nagromadziło różnych uroczystości rodzinnych, wizyt lekarskich, meczy, igrzysk itp. że człowiek nie ma chwili żeby płytkę pęknąć. Ale jak tylko spróbuję to się się pochwalę ... albo dopytam gdzie mam z tymi płytkami podjechać

Cytat Zamieszczone przez Yanks Zobacz posta
    Czy Księciuniu został bohaterem w swoim domu?
    No nie zostałem

Nie wiem, albo widia stępiona albo w łapie mało pary albo ...

Jeżeli Twoja oferta jest aktualna (oczywiście ja bym podjechał gdzie trzeba) to daj znać na priv co, jak i za ile.

spec okienny Awatar meraś
    Cytat Zamieszczone przez beka Zobacz posta
    jak już temat na wierzchu to go wykorzystam.

Potrzebuję okna w mieszkaniu wymienić. Znacie kogoś godnego polecenia? Na co zwracać uwagę (mieszkanie na 12 piętrze, od godziny 11 do zachodu słońce daje mocno)?
    priv
    bałagan i porządek to tylko liczby...

Mam pytanie, regeneruje ławkę, która ma stać na cmentarzu, najpierw pozbyłem się poprzedniej farby/lakieru do samego drewna, później pomalowałem 2 razy impregnatem i teraz mogę ją wstawić? Czy jeszcze polakierować?
    Jeszcze nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele, tak nielicznym.

Legionista Awatar urs
    wystarczy chodź możesz też lakiero bejcą np sadolin drewno chron aby była śliska (łatwa do czyszczenia ) i błyszcząca

Bo człowiek z kobitą powinien się widzieć raz w tygodniu, ruchnąć ją porządnie tak żeby wiedziała, że spotkania to naprawdę cos wyjątkowego.

Uprawnienia umieszczania postów