Strona 26 z 26 PierwszyPierwszy ... 162223242526
Pokaż wyniki od 751 do 776 z 776

Wątek: Budowlanka, remonty itp.

Nie wiem czy zauważyliście to, ale w okresie zimowym można trafić na całkiem fajne przeceny tych wszystkich urządzęń ogrodniczych jak kosiarki, nożyce do żywopłotów itd. Teraz to po prostu leży na magazynie i czeka na sprzedaż - a wiosną czy latem ceny potrafią być wyższe o kilkanaście do kilkudziesięciu procent.

bardzo fajnym pomysłem na pokój jest beton architektoniczny. Bardzo fajnie wygląda. Zerknijcie na http://www.vhct.pl/pl/beton-architektoniczny-w-kuchni, mi się ciągle podoba.
    Ostatnio edytowane przez kato4589568 ; 07-02-2019 o 11:45

Jestem ciekawy jak to całe przedsięwzięcie z nawiewnikami przekłada się cenowo na koszty ocieplania domu. Czy przez częste wymiany powietrza nie zwiększy się zużycie zawartości naszego pieca? Lub koszt ogrzewania mieszkania? Rozmawiałem przez telefon z poleconą przez znajomego firmą która zajmuje się między innymi takimi rzeczami jak montaż nawiewników okiennych Warszawa. I przedstawione przez nich zalety takich rozwiązań wyglądają obiecująco. Jestem świadomy że to mogą być w większości obiecanki handlarza żebym tylko kupił ich produkt. Co sądzicie? Jak to wygląda odnośnie budżetu domowego?

[QUOTE=Na planie znalazłem, że do jednego światła jest przewidziane włączanie schodowe w trzech miejscach - czy tak się da? A jeżeli tak, to czy do tego trzeba jakieś inne włączniki niż „zwykłe” schodowe?, 11:31Tertus (L)[/QUOTE]

Nie ma znaczenia czy gniazdo jest pojedyncze czy podwójne - metoda podłączenia jest ta sama, tylko konstrukcja inna. W sklepie prosisz o włączniki schodowe lub krzyżowe, albo można zamówić przez sklep internetowy https://gniazdka.elmar.pl/169-berker-q1

Legionista Awatar (L)ukas
    Jeśli masz 2 punkty, które zapalają światło, to montujesz schodowe. Jeśli punkty są 3 to na "brzegowych" montujesz schodowe, a na środkowym krzyżowy.
    Lecz przez te 10 minut zapomnieli na czym polega godność klubu , który chce mienić się mianem głównego wroga Legii w Polsce. Grajki bez honoru.

A macie jakieś patenty ma aranżację poddasza? Mam takie niewykorzystane pomieszczenie (z potencjałem), ale jakoś brakuje mi motora żeby tam zrobić jakąś siłkę, gabinet czy coś. Zrobiłam research po blogach i mam parę pomysłów. Ktoś z podobnym dośiwadczeniem - chcę się poradzić w sprawie remontu

podczas remontu polece Hurtownia Elektryczna

Portowiec Awatar lukas86
    Czy ktoś z forumowiczów jest zorientowany w prawie budowlanym? Chodzi mi konkretnie o taką sytuację: mieszkam w wieżowcu z wielkiej płyty. W ścianie oddzielającej mieszkanie od klatki schodowej jest wnęka mniej więcej metr na dwa, pewnie był tam kiedyś kaloryfer. Chodzi o to że wieszałem półkę na książki i użyłem kołków 6cm, przebiłem się na wylot, i jeszcze kołek wystaje ok 1 cm. Czy to dopuszczalne, że w ścianie odzdzielającej mieszkanie od klatki, może być aż tak cienka wnęka? Dodam, że gdy jakaś osoba stoi na klatce i rozmawia, to słychać ją jakby była w mieszkaniu. Spółdzielnia twierdzi, że nie wypełni tej wnęki, bo wszystko jest w zgodzie z przepisami. Budynek jest z lat 70-tych, a wtedy były inne przepisy i wszystko jest ok. Jak myślicie, czy można coś z tym zrobić?
    Granatowo Bordowa Emigracja

Legionista
    Co macie na podłogach u siebie? Sam obecnie jestem w trakcie remontu. Chcialem położyć płytki na podłodze w całym domu z uwagi na to,ze mam ogrzewanie podłogowe na całej powierzchni, ale zona sie upiera, że nie chce i że płytki nie wchodzą w grę.Chciala drewno ale jej to wyperswadowałem....
    https://www.wykladzinywapol.pl/panel...na-ja-stosowac
    Tak wiec biorę pod uwagę
    zwykłe panele
    oraz panele winylowe
    Na początku nie byłem do nich przekonany, bo jest to jednak guma.Jednak potem byłem w sklepie i przyznam, ze wygląda to całkiem nieźle wizualnie. Może ktoś ma takie panele i napisze jak się u Was sprawdzają?
    Ostatnio edytowane przez adw ; 09-04-2019 o 13:16

Czeka mnie wykonanie dodatkowego otworu i wstawienie drzwi zewnętrznych. Prosiłbym o poradę forumowych fachowców pod kątem doboru. Chodzi mi o rozsądny wybór cena/jakość i nieprzeinwestowanie w zbytnią ochronę skoro nie obawiam się włamania ani energooszczędność, która nie da efektu w moich warunkach. Badziewia też nie chce kupić oczywiście. Ktoś ma jakieś rady, typy, sprawdzonych dostawców??

Warunki:
    nieocieplony dom z czerwonej cegły lata 90,
    za przedsionek będzie służyć obecna klatka schodowa na półpiętrze, otwarta na górną część mieszkalną

e: dodam, że jest miejsce by wstawić naświetle boczne lub górne i tu pytanie czy warto?
    Ostatnio edytowane przez itakpowiem ; 04-04-2019 o 08:06

Cytat Zamieszczone przez adw Zobacz posta
    Co macie na podłogach u siebie? Sam obecnie jestem w trakcie remontu. Chcialem położyć płytki na podłodze w całym domu z uwagi na to,ze mam ogrzewanie podłogowe na całej powierzchni, ale zona sie upiera, że nie chce i że płytki nie wchodzą w grę.Chciala drewno ale jej to wyperswadowałem....

Tak wiec biorę pod uwagę
    zwykłe panele
    oraz panele winylowe
    Na początku nie byłem do nich przekonany, bo jest to jednak guma.Jednak potem byłem w sklepie i przyznam, ze wygląda to całkiem nieźle wizualnie. Może ktoś ma takie panele i napisze jak się u Was sprawdzają?
    Płytki są spoko, ale do łazienki/kuchni/przedpokoju. Do pokojów/salonu lepiej panele lub właśnie winyl z tym że musi to być dobry panel winylowy. Ja w łazience zdecydowałem się na winyl z uwagi na prostotę w kładzeniu (cięcie nożem, układanie jak panele). Na pewno lepiej przewodzą ciepło niż zwykły panel i dają fajne uczucie ciepła jak ma się podłogówkę. Z minusów to trzeba uważać przy układaniu bo łatwo złamać pióro. Generalnie winyl to bardzo dobra alternatywa dla płytek.
    Lecz przez te 10 minut zapomnieli na czym polega godność klubu , który chce mienić się mianem głównego wroga Legii w Polsce. Grajki bez honoru.

Wizja remontu lekko mnie przeraża. Podłogi, ściany i meble - wszystko, aż prosi sie o wymianę a ja tylko siedzę i liczę ile na co potrzeba

Legionista Awatar Pag
    Panowie zamówiłem deskę do kibla na allegro i przyszła pęknięta. Nie odbierałem paczki bezpośrednio przy kurierze bo zostawił na ochronie. Sprzedawca twierdzi że mi kasy nie odda bo trzeba było otworzyć przy kurierze. Co robić?

Legionista Awatar Stout
    Nic.
    Sprzedawca ma racje .
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Cytat Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
    Nic.
    Sprzedawca ma racje .
    Jak to ma rację?
    Opcja sprawdzenia przy odbiorze jest dodatkową usługą, do tego dodatkowo płatną więc z jakiej paki miał mu kurier pozwolić otworzyć paczkę?

Cytat Zamieszczone przez Pag Zobacz posta
    Panowie zamówiłem deskę do kibla na allegro i przyszła pęknięta. Nie odbierałem paczki bezpośrednio przy kurierze bo zostawił na ochronie. Sprzedawca twierdzi że mi kasy nie odda bo trzeba było otworzyć przy kurierze. Co robić?
    Dzwoń do kuriera, spiszecie protokół uszkodzenia paczki. Przerabiałem taką sytuację.

Wiosna się zaczyna i moja żona znowu próbuje mnie namówić do remontu w domu. Tyle że ja nie mam czasu, bo prowadzę warsztat samochodowy i obecnie myślę nad tym ile zleceń mam na następny tydzień i gdzie znaleźć taką pastę do lutowania: https://diolut.pl/topnik-kalfonie-pa...a-c-9_148.html doradźcie, jak mogę ją odwieść od tego pomysłu?...
    Ostatnio edytowane przez Stakingo ; 23-04-2019 o 12:39

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Stakingo Zobacz posta
    Wiosna się zaczyna i moja żona znowu próbuje mnie namówić do remontu w domu. Tyle że ja nie mam czasu, bo prowadzę warsztat samochodowy i obecnie myślę nad tym ile zleceń mam na następny tydzień i gdzie znaleźć pastę do lutowania doradźcie, jak mogę ją odwieść od tego pomysłu?...
    Machnij dzieciaka, najlepiej na boku, wywali Cię z domu i będzie po kłopocie.
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Prowadzisz warsztat samochodowy, a nie wiesz gdzie kupic paste do lutowania?

Cytat Zamieszczone przez zbychu Zobacz posta
    Prowadzisz warsztat samochodowy, a nie wiesz gdzie kupic paste do lutowania?
    Moze jest niepelnosprytny. Zrozum czlowieka.

Jaką macie u siebie brame w garażu? Lepiej wybrać firmę Hormann czy Wiśniowiecki?

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Adrianos Zobacz posta
    Jaką macie u siebie brame w garażu? Lepiej wybrać firmę Hormann czy Wiśniowiecki?
    Jeśli chodzi o mnie to zdecydowałem się na bramę Hormanna. https://www.hormann.pl/prywatni-inwe...bramy-uchylne/ Dostałem kilka wycen od wielu firm i w sumie ta firma oferowała najwięcej pod względem automatyki jak i jakości wykonania niż inne firmy. Nie była to najtańsza wycena ale doszedłem do wniosku, ze lepiej będzie jeśli zapłacę trochę więcej ale będę miał porządną bramę. Szczególnie, że firma oferuje bardzo dobry serwis na Polskę.
    Bardzo dobre wysokojakościowe materiały
    Dobra szczelność
    Świetna automatyka
    Jak również wspomniany serwis ( jak coś sie popsuje to mają wiele punktów serwisowych tak wiec powinni Ci to naprawić w miarę szybko)
    Ostatnio edytowane przez romz ; 14-05-2019 o 08:40

Czerwona kartka
    No u nas na szczeście wiekszość jest wyremontowane.... Remont trwał długo, myślałem że skończy się wczesniej ale trwał o wiele dłużej niz sie spodziewaliśmy. Duża w tym wina ekipy remontowej, która się spóźniała oraz olewała sobie pracę. Przynajmniej dokłądnie wykończyli.

Czy ktoś ma może stolik w salonie szklany? Zastanawiamy się nad kupieniem sobie takiego stolika bo całkiem fajnie by wyglądał do wystroju wnętrza
    czy jest bardzo delikatny?
    Widać na nim palce?
    i ogólnie jak się go czyści?
    Ostatnio edytowane przez pioben ; 09-05-2019 o 09:59

Jeśli planujecie remont domu lub mieszkania to polecam sklep internetowy z oświetleniem tomix.pl duży wybór i dobre ceny

Legionista
    Sam aktualnie już na szczęście jestem pod koniec remontu i bardzo dobrze bo remont okazal sie o wiele bardziej wyczerpujący niż sądziłem oraz momentami myślałem, ze po prostu nie dam rady ( niestety ale trafiliśmy na gości od łazienki, którzy totalnie nie ogarniali tematu i w trakcie remontu łazienki musieliśmy ich zmienić na inną ekipę).
    Zastanawiam sie również nad tym jaka balustradę zamontować w domu
    drewnianą
    czy moze iść w balustradę kutą? https://efekt-metal.pl/galeria-reali...etaloplastyka/
    Jak sądzicie.
    Ostatnio edytowane przez adw ; 31-05-2019 o 08:30

Legionista Awatar Stout
    Teraz wpisze się przypadkowy spec od balustrad.
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Uprawnienia umieszczania postów