Strona 24 z 24 PierwszyPierwszy ... 142021222324
Pokaż wyniki od 691 do 705 z 705

Wątek: Budowlanka, remonty itp.

Legionista Awatar (L)ukas
    Z płytkami i panelami jest tak, że te pierwsze wolniej się nagrzewają, ale też wolniej tracą ciepło. Panele odwrotnie. To się nazywa bezwładność cieplna
    Lecz przez te 10 minut zapomnieli na czym polega godność klubu , który chce mienić się mianem głównego wroga Legii w Polsce. Grajki bez honoru.

Legionista Awatar Marcino
    Cytat Zamieszczone przez NorbasOi Zobacz posta
    Konglomerat w głównej mierze sklada się z marmuru, a ten jest podatny na wnikanie różnych substancji.
    Żeby zapobiec przebarwieniom trzeba go impregnować raz na kilka lat.
    Nowy zamontowany parapet trzeba impregnować ? To nie jest tak, że sprzedawca powinien poinformować mnie o tego typu kwestiach ?
    Pełno na ziemi ludzi, co nie zasługują by do nich mówić.

Legionista
    Mnie nie informowali, podobnie jak z kostką brukową i nagrobkiem.

Gintleman Awatar księciuniu
    Poleci ktoś dobrą białą farbę - najistotniejsze kryterium, to żeby dobrze (i przez długi czas) można ją było zmywać
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista
    Malowałem ostatnio Duluxem Easycare, jak chlapnąłem wodą na ścianę to spływały z niej kropelki, zabrudzenia też schodzą bardzo ładnie, a kolor nie zostaje na gąbce.
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

W przyszłym tygodniu planuję remont domu na wsi.. wiadomo, jak to na wsi, jest tam położona na podłodze stara deska, która była malowana miliony razy... i moje pytanie: czy można położyć panele na takie deski? Oczywiście z odpowiednim podkładem.

Tak, ale najpierw poprzykręcaj stare deski, żeby nie skrzypiały, bo potem nic nie poradzisz. Tj. powyciągaj skrzypiące gwoździe i daj porządne wkręty.
    Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
    Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)
    ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş

Legionista
    Powiem tak, jeżeli ktoś jest specjalistą w płytach k-g, to może sporo pieniędzy na tym zarobić. Może ameryki nie odkryłem, ale jest to materiał wszechstronny, z dużymi możliwościami.
    Można przy jego pomocy wykonać np drzwi wewnętrzne, w ściance z płyt kg: https://www.siniat.pl/pl-pl/centrum-...-w-sciance-g-k

czy nawet obudować kominek: https://www.siniat.pl/pl-pl/centrum-...-w-sciance-g-k
    Ostatnio edytowane przez lupo ; 02-07-2018 o 13:41

Legionista
    Montowal ktos może karnisz? Dużo z tym problemów? Bo zastanawiam sie czy montować i czy wieszać te firanki czy nie.

Legionista Awatar Stout
    To zależy,czy potrzebujesz instrukcji obsługi do wiertarki.
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

spec okienny Awatar meraś
    Cytat Zamieszczone przez Mach Zobacz posta
    Montowal ktos może karnisz? Dużo z tym problemów? Bo zastanawiam sie czy montować i czy wieszać te firanki czy nie.
    nie wiem stary, cały dzień bije się z myślami... około godziny 16 chciałem napisać, że musisz spróbować, że na pewno się uda i zapewne nie z takimi problemami się mierzyłeś. Jednak od 2 godzin mam wrażenie, że może lepiej nie ryzykować. Dużo może się zmienić w razie niepowodzenia. Decyzję pozostawiam Tobie....
    bałagan i porządek to tylko liczby...

Akurat z zawieszeniem karnisza problemów nie ma żadnych, ale dobrze jakbyś sobie wział jakiegoś kumpla do pomocy bo samodzielnie będzie problem. Szczególnie jeśli okno jest balkonowe.
    Sam ostatnio zamawiałem cały komplet i sam zawieszałem. Poradziłem sobie. https://firaneo.pl/
    Ostatnio edytowane przez pioben ; 10-07-2018 o 10:47

Mi podobają się okna narożne. Fajne są.
    To są zwykle droższe rozwiązania, ale przyznać im trzeba, że wyglądają efektownie. No i jest to w wielu przypadkach praktyczne rozwiązanie, jeżeli wstawi się je od strony wschodniej i południowej lub od południowej i zachodniej, to w zasadzie przez cały dzień można się cieszyć światłem słonecznym.
    Zainteresowanych odsyłam internorm.com/pl-pl/internorm/ - mają tam dużo więcej takich innowacyjnych rozwiązań.
    Ostatnio edytowane przez ceziklech ; 11-07-2018 o 09:33

Legionista Awatar Sosen
    Ktoś z Was zajmuje się remontami ? Nie chce mi się przeglądać 24 stron tematu. Potrzebne zrobienie kuchni. A co do zrobienia ? M.in. ściany z karton gipsu. Przeniesienie zlewu w inne miejsce.
    Więcej info na priv.
    Tu w Piasecznie jest kultura,
    Cała Polska o tym wie,
    Że polonia stara kvrva,
    Tutaj Legię Kocha się !!

Legionista Awatar Raffels
    Cytat Zamieszczone przez Sosen Zobacz posta
    Ktoś z Was zajmuje się remontami ? Nie chce mi się przeglądać 24 stron tematu. Potrzebne zrobienie kuchni. A co do zrobienia ? M.in. ściany z karton gipsu. Przeniesienie zlewu w inne miejsce.
    Więcej info na priv.
    Ja również szukam kogoś godnego polecenia, co nie spierdoli roboty. Chodzi o jeden pokój, prawdopodobnie trzeba zerwać stary tynk, na którym nie idzie malować bez pęknięć(deweloper najpewniej przyoszczędził na materiałach).
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Uprawnienia umieszczania postów