Strona 23 z 25 PierwszyPierwszy ... 1319202122232425 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 661 do 690 z 742

Wątek: Budowlanka, remonty itp.

Niektóre nie są powszechnie stosowane, ze względu na koszta. Popatrzmy na materiały zabezpieczające przed ogniem. W zasadzie każdy budynek można wykonać w taki sposób, że będzie on nie do ruszenia przez ogień. Wszystko rozbija się o koszta takich inwestycji. Ale i tak wydaje mi się jest znacznie lepiej pod tym względem niż kiedy. Zwłaszcza jeżeli chodzi i o dostęp do wysokiej klasy materiałów budowlanych. Proponuję sprawdzić np specyfikację artykułów ppoż od Pronattop: https://www.promattop.pl/pl-pl/products
    Ostatnio edytowane przez pioben ; 10-04-2018 o 12:49

Legionista Awatar olek_grom
    Poszukuję elektryka.
    Trzeba przeciągnąć zasilanie trójfazowe z piwnicy na 4 piętro + wymienić cała elektrykę w mieszkaniu.
    Jeśli ktoś ma kontakt do kogoś solidnego to poproszę.

Czerwona kartka
    Jeżeli chodzi o elektryka, to szukaj najlepiej kogoś sprawdzonego, z polecenia. Z tego względu, że jest to zbyt delikatna sprawa, aby dać komuś z łapanki.
    Prawda też jest taka, że w dobie, gdzie naprawdę trudno o dobrego fachowca, trzeba zakasać rękawy i wiele rzeczy robić we własnym zakresie. Ktoś kto ma dom, z pewnością wie to doskonale.

Legionista
    Poszukiwany dekarz do położenia gontu bitumicznego, może macie kogoś wartego polecenia?
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Cytat Zamieszczone przez darek123 Zobacz posta
    Polecam fajne mieszkania na wynajem lub sprzedaż w Mogilnie i okolicach: pozyczkana60dnizadarmo.pl Każdy znajdzie coś dla siebie.
    Czy ta propozycja jest nadal aktualna?

Legionista Awatar jasna długa prosta
    Cytat Zamieszczone przez olek_grom Zobacz posta
    Poszukuję elektryka.
    Trzeba przeciągnąć zasilanie trójfazowe z piwnicy na 4 piętro + wymienić cała elektrykę w mieszkaniu.
    Jeśli ktoś ma kontakt do kogoś solidnego to poproszę.
    Jak już będziesz miał fachowca, poproś o pokazanie świadectwa kwalifikacji grupy pierwszej na stanowisku eksploatacji "E", lub jeszcze lepiej dozoru "D". Nie piszę, że osoba nieposiadająca takiego dokumentu jest złym elektrykiem lub nim nie jest, bo przepisy sobie, a życie sobie. Piszę, że generalnie elektryk powinien posiadać ww., co zresztą wynika z przepisów.

Legionista Awatar bkt
    Jest tu jakis hydraulik lub zlota raczka co zna sie trochę na pracy hydroforów? i najlepiej pracy filtrów (takich w stalowych rurach poziomych jak na ogródkach działkowych nie wiem jak to sie prawidłowo zwie)?

Temat jest taki ze założyłem hydrofor z pompa 750wat i wydajnosci 60l/min - bomba na 50l. Cisnienie domyslnie ustawione jest na 2 bary. Ile powinna pracowac taka pompa zeby dobic wode przy zalozeniu ze wszystko dziala ok? U mnie trwa ze 3-4 min zanim sie wylaczy i prawdopodobnie gdzies dostaje sie powietrze - zakladajac ze powietrza nie ma, czy to powinno trwac dluzej niz minute? Woda powinna byc na glebokosci max 7m.

ktos cos podpowie?

Lubisz pie.dolic? Pie.dol ITI.

60 L/min to jest maksymalna wydajność pompy, bez jakichkolwiek rur i różnic poziomów - czyli bez oporów. 7 m do lustra to już jest duży spadek wydajności. Moim zdaniem (bez oglądania) raczej jest wszystko w normie.
    Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
    Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)
    ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş

Legionista Awatar Marcino
    Mam pytanie z zakresu parapetów wewnętrznych z konglomeratu.
    Parapety po roku czasu od montażu łapią plamy (wchodzą w reakcję z płynem do szyb), łatwo się rysują.
    Czy to może być wina złej impregnacji materiału ? Jeśli bym chciał ogarnąć to we własnym zakresie - jakiego papieru ściernego użyć by doprowadzić to do stanu idealnego ?
    Pełno na ziemi ludzi, co nie zasługują by do nich mówić.
    26.08.2018 Najwyższa ligowa porażka od 46 lat - Quo Vadis Legio ?

Legionista
    Mam pytanie. Pod podłogą w mieszkaniu była papa (blok z lat 60). Po zbiciu całej podłogi maksymalnie ile sie da pozostaje brzydki,duszący zapach mimo wietrzenia. Czy na usunięcie tego zapachu moze pomoc np. ozonowanie? Czy ktoś ma inny pomysl lub doswiadczenia w tym temacie?

Legionista
    Jeśli ktos może potrzebowałby odzieży specjalistycznej do firmy to polecam zwrócic się do firmy Berendsen. Można bez problemu zamówić sobie takie ciuchy firmowe przez ich stronę www, jak również kupić stacjonarnie w Warszawie ( cena jest ustalana indywidualnie ponieważ wszystko zależy od jakości ubrania, od tego do czego będzie ono potrzebne jak również od tego ile będziemy ich kupowali).
    Specjalizuja się w profesjonalnej odzieży. https://www.berendsen.pl/nasze-rozwi...zczenia-czyste
    Ostatnio edytowane przez romz ; 29-05-2018 o 13:32

Montował ktoś może oświetlenie w podsufitce i może doradzić jakie oprawy i żarówki kupić? Niby głupia sprawa, a tyle tego jest, że nie wiadomo co wybrać.

Legionista Awatar creativ
    Muszę kupić sporą ilość profili i płyt gk na sufity. Jest ktoś kto podpowie czy wystarczające będą płyty Norgipsa, np. z Leroy czy warto dołożyć do płyt Knaufa z hurtowni? Różnica w cenie to kilka złotych na jednej sztuce więc przy całym zamówieniu wyjdzie znaczna różnica w cenie.
    Prawda jest jedna, a mnie łapie zaduma
    o tym, że media kłamią jak jebana komuna.

Legionista Awatar Czaruś
    Cytat Zamieszczone przez creativ Zobacz posta
    Muszę kupić sporą ilość profili i płyt gk na sufity. Jest ktoś kto podpowie czy wystarczające będą płyty Norgipsa, np. z Leroy czy warto dołożyć do płyt Knaufa z hurtowni? Różnica w cenie to kilka złotych na jednej sztuce więc przy całym zamówieniu wyjdzie znaczna różnica w cenie.
    a w składzie budowlanym zjechali już z ceny maksymalnie ile mogli? pamiętaj że mają możliwość dawania rabatów no i zapytaj w składzie czy mają płyty Norgipsa i wtedy porównaj ceny

Legionista Awatar Stout
    Cytat Zamieszczone przez Marcino Zobacz posta
    Mam pytanie z zakresu parapetów wewnętrznych z konglomeratu.
    Parapety po roku czasu od montażu łapią plamy (wchodzą w reakcję z płynem do szyb), łatwo się rysują.
    Czy to może być wina złej impregnacji materiału ? Jeśli bym chciał ogarnąć to we własnym zakresie - jakiego papieru ściernego użyć by doprowadzić to do stanu idealnego ?
    Ogarnąleś ten temat?
    Też niedługo będę wymieniał parapety i wszedzie polecają ten konglomerat.
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista Awatar (L)ukas
    Cytat Zamieszczone przez creativ Zobacz posta
    Napisz jakie ceny masz za te płyty i profile. Niedawno kupowałem na całe poddasze Rigipsa.
    Lecz przez te 10 minut zapomnieli na czym polega godność klubu , który chce mienić się mianem głównego wroga Legii w Polsce. Grajki bez honoru.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
    Ogarnąleś ten temat?
    Też niedługo będę wymieniał parapety i wszedzie polecają ten konglomerat.
    Konglomerat w głównej mierze sklada się z marmuru, a ten jest podatny na wnikanie różnych substancji.
    Żeby zapobiec przebarwieniom trzeba go impregnować raz na kilka lat.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez (L)ukas Zobacz posta
    Napisz jakie ceny masz za te płyty i profile. Niedawno kupowałem na całe poddasze Rigipsa.
    Norgips bym sobie odpuścił - więcej powietrza niż gipsu.
    Knauf lepszy, ale warto rozważyć Rigips - płyta twardsza i cięższa.
    Według mnie ważniejszy od wyboru płyty jest wybór profili - niektóre są cienkie i przez to bardzo giętki. Inne elementy systemu też mają znaczenie.
    U siebie tak jak (L)ukas robiłem na Rigipsie.

Panyy, kolejny etap. Wybór kotła. Jestem zdecydowany w 100% na pellet. Jeżeli ktoś mógłby doradzić, ewentualnie zajmuje się sprzedażą to prośba o priv.

Panowie jaką podłoge polecacie na ogrzewanie podłogowe? Zastanawiamy sie nad dwiema opcjami
    Płytkami drewnopodobnymi http://www.tubadzin.pl/collections/447
    oraz Panelami
    Szczerze to trochę bardziej przychylam sie do paneli. Płytki ponoć o wiele lepiej zatrzymuja ciepło ale czy położenie ich nie bedzie bardzo drogie w stosunku do paneli?
    Ostatnio edytowane przez Adrianos ; 28-06-2018 o 10:13

Legionista Awatar Stout
    Cytat Zamieszczone przez NorbasOi Zobacz posta
    Konglomerat w głównej mierze sklada się z marmuru, a ten jest podatny na wnikanie różnych substancji.
    Czyli czym najlepiej to zaimpregnować,żeby nie było problemu?

I drugie pytanieulux czy Beckers?
    Od lat jestem wierny tej pierwszej,ale slyszalem też sporo dobrego o tej drugiej.Macie z nią jakieś doświadczenia?

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
    Czyli czym najlepiej to zaimpregnować,żeby nie było problemu?

I drugie pytanieulux czy Beckers?
    Od lat jestem wierny tej pierwszej,ale slyszalem też sporo dobrego o tej drugiej.Macie z nią jakieś doświadczenia?
    Dostępnych jest mnóstwo środków do impregnacji np Novol, Dynasil, Akemi, HG, HMK itd.

W chacie malowałem Duluxem i średnio zadowolony byłem. U siostry miałem okazję pracować na Magnacie i dawał radę, u kumpla po grubej imprezie trzeba było malować Beckersem (taka była na ścianach) - rewelka. Tylko ta cena...

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Adrianos Zobacz posta
    Panowie jaką podłoge polecacie na ogrzewanie podłogowe? Zastanawiamy sie nad dwiema opcjami
    Płytkami drewnopodobnymi
    oraz Panelami
    Szczerze to trochę bardziej przychylam sie do paneli. Płytki ponoć o wiele lepiej zatrzymuja ciepło ale czy położenie ich nie bedzie bardzo drogie w stosunku do paneli?
    Mam płytki i sobie chwalę. Migiem się nagrzewa. Z panelami nie miałem doswiadczeń.
    Płytki zawsze wyjdą drożej - chociażby na kleju i robociźnie.

Legionista Awatar Qhar
    Cytat Zamieszczone przez Adrianos Zobacz posta
    Płytkami drewnopodobnymi
    oraz Panelami
    Panele do podłogówki to słaby pomysł, chyba że znajdziesz takie, które nadają się do tego by były podgrzewane, ale one pewnie będą znacznie droższe niż zwykłe. Jak przyoszczędzisz na panelach to jest niebezpieczeństwo wysuszania, powstawania szczelin itp.

Legionista Awatar h_L
    Dostępnych jest mnóstwo środków do impregnacji np Novol, Dynasil, Akemi, HG, HMK itd.

W chacie malowałem Duluxem i średnio zadowolony byłem. U siostry miałem okazję pracować na Magnacie i dawał radę, u kumpla po grubej imprezie trzeba było malować Beckersem (taka była na ścianach) - rewelka. Tylko ta cena...
    Przyjrzyj się jeszcze Benjamin Moore. W Warszawie można je dostać napewno na Bartyckiej i Połczyńskiej.
    Dobre amerykańskie farby. Jakościowo moim zdaniem lepsze niż Beckers o Duluxie nie wspominając.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Legionista Awatar Stout
    Nie mieszkam w Stolicy.
    Jednak chyba pozostanę przy Duluxie z którym mam raczej dobre doświadczenia. Tym bardziej że zmieniam na kolor różniący sie tylko odcieniem.

Cytat Zamieszczone przez Qhar Zobacz posta
    Panele do podłogówki to słaby pomysł, chyba że znajdziesz takie, które nadają się do tego by były podgrzewane, ale one pewnie będą znacznie droższe niż zwykłe. Jak przyoszczędzisz na panelach to jest niebezpieczeństwo wysuszania, powstawania szczelin itp.
    Większość paneli jest teraz robiona pod ogrzewanie podłogowe i nie kosztują 100zł/m2. A jeśli masz więcej kasy, to popatrz sobie na panele winylowe.
    Lecz przez te 10 minut zapomnieli na czym polega godność klubu , który chce mienić się mianem głównego wroga Legii w Polsce. Grajki bez honoru.

Ja mam w całym domu podłogówkę. Panele będę kładł w sypialniach ze względu na dzieci, koszt i łatwość położenia. Nie słyszałem żeby ktoś miał problem z panelami. Fakt, że płytki z pewnością lepiej przewodzą ciepło. Grunt to dobry podkład pod panel.

Z płytkami i panelami jest tak, że te pierwsze wolniej się nagrzewają, ale też wolniej tracą ciepło. Panele odwrotnie. To się nazywa bezwładność cieplna

Legionista Awatar Marcino
    Nowy zamontowany parapet trzeba impregnować ? To nie jest tak, że sprzedawca powinien poinformować mnie o tego typu kwestiach ?
    Pełno na ziemi ludzi, co nie zasługują by do nich mówić.
    26.08.2018 Najwyższa ligowa porażka od 46 lat - Quo Vadis Legio ?

Uprawnienia umieszczania postów