Strona 495 z 496 PierwszyPierwszy ... 395445485491492493494495496 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 14,821 do 14,850 z 14866

Wątek: Kibolski światek - info, komentarze, opinie

Legionista
    Trochę się działo na ostatnich derbach Belgradu z kosza, gdzie najpierw grupa Vandal Boys (żeby było ciekawiej jedna z tych, które wszczęła zamieszki chcąc przejąc trybunę na pamiętnych derbach Belgradu i tworzyła Partizanovci, ale teraz już jest spowrotem na "Południu") wywiesiła transy do Kimiego w stylu "Spacerując po Dorcol, spokojnie powiedz swojemu synowi, że Wandale zrobili z ciebie trybuna":

a następnie był jakiś dym w sektorze Partizanovcich, ale nie udało mi się wyszperać kto z kim i o co:

​Boże Chroń Fanatyków.

Motorowiec

Legionista Awatar R.
    Patrzę na te ostatnie oprawy Lecha i nie przypominam sobie ekipy, która w tak krótkim czasie zanotowała by taki zjazd. Ta wczorajsza to jakiś totalny żart na poziomie KSP. Jakaś zmiana pokoleniowa tam zaszła?
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista Awatar bloniaq
    W 2017 bodajże zakończył działalność e-Lech, w 2018 zakończono działalność Ultras Lechowi. Zapewne teraz się tam po prostu uczą.
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar R.
    Cytat Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    W 2017 bodajże zakończył działalność e-Lech, w 2018 zakończono działalność Ultras Lechowi. Zapewne teraz się tam po prostu uczą.
    To wiem ale myślałem, że część z tych osób jeszcze tam dzialala.

Legionista
    Do tego ten "listopad" to ich jakis regionalizm, czy błąd ortograficzny?
    Mioduski won
    Cytat Zamieszczone przez Mioduch na dwa dni przed ostatnią kolejką Ekstraklasy, po najgorszej grupie mistrzowskiej w naszym wykonaniu od wejścia w życie ESA37
    Niezdobycie mistrzostwa powoduje, że musimy walczyć w kwalifikacjach Ligi Europy, a nie Ligi Mistrzów i to wszystko. Zawodnicy dodatkowo nie dostaną bonusu za mistrzostwo. [...] Różnica we wpływach dla Legii od Ekstraklasy za zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca w tabeli to maksymalnie około 1,5 mln złotych. Paradoksalnie może być tak, że klubowa księgowa wicemistrzostwo kraju uzna za sytuację finansowo korzystniejszą

Legionista
    A czemu błąd? Oprawa stylizowana na kartki z kalendarza, z którego zrywasz kolejne daty. A tam zawsze miesiąc występuje w mianowniku
    You'll take my life but I'll take yours too
    You'll fire your musket but I'll run you through
    So when you're waiting for the next attack
    You'd better stand there's no turning back.

Legionista
    Dobra, źle odebrałem sens.
    Mioduski won
    Cytat Zamieszczone przez Mioduch na dwa dni przed ostatnią kolejką Ekstraklasy, po najgorszej grupie mistrzowskiej w naszym wykonaniu od wejścia w życie ESA37
    Niezdobycie mistrzostwa powoduje, że musimy walczyć w kwalifikacjach Ligi Europy, a nie Ligi Mistrzów i to wszystko. Zawodnicy dodatkowo nie dostaną bonusu za mistrzostwo. [...] Różnica we wpływach dla Legii od Ekstraklasy za zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca w tabeli to maksymalnie około 1,5 mln złotych. Paradoksalnie może być tak, że klubowa księgowa wicemistrzostwo kraju uzna za sytuację finansowo korzystniejszą

Motorowiec
    Cytat Zamieszczone przez Darex13 Zobacz posta
    Do tego ten "listopad" to ich jakis regionalizm, czy błąd ortograficzny?
    Taką formę mają kalendarze(jednoniowe, tygodniowe czy miesięczne). Co innego gdyby chodziło o jakieś hasło na transie mówiące o jakiejś konkretnej dacie.

e:
    Zbyt długo miałem otwarty ten temat i się spóźniłem z odpowiedzią

Motorowiec
    Cytat Zamieszczone przez palono1916 Zobacz posta
    Historia Grobari i Delije czyli kibicowska wojna w Belgradzie
    https://goodspy.pl/index.php/2019/11...dwoch-religii/
    Z całym szacunkiem ale tytuł to typowe klikbajt. Wklejam z tego linka treść:

Belgrad, miasto dwóch religii
    IR Napisano23 listopada 2019
    Belgrad, stolica Serbii licząca prawie 1,5 miliona mieszkańców. Gdyby nie wojna na Bałkanach z lat 90-tych ubiegłego wieku, która doprowadziła do wielu widocznych jeszcze dzisiaj zniszczeń, to miasto to można by uznać za architektoniczną perełkę, połączenie wschodniego stylu znanego z Rosji czy Ukrainy, z zachodnią architekturą kojarzoną chociażby z Paryżem. 90% belgradzkiego społeczeństwa wyznaje prawosławie, ale to nie ta wiara jest tam najważniejsza. Prawdziwą religią jest futbol, który podzielił miasto na 2 fronty.

Wszystko zaczęło się w 1945 roku, wtedy to w powojennej Jugosławii dowodzonej przez zwycięską, komunistyczną armię generała Tito rodził się sport. Belgrad był oczkiem w głowie, wodza, który na prawie 40 lat zabetonował scenę polityczną na Bałkanach. To w tym mieście więc Tito pozwolił na utworzenie 2 klubów piłkarskich, z jednej strony zgodnie z wtedy panującymi trendami należącego do wojska Partizana, a z drugiej mającą być symbolem walki z hiltleryzmem, antyfaszystowską Crvenę Zvezdę.

Przez lata istnienia Jugosławii te 2 zespoły byłÄŤ jedynymi serbskimi, które mogły na równi rywalizować ze swoimi odpowiednikami z innych bałkańskich regionów, w szczególności z tymi z Chorwacji. Nic więc dziwnego, że wśród narodu znanego z wojowania i rywalizacji rosła popularność Partizana i Crveny. Do tego stopnia, że już po kilkunastu latach, oba kluby zmonopolizowały cały sport w swoim kraju, otwierając również popularne wśród Serbów sekcje koszykówki i piłki wodnej.

Ten krok przesądził sprawę więc gdy w latach 70-tych ubiegłego wieku w Europie rosła popularność subkultur kibicowskich i powstawały zorganizowane grupy fanów, podobne zdarzenia zaczęły mieć miejsce w Serbii i tak narodziły się Grobari i Delije.

Grobari czyli Grabarze to najbardziej zagorzali fani Partizana, swoją nazwę wzięli od ulicy Cmentarnej przy, której przez wiele lat mieściła się siedziba klubu. Delije czyli wojownicy to natomiast kibice Crveny Zvezdej, powiedzieć, że te grupy za sobą nie przepadają to bardzo delikatne stwierdzenie.

Obie organizacje przez dziesiątki lat istnienia daleko wykroczyły swoimi kompetencjami po za stadionową rozrywkę. Dziś bliżej im do gangów niż grup kibicowskich. “Kibice” są odpowiedzialni za handel narkotykami, nielegalną prostytucję oraz haracze. Belgrad i okoliczne miasta stały się ich strefą wpływów, o którą walczą na śmierć i życie z rywalami zza miedzy. Macki belgradzkich chuliganów stały się tak długie, że rozprzestrzeniły się do Grecji, a nawet Rosji, gdzie z kibicami lokalnych klubów tworzą konkurencyjne, sojusznicze syndykaty mafijne. Dobór krajów nie jest przypadkowy grupy mimo, że zwaśnione są mocno nacjonalistyczne i często odwołują się do swoich historycznych wartości, a za jedną z nich uważają wiarę prawosławną tak popularną również w Grecji i Rosji. Nie oznacza to jednak, że zamykają się na inne fronty, serbscy kibice utrzymują stosunki z wieloma kibicami z całej Europy w tym również z Polski.

Trudno jednak porównać ich do polskich grup kibicowskich. Różni ich skala działania czy przyzwolenie społeczeństwa. W Polsce akty chuligaństwa i zachowania kryminogenne są piętnowane przez ogół, w Serbii z symbolami Grabarzy czy Wojowników bardzo chętnie pozują aktorzy, celebryci, a nawet politycy.

Nic więc dziwnego, że w takich okolicznościach pieniądze spływające do kibiców są ogromne,do tego stopnia że powodują również konflikty wewnątrz grup. Grobari od wielu lat targani są wewnętrznymi sporami, które rozpoczęły się w 1999 roku gdy jeden z odłamów oskarżył drugi o niejasności finansowe. Od tej pory kibice mimo, że reprezentują ten sam klub, pałają do siebie taką niechęcią, że nie zajmują obok siebie miejsc na stadionie, usadawiając się po dwóch różnych stronach obiektu. Nielicznym wyjątkiem od tej sytuacji są derbowe mecze z Crveną Zvezdą, które uchodzą za jedne z najniebezpieczniejszych i widowiskowych meczów na świecie, a dla ludzi interesujących się tematyką kibicowską stały się Świętym Gralem.

Legionista Awatar Stout
    Bo to spamer.
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista Awatar Koras(L)
    Cytat Zamieszczone przez Raczej Zobacz posta
    Z całym szacunkiem ale tytuł to typowe klikbajt. Wklejam z tego linka treść:
    Cały ten jego portalik to jedno wielkie gówno. Wystarczy, że przeczytałem jeden artykuł o polskich kibolach - naziolach i mi się odechciało.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
    Kto to kto to kto to

Motorowiec
    Mnie nabrał bo widząc tytuł "Historia Grobari i Delije czyli kibicowska wojna w Belgradzie" pomyślałem, że trafiłem coś nowego i długiego. Dlatego jak już tam kliknąłem to wkleiłem tu treść co by inni się nie nabrali

Motorowiec
    Klimatyczne foto znalezione na TT:

Piotr Kieplin
    @piotrkieplin
    Klimatycznie było przed meczem :uśmiechnięty:

2019.11.24 Włocławek
    Anwil - Śląsk

Legionista
    Trzeba przyznać, że mają dobre, melodyjne pieśni. Ta nutę Napoli śpiewają najlepiej z wszystkich ekip, które to u nas skresowaly.

Ostatnio edytowane przez Układ ; 26-11-2019 o 02:20
    ​Boże Chroń Fanatyków.

Legionista Awatar TNTP
    „ w Serbii z symbolami Grabarzy czy Wojowników bardzo chętnie pozują aktorzy, celebryci, a nawet politycy.”

To tak a propos tego to przypominało mi sie jak parę lat temu przy okazji jednego z meczy pucharowych Crveny Zvezdy, przy awanturze powinięto...byłego kandydata na prezydenta Serbii
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar Stout
    ********** z tym spamem .
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Motorowiec
    Wpisałem na YT "Ultras" a tu cyk hehe:

Legionista Awatar SzydeL
    Informacyjnie:
    W sobotę o 14 - top10 ultras World za 2019 rok.
    Legia Warszawa - to coś więcej niż bramki i trofea.To przede wszystkim Barwy, Honor i Zasady.

To naprawdę duża sztuka€“ być czterokrotnie lepszym i ani razu nie wygrać. Gdyby piłkarze Śląska w ogóle nie wychodzili na boisko na mecze z Legią, efekt byłby dokładnie ten sam. Zero punktów i brak awansu.Tak naprawdę piłkarze i trenerzy Śląska po starciach z Legią zawsze mówią to samo. Pytanie tylko, jak długo będą się na to nabierać wrocławscy kibice.

Legionista
    W Ultras World mamy drugie. Pierwsze Wydad Casablanca. Było pewne, że na 1 będą jakieś araby, bo dużo ultrasują, a jeszcze nie mieli pierwszego nigdy/nie mieli dawno. Świetny rok u nas tak, czy siak.

Ostatnio edytowane przez Układ ; 28-12-2019 o 16:00
    ​Boże Chroń Fanatyków.

Legionista
    To subiektywny ranking i różne są pewnie intencje organizatora. Wg. mnie samo wyróżnienie w "10" jest mega fajne dla każdej w niej występującej ekipie.

Zajefajnie być dostrzeżonym, jak i być częścią tych wydarzeń

Brawo !

Głosujcie na najlepszą oprawę w Ultras-tifo.net, należy zalogować się na fb i wybrać oprawę Legii na meczu z Jagiellonią poprzez zostawienie "like": https://www.facebook.com/pg/ultrasti...56706316152466

Valencia-Barcelona

W Europie to sobie Panie poradzili...

https://twitter.com/j_krecidlo/statu...621455873?s=21
    "Mamy tez ministra spraw zagranicznych specjalnej troski, ktory pod wzgledem emocjonalnym zachowuje sie jak nastolatek i to taki z zespolem ADHD"

Motorowiec
    Mecz był o 16ej a filmiki z tych harców około 14ej już latały na TT.

Legionista Awatar berserk
    Co tydzień można wrzucać takie filmiki/zdjęcia z zachodu Europy...Hiszpania, Włochy, Portugalia...o umawianych spotkaniach chyba nie muszę wspominać, w weekend dochodzi do kilku-klikunastu takich
    #MuremZaBonusem

Legionista Awatar Alek
    Miesiąc do derbów ROWu z Odrą Wodzisław, a przez tydzień już obie ekipy naje, bały aż 4 filmy na yutuba
    Jest wszystko co do zapowiedzi potrzeba:
    - kominiarki
    - race
    - okolicznościowy rap
    - wizyta pod stadionem przeciwnika nocą

Legionista
    "Szkoła, praca..." wpadła do drugiej części "Najlepszych pieśni" wg. Ultras World

​Boże Chroń Fanatyków.

Ekipa red black block chyba jedyna warta uwagi z Australii, myślę, że spokojnie poziom Europejskiej sceny

https://goodspy.pl/index.php/2020/02...raju-kangurow/

Motorowiec
    Trwa kibicowska relacja na żywo z derbów HSV - St. Pauli:

https://twitter.com/TourDeSport

Legionista Awatar R.
    W Poznaniu dzisiaj ciekawie, Lechia traci oprawę i ta pojawia się w kotle do góry kołami, Lechia z piro rzucanym w gospodarzy i na murawę.

Uprawnienia umieszczania postów